Nieuwstijdingen. Het laatste visschersvaairtuig. Te Enkhuizen is thans het laatste zeevisschers- vaaituig in het register dier gemeente doorgehaald waarmede een roemvol verleden wordt afgesloten. Gedurende honderden jaren toch maakte de zee- visscherij een der voornaamste bronnen van be staan uit, welke visscherij in de 17e eeuw haar hoogtepunt bereikte, toen meer dan 50 schepen ter haringvangst uitzeilden. 1 oen echter met den Spaanschen successieoor log de Franschen in 1702 bij de Shetlandsche eilan den bijna dc geheele Enkhuizer visschersvloot m brand staken, ging ze steeds meert achteruit en leidde ze een kwijnend bestaan, teruijl de, zoo nu en dan ingestelde pogingen om haar weer op te heffen, faalden. Thans heeft ook het laatste vaar tuig dit bedrijf moeten staken. brk is nu de eemge Zuiderzeegemeente van waar men nog op de Noordzee vischt. Uit Beilen wordt gemeld: De rentenier v. M. alnier had met een paar an dere ingezetenen (kleine luiden) koeien m de wei de 10open in een perceel land te Smalbroek, toebe horende aan den heer Arie Brunsting. Het avas den eigenaren van de koeien opgevallen, dat deze in den laatsten tijd aanmerkelijk minder melk gaven oan voorheen. Men schreef dit eerst toe aan de droogte en ging de dieren lijnkoeken toe voeren. Toen ook dit niet hielp, begon men argwaan te koesteren. Een der veehouders, H. de Vroome ging zich nu op een morgen vroeg eens m liet land verdekt opstellen, 't Duurde niet lang, o daar verscheen ook v. M. Regelrecht trok hij op de hem niet toebehoorende koeien af en begon de ze te melken. Successievelijk molk hiji eerst ge deeltelijk de 4 vreemde koeien, uit en daarna zijn eigen. Daar De Vroome alleen was besloot hij zich niet bloot te geven en geen ruchtbaarheid aan de zaak te geven. Inmiddels waarschuwde hij de po litie. En in gezelschap van rijks- en gemeentepo litie trok De Vroome andermaal heel in de vroeg te naar het weiland. Wederom stelde men zich daar verdekt op en weldra verscheen ook weer v. M. ten tooneele, die het spelletje van den vongen da o- nu mede ten aanschpuwe van rijks- en ge-' meente-politie herhaalde. Dat de man geweldig schrok toen de politiemannen zich eindelijk ver toonden, dat tegen hem proces verbaal werd op gemaakt en dat tenslotte het heel© dorp er vol van is, behoeft voorzeker geen betoog. De ponder tegen de borst gekregen. Een landarbeider te Lisse kreeg bij het hooinj- den den ponderboom, welke van het voer hooi af gleed, op de borst. In het Academisch Ziekenhuis te Leiden is de man, die vader is van twaalf kin* deren, aan de gevolgen overleden. Onder zijn eigen wagen. Toen de arbeider J. v- d. Plas te Katwijk bezig* was met het schoonmaken van een grooten hooi wagen, kantelde deze, met het gevolg, dat hij on der den wagen kwam en inwendig zwaar gekneusd maar het Academisch Ziekenhuis te Leiden moest worden vervoerd. De man Is daar aan. de gevolgen overleden. Auto en stoomtram. Te Hillegom stond een auto op de tramrails te wachten voor een winkel. Een andere aiito kwam op de rails aanrijden, onmiddellijk gevolgd door de stoomtram. De chauffeur van de rijdende auto zwenkte op het laatste oogenblik van de rails af den weg op. Daardoor had de machinist van ue stoomtram die de stilstaande auto niet had kun nen zien, geen tijd meer om te remmen. Hij reed recht op deze auto in, die tegen den winkel werd geslingerd. De inzittende dame bleef ongedeerd, doch de auto werd grootendeels vernield. Botsing tusschen een auto cn een motorfiets. Op den Haarlemmerweg, bij den tweeden molen, voorbij den Uitweg, het z.g. Groene weggetje, had een ernstige botsing tusschen een automobiel en een motorrijwiel plaats. prijzen (Uil)' varieeren tusschen f300 en ,-.f 500 (franco 1) is hij voor een assistente. Allen zijn van gevoelen, dat een assistente de voorkeur verdient boven een juffrouw in de handwerken. Zonder stern- mine wordt besloten een oproeping te doen tot een maximum(l) van f500, kan men voor minder terecht des te beter. Zoo iets, dan illustreert dit berichtje wel fraai de „zorg" voor het onderwijs in sommige gemeen- Buiteniand. Een Studebaker-auto uit Amsterdam reed in de richting van Halfweg. Ter plaatse voornoemd passeerde hij links een vrachtauto, èen verhuiswa gen De Stuciebaker kwam goed om de vrachtauto heen, maar tot recht begrip van wat nu volgde, dient men te weten dat het oude rijwielpad, links van den weg, zoodanig verzakt is, dat de straat- klinkerc over een paar honderd meters acnt tien c M. boven het rijwielpad uitsteken een toestand die overdag, maa" vooral 's avonds levensgevaarlijk is en geen oogenblik langer bestendigd mag blijven. Bij het passeeren. nu van de vrachtauto kwam de Studebaker met het linkerwiel van den hoogen .cant der stecnen af. De bestuurder wilde nu weer naar rechts zwenken, tegen de steenen op, ten-ein de het midden van den weg te bereiken. Hij wrong -ijn =tuur met kracht naar rechts, maar reed toen niet zijn wagen tegen de kleine steentjes naast Jen weg der Electrische Spoorwegmaatschappij op in zijn verbouwereerdheid stuurde hij toen .veer zoodanig naar links, dat hij tegen het talud aan de linkerzijde van het oude rijwielpad opvloog om aan SdTbSAS ,eSm verbindingen zijn .verbroken. In Bo.enli.ronne Tegelijkertijd dat de Studebaker tegen het talud I is het een ware ramp. In de omgeving van Luc„on opvloog kwam het motorrijwiel uit Halfweg de I is een fabriek weggesleurd, de oogst is w.'gge- Studebaksr tegemoet rijden. Met volle kracht reed 1'"™ "jfij het motorrijwiel tegen de auto op. De bestuurder en zijn echtgenoot, die achterop zat, werden van het motorrijwiel geslingerd en moesten zwaar ge- wond naai" het Binnengasthuis vervoerd worden. Het echtpaar aan den Haarlemmerweg woonachtig, is in het ziekenhuis opgenomen moeten, worden. De Studebaker is door de politie in beslag ge- t~\ 1„rtvr-A ^»-r» rvnlitiphiir^pi Noodweer in Zuid-Frankrijk. In de heeie provincie is groote schade aange richt door een hevig onweer en stortregens. Te Parijs kwam het water'als een hoos naar beneden, een winkeltje werd door het inslaan va.i den bliksem vernield. In de wijnstreek van Bordeaux werden door een cycloon de graanvelden en ao wijngaarden verwoest. De telegraaf- en telefoon- verbindingen zijn .verbroken. In Boven-Garinne DE VALLEI DER VERSCHRIKKINGEN. Vrij bewerkt naar het Kngelsch door J. M< Nadruk verboden. IV. „Vertelt u dan eens hoe de zaak naar uw meer ning in ellraar zit," zei de president met een zweem van ongeduld in de stem, maar met ie.s in zijn gezicht dat verried dat hij hoopte dat de detective zijn woorden zou kunnen waarmaken. „Hoe de zaak in elkaar zit," zei Herbert Por ter scherp, zal de secretaris van Baron Goldoat om het best kunnen meedelen." De president richtte zijn blik op Signor Eo3si. „De secretaris heeft al getuigenis afgelegd. Ik heb hem gevraagd of hij er eenig idee van had', van welken aard de kwestie geweest kan zijn die er tusschen den baron en Mr. Kennedy heeft be staan. Mr. Rossi heeft daarop geantwoord dat hij daar absoluut geen idee van had." „Dan heeft mijnheer Rossi een valsche verkla ring afgelegd," zei de detective doodkalm, „wamt Mr. Rossi was vijf jaar bij den baron in betrek kin"- en is van den diefstal van de voorhoofdband en de onderhandelingen met Mr. Kennedy volko men op de hoogte geweest." „Mijnheer Rossi," zei de president, „u hebt ge hoord wat de detective, mijnheer Porter beweert. Ik vraag u nog eens: wist u, dat Baron Goldoni mijnheer Kennedy dreigde zijn vrouw te zullen aanklagen wegens diefstal?" 1 Ja,... ik wist het." .'.Waarom hebt u dan daarnet het tegenovergte- stelde verklaard?" De secretaris sloeg de oogen meer. „ik deed he omdat... omdat... wel, omdat ik Mr Kennedy niet wilde bezwaren," zei hij met toonlooze stem. Nu hij een bekentenis heeft afgelegd is die terugr houding van mij natuurlijk niet meer noodig. De president keek den detective aan en deze beantwoordde dien blik. „In ieder geval heeft miinhecr Rossi een valsche getuigenverklaring afgelegd," constateerde de president. „Maar daar voor zijn zeer verzachtende omstandigheden aan te voeren. Het was gemakkelijk voor hem geweest nomen. De bestuurder werd op het politiebureau aan den Admiraal de Ruijterweg gehoord. Hij schijnt met oen snelheid van 50 kilometer gereden te hebben, een snelheid die op den Haar lemmerweg niet buitengewoon groot is. Bij het 2e regiment veld-artillerie in Den Haag zou een onderofficier de zilveren medaille voor 24 jaar dienst, op plechtige wijze op het batterij-bureel worden uitgereikt en de betrokkene begaf zich vol gens de „Avondpost" op last van den betrokken commandant, in zijn mooiste plunje naar dat bu- Tot zijn niet geringe verbazing bemerkte hij: dat de commandant reeds naar huis was gegaan en bet bureelgesloten was. Dat een onderscheiding-moest worden uitgereikt wasvergeten en de betrokkene ging ongede coreerd huistoe. De landbouwer De B., die aan doofheid lijdt, was op een weiland onder Ter Aa bezig met het uittrekken van stekels, toen hij zich plotseling hoorde toeschreeuwen: „Kerel, ga op zijl" De man deed dit haastig en een paar seconden later suisde naar omlaag. De noodlanding geschiedde keurig. De inzittende militairen, die met een warmge- loopen toestel te kampen hadden, gingen een uur zoo meldt de „Tel." een militaire vliegmachine tje later weer het luchtruim in, koersende naar Rijnsaterswoude. Ook daar moesten zij weer ijlings den vasten grond opzoeken. Of de tocht naar Soesterberg verder vlot is ver- loopen, konden we niet meer nagaan. De assistente. In het verslag der raadszitting van de gemeen te Hoevelaken kan men het volgende lezen: „Voorgesteld wordt in de vacature van onderw. te voorzien doo:" de benoeming van een assistente. Voor een onderwijzeres geeft het Rijk geen subsidie daar het aantal leerlingen slechts 39 bedraagt. Blijft de vacature onvervuld, dan is een handwerk juffrouw nooaig, die f 250 kost, terwijl dan ook een zelfde bedrag aan de bijzondere school moet wor den uitgekeerd. Bovendien zal een verbouwing noodig zijn, daar het hoofd der school zes klassen voor zijn rekening krijgt. De benoeming van een assistente komt die geneele school ten goede en is tenslotte niet duurder dan een juffrouw in de handwerken. De heer Doornenkamp informeert naar den pnjs(:/l). Als hem wordt medegedeeld dat de het verhaal van de diefstal te doen en daardoor Mr. Kennedy nog te bezwaren." „Hij zo unem niet bezwaard hebben, voerde He'roert Porter daartegen aan. „Door de vernla- r 111gen van den hotelboy was iederen twijfel aan de schuld van Kennedy buitengesloten. Ue recht bank was immers volkomen van zijn schuld over tuigd?" „Dat mag dan waar zijn,.... maar welke reien kan mijnheer Rossi gehad hebben in het belang van de beklaagde te zwijgen?" „Wel... Mr. Rossi had de gelegenheid om op een goedkoope manier zijn edel gemoed te loo- nen..." antwoordd ede detective hoonend. „Laten we tot een resultaat komen....", zei de voorzitter." Wie is naar uw meening de dader, mijnheer Porter?" „Die daar." Het gezicht van den detective ver strakte en met een streng gebaar wees hij op Luigi Rossi. „En hoe de dramatische gebeurtenis zich0 heeft toegedragen wil ik -u ook vertellen. Toen Baron Goldoni klaar was met het telefoon gesprek, ging hij naar zijn kamer om zich te verkleeden. Daar wachtte zijn secretaris Mr. Rossi op hem om nog een paar brieven ste no "rafisch op te nemen. Toen nu Mr. Rossi zijn bloenoot uit de zak van zijn colbert wilde haten, "•ebeurde hem een ongelukje: hij trok den verdwe nen voorhoofdband tegelijk eruit. Op hetzelfde oogenblik zag Mr. Rossi in, dat hij een verloren reit man was. Het heele gebouw van leugen en bedrog en misverstand, stortte in: niet Miss Vio let Hubbard had het sieraad gestolen, maar.,., maar..." „Signor Rossi?" viel de president hem in span- nine: in de rede. Neen, mijnheer de president, met Mr. Rossi, maar Miss Betty Locko, de gezelschapsdame van Miss Hubbard. Deze jongedame staat namelijk in intieme relatie met Signor Rossi. Ze had hem het sieraad gegeven en waarschijnlijk waren die twee van plan er zoo spoedig mogelijk mee naar het buitenland van door te gaan. Mr. Rossi wist toen bij zich door den Baron betrapt zag, in één oogwenk, want hij is iemand die snel weet te denken en te handelen, dat hlet schot, waarmee hij den baron neervelde, op rekening van Mr. Kennedy, zou komen, die alle aanwijzingen tegen vaagd, een woonwagen van wegwerkers met vier inzittenden is in het water verdwenen, twee brug gen zijn vernield, de spoorweg van Moatrejeau naa rLuchon is op verschillende plaatsen doorge sneden. Er moeten eenige personen door den blik sem gedood zijn. Ncgeens de hitte. Ondanks de enorme hitte zijn totnogtoe in Ber lijn slechts 15 personen het slachtoffer van de temperatuur geworden, waarvan er een is over- leden. De verkeerspolitie doet thans haar dienst gekleed in lichte zomer-uniformen. Het was dan ook hoog tijd, daar deze mannen urenlang onbe schermd in de zonnehitte moeten staan. Helaas heeft men voor hen geen ander hoofddeksel dan de zware sjako. Dender en regen. Londen heeft een oogenblik van verademing van de drukkende warmte gekend. Een donder bui, die al twee dagen boven den metropolis broeide, is Dinsdagnacht losgekomen, zoodat tus schen tweeën en drieën, tusschen stevige donder slagen door, sappige regens vielen. Woensdagmid dag tegen zessen brak een nieuw onweer los ver gezeld van zware regens ,die vele van hun arbeid naar huis terugkeerenden verrasten en in een oog wenk kletsnat maakte. Deze regens hielden een huif uur aan. Het bleef den heelen verderen avond stormachtig. Uit nadere berichten blijkt, dat de storm, die met het onweer gepaard is gegaan, leelijk heeft huisgehouden, terwijl zware hagelslag hier en daar ernstige schade heeft aangericht, o.a. te Woolwich, Plumfetead, en Belvedère, waar hon derden ruiten werden stukgeslagen. Te Sitting- bore heeft de storm boomen in een vruchtenboom- gaard, ontworteld, waarvan één een voorbijkomend automobilist doodde. (Het autoverkeer te Parijs. De prefect van politi ete Parijs heeft een circu laire gericht tot de betrokken politie-autoriteitea inzake bet autoverkeer. Hij wijst er daarin op, dat het dagelijksche cijfer der door automobielen veroorzaakte ongelukken dermate stijgt, dat ue toeneming van het aantal auto's er niet de eemgc reden van kan zijn. Voor een groot deel is deze toeneming z.i. ongetwijfeld toe te schrijven aan de buitensporige snelheid dezer voertuigen. Daar- Oom dringt hij aan op krachtige handhaving der desbetreffende voorschriften. Deze schrijven geen maximum-snelheid voor, omdat de toe te latjn snelheid verschilt naarmate van den tijd cn de plaats. Om evenwel een grondslag van beooriee- ling te geven, aan de betrokken politie-ïmbtena- ren, heeft de verkeerscommissie onlangs op voorstel van den prefect de meening verkond-gd, dat een vaart van meer dan 40 K.M- per uur ver ondersteld mag worden buitensporig te zijn. Als de vaart dusdanig is, dat zij oorzaak kan zijn van een ongeluk, van wanorde of slechts van be lemmering van het verkeer, moet de chauffeur langzamer rijden of zelfs stoppen. Door dit niet te doen overschrijdt hij 'de geoorloofde snelheid. Als een verkeersagent van oordeel is, dat Je snel heid van een auto buitensporig is, moet hij door een armgebaar tot langzamer rijden aansporen. Gehoorzaamt de chauffeur hieraan niet, dan neemt de agent het signalement van het voertuig op en doet dit aan de prefectuur toekomen, waar door men in geval van recidive de noodige maar regelen kan nemen. Is de snelheid blijkbaar ge vaarlijk, dan moet de agent de auto laten stop per en procesverbaal opmaken. De prefect brengt voorts nog verschillende voor ischriften in herinnering als het langzamer rijden of stoppen bij tramhalten en het verbod vaa al te luide, rauwe of schrille signalen, het verbod van misbruik van den hoorn bij een tijdelijke opstopping en het verbod van den open uitmat. Noodlanding bij Ostende. Een Duitsch vliegtuig dat met drie passagiers van Londen op weg was naar Berlijn, moest nabij Ostende een noodlanding doen. De Belgische auto riteiten heoben beslag gelegd op het vliegtuig en den Duitschen bestuurder aangehouden, omdat het aan Duitsche aviateurs verboden is over Bel gisch grondgebied te vliegen. Goudvelden ontdekt in Zuid-Ontario (Canada.) Talrijke goudzoekers trekken, meldt de „Ti mes" naar het Beardmoredistrict in Zuid-Ontario 130 mijl ten Noord-Oosten van Port-Arthur, waar, naar men gelooft, goud is ontdekt. Groote mijn- exploratiemaatschappijen hebben ingenieurs voor een onderzoek uitgezonden, maar iets definitiefs kon nog niet vastgesteld worden. Oude goudzoe kers veVzeke-en, dat zich in genoemd district in derdaad goud bevindt. De totale productie van Noord-Ontario bedroeg in het afgeloopen jaar dertig millioen dollar. De mijnwerkcisstaking in Engeland. Het dagelijkscli bestuur der mijjnwerkersfedera- tie heeft besloten den mijnwerkers instructie te geven om op 31 Juli het werk neer te leggen. Bij schietoefeningen voor Bahia Blancai is een kanon van den Axgentijnschen kruiser „San- Martin" uit elkaar gesprongen, waardoor 3 mili ciens gedood zijn en 18 officieren en minderen ge wond. Binnenland DE KABINETSCRISIS. Het „Hbld." schrijft: Er zijn bladen, die al komen met de samenstel ling van het heeie nieuwe kabinet. Daartegenover moeten wij nog eens herhalen, dat de kabinetsfor- rnateur nog steeds niet toe is aan de uitnoodigin- gen voor toetreding tot het kabinet. Het stadium van overleg met de rechtsche fracties over het regceringsprogram van den formateur is nog met Tegen het einde van deze week, of het begin der volgende kan het overleg over het regeerings- program dus beëindigd zijn. En eerst dan komt de keuze der personen voor het nieuwe ministerie aan de orde. Het lijdt natuurlijk geen twijfel, of de formateur heeft over de personen zijn gedachten laten gaan. Zot. ligt het wel eenigszms voor de hand dat de heer Rutgers, die reeds genoemd werd, toen dc oude Kamer nog aan het werk was, voor Arbeid of Onderwijs voor een zetel in aanmerking komt.. En wie rondkijkt in den kleinen, kring van zich had Hij meende het doodelijk schot veilig te kunnen afvuren. Ik heb de eert, mijnheer de president, u te verzoeken te doen, wat uw plicht in dezen voorschrijft." De president keek den beschuldigde streng aar, en zei: „Wat hebt u hiertegen in te brengen, mijnheer Rossi?" „Het is niet waar," stamelde deze. Ik was er op voorbereid," zei Herbert Porter glimlachend," dat Mr. Rossi niet direct met veel instemming mijn uiteenzettingen zou vo.gen. Daarom heb ik voor een getuige gezorgd. Bene den in een auto zit Miss Betty Locke, goed be waakt door twee van mijn assistenten. En wat van nog me3r belang is: de gestolen voorhoofd- band heeft ze ook bij zich." Die president belde en gaf bevel de gezelschaps juffrouw voor hem te geleiden. Daarop richtte hij zich tot den secretaris: „Bekent u nu, mijn heer Rossi, of loochent u nog?" Luigi Rossi keek somber omlaag. Na eenige oogenblikken zwijgen, zei hij zacht: i „Ik beken. Het is precies zoo, als Mr. Porter I he theeft verteld. Maar hoe hij dat allemaal weet ,mag de duivel weten." „Ik wil wel bekennen," zei de detective, „da„ het grootste deel van pijn uiteenzettingen, voor zoover ze betrekking hadden op mijnheer Rossi, uitsluitend op combinatie berustte. Terwijl Mr. Rossi hier was om getuigenis af te leggen heb ik Miss Locke een boodschap gestuurd en mij daarbij de vrijheid gepermitteerd zijin handschrift, na te bootsen. Ik had gelegenheid genoeg om mij dit bij het bestudeeren van de correspondentie van den baron eigen te maken. Mijn briefje luid de aldus: Wacht om twaalf uur op mij in een auto vóór het Paleis van Justitie. Breng den band mee. We vertrekken direct naar Holland. Dat was, om het maar eerlijk te zeggen, je reinste brutaliteit. Want ik wist absoluut niet of Miss Locke bet ding in haar bezit had. Maar zij had het werkelijk; dat kon ik vaststellen, toen ze precies om twaalf uur hier kwam laaa- tuffen. Om met de voorhoofdband in de hand, die ik netjes ingepakt in haar taschje vond^ een volledige bekentenis van Miss Locke te krijgen, was niet zoo'n groote kunst. En evenmin was het moeilijk om met wat ik al wist als uitgangs punt, van Mr. Rossi gewaar te worden w^t ik nog niet wist." Na een korte pauze ging de detective onder ademlooze stilte van al de aanwezigen voire: „En deze twee jonge menschen...", Herbert Por ter keek met zijn grijze oogen van de schreien® jonge vrouw naar den man met zijn bleek, ter- magerd gezicht, „deze beide jonge menschen heb ben weliswaar onwaarheid gesproken, maar deze onwaarheid kwam voort uit het edelste motief dat de mensch bezielen kan. Elk van hen beiden was bereid de schuld van de ander op zich te nemen, de schuld van de ander te boeten. In de cerate betoovering van hun jong geluk gebeurde hen het allervreeselijksteze moesten het geloof aan elkaar verliezen en ronddwalen in de vale lan den der vertwijfeling. Met de bloesemkrans van hun huwelijksfeest nog in het haar, moesten zi] hun zonnig geluksland verlaten en werden zij ge dreven in de vallei der verschrikking. Ik gewot dat zij ons innigst medelijden wèl verdiend hno- De president verhief zich van zijn zetel en strekte met een vriendelijk gebaar de hand ui naar Violet Kennedy, die nauwelijks begrijpend, de woorden van den detective had aangehoora „Wenscht u uw man geluk, ik geloof niet iemand van de rechters of de juryleden er zwaar tegen heeft dat ik u zeg: Uw man is vrijheid gesteld..." .fc Op de publieke tribune hoorde men luid -u ken... Een deur werd geopend en weer f Violet trad met wankelende passen tot v den zetel van den president en hief haar sla armen op naar den vriendelijken grijsaard deze woorden gesproken had, deze woorden, haar nog als verwarde klanken in honderdvou i echo in de ooren klonken. Ze vouwde de hand de fijne witte handen, als dankend, als in gei* De president schudde lachend het hoofd. dank, lieve mevrouw, komt, denk ik eea der toe. t 'p0t De jonge vrouw wendde zich om. fier Den ter had de zaal verlaten. istrabele m, ite kernen. ,|en voor ee digi Zou cl yoor zyn 1 pe men ons kabinet eet Opmerk, ,een gevoel' U Co! ij 11, candid&ten ap waren, it leeds in ee Icabinelscris hoop, welke ook nu we, ivtchten zou dergelijke 1 veel moeit, jren mede ,.Ttcir-enten aC letterlijk t Z(00 zekei pen, da1 da pent van fu er moeilijk psïternemt oniën) een [i zoo ongei n ander uiti ten? gen noemt heeren Vai or de depai ij meenen, d hecht. Van ld, dat hij s eden. Eti wa ingaat, daar n reeds lanj joiateur zijn (der één leid slagen zal Maar laat euwe kabinc ;n verdiepei ieer kunnen 1 ek hebben v EJNDP-

Nieuwe Langedijker Courant | 1925 | | pagina 4