roop lOCSt. Parol geneest en verfraait de Huid Sport en Wedstrijden toch niet, hoe oi n oplaaien. Zont oetballers in he eensche vervolg >et, bij welke de Denen tweern, en. De Denen, sterker, maa /ie dat niet siia de vele kolommi vervolgens, dat i itig geweest is ile eer en nation ders, in het Stac, a vreugde ove: i „wij, Holland^ dat voetbalspel Dover men z'n maar het nee aats in de publi< Ide deze week, jouvemeurt-gener rstreken is, qp ember op zijn p beetje weet, de is, begrijpt oo lang, warm nu nan, wiens Volki yeikik e taaie n en te rugkee- tauwde an Uw ppetje. .50 f2.75 f4.50 n onbestorven ige naaml" zeide hij, zon genomen reis te heeren, met w dat ik niet a |n aan het souj st dansen. Luist je maar." illekeurg stond Hijl sloeg zijn a s haar de balzaal e en haar toen een hartstoehlél dlat zijl, onder iht en muziek, ver van hier zij ren haar voorhJ kwalijk. Reeds eerste beleedigi ïwoon geraakt, eds sinds jaren, hadden. Zulk irin één oog^nt ren leeftijd en ii de zaal ontruii 'roeg Isola. 3 vigilante om 1 kkelijlk! Laten sk en ging met W tken, waar de ocade gezeten 1> ond Yoor de woU itige gestalten nu ledig. MevW en de vermin^ de kleedkamer e balgasten heeH mantel haast'g Lostwithiel c; st geroep van Len, maar om ©dienstige help® het ontzaglijk >or de deur te t iiordt vervplgd). bondswerkzaamheden in Oostenrijk in het aan staande voorjaar afloopen. Toch, als zoo'n berichtje gelanceerd wordt, verklaart de regeering, dat zij zich over voorziening in de a.s. vacature nog niet beraden heeft en ook Mr. Zimmerman weet van niets. Niettemin zal de heer Zimmerman Gouver neurs-generaal vah Ned. Indië worden. Wie daaruit nu mochtconcludeeren, dat genoemde heer zoo wel als de regeering dus jokken, als ze zeggen van niets te weten, die heeft het) toch mis, want de oogenschijnlijke tegenstrijdigheid bestaat een voudig daaruit, dat de officieele taal een'heel an dere is, dan die, welke wij, gewone menschen spre ken. Als in een officieel stuk b.v. „ja" gezegd wordt beteekent dat gewoonlijk „neen" en staat er „neen" dan wordt daarmee bedoeld, dat de regeering niet weten wil dat het „ja" is. Rekent men er echter 'n keer op dat ja neen beteekent, dan blijkt het achr teraf dat ja ja beduidde. Gesnapt? Als men 't maar weet is het heel eenvoudig. In Amsterdam is een bepaling in de politie verordening ontworpen, waarbij een maximum snelheid van 30 km. voor heel de stad is vast gesteld. We vinden dat een prachtmaatregêl, die overal genomen moest worden. Juist de drukste en grootstfe straten in de stad worden door vele autobestuurders en motorrijders voor racebanen gebruikt, zooals de Ceintuurbaan in Amsterdam en de Coolsingel in Rotterdam. Moeten ze /dan ergens een hoek nemen, dan kunnen ze de draai niet kort genoeg nemen, rijden tegen een wagen op of komen nog erger op het trottoir te recht. zooals deze week in Schevemingen, waar een kindje op de stoep daar mag men zich toch wel veilig wanen door een auto vermorzeld werd Wanneer toch zal men van auto- en motorrijders toch eens bewijzen van bekwaamheid gaan eischen alvorens hun rijbewijzen te verstrekken. Laat men aspirant-motormenschen op bepaalde uren en da gen op afgezette weggedeelten in staat stellen om zich de rijkunst eigen te maken en ze niet op den publieken weg loslaten voor ze voor een bevoegde commissie bewijzen van bekwaamheid hebben af gelegd. Vermelden we tenslotte nog, dat de groote ar beidsconflicten in Rotterdam geëindigd zijn met een slechts zeer gedeeltelijke inwilliging van de eischen der werknemers. In Atjeh, het oude koloniale broeinest van ver zet, hadden we eenige militair© conflicten, waarbij een paar Nederlandsche officieren gedood werden alsmede verschillende inlandsche soldaten. Het is te hopen, dat deze voorvallen geen uiting zijn van de algemeene beroering, die overal oft der inlanders valt waar te nemen tegenover de Europeqsche over heerschers. Met die beroeringen heeft op het oogenblik vooral Frankrijk te kampen. Nauwelijks is Abd-el- Krim tot het nemen van eenige rust gedwongen, of in Syrië vallen de inlanders de Fransche troe pen met groote verwoedheid aan. en brengen ze aanzienlijke verliezen,, toe. Dat de Franschen daar door ontstemd geraken is te begrijpen, maar zeer af te keuren is, dat zij zich nu laten verleiden tot oorlogsmethodes, die zij tijdens den grooten oor log zoo fel in de Duitschers laakten, het bestraf fen ml. van onschuldigen, omdat ze de schuldigen niet te pakken kunnen krijgen. Als afschrikwek kend voorbeeld hadden ze in de hoofdstad van Syrië, Damascus, de lijken van 24 „roovers", lees inlandsche strijders, tentoongesteld. Dat wekte na tuurlijk de woede van de bevolking op, die een aantal Fransche krijgers in een. hoek van de stad aanviel. Als vergelding weid nu de stad gedurende heel een dag door de Fransche artillerie gebom bardeerd, waarbij niet alleen kostbare kunstwerken 'vernield werden, maar ook eenige duizenden man nen, vrouwen en kinderen werden gedood. Volgens Engels e he lezing tenminste, een Fransche wordt niet gegeven, wat op zich zelf ook veel zegt. Daar bij komt dat de troepen aan de Fransche burgers gelegenheid gegeven hebben de stad tijdig te ver laten, terwijl zij de andere Europeesche kolonies niet eens gewaarschuwd hebben. Syrië is ten slotte geen Fransche kolonie. Frankrijk vervult er een mandaat voor den Volkenbond en het zou daarom wel goed zijn, als deze eens een onderzoek naaf de gebeurtenissen liet instellen. Het vertrouwen in den Volkenbond zal wel ee- nigszins versterkt zijn door het doortastende op treden in het GriekscN-Bulgaarsche ponflict. De Volkenbondsraad heeft beide betrokken regeerin- gen eenvoudig gelast de troepen op éigen gebied terug te trekken en binnen 60 uur aan den Raad bericht te geven, dat zulks intusschen geschied was. De betrokkenen hebben zich gehaast aan deze last gevolg te geven, zoodat de Volkenbond bij deze gelegenheid een instituut gebleken is, in staat om den vrede te handhaven, waar die bedreigd wordt. Het verdrag van Locanno kan eveneens groote beteékenis voor den Europeeschen vrede hebben, maar de Duitsch-Nationale heeren, die al meer blijk gegeven hebben in troebel water te visschen trachten de resultaten te saboteeren. Om te de- monstreeren, dat de Puitsche onderhandelaars idbg niet genoeg bereikt hebben, besloten zé tegen die ratificatie van het verdrag te stemmen, verwachten de natuurlijk, dat'er dan toch nog wel een meerder heid gevonden zou worden onder de andere par tijen om het verdrag te redden. Zij echter, zouden dan hun handen in onschuld wasschen. De sociaal democraten echter willen de Duitsch Nationalen dwingen -kleur te bekennen door te besluiten ook tegen te stemmen, als de D.N. zulks doen. In zoo n ge\al azl het wel tot een Rijksdagontbinding ko men, waarbij de kiezers gelegenheid krijgen van gezonder en vredelievender opvattingen te 4aten blijken dan de conservatief-monarchistische drij vers. De uitslag van 'de Berlijnsche gemeenteraads verkiezingen, die een sterke opschuiving naar links geven, kan hun een waarschuwing zijn. In Frankrijk was ëveneens een regeeringscrisis uitgebroken, tengevolg evan de financieele politiek van Cailleaux, die zich tegen elke gedachte van kapitaalsheffing bleef verzetten» Painlevé heeft in tusschen weer een nieuw kabinet gevormd, dat den Steun dor socialisten heeft,, waardoor hef links :he( cartel dus hersteld is. De socialisten hebben ge noegen genomen met een transactioneele formule betreffende de kapitaalsheffing. Een sterken in druk maakt het nieuwe kabinet niet. Briand, bui- tenlandsche zaken is de eenige groote figuur er in. Het zal in ieder geval tijd worden, dat er iets voor het herstel van het financieel evenwicht der franc gedaan wordt, die reeds beneden de waarde van een dubbeltje is gedaald. In China blijven de Sjengen en Sjaïigem elkaar beoorlogen. De Christen-generaal Teng-You-Sjiang schijnt partij gekozen te hebben tegen Woe-pei—fo© die een beetje hulp van de bolsjewiki heeft, en vóór den dictator Tsangutso-lin, dan heerscher van Moekden. De twee vrienden vrienden, omdat de ander hun „grootste" vijand is rukken nu gecon centreerd naar het zuiden op tegen de troepen van Woe-pei-foe. A iciiw siij<iin<ren Professor en ambtenaar. ,Het „H.bld." schrijft: A msterdamschte ambtenaren van den Burgerlijj ken Stand zijn mtenschen, met wie men voor zichtig moet zijn. Zij bennen de Wqt op hun duimpje en als gijl 't soms beter zoud't willen weten dan zij1, dan zou 't ir wel eens kunnen gaan als dien professor, wiens leerzame geschiedenis we hier zullen mededeelen. Professor kwam aan het gebouw op den Sin gel dé geboorté van zijin eersteling aangeven. I-Tij was boogleeraar bij de Juridische faculteit en daarb een geleerde van 00 groote vermazardheid, dat wij' hem al spoedig moesten verliezen, wegens zijn benoeming tot lid van het hoogste Neieg- landsche staatscollege, den Raad van gtitc een man dus, die 't wel weten zou en die van amb tenaartjes geen lesjes behoefde te ontyangen. Professor deelde den ambtenaar, die hém te woord stond, mede, dat hij een kind wenschte aan te geven, waarop deze hem vroeg, het formu lier te mogen zien, dat hem bij het binnenkomen van het gebouw was uitgereikt. Men moet namelijk weten, dat ieder, die aan de afdeeling „Burgerlijke Stand" een aangifte heeft te doen, zich eerst moet aanmelden bij de, in hetzelfde gebouw gevestigde afdeeling „Bet- volkingsregister", waax alle namen en adressen van alle Amsterdammers nauwkeurig en in hun juiste spellingswijze staan ingeschreven. De bezoeker deelt mede, voor welk soort aan gifte hij komt en gééft de namen der bij het ge- va L betrokken personen (getuigen e.d.) aan den beambte op. Deze vergelijkt ze met "die van het register en vult ze (ai naar behoefte gecorrigeerd! in, op een voor zijn collega van den Burgerlij aen Stand bestemd formulier. Dit is een maatregi, in het belang zoowel van de administratie als van het publiek, dat 't toch ook niet onverschilj- lig kan zijin of do officieele bevolkings-boekhou ding ai of niet juist is; men denke maar eens aan erfeniskwesties e,d. Professor verklaarde zulk een formulier niet te hebben. Ambtenaar: „Dan verzoek ik u er een te gaan halen." Professor: „Ik acht mij zelf wel in staat, de vragen die mij hier gesteld zullen worden met juistheid te «beantwoorden. De Wet eisent, dat ik mijin kind aangeve aan den Burgerlijken Stand. Van eenige verplichting om eerst ergens anders een onnoodig formulier' te gaan halen wordt niet gesproken, en ik wensch stipt te doen wat de Wet zegt." Ambtenaar: „Dus u wensent, dat de Wet stipt worde uitgevoerd? U komt de geboorte van een kind aangeven zegt u, mag ik dat kind eens zien Professor (groote oogen opzettende): „U wil?" Ambtenaar: „Precies wat u wilt: stipt de Wet ten uitvoer leggen. Die wet is het Burgerlijk Wetboek, en daar staat, in artikel 29, omtrent den ambtenaar, te wiens overstaan de aangifte geschiedt: „Hij! is bevoegd om te vorderen, dat he(t kind aan hem worde vertoond." Professor begreep voor de keuze te staat om of het kind, misschien wel met de baker erbij, of het formulier te gaan halen en inziende, dat mén van twee kwaden het minst-erge moest kie zen, heeft hij toen maar het laatste gedaan. De ander verklaarde daarop grootmoedig dlat .hij, na deze wending van de zaak, van zijn wet telijke bevoegdheid geen gebruik wenschte to maken. Dé aanvallen op Atjeh. De correspondent van „de Tel." te Weltevreden wijst op de twee ernstige gebeurtenissen, welke zich de vorige week op Atjeh hebben - voorgef- dan. Van verzet der bevolking was in vele jaren geen sprake en ook thans moet betwijfeld wort- den, of er hier wel inderdaad van een bepaald verzet sprake is. Tusschen den overval te Tapar toean en den sluipmoord te Sigli bestaat zeor waarschijnlijk geen onderling verband. Beide ge beurtenissen dienen toegeschreven te worden aan een toevalligen samenloop van omstandigheden. De streken liggen, om te denken aan een politiek verband, te ver uit elkaar. Sigli is de bekende kust- en handelsplaats aan 5de monding Van de Kroeëng Baroh, de standplaats van den chef der onderafdeeling Sigli, gelegen aan de Noordkust van Atjeh. Tapatoean ligt daarentegen in de ge lijknamige onderafdeeling van de Westkust. Ver meld werd reeds, dat die sluipmoord te Sigli een incidenteel© uiting van fanatisme was. De moor denaar was een volgeling van de Salihleer, ver moedelijk zelfs nog een levensmoede Atjeher. Dergelijke gevallen van fel fanatisme zijn nog stefe'ds te verwachten", imteeiy, diep is de haat 1 bij sommige inlanders hier nog ingeworteld. Ge- neTaal H. N. A. Swart heeft indertijd gezegd dat 11 twee generaties vermoedelijk eerst de At- jehers vergeten zullen, wat er in hunne streken j is voorgevallen. Er zwerven nog tal van zooge naamde onvérzoenlijken rond. Hun bestaan is hij de gezaghebbers bekend, doch blijkbaar is er wel te veel op gerekend, dat de geest van verzet ge heel verdwenen zou zijn. Daarom is de klap nu zeer pijnlijk en een zeer .onprettige verrassing voor het bestuur' van Atjeh en onderhoorigheden, het opperbestuur en 's lands Regeering. De jongste fatale gebeurtenissen zijin misschien te wijten aan een zekere verwaarloozing der be veiliging. Het vermoeden ligt voor de hand, dal er giedacht is: er zal toch wel niets meer gel- beuren! Het landschap Tapatoean bestaat uit een smalle strook alluvialen grond, aan 'de landzijde van drie kanten afgesloten, door rotsaohtige ber gen, die hier en daar de zee dicht nadleren. Het bergland was vanouds een slecht geordend toe vluchtsoord voor desperado's. Waarschijnlijk is er nu een krachtige bendeleider opgetreden en wegens diens succes is vermoedelijk de bèvoL- king onrustiger geworden. f De les uit het gebeurde is, dat de rust in vele deelen van Atjeh slechts als schijnbaar beschouwd moet worden. De autoriteiten zullen thans wal inzien, dat hier de grootste waakzaamheid ge boden is en dat de gezaghebbers zich niet in slaa pmoeten laten wiegen. Onvermoeid dienen in de diepste schuilhoeken de zeer gevaarlijke elementen vervolgd te worden. Een rustelooze arbeid is voor de bewakingsdetaohementen een eisch en onvermoeid patrouilleeren word1 vóór alles noodig geacht. Deze noodzakelijkheid is thans ook ingezien en, zooals reeds gemeld w-ra, zijn ter versterking van de troepen vier brigades uitgezonden onder commando van kapitein J. Paris. 'Er schijnt een derde aanval te hebben plaats gehad, althans Aneta seint uit Kota-Radja Eten patrouille, uitgegaan, teneinde zekeren Al kassen, die iets in zin had, op te lichten, werd in het Rambongsche bosch in Atjeh aangevallen. Sergeant Van Wijk kreeg een ernstige wonde in de rechterknie. Vijf karabijnen, drie klewangs en 105 patronen worden vermist. Alkassen is een gewezen" wegmandoer, die ont slagen was wegens plichtsverzaking. De bende is naar de bovenstreek gevlucht. Titrfbrand. I e Basger Compascuum is door onbekende oor zaak negen dagwerken turf van den vervener Groen hof verbrand. Elen raadselachtig geval. Een kinderloos echtpaar uit Utrecht, reeds 10 jaar gehuwd, had de laatste jaren te kampen gehad met tegenspoed. De man, wever van ber roep, was langen tijd werkloos geweest en door deze tegenspoeden was bedoeld echtpaar in de schulden gekomen. Eindelijk kwam er echter uit komst, zegt hot „U. D." doordat de man werk kreeg op een textielfabriek te Enschede. Om zoo spoedig mogielijk nu in beter doen te komen, nam de vrouw in den loop van verleden week ook een .betrekking aan als huishoudster bij een al) leenwonend heer te Maartensdijk. De man vono dit ook goed en wilde Zondag zijn vrouw be zoeken, om meteen eens te zien wat voor betrek king zijh echtgenoote had gekregen. Wie schetst echter zijne verontwaardiging toen hem de toegang tot het huis, waarin zij'n echtge noote als huishoudster diende, door den heer des huizes werd geweigerd, met de mededleeling, dat zij'n echtgenoote een echtsöheidingsprooes tegen hem aanhangig maakte. Hoe de man ook verzocht om zijn vrouw te spreken, alles was verge^fsch, zijn vrouw kwam niet en de heer des huizes bleef onvermurwbaar. Ten einde rand ging de man de politie met het geval in-kennis stellen, die in het bijzijn van den man naar het huis ging, teneinde een onderzoek in te stellen. Wat bleek nu? Dat bedoelde vrouw hoogst zenuwachtig was. Zijl verklaarde de politie, dat zij tegenover dien heer totaal willoos was en alles deed wat hij van haar verlangde. Zij wilde heel graag met haar man mede en die heer had haar, volgens haar zeggen, gehypnotiseerd, ten minste zij had, toen haar man aan het huis ver soheen, niet de macht, hoe gaarne zij ook wilde, om naar haar man te gaan. De politie maakte aan alles een einde, door haar te zeggen, dat zijl vol komen vrij was om te gaan en te staan waar zij wilde. Van deze raad werd dioor' haar dankbaar gebruik gemaakt. Zij pakte haar boeltje bijeen en viel gepakt en gezakt met een snik van blijd schap in de armen van haar wachtenden echtge noot. De tussohenkomst van de politie had blijk baar de kracht van het medium gebroken. Teruggegeven gestolen geld. Begin dezer maand was ten nadeele van P. B. te Weesp uit een kast in zijtn woning f 55 ont vreemd. Als verdacht van dezen diefstal nam de chef der politie, Krap, een bewoonster van den weg in kwestie in verhoor, tegen wie sterke vermoedens gerezen waren. Ze Ibleef echter per tinent ontkennen. Dezer dagen kreeg Krap een anonieme briefkaart toegezonden, geadresseerd als volgt: „Krap, Politi Boureu. Wieesp". Het adres was met potloodschrift in drukletters geteekend. Op dezelfde wijze was de/ briefkaart voorzien van de volgende mededeeling: „Krap ik heb Bos zijin f55 terug gestuurt je zal nooit te weten kommen wie ik ben in een groen envelop met buitenlandsohe postzegel heeft het ontvangen en anders moet het op het postkantoor zijin A. v. B. 6 October heb ik de f55 teruggestuurt A.v. B. Je zult mij nooit vinden." 1 Na ontvangst dezer kaart stelde de chef der politie onmiddellijk een onderzoek in ten huize van den bestolene, wien, nadat hij het bovensts an- 1 de vernomen had, een licht opging. Inderdaad had l Hij twee weken" geleden éefi groene envelop pet post ontvangen, welke hij echter geweigerd had, daar ze met 20 oent strafport belast was. De brief ging dus, aangezien geen afzender(ster) bekend was, via hef postkantoor te Weesp, naar bet Hoofdbestuur der Posterijen in Den Haag, wa ir hij nu werd opgevraagd en door B., in gezelschap van den chef der politie, aan het postkantoor te Weesp in ontvangst genomen. De enveloppe, waarop inderdaad een buitenlandsche postzegel prijkte, werd opengesneden en... het gestolen gela, n.l. een bankbiljet van f25 en 3 biljetten van f 10 bleken er in te zitten. De toekomst zal leeren, of de veronderstelling, dat de politie nimmer te weten zou komen, wie de kaart geschreven heeft, juist is. N.H .V.B .-Programma. 1 November. 1 'B'. V.A.F.C. 1—Alcmaria 3' Vel Rood Wit 1W.F.C. 3 "Beuchampet. Q.S C. 2-rUitgeest 1 Kraaier. Hollandia 3Alkmaar 1 "Baas. 3 C. D.T.S. I— N.V.V. 1 "Jb. Hartland. Zeevogels 1—Holland 1 Hartog. Heiloo 1—Bergen 1 v. d. Wolff. Vrone I—iSpanbroek 1 "Zeegers. Oudorp 1C.S.V. 1 Jongens. 3 C. Alkmaar 2—Schoorl 1 'A. Hakhof. Uitgeest 2Alcmaria 4 Tl os. Groot Schermer 1—Rood Wit 2 Korstanje. 4 C. Schoorl 2Holland 2 Kroon. Spanbroek 2Oudorp 2 'Bakker. Bergen 2—D.T.S. 3 Govers. N.V.V. 2—Vrone 2 Sijm. Adspiranten. Alcmaria a.—N.V.V. a 1 uur Kaagman. Vrone a.Zeevogels a. 1 uur Zeegers. Heiloo a.—Alcmaria b. 1 uur v. 'd. Wolff. Hollandia b.Alkmaar a. 1 uur Bouwman. Indien geen tijd vermeld, 2 uur Overzicht 25 October. Wegens plotseling vertrek van Veteraan naar Brussel, deze week geen volledig overzicht. Dö eindstand luidde voor de gespeelde wedstrijen 107, Voorspellingen 1 November. Veteraan seinde ons telegrafisch de volgende voorspellingen: 1 B. Alle thuisclubs winnen, behalve Hollan dia 3 welke verliest. 2 C. Alle thuisclubs winnen, behalve dan" de Oudorpers, die kroppen het niet. 3 C. Hier winnen de gasten of .niet. 4 C. Allemaal winst voor de thuiselftallen adspiranten. Winst voor Alcmaria aZeevogels, Alcmaria b. en Hollandia b. Geweldige mot met Kaatje. Heb de kuierlatten genomen naar Brussel. 1 Wanneer u me weer ziet, ziet u me wel. Sportrevue. Het optimisme en de vreugde der bladen over de Hollandsche overwinning is zeer groot geweest hoewel allen het er over eens zijn, dat de Denen beter en mooier spel te zien gaven dan de Hol landers. Het Stadion was geheel uitverkocht. Het Het inloopen op den keeper werd door Dr. Bau- wens niet toegelaten. Dit werd eenmaal ruw door de Natris gedaan, doch na bestraft te zijn, gaf hij den Deenschen keeper de hand en bood zijn excuus aan wat hem een applausje van het publiek bezorgde. Scheidsrechter Bauwens zag eenmaal een fatale handsbal van Demis in ftet straiscnopgeoiea over het hoofd. Wamsteker en de Natris speelden beiden een slechten wedstrijd. Over het algemeen is men over het Nederjandsche elftal zeer tevre den en het geeft veel vertrouwen voor de toekomst. Het Rotterdamsche V.O.C. verloor j.l. Zondag met 5o van haar stadgenoote Sparta, welke hier door nog steeds aan den kop van hare afdeeling gaat en ongeslagen Stormvogels won met 21 van H.V.V. en bezet thans de tweede plaats onder Sparta. j Alcmaria won j.l. Zondag op eigen terrein met li0 van W.F.C. en begint zich eenigszins te her stellen hoewel ze dit jaar geen kampioen zal wor den. Het ^.msterdamsche D.E.C. schijnt hiervoor groote kans te maken en handhaafde zich op do ie plaats door Zandvoort op eigen terrein een 301 nederlaag toe te brengen. De Kennemers te Beverwijk zorgden voor een verrassing door met 2o van H.R.C. uit den Hel der te winnen. Hierdoor is Helder van plaats verwisseld met H.R.C. Helder met Reitsma en. Bluikhof in de gelederen maakt wederom een goe de kans op een kampioenschap. De nieuwe N.V.B.elftallen H.R.C. 2 en West Frisia 2 houden zich uitstekend. H.R.C. is nog ongselagen, terwijl West Frisia reeds vele over winningen behaalde. De N.H.V.B. leverde dit sei zoen inderdaad weer eenige goeie elftallen af. De interlandwedstrijd ZwitserlandDuitschlamdi, welke j.l. Zondag te Bazel werd gespeeld eindigde in 4o overwinning der Duitschers. De Hollandsche zwemmers behaalden te Brus sel vele fraaiè successen. .Veteraan ontving deze week van den voorzitter van den Deenschen voetbalbond een uitnoodiging om als gast tegenwoordig te zijn bij den eerstvol- genden wedstrijd DenemarkenNederland, welke in Juni 1926 wordt gespeeld te Kopenhagen. De bekende Fransche biljarter Conti is deze week de gast geweest der Groningsche Biljartclub^ Hij speelde een partij om 1000 caramboles met den heer Sanchez en won de partij in 12 beurten met 275 als hoogste serie en een gemiddelde van 83.33 De hoogste serie van zijn tegenstander was 8, aan tal beurten 11, totaal 43 caramboles, en een ge middelde van 3.91. ■SPORTREDACTEUR.

Nieuwe Langedijker Courant | 1925 | | pagina 5