iW'. LaaaaJijHsr coaram (Tweede Blad) ZATERDAG 8 AUGUSTUS 1925. •stand laten, t. ij, apen, aloLf». mens ch en itand. WAARD. d Juli 1925.) ;htex van ir»eti ia Maria, doet e. t rans Nicoi Uitje .Breeuw an Antonie ungen. Anna „ornelia Anttoi 1 Petrus Beers l zoon. van jy :us Jacobus en Anna Can on van Dirk L)( gatna Cathani atnarina Hun* en Stuijt en YLargaretha .ucia Dekker lier en Petxonc >on van l. Pieter, zoon. ichuitemaker. is Petrus Sinn dochter van a in. Maria doch 1 en Cathar s te St. Pana van Pieter Co, Kaptein, 47 ja an Ad Ai Geert ev< Ma - IV Bastia ld< )s. Van Meurs ,t: bij een n. Hiervoor nde familie Kei), ino ees p'om rus een 5PEL. lalf tien Ds. OUDE. 30 o.t. en 5 UARWOUDE. I uur n.t. Ds. LARJWOUDB. ilf 11 n.t. Ds LANGENDIJK 30 en nam. 2 LAN.GBNDI, AjNGENDIJK- iENDIJK. 30 en nam. 2.J N.CRAS 30 en nam. 2,31 /ÜLR c. 45 wagon 37 .48: 53 35 44 262 ENDIJK. 57 ton. 146 75 115 30 1 ^10 533 25: Wagoni 20 26' ■jriaven uit de Hoofdstad fET LEVEN IN DE HOOFDSTAD- Zomerweelde. Ons open-lucht-tlieater in de Watergraafsmeer. De schouw burg Frascatie. Hoerah Olympiade. De Poppenkast. De tram gaat slecht. De nieuwe lijn. Onze zomerweelde is wel hevig, maar kort van uur geweest. We hebben gepuft onder een arm te die, naar men zegt, onverdraaglijk was oor het vochtgehalte der lucht en de onverstan- igen onder ons zijn toen naar de omstreken even uiten de stad getrokken, waar het ook al niet eter was en zij door de inspanning de warmte meer voelden. Fin in de zalen, waar het ubliek ontspanning wordt geboden heerschte een oodsche verlatenheid. Jlaar hoewel het niet regende op St. Margriet we dus nog op 6 weken onvermengde zomer;- •eelde rekenden, hebben we na dien tijd genoten kou en regen en scheen het onweer het einde den zomer aan te kondigen. Ook het einde n het seizoen in het onder gemeentelijke be- erming gestichte open-luoht-theater op Fran- endaal, waarvoor een zeer korten tijd nog al >nige belangstelling was het nieuwtje! jch waar nu geen mensch meer aan denkt of er spreekt. Vroeger jaren behoorde de schouwburg Frasca- tot die weinige gelegenheden waar 't ook in zomer altijd nog al liep. Alles was dan on eer gesloten en de provinciaal die naar Mo rn ging wilde dan ook al licht een avondje naar rot". Prot was Frascatie en Frascatie was rot. Amsterdammer en buitenman kenden niet ers dan den naam van den directeur. En ook heer Prot na zijn kalfjes besit op het roge te hebben gekregen, de zaak overdeed aan :n heer Simons en mmstens zes directeuren als iploitanten in combinatie of huurders waren igetreden, sprak men nog altijd over Prot. In de laatste jaren wilde de onderneming ech- absoluut niet meer. Toch was de heer Simons, ie en familie over een aanzienlijk vermogen eaclnkte, er toe over gegaan aandeel te ne- in een deel der ondernemingen van den ser Louis Bouwmeester Jr. Ik zal deze lijdensge- ihiedenis nu maar niet in détails vertellen, maar leen op het hoofdpunt de aandacht vestigen. e heer Bouwmeester wilde in de zomermaanden t Paleis een revue geven, geen journalistiek loneeistuk, opgebouwd uit actualiteiten met t, humor en satyre en aardig, deels zelfs tiek gemonteerd maar een zinlooze exposi- van kostbaar (duur) tweede hands kijkwerk t 't buitenland. Dies ging hij op reis, kocht een ,uk monteeringswerk van dit en een van dat, et deze en gene een stuitje schrijven die hij ènes noemde, die op de voorafgaande en volgen- tooneelen sloegen als een tang op een varken. Toevallig is er een „schetsje" tusscben ver waaid geraakt, dat door geest een ware oase ormt, een parodie op de moderne reclame, baarbij plaatste hij dan zander eenige logica, kij its tukjes uit 't buitenland en hiji noem- deze niet-aardige als droog zand aan elkaar ingende nonsens omdat er toen iets te doen; as over Olympiadefeesten. Hoerah Olympiade, et klatergoud kostte heel wat, de heer Simons taalde zooveel in zijn vermogen was en op keren dag kon hij niet meer. Ik vergat nog melden, dat de heer Simons ook zijn beste disten aan 't Paleis had afgestaan. Enfin, het ai van de geschiedenis is geweest dat de revue eliswaar nog gaat maar verslecht, dat de heer mons vrijwel geruïneerd is geworden, dat hij in 't .gezelschap van Frascatie, dat hij voor 't seizoen al had geëngageerd met een scha- iloosstelling van 10 pdt. is afgekomen en dat schouwburg nu te koop of te huur staat. .Wat lerlei •Igend PtUJLLLiüH. QE WK UK EN. XVIV. Zij streek met de hand over de oogen als droom tij. Dan liet zijl zich met een diepe zucht in stoel neervallen. Haar knieën weigerden haar 11 dienst. Met angstigen blik zag zij tot C.oul- op. ;f Vader, sprak u de waarheid? George is zegt u, weg, zonder mij goeden dag lie Zonder afscheid van mij te nemen? mij afgezien heeft hij zoo snel zoo zonder eenigen strijd? Neen, dat ge- 'i ik niet, dat kan ik niet .gelooven. Je zal het gelooven moeten, Rienate, zeide met onvaste stem. Haar smart snoed hem door ziel. Gelooven moeten! herhaalde zij werktui- Gelooven moeten, dat George van mij; heen gegaan, zonder een enkel woord met mij fareken ach, hoe dat is te begrijpen als zij ten Plotte de waarheid en de harde lelijkheid begreep, vloog zijj van haar stoel op haar vader toe. "Vader, wat heeft u hem gedaan? riep hem met een verwijtenden blik aanziende. Lj kon haar niet aanzien. Niets heb ik hem gedaan! Ik heb slechts zijn «woord verlangd, dat hij niet aan Rodenfels nebben gedacht toen hij het plan opvatte nand te vragen. En dat kon hij 'mij; niet v«n. Daarop heb ik hem gezegd, lat ik jou onterven, wanneer jij zijn vrouw werd en heeft hij de vlag gestreken en gezegd, dat ,y.an je afzag! aJ stond verslagen als onder een zwaren slag sloeg de handen voor haar gelaat. Hij trok m zijn armen. Jo zal het te boven komen, mijn arm je zal hem eenmaal vergeten! H richtte zich op en zag hem in vertwijfeling Hem vergeten? Vader, zoo min ub ik dat hij uit zelfzucht mij zou hebben op- >«ven, zoo min zaj jk hem vergeten! geloof mij dus niet?. "•«- Het laatste betreft, hoewel die huurprijs niet hoog is (f 350.per week) durft niemand het aan en wat de koop aangaat, de gemachtigdle van den heer S. eischt een ton. Geboden is al f 60000, maar dat is de grondwaarde. Ik geloof al is de Plantage ook zeer sterk achteruit gaande dat bij goede en verstandige exploi tatie in dat gezellige schouwburgje (de eenige schouwburg in de Plantage die gezellig is) nog wei degelijk geld zou te verdienen zijm. Ook Flora heeft het weer opgehaald na den langen tijd dat deze onderneming op springer, stond. 'tGaat er nu zelfs buitengewoon goed. De revue de „Poppenkast" van Jack Jr. is dan ook ontegenzeggelijk veel beter dan hetgeen de laatste jaren op het tooneel is gebracht. In t begin zou men werkelijk kunnen denken weer eens een „echte" revue te zien te zuilen krijgen en geen kijkspul met komiekerigheid. Jam nier ge noeg wordt de dramatische draad als we op een derde van den avond zijn met sprongen al los ser en losser om na de pauze geheel aan de han den van den aarzelenden auteur Ue ontglippen. Dan ziet hij blijkbaar zijn publiek Door idioten aan, begint met een tooneel op «en kaperschip en eindigt met een soort Britsoh-Indische of Per zische liefdes-scène, waarbij de jonge tenor, on der het verdienstelijk zingen van zijin zwauén- zang blijkbaar wordt versmaad. Een cru en af schuwelijk slot. Laten wij het gedeelte na dte pauze onbespro ken, dan geeft het eerstte deel alle reden om to begrijpen, dat Amsterdam, dat op revue-gebied in de laatste jaren zeker niets beters, maar altijd minder heeft gezien, voor de Poppenkast storm loopt. In de eerste plaats beschikt men over een schitterend zingende oompère, één die het 'publiek in geestdrift weet te brengen. In de tweede plaats werken drie goede krachten mee: Is. Zwaaf, die buitengewoon aardig is en wiens werk in geen enkel opzicht aan dat van vroeger doet, denken, Alex de Meester, die een zéér ge vaarlijke concurrent voor Busiou wordt on vaak geestiger is en.... Boda. Ja, warempel Bola, de .gevierde volkszanger, die nog altijd heel mooi zingt, heeft zich nu plots ontpopt als een uit stekende komiek. Dan de dames. Groote en min der groote kunstenaressen overtreffen verre de stoutste verwachtingen en ze zien er uit... neen, dat is niet na te vertellen. Ik zal maar geen na men noemen, want zelfs de zes en dertig 'Eng lish girls-beenen hebben een groot aandeel in het overweldigende succes. Bijna zou ik 't schitterende danspaar verge ten! Laat ik in één woord zeggen dat ik nog nooit in Nederland een revue zoo smaakvol en aantrekkelijk heb gemonteerd gtezien, een uit spraak waarbij ik even de namen Zwaaf en Boe dels aanstip. Waar het spel ook buitengewoon goed is (wat echter ook van revues uit 't grijs verleden zou te zeggen zijn) is h'et te betreuren dat Jack Jr. geen kans heeft gezien dén goeden dxamatisohen vorm te bewaren en vooral na de pauze als tooneelsohrijver vacantie nam. Ze hebben weer een nieuwe tramlijn er bij', lijn 19 die van af de Achterstraat langs de Mar- nixstraat en Sarphatiestraat naar Artis rijdt. Alle verandering is geen verbetering, zullen sommi gen zeggen, die bijv. van 't Leidsehe plein naar de Plantage moeten, want lijn 10 gaat nu 11 iet meer via de Plantage maar rechtstreeks door de Sarphatiestraat naar de Muiderpoort. Op zich zelf volkomen logisch en er zou ook absoluut niets op aan te merken zijn als de nieuwe lijin 19 ook al weer geen eenmans wagen was, waarin het al tijd benauwd is en men 'si zomers stikt. Ik zal het geheeie zondenregister van de éénmanswa- gens, maar niet aflezen, doch wil even opmerken dat de Gemeentetram ondanks haar zoogenaamde bezuinigingsmaatregelen nog nooit zooveel geld heeft gekost als thans. Alleen de open trams hebben het druk, overigens schijnt het of men de tram zooveel mogelijk boycot. Zuinigheid dus die de wijsheid bedriegt. Neen, vader dat kan ik niet gelooven ik zal het van niemand gelooven, wanneer hij 't mij niet zelf zegt. Hij kan niet zoo van mij zijn heengegaan, hij moet terug komen en mij zeggen, welke scheidsmuur u tusschen ons heeft geworpen. U mag het goed gemeend hebben, va der, maar ik zal hem toch behooren, ook zonder uwe toestemming. .Wanneer hij mij roept, ga ik tot hem! Haar halsstarrigheid en tegenspraak verwekten zijn toom. Zwijg, spreek niet zoo tegen mij, je vergeet jel Je hebt overigens af te wachten of hij weder naar je zal toekomen. •Hij weet, dat hij niets te hopen heeft. Zoo heeft u dan toch eenigen dwang op hem uitgeoefend! Vader lieve vader ach, n wil toch mijn ongeluk niet! Neen, ik wil je voor grooter onheil bewaren en zal het met alle gestrengheid doen, dwaas ,kind, al Wil je dit thans niet inzien. Een diepe zucht ontsnapte haar lippen. Hoe weinig kent ge uw kind, vader! Mijn geheeie hart hangt aan hem, ik kan niet van hem afzien. Sta 'mij toe, dat ik hem zelf schrijf, hij moet 't mij persoonlijk zeggen, dat hij mij niet kan toebe- 'hooren, geheel vrijwillig. Doe het, wanneer je 't nog noodig acht je aan hem op te dringen. M«t starren blik zag zij hem aan. Dat hij dat geloofde, bewees haar, hoe weinig zij nog te hopen had. Maar zij streed tegen den twijfel, die was gerezen in haar hart en zij hield zich aan het laatste sprankje van hoop vast. Zij zonk in haar stoel terug en steunde het moede hoofd in haar handen. Dan zal ik hem schrijven. Mevrouw Hardenberg zal mij zijn adres geven. Wanneer hij je zelf zegt, dat je niets meer van hem heb te verwachten, zal je dan eindelijk verstandig worden en in je lot berusten, dat hij van je heeft afgezien? Zij zag hem met omfloerste oogen aan. Zijn gelaat stond zeer ernstig. Verstandig? Ik weet niet, of men grenzeloos ellendig en tegelijk ver standig kan zijn. En thans, sta mij toe, vader, dat ik mij naar mijn kamer begeef, ik voel mij ,niet wel. Hij trad op haar toe en keek haar bezorgd aan. Plaatselijk Nieuws OORDSCHANRWOUDE. Blijkens, een in dit nummer voorkomende advert tentie zal door ons Harmoiniegezelschap „Excel sior" Donderdag a.s. een concert gegeven worden op de muziektent achter de o.l. school. Het programma bevat weder een keur van num mers, zoodat dit buitenconoert weer vele muziek liefhebbers zal doen genieten. - OUDKARSPEL. Morgen, Zondag, zal het voor den heer C. Sloo- yes een gedenkwaardige dag zijn. Dan zal hij 60 jaar als bediende in ,,'t Huis de Brederode" dienst doen. Is in dien tijd dit hotel in verschillende han den overgegaan, de heer Siooves is steeds gebleven Hij mag zich nog in een goede gezondheid verheu gen en zal in deze functie zeker nog lang bij voor komende gelegenheden dienst doen. INSECTfcNBETEN Iets over de behandeling van in- secnenbeten en belangrijke raad gevingen, hoe ze te voorkomen. Insectenbeten zijn een over de geheeie wereld verbreide plaag en overal zint men op middelen om het bijten dier plaaggeesten te voorkomen. In ons klimaat zijn het vooral de muggen die hier te lande in 3 verschillende soorten voorkomen die het meest gevreesd zijn om hun jeuk- en zwel ling-veroorzakende beten. Het is' waarsehijnlijia niet van algemeene bekendheid, dat speciaal de wijfjesmuggen de zoo zeer gevreesde bloedzui gers" zijn. Bij het doorboren van de opperhuid inet hun langen, zeer scherpen zuig8priet, die .bovendien van uiterst fijne borstelharen is voor zien laten ze een zeer sterke en prikkelende klierafscheiding in de aldus gemaakte wonde loo pen, waardoor de bloedtoevoer naar de ges tonen plek wordt bevorderd en dit eenige uren later een ontsteking en jeukende zweiling veroorzaakt, die vooral dan uiterst pijnlijk zijn, wanneer bij 'het wegjagen van de bijtende mug de borstel haren afbreken en in de huid blijven steken. De muggen veroorzaken veel kwaad en onaan- genam everschijnselen. Menigeen bederven zij de .nachtrust. Wie kent niet het gezoem, dat U uren en uren uit den slaap houdt en wie heeft niet aan den lijve ondervonden, dat een zwerm muggen het heerlijkste buitenzitje en de genoegens van het in de buitenlucht doorbrengen van uw va cantie kan bederven en doen verkeeren in een nerveuze jacht op de muggn, di ht op U voorzien Akker's Kloosterbalsem, het sedert tal van ja ren geroemde middel tegen wonden van verschil lenden aard, schrammen, smetten, doorliggen en doorloopen, jeuk en zonnebrand, wordt ook met groot succes gebruikt bij beten van muggen en andere insecten. Indien spoedig aangewend, voor komt dit de zwelling geheel en stilt de jeuk on middellijk. Door zijn anti-septiscüe werking zui vert Akker's Kloosterbalsem de door den insee- tenbeet veroorzaakte wonde en verwijdert het gif, dat bij het toebrengen van de beten is bin nengedrongen. Van groot belang zijn echter ook de waardevolle eigenschappen van Akker's Kloos- terbaisem ter afwering van de insecten. Meu smere daartoe, voor het naar bed gaan, voorhoofd en handen met Akker's Kloosteroalsem in, dit houdt de insecten op een afstand en verschaft U een ongestoorde nachtrust. Akker's Kloosterbalsem in potten van 20 gram f 0,50, 50 gram f 1,100 gram f 1,75, is verkrijgbaar bij alle apothekers en dro gisten. Een pot Akker's Kloosterbalsem is een huis-, zak- en reisapotheek op zich zelf. „KUNST NA ARBEID IN DEN MUZIEKTUIN TE SCHAGEN. In de „Seh. Crt." lezen wij het navolgende over het matinée van het fanfarecorps „Kunst na Ar beid" in de muziektuin te Sohagen. Zondagmiddag was er, in onzen tuin een mali- 1Renate, heb je het vertrouwen in je vader 'verloren? Geloof je niet meer aan mijn liefde voor jou? Zij zag hem niet aan. U is ook niet onfeil baar, papa. Ik moet eerst tot mij zelf komen, en mij de zaak duidelijik voor oogen stellen. Dat u het goed met mij meent, weet ik. Maar niet altijd openen de wensohen en meeningen van den vader het kind den weg tot het geluk. Ook u kan dwalen. Maar, ik bid u, laat mij thans gaan ik voel mij zeer onwel. Zij ging moede heen. Hij zag haar met bezorgd heid na. Zij zal het te boven komen, na tuurlijk, zij is nog zoo jong. Het leven heeft haar nog zoo veel te geven. Het is een groote dwaasheid, dat zij het zoo zwaar opneemt. En f— het moet zoo zijn. Hij zou haa rtoCh bedrogen en ellendig gemaakt hebben. Ik heb rechtvaardig gehandeld! Zoo troostte hij zich zelf in zijin onrust met een overkropt gemoed. George was, overstelpt door smart, spoedig naar het hotel gegaan, slechts van één gedachte be zield, zoo spoedig mogelijk af te reizen, opdat hij Renate niet meer zou hebben te ontmoeten. Dit was boven zijn krachten gegaan. In het hotel informeerde hij naar den eersten trein, die, naar hem bleek, over een uur zou vertrekken. Snel pakte George zijn koffer, betaalde zijn re kening en reed naar het station. In treurige gedachten verzonken, staarde hij voor zich heen. Renate zijn zuster. Deze gedachte spookte hem door het hoofd en maakte hem schier radeloos van smart. Hij kon onmoge lijk aan haar denken met het rustige gevoel haar broeder te zijn. Integendeel, nu li ij zich thans deze liefde moest ontzeggen, welde die reine toegenegenheid als een gloeiende, wilde hartstocht in hem op. Hij zag haar voor zich, die lieve gestalte, met dat zachte gelaat, die trouwe oogen. Het verwarde zijn zinnen, deed zijn bloed door de aderen snellen, en wilde vertwijfeling greep hem aan. En dan dacht hij aan de diepe smart, aan het leed, dat hij haar moest berokkenen. Hij perste de tanden op elkaar, en hij steunde van aando-e ning en bitteren spijt. Mjjjn lieveling, mijn née, waar Ket bekende fanfarekorps „Kunst na Arbeid" te Zuidactiarwoude, een keurig program* ma uitvoerde. Onder leiding van den heer F. Dranger was het een heel mooi concert. De mu zikale, levendige, markante directie van den te-er Franger, ons nog zoo levendag bij van het con cert door het muziekgezeiseüap van Noordscnar- woude, miste ook Uier hare ituweruuiig niet. Ook „ZuidsoUarwoude" gaf door hare uitvoering on- miskenoaar blijk, onder weia eene uitstekende leiding het staat. En niet alleen de muzikale uit beelding der verschillende nummers was gned verzorgd, ook het kiankgehaite van dit korps is zoo nobel en vol, en er wondt met zooveel zekerneid en geoefendheid geblazen, dat er wer kelijk gezegd kan worden, dat er mooie muziek genoten is. Het was alles af. Het bezoek aan den tuin was zeer goed. W&s was alles al'. Het bezoek aan den tuin was zeer goed. Was om 2 uur nog een klein getal belangstellenden aanwezig, langzamerhand groeide het bezoek ai meer en meer aan, zoodat tenslotte de tuin druk bezocht was. Het was weer een mooie middag. Nieuwstijdingen Uit den zweefmolen gevallen. Op de kemns te lVUudeiburg is een 12-jarige jongen uit oen zweetmoien gevalLon en met een scneoelbreuk naar liet gasthuis gehracht, waar bij aan de gevolgen is overleden. Dvor een locomotief gegrepen. Een luxe rijtuig met zes personen van de ta- milie Verheggen uit rsuggenum is aan den bewaak ten overweg aldaar, oien men eentesr had verge ten at te sluiten, aoor een losse locomotief van achteren gegrepen. De mevrouw, het dienstmeisje en een jongen werden ernstig gewond. Het njtuig werd vernield. 1 Auto gekanteld. Drie heeren uit Vtenio, die te Venraai de kermis bezocht hadden, namen met hun auto bij het terugkeeren op den weg tusscnen Venraai en Horst een te korten boent, ten gevolge waarvan de auto kantelde en zij er uit geslingerd werden. Twee der inzittenden kregen zware in- en uit wendige kneuzingen en werden in ievensgevaar-. lijken toestand naar net gasthuis te Venlo overge bracht. De derde inzittende kwam met den schrik jvrij. Dp auto is deerlijk gehavend. Stil gelegd. i De arbeid aan de woningen van de woningbouw vereeniging „Datrimonium" te Hengen) is stil gelegd wegens geurek aan geld. Het gemeentebe stuur weigert de aan genoemde vereeniging als voorschot voor den bouw barer woningen toego- kende geiden uit te betalen, op grond, dat ge noemde vereeniging niet aan de voorwaarden, •waaronder aan haar voorschot werd veneend, zou hehben voldaan. i Gelijke leden, gelijk» sigaren! Uit den raad der gemeente Goor: 1 De heer llrebbers: „Te wiens laste komen de verteringskosten van de stem bureaux t De voorzitter: „Ik voel de strekking niet van die vraag!"' 1 De heer Krebbere: „De strekking daarvan is, te willen weten voor wiens rekening de kosten komen, die door het stembureau woroien gemaakt voo rd everversohingen, sigaren enz." De voorzitter: „Voor reaening der gemeente!"1 De heer Krebbers: „Dan moet ik protesteeren tegen de handeling van den voorzitter van stem bureau stem district I tegenover mijn persoon. Genoemde voorzitter heeit mij niet gc Lijic be handeld als het andere lid van dit bureau. De ze voorzitter toch heeft mij beieedigd, door aan den heer Moormann, het andere lid, een 10 cents sigaar aan te bieden en mij een van 6 cent. Als .nu de gemeente de kosten betaalt, komt het niet te pas onderscheid te maken!"' Be voorzitter: „Ik zal hierop maar niet verder ;ingaan...."i li1 aangebeden meisje mijn vrouw het is waan zin zuster nooit zal ik je anders kunnen ge denken, dan als voorheen nooit zal ik je als een broeder kunnen liefhebben! dacht hij in zijn vreeseiijike ontgoocheling. Overweldigd door den slag, die hem had getroffen, ontwaaate naast zijn liefde voor Renate een gevoel van af keer en haat tegen zijn vader, die hem reeds zooveel droevige uren had berokkend en aan wiens lichtzinnigheid hij dit alles had te dan ken. Ook zijn leven had hij vernietigd! Slechts met haat kon hij hem gedenken, en als dit besef tot hem doordrong, dan lachte hij scherp en honend op. F00 is het, zijn vader haten zijn zuster liefhebben met een zondige liefde ach, het was om waanzinnig te worden. Hij kwam nog eenige minuten te vroeg aan den trein. Daar viel hem Paula Hardenberg in. Haar diende hij toch nog met een enkel woord{ eenige opheldering te geven van zijn plotseling vertrek. Hij schreef eenige regels op een visite kaartje. „Dierbare vriendin! Eien vernietigende slag heeft al mijn hoop en geluk den bodem ingeslagen. Ik kan op het oogenblik niets uitleggen, de vertwijfeling is te groot om mijn gedachten te uiten. Slechts dit ik moet vertrekken, zonder Renate we der te zien. Zoodra ik weder mij zelf volkomen meester ben, zal u alles vernemen van uw a zeer dankbare en toegenegen (GEORGE." De kaart sloot hij in een couvert en gaf den brief aan den dienaar van de villa „Zeester" 'mede om hem af te geven aan Paula. Weinige minuten later zat hij met gesloten oogen in den hoek van zijn coupé weggedoken, Behalve hij zelf zat er nog een oude heer met hem in de coupé. Niemand stoorde George in zijn droevige overpeinzingen. Langzaam drong het bewustzijn tot hem door, dat de trein hem steeds verder voerde van Renate Coulmann zijn zuster naar wie zijin hart met eene zondige liefde verlangde. (ffioïdt yervolgd).

Nieuwe Langedijker Courant | 1925 | | pagina 3