ft tlfcutic. Rooktdan „LOUISE" immuun Waarschuwing Opruiming A. HILDERI G, GEUS - Magdalenenslraat 14 - ALKMAAR II Yl'OTHKKKN De Balans-Opruiming van J. G. ENGELN, Heeren Ulsters, Winter;aisen, lekkers, Gabardine- Regenjassen en Kinderjasjes, Coupons JAEGER ONDERGOEDEREN voor DAMES. HEEDED en KIHDEDEH. mij ontvingen juist m nieuwe zending WOLLED RUIIEH, Suze Kuijper&Go. BSB De Pathéfoons ZOEKT GIJ FEUILLETON ISOLA 41) Crowther zond zijn antwoord met den bode van den kolonel terug. Hij' hield zijn recht ■staan de om het bosch, dat een gedeelte van zijn orond- bezitting uitmaakte, af te sluiten, en weigerd'e beslist het hek aan elk einde van het bewuste voetpad weer te laten openen. Op het gewone uur kwam kapitein Hul bert een bezoe kbrengen, verlangend om te vernemen hoe het met den strijd stond. Gestreden moest er worden, daar was nij> zeker van, want hij had al zoo iets van Crowther's bulhondenaard be- sppeurd. Toen werd er, in de huiskamer van Ang ler's Nest een verschrikkelijk komplat gesmeed, een Catilina samenzwering in een theekopje waar Allegra naar luisterde en dat zij toe juichte terwijl de twee mannen samenspanden. Dien nacht, toen het dorp in diepe rust was, werd een boot naar het spoorwegstation te Fowey geroeid en-stapte een zestal kloeke matrozen aan wal, die langs het oude spoor naar Trelas.ro lie pen. en waarvan er een een koevoet en een. ander een mand met timmermansgiereedschap droeg. En terwijl Vansittard Crowther den slaap des recht vaardigen sliep, die zijin twintig shillings :n bet pond betaalde, had men in het bosch van Glena- veril, op de maat van een zeemanslied, ik koor gezongen, kunnen hooren hamieren, en toen de Oc'.oherochtend was aangebroken en Crowther's boschwachter zijln oohtendrondie deied, was aan elk einde van het kerkpad het hek uit zijn scharnieren gewrongen en lag te midden van* de afgevallen dorre bladeren en geel wordende va rens; en er was vrijte doorgang tussehen het dorp Trelasco en de kerk- Met den eersben trein ging Vansittard Crow ther naar Plymouth en raadpleegde een advocaat van naam, die, na rijpelijk nagedacht en over wogen te hebben, hem te kennen gaf dat het be letten van zulk een oud recht .van doorgang meer was dan eenig grondbezitter zou durven wagen. Welke leemte er ook in de bewijzen van eigendom mocht zijn, hij had den grond gekocht, met dat oudle recht van doorgang, dat het ker spel 3inds onheuglijiken tijd had gehad, er aan verbonden, en dus kon hij dat pad niet afsluiten „Maar ik kan dengene, die mijn hek vernield 'heeft, toch zeker wel straffen?" zeide Crowther, opzwellend van verontwaardiging. „Dat is natuurlijk een geweldpleging, waar voir gij genoegdoening kunt verkrijgen, als gij weet te ontdekken wie het gedaan heeft." „Dat zal niet veel moeite kosten, geloaf ik. Het inoet gedaan zijin op aanhitsing van den schrijver van dien brutalen brief." Hij wees op Martin Disney's drief, dié" geo pend op de tafel van den advocaat lag. „Zeer waarschijnlijk. Mar.r gij moet er wel zeker van zijn dat hij er deiel aan heeft als gij voornemens zijt tegen hem te prooedeeren." Vansittard was woedend. Hoe kon hij de ver ant. wo trdelijkheid op iemand werpen, da ir het verrio lingswerk in het holle van den naeht had plaats gehad en geen sterveling er iets van gezien had? Zijn sloten., grendels en seharnieren, de beste die chef field kon leveren, waren verbroken- en al zijn bedienden, die slaapkoppen, hadden in hun al te gemakkelijke bedden gelegen en het slaan van hamer of koevoet op het ijlzer niet gehoord. Zelfs had geen keukenmeid met kiespijln wakker gelegen om het geluid van de schandelijke ge welddadigheid te hooren. Crowther stelde de politie te Fowey van het gebeurde in kennis. „Ik loof vijftig pond dielooning uit voor den gene. die mij met voldoende zekerheid den rad draaier weet aan te wijzen," zeidie hij. En den volgenden dag waren er op verscheidene deuren te Fowey en Trelasco, op alle in 't oog val lende plaatsen plakkaten aangeplakt, beginnende met „Aangezien", en eindigende met de onder- teekening van Vansittart Crowther. Dit mild aanbod bleef .zonder gevolg, hoewel er in dat district genoeg waren, voor wie vijftig pond een schat geweest zou zijn. Of niemand de bemanning van de Vendetta in den nacht had zien landen en weer aan boord gaan, dan of er een toeschouwer was geweest, die de beirijvers van een ongeoorloofde daad voor een goede zaak niet wilde verraden, is nog altijd een onopgelost vraagstuk. Kapitein Hulbert was verrukt over het welslagen van het komplot en ging den vol genden Zondag langs het pad, dat nu een ver maard'beid had verkregen, naar de kerk, tegelijk met een buitengewonen stoet dorpelingen die er trotsch op waren een recht te laten gelden, dat zoo stoutmoedig door hun ongenoemden, maar niet onbekenden kampioen gehandhaafd was. leier een hield zich verzekerd dat Martin Disney de hekken had laten openbreken Martin Disney, wiens grootvader sommigen zich nog konden her inneren, toen hij na den langdurigen oorlog met de Franschen terugkwam en zijin intrek nam in een oud huis tussehen de heuvels en met een schoone jonge vrouw trouwde. Dat was 65 jaar geleden maar er waren in het "dorp, die zich den knappen majoor Disney, met maar één arm en door de zon gebruind gelaat, nog voor oogen konden halen. Kapitein Hulbert ging dien ochtend langs het kerkpad, hoewel het voor hem uit den weg was. Hij wilde gezamenlijk met de familie Disney naar de kerk gaan, om over hun zegepraal te spreken; maar de Disney's schenen zich dien dag opgelost te hebben in één persoon en dat was Allegra Leiand; want zij en den kapitein lie pen vooruit en sprake nvroolijlk, misschien op een te luehtigen en wereldschen toon voor vrome kerkgangers, maar ten ergste genomen, gold hun vroolijkhcid een goede zaak, want de verneder-len waren veriïoogd. geworden en de hoogmoed van den rijke was vernederd. „Zoudt ge denken dat hij! in de kerk zal we- zen?" vroeg Allegra, met het voornaamwoord „hij" Crowther bedoelende. „Dat zal hij1 zeker. Hij moet een stalen voor hoofd toonen. Hij zal daar ongetwijfeld achter zijn gebedenboek knarsetanden. Als nijdige blik ken konden diooden, zoudt gij en ik vóór het eind evan de godsdienstoefening zoo dood zijn als Ananias en Sapphira." toch gesloten zeide Allegra. „Die dwaze man! Waarom heeft hij1 dat pad „Alleen om zijln g*e wichtigheid te toonen zich in het district te laten gelden. Men heeft hem niet tot afgevaardigde will'en hebben, on danks zijln geld en zijn strenge kerk- en staats- beginselen, en daar is hij kwaad' om geworden en nu wil hij zich onaangenaam maken." Ja, het was wa >r, dat Crowther zich driemaal eandidiaat voor het district L outwit hiel had ge steld, en telkens niet gekozen was. Dit had hem misschien verbitterd. Is die toorn van een ver onachtzaamde schoonheid hevig, niet minder bit- te ris de wrok van gekwetste ijidielheid in een man. En dan hadden de predikant en dte dokter hem gezegd dat hij zijn bosch niet voor het publiek kon afsluiten; een voldoende reden voor nen, om het te beproeven. De familie Crowther zat in haar volle kracht in haar bank bijl het koor. Allegra meende tee kenen van droefheid öp het gelaat van mevrouw Crowther te' bespeurenmaar de dochters zatoa gedurende de godsdienstoefening met haar neus in den wind, en waren bij het uitgaan der kerk levendiger en spraakzamer onder haar bekenden dan gewoonlijk. Vroolijk verliepen de korte herfstdagen aan boord van de Vendetta, en even vroolijk was het theedrinken en liet gesprek op Angler's -Mevrouw Disney nam aan de zeetochtjes met hot jacht zelden deel. Ziji kreeg hoofdpijn van rl9 zee, zeide zij; maar mevrouw Baynham, die vp.e] van vermaken van allerlei aard hield, was al+jj,] bereid om Allegra's chaperone te zijln, sn Lola ontving de zwervers bij hun thuiskomst met <v; helder vlammend haardvuur en een gezellige thee, tafel. Zij: bracht haar dagen meestal ioor in hel gezelschap van haar kind, met wien zij' een soori van geheimzinnige gemeenschap scheen te hef. ben -Zij had er den slag zo oniet van als de min om hem met zulke grappige bewegingen of kuns. tjes, die van het eene kindiergeslaeht op het ar., dcre gebruikelijk zijn geweest-, te vermakenmaat het kind lag uren lang op haar schoot, terwijl zij hem met haar zachte, welluidende stem d< Fransche liedjes voorzong, die zijl in haar vroeg, meisjesjaren geleerd had. Er was een stil gelui in die eenzame uren, die de jonge moeder mol haar kind doorbracht; en als Martin Disney ou- gemerkt de kamer binnenkwam, stond hij soms eenige minuten in teedere beschouwing van dal huiselijk tooneel, en dan zwol zijn hart van vreug. de en dakbaarheid.'Ja, dat kind had alles in zij3 huis weer goed gemaakt. Die kwellende twijfelingen, die hij gevoeld hac terwijl hij aan het ziekbed van zijn vrouw waalde, waren verdwenen als wolken voor de zen. Wie kon twijfelen aan het geluk van de moeder, da geheel opging in haar kind? Wie kon de liefdé eene r vrouw betwijfelen, die haar echtgenoot niet zulk een teederen blik begroette, als hij ridi ovet haar «choudèr boog en het kleine dicht gekne pen vuistje in zijin hand nam- en het aan. zijn lip. pen drukte? „Je houdt veel van hem, Martin, niet waar?" vroeg zij dikwijls, wetende wat het antwoord zou zijn. „Of ik van hem houd! Na jou, is hij! alles wat ik op de wereld bezit behalve Allegra, die ou misschien niet lang meef alleen zal toebehooren. „Na mij! Hij moest de eerste wezen, Martin je zoon, je erfgenaam, je tweede ik in vervolg van tijd. Hij moest de eerste plaats in je hart hebben. Martin, want hij is je toekomst." „Geen ander is de eerste dan jij." Hij liet het kleine Vuistje zakken, en nam het hoof! ''au zijn vrouw tussehen zijn handen en hief het blan ke voorhoofd op en zag er teeder op neer, alvo rens het met meer dan de liefde van een minnaar te kus en. (Wordt vervolgd). PAYGLOP - LAAT - VLAANDERHOF spant nog steeds de kroon in lege prijsneteeringen en overweldigende keuze. Wij blijven doorgaan al onze artikelen tegen fabelachtige prijzen te verkoopen. Ons devies IS en BLIJFT Prima kwaliteiten en uiterste winstberekening. Door contracten ontvangen wij elke week nieuwe zendingen vandaar steeds het nieuwste op elk gebied. Groote keuze Wollen-, Watten- en Moltondekens, Veeren- en Kapokbedden, Spiraal- en Kapokmatrassen, Ledikanten, Wiegen, Kinderstoelen, Vloerzeil, Karpetten en Matten. Op het gebied van WERKMANSGOEDEREN is alom bewezen dat J. G. ENGELN het BESTE en SOLIEDSTE adres is. Effecten Hoornsche Crediet MALARIA - BESTRIJDING. Lysol leveren wij onder garantie voor kwaliteit tegen scherp concurreerende prijs R.I.D.S. Fair. la. Daan b Co., Sanlpoor! Verkrijgbaar In bussen van 1 k Lt f 1.- Lt. f 1.75 en 1 Lt. f3.^5. R.I.D.S.-spuiten fl.50, groot model 12.- Flyosan. Proefkusjes 35 cent. Bussen Lt. f 1.75 - Lt. f2.75 i Lt. f4.50 - 5 Lt. f20.— Effecienbatik, «OOtK. LXM4AR OuH* W?- Bez<»rgl Verleent Crediet en voor Landbouw, Nijverheid en Handel. Safe Oeposif in natuurwol, gemengde wol, gebreide wol en krimpvrije wol, Fabrikaten Jansen Tilanus en Knninkl. Tricotfabrieken. JAEGER BAAI en FLANEL in onze sedert jaren gevoerde prima kwaliteiten. Nieuwe zending wollen ONDERJURKEN in moderne kleuren, fl. 5 95 WITÏE DAMESFLANELLEN f 2.25 WITTE HEERENFLANELLEN i 3.50 f2.10 en f2.85 p. el, ld) cM breed Gewerkte WOLLEN STOFFEN, f 1.95, l(Ki c.M. bre. d. wulke wij thans etaleercri I VAN tegen zeer lage prijzen. Prflteert U ook Neemt U een kijkje in ALKMAARSCU MODE MAGAZIJN Langestraat 4. in elk gezin. De Pathéfoons alleen spelen met een onver- slijtbaren saffier, dus geen naaldenverwisseling meer en geven het geluid natuurge trouw weer. Prijzen onder het bereik van een ieder. Gehoorzaal Langestraat 44. Telefoon 236. Door de naar de eioehen de» tijds ingericht» OPTISCHE WERKPLAATS en het invoer aad honden van alle soorten glazen, kunnen Bullen, Pince Nez, enz nog denzelfden dag verwaardigd worden en r^-paratiën binnen enkele uren gereed zij*», JOH. LAUWERS, Opticien, Payglop 3, Alkmaar. Laat Uw recepten. Brillen en reparation gereed maken door een vakkundig, bekend opticien. Wacht U voor nadeel. Spaar uw oog N B Laat niemand op zijn naam reizen li I hesle a ires voor Buikli imlrn. Bmikh tulen en EUl. Kutisea, een lishte geurige SIGAAR voor weinig geH, In de mees! lakende sigarenzaken aan den Langeidijk verkrijgbaar, lfooa* engnos bij s

Nieuwe Langedijker Courant | 1925 | | pagina 6