Maastricht is de geschie- leeraar heeft is, dat gun. pers en aan lenige maan- ergenen, die a van een kere Room- l afbrekende le R.K. leer- raad gegeven idat het ge. ienst gekant t zij het daar ben toen te 'ijk weer be- 5 van ander en der recht- jen, verlieten enkele blan- dat dr. Van aantal stem- De Pan bij dichte hou; peertent ge- e weken on- tent de uni, genie, bene, ndig is. Alk eek, was ge, jeruimen tijd offer, boeken benevens een relet op den en inventaris ider zoo lang olitiebureau ïgesteld naar rie gehuwde houden, ver-, allen bij ver-' intkent, hoe- ui heeft ont- verschillende fkomstig. De een resultaat l gepleegd, ein. Lnklijk Huis lecklenburg, s aldaar, on- igang rot do le leden van erzoeken. itrole, de le mscommissa- s eisehte na- enaangaande :n had. Nog er weigerde incidenteel elens gaf te Koninklijke toegang zou rden. Tenslotte zwichtte de Grenscommissaris voor krachtig verzet en kon de Kon. trein onge ëerd doorgaan. Naar wij vernemen kan een en ander alleen verplaatsing van den betrokken Grenscom- pissaris tengevolge hebben. De malversatiën te Beiden op Zoom. Na schriftelijk en persoonlijk verhoor van den „•wezen, secretaris der gemeente Bergen-op-Zoom, jeklaagd van verduistering van legesgelden tot «en bedrag van f6659.95 met renten en kosten, iebben Ged. Staten van Noord-Brabant het aan ieIn gegeven ontslag als secretaris en ambte- iaar van den burgerlijken stand der gemeente ^jgen-op-Zoom goedgekeurd. Ongeluk door onhandigheid. Terwijl de vleeschhouwer G. Wijnoogst te Lun- eren een varken met een schietmasker w.lde looden, heeft hij, bij ongeluk zich zelf in den juik geschoten. Zwaar gewond is hij naar het Diaconessenhuis te Arnhem overgebracht. Rijwieldieven. Door de Centrale Recherche zijn dezer dagen jangehouden een 20-jarige blikslager en een 22- aPig werkman, op heeterdaad betrapt bij het 'ntvreemden van een rijwiel op de terreinen van ,t Binnengasthuis te Amsterdam. Een verder onderzoek bracht aan het licht, dat [tfide mannen zich reeds verschillende malen aan jerirelijke diefstallen hadden schuldig gemaakt; reeds thans is gebleken, dat hun de diefstal van q 7-tal rijwielen kan worden ten laste gelegd, wielen, die aan den openbaren weg onbeheerd stónden. Ze zijn in beslag genomen. Behalv edeze twee rijwieldieven zijn in hech lenis genomen resp. als medeplichtige en heler, n chauffeur en een 18-jarige magazijnbediende. Alles te water. Bij een aanrijding o pde Weesperzijide te Am- Bij een aanrijding op de Weesperzijide te Am sterdam tusschen een auto en twee wielrijders, wraakte een fietser te water, hij wist zichzelf 'e redden. De autobestuurder die door de aan rijding het stuur kwijtraakte, kon niet verhm- leren dat ook zijn wagen te water reed; de beidie nzittenden en de bestuurder kwamen met den schrik vrij. Buitenland ■op trad een rdige, vlotte mgiens in de ïtive tot den .ron Goldoni bekeek met iet hoofd tot ij, direct na- •on Goldonie len, want ik e lift gaan." Ik rijd nu.... hij de horna zettend woe- celijk nijdig, en auto te kele taxi te r voor ik er jo aanrijden* lift. Daarop en antwoord- pende je de ïoten op defl nu eens die ie zeker nog andige oogea eens van top oem: „Jawel, iar Kennedy, oi hij tot des iet vergist?' neen. „Abs"* laar gaf mij Goldoni aan- irtje stond b ik het g&" yervolgdfl Het moet een zonderlinge gewaarwording zijn eweest voor den Hamburgschen politie-agent die ezer dagen in de vroegte op de kade een beer ond zitten. De viervoeter bleek ontsnapt uit een wilde dieren .ransport, dat uit Moskou was aangekomen met De- stemming voor de Hamburgsche diergaarde. Het ;elukte eenige agenten het dier te vangen, maar lauwelijks voelde hij de touwen om zich heen aan- rekken, of hij begon woedend om zich heen te lijten en wist zich weer los te rukken. Hij sprong •au de kade in het water en verborg zich achter tenige palen. Met barkassen werd daarop de jacht ■oortgezet met het resultaat, dat de ruige gast ein- lelijk werd overmeesterd en naar de wacht gebracht vaar een bewaarder den vluchteling spoedig afhaal le en weer aan boord bracht. Uit Riga wordt gemeld, adt de omgeving van l'ovkouns in Letland door een hevige storm is ge- eisterd. De oogst is verwoest. Dei schade loopt- 'n de millioenen. Een Engelsch toerist, zoo verhaalt een Zwit- serscli blad, had een zonderling avontuur. Terwijl" lij den Taminapas bij Ragaz overtrok, zag hij plotselnig twee arenden, die neerschoten alsof zij den wandelaar wilden aanvallen. Deze bezat geen ander wapen dan zijn parapluie, waarmede hij zich dus maar in gevechtshouding plaatste om zijn leven zoo noo-dig, zoo duur mogelijk te verkoopen. Tót zijn verbazing lieten de arenden hem echter met- rust. Toen zij dicht bij den grond waren gekomen lieten zij voor de voeten van den onthutsten toe schouwer een levende big van slechts enkele we ken vallen. Het dier bleek geheel ongedeerd te zijn. De terugkomst van den Engelschman in Ragaz met zijn spartelenden last onder den amr, verwekte begrijpelijkerwijze veel vroolijkheid. De gezant van Brazilië bij het Vaticaan werd op een wandeling in de buurt van Santa Margherita door de Italiaansche politie gevangen genomen. Eenige vrouwen hadden hem als den dader van een moord aangewezen, naar wien de politie zocht. Hoewei' de gezant bewijzen kon door zijn papieren wie hij was, werd hij, omdat "hij Fransch sprak, tiet begrepen en naar het politiebureau gebracht. Daar moest hij eenige uren wachten omdat de mmmissaris afwezig was. Intusschen was de wer kelijke moordenaar aangehouden. Toen bleek de vergissing, die de politie had gemaakt. Onder dui zend verontschuldigingen werd de gezant weer in •Tijheid gesteld. Een bekend stafofficier te Londen is het slacht offer geworden van een noodlottige gelijkenis. Hij «rd op straat aangesproken door een vrouw, die hem beschuldigde haar eenige tevoren te hebben ^stolen. Het tweetal begaf zich naar het politie- bweau, waar men maar dadelijk, ondanks zijn be rgingen van onschuld, aannam, dat de officier schuldig was, hem als een hond behandelde, in een "el stopte en zijn vingerafdrukken nam. Na vier v.-erd hij op borgstelling vrijgelaten. Later werd ander gearresteerd, die vermoedelijk (de zaakt ™oet nog voorkomen) de dader was. Ook deze man werd door de bestolen vrouw herkend en bovendien vond men in zijn bezit een portret van haar, dat zich in een haar ontstolen ^lies had bevonden. O® zaak tegen den officier kwam dezer dagen R°i> doch werd onmiddellijk ingetrokken. Voor jfe beambten van het betrokken bureau is de zaak h'ermee intusschen niet afgeloopen. Naar uit Boekarest gemeld wordt, deed een Roversbende een aanval op reiswagens, waarin zich 5° toeristen bevonden. Deze werden allen volko men utigeschud. Oe roovers, die uniformen van gendarmen droe- ^en> gingen er met geld en voorwerpen van waaide 01 een gezamenlijk bedrad van meerdere millioe- !|et> vandoor. Onder de slachtoffers van den overval «vinden zich ook een afgevaardigde en een gewe-" minister. De „note gale" ontbrak bij deze rooversexpedi- tie niet. Zoo ontnamen de bandieten hun. slachtof fers niet minder dan 13 geladen revolvers met re serve-munitie. Na zijn „taak" volbracht te hebben, hield d(* rooverhoofdman een toespraak tot de in rij opge stelde reizigers. In deze speech oefende hij critick, op de bestaande orde in de maatschappij, die hem en zijn gezellen zeer tegen hun zin natuurlijk noopte het bandietenbedrijf ter hand te nemen. Hij vroeg den reizigers om excuus en beëindig de zijn toes Draak met eenige schoten in de lucht) te lossen. Tijdens de daardoor ontstane verwarring ver dween hij met zijn bende. Het straatgevecht te Parfjs. Over het straatgevecht, dat op de Boulevard •de Belleville plaats greep, melden verschillende 'bladen het volgende: Omstreeks 1 uur 's nachts zag een politieagent twee vechtende mannen. Teen hij nader kwam, nam één hunner de vlucht. De andere, die met een flesch rondzwaaide, keerde zich echter tegen den agent en bracht hem een zoo h'evigen slag toe in den rug, dat hij roerloos bleef liggen. Een paar andere agenten hadden het gevecht gezien en zetten den kerel achterna, die plotse ling staan bleef en met de flesch op de agenten toestormde. Dezen hadden alle moeite den woes teling te overmeestérien en aan te houden. Inmiddels had er zich een samenscholing ge vormd. De gearresteerde s'elde zich als de ver ongelijkte aan en riep hulp in. Weldra werd de tot 3u0 man aangegroeide menigte woeligier en toen andere agenten opdaagden, begon er een algemeen geroep en getier. Een der agen'en trok daarop zijn revolver, toen er een kerel naar voren sprong, die hein een messteek toebracht. Er ontstond een algemeene verwarring en vechtpar tij, waarin de aangehoudene kon vTuchten. De politieagenten achtten hun leven in gevaar en vuurden hun revolvers op de menigte af, waar onder reeds eenigen gebruik hadden gemaakt van messen en vuurwapens. De vecht- en schietpartij hield verscheidene minuten aan, totdat een groep agenten ter versterking aanrukte en de oende uiteen joeg. Een vijftiental gekwetsten bleven echter en werden naar het hospitaal vervoerd. Drie agenten werden door mess teken ernstig gekwetst; drie anderen liepen insgelijks verwon dingen op. Sport- en Wedstrijden JAARVERGADERING Dl T. Vrijdag 10 Juli 1.1. had de jaarvergadering plaats van de Voetbalvereeniging DjT.S. De voorzitter, de heer A. Ootjers, opent met een hartelijk woord van welkom de vergadering en hoopt dat de besprekingen mogen zijn van aangenamen aard en in 't belang der vereeniging., Met voldoening zegt Spr. kunnen wij constate ren, dat de voetbalsport hier in een vooruit gaand stadium verkeert. Ongetwijfeld is, zulks grootendeels te danken aan het feit, dat D.T.S. mooie en faire wedstrijden speelt, die voor liet publiek aantrekkelijk zijn en waardoor D.T.8. en hij het publiek en bij hare zusterverenigingen zoo sympathiek en populair is. Laten wij, zegt spr,, er steeds zorg voor dragen dat die goede geest, die goede verstandhouding onder leden en bestuur zoo ma.g blijven, dan zn! D.T.S. zeker groeien en bloeien. Hiern avolgt voorlezing der notulen, die on der dankzegging worden goedgekeurd en ge tea- kend. De penningmeester brengt daarna zijn verslag uit en de re'kening over het afgteloopen jaar, waaraan wij het volgende ontleenen: Ontvangsten. (Saldo per 1 Juli 1924 Contributie werkende leden Contributie ondersteunende leden Entree Competitiewedstrijden Entrée andere wedstrijden Entree etc. Feestavond Bijdrage van C. Jansen Bijdrage Gymnastiekvereeniging Ontvangen voor aandeelen Geleend van Nutsspaarbank Totaal Uitgaven. Nutsspaarbank aflossing schuld Kosten inrichting onderhoud en huur terrein Onkosten weds'.rijden Reiskosten (autohuur) Contributie Bond, boete etc. Drukwerken Onkosten Secretariaat Vergadering algemeene onkosten Materiaal, ballen etc. Onk. feestavond vergoeding C. Jansen Controle "1 Diverse onkosten Geplaatst j.l. Boerenleenbank Kassaldo 30 Juni j.l. Totaal Bezittingen. Terreininrichting etc. Saldo Boerenleenbank 1 Juli Kas Totaal Schulden. Aan Nutsdepartement Aan aandeelhouders 5424.;70 f 3560.- - 210.47 - 289.80 f 800.r- - 2550.— Voorzitter Spreekt den wenscli uit, dat onze penningmeester de heer Van Loo, nog jaren in ons midden mag blijven. Hierna leest de waarn. secretaris het jaarver slag voor, waarbij in 't kort het gebeurde, be treffende de vereeniging over het afgeloopen jaar naar voren wordt gebracht en waaruit o.m. blijkt, dat de vereeniging 60 leden telt, terwijl het aan tal donateurs is gestegen tot 230. Onder een hartelijk applaus dankt de voorzitter die secretaris voor zijn verslag. Hierna volgt bestuursverkiezing. De heer Beeldman heeft tot zijn leedwezen kennis gegeven, dat hij wegens vertrek naar Alkmaar voor de functie van Bestuurslid m-iet bedanken. Bij acclamatie wordt besloten om den heer Beeldman, die steeds op uitstekende wijze de belangen van de vereeniging heeft voorgestaan, het eere-lidmaatschap aan te biedlen. Goedgevonden wordt het aantal bestuursleden op acht terug te brengen, t.w. vijf uit de dona teurs en 3 uit de leden. De heer C. K. Swager stelt zich, door veiel afwezig zijn, niet herkiesbaar. Gekozen worden de heenen.A. Ootjers, J. Scheie ken, I. M. K. v. Loo, J. Heitsma en Jae. Prijs uit de donateurs, W. Kos, Jn. Eeoen en J. Paarl- berg uit de leden. Besloten wordt Woensdagavond de athlet.ek e beoefenen, waarvoor de heer Schrieken als leid?, zal optreden. Bij de daarna volgende rondvraag, waarbij ver schillende punten van meer ondergeschikt belang worden besproken, brengt de penuingmees ér eeu hartelijk woord van dank aan den voorzitter voer 'do wijze, waarop hij steeds met nauwgezetheid zijn taak vervult. De voorzitter sluit daarop onder dankzegging de vergadering, in 't bijzonder de overige be stuursleden voor hunne medewerking, niet te ver geten de persmenschen, „Veteraan" en De Dames en „lest best" onzen ijverigen hospes den heer f 243.141/2 - 326.05 - 347.— - 207.55 - 626.15 -i 164.81 - 150.— - 10 - 2550.— - 800.— - 5424.70 f 180 - 3688.06 - 126.91 - 143.80 - 37.391/2 - 117.05 - 115.90 - 46.14 174.99 173.43 34.— 46.73 200.— 289.80r In de hierna gehouden bestuursvergadering werd het Bestuur als volgt samengesteld: A. Ootjers, voorzitter, I. M. K. v. Loo le pen ningmeester, Jn. Eeeen 2e penningm., J. Schrie ken, vioe-voorz., Jac. Prijs, secretaris, J. Paarl- berg (bode), W. Kos, J. Hei sma, Bestuursleden. Klet&praatj s van Veter,aan. Avondappèl Het taptoesignaal der hoornblazers weerklinkt krachtig over het stille kamp en wordt overal door de duinenheuvels teruggekaatst. De jonge Ritmeester wacht op een kleine heuvel z'n corps commandanten af, welke het kleine Persl'egertje „present" moeten melden. Reeds zijn ze allen verzameld op één na. De reeds grijzende com mandant van het detachement Alkmaar is nog afwezig. Als hij eindelijk verschijnt is z'n gelaat ver* trokken.... „Veteraan is uitgebroken". Een doodelijke bleekheid wordt op het gelaat des Ritmeesters zichtbaar. Hier is de gestrenge orde veronachtzaamd. Een oogenblik later schalt van alle kanten het alarm der hoornblazers. Het geheele detachement der Rijksveldwacht wordt opgecommandeerd en de grijze Majoor geeft z'n manschappen de nauw keurigste orders. Een half uur later is-men reeds in alle richtingen verspreidt. De oude Majoor gaat alleen op onderzoek uit. De eer moet voor hem alleen zijn. Totaal f 3350 nr]»! iwp rv Deze rekening, die vooraf in haar geheel door de daartoe benoemde commissie is nagfezien cn accoord bevonden, wordt onder dankzegging door de vergadering goedgekeurd. Het horloge van den snorrebaard wijst reeds bij middernacht. Reeds bevindt "hij zich bij' den uitersten duinenrand en hoort het eentonige lied der zee. Twee uur is hij reeds op weg cn ileoft de geheele breedte der Schoorlsche duinen door zocht. Thans komt de maan hem te hulp en 0verspreidt met haar zacht licht het prachtige duinlandschap. Vanaf een hoogen duintop speurt hij den geheelen omtrek af en daar beneden in een duinvallei ontdekt zijn geoefend oog een kleine tent. Langzaam als een kat siuipt hij langs om wegen tentwaarts. Ze is gesloten. Diepe stilte heerscht alom. Als ae Majoor zich tenslotte jp handen en voeten toi naast de tent heeft gewerkt, hoort hij niets anders dan een zachte ademhaling Behoedzaam iicht hij het spanzeil op en eensklaps staart hij met wijdgeopende oogen het schouw spel aan... In de eene hoek lag een jongedame met page- kopje in diepen slaap... In de andere afdleeling •sliep zeer gerust... Veteraan. De oude grijze Majoor heeft lang en diep nage dacht over grillige Sportveriegenwoordigers, „ba zige vrouwennaturen en het breede pad der Liefde. Hij is gegaan zooals hij is gekomen.... zacht en onhoorbaar. En in den vroegen morgenstond toen de zon even boven de kim was verreden, schalden we derom van alle kanten de langgerekte hoornbla zers signalen. Veteraan was niet gevonden. Waar schijnlijk zo urnen hem weerzien als de avond van dien dag begon te vallen. Hij was nu immers vrij en onbewaakt En van het "detachement der Rijksveldwacht heeft niemand ooit geweten wat hun oude Majoor wist... van tenten, pagekopjes en duinzand. VETERAAN. Pennekrasscn van Kaatje. Het is onze sportminnaars reeds bekend dat m'n man in „pension" is. In een zijner gevoel volle artikelen lazen we Dinsdag reeds de uitwer king van z'n „kampeerwoede", Ik ben blij dat hij een poosje van „honk" is, want och het is zoo goed voor z'n hersentjes om eens zo ruw en zandbaden te nemen onder streng toezicht. Voor het komende seizoen staat hem zeer ^eel te wachten. Hij zal het enorm druk krijgen, voor al nu er zooveel elftallen uit de Wpst-Friesche toverloopen naar de NjH.V.B.. Zeer zeker zal de aloude „Langedijker" dezen winter z'n kolom men uit moeten "breiden om de geweldige stapels oopie en overzichten te kunnen plaatsen. Ik hoop op de volledige medewerking van al onze corres pondenten te mogen rekenen. Zeer zeker wordt door onze rubriek de onderlinge band onzer ver- eenigingen nog versterkt. Ik zal tot eind Augustus het werk voor Vete raan bestemd, overnemen en verzoek dus onze correspondenten hiermee rekening te houden. Van „Zaza" heb ik de groeten overgeseind naar Schoorl. Dat Veteraan nu niet te veel malle s reken uit mag halen, hoop ik van harte. Wat die pantoffel betreft, Zaza is nog jong en als ze ouder wordt zal ze misschien wel anders spre ken. Laat haar dit door Kaatje gezegd zijn. Van onze vrienden in Nieuwe Niedorp kregen we j.l. Zaterdag een uitnoodiging om hunne pro paganda wedstrijd te willen bijwonen. Ik zelf was verhinderd en of onze Redacteur is heen ge weest is mij nog niet bekend. Onze meid is echter wel heen geweest en van haar heb -k wel gehoord dat het voor N.V.V. een succesvolle •dag is geweest. Dit stemt prettig want ik vind N.V.V, een zeer sympathieke club met een goede clubgeest en mooie terrein-inrichting. Het zal ons zeer aangenaam zijn indien N.V.V. ook lot onze rubriek wil toetreden. Namens Veteraan ka nik hen verzekeren op zijne welwillende me dewerking. Aan den slag N.V.V.'ers. De D.TjS.-oorr öpondent heeft zich niet sportief gedragen. We zijn zeker geen verslag' meer waar dig. Toch houdt D.T.S. hare supporters zood ton de niet erg in eere en dit is m.^. zeer af te keuren. We zullen hopen op beter. Vrone speelde weer een zeer goede partij. Het za lme toch benieuwen hoe of de nieuwe indeet- ling van den N. H. V. B. is. 6 September begint officiëel de competitie van den N.V.B. De N.H.V.B zal dus half September wel volgen. Van Schoorl stond ik werkelijk verwonderd. M'n man kent ze beter dan ik, maar ik geloof, toch als hij de courant van Donderidag krijgt toegezonden, dat hij perplex zal staan. Aan Sehoorlenaar m'n hartelijke gelukwensch met deze rresi,aJe, evenals aan D.T.S. 2, welke eveneens in Pancras een le prijs wist te bemachtigen* Ik begrijp alleen niet hoe of Veteraan dit voor jaar zoo geweldig van leer kon trekken tegen dit laatste elftal. A.s. Zondag heeft in Pancras de wedstrijd) pl „a is tusschen Assendelft 2 en D.T.S. 1 om ae le of 2e prijs voor de nederlaagwedstrijdlen van Vrone. Ik zal deze strijd gaan zien indien het uiiet te warm is, anders kunnen ze allen zeer gezond blijven. Maar in een hittegolf zie ik liever g-en voetbal. ik moet besluiten met een enkel woordje. In z'n kaisen brief heeft Veteraan mij verzocht om in deze rubriek een vriendschappelijke groet te zenden aan een dame in IJmuiden welke van daar steeds met belangstelling z'n artikelen ;volgt. Daar hij haar adres niet weet, maar wel dat zo vooral met de gymnastiek goed^ op de hoogte is, zoo voldoe ik gaarne aany z'n ver doek en beiuig haar z'n eerbiedige hulde. Maar nieuwsgierig wie of het nu eigenlijk is, ,ben ik toch wel. Want als ze een pagekopjo heeft... lieve menschen houdt op. Die kerel du ar in dat tentenkamp is er „stapel" van. Wie weet wat of hij nu weer heeft uitgehaald, 'tls goed dat er daar zee rveel rijksveldwachters gesta tioneerd zijn. I Inmiddels allen m'n hartelijke groeten. KAATJE'. Nuttighcidjes. Het voetbalfestijn in Nieuwe Niedorp mocht izich in een kolossale belangstelling verheugen. 'De nogal hooge entrée's werden door de mooie propaganda voor onze sport ruimschoots vergoed. Wanne r krijgen we de populaire „Niieruppers iook in onz erubriek? Op onze medewerking kun nen ze bij voorbaat rekenen. Het reserve Hollandia-elftal gaf aan D.T.S. te kennen dat men in Oudkarspel nog niet rijp' is voor den N.V.B. En men oordeelde het niwt dienstig om van deze „slag" een verslag te z .n- den aan onze courant. Het is een feit dat de dames van Oudkarspel sportief veel hooger staan dan de heeren. Men gelieve bij D.T.S. voor een goeden verslaggever te zorgjen. Het was van Vrone een goed stukje wterk on W.1R.C. te slaan. Het is voor deze club te hopen, dat de training een heilzame uitwerking heeft op het spelpeil dezer vedeeniging. Men is ech ter van plan om een strooptocht te gaan omler- enmen naar een tentenkamp in de Schoorlsche duinen. Veteraan wordt echter goed bewaakt. Sehoorlenaar heeft plan om nu toch eens een officieel bezoek te brengen aan een „legerplaats" in de' hoop den „grooten" Veteraan eens te mo gen bezichtigen. Hij zorge er voor slechts den avond hiervoor te benutten, dan heeft hij „de kans van den dag." De vacantie van Veteraan zal tot einde Augus tus duren. Dat hij zich daar in het „Verre Wes ten" overtuigd houde dat z'n wekelijksche bij- -drage door ons evengoed hoogelijk gewaardeerd) -wordt. I Tijdens de vijf V.-feesten te Oudkarspel zal een marine-escradrille van 12 vliegtuigen groot- sche demonstraties geven. Daarna zullen 5 wa tervliegers van uit het Waardje oefeningen Doven het D.TJ3.-terrein houden. Bovendien wordt over. wogen een Zeppelin over het dorp te lateu „waaien". Weinigen zullen nog weten dat het portret van Veteraan is uitgestald bij een bekend fotograaf te Oudkarspel. Het is echter een publiek geheim en Kaatje zal, na dit gelezen te hebben, zich haas- ten om het weg te halen. DWARSKOP,

Nieuwe Langedijker Courant | 1925 | | pagina 5