iieuwe Laogedpw Co«raDl(Tweede b(ad) Gemeenteraad Broek op Langendijk. Rechtzaken Plaatselijk Nieuws ijn geheete.hms g vond ik raijr. g vermeld stond op.dorr :da turn d weer naar-de gegaan en deze mijn belasting- ;ens den moord rangeniastraf. ïienw door ieksch|-Bulgn ar; t van-de Criti. militaire atta- lulgaareche ge- ral haddfcn ger, begonnen. Men ten hét vertrek i der Bulgaren an. eden. opzien gebaard, Ier de vr«emdle- l een Ttaliaanj- apansch meisje gt een. sociaal de Japansehe ;al zorg baart, van het toenef van de bioscoop t „high- life"- len van Japan kringen is een ware rage Japansehe tra in en vrouwen iking kwamen, dat de nieuw1- aldus de cor- n dronken ma den norm vei le familie gaan m de meening nten navolgen, in op wat zij uit .Europa en bovenvermeld? tal „ongelukki- ligheden voort- mpagne begott- caïé's, die <ien en grond zijn thans het dan1- Dfigelegeuheden toegelaten. Lijk leiden tot ,003? STicole te Parijs ïasd toért zij voorbijgaanden oorgebroken en laar het Paleis oirschijn kwam. jen Orféo Buc-, .diger, die we- gevangenisbc- een bet geheet snel zijdelings hazenpad koos. ïldwachters en was trouwens ene zich even- it. doen, 1 is, adrift- )lt, ;ioh L .ten land. 1 :r Redactie). rstaande rege- raarvoor—enzie i het werk dat de /rga- te jaren stefk ordig ziet hoe in 3tem mede bereiken is er noodige steun il te veel. rliep, zijn Ide i werk gelukt- n niet alleen udergn. ZATERDAG 31 OCTOBER 1925. De raad dezer gemeente vergaderde Donderdag niddag 4 uur in spoedeischende zitting. De voorz. opent de vergadering en gaat daarna ioor in gebed. Dan zegt Z.E.A. dat wethouder Glas nog ver- tiderd is de vergadering bij te wonen, maar hij »t zij11 groote blijdschap kan mededeelen dat zijn lerstel van dien aard, dat hij zeer waarschijnlijk ie volgende vergadering weer aanwezig zal zijn. Hierna worden door den secretaris de notulen an de vorige vergadering gelézen die zonder op- if aanmerkingen worden goedgekeurd. Breicht is ingekomen van den Min. van Ou K. m W. dat over 1923 is ontvangen f8680,—, dat dit iedrag f8485.78 had moeten zijn zoodat teveel ontvangen f 194.22. Goedkeuring van Ged. Staten op de vastge- telde suppletoire begrooting. Dankbetuiging van de vereen, tot bev. van Tiet akonderw. in Westfriesland voor de verleende ubsidie en wordt voor 1926 wederom een kleine ubsidie gevraagd. Op voorstel van B. en W. wordt besloten f 10 ubsidie te verleenen. Een verzoek van den gemeente-veldwachter om ijn personeele belasting groot f 19.24 voor reke- ing van de gemeente te nemen evenals het vorig en Wy wordt hierop gunstig Op voorstel van eschikt. E«n verzoek van de commissie voor de malaria- estrijding door ae bevolking om voor haar arbeid •n siibsidie te mogen ontvangen van 1 cent per iwoenr. Op voorstel van Bi. en W. vjbrdt dok dit ver- jek ingewilligd. Een verzoek van de Noordhollandsche veree- iging het Witte Kruis om voor haar 3 ontsmet- ngsinrichtmgen, die door den gunstigen gezand lidstoestand en het gering aantal ontsmettingen :en sluitende exploitatierekening kunnen maken, a subsidie te mogen ontvangen. Op voorstel van B. en W. wordt besloten voor 26 f io subsidie te verleenen. Een schrijven is ingekomen van de Holl. Spoor- :g Maatsch. betreffende de exploitatie van de loorlijn Broek op LangendijkAlkmaar en omge- :erd. Hierin wordt gezegd dat de overeenkomst Mei 1926 zal eindigen, tenzij er een nieuwe ga- ntieregeling wordt getroffen. De gevraagde garantie van de gemeenten Broek Ikmaar en Zuidscharwoude bedraagt f 20.000 voor treinen in elke richting. De voorz. zegt dat dit schrijven niet door B. W. is beantwoord daar zij eerst den raad hïer- er moesten hooren. I11 verband met deze kwestie meenden de drie noemde gemeenten met elkander in overleg ts reten treden met als resultaat, dat de burge- iesters van Alkmaar, Zuidscharwoude en Broek 11 conferentie hebben gehad met den inspecteur 11 het vervoer, den heer Coks. In deze conferentie \^erd aangedrongen op het -krijgen van een betere dienstregeling, omdat ut zonder uitzicht hierop niet bij den raad kon pen op het verkrijgen van een verhoogde garantie rwijl door Zuidscharwoude werd aangedrongen het door de Mij. verleenen van subsidie aan een i om de bewoners vanuit,de Noordelijke dor- 1 naar dezen trein te doen vervoeren. Aangedrongen werd op een betere dienstregeling idat geen verhoogde garantie zou kunnen wor- gegeven wanneer de lijn niet in een behoefte irzag. De menschen gaan thans met de autobus ir de slechte diensten van den trein. Wanneer er betere dienstregeling komt, heeft men ook er kans op bet verkrijgen van een verhoogde antie. Deze besprekingen hebben geen resultaat ge en werd van den inspecteur een schrijven ont- 'gen, dat door de Maatschappij geen proef zal genomen met een aansluitende bus op den Broeker trein, en W. vinden dan ook geen vrijmoedigheid ten verhoogd garantievoorstel te komen. De heer De Boer is van oordeel, dat wanneer zocht werd om verlaging van tarieven, en dit worden ingevoerd, en zeker meerdere personen den trein .zouden gaan. En dan zou ook de btc trein beslist moeten loopen. '0 voorz. antwoordt dat door hem aangedrom- op verlaagd tarief bijv. 30 cent retour en betere dienstregeling in de overtuiging dat de 1st dan wel zou gaan. Het vorig jaar werd een ittie gevraagd van f28000 en nu f20000 en men ook daarom dat er met ie Maatsch. te onderhandelen. Om goed te werken moeten icht treinen loopen en moet verlaagd tarief den ingevoerd. «sloten wordt aan de Maatschappij te berich ten verhooging van de garantie dan alleen herweging kan worden genomen, wanneer er treinen zullen loopen en een verlaagd tarief ingevoerd. «b verzoek is ingekomen van Mej. $chiefer, undige, om kaar als zoodanig ontslag te verkenen wegens benoeming te Strijen. ontslag wordt eervol verleend, de geplaatste oproeping zijn 2 sollicitaties «"gekomen van Mej. M. T. Jonker, te Oude( en van Mej. A. Siefert te Amsterdam. vorens tot benoeming wordt overgegaan, wordt istructie voor de verloskundige vastgesteld. In wordt bepaald dat onvermogenden kos- 's moeten worden behandeld. Zij zal 14 da- «tlof genieten, terwijl zij gedurende haar ver- 1 genoege van B. en W. voor vervanging moet 1- Zij ontvangt hiervoor f70 per jaar ver- i?. Het salaris wordt bepaald op f700. yoorz. Zegt dat van beide sollicitanten goede 'tegen zijn ontvangen. voordracht door, B. en W. opgemaakt luidt Mej. Jonker; 2. Mej. Sieferts. Plaatsen mej. Jonker no. 1 op grond van "«mende inlichtingen en haar 5-jarige prak- Ke heef Zuijdam vraagt welke godsdienst no. 1 is toegedaan. De voorz. antwoordt dat beiden Ned. Herv. zijn. De uitslag van de hierna gehouden stemming is dat no. 1 met algemeene stemmen wordt gekozen Thans komt in behandeling de steunverleening aan het Neutraal Centraal Ziekenhuis te Alkmaar. De voorz. zegt dat deze stukken hebben gecir culeerd en de strekking ervan voldoende bekend, is. Het eene adres behelst het verzoek van Alk maar om subsidie te verleenen, bet andere is het rapport van het comité van Burgemeesters en Se cretarissen waarin de gemeenten in klassen zijn ingedeeld. Deze gemeente is daarin in de hoogste klasse aangeslagen en wel voor 30 cent per inwo ner, hetgeen een "bedrag wordt van f694.per jaar voor den tijd van 10 jaar Dan is nog ingekomen een schrijven van een geacht ingezetene, van den oud-voorz. van den Raad. JDeze verzoekt daarin op deelneming afwijzend te beschikken. Het St. Elisabethsge- sticht staat open voor iedereen zonder dat heit de gemeente iets kost. Adressant zegt hierin ook dat de neutrale idéé voor een groot dieel van de bevolking niet aangenaam is. De voorz. zegt dat B. en W. in deze een advies hebben. Bij de behandeling van de stukken heb ben zij eerst de vraag gesteld of de taxatie van deze gemeente juist is te noemen. Zij meenen in de opgemaakte schaal te zien dat in aammer- king is genomen het aantal katholieke en het aan tal niet-katholieke ingezetenen. Daardoor is de ze gemeente dan ook in de hoogste klas gekomen. Wij hebben hier maar 16 katholieke ingezetenen. Door het niet-behooren van de ingezetenen tot de kath. godsdienst, mag men toch niet constat teeren alsof men daarom tegen het St. 'Elisab.gest. zou zijn. Daarom wenschen zij het voorstel van het comité van burgem. en secretarissen ook niet te aanvaarden, en geen 30 cent per inwoner be schikbaar te steilen. Waar zij echter ook van meeming zijn dat de ziekenverpleging aan de hoogste eischen moet be antwoorden, en al geeft ook een gedeelte van de burgerij de voorkeur aan het St. Elisabeth.gest. en een ander deel de voorkeur aan het Neutraal Zie- kenuhis, stellen zij voor een subsidie te verleenen van 10 cent per inwoner.. Niemand vraagt hierna het woord, waarop de voorz. vraagt of de raad met het voorstel "kan meegaan. De heer Zuijdam wenscht er over te stemmen^ De lieer Koedijk vrfiagt dan het woord. (Voor de juistheid van het weergegevene kunnen wij niet instaan, daar de heer Koedijk door zijn zachte spreken veelal niet verstaanbaar is. Verslagg.) Spr. acht het onderwerp te belangrijk om er zoo maar over te stemmen. Hij weet dat er een goede verpleging wezen moet. Daar gaat het ook niet om, maar het gaat om de subsidie. Particuliere inrichtingen genieten ook geen subsidie. Deze blij ken ook goedkooper te werken dan ovérheids-in- richtingen. Waar het St. Elisabeth.gest. toch goed werkt, zit er iets in deze zaak, dat mij niet aan staart. Ook had hij liever gezien dat Alkmaar met een minder plan .was gekomen dan zoo royaal. Daarom is hij er niet voor. Ook op het voorstel van B. en W. heeft hij aanmerking. -Zij denken aan het belang voor een zeker deel van de burgers. Maar de subsidie moet door allen betaald worden. Ook daarom is hij er niét voor. De -voorz. antwoordt dat B. en W. zich niet op het standpunt stellen als zou het èen belang voor een zeker deel van de gemeente zijn, maar goedé ziekenverpleging is van belang voor de geheel© gemeente. Er zal wel een zeker deel zijn dat de voorkeur geeft aan het St. Elisabeth.gest. maar ook een zeker deel voor het N.C.Z. B. en W. ach ten een goede en ruime ziekenverpleging in liet belang van de geheele gemeente. De beer Koedijk meent dat de neutrale gedachte wordt gesubsidieerd. De niet-neutrale inrichtin gen vragen ook niet. Spr. had liever gezien dat er geen subsidie gevraagd was. De voorz. B. en W. misschien ook. De heer Zuijdam meent, dat wanneer het r.k. ziekenhuis om subsidie zou vragen, men het ook zou moeten steunen. En anders trekt men 'de eene partij boven de andere. De -heer de Boer. Wanneer het particulier initia tief tekort schiet komt men in het geval door Zuij dam genoemd. jVfaar zooals het nu is kan het kath. ziekenhuis zich volkomen bedruipen. En dat kan het N. Z. niet direct: Spr. is het met B. en W. eens dat aan een goede ziekenverpleging in het algemeen behoefte bestaat. Spr. is er dan ook wel voor de subsidie te ver leenen. De heer Bakker stelt zich voor dat het meer een algemeen belang zou zijn, wanneer er geen ziekenhuis was. Maar er is een goed ziekenhuis, en daardoor raakt het algemeen belang op den achtergrond. Een ziekenhuis naast een ziekenhuis, dat wil er bij spr. niet in. Spr. is er niet voor een te stichten inrichting te subsidieeren naast een bestaande inrichting. De heer Slot zegt dat wanneer hij er voor is, subsidie te verleenen, dit niet is uit antipathie tegen het St. 'Elisab.gest. Daarvoor kan men niet anders dan de grootste lof hebben. Uit ondervin ding kan hij echter zeer goed begrijpen dat een groot deel van de menschen is voor een ziekenhuis van een niet bepaalde richting. Door de vele pa- tienten kan het soms gebeuren dat men een min der goede ligplaats bekomt, hoewel ernstige pa- tienten natuurlijk goed worden voorzien. Door het liggelden worden verhoogd. Spr. aclit het daarom wel van belang om te subsidieeren. De heer Koedijk gelooft niet dat men zich met de subsidie voordeden zal bereiden. Daarvoor is ze te klein. En de subsidie van de provincie weegt ook. Daar moet ook een ieder aan betalen. De heer Oijevaar wil niet beweren dat de subsi die van gewicht is maar er blijkt uit de sympathie voor den daad van oprichting. En dan geeft de subsidie toch een zedelijk recht aan de gemeente. De heer Koedijk acht een sympathiebetuiging niet goed. De heer Zuijdam vindt het steunen door de overheid niet te verdedigen. In stemming gebracht staken de stemmen en wordt het voorstel aangehouden tot fk. volgende vergadering. Voor de subsidie stemden de heeren Slot, Oije vaar en De Boer. Tegen de heeren Koedijk, Bakker en Zuijdam. Op voorstel van B:. en W. wordt een gedeelte van Papenhorn verhuurd aan Bommer, die daar een srhujtenhellLng heeft, voor f 60 per jaar, en een gedeelte aan Schoon, eendenhouder, voor f40 jaar. Deze onderhandsche verhuring heeft paalts voor den tijd van 5 jaar. Besloten wordt tot het aangaan van een kas- geldleening groot f 10000 tegen een rente van 5}h PCt- M te lossen 31 December 1926. Wat de nieuw te bouwen brug bij de Ger. Kerk betreft, daarover wordt door de commissie rapport uitgebracht en adviseert zij dezen bpuw goed te keuren dat de brug niet lager wordt dan die van de Wed. Berkhouwer. Op deze voorwaarde keurt de raad den bouw goed. De heer De Bioer vraagt of de eilanden, waar wa terleiding is, ook afsluiters hebben, zulks in ver band met het dezer dagen springen van een "buis naar een der eilanden. Spr. acht het goed dat hieri- in wordt voorzien en het noodige materiaal op het raadhuis aanwezig is. De voorz. zegt toe deze zaak met het waterlei dingbedrijf te zullen bespreken. De rondvraag levert verder niets op, waarna slui ting der vergadering volgt. VOOR DEN KANTONREOHCTOQRL Zitting van 30 October. Die beslommeringen van den kapitalist. Eén fabrikant te Heiloo heeft het erfdeel van zijn eehtgenoote, 'n gedeelte van het eertijds zoo beroemde, dooh thans zieltogende Heilooër bosch, langs den Rijksstraatweg afgezet met prikkel draad. Dfezé manier van afscheiding is ectiier door het gemeentebestuur van Heiloo verboden en werd tegen den Herr Rittergutzbesitser pro cesverbaal opgemaakt. Beklaagde werd heden ver tegenwoordigd door Mr. Offers. Het ging hoofd zakelijk over het begrip openbaren weg. De amb tenaar noemde het een berm en eisohte f 6 boete of 3 dagen. Mr. Offers betoogde dat alles daar eigendom was van beklaagde, tot zelfs de boomen langs den stuiatweg toe en concludeerde vrijlepraak. De kantonrechter zal het orakel eens raadple gen en over 14 dagen uitspraak doen. Rechts houffen s.v.p. Een automobilist van een vrdchtfordje, tot per sonenvervoer gepromoveerd, was op 1 Juni zoo vrij, op den straatweg naar Eigmond aan Zee linkseh te rijden. Zijn doel was de weg naar Reiy negom in te slaan. De veldwachter Kramer, die het drukke verkeer, 'twas Pinkster en kermis, regelde, maakte proces verbaal op. De benzine^- verslindeer uit IJmuiden werd tot f 15 boete of 15 dagen veroordeeld. Nog 'n verkeerszondaar. t Een klerk van een assurantiekantoor, verwoed motorrijder in vrijen tijd, stond terecht voor het ontwikkelen van te groote snelheid te Sch orl op 16 Juni. Hij ontkende, had niet meer ddan 18 K.M. gereden. Een dikke kelner, die op de duo zitting was geplakt, beweerde eveheens, dat ae snelheid niet te groot was geweest. Resultaat, uitstel tot a.s. week. Dan zal de verbalisant 0. Strooker worden gehoord. Dé premature huisbakjes. Een tte Oudorp wonende bakker had zijd in Alkmaar schoolbezoekend zoontje eenige versch gebakken- broodjes meegegeven voor 'n broodfili aal in het Nieuwland aldaar. Natuurlijk tippel de dé jongen tegen 'n agent en z'n vader vandaag 'tegen de lamp op, voor f2.50 boete of 2 lagen. Ben mopperende deegkunstenaar. Een bakker, die ook de goedq overheidszorgen voor de broodbakkers niet weet te waardperen, stond terécht, omdat hij te vroeg in de bakkerij had laten werken. 'Zijn verweer, dat hij de aan gevraagde vergunning te laat van Haarlem had ontvangen, scheen geen hout te snijden, althans hij werd veroordeeld tot f5 boete of 5 dagen. De veroordeelde voegde den kantonrechter grim mig toe: Iemand die werken wil, wordt bekeurd en iemand, die niet wil werken, wordt gesteund, waarop hijl, met 'n gezicht als 'n zure haring, zich haastiglijk verwijderde. Dé klapl 00 pende ket. Een ket van een L immer kruidenier was op stap gegaan en had een visite gemaakt aan de tuinderij1 van Eildert Kooij. Na zioh te goed te I hebben gedaan aan het malsohe witlof, was hij I een dutje gaan doen en werd door den tuinder liggende in het witlof gevonden. De baas draaide f0.5ö boete 0? 1 dsg, 3e minlmuT* gix&f op twt delict gesteld, veroordeeld. 2 Gulden boete en z'n maatje kwft Een arbeider, petroleumverkooper te De Rijp, die werd aangetroffen in het bezit van een liter maat, niet de geldige ijkletter dragend, werd ver oordeeld tot. f2 boete of 1 dag en de maat vej<- beurd verklaard. Zijm toelichting, dat de maat buiten dienst was gesteld en gebruikt werd als lekbakje, werd als niet ter zake dienende te zijn Ongeijkte of onjuist geijkte maten in een winkei •aanwezig, warden in beslag genomen en de eige naar op den bon gezet. Zóó is het en niet andere! f Daar kunnen we onze straatlantarens niet voor leenen. Een melkventer uit Oudorp moest wachten in de spreekkamer van een advocaat in het Nassau- kwartier en had zoolang zijm paard vastgekluis- terd aan een straatlantaarnpaal. Wat een pesaee- rend agent Van politie niet oomme il faut scheen te vinden, zoodat hij procesverbaal op maakte. De rampspoedige melkboer werd voor aeze schan delijke vernedering, 'de Alkmaarsche straatlan taarns aangedaan, veroordeeld tot f2 boete of 2 dagen. Weg met de sabelsleepers. Een Alkmaarsche los ar beider stond terecht we gens verzuimde stemplicht op 1 Juli. Hij moest er niets van hebben, zei ie, hij bad al zooveel ge zien^ in 1914 tot 1919, dat het militairisme hem wel '10 el de keel uithing. Er dreigde discussie over dit onderwerp tusschen beklaagde te ont staan, maar de kantonrechter maakte er gauw een eind aan en veroordeelde den onwilligen kie zer tot 1 gulden boete of 1 dag. Als ie stikum weggebleven was, had ie nog 2 kwartjes in z'n zak kunnen houden. Ver gezocht. Eén 70-jarige juffrouw te Alkmaar, die niet eens meer de trappen van het gerechtsgebouw kon opklimmen en vertegenwoordigd werd ioor haar dochter, bevond zich tijdens de verkiezing te Rotterdam. Zij1 probeerde daar haar stem uit te brengen, maar dat liep niet rond. Het genot van vrouwenkiesrecht kostt ehet oude mensöh vandaag 50 oent boet eof 1 dag. Eén vaste burgt is onze dienstregeling. Eén chauffeur van een autobusdienst Bergen Alkmaar, die op 5 Augustus een kwartier te vroeg uit de Bergerhout was vertrokken, werd getrouwheid aan zijn dienstregeling geleerd door het opleggen Van f 5 boete of 3 dagen. Eén broeder van de slappie lip. 1 Een reeds meermalen ter zake dronkenschap veroordeelde arbeider, op 10 Augustus uit ie rijkswerkinrichting te Hoorn, ook wel krenten tuin genaamd, ontslagen, wérd al heel spoedig weer gecalanoeerd toen hij in kennelijken staat op de Laat te Alkmaar werd aangetroffen. Hij stond thans terecht en verblijdde den kantoni- rechter «et de mededeeling, dat J|ijl zich had! aangesloten bij een geheelonthoudersvereeniging. De kantonrechter hoopt ,er het beste van en liet hem gaan met f 10 boete of 5 dagen. Vrijgesproken, Dé autobusondernemer A. S, te Bergen, di© terechtstond ter Zake onvoldoend naar rechts uitl wijken, is heden door den kantonrechter vrij ge sproken". - OUDKARSPEL. Door de viool, piano- en harmoniumleerlingen van Mej. B. Speets, muzi'ekleerares alhier, zal Dinsdag a.s. een openbare voordracht-oefening worden gegeven, in het lokaal van den heer C. Vis alhier. De ouders van de leerlingen zullen natuurlijk iini geen geval ontbreken maar ook zij die den prettigen aangenamen geest kennen, die er van deze avonden uitgaat, zullen zeker niet nalaten te zorgen ook te genwoordig te zijn. stichten van het N. Z. wordt dit bezwaar echter 1 voor dié uitspatting op en hoorde f20 boete of geheel ondervangen. Er kunnen zich toch tijden voordoen, bijv. met een epidemie, dat we niet genoeg hebben aan het St. Elisab.gest. Het is wel juist dat particuliere inrichtingen goedkooper werken, maar met het oog op de gunstige condi tie van deze gemeente, door haar ligging in de nabijheid van Alkmaar, waardoor patiënten spoe dig kunnen worden geholpen, is hij er .Voor de voorgestelde subsidie te verleenen. De heer Oijevaar zegt dat mén hier louw tegen over de opzet van het neutraal ziekenhuis staat, j Wanneer men de zaak goed beschouwd, zal het I ziekenhuis er komen met of zonder steun. En wanneer het ziekenhuis er komt is het de vraag '•aan welke inrichting de voorkeur wordt gegeVen. Wordt er door verschillende gemeenten niet bij gedragen dan komt men misschien voor het feit I te staan dat voor patiënten uit die gemeenten de - OUDKARSPEL. Gisteravond had de aangekondigde Radio-avond plaats in het lokaal van den heer Vis alhier. Door den heer De Jong, propagandist van de N.V. Ned. Seintoestellen Fabriek te Hilversum zou een populaire lezing met Demonstratie worden gehouden. Een flink publiek, waaronder verschillende ra dio-amateurs had zich hiervoor in de Bovenzaal verzameld. Door den heer De Jong wordt een duidelijke uiteenzetting gegeven van de werking der Raido en licht hij zijn onderwerp toe met verschillende op het witte doek gebrachte plaatjes. Hij vertelt daarbij hoe alles wat de Radio geeft te hooren, tot ons komt door trillingen in de aether. Verklaart hoe het geluid ontstaat en men, wetende het aantal trillingen door een bepaalde toon veroorzaakt, en de snelheid waarmede zich' het geluid voortplant, de golflengte kan berekenen. Dan wordt verder duidelijk gemaakt hoe de tril lingen ontstaan en'hoe die geregeld kunnen worden. Wij zullen ons niet wagen aan het weergeven van het gesprokene, omdat het een te lastig onderwerp is om daar een goed aaneensluitend en duidelijk overzicht van te geven. Wel mogen wij verklaren dat door het gesproke ne verschillende duisterheden werden opgehelderd en men meer inzicht kreeg in de werking van de radio. Gedemonstreerd werd met een tweetal toestel len. En al mocht het geluid niet mooi helder zijn zoo kwam dit door de vele luchtstoringen en dopr- 20 Jagen vorderen. De ket heb lang zooveul dat de antenne over de electrische draden schade niet aangericht, mopperde hijl [Maar dat is niet voor de schade, lachte dé i kantonrechter, dat is boete, die gaat in bet rijfe,- potje, waarop hijl den als 'n oorwurm kijkende kruidenier veroordeelde tot f 10 boete of 5 dagen. Goedgekeurd water dat toch niet góed' was. Een veilingmeester te Broek op 'Langendijk tvilde men verplichten zich aan te sluiten bij1 Je prov. waterleiding. De man, die 'beschikte over veel en goed water, liet dat onderzoeken door den heer Wanner, scheikundige te Alkmaar en het werd goed bevonden. Maar daar werd geen genoegen mee genomen. Het water moet te Ut recht worden gekeurd, anders blijlft het slecht al is het nog zoo goed. Dat gehaspel staat den kantonrechter vermoe delijk ook wel tegen. Beklaagde werd althans tot gespannen, hetgeen altijd ©en nadeeligen invloed moet uitoefenen. De muziek en het gesproken woord werden door verschillende typen luidsprekers over de zaal ver spreid. Aan het slot werden door den spreker nog ©eni ge goed wenken gegeven voor den aankoop van teen toestel en voor den antenne-bouw. Het was een leerzame en nuttige avond, en de Ned. Seintoestellen Fabriek vati Hilversum, waar van de hoofdvertegenwoordiger voor Noordhólland is-de heer Stikkel uit Alkmaar, en vertegenwoordi ger in Oudkarspel de heer P. de Leeuw, heeft met het geven, van dezen avond een goed werk verricht en zeker de belangstelling voor de Radio aange wakkerd, waardoor zij zeker spoedig zal mogen bogen op een toenemend aantal „Luistervinken."!

Nieuwe Langedijker Courant | 1925 | | pagina 3