Uit den Omtrek FEl ILLKTON 1SOLA. Hecht/aken Nieuwstijdingen PAKKETPÖST 6 DECEMBER. SINT NICOLAAS. Aangezien dit jaar 6 December op Zondag valt zuilen, in verband met het Sint Nicoiaas- feest, dien dag geen pakketten worden bezorgd maar bestaat er voor Broek op Langendijk, Zuidscharwoude, Noordscharwoude en Oud- karspei op de hulppostkantoreii- g legenbeid de ze pakketten tusschen 9.15 en ill uur 's mor gens van de resp. hulpkantoren te dalen. - LANGENDIJK. De Directeur-Generaal 'der Posterijen en Telegrafie vestigt de aandacht op de uitgifte van de bij het Wereldpostverdrag van Stock holm vastgestelde indentiteitskaarten, welke hier te land», bij aanvraag met bijgevoegde fo- tografie (afwerkingen pl.m. 5 bij 6 c.M.) ver krijgbaar zijn'door tusschenkomst van alle kan toren der Posterijen. De prijs bedraagt f0.40. j De geldigheidsduur is vastgesteld op 3 jaar. Het gebruik van deze kaarten in binnen- en j buitenland wordt in het bijzonder aanbevolen. - HEER HUGOWAARD. Dezer dagen herdacht de heer J. Kamp den J dag, waarop hij voor 12V2 jaar in functie is 1 getreden als Penningmeester van dezen polder. Dijkgraaf-en Heemraden hebben hem dien dag gecomplimenteerd en hem daarbij een aandan- i king aangeboden. - HEER HUGOWAARD. J De landprijzen schijnen ook in onzen pol- der nog niet veel te dalen. Dezer dagen werd nl. de plaats van den he,er C. Zwaan aan den Jan Giijnisweg onderhands vei kocht voor f26000. Deze plaats is groot ongeveer 6V2 H. A. Er mag aan worden toegevoegd, dat ze bestaat uit best land en uitstekend gebruikt is. - HEER HUGOWAARD. Zaterdagavond vergastte de muziekvereenig. „H.U.G.O," de leden van het Bazarcomité en allen, die in een of andere functie tot het welslagen van den Bazar hadden bijgedragen, op een gezellig avondje in het lokaal van-den heer Rus. Door burgemeester- Van Slooten werd welwillend de leiding op zich genomen. Door „H.U.G.O." werden eenige muzieknrs. ten beste gegeven, terwijl voorts gezorgd was voor de noodige afwisseling. Zoo werd o.a. dóór de dames Zomer een kleine revue ten beste gegeven, waarbij in een kort bestek de Bazar nog eens werd doorleefd en de lachspieren dan ook weer danig in actie kwamen, terwijl door de dames Rus en Van Twisk een voor dracht ten beste werd gegeven. „De rijk ge worden arme visschersjongen." Door den voorz. van „H.U.G.O." werd een hartelijk woord van dank gericht' aan allen, die zich zooveel moeite hadden gegeven om onze ba zar een buitengewoon succes te bezorgen. Zich tot den Directeur wendende, dankte hij dezen voor zijn zoo uitnemende leiding, waaraan stel lig voor een groot deel het succes was te danken door-H.U.G.O." behaald bij de wed strijden. Uit erkentelijkheid overhandigde hij hem een foto van „H.U.G.O." in lijst. Met waardeering herinnerde spr. aan het hetgeen „H.U.G.O." te danken had aan haren Be schermheer, burgemeester Van Slooten, wien ook een foto werd overhandigd. Door den hr. Brugman werd ten beste gegeven „Een na- es) Ben volgenden dag schreef Allegra mevrouw [Meynil, onder vele dankbetuiging voor haar bet wezen goedheid, tot welk besluit men gekomen was. Het overige van haar toebehooren, schil dersezels, vexfdoozen, hoeken en snuisterijen, meestal geschenken van .haar broeder werd haar onmiddellijk gezonden. Allegra's bezittin gen gaven een nieuw, eigenaardig aanzien aan de luchtige slaapkamer'en het nette boudoir, dat Isola voor haar had ingereeht. Intusschen kocht Martin Disney paarden en land een boerderij van meer dan twee honcbrd bunders, die zijn grondbezitting meer waarde gaf en verder had hiji een architect uit Plymouth aangenomen om een plan te maken tot vergrooi- ting en verfraaiing van het ouderwetsch land'- (huisje. De stal zou ook vergroot worden. „Je kunt je geen denkbeeld vormen hoe ik heb opgespaard, om geld over te leggen, sinds ik Angi- ler'8 Nest gekocht heb," zeide Disney. „Ik ges Loof dat ik op mijn laatsten veldtocht de grootste vrek in het leger was." Bij de herinnering hoeveel kleine opofferingen hij zich getroost had, lachte hij overluid, terwijl het drietal de hoofden bijeen gestoken had ever het plan van den architect, dat die fijnheid van teekening en kleur had, waardoor een huis op het papier altijd de volmaaktheid veel meer nabij komt dan een huis van kalk en steen. ÏX. De lust om partijlen te geven was te Trelaeeo en omstreken niet groot, en dus duurde het onger veer twe emaanden na de terugkomst van kilo- nel Disney eer de bezoeken en contrabezoekien op een diner op Glenaveril uitliepen. Het scheen dan ook niet meer dan billijk en natuurlijk dat 'het grootste huis van het district door de af wezigheid van Lord Lo3twithi.el des te voorna mer het eerste zou zijn, om op oeremonieele wijzen zijn deuren te openen voor den kolonel en zijln dames. Die uitnoodiging van zijn zuster proefje vap 1de "Bazar" .terwijl 'door Dr. Spie- rings in welgeközen Bewoording namens de aanwezigen een 'woord van dank aan „H.U. G.O." werd gebracht voor dit gezellig avond je en daaraan toevoegde een woord van dank aan hen, die* mede den avond qp zoo aangena me wijze hadden gevuld, inzonderheid aan de dames Zomer. Aan het slot-^werd medege deeld,- dat de totaal-bazarontv^pgsten had den bedragen f2984 en de uitgaven jf 1150. Uitgeloot werden 5 aandeelen van het rente loos voorschot. Of meerdere aflossing zal plaats hebben hangt nog af van de beslissing omtrent de vraag of een geheel stel nieuwe instrumenten zal worden aangekocht, of dat slechts een aanvulling zal plaats hebben. Burgemeester dankte voor de hem geschonken foto, welke zeker een eereplaats in zijn wo ning zou innemen. Hij wenschte „H.U.G.O." nog veel succes tpe en sloot de bijeenkomst met een woord van dank aan hen, die tot het welslagen ervan iets bijdroegen. Hierna nog een dansje. - SINT PANCRAS. Naar we vernemen wordt door onze plaats genoot, den heer Gootjes een proef genomen met het opslaan van kool in een der cellen van de koelinrichting te IJmuiden. Zooals we van genoemden bouwer gewend zijn, ge schiedt deze. proefneming op groote schaal. Reeds zijn daarheen gezonden 3 wagons elk ,an 10.000 kg. terwijl het in de bedoeling ligt dit kwantum op te voeren tot 50.000 kg. De kosten hiervan zijn ongeveer even hoog als het arbeidsloon hetweik anders voor het „schoon Aouden" van deze kool uitbetaald moest wor den. Als deze proef slaagt zal de winst be staan uit betere kwaliteit kool in het voorjaar terwijl"men bovendien aanmerkelijk minder ge wicht verliest. De meest gewenschte tempe ratuur welke natuurlijk in de geheele opslag ruimte dezelfde is, bedraagt ongeveer een graad onder vriespunt. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van 23 November. Die weet wat hij' te doen heeft. Een beklaagde uit den Helder, die eed fiets achterover had gedrukt werd daarvoor voorw. tot 3 maanden veroordeeld met 3. proefjaren en de verplichting aan den benadeelde f 50 schade loosstelling te betalen. Zoo moet ie maar doen. Een belastingplichtig tuinder te Uitgeest was in gebreke gebleven den altijld hongerigsn fiscus te voldoen. Toen hij daarom door dien deurwaar der werd aangemaand, deelde hiji geen belasting penningen ,maar klappen uit en mocht zich zelf "waarlijk wel feliciteeren, toen hij helm tot slechts flö boete of. 15 dagen werd veroordeeld». Een dief van blauw laken. Uit een werkschuur te Heiloo werden in Maart 'n paar staven lood vermist, die na jngestêldl onderzoek bleken ontvreemd te zijn door één 22- jarig werkman te Alkmaar. Deze stond thans terecht, erkende de diefstal en verklaarde dat hij de looden pijpen had klein gemaakt en ge smolten, waarna hij' het lood aan zijn buurman, een opkooper, verkocht had. De opkoopsr had hem den raad gegeven, veiligheidshalve het loodi fe smelten. Deze debutant in de edele loodldievenbranehe werd veroordeeld tot 2 maandien voorw. wet 3 proefjaren. De héler kwam ook nog op de "proppen. De opkooper van het gestolen lood werd--ook door den politierechter niet vergeten en had 'n benauwd half uurtje door te maken. Maar hij' wa»r niet verlegen en bleef dapper volhouden dat ,hij geen adviezen had gegeven, de smelting van jjjbet lood betreffende. De politierechter kon deze ■taaie biefstuk niet murf kloppen en heeft nu nde zaak aangehoudeu om a.s. week nog een ge tuige Aio nu ziek was, te hooren. Twee harde steeuen. Als men bij ongeluk tegen iemand aanloopt, zegt men „pardon" en gaat zonder trammalant te maken, bedaard verder. Niet echter 'n paar heethoofden te den Helder, 'n metselaar en 'n milicien, die op staanden voet aan 't knokken raakten, waarbij' de metselaar zich zoo uitsloofde, dat hij heden tot f 20 boete of 20 dagen werdi ver oordeeld. 'n Onbehoorlijke opdracht. Op last van z'n kleinen vader, ving 'n langen 19-jarigen slagersknecht te Opmeer, zeer handig 21 tamme eenden, aan den eendienhoudier Spij ker toebehoorend. Hij stopte de buit in oen zak en verkócht de dieren aan Schoon voor f 16.55. Toen dit brutale stukje uitkwam, en de politie achter vader en zoon heenzat, wilde vader het gauw goed maken door bovengenoemd bedrag Spij ker aan te bieden, doch deze nam eerst g-woer gen met dit aanbod, toen hij f 1 per eend vangen kon. Maar deze transactie kon niet beletten, dat zoowel vader als zoon heden terecht stond. De zoon die door zijn vader was opgestookt, werdl als de mins tschuldige beschouwd en veroordeeld tot f 15 boete of 15 dagen. Vader moest de wijdte zijn. Niet zoo goedkoop kwam vaderlief er af. Hij had deze eendenroof op touw gezet, zoo hij nu zeide ,om Spijker dwarsch te zitten en zijn zoon tot een strafbaar feit aangezet. Hiji werd dan ook tot f 50 boete of 50 dagen veroordeeld. De mug en de olifant. De hercules, 'n geweldig gespierde Duitwher. die zich in het circus Robera onder den naam van Hans Siegfried, de man met de ijzeren rib ben, ongehinderd door een 3-tons vrachtauto laat overrijden, kreeg te Hoorn kwestie met een chauf feur uit Venhuizen en diende dit jonge mensch 'n kink toe met zijln reuzeklavieren, dat hij direct zijn bekomst had. Het is ook niks gedaan met zoo'n krachtpatser, die 300 kilo met een han 1 omi hoog drukt, te gaan bakkelijen. De reus stond heden terecht en werd veroordeeld tot f 10 boete, die hij direct voldeed. Flauw amusementje. Een lange sladood uit Grootebroek, die in den nacht van 10 op 11 October de lust niet had kunf- nen weerstaan ,met 'n paar lantarens, dienende om op de onveiligheid van den weg de aandacht te vestigen, te gaan kegelen en in 't water te gooien, werd heden voor dezen primitieven stu dentenstreek tot f 30 boete of 30 dagen veroor'- deeld. f Een revolutionair drankorgel. De Alkmaarsohe inspecteur Zoll, die in den avond van 18 October een dronken Egmond xan Zeeër wilde inrekenen, ondervond van dezen kust bewoner een zoodanig verzet, dat hiji de hulp van een burger moest inroepen om zijln voornemen te kunnen volvoeren. De Eigmöndsche likkebroer, die dezer dagen door den kantonrechter tot 3 maal 3 dage nhechtenis en 27 maanden opzending in totaal werd veroordeeld, kreeg er vandaag nog 1 maand gevangenisstraf bij' voor de variatie. j Een onvoordeelig koopje. Een Hoornsche werkman,, die voor 50 cent een jonge hond kocht, verzuimde daarvan aangifte I föfeiin is "de füug, Maar groot HelX'eeS - Veroorzaakt door een muggebeet j Dt Coitmissiè vóór de Maluriabestrij door de bevolking" mocht als een bijzonder compliment beschouwd worden, als open armen om een vreemdelinge' in den lande te ontvangen. „Wij. zijn verlangend om met- uw aardig zusje kennis te maken," zeide Crowther tot Martin Disney, op zijn beschermenden toon, toen zij den Zondag vóór het diner uit de kerk kwamen, ,,'t Is een mooi meisje." De kolonel bedankte hem niet voor dit compli ment, dat met een luide stem werd uitgesproken te midden van een groepc bekenden, die afscheid van elkaar namen op de helling van den heuvel, waar de wegen zich verdeelden. Hoe kort de af stand van'daar naar Glenaverill ook was, stond het rijtuig de Croijthers te wachten, die nooit te voet naar de kerk gingen ai was 't ook hét mooi st eweer van de wereld. Mevrouw Crowther kwam bij de ochtend'-godsdiienstoefening in een kleed van gebloemd zijde en met een Parijschen hoed, op straffe van door haar echtgenoot, die gaarne op elke bijzonderheid den stempel van zijn rijk dom drukte, „slonsig" genoemd te worden. Zijn vrouw gehoorzaamde hem met vrouwelijke ge dweeheid, maar zijn dochters lieten zich niet zoo gemakkelijk wetten voorschrijven. Zij waren oei- den schrander genoeg om te begrijpen dat een zwierig toilet in de kerk niet te pas kwam, en muntten bij- deze gelegenheid dus uit door in 't oogvallende overdreven eenvoudigheid van k.lee ding. Crowther had nog wel wat langer willen staan praten, alvorens den landauer in te stappen, maar kolonel Disney maakte een einde aan het gesprek door de geheele groep eemgszins kortaf goeden morgen te wenschen, en spoedde zich met zij'n vrouw en zijln zuster den heuvel af. „Het spijt mij eigenlijk dat wij de uitnoodiging op Glenaverill aangenomen hebben," zeide hij tot Isola. „Die man is zoo ploertig." „Mevrouw Crowther ia heel vriendelijk en goed," antwoordde zijn vrouw; „maar ik ben nooit gaarne naar Glenaverill gegaan. Ik gevoel dat ik met de meisjes niet goed overweg kan. Ze zijn mij allebei te gemaakt. Maar het zou mij leed doen mevrouw Crowther t^ grieven." „4 „Ja, zij schijnt een goed schépsel te zijn. Het was oplettend van haar dat ze jq een kaartje.voor., het hal heeft gezonden. Een, vrcfflw met ^ochter^;j. is zelden overvriendelijk jegens vreemden." I „O, ik geloof dat'-mevrouw Crowther's hart ruim genoeg is om vdbr een heele gemeente goed te zijn." „Om haar is het dan misschien maar. goed, dat wij de uitnoodiging aangenomen hebben." „Spreek er maar niet zoo minachtend over, Martin," zeide Allegra. „Je vergeet dat ik brand van verlangen om te zien, hoe een diner hij' een rijke familie is. Ik heb in Londen niets anders gezien dan diners van letterkundigen en ecnil- ders, van den derdten rang, vrees ik maar die waren toch heel aardig. Glenaverill is een plaats, di emij in verbazing brengt, en ik ben nièuwd" [gierig te zien hoe daar een diner is." „Dan ben ik om jou blij' dat we ja gezegd heb ben .Maar ik kon den beschermenden toon van dien vent, waarop hiji jou „een mooi meisje" noemj de, niet uitstaan." „Ja, dat zegt men zoo niet," was Allegra's vroö- lijk antwoord. „Maar ik trek het mij niet zwaar aan." A4 was Crowther wat plomp in zij'n uitdruk king geweest, was het toch niet te verwonderen dat Allegra gunst in zijln oogen had gevonden. Zij zag er uit als de verpersoonlijking van jeugf dige onschuld, frischheid en levenslust, en me nigmaal, als Disney haar meer alledaagsch ge zichtje bij de schoonheid van Isola vergeleek, kwam de wenseh hij hem op dat zijn vrxuw, hoe bekoorlijk ook, meer was zooals zijn zuster. Een huiselijk man, die geen beroepsbezigheden of zorgen heeft, ontaardt licht in een bemoeial. Martin Disney gaf van die zwakheid blijk op den dag vóór het diner op Glenaverill. „Wat zullen de dames aandoen?" vroeg hij. „Ik geloof dat ik het Isola niet eens behoef te vragen. Je doet zeker je trouwkleed aan, lieve?" /iet hij er op volgen, zich tot, zijn vrouw wendende. „Neen, Martin, ik zal mijtn grijs zijden kleed aandoen." „Grijs! Dat is de kleur voor een weduwe een oude vrijster de neutrale kleur van een kwaker. Ik houd niet van grijs." „O, maar het is een mooi grijs kleed de licht ste tint van parelkleur eu ik draag er rooie rozen bij. 'tk in Parijs gemaakt. Ik ben zeker dat ik je er wel in zal bevallen, Martin," zeide Isola op gejaagden toon, alsof zei fa die onbetoe^cr te doen voor de belasting. Be hond kwam sterven, maar tot overmaat van ramp wor<] eigenaar van de gestorven hond van twee tjes nog veroordeeld wegens belas tin go vertr^ tot f 7 boete of 7 dagen. '-V I 'n Raar lid. Een schippersknecht uit- Alkmaar, 'n raar die reeds voor ernstige feiten heeft terecht staan, verscheen thans weer voor den p0|j rechter, omdat hij in beschonken toestand juffrouw uit' een lunchroom had geslagen, ot, zij hem uit haar inrichting wild everwijdg Het schippertje werd thans veroordeeld tot boete of 15 dagen. Liefidielust en leed- Een jongmensch uit Anna Paulowna, ziet gunst verzekerd hebbende van een lieftallige jarige schoone uit den polder, ondervond in nacht van 27 op 28 September, dat het pad ee ngelukkigen minnaar niet altijld over n leidt. Hij' werd aangevallen door een afgew, mededinger naar de hand' van het mollige J en.zoo afgerost, dat slechts een smadelijke vla hem voor total evernietiging kon bewaren, den jaloerschen vechtjas werd heden een h van f 25 of 25 dagen opgelegd. Dlie wist zich te redden. Een 18'-jarig pioolo te Wognum, die in in sigarettensohuld stak, trachtte zich vooi faillissement te vrijlwaren door in den vroe morgen het belastingplaatje te stelen van aan een caféhouder behoorend rijlwiel. Voor 1 malle streek stond de snaak heden terecht werd veroordeeld tot 2 maandien voorw. proefjaren, verplichting zijm schulden te betj en verbod om in 't eerste jaar van zijln proe de herberg te bezoeken. Ongel ijken strijd. Twee Sohoorlsche jonge mannen-hadden na loop van' een ha lin een danstent een 19-jari loodgieter uit Wognum afgerost. Eerst wer beetje gekheid gemaakt, maar het werd ten al ernst en kreeg de loodgieter op zij'n kop met boksijzer. Deze held werd nu veroordeeld tot bboete of 25 dagen en zijln medestrijder mei bloote hand tot f 15 boete of 15 dagen. - Suum quique! Ieder het zijine. t Onbewaakte overwegen. /- Een automobilist gedood. G istervoormiddag is op den onbewaakten weg te Barneveld de auto H 32470 door een trein verpletterd. De inzittende, de heer 0. G slooot uit Soest, is daarbij gedood. Mist. Zondagmorgen is op den Eldienschen dijik Arnhem een automobiel waarin drie personen ten, door den dikken mist in een sloot langs dijk gereden. De inzittenden geraakten te wi doch konden met veel moeite gered worden, auto is met behulp van drie paarden uit de getrokken. Door den hevigen mist is Zaterdagavoni Babberik een vrachtauto van den hoogen gestort. Persoonlijke ongelukken kwamen voor. Autobus gekanteld. Te Zaandam is op de Westzanerdijlk ter k te van de Israël. Begraafplaats een autobus de Mij. „Zaanland", die dien dienst Zaandlai nende zaak haar zenuwachtig maakte. „Niet zóó als in je trouwkleed- Dat was in Parijls gemaakt en paste je als een handsok Ik heb nooit zoo'n mooi kleed gezien voudig en toch zoo elegant." „Ik ben te lang getrouwd geweest om als bruid gekleed te zijln." „Bruid of geen bruid, wat kan een vrouw ter staan dan wit eatijtn met een langen sis Je kunt er de een of andere kleur bij dragen, te laten zien dat je je niet voor een bruid geeft. Wat zeg jij er van, Allegra? Je bent tuurlijk, een autoriteit op het punt van kleedi „O, volstrekt het wit satijn. Wit staat I zoo goed. Zij moest bijna niets anders dan dragen." „Je hoort het, Isola. Twee tegen één." „Het spijit me dat ik in dit geval niet toegeven. Je vergeet dat ik mijn trouwt laatst op een bal heb gedragen. Ik heb veel danst de vloer was stoffig, en 'het klw I bedorven. Ik zal het nooit weer dragen. Ik A dat dit je tevreden zal stellen, Martin Zij- sprak met een zweem van wrevelhet was haar naar de wangen gestegen en de tn schoten haar in de oogen terwijl zij haar genoot met een smeekenden blik aanzag. M» Disney vond zichzelf een wreedaard. „Mijn lieve, ik wilde je volstrekt niet gen," zeide hij. „Draag wat je wilt. Je beat zeker de bevalligste vrouw in de kamer, 't Is i mer dat het kleed bedorven is, maar dat is te verhelpen. De eerste maal als wij samen Plymouth gaan, zal ik je een ander wit sat kleed koopen. Em jij, jongejuffrouw Allegra zal jij je opschikken?" „Ik heb niets anders dan een wit kanten w dat al wat dienst gedaan heeft," antwoordde zuster. „Ik zal er op een plaats als Glena" uitzien als een arm lid van de familie." „O, maar het zal geen gr-oote partij wezen vrouw Crowther heeft mij gezegd dat het een familiaar diner zal zijn en dat zij er mand anders bij gevraagd heeft dan de B' hams, den predikant en zijn vrouw, en den b prediker." (Wordt Vervolgd):

Nieuwe Langedijker Courant | 1925 | | pagina 2