rten /oer (jeuwe Langedyk^r Conranl (Tweede blad FEUILLETON. I o L A. Spit in den rug en Spier- verrekkingen dadelijk wrijven Klooster&alsem Gevatte Korde Sanapirin Rechtzaken ende telera is de Nederlaag ben plaats g^, gend gevaar te' den, het tarief >er van kracht .andöehe Begeer ten nog verbeta en, naar verin ging, doch op ver en drukt ogsjaren vriji, is lat wil zeggen, Mark aan invo ns de statistiek kool f 550, zooi dft van de waai oeger matig bek hoog invoerreo en. Dit laatste in 1923 werd nieuwe tarief neer men bede vallen, in ho hrysanthen, en e noemen, dan et een invoerrec (er gaan 3 groc sr van a oeg uitgesloten i het verdrag ti r be tering gebraol enkomst, regelen uitechland, waai ndsche voortbrea id dezelfde beha e Belgische voo ;iging van Nedf cenis gekregen, je artikelen lag dingen. Nederk as het invoerrec België een invoe lingen, zoodat truikrozen met t worden, ihijmsel zijn, n het Duitsehe r onze tuinbom wenschen, dat ïinbouw zal wet» n het invoerrec R.SPEL'. [o uur Ds. G. worden de Lee 11e Jongens jr- VOUDE. 9.30 uur Ds. i. ■CHARWOUDE >t wegens vacatu HARWOUD1. een dienst. 'sA p lange*,d: 1.30 en nam. 2. P LANGEfliDIJl uur Ds. Am. P LAKGENDIJK 1.30 en nam. 2, ANGEWDIJK. .30 en n^un. 2. 1CRAS. uur Ds. Verwa; r Ds. Jellema. uur Ds. Jellem IJK. 10 wagons '20 121 17 10 19 97 1 GENDIJK. 115 ton. 313 200 55 160 112 954 11 wagons 7 15 13 *4 56 7 wagons ZATERDAG 17 OCTOBER 1925. VEREENIGING VOOR VRIJE ZIEKENHUISVERPLEGING TE OUDKARSPEL. Donderdagavond vergaderde ten lokale van den ieer C. Jansen alhier, de vereeniging voor Vrijt! riekenhuisverpleging. Opgekomen waren 24 leden. De voorz., de heer J. Keizer opent deze eerste aarvergadering met de vraag te stellen, of de prichting van de vereeniging een goed werk is ,eweest en of zij heeft bewezen aan haar doel te ^antwoorden? en meent dan deze beide vragen „et een bevestigend ja te moeten beantwoorden, foor velen, die in het ziekenhuis opgenomen moes- worden, zijn de financieete zorgen, hieraan ver fden, door de vereeniging overgenomen. En ze eer heeft de vereeniging in haar eerste levensjaar etoond in een behoefte te voorzien. Met eenige artelijke woorden van welkom, verklaart hij de (Ogadering voor geopend, waarna door den se re taris, den heer J. Bruin, de notulen van de orige vergadering worden gelezen, die zonder op- aanmexkingen worden goedgekeurd. Dan verkrijgt de secretaris opnieuw het woord oor het uitbrengen van zijn Jaarverslag. Hier- blijkt dat er 6 bestuurs- en 2 ledenvergaderin ren zijn gehouden, terwijl het bestuur in zijn ge ieel eenmaal naar St. Pancras is geweest om med- werken aan het oprichten, eener Federatie, hoofd ikelij'k in verband met het overnemen van el- anders leden, en de behartiging van gemeenschap idijke belangen. Er werden 11 leden in het zie- jnhuis opgenomen, met een totaal van 181 lig agen. De kosten aan deze verpleging verbonden ibben f 1.05 per lid bedragen, over het gebeele ar, dus 2 cent per lid per week. Het verslag ein- ïgt met den wensch dat het komende boekjaar oor de vereeniging gunstig mag zijn. •Dit verslag wordt door de vergadering en on er woorden van dank van den voorz. aan 'den imensteller goedgekeurd. Hierna wordt voorlezing gedaan van het reg iment van de Federatie, waarin voor deze vareeni- ng zitting -heeft de heer C. Paarlberg. Bij verhuizing dienen de leden hiervan kennis te even aan den penningmeester, en moeten de bij e Federatie aangesloten vereenigingen de leden mder voorbehoud overnemen. Bij de Federatie zijn thans aangesloten 6 vere nigingen, terwijl uit iedere gemeente maar 1 ireeniging kan toetreden. Jaarverslag van den Penningmeester. Door den er C. Paarlberg wordt het volgende verslag uit- ebracht. Nu van onze vereeniging, die bij de oprichting its geheel nieuws was in ons plaatselijk vereeini- ngsleven, het eerste boekjaar achter den rug is, voor de oprichting qieermalen de opmerking emaakt is, da.t de kosten wel eens zeer uit die jnd konden vallen, zal het u allen wel interes seren, hoe'we het afgeloopen jaar geboerd hebben. Welnu, het is; laat ik dit in de eerste plaats ïggen, ons allen niet meegevallen, dat in den jd van een jaar zooveel leden de hulp van de ireeniging zouden moeten inroepen. Onze algemeene indruk is dan ook wel dat het jaar wel een beetje erg geweest is én het door- sgenomen wel een lager aantal zal wordien. Toch, ïdanks het hooge aantal uitkeeringen, kunnen tevreden zijn over het bedrag dat door de laden oest worden bijeengebracht. Een aantal uitkeeringen van elf is niet weinig, aar als we dan weten, dat voor dit aantal niet eer betaald behoefde te worden dan twee oent lid per week stemt dit nogal tot tevredenheid. goede mevrouw Crowther vond dien knellen- n, stijven kraag leelijk, maar zij had een bepaal- n afkeer van de losse elegantie, van het zijnen leed met wijde Oostersche mouwen, die bloote men voor dén dag deden komen; en zij werd ikweld door de overtuiging, dat haar oudste ehter er eigenlijk niet fatsoenlijk uitzag. De eerzame matrone hield veel van Isola Dis- >y. Zij was, zooals zij het uitdrukte, ,,met haar genomen,'" en drong er op aan, dat zij eiken toderdag namiddag zou komen. 1 ;,Ge moet het wel eenzaam hebben," zeide zij 'ïendelijik, „nu uw man zoo ver weg is, en gij nog zoo jong, bijna nog een kind! Hét ver andert mij, dat uw mama niet komt, om een bij u te blijven. Ge moet altijd op onze Don- Hagen komen. Zal je dat doen, lieve?" Ik vind dat onze Donderdagen juist niet zoo (zonder opvroolijkend zijn," bracht Alice tegen "o uiting van hartelijkheid in; waaraf zij zi-n Isola wendde, en haar van het hoofd tot de «ton metende, zeide: ,,'tls jammer, dat gij niet a?t We he.bben een heerlijken ochtend met de ®den gehad." r Misschien zal ik later wel wat jagen, ais 'P man weler thuis is." Ah, dat gaat maar zoo opeens niet; 't is hier 1 moeilijke streek; heuvels, waar men gevaar ?Pt den hals te breken, en leelijke 'heggen. Hebt 'nooit gejaagd?" Bijna nooit. Ik heb eens een wilde-zwijnsjacht ■Angers bijgewoond als toeschouwster. Da.t oen grootsch gezicht. De hertog de Beau- was opzettelijk in Bretagne overgekomen, aan dieel te nemen." r 'Zoo'n wilde zwijnenjacht moet heerlijk we- Ik zal mijd vader er toe overhalen om aan- nde jaar miet mij naar Angers te gaan. Kent daar veel mensehen?" :"«en; maar twee of drie professoren aan het 'ge en den m&rkies de Querangel, den heer, w honden voor de wilde zwijlnenjacht heeft. ï1 dochter placht mij te Dinan te bezoeken, en (Waren vriendinnen." 'hord Lostwithiel sprak er gisteravond van een zwijnenjacht te houden," zeide Alicia. „Het keel prettig zijn." 600 kwam zijn naam weer ter sprake. Welke We hebben In totaal aan de zlekfenhuitren uit- - gekeerd een bedrag van f 543.50, waar bijkomt aat. vervoerkosten f62.10 en aan bodeloon f25.16, in totaal alzoo f630.76 Daarvoor is totaal aan omslag bijeengebracht een bedrag van f627.35, waarvoor door élk beta lend lid f 1.05 betaald, is geworden. Dit klopt dus vrij precies. Aan inschrijvingen is totaal ontvangen een be drag van 331 gulden, terwijl nog f 1.32 aan rente ontvangen, is. Daartegenover dient als uitgave gesteld te wor den, aan oprichtingskosten enz. f124.30 en schrijf loon f 10.30, totaal alzoo fx34.60. Van de inschrijvingskosten kunnen we dus een overschot boeken van f 196.40. Zoo kom ik dan tot een totaal ontvangst van f959.67, een totaal uitgaaf van f765.36, zoodat in kas aanwezig is een bedrag van f x 94.31 Opgemerkt dient echter te worden, dat dit be drag nog niet geheel in kas is, omdat nog een deel van de laatste omslag ontvangen moet wor den en vrij zeker nog wel enkele onbetaalde kwi tanties -moeten worden afgeboekt. Een conclusie trekkende, kunnen we dus wel vast leggen, dat het eerste jaar reeds gebleken is, at de vereeniging in een bestaande behoefte vior- riet en dat van de leden geen offers gevraagd wor den, die behoudens mogelijk een enkele uitzonde ring, niet te dragen zijn. Uit de vergadering wenscht niemand naar aan leiding van het financieel verslag het woord en worden tot kasnazieners aangewezen de heeren-H. 1C. Bakhuys en A. B. Jansen met als plaatsver vanger de heer M. Piersma. De voorz. zegt den penningm. in hartelijke woor den dank voor het duidelijk en keurig uitgebrachte verslag, en voor de wijze waarop door hem de fi- nancieele administratie wordt gevoerd. De penningm. doet hierna nog mededeeling dat bij het innen van den laatsten omslag Je vereen. 618 leden telde; welk ledental thans reeds is ge klommen tot 644 betalende en 55 niet-betalendie. Volgt thans bestuursverkiezing. Aftredend doch herkiesbaar de heeren C. Kuilman en A. Kamper, die beiden met 20 van de 24 uitgebrachte stem men worden herkozen. De herkozenen aanvaarden weder hun benoe ming onder dank voor het in hen gestelde ver trouwen. Bestuursvoorstellen. a. Toekenen van presentiegeld nan bestuurs leden. Voorgesteld wordt hiervoor beschikbaar te stellen van f 0.50 cent per lid per bestuursverg. Zonder discussie gaat de vergadering hiermedie- accoord. b. Vast te leggen dat bödebenoeming door 't bestuur geschiedt. Na toelichting door den voorz. wordt ook deze machtiging aan het bestuur verleend, waarop de mededeeling wordt gedaan, dat door het bestuur, uit een drietal sollicitanten tot bode is aangesteld de heer Adolf Visser. Deze geldt voor één jaar, doch wordt geacht door te gaan, wanneer door geen der partijen opzegging wordt gedaan, waar voor een termijn van 2 maanden voor het aflooi- pen van ieder jaar in acht moet worden genomen. En tevens dat de vergoeding is bepaald op '4 ct. per kwitantie, welke vergoeding gewijzigd wordt naar gelang der werkzaamheden. De vergadering keurt ook deze handeling goed. c. Afsluiten boeken voortaan 31 Dec.; dit jaar zonder ex een ledenvergadering op te laten volgen. Dit houdt verband met de bepalingen van de Federatie, wier boekjaar van 1 Jan. tot en met 31 Dec. loopt. De vergadering keurt ook dit goed, en wordt toezegging gedaan, dat wanneer de boeken 31 Dec. officieel worden afgesloten, een 'financieel overzicht in de bladen zal verschijnen. d. Propaganda voor uitbreiding ledental. richting het gesprek ook had genomen altijld draaide het op hem neer. Hij was daar dus den vorigen avond geweest, dacht Isola. Misschien was er een diner geweest, dat hij' had bijgewoond. Nu die naam eenmaal ge noemd was, vloeide de stroom van het gesprek vooorf.. Ja, er was een diner geweest, en'Lord Lostwithiel had in geestig gesprek boven iedereen uitgeblonken; zoo vol vernuft, zoo cynisch, zoo fin de siècle. Ik heb hem niets buitengewoons hooren zeg gen," merkte mevrouw Crowther in haar een voudigheid aan. Zij zag gaarne iemand van hoogen stand aan haa rtafel, maar ziji had *te veel gezond verstand om door zijtri grootheid gehypnotiseerd te worden en uit water-en-melk champagne te proeven. „Kent gij Lord Lostwithiel?" vroeg Belinda, terwijl Isola schuchter in den gloed van een kolossaal haardvuur zat. „O ja, dat 's ook waar, gij hebt hem hier verleden week ontmoet." Mevrouw Disney bloosde tot over de slapen, maar zij zeide geen woord. Zij had geen lust om hun van die ontmoeting in den regen te vertel len, of van die latere ontmoetingen, waardoor bijna de gemeenzaamheid van oude vriendschap hen ontstaan was. Zijl mochten ziehzelven 'de eer toeschrijlven van haar met hun ster in kennis ge bracht te hebben, aüs zijl wilden. Zij had te Dinan veel voorname personen ontmoet,' ïn die zonnïge zomermaanden wanneer bezoekers van Dinarïï ko men ,om de oude stille, binnenlandscfae stad te zien. Lord Lostwithiel's rang maakte geen indruk op haar. Hijizelf was het iets in zijn - blik en in zijn stem, in de aanraking 'van zijn hand iets onbeschrijfelijks, dat haar in den laatsten tijd onrustig maakte in zijn tegenwoordigheid en haar een lichte-trilling aanjoeg, als zijl zijn naam maar hoorde noemen. Terwijl zij over hem spraken, werd hij aange diend, en hij scheen verrast, toen hij opeens "die slanke gestalte zag, die, achter Belinda's fladde rend kleed en haar voller ontwikkelde vórmen versoholen, hem niet 'dadelijk in 't oog was ge vallen. Belinda was ontegenzeggelijk schoon - schooner dan een erfdochter behoeft te zijnmaar zij was ook wel iets dikker dan een erfdochter van driei-en-twintig jaar behoeft te zijn. Tus- schen deze massieve schoonheid en den nog masi- siever schoorsteenmantel gezeten, was mevrouw Disney voor den nieuw aangekomen geheel ver borgen. v Plotseling ontdekte hijl haar, terwijl hij Belin da de hand gaf, en de uitdrukking van aange name verrassing, die opa zijn gelaat te voonsctujn Het bestuur was van oordeel 'dat, hoewel Ket ledental reeds groot is, dit nog gixioter kan worden en meende in verband hiermede aan de verga dering goedkeuring te vragen op deze propaganda en de commissieleden, die de voorbereidende werk zaamheden voor de oprichting der vereeniging heb ben verricht, te vérzoeken, gezamenlijk met de bestuursleden deze propaganda uit te voeren. De vergadering gaat hiermede accootd, de com missieleden verklaren zich bereid, en zullen in ver band hiermede circulaires bij de niet-leden wor den rondgezonden, die door de daarvoor aangewe zen heeren zullen worden teruggehaald. e. Beschrijvingsbrief Federatie door het Be stuur te laten afhandelen als deze onbelangrijk is. De gevraagde machtiging, om den beschrijvings brief met de afgevaardigden te behandelen, wordt verleend. Benoeming afgevaardigden voor de Federatie vergadering. Bij meerderheid van stemmen worden hiervoor gekozen de heer C. Kuilman en de voorz., terwijl als plaatsvervangers zullen fungeeren de heeren J. Ooijevaar, L. de Wit en P. J. Kat. Als voorstellen zullen op den beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering worden geplaatst: a. Alleen vereenigingen, die een bepaling in hun reglement hebben, dat de keuze van zieken huis voor de leden vrij is, kunnen worden toegela ten als lid der Federatie. b. Aan de bestuursleden der Federatie een presentiegeld toe. te kennen van f 1.50 per bijge woonde vergadering. Rondvraag. Kunt gij U nauwelijks verroeren van de pijn? Waarom laat gij U toch zoo onnoodig kwellen? Gij kunt die pijn direct verdrijven en U afdoend genezen. Laat U ISïet Akker's helpt verbluffend snel F Dit heerlijk verwarmende wrijfmfddel dringt tot diep onder de huid door en verdrijft snel de ziektestoffen, welke zich hebben vastgezet. Werkt daarom onovertroffen bij rheumatiek, jicht, stramheid, stijve nek en spierpijnen. Pdr groote pot v Po»ten v. 50 er- kwam, ontsnapte de staalblauwe odgen van die jonge dame niet. In de gezelschapskringen van ©en dorp wordt op eiken blik, elk woord gelet. Zelfs de meest ontwikkelde lieden, die de beste werken uit Mudie's leesbiblotheek lezen, stellen even levendig belang in het doen en laten, de gedachten en gevoèlens van hun buren, als ide onwetendste boer in de dorpsstraat. Lostwithiel nam den aangeboden kop thee aan, en ging in de nabijheid van mevrouw Disney zitten, met zijln rug tegen het marmeren vrouwen- - beeld, waarop dé eene helft van den schoorsteen mantel rustte. Alice begon met hem over zijln jacht te spreken, vroeg Itoe de reparatiën vorder den, enz. blijde dat zij haar technische kennis kon luchten. Hij antwoordde haar eenigszins onver schillig, alsof hij! op dit oogenblik meer aan iets anders dacht dan aan de Vendetta. „Wat zegt gijl van dat bal?'" vroeg hij, in den loop van het gesprek. „Gijl gaat er toch zeker heen?" „Bedoelt gijl het jaehtbal te Lostwithiel?'" „Natuurlijk! Welk ander bal zou ik kunnen bedoelen? Het is de grootste festiviteit in deze streek, de gewichtige gebeurtenis van het win terseizoen. Het was een goed idéé van de nieu welingen, die hier zijn komen wonen, het oude feest, dat een traditie geworden was, te doen herleven, 't Is bijtoa twintig jaar geleden, dat i kmijh eersten gekleeden rok op het jaehtbal te Lostwithiel gedragen heb, Daar ben ik, geloof ik, voor 't eerst verliefd geworden op eene jonge 'dame in rose tule, die zich ongelukkig gevoelae, omdat zij' bij vergissing rose op een jaehtbal droeg Ik had medelijden met haar, verzekerdehaar, dat zij in mijn oogen bekoorlijk was, hoewel haar kleed afschuwelijk flets afstak dat was haar uitdrukking, herinner ik mijl b ijal die roode rokken. Ik had geen rooden rok aan, en daar door vond ik misschien een weinig gunst in haar tofogen. Zijl stond mij in den loop van den avond verscheidene walsen toe, en ik kan er voor instaan, dat zijl dat rose kleed nooit weer gedragen hééft, want ik trapte het aan flarden. Overal door de zaal waren sporen van haar te vinden." v „Ik vrees dat het een vrij! gemeleerd bal zal wezen," zeide Belinda. „Al de beste families sehijt nen afwezig te zijn." „Dat komt er niet op aan, als de slechtste maar Ra-nsen "kunnen. Ik ben in de oommissie, dus sfa ik in voor het souper en den champagne. Gijl houdt immers wel van champagne, Disney „Ik drink nooit wijn." mevrouw Kies- en Aangeziehtspijn, Tnflienza, Bheumatiek, verdrijft men door de genezende, pijnstillende werking van Buisje 75 ct. (Mijn hardt) Hierbij doet voorz. mededeeling dat zij, die het betalen van een te heffen omslag te bezwaarlijk achten, een contributie kunnen betalen van 21/2 cent per week, waarna op het einde van ieder jaar afrekening volgt door terugbetaling of bijbetaling. Ook zijn - die leden in de gelegenheid den omslag in gedeelten te betalen. Verder, dat bij geboorteJn een gezin, dat reeds lid is, heeft de pasgeborene direct ingaande rech ten. Loopt het gezin in de 13 weken wachttijd, dan moet ook de pasgeborene zoolang wachten. En tenslotte: wat de vervoerkosten betreft, krij gen 09k zij, die per autobus gaan, die autobuskos- ten vergoed, mits de patient in een ziekenhuis wordt opgenomen. De rondvraag levert verder niets op, waarna de voorz. overgaat tot sluiting en dit doet met dank te zeggen voor de aangename geest en het gevoel van saamhoorigheid dat hedenavond heeft geheerscht, waardoor de belangen van de vereen, niet beter kunnen worden gediend. VOOR, DEN KANTONRECHTER. Strafzitting van 16 October. Van de kaai afblijven. Een uitgestelde zaak betreffende het loopen over verboden grond door een tweetal landbour wers van Sehoorl werd heden voortgezet met het hoorea van 3 getuigen, oud-burgemeester v. Reenen, burgem. van Tritogh van Sehoorl en de eigenaar van de bewuste kaai, v. Lienen. Het bleek nalras dat beklaagden niet het minste recht hadden die kaai buiten toestemming van den eigenaar te betreden en werden zij dan ook ieder veroordeeld tot f 7 boete of 4 dagen. I Nog maar steeds Utile lootjes. Een sigarenwinkelier, die aan een kantoorber diende voor f 3.50 een Utile lot had ver koen t wera veroordeeld tot f6 boete of 3 dagen. Die los zal 'm heugen. Een pomppliehtig brandweerman van Koedijk, die in gebreke was gebleyen op 6 Juli de oefe ningen van de brandweer mee te maken, werd tot f 16 boete of 8 dagen veroordeeld, daar bleek dat hij opzettelijk de deelname van de hand had! gewezen. Plichtsgetrouwheid beloond, Een te Amsterdam woonachtig scholier had ,zic-h te Castricum deze rdagen aan een rijiwielj over!reding schuldig gëmaakt en moest daarvoor heden terecht staan. Het jonge mensch was ex- presselijik overgekomen om in persoon terecht te staan. De kantonrechter, getrofefn door deze on gewone belangstelling, veroordeelde beklaagde ter zake rijden zonder licht tot slechts f 2 boete of 2 dagen. Dfe strijd, om het bestaan. Van Alkmaar naar Bergien rijden twee coneur- reerende autobusondernemingen, die elkander voortdurend in die haren zitten. Niet alleen kun nen ze weinig van elkander verdragen, maar ook wordt er maar weinig verzuimd om elkaar onaan genaam te zijn. Heden stond terecht de onderh nemer Seh. van een der busmaatschappijen, die volgens de klacht van een chauffeur der concur- rcerende firma P. op 31 Augustus bij het passeé- ren, zoo weinig had uitgehaald, dat er wis en zeker een aanrijding zo uhebben plaats gehad, als „Niet? Dan is al mijm zorg aan u niet bej- steed. De dames houden anders wel van een glas champagne onder het dansen?' „Maar ik ga niet naar het bal 1" „Gij gaat niet naar het bal! O, maar dat is een plicht, dien gij aan uw district verschuldigd zijt Denkt gij, omdat gij hier als vreemdeling zijt komen wonen, dat gij u aan onze festiviteiten kunt onttrekken onze locale vermaken moogt versmaden? Neen, gij zijt zedelijk verplicht ons uw steun te verleenen." J a mijtn lieve, ge moet naar het bal gaan," viel mevrouw Crowther op haar vriendelijken toon in. „Ge zijt veel te jong en te mooi om als Asschepoester thuis te. blijven, terwijl wij allen plezier hebben. Ge moet zeker gaan. Crowther heeft voor vijf en twintig toegangskaartjes ge'tee- kend, en hij zal er wel een voor) u te missen hebben." ,,'tls waarlijk al te vriendelijk van u maar stamelde Isola verlegen. Zij wist dat Lostwithiel haar gadesloeg. „Ik zal u wel onder mijln geleide nemen, als dat het is waar giji over denkt," drong de goede mevrouw Crowther aan. „Neen, daarom niet. Mevrouw Baynham heeft mij aangeboden met haar mee te gaan. Maar ik wil liever niet naar het bal. Ik zo uer zoo iets stuitends in vinden in een groote, schitterend verlichte zaal te dansen, te midden van vroolijike mensehen terwijl Martin in Birma, en dienzelfden avon'd misschien in levensgevaar is. Men kan nooit weten. Ik huiver dikwijils bij de gedachte wat hem misseliien overkomt, terwijl ik rusfig bij den haard zit. En wat zou ik niet op een bal gevoelen?" „Ik zo unauwelijlks verwacht hebben, dat gij zoo romanesk over majoor Disney dacht," merkte Belinda koel aan, „het verschil van leeftijd tus- schen u fn aanmerking nemende." „Denkt gij, dat ik minder van hem houd, om dat hij dertig jaar ouder is dan ik?" .Dertig jaar! Scheelt het werkelijk zóóveel?" riep mevrouw Crowther uit, met ongeveinsde ver bazing. „Daarom is hij mij toch even dierbaar," heraam Isola met warmte. „Ik zie tot hem op en heb ihem hartelijk lief. Er is geen beter, trouwer man. Reeds als kind heb ik de. krijgshelden, waar van ik in de gèschiedenis las, altijd bewonderd. Tk wil "biet zeggen, dat Martin een held is, maar ik weet, dat hij een krijgsman in zijn hart is, en hij heeft al mijn kinderlijke droomen ver wezenlijkt." (Wordt vervolgd.

Nieuwe Langedijker Courant | 1925 | | pagina 3