I Plaatselijk Nieuws OUDKARSPEL. DE GROOTE SPORTDEMONSTRATIES. Zooals reeds ©enige malen is bericht zullen met de a.s. kermisdagen Zondag 16, Maandag 17 en Dinsdag'18 Augustus groote Sportdemonstraties, Kinderfeesten, Volksspelen e.d. worden gehouden. Da- deze Sportdemonstraties schitterend kunnen slagen, moge blijken uit het feit, dat door 34 Da mes- en Heeren-Gymnastiekvereenigingen voor de te houden wedstrijden in het turnen en voor de At letiekwedstrijden is ingeschreven. Dat is voorwaar een groot succes. En het terrein, dat zoo schitterend gelegen is, groot en ruim, om geven door een schutting, zal Zondag 16 Augustus een schitterenden aanblik bieden. Alles wordt thans reeds in gereedheid gebracht, om al die deelnemers waardig te kunnen ontvan gen, en gedurende die dagen Oudkarspel het mid delpunt van ieders belangstelling te doen zijn. De Vereeniging voor Veredeling Van Volksver maak, gesteund door de burgerij, verricht hier een mooi werk. Maar het zijn niet alleen bovengenoemde wed strijden, die worden georganiseerd, ook zullen Mo torwedstrijden met hindernissen worden gehouden, voor lichte en zware motoren. Voor motorrijders dus een mooie gelegenheid om hierin te kunnen meaedingen. Natuurlijk wordt zoowel van hier als van elders dan ook een ruime inschrijving ver wacht. (Voor nadere bijzonderheden leze men de in dit nr. voorkomende advertentie. Dan worden Maandag 17 Augustus de Kinder feesten gehouden voor de kinderen van de o.l. school uit deze gemeente en de kinderen die uit lOudkarspel de R.K. school bezoeken. Voor Maandagavond heeft de Vereeniging als groote attractie meenen te moeten organiseeren een Groot Bal-Masquê, in de zaal van ,,'t Huis de Brederode-" Hieraan kan door een ieder, worden deelgenomen, en wordt ook hiervoor een groote deelname verwacht. Prijzen worden uitgeloofd voor het mooiste, het origineelste en het meest komi sche costuum. (Voor nadere bijzonderheden hiervan leze men ook weer de advertentie in dit nr.) Maar nog is men hiermede niet aan het einde. Dinsdag 18'Augustus zullen de Volksfeesten worden gehouden en op dien dag tevens Wielerwedstrijden. Deze zullen echter uitsluitend gehouden \fordei> voor hen, die aan den Langendijk wonen. Zij, die hieraan wenschen mede te doen, lezen voor nadere bijzonderheden de in dit nr. voorko mende advertentie. Het is toch zeker niet teveel gezegd, dat het een schitterend programma is. Nu aanstonds mooi weer, en verwacht mag wor den dat velen zoowel van hier als van elders naar Oudkarspel zullen trekken om met de burgerij de feesten mee te vieren. BROEK OP LANGENDIJK. Onze vroegere plaatsgenooten Jan en Marie Jr. d. Plas slaagden, de eerste voor het toelatings examen Gymnasium, terwijl de tweede werd be vorderd van de 2de naar de 3e klasse H.B-S. UIT DtH ÜÏViï KfcK. SiT. MAARTEN? Na drukkende hitte werden wij Donderdag n.m. alhier verrast door een zware onweersbui, ver gezeld van hevige regen. Ter extra opfrisschinsj DE VALLEI DER VERSCHRIKKINGEN. .Vrij bewerkt naar het Engelsch door J. M. Nadruk verboden. De vleugeldeur werd geopend; de huisknecht kwam de hall weer binnen. Van binnen klonk een voortdurend ruisehen van maziek. Daar tusschendoor hoorde men heller lachen, gezwatel van stemmen, het getinkel van fijn kristal. Het was een geroezemoes van feester lijke geluiden, die van verfijnde weeide en levens vreugde spraken. Het geluid verstierf torn de huisknecht de deur achter zich sloot. „Ik moet u tot mijn spijt uw visitekaartje weer teruggeven, mijnheer. Mijnheer Kennedy heeft juist op het oogenblik zijn bruiloftsdiner en dus kunt u wel begrijpen... misschien dat u morgen..." De bezoeker schudde ontkennend het noofd. Daarop haalde hij een potlood uit de zak, schreef een paar woorden op den achterkant van het kaartje en gaf het den huisknecht terug. Deze nam het kaartje slechts aarzelend aan, haalde de schouders op en verdween weer ioor de vleugeldeur. Een oogenblik drong het geroeze moes van stemmen en muziek weer tot den be zoeker door; iemand sprak; blijkbaar een toost. Een gedempt lachsalvo beantwoordde de woor, den van den spreker. Daarop klapte de deur weer dicht en de bezoeker was weer alleen in de stille hall. Terwijl de knecht met geruischlooze schreien idoor de zaal ging, die glansde in de feestelijke verlichting, wierp hij een nieuwsgierigen clik pp het kaartje. Aan de voorkant stond: HERBERT PORTER en aan den anderen kant waxen met potlood deze woorden geschreven: Zou u gaarne in verband met den moord in het Empire-Hotel, even spreken. De lezende man schrok en zag besluiteloos om zich heen. Daarop trad hij aarzelend op eeu heer toe, die zich aan het hoofd van den ia fel met twee dames onderhield...! De bezoeker bekeek vol belangstelling de fraai geschilderde fries, die rondom de hall liep. Het schilderwerk verried de meesterhand. Hij hoorde, dat de vleugeldeur weer geopend werd en keerde zich om. „Mijn naam is Kenedy", zei de binnentredende, terwijl hij de deur met een ruk achter zicli sloot. Hij keek naar het kaartje. „U wildé mij spreken, Mr.... Mr. Porter.... in verhand met een moord 1 „Ik moet beginnen met mijn verontschuldiging xkwamen tevens heele stukjes ijs mede naar be neden, dewelke om dezen tijd echter minder wel kom zijn, daar dit veelal gepaard gaat met ge- heele of gedeeltelijke vernieling van den oogst. Daar de bui niet met hevige windvlagen ge paard ging, zal nu van schade weinig of geen sprake zijn. - OUDE NIEDORP. Voor den dienstplicht lichting 1926 zijn voor deze gemeente wegens broederidsnst voorgoed vrij gesteld de ingeschrevenen N. Gelder, P. Jong, B- Smit en voorloopig vrijgesteld is J. C. Sinnige- Nieuwstijdingen. Indexcijfers van den landbouw. De directie van den landbouw publiceert vol gende indexcijfers met betrekking tot - den land bouw in de maanden April, Mei en Juni 1925: April Mei Juni Akkerbouwproducten 145 141 139 Veeteeltproducten 144 150 157 Landbouwproducten 144 147 152 Productiekosten 167 174 173 De prijzen van vlas en aardappelen gingen ver der dalen en ook stroo en suiker liepen iets terug, zoodat het indexcijfer der akkerbouwproducten iets beueden dat der vorige maand bleef. Wat- de veeteeltproducten betreft, liepen de prijzen van varkensvleesch, boter en eieren niet onbelangrijk op, terwijl de kaasprrjs zelfs oen' 'vrij s'erke stijging vertoonde, waardoor het index cijfer voor deze groep belangrijk boven dat van Mei kwam te liggen en ook het indexcijfer vcor dc gezamenlijke landbouwproducten hooger was. Mais daalde in prijs, terwijl lijnkoeken iets opliepen. De meststoffen bleven nagenoeg onver anderd; ook het cijfer voor arbeidsloonen was een weinig hooger, maar in totaal was het index cijfer der productiekosten toch weinig verschillend van dat der vorige maand. 1 Es 11e aanvaring. Op den Rijn bij Wageningen heeft een aanva ring plaats gehad, tusschen het tjalkschip „Op Hoop van Zegen", schipper "W. de, Jong, en een zeiljacht van den heer Hemming uit Cronsberg bij Frankfort a.M., waarbij dit laatste omsloeg. Het ongeluk geschiedde naast een opgaande sleep van 10-ledige schepen, waardoor er niet genoeg ruimte bleef voor de tjalk en het jacht om el kaar te passeeren. Met den heer H. waren diens echtgenoote en 16-jarige dochter aan boord. Allen geraakten te water, maar werden door schipper de J. en den bewoner van het Lexeveerhuis, den 'heer G. Verwoert, gered. De inboedel van het jacht werd opgevischt, een hantasch met f45 en een gouden horloge' ging echter verloren. Hot jachtje had een gat in de kiel, de mast was ge- \broken, enz. Tijdens het ongeluk passeerde in volle vaart «een motorboot, die tusschen de drenkelingen door voel" en tegen een der schepen van 'de sleep opliep, dat daardoor beschadigd werd. Het is niet gelukt den bestuurder van de motorboot, die er snel vandoor ging, aan te houden. Brieven van den cx-Kr^onprins. De laatste jaren hebben ex-keizer Wilhelm li' zijn echtgenoote, prinses Hermine en de gewe- aan te bieden," begon de ander met een vrien delijken glimlach. „Het spijt mi| om u op uw trouwdag te moeten lastig vallen 'in verband met zulk een sombere zaak, maar anderzijds is een moord, om zo ote zeggen, altijd een soort veront schuldiging." ,.Ik begrijp alleen maar niet," antwoordde Ke nedy, „in hoever ik u in deze zaak van dienst kan zijn." „Dat weet ik zelf ook nog niet. Het schijnt alleen of u met het gebeurde in een of ander verband staat, een verband dat ik overigens voor loopig niet ken, ja, dat u zelf misschien niet eens kent. Om kort te gaan, op kamer 217 in het Empire-Hotel logeerde een paar dagen eeh Itali aan, Baron Goldoni. Is u dien naam bekend?" „Neen." „Deze mijnbeer Goldoni is vanmiddag om on geveer kwart over tweeën in zijn hotelkamer doodgeschoten.' Kennedy maakte een medelijdend gebaar. „Dat doet -mij zeer leed, Mr. Porter. Maar ik heb u al gezegd, dat ik den baron niet ken en Ik weet d arom ook niet waarom u dit mij komt vertellen." Kort tevoren beeft de vermoorde van het hotel uit met iemand getelefoneerd en wel en dat is dan ook de reden dlat ik bij u kom met u, Mr. Kennedy." „Met mij?", herhaalde de aangesprokene ver wonderd. „Dat moet een vergissing zijn. Wie beweert dat overigens, daar die mijnheer.... die Baron Goldoni, immers dood is?" „Het telefoontoestel... Er zijn, zooals ik op de telefooncentrale heb kunnen vaststellen, om streeks dien tijd met dit toestel zes gesprekken gevoerd; de nummers kon ik op de centrale terug vinden .Ik heb het notitieboekje van de versla- gene nagekeken en heb daarin verschillende ge tallen genoteerd gevonden, blijkbaar telefoonnum mers. Een van de getallen, die ik gevonden heb komt overeen met een telefoonnummer dat om streeks dien tijd door het automatische toestel, in het Empire-Hotel is opgeroepen. En dat num mer: 23 3357, is het uwe, mijnheer Kennedy." „Is dat alles, waarop u uw combinaties bouwt „Ja, dat is het eenige spoor dat ik heb." „En wat wenscht n nu van mij?" „Ik zou u willen vragen een twintig minuten voor mij beschikbaar te stellen. Mijn auto wacht buiten." „U wilt mij" naar het Empire-Hotel mee nemen?" „Ja." i Kennedy wendde zijn blik naar de dleur dié naar •binnen voerde en schudde ontkennend het hoofd1. „Neen, het spijt me. zeer. Bevéndieu weet ik zen kroonprins een drukke briefwisseling ge voerd met een dame te Boston. Thans publiceert de „New York Times" uittreksels uit deze brie ven! waarvoor uit Doorn toestemming was ont vangen. Van de brieven van den ex-keizer is slechts deze vermeldingswaard, waarin hij verklaart, .lat het de „moreele plicht van Amerika is, het Ver drag van Versailles ongedaan te maken en er een nieuw Vredesverdrag gebaseerd op de veertien punten van Wilson voor in de plaats te stellen. De Kroonprins schrijft in een brief van 12 Jan. 1924 o.a.„Mijn vader heeft zijn kans gehad. Hij heeft zijn spel yerloren, doordat hij niet beslu1- tten wilde tot een verbond met Engeland of Rus land. Ik heb hem duizendmaal gewaarschuwd en hem gezegd dat wij geïsoleerd en ten slotte door de geUeele wereld vernietigd zouden worden, daar wij slechts Oostenrijk, een steeds meer ver vallend Rijk, tot bondgenoot hadden. Doch lnj geloofde aan de vriendscnap met de gansehe we reld en wilde niet toegeven, dat de wereiajoorlog in aantocht was. Ik deed mijn best om de oogen van onze regeering te openen. Het was hopeloos en ten slotte werd mij, daar ik Pruisisch officier was, bevel gegeven de tucht te respecteeren en •mijn mond te houden. Met wijd geopende oogen zag ik onze vernietiging aanuomen. Zooais ik zeide, hij heeft zijn kans geuad en mij werd nimmer de mogelijkheid geboden om te toonea, waartoe ik in siaai was. WeDicht houden zij mij voor te harteloos doch ik heb de laatste jaren te veel te lijden gehad," In andere brieven schrijft de ex-kroonprins c.a., dat het socialisme LMtschland in den afgrond ■heeft gestort, doch, zegt hij, het zal ten slotte niet zegevieren. De gebeurtenissen in Italië, öpanjt en Griekenland bewijzen dit. Dan beklaagt hij zich over de weinige kennis van "de psychologie van het buitenland, welke door vorige Duitsehe regeeringen is getoond, en hij meent dat uit ook thans niet beter is geworden. Hij verzoekt de dame in Boston het Amerikaansche volk dui delijk te maken, dat „wij allen naar den duivel zuiien gaan als Frankrijk de wilde hond/van Europa, niet spoedig tot kalmte wordt gebracht." De 'berichten 'over monarchistische onlusten in Duitschland noemt hij onzin. Vele menschen zijn tegen de republiek, doch zij zullen hun doel eenvoudig door stemmingen bereiken. Levensgevaarlijk gewend, f Bij een ruzie heeft op het .Lange Voorhout de •30-jarige handelsreiziger A. C. J. P. den 32-ja rigen J. M., wonende aan den Ged. Borgsval, .met een dolk levensgevaarlijk gewond. P., die in politiebewaring is gesteld, zegt uit noodweer 1e hebben gehandeld. Tusschen beide personen moet Creeds lang eene veete hebben bestaan. 1 Det departement van Landbouw. Het Kon. Ned. Land'bouwcomité heeft zich met een adres tot H.M- de Koningin gewend, waarin het als zijne meening te kennen geeft, dat het ten zeerste wenSchelijk is wederom een zelfstandig Departement van Landbouw, Nijverheid en Hau- de lin het leven te roepen, waarbij een af zonder- del in het leven te roepen, waarbij een afzonder lijke en zelfstandige directie van den landbouw bestaat. i absoluut niet waaraan u de bevoegdheid ontleent om.... Ten slotte bent u maar een particulier. Al3 de politie..." „Wanneer men zich in dit geval tot mij 'ge wend heeft, inplaats tot de politie," viel dé detec tive den spreker in de rede, „dan zijn daar goede gronden voor aanwezig. De directeur van het Empire-Hote lis bang en zeker niet ten on rechte dat het bekend worden, althans hét 'direct bekend worden van zulk een misdaad, dié zich in zijn inrichting heeft afgespeeld, hem on berekenbare schade kan doen. Len moord.... een lijk in huis... een massa-vlucht van gasten zou niet onwaarschijnlijx zijn. Om deze reden heeft hij mij er bij: gehaald;.... bovendien komt het mij voor, Mr. Kennedy,, dat het voor u gewenschter is mij, om zoo te zeggen, particulier va.n dienst te zijn, dan door de politie gehoord te wordien. U bent een bekende scnildier, ik mag wel zeggen, u bent op weg beroemd te worden en voor zoover ik het kan beoordeelen is deze roem ten volle verdiend. De wandschilderingen hier zijn van u nietwaar?/' „Ja." 1 „Zij zijn meesterlijk..." De detective haalde zijn horlogo te voorschijn. ,Dus u weigert mee te gaan, Mr. Kennedy? Dan moet ik nelaas onveri richterzake...." De schilder richtte zich op. „Neen, ik we:ger niet. U hebt gelijk, dat zou onzinnig zijn en bovendien... laf, zou ik bijna zeggen. Wilt a mij een paar minuten verontschuldigen? Ik zal wel een voorwendsel vinden om mijn weggaan aanne melijk te maken." De moord in het Empire-Hotel, was wonder boven wonder onaer de gasten van deze groote inrichting zoo goed hls onopgemerkt geblevea. Het was in den tijd van de table d'hote ge beurd, zoodat de kamers in den omtrek van die van het slachtoffer leeg waren gew|eest. Boven dien bestond ieder kamernummer uit drie appar tementen: salon, slaapkamer en badkamer, zoodat !de echo van het schot verklonken was tegen de stevige muren, die er op bereikend waren <it geluiden van het drukke huis voor zijn bewoners onhoorbaar te maken. De hoteldirecteur verwachtte de beide neeren reeds en bracht ze naa rde appaxtemlenten van No. 217. Niemand lette op de drie mannen. „U kent dezen man niet, Mr. Kennedy?" De schilder bevona zich plotseling tegenover den doode, die men op de divan in de salon had neergelegd. Hij schudde het hoofd. „N'een, hij is mij volkomen onbekend." - „De hotelboy alstublieft." De directeur ging naar de. deur, riep een paar Een benoemingskwestie. Aan dc gemeentelijke H. B. S. te Maastricht is dr.. F. W- van Wijk, tijdelijk leeraar in de geschie- denis en aardrijkskunde. GGenoemde leeraar heeft een boek geschreven over geschiedenis, dat gun. stig beoordeeld is door de roomsche pers en aan genoemde inrichting gebruikt wordt. Eenige maan den geleden, was dr. Van Wijk een dergenen, die het initiatief namen tot het oprichten van een Oranjevereeniging. Toen werd van zekere Room sche zijde, die bij die oprichting een afbrekende houding aannam, aan de ouders van de R.K. leer lingen van H.B.S. en Gymnasium den raad gegeven hun kinderen daar weg te nemen, omdat het ge. schiedenisonderwijs tegen hun godsdienst gekant kennen gegeven, zegt de „N.R.Crt." dat zij het daar was. B. en W. en de curatoren hebben toen te niet mee eens waren. Dinsdagavond nu moest dr. Van Wijk weer be noemd worden. Na een geheime zitting van ander half uur en nadat een voorstel van een der recht- sche raadsleden om uitstel was verworpen, verlieten verscheidene beeren de zaal, terwijl nog enkele blan co stemmen werden uitgebracht, zoodat dr. Van Wijk toch, zij het dan met een klein aantal stem men, voor een jaar benoemd werd. Een geheimzinnig geval. In het bosch achter de uitspanning De Pan bij Zeist, goed verscholen tusschen het dichte hou; is naar „Het Volk" meldt, een kampeertent g<- vonden, die waarschijnlijk reeds eenige weken on bewoond bleef. De politie vond in de tent de uni, formkleeding van een vaandrig van de genie, bencs vens allerlei, dat voor een picnic noodig is. Alk tafelgerei, dat van goede kwaliteit bleek, was gf, roest wat er mee op wijst, dat het geruimen tijd niet werd gebruikt. Behalve nog een koffer, boeken enz. werden ook een geladen browning benevens een, paar doozen patronen aangetroffen. Gelet op den omvangrijken en verre van waardeloozen inventaris baart het verw onedring, dat een en ander zoo lang onbeheerd bleef. Tent en inhoud werden naa" het politiebureau overgebracht. Een onderzoek wordt ingesteld naar den eigenaar. Winkeldiefstallen. De Techerche te Haarlem heeft drie gehuwde vrouwen van 28, 26 en 23 jaar aangehouden, ver-, dacht van het plegen van winkeldiefstallen bij vel schillende firma's. Een der vrouwen ontkent, hoe wel zij bij een firma een paar schoenen heeft ont vreemd, tenvijl in haar woning nog verschillende goederen gevonden zijn, van diefstal afkomstig. De beide anderen, bij wie huiszoeking geen resultaat opleverde, bekenden diefstal te hebben gepleegd, f E|en incident met de Kan. trein. De „Twentsche Courant" meldt: t Toen voor enkele weken ons Koninklijk Huis Bentheim passeerde op weg naar Mecklenburg, eischte de Duitsehe Grensoommissaris aldaar, on dersteund door een paar Sehupo's, toegang rot de Koninklijke rijtuigen, teneinde van de leden van het Vorstelijk Huis de passen te onderzoeken. f De chef van de Nederl. Passencontrole, de le luitenant Tielens, weigerde den Grens commissa ris den toegang. De Grensoommissaris eischte na drukkelijk den toegang, omdat hij dienaangaande 'geen bijzondere instructies ontvangen had. Nog inadrukkelijker en gemotiveerd echter weigerde de heer Tielens, hetgeen tot eenige incidenteel uitingen aanleiding gaf. De heer Tielens gaf te kennen, dat de Grenscommissaris de Koninklijke rijtuigen kon doen afhaken, maar toegang zou onder geen voorwaarde gegeven worden. Tenslotte ,et krachtig jnderd door| Naar wij 1 n verplaats „issaris teng Be mal Na schrift© „3 we zen secre leklaagd var jen bedrag v lebben Ged. ,e« gegeven aar van de: jargen-op-Zo- On, Terwijl de .eren een ve [ooden, heeft „uik geschot* )iaconessenhi Boor de C ^gehouden arig werkm; jntvreemden jet Binnenga Een verder ,eide manner dergelijke dii reeds thans i 7-tal rijv rijwielen, die stonden. Ze Behalv ede («nis genome een chauffeur een aai een aai sterdam tuss >eraakte een redden. D rijding het s leren dat ooi nzittenden e schrik vrij. woorden naar buiten en direct daarop trad een bijdehand jog binnen, met die eigenaardige, vlotte manier van optreden, die de hoteljongiens in de heele wereld eigien schijnt te zijn. „Niet waar," wendde zich de detective tot den jongen, „jij was de laatste, die Baron Goldoni levend gezien heeft?" „Ja," antwoordde dé jongen en bekeek met zijn heldere oogen den schilder van het hoofd tot de voeten. „Mijnheer Goldoni riep mij, direct na dat hij getelefoneerd had. „Haal een auto," zei hij. „En heb je ook gehoord wat Baron Goldouie door de telefoon zei?" „Ik hoorde alleen de laatste woorden, want ik kwam uit de keuken en wilde naar de lift gaan." „En wat zei de baron „Hij zei: de termijn is afgeloopen. Ik rijd nu..» u weet wel waarheen. Daaro psmeet hij de hoiru op het toestel, ik geloof dat hij ontzettend woe dend was, want hij keek verschrikkelijk nijdig. Daaro pging ik naar buiten om een auto te halen." 1 „Had je er direct een?" „Neen. Toevallig was er geen enkele taxi ts zien. Het duurde bijna een kwartier voor ik er een had." „Dus toen kwam je met de auto aanrijden* Liep je de trappen op „Neen. Ik ging met de lift." „Prachtig. Je ging dus met üe lift. Daarop klopte je aan No. 217 en kreeg geen antwoord- Nadat je driemaal geklopt had, opende je dö deu ren...." „...en daar lag de baron doodgeschoten op den grond." De detective knikte. „En bekijk nu eens die mnheijer hier eens goed. Die heb je zeker nog nooit in je leven gezien, nietwaar?" "Weer richtte de jongen zijn verstandige oogen op den schilder. Hij nam hem nog eens van t 'P tot teen op en zei toen met vaste stem: „Jawel, die mijnheer was gisteren hier." De detective wenctNe zich om naar Kennely en keek hem vragend aan. Daarop zei hij tot den jongen: „Weet je zeker dat je je niet vergist? De jongen schudde energiek van neen. „Abso luut. niet, mijnheer. Die mijnheer daar gaf ml? zijn kaartje en liet zich bij Baron Goldoni aan dienen." „Heb je gelezen, wat op het kaartje stond 1 De jongen knikte. „Natuurlijk heb ik het go- lezen. Dat doe ik altijd." „Em wat stond er op" „Alleen een naam: John Kennedy." (Yflordt reiyolgdfl Het moi eweest voor dezer dagen rond zitten. De viervoet :ransport, dat temming voi gelukte ©enig lauwelijks vo. rekken, of 1 bijten en wist •an de kade senige palen, ■oortgezet me delijk werd ,ov vaar een bew ie en weer aa Uit Rig; Towkouns in teisterd. De de millioei Een En sersch blad, bij den Tam plotselnig tw< den wandelaa ander wapen dus maar in g zoo noodig, zijn verbazing rust. Toen zij lieten zij voo scheuwer een ken vallen. H De terugki met zijn spar' begrijpelijkerv De gez£ op een wande door de Ital Eenige vrouw moord aange Hoewei' de g< wie hij was, met begreper Daar moest commissaris 1 kelijke moon vergissing, di tend vexonts- vrijheid geste Een bek offer gewordi werd op stra "em beschulc fiolen. Het bureau, waar 'uigingen vai ^huldig was, cel stopte er werd'hij een ander ge moet nog vo- Ook deze berkend en 1 Portret van ^ües had be 0e zaak t \°°i, doch de beambten "'ermee intu Naar u Roversbende 5° toeristen utigesch Oe roover; fri gingen 01 een geza vandoor, bevinden ziel minister.

Nieuwe Langedijker Courant | 1925 | | pagina 4