De Provinciale Commissie man, zeer oud' hist, beroemd! geslacht zondier nakomelingen, adopteert dlame of heer. Verg. 25.000 Doll. Offerten verzocht on. Rudolf Mos- se, Frankfurt a.M." Onder het pseudoniem „Monus" heeft een grap penmaker een brief geschreven en aangezien het een „Open brief" was, mogen wij den innoud', zou derder indiscreet te zijn, mteedeelen. De senrijver- dichter, tokkelt aldus op z'n lier: Mein lieber Herr, ich lass je weten, Door m'n eigner seeretaer, Alsdat ik graag op uw annonce, Van een titel reflecteer.. Mijn naam is Tinus van 't Straatje, Man nennt mich auch „de Duitendief" Maar dat is laster, lieber Herzog: Daarvoor heb ik me naam te lief! Wir haben jetzt een klein kasteeltje, Und ein first-class perseneel, Al de buren in den omtrek, Kijken van jaloersehheid scheel. Me jongste zoon 3tudiert in Delft, En die kost 'n ton per jaar, Maar met al die tonnen studie, Komt hij immer nog niet klaar. Ich hattq schon vielmals een titel, „Handjegauw" en „Linke Tien" En dat ik glad was als de besté, Dat heb ik hier wel laten zien. Auf mich ist gar nichts an zu merken, f Ich kroch doch immer durch das net, Und möcht ich jetzt een kroontje haben. Dan hatte ich mein grootste pret. Mein Weib das ist precies een sprookje, 1 Z' is bij de zestig, maar nog frisch. Ze kan nog haar juweelen dragen, Alsof z' ermee geboren is. Sie sprecht, wie ich, die Deutsche sprake, En toen ze de annonce las, Toen had ze dadelijk begrepen, D'Dat dit nou net voor ons iets was. Wir haben riesig viel bekanten, Und allen binnen boven Jan, En dat is alles door den oorlog, Affijn, U snapt er alles van. Wenn Sie vielleicht nog maar baron sind, Oder Graf of Weisz-ich-viel, Moet u zich maar niet geneenfen, Ook ik droeg eens 'n blauwe kiel. Lieber Herzog, ich geh endfen, Schreiben Sie mich gauw terug, Als 't zaakie voor mekaar komt, Kijk ik op geen blauwe rug. U mot uw brief maar adresseeren, Aan den Huize „Zwendel-Rust" Und jetzt mein herzens liebe Vater, Sei door uw kind al reeds gekust! 't Is toch een rare wereld, er zijn menschen lie meenen dat ze ondier „stand" niei kunnen leven, die groote paradie in een klein garnizoen com- mandeeren en er zijin luitjes die inderdaad met grof geschut kunnen vuren en om alle vertoon geen zier geven. Als meneer A, die in een oene- denhuis woont, een daghit en zes kippen houdt, met klompen aan in z'n tuin staat te spitten, trekt de heele buurt een spottend gezicht en mompelt men zooiets, dat er klaarblijkelijk geen tuinman meer qp over kan schieten. Maar als een Henry Ford, om maar een3 iemand van alge- meene 'oekendlueid te noemen, zooiets doet, aan spreekt men van originaliteit, van eenvoud van zeden en minstens een half dozijn andere schoone karakter-eigenschappen. Waarmee tevens gezegd is dat wanneer twee menschen hetzelfde doen de resultaten niet gelijk zijn. En zoo zijn er zelfs menschen met twee aan gezichten oftewel Januskop, wiens woorden elkan- Het Rotterdamsch orgaan „de Voorwaarts" geeft natuurlijk in haar redactioneele kolommen opbouwende lectuur „tot bevordering en ontwik keling der arbeidende klasse", zooals ze dit zelf noemt. Het feuilleton van genoemd blad staat op minder hoog peil, doet denken aan de vroe gere keukenmeiden-romannetjes, „het doorgezuog de weesmeisje, of de driedubbele moord'Wij lichten enkele passages uit deze intell-vtueelc lectuur: 'tis getiteld: „De adder van Milaan". „Dus hij leeft! Delia Scala leeft nog'" riep hij en sloeg in zijln woede zich zelf voor 't hoofd. Daarna staarde hij we dier op het met bloed be vlekte perkament, dat hij. in de hand verfrommeld had." „Ik ben het geheel mlefl ueene, Ik loop liever tot ik er bij neerval in welke richting dan ook. dan naar Milaan teruggebracht te worden?' Wh ,?te de graaf. i „Ik heb in mijn villa een lang, laag vertrek, met nauwe vensters, steenen openingen, waar ik mijn hand bijna niet door kan krijgen. Die kamer liet ik bouwen voor koelte in dén li.eeten zomer. Ik werd daar binnengebracht, ontbonden en met spottend betoon van eerbied alleen gelaten, ter wijl de deur op slot gedaan werd. O! 't geluid van dien sleutel. Tomaso! 'tWas of zij mijn hart dichtsloten, want ik begreep hun bedoeling." „Gij, edele' heer?" riep Alberic uit. „Zou ik liem durven vragen den hertog dat perkament ter 'hand te stellen?" vroeg hij met een kouden glim lach aan den page." Ons lijkt het amusement van de waschinrich- iing ,ten behoeve van de werklieden van beter gehalte. De Directie heeft in haar inrichting een radiotoestel met luidspreker opgesteld. Muziek en zang, ze veraangenamen het leven. Fn wat beteekent de muziek niet voor het huisgezin, waar, zoodra er herrie dreigt, ma zich voor de piano zet, de oudste zo ode radio inschakelt en de jongste dochter de gramophoon loslaat. Waar op pa zijn hoedje opzet en de straat opvliegtEn gered is die huiselijke vrede! E|n terwijl ae fla nelletjes en de hemden door de kuipen o-olveïi, geeft de draadlooze zijn aria's door de werkplaats. Dit is de oplossing der sociale kwestie.Li Twenle roepen de fabrikanten alweer om den 10-, 12-uri- gen werkdag. Waarom, a la Heerenveen, nie+ in elke Twentsche weverij een radio? Want wat zou men zien gebeuren? Dat de werklui mot geen geweld meer uit de werkplaats zijn te krij gen! Het werken, tot dusver een last en een nooi' zakelijk kwaad, zal een pretje worden, 'sMor gens om- 6 uur, als de fabriek aangaat het Wil helmus". Het personeel wordt gelegenheid gege ven mede te zingen. Voor degenen, „die den moei hebben", drie minuten „Internationale". Da.rna, lot de eerste schaft, niets dan lyrische klanken. Nachtegaal-gekweel, rozengegeur, liefdesduette. De arbeidsprestatie verhoogd mét 40pet. ve werklui vloeken niet meer, noch worden zij uitge vloekt. Niemand denkt meer aan Moskou of den 4-urendag. Zij neuriën. Na de schaft, ter bevorde ring der spijlsverterig, pittiger muziek. Beetho ven, Mahler. Ernst maakt zich van den werfman meester. Geen hand die verflauwt. Geen fout wordt gemaakt. En dan, in de laatste uren van den werkdag, niets dan militaire marsehen. De slappe knieën worden weer recht, het versufte oog vuurt weer en met een dolle fanfare eindigt de dag. En in het kantoor van de directie zwe ven heel den langen dag verzoenende klanken. Gebed van een jonkvrouw Dichter und Bauer en als er weer sprake mocht zijn van staking, Wordt een trio geëngageerd, Dresselhuys, Van Wijnbergen en Kortenuorst, en, zoodra hun lied' draadloos door de fabr.eken trilt, pinken de ar beiders een traan weg en weg" is alle gedichte aan revolutie! Jaarvergadering van de Prov. Commissie alt de Veilingen in Noordnolland op Donderdag 10 December, des namiddags 1 uur in het Lauou- bouwhuis te Alkmaar. De voorz., de Ei. A. Heer P. Slot, burgemeester van Broek op Langendijk, opent de vergader.ng met het uitspreken van de volgende rede Mijne heerent Naar onze gewoonte zijn wij thans weer, bij het einde van het jaar saamgekonie.i in algemeen a vergadering. Vour net meerendeel bekende gezichten, wordt onze Jaarvergadering telkens wear gevormd door die kern van mannen, die og tuinbouw-gebied en in Veilingsorganisatie in eigen kring leiding tnch ten te geven. Mochten wij de vergadlering van verleden jaar beginnen met een tameiijik noogen inzet over de uitkomsten van ons bedtrijif, thans zijn cte resultaten zeer uiteenloopend. Het zijn inzonder heid de fruitstreken, en moar speciaal dair waar het harde fruit wordt geteeld, welke hot afgeioo- pen seizoen te klagen ï.eoben gehad. De teelt van het fruit, inzonderheid die van de peren, is buitengewoon sieent geweest, zoodat wij fei telijk kunnen spreken 'van een totale mislukiimg. En hoewel in onze provincie slechts op oe- scheiden schaal de fruitteelt wordt beoefend, in vergelijking althans met wat in de Betuwe, Zee land en Zuid-Limburg wordt geteeld, het is nog- thans van oeduidenden omvang, en verscheidene kweekers zijn door deze totale mislukking ge dupeerd. De omzetcijfers van 1925 zullen wel uitwijzen van noe groote beteekenis dit voor sommige on zer Veilingen is. Dat, ondanks* slechte oogsten, echter de men taliteit der Consumenten nog niet veel is vooruit gegaan ten goede in de na-oorlogsjaren, werd mij onlangs nog vrij duidelijk te verstaan gegevfen. Pen paar overigens vriendelijke handelsreizigers, waarbij ik in den trein zat, klaagden tegen el kander steen én beien, over het dure fruit; er was niet aan te komen bijlna, voor geen grof geld. Em, zei een der heeren, zich speciaal tot mij wendende ,hoe zou dat nu toch eigienlijk zitten, zou er zoo weinig fruit zijn, of zou alles maar weer~naax het buitenland worden gestompi? Zie, vervolgde hij, ik kan mij daar nog wel in schik ken, als ik de wetenscnap heb diat er niet, of maar zeer weinig fruit is, maar ik vertrouw la! niet best en als wij hier duur moe'en betalen of niet kunnen krijgen en het product wordt naar lie4 buitenland uitgevoerd, dan vind ik dat ver schrikkelijk. Eijm, niet waar! De man zou nog wel zoo welwillend zijin, om, als er niet gegroeid was. ergo als de kweeker niets heeft, om er zich dan bij neer te leggen, maar andfcrs moest hij toch eerst worden bediend. Natuurlijk heb ik hem gerust gesteld, met de medcdeeling dat er dit jaar zoo weinig fruit ge groeid was, en verder heb ik voor de zooveelste» keer getracht de man aan het verstand te bren gen. dat hij mis was, en glad ook, want zei ik hem, een fruit- of groentenkweeker is een gewoon mensch net als ieder ander; daar, waar hij het meest voor zijg produet kan bedingen, verkoopt hij. Dat is hem niet alleen niet kwalijk te nemen, maar hij zou zijn plicht verzaken tegenover zijn gezin, als hij anders deed. Evenmin als bij overproductie of welke om standigheid1 er verder toe leiden mag, waardoor hei produkt waardeloos of tegen zeer lage prij zen van de hand' moet worden gedaan, evenmin als de Consument zich d'aar bijzonder veel aan trekt en het lot van den kweeker hem in zoo'u geval vrij koud laat, evenmin heeft de kweker er veel mee te doen, wie zijn waar consumeert Of mijm ver'uoóg veel indruk op den man maakte, wil ik in het midden laten, maar ik Van niet nalaten, toen ik van mijn reisgezelschap moest scheiden, bij mij zeiven een oogenblik te mijmeren, hoe treurig toch zijn onze verhoudin ggen; daaf is nu de kweeker, totaal veronge lukt tot eige nsehade door misoogst en nu wor- ilen de menschen nog verdacht, dat ze wel goede zaken maken en hun product maar uitvieren Wanneer wij verder, bij de uitkomsten van de groenten teelt; een oogenblik blijlven staan, de financieele resultaten ook daarvan loopen nog al uit een. In het algemeen mag gezegd worden, dat mef de fijnere groenten goede resultaten zijn bereikt; zoo ook de vroege aardappelen teelt, gaf een goed beschot, met goede prijzen. Dit laatste kan moeilijk gezegd worden van Je sluitkool. Viel over de teelt niet te klagen, de prijzen zijn al zeer spoedig beneden het middel matige geloopen en inzonderheid' de laatste maan den, slecht te noemen. Bedlrijiven, welke op dit laatste artikel geheel zijin aangewezen, hebben nog weinig stof tot roemen. Bij menigeen zal hel uitzicht nog wezen op de winterproiuktie, wijl meer dan eens bewezen is, dat inzonderheid met wat vorst, de kans ten gunste kan keeren. Ik zou verder zeer onvolledig zijin in mijn kort relaas, als ik niet vermelde, dat Kennemer- land, met zijn aardbeienteelt in het afgeloopen jaar, bijzonder goed is geslaagd. Te moer mag dit een oorzaak van groote blijdschap zijn, om dat sindb een orietal jaren deze teelt, zo ril niet mislukt, dan toch in elk geval verre beneden de tnatig gestelde verwachtingen, is gebleven. Ondanks de hooge Duitsche invoerrechten op dit produkt, deze zomer geneven, zijn de finan cieele uitkomsten zeer guns Lig, en het zal in die streek, met zijn groot aantal kleine tuinders een verruimin ghebben gegeven, te meer welkom om dat al een paar jaar mei verlangen werd' uitgezien naa r verhooging van de inkomsten. Zooals gezegd, zijin de financieele uitkomsten onzer bedrijven, zeer ui'eenloop end, en ook daar over verwonderen wij ons niet al te zeer, want im mers, wij weten allen dat die tuinbouw in al zijn vertakkingen lichtelijk op en neer gaat, en sok dat verschillende omstandigheden daarop van in vloed zijn. Overgaande van het uiteenloopende naar dat gene wai ons conoenureert, n.l. onze organisatie, kan ik in de eerste plaats met genoegen aan de vergadering mededeeien, dat eindelijk net. rechts geding, heiwelk tegen ons werd gevoerd, in hoo- ger instantie ten onze gunste is besl.st. Ma de uitspraak van de Rechtbank in Alkmaar, welke ons vrij sprak in net jaar 1922, heeft nu in hei af'geioopeu jaar, het Gerechtshof in Amsterdam, een zelfde beslissing genomen, en zijin wij nu van verdere reentsvervoiging ontslagen. Waar uw voorzitter mei enkele andere bestuurs leden ,zeer nauw bij deze „dwaze manden-p rooe dure" beurokken waren en door ilen langen auur van het proces de zaak niet werd vergemakkelijkt, daar zal uwe vergadering lienteiijk begrijpen, dat het mij thans een oorzaak van vreugde is, u te kunnen mededbe.en, dat deze zaak is af ge loopen ten onzen gunste. Het onderwerp, ueii vorige jare in onze verga dering ter sprake gebracut, ton opzichte van de zaai-zaden, werd door uw bestuur Krachtig Ier hand genomen en, hoewel wij' mö„ deze zaak nog pas aan net begin staan, geioof ik toch te me gen zeggen, dat wij op het goede pad zijn. Doch hierover, zuilen sauks nadere mededee- lingen worden gedaan. Over onze reclame, waarover nu sedert een tweetal jaren in onze vergadering werd gehan deld, wil ik thans zwijgen, aangezien hierover door onzen Secretaris nog iets zal worden ge zegd. Wat verder het vorige jaar ons al met vrees veryulde, n.l. dat onze Oostelijke naburen met verhoogde invoerrechten voor den dag zouilen komen, is helaas maar al te juist gebleken, i Voer het meerendeei onzer produkten, heeft i DDuitschland een zoodanig autonoom tarief vast- gesteld, dat het bestaan van den geneelen Neaer- landecnen Tuinbouw, ernstig werd bedreigd. E,a ja, er is in de laatste weken veel verbetering gekomen; eenerzijds door datgene, wat door an dere landen in dezen tarieven-oorlog is bereikt, waar wij', als meest begunstigde mee van orofi teeren, en anderzijds is er ook door onze Regee ring voor spaeeiale artikelen nog vrij wat bereikt, waarvoor wij dankbaar kunnen, zijn, inzonderiieij voor het laatste, maar ondanks dit alles, blijven sommige onzer produkten vrij' zwaar belast en zullen wij' goed doen met onze blik, ten opzichte van ons afzet-terrein, te verruimen, en a! onze krachten in te spannen, om nieuwe afzei -gebie den ie verkrijgen. Het doet ons genoegen in ons. midden te zien, naast de verschillende afgevaardigden, ook enkele gasten. De heer Bonthuis, Rijks-Tuinbouwconsulent ia Algemeenen Dienst en voorzitter van ons „U. C. B.", zeg ik dank, dat hij tijd en gelegenheid heeft kunnen vinden, wederom onze vergadering bij te wonen. Wij stellen dat op hoogen prijs eh heeten u hartelijk welkom in ons midden. Speciaal in den laatston tijd hebben wij veel van uw arbeid verwacht. In de Commissie toch voor de Nederlan Ischle- Duitsche onderhandelingen, was u de man, waar i wij als tuinbouwers onze hoop op Vestigden, en I het veelzins moeilijke werk, door u in deze zaak j verricht, waardeeren wij ten zeerste, en zeggen u daarvoor hartolijk dank. Ook de Rijks!uinbouwconsulent, den heer Riet sema, heet ik welkom. Verder de heeren Valstar en Niemüller, resp. voorzitter én secretaris van onze hoofdorgani satie, heet ik welkom, en spreek daarbij1tevens de wensch uit, dat hunne dagelijksche leiiing, moge medewerken aan de groei en bloei van on zen Tuinbouw. Ten slotte begroeten wij bestuur en afgevaar- digden en met het uitspreken van den wensch, dat ook de arbeid van deze vergadering, mag zijin in het belang van onzen Tuinbouw en van ons Vëiling3wezen, verklaar ik de e algemeen»; vergadering voor geopend. Door den secretaris, den heer W. Balk, wor. de nde notulen van de vorige vergadering g0. 1 lezen, die onder warme woorden van aank aao den samensteller worden goedgekeurd. Mededeelingen: De voorz. doet mededeeling dat door de Prov Comm. twee commissies zijn benoemd, belast me; »le bestudeering en aanschaffing van binnenland seho en buitenlandlsche zaaizaden. (Voor dit rap pert verwij'zen wij naar ons volgend nummer). De Commissie voor buitenlandsch zaaizaad heeft een onderzoek ingesteld in Italië, onder voorlichting van den Rijkslandfbouwconsulent Rome. Voornamelijk heeft men daar het oog ge. slagen op de bloemkool. Van 3 soorten is 2Vs ons zaad van ieder aangeschaft, en zijm hiermede proo- ven genomen te Grootebroek, Noordscharvvou4> en op den Proeftuin te Alkmaai-. De beste soar ten hiervan zullen worden Opgegeven. Ook in YJtalië worden deze proeven genomen. De re sultaten hiervan zijn nog niet bekend. Het ligt echter in de bedoeling om dan van de beste soor- ten in Italië zaad te winnen. Tan doet voorz. nog mededeeling van de ver- plichting die op iedlere veiling rust om zich te laten inschrijven in het handelsregister der K.v.R Mr. Niemüller, secret, van het C'entr. Bureau licht deze zaa. knader toe, en zegt dat men met den Min. van Arbeid de volgende overeenkomst heeft getroffen: Veilingen met een omzet tot een half millioen gulden komen in de le klas, betalen f 5 entree f2.50 contributie; 1/21 millioen 2e klasse en tree f 15, contributie f5; 12 millioen 3e klasse entree f50, contributie f10; 24 millioen 4e i slasse, entree f100, contributie f20; boven millioen 5e klasse, entree f 250, contributie f 30 Verslag van de Handelingen gedurende het 9e boekjaar. Hierna volgt het jaarverslag, waarvan wijl een uittreksel in ons volgend nummer zullen opnemen. Eindrekening van het Boekjaar 1924'25. 1 Hieruit blijkt dat de bezittingen bedragen f50.835.79, waarondeeer f 31265.98 bij de staat van faillissement verkeerende Nocrdholland sehe Bank en f 7745.79 bij de Centr. Raiff.bank te Ftrecht. Bij de bestemming der bezittingen wordt f43515.95 in het reservefonds geplaatst. Van de aangeslote nveilingen is ontvangen 1.70 pet. van den omzet aan contributie is f415.50. Het saldo van het vorige jaar' (onkostenrekening' )bedroeg f 2644.8 61/2. De onkostenrekening sluit met een bedrag op f 11074.201/2, waaronder een bedrag van f5879.49 aan vooordeelig saldo. Be winst- en verliesrekening sluit met een bedrag in winst en verlies op f 5194.711/2, waaronder een saldo-verlies van f 1224.871/2. Deze rekening werd nagezien en in orde be con den door de heeren P. Slot Wzn., D'. H. Prins, W. A. Klok en adviseert deze Commissie tot, goedkeuring der rekening. De vergadering besluit overeenkomstig'het g. geven advies. Vaststelling begrooting voor den dienst 1925 —1926. Deze sluit in ontvangst en uitgaaf ap een ledfag van f4425, waaronder een bedrag van f45 voor onvoorziene uitgaven. Aan contributie van de aangesloten veilingen te ontvangen, wordt geraamd een bedrag van f 3400.» Aan gekweekte rente wordt geraamd f1025. Gelijktijdig komt in behandeling punt 6. Vast stelling der contributie. Het bestuur stelt voor de contributie voor het dienstjaar 1925-'26 vast te stellen op 1.70 pet. van den omzet, met eon minimum van f10. In de begrooting is reeds gerekend op aanname van dit voorstel. Uil de vergadering komt de opmerking ae post onvoorzien te verhoogen, meer bedoeld als vei- lighei dsmaa tregel. Voorz. acht dit niet noodig en niet gewensehit, omdat dn.ders de contributie moest worden ver hoogd. Voor eventueele uitgaven is toch altiji de reservekas aanwezig. De begrooting wordt aangenomen en daarbij tevens het voorstel, hierboven geplaatst. Punt 7 der agenda: Bestuursverkiezing, wegens het periodiek aftreden van: W. Gutker te War- inenhuizen, D'. Koolhaas te Twisk en Th Roosje te Grootebroek. Op»de aanbeveling (voorgesenre- vc nbij Art. 8 van het Reglement, alwaar het bestuur verplicht is een aanbeveling te do? hetgeen ook door de leden kan geschieden) plaatst he4 bestuur de drie aftredenden. Voor het vormen van 'het stembureau werden' aangewezen de heeren J. Ootjers en D'. H. Pruis. De uitslag van de stemming is dat de aftreden den worden herkozen met resp. algem. stemmen- Zij aanvaarden weder hun benoeming onder aank voor het in hen gestelde Vertrouwen; en hebben de felicitatie van den voorz. in ontvangst t? nemen. Voor het nazien der volgende rekening worlen aangewezen de vereenigingen te Beverwijk, Hil versum en Omstreken en de Langedijker Groen- tenoentrale. Punt 8. Voorstel van de „Langendijker Groen- tencentrale" te Broek op Langfendijk. Deze Vereeniging stelt voor, dat de Prov. Com missie het verplicht veilen van te veld gekeurde aardapppelen, ten zeerste zal bevorderen. Toelichting: Het verplicht veilen is door -fe tuinbouw-vereeniging reeds lang aangenomen en uitgevoerd. Met goede resultaten. Nu zijn er keu rings-oommissies, die dat artikel buiten de Vei lingen houden, wat beslist nadeelig werkt. Niet alleen dat die Koophandel recht heeft op "V ar4 ikei, maar ook de tuindiers zullen met het veilen meer geld maken. Prae-advies: Hét bestuur is het volkomen eens met dit voorstel en zal bij; die behandeling van dit punt, haar standpunt in deze aangelegen heid nader toelichten. Het bestuur meent dat dit product niet aan [e veiling de vrij lin óok in potaarclaj |en verko» De heer cihen vre» la is gepia fas die h .G.C. di< ■enigszins euringscc Ie goedge doen v< tewillig O' let veiien esultaat c |e misluk! tooi'dh. ci len aan d ;oopt de ndere er )ok door ardappele aag geen 11 wannei Ie commis aaar ze lij Iers. En n iet beste c ioordholh eeft geve moeten ge iet princi] De heer •ing het v< ien en tei Men heeft n deze za jronnen. R iroef met ukt. Als missie kar dat het v> reiling nil de handel En r jehuaid w om het al rooten. E doen. De met. en w aardappel onsumptif Dan wijs weetal co onderzoek* iet oog op den goede net ef ep» knoeierij t En wat can de pc naar gevra de hai praktijk he koopen ovi niet denke iet bevord de poters lor veilen tingscomm gen. Dan wijs is uilgeno* gen in de tegenwoori Tenslott» verplicht u dan weinig hieraan ge zich verpli en. De heei voert hierr iens te zij kan laten j Het gro dat vraag ontmoeten, vei ld kunn zeggen bang behc worden m product. Om goe te kunnen ten veilen dan zal ii worden vo recht te dc bekend wc na onmog* De heer begin de veiling br; aaiden e toezagen, afzet gebiec tot nu toe prijs die v ook dpor' Ook had- tiaar fung Ie produc tuinders w; eomm. hec de pro'luc Dan zeg veilen is, r ter in den land heeft dat de (aai fing9diensi Noordh. it Spr. ver keurde po

Nieuwe Langedijker Courant | 1925 | | pagina 4