Uit den Omtrek Nieuwstijdingen Arbeid Buitenland Van alles en nog: wat 8} o Fgroond aan Zewh© bakkersellend®. Fen tweetal bakkers uit de badplaats Alk- maarseh 3cheveningen,. stonden heden achtereen volgens terecht wegens overtreding der bakkers wet op drukke badplaats lagen. De eerste had voor 10 uren den kampeerders verseh brood verkocht en een knecht reeds te kwart voor 2 uur aan den arbeid gezet. Daar deze overtredingen werden begaan bij tweede herhaling, kon hij alléén met hechtenis •worden gee raft en werd hij veroordeeld totaal tot 4 dagen principale hechtenis. De arme bakker, die 4 knechts te vroeg aan de trog had gezet en van meening was dat een bakkerspatroon al niet veel beter werd ^bejegend als een valsche munter, stond terecht bij le her haling en werd veroordeeld tot 4 geldboeten van f5, subs. 4 maal 3 dagen hechtenis. Kieze s nisère. Een meneer uit Amsterdam, die tijdens de stem ming voor de 2e Kamer te Bergen vertoefde en aldaar zijn stemplicht had verzuimd en ooit in gebreke was gebleven om aan te vragén in een andere plaats te mogen stemmen, werd veroor deeld tot f 0.50 boete subs. 1 dag/hechtenis. Finis. I i ST. PANCRAS (Zuideinde). Zaterdagavond gaf de heer H. Droste een bil- lardseanoe in het café van den heer H. Beers. De partij bestond uit 500 caramboles (cadre) met als )voorgift 350 tegen den heer T. Hes. De heer Droste toonde zich een buitengewoon sterk spe ler te zijn; maakte reeds in de derde beurt een serie van 138, ih de 5e beurt gevolgd door een even schitterende 135, waarbij' in het bijzonder opviel zijn schitterend rapelleeren en uiterst snel tempo, waarin, gespeeld werd. In de pauze werd nog een qeue verloot, welke den heer W ester ten deel viel. Hierna werd de partij beeindigi met als resultaat dat de heer Droste winnaar werd in 15 beurten met als gemiddelde 33.33, zijn te genstander op 35 caramboles achterlatende. Ka afloop demonstreerde de prof nog eenige schitte rende kunst- en fantasiestooten, waarvan wij apeciaal vermelden een carambole, waarbij de apeelbal van het billard werd afgestooten om in den hoek van het café te caramboleeren. Hef ge keel was een mooi geslaagden avond, waarvan alleen te betreuren viel, dat de opkomst niet groot er was. Een twintigjarig meisje vermist. Bij de politie te Maastricht is aangifte gedaan, dat een 20-jarig meisje, Helena Maria de Schre— vel, geboren te Maastricht en wonende bij haar ouders op den Maagdendries 22, Zaterdagavond omstreeks half acht haar woning heeft verlaten om enkele boodschappen te doen en is tot- op heden niet teruggeekerd. De familie heeft Zondag morgen van haar verdwijning aangifte gedaan. Het is een stil, fatsoenlijk meisje. Zij is reeds een paaT jaren geëngageerd en heeft met niemand ongenoe gen gehad. Men vreest of voor een ongeluk, of eene ontvoering. Noodlottige twist. Een 25-jarig persoon, woonachtig te Hilvaren- beek, doch we'kzaam bij het bouwen van de nieu we sluis te IJ muiden, keerde Zondagavond met eenige kameraden in een vroolijke stemming naar de keeten in de Breesaap aldaar terug- In de nabij heid van de nieuwe sluis kregen zij plotseling twist welke zoo hoog liep, dat bedoelde persoon de vlucht moest nemen. Tengevolge van den beschon ken toestand, waarin hij verkeerde, geraakte de vluchtende van den weg af en liep pardoes in het Noordzeeka ,aall met het gevolg dat hij verdronk. De omgekomene laat een weduwe met drie kinderen achter- De veircuisteringen te Veenendaal. Het verdere onderzoek van de boeken der g'é- meente Veenendaal heeft, naar „Het Volk" bericht, begreep, dat zij daar noodig was om de vreemde op haar gemak te brengen, en zijl kweet zich van haar taak; maar zelfs haar aanwezigheid kon Isola's beschroomdheid niet verminderen. Zij ge voelde zich als een vogel, die in een net gevan gen of in een sterke, maar vriendelijke hand gevlogen was. Zij zat te luisteren naar het gera tel van rijtuigwielen en hoorde niets anders aan het onrustig kloppen van haar eigen hart. En toch was hij zoo vriendelijk, en verwezen lijkte .zoo volkomen haar denkbeeld van een wel opgevoed, fijnbeschaafd man, dat zij niet zoo verlegen met haar toestand had behoeven te zijd. Zij wierp tersluiks een blik op hem, terwijl hij bij den schoorsteenmantel stond, en in een pein zende houding naar de vlammende Mokken op den haard keek. Als het schijnsel van een vuur op een gelaat speelt, dat er op neerziet, geeft het er soms, hoe open het anders ook is, een on gunstige uitdrukking aan: en dien avond hadden Lostwithiel's schraal gelaat, zijn diep liggende oogen en spitse baard iets diabolieks in dien flik kerenden ,rooden gloed; maar die uitwerking was slechts oogenblikkelijk, want zoodra het buiten dat schijnsel was, verdween die uitdrukking en zag zij' hem, zooals hij werkelijk was, met zijn bleeke, ©enigszins ingezonken wangen en zijn ernstige, maar vriendelijke, donkere oogen. „Hebt gij lang op Angler's Nest gewoond, mevrouw Disney?" vroeg hij eindelijk. „Bijna anderhalf jaar; zoolang ik getrouwd ben, met een enkele tusschenpoos buitenslands, voordat Martin naar Indië ging." „Dan behoef ik niet te vragen, of het er u niet terdege verveelt." „Ik zo ude villa of den omtrek niet vervelend vinden als mijn man thuis was. Alleen de een zaamheid vind ik vervelend. Hij wil, dat ik zijn zuster bij mij zal laten komen een meisje, gas x&a school komt om mij gezelschap de Justitie aanleiding.gegeven over te gaan tot de artestatie van der.burgemeester van deze plaats- De inbraken te ljmuidon. De politie van IJmuiden is ear. in geslaagd in Den Haag en te Purmerend de beide mannen te arresteeren, die verdacht worden de vorige week te IJmuiden inbraken te hebben gepleegd. Doodgevallen. Een 6-jarige jongen, die Zondagmorgen te IJ muiden in een lantaarnpaal was geklommen, viel er uit met zijn hoofd omlaag- Hij is kort daarna overleden. Een wethouder gearresteerd. In verband met den diefstal van bloembollen te Noordwijkerhout, is op last van den Officier van Justitie gearresteerd een wethouder der gemeente Noordwijkerhout, verdacht van heling. De onbewaakte overwegen. Zondagmiddag is het locaaltreintje, dat om 11.57 van Lage Zwaluwe naar Moerdijk vertrekt, op den onbewaakten overweg, even buiten het station La ge Zwaluwe op een rijtuig gereden. Ondanks het krachtige remmen van den machinist werd het rijtuig gegrepen. De koetsier, de heer Nouwens, stalhouder te Moerdijk, werd, naar „De Msb." mededeelt, er uit geslingerd, doch werd slechts licht gewond. Zijn passagier, de 25-jarige J. van Beurden, uit Tilburg, was er erger aan toe. Zwaar gekwetst werd hij opgenomen. De ongelukkige werd met het treintje naar het station Lage Zwa luwe teruggebracht, waar nog geestelijke en ge neeskundige- hulp werd verleend. Hij overleed ech ter spoedig. Ernstig tramongeluk. Zondagavond kwam te Amsterdam omstreeks tien uur een motorwagen van lijn 17 uit de rich ting van het Centraal Station den N- Z. Voorburg wal opgereden. Ter hoogte van de N. Z. Kolk stak plotseling een man, die uit een der steegjes kwam de trambaan over. Dit geschiedde echter op Voo'n korten afstand van den wagen van de tram, dat de bestuurder, hoe hard hij ook remde, een onge luk niet kon voorkomen. De voorbijganger werd door den baanschuiver gegrepen en eenige meters voortgesleurd. Toen de man werd bevrijd was hij in bewusteloozen toestand. Vrij ernstig gewand is hij r.aar het Binnen Gasthuis vervoerd en daar op genomen. Het bleek te zijn een 58-jarig werkman wonende in de Nieuwe Nieuwstraat. Getuigen be weren, dat hij bij het betreden van de trambaan een waggelenden gang had en blijkbaar onder den invloed van sterken drank verkeerde. Zaterdagavond kwam de 50-jarige C. M. uit de Sirtemastraat te Den Haag zij'n verloofde bezoeken, die zich bevond in een perceel in de Chrispijnstraat. Daar is tusschen hen ruzie ont staan, met het gevolg, dat het meisje de woning uitliep. M. dacht echter, dat ze zich ophield in de woning van de hoofdbewoonster van het per- ceel ,en drong haar kamer binnen. Hiji moet toen- een mes getrokken en zij een bijl genomen hebben Bij 'het gevecht ,dat tusschen de twee ontstond is M. met de bijll op het hoofd geslagen en ern stig gewond. De Geneeskundige Dienst bracht hem naar het ziekenhuis. De dadares meldde zich bij de politie en is in arrest gesteld, j Vrijdagnacht werden tijdens een hevig on- weder in een weide te Aarlanderveen, gem. Al- I phen a. d. Rijln, 7 runderen door den bliksem getroffen en gedood, i D'oodgierwden. I De heer T. ten Brink, varkenehandelaar te As sen ,reed met zij'n auto tusschen Hooghalen en het Oranjekanaal. Nadat hij signaal had gegeven stak een fietsrijder, de situcadoor J. Bloember gen te Assen, den weg over; hij! werd door de auto overreden en onmiddellijk gedood. De schade, door den storm van 10 Augustus in de gemeente Borculo veroorzaakt, is geschat als volgt: onroerend goed f 1.700.000, roerende goederen f200.000, veldgewassen, landbouwwerk tuigen etc. f 80.000, bedrijfsschade f 32.500, sa- I men dus ruim 2 millioen gulden. Elen onverwachte tegemoetkoming. Eien boekhandelaar in Haarlem kreeg eenige j te houden; maar ik houd niet van schoolmeisjes, en ik wil liever alleen wezen, dan met kinder- aehtig gezelschap opgescheept te zijln." j „Gij zijt verstandig boven uw jaren, mevrouw Disney. Laat die zuster maar wegblijven. Zij zou u doodelijk vervelen een dartel meisje, 1 vol kuren, en dat over een maand' in een lande- 1 lijke stilte als hier zoo zenuwachtig zou worl- 1 den, dat zij het er niet langer kon uithouden. Bovendien houd ik mij verzekerd, dat gij wel hulpbronnen in uzelve hebt en liever eenzaamheid wilt verduren dan gezelschap, dat u niet lijkt." j Isola zuchtte en schudde het hoofd, terwijl zij afgetrokken met de punt van haar stok het patroon van het haardkleed natrok. „Ik houd veel van boeken en van muziek," zeide zij;; „maar toch verveelt dat alleen wezeu op den duur. 'tls alsof het een eeuw geleden is, dat Martin en ik in Venetië afscheid van elkaar namen. Ik gevoelde mij eerst verschrikkelijk on gelukkig. Ik stond bijina alleen op de wereln, nadat ik hem vaarwel had gezegd.'" „Zijin uw ouders dood?" vroeg Lostwithiel, be langstellend. „O neen, zij' zijn niet dood; zij zijn te Dinan," antwoordde zij', op een toon alsof dit bijna het zelfde was. „En dat is ver van Trelasoo." „Zij verlaten Dinan nooit. Het leven daar is naar hun smaak. Mama breit; papa heeft zijn club en zijn Emgelsche nieuwsbladen. Wie bui tenslands wonen, vinden veel meer genoegen in het lezen van de Engelsche bladen, dan wan neer zij in hun eigen land zijn. Mama is bang op zee. Het zou een waagstuk voor haar zijn over te steken. Als mijh zuster of ik erg ziek was, zou zij wel komenmaar haar leven zou er gevaar bij loopen, heeft Papa mij dikwijls gezegd." dagen geleden een aangeleekehd eehrijVen uit Amsterdam, waarin zich een bedïag van f 5.0Ó bevond. Hierbij was. een briefje gevoegd, dat vermeldde: als tegemoetkoming voor hetgeen ik van u gestolen heb. De geadresseerde begreep er aanvankelijk niets van, doch spoedig drong net tót hete door, dat de, naam, die onder het briefje stond, die was van een vroegeren knecht of bediende. Op het zelfde tijdstip ontving de voorganger van den boekhandelaar, die vroeger de zaak dreef, even eens eenzelfde schrijven. D© politie kwam er achter en de Centrale Re cherche te Amsterdam vond den vroegeren be diende uit. Het bleek, dat hij de zaak vroeger dooor "hoeken weg te nemen, voor ongeveer f1000 benadeeld had. Nu het hem in de wereld beter ging, wilde hijl zijn daad goedmaken en zond zijn vroegeren patroons beiden een bedrag van f500 hierdoor goedmakende hetgeen hiji vroeger mis dreven had. Handenarbeid geeft vaak ruwe, be schadigde en leelij'k uitziende werk handen. Deze worden echter weer spoedig gaaf en zacht door 30-60-90 ct. PUROL de S 51 liepen in dekens gehuld dd loopplank af. terwijl de menigte door de politie op een afstand werd gehouden. Naar de passagiers mededeelen, was het een heldere avond, toen de heide vaartuigen met elïj kaar in botsing kwamen. De „City of Romé' had een snelheid van 12 knoopen per uur. De onderzeeboot, die gedeeltelijk ondergedompeld' wa« naderde het schip diagonaal aan stuurboord. Op het dek der „City of Rome" bevonden zich tal- rijke passagiers, doch slechts weinigen van hen merkten het naderen van den onderzeeër op. Het eerste bewijls, dat er gevaar bestond, was, dat het schip drie stooten op de stoomfluit gaf. De gezagvoerder van de „City of Rome" heeft, aan de persvertegenwoordigers het navolgende jstefy fü (ïïjordt vervolgd). Da ziUaren bruiloft van het koninklijk echtpaar. De burgemeester van Brussel heeft de volgende proclamatie op de muren der hoofdstad laten aan plakken- Medeburgers: Op 2 October zal het vijf-en-twin tig jaar geleden zijn dat het huwelijk van den ko ning en de koningin werd ingezegend. De wensche», die deze gelukkige gebeurtenis begroetten, zijn verhoord geworden. België verheugt zich in het innige geluk zijner vorsten. Het bewondert liun waardige levenswijze- Het is zich de diensten, wel ke zij aan het land bewezen, bewust. Met een dankbaar aandenken aan hun zelfverloochening in de zwaarste beproevingen van den oorlog, voelt het zich meer dan ooit gehecht aan een vorsten huis, welks lot onafscheidelijk is van dat van het vaderland. Laten wij, doordrongen van deze gevoe lens, de zilveren bruiloft van onzen Koning en on ze Koningin vieren, met op 2 October de nationale vlag aan de gevels onzer huizen te doen wappe ren. D'E ZEERAMP. De Amerikaansche duikboot S. 51 is gezonken na eene botsing met het stoomschip „City of Rome". De ramp had Vrijdagavond half 11 plaats op 20 mijlen afstand van Rock Island. Het stoom schip kon drie teden der bemanning, die 40 kop pen telde, redden. Duikers, die Zaterdagmiddag naar den zeebo dem afdaalden, vonden het schip op een diepte van 36 meter met groote scheur aan de bak- booordzijide, tusschen den voorsteven en den com mandotoren. Op dit punt ongeveer bevindt zich do officiers-longroom, waarin, volgens de ver klaringen va nde drie geredden, op het moment van de botsing zich niet minder dan twintig leden der bemanning bevonden. De duikers bleken niet in staat te zijln om zich in verbinding te stellen met de bemanning, of schoon er een mogelijkheid bestaat, dat er zich nog 8 man in de torpedokamer in het voorschip en 6 man in de machinekamer in het achterschip bevinden. Als zij bijtijds de waterdichte schotten hebben gesloten, bestaat er kans dat er zich nog 8 man in de torpedokamer in 't voorschip en 6 man in de machinekamer in 't achterschip bevin den. Als zij bijtijds de waterdichte schotten heb ben gesloten bestaat er kans, dat zij nog in leven zij'n. De luchtver vers eh ingsapp ar atendie zich in iedér oompartiment bevinden, zouden in staat zijn om hen gedurend e72 uur voor verstikking te bewaren. Zaterdag zijd pogingen gedaan om 'Se S 51 naar de zee-oppervlakte te brengen, maar deze slaag de nniet. Ofschoon vel© der aanwezige schepen voorzien van dé nieuwste technische inrichtingen voo rhet verleenen van hulp aan gezonken onder zeeërs, blijkt het onmogelijk te zijn om den tros onder hét schip te brengen en wellicht zal dat pas heden gelukken. Zelfs wanneer het dan ge lukt, zullen waarschijnlijk nog hteel wat uren moeten verloopen, voordat het oompartiment in het voorschip bereikt kan worden. De drie geredden bevonden zich op 't oogen- j blik van de cbotsing in dé batterij-kamer vlak bij' den observatietoren. De geredde stoker Cile I verklaart, dat hij op dat oogénblik sliep en door j liet rumoer werd gewekt. Hij zag water binnen stroomen in het compartiment. Na uit zijii kooi gesprongen te zijln, trachtte hij de deur te slui ten, maar daarin wérd hijl door de kracht van het binnenstroomende water verhinderd. Hij ging naar een ander compartiment, waar hijl de ladder naar den observatietoren beklom. Hij zag twee I anderen boven zich en het water sloeg al naar I binnen, toen hij den top bereikte. Hij sloeg on- middellijk over boord en werd door de beminning 1 van de „City of Rome" opgepikt, na vijf kwar tier te hebben rondgezwommen. I Een andere geredde stoker vertelde, dat hijl op het dek zijn commandant, luitenant Dobson zag, die de „City of Rome" aanriep om een reddings- lijn uit te werpen. Zijn geroep werd echter niet gehoord, ofschoon hij er mede doorging goduren- de de drie minuten, vóór de onderzeeër zonk. Eenige officieren en drie andere leden der beman ning klemden zich vast. aan de antenne van de draadlooze, tot de boot zonk, Blijkbaar zijn zij tusschen de draden van de antenne beklemd ge raakt en met den onderzeeër in de diepte ver- dwenen. Het stoomschip „City of Rome" arriveerde Zoa- dagmorgen te Boeton. De drie overlevenden van Vrijdagavond om 0.125 zagen wij een wit licht aan stuurboordzijde. Ik dacht, dat het eetf rhumrunner was, toen wijl het licht met groote snelheid op ons zagen toekomen. Toen het onbe kende schip een rood lichtsignaal heesch om aan te duiden, dat het voor de „City of Rome" wildie oversteken, was het al te iaat om 'de botsing te vermijden. Onmiddellijk werd order gegeven om de machine achteruit te laten slaan, maar het haatte niet meer. Slechts enkele seconden later ramden wij' haar ongeveer 'halverwege den bong en den commandotoren. Onze "bemanning zette reddingsbooten uit en wierp een lichtboei uit, Wij bleven bijna twee uur op de plaats van de ramp, maar de drie man, die wijl opgepikt hadden, waren de eenigen, die wij! zagen. Wij zetten daar- na de reis naar Boston voort.'" Een der drie geredden was ook verwond ge raakt in d© radio-antenne, doch wist zich zelf nog juist op tijld vrij te maken. Hij heeft klaard, dat de commandant van de onderzeeboot tot degenen behoort, die door het binnenstroomen de water uit den oommandotoren zijn gespoeld: dat Nadruk verbodén. Er is 'n spreekwoord dat zegt, dat het gelul ieder menschenkind eens in 't leven passeert cc als dat groote moment daar is men 't moet pak ken. Nu, 't. kan waar wezen, 't bewijs van 't te gendleel valt moeilijk te leveren, maar afgaank op 't groot oon tingent ongielukkigen op dit tra nendal va.lt te concludeeren, dat maar heel wei nigen het juiste ©ogenblik weten te kiezen, toch zijn er optimisten, die ondanks allo tegen slagen den moed er in jiouden en van daag of morgen „de groote slag'" geslagen wordt. 11c aanhouder wint en dit zou dan ook gelukt zijn met de speculanten van het „Witte Kruis" als de directeur niet even te voren de kip welke de gouden eieren moest leggen, de nek had* omga draaid. Daar kwamen ze de gelukkigen, met het tons en halve tons nummertje en... nu bleek dat de kas er bizonder slecht voorstond. Een der directeuren had f170.000 opgenomen zonder me deweten van z'n compagnon. Men vertrcuwt alles in orde komt, omdat de familie van den ontrouwen directeur er nog at warmpjes inzit. Vooor de betrokken prijswinners willèh we beste hopen. Dat 't wél eens verkeerd uitpakt, naar uiterlijkheden te beoordeelen blijkt uit volgende: M ijPheer en mevrouw waren getrouwd buiten gemeenschap van goederen. Mijtoheer had onder nemingsgeest en mevrouw had geld. Nu had 'I eien 't ander prachtig aan kunnen vullen, msai mijnheer miste wat men noemt het noodige in zicht en dit hiaat in mijnheers hersenen kon zelfs het geld van mevrouw niet aanvullen. Mevrouw verneemt geen bijzonderheden over transacties, doch moet zich tevreden stellen me de mededeeling, dat de zaken prachtig gaan. De tijd gaai voort. De echtelieden leven ft slechts betrekkelijke harmonie. Mijnheer heef vele relaties, ook vrouwelijke. Hij is royaal. Me vrouw kent haar man; zij kan bovendien preciei narekenen welk eigen inkomen hij heeft is het niet. Die royaliteit wordt dus op andere wijze gefinancieerd. Inlichtingen worden echter niet verstrekt. Een jeugdige wereldburger ver schijnt. Mevrouw, meer en meer van somber1 voorgevoelens vervult, stelt voor een halve ton te storten bij een verzekeringsmaatschappij, tec einde bij1 de vervulling van het 21e levensjaar van dén jeugdigen zoon de beschikking te krij gen over een mooie som om hem in een zaak t kunnen zetten. Papa weigert. Mevrouw beweert dat het toch ten slotte van haar geld zal worden. Het einde der geschiedenis: na nog eenige ja ren krijgt papa op een kwaden dag een beroer' en overlijdt. Bij -de regeling der zaken blijk' dat de mijlnbouw- en andere fondsensporulatfó toch tot weinig positieve resultaten hebben ge voerd, m. a. w. het flinke vermogen, dat mevrom» had aangebracht, is verdwenen. De weduwe en haar zoon zijn beiden buiten staalt in hun onder houd te voorzien voor verzekeringen had pa-P9 nooit gezorgd en evenmin voor een behoorlijk opleiding van zoonlief. Hier moge het scherm vallen, 't Huwelijk is 'n loterij, heeft eens grappenmaker gezegd, een enkele prijB, 't me'v rendeel zij'n nieten, 't Volgende schetsje ontle®' nen we aan 'tHbld. Mijlnheer Pilger nestelde zich, nadat hij even te voren een fijne sigaar had opgestoken beli&g6' lijk in een clubfauteuil. Het was Bartholomeus Pilger aan te dat hij zich in een zeer prettige stemming te- vond. En geen wonder! Had hij zich eenige gen geleden niet officieel verloofd met Eleorors van Oud-Heusden, zijin knappe Elenora? Ja, wat kon het toch raar loopen in de wereW overdacht Pilger. Al wat hij' had kunnen denken maar (dat hiji als weduwnaar nog eens een l'e vrouwtje zou krijgen van 28 jaar... neen, op veel geluk had hij1 niet durven hopen. Maar e& wien «ere toekomt 1 Zonder het huweljjkibureft1 rorpen, (BH vem fjn also t zich n-o, m schoem et huweli jfiet waa eertig jaa >ts genan em op-eng Pilger h eel op z'j had 1 reeds v jken tot euseh het an een ht ader het eer hem - ies voorge niet ges ijn aanbid aden heet enten eer hem i een hui rachtvrou jjftig bar en om in en vrouw ad hij dit rag van 25 extra Overmor ukkig ge-i lora op h- bewond en op ziji Hier we jeu ges too Irief over) jind, toen rende en i le envelop Nanweli af Wat zijn voorhi af te n in d dumper n .uiging w ïem hield ïierbij de Dienzeli aing het fety first" toegelaten rade heer' „Goeien die niemai kentje is pretendeni Doodkal huwelijks! DDI 11 UVU met je ket kennismak Oud (Wij'ze: Luids Wa 'Pas 0 Hoor Is -c Wand N-oc Dat u iWaar Is Eiscui Al Ga, n Dé b< Is 5 Dame 'tls Ze t 11 In ut Ziji 'Wint K01 Laat Gauw Dui Volk* Al Toon Van - Du (Nw.bl. ST. Hoewel van ween toige te 2 Afreet kui tukjele sp knildag n lat de w: ®tel afbr Onder be met 'aaide, ti ast beste

Nieuwe Langedijker Courant | 1925 | | pagina 2