BEMEST Dlilli bil ir Chr. Gem. Zangvereeniging „HALLELUJAH" ZanguitvoeringO.il. te geven op I Januaril926 Opruim mg KALK, THOMASFOSFAAT alle lilTEIIIEIEI een net MEISJE, GRASLAND, Gaat gij naar ALKMAAR Dekschuit Paviljoen TJALK, bij G. J. VAN DER HULST, Koirstraat, h. Laat, in „De Gezonde Apotheek" Suze Kuijper&Go. Advertentiën Te Huur bij inschrijving, met twee soli?de borgen, voor 10 jaar: twee perceelen OM TE SCHEUREN. te weten: no. 1. gelegen aan de Burggracht, groot 1 H.A. 60 c.A. no. 2. gelegen boven den Winterweg groot 1 H.A. 30 A. 90 c.A. Brieven worden ingewacht vóór den lOden Januari 1926 bij P. A KROON, OUDKARSPEL.' Ueboïen: JELTJEB Dochter van St. H ÉIDSMA—Hemke. J. IIEIDSMA. Noordscharwoude, 26 Dec. 1925. Heden overleed zacht en kalm onze geliefde Zuster en Tante Trijntje Lindeboom, in den ouderdom van 66 jaar en 9 maanden. Namens de Familie 5 K. LINDEBOOM. N oordscharwoude 25 December 1925. GEVRAAGD: zoo spoedig mogelijk in klein gezin. B,r. fr. letter S. adv.-bureau Wed. J. B;. DE JONGE, Bergen. Directeur de Heer A. VAN DER HAAR, te BROEK OP LAMGENDIJK. in de Ned. Herv, Kerk. Programma's, tevens bewijs van toegang, uit sluitend verkrijgbaar aan OTTO's BOtiKHANDEL, vanaf Dinsdag a.sft f0.6i). Aanvang 7 nur. koopt dan voor OUDEJAARSAVOND: TE KOOP: Eien flinke houten groot 32 ton, prijs 400 gulden. Verder te koop een prima, goed onderhouden groot 52 ton met volledige inventa ris, prijs 1500 gulden, uitstekend ge schikt voor de binnenvaart. Te bevragen bij den Makelaar JAC. KNOOP, Nassaukade 158, Te lefoon 28622, Amsterdam. De Veilingsbesturen ven Broek op Langendijk, Noon seharwoude, Warmenhuizen en Bbdam, maken bekend, zij in overleg met het Bestuur van „Koophandel" hebben geen kool meer te veilen waan „BOKKEN" in voorkomen. Indien een koopman of bouwer bedoelde kool toch zal trachten in consumptie brengen, zullen de Besturen der Veilingsvereenigingen den betrokken koopman ge of voor een bepaalden ti|d als kooper op hunne markten uitsluiten, terwijl bouwer eveneens streng zal worden gestraft. De verkoopers, die kool over de veiling verkoopen, waar toch „BOKKEN' voorkomen, zullen zwaar worden beboet en bovendien het prijsverschil moeten goeden, indien de kooper, ter vervanging van de afgekeurde partij, andere tegen boogeren prijs moet koopen. Nieuwe Noten 45 cent per pond. Nieuwe Kastanjes 22 cent per pond. Nieuwe Mangelen 15 cent per ons. Nieuwe Hazelnoten 15 cent per ons. Nieuwe Dadels 15 en 24 ct. p. pd. Doosjes Dadels 35 cent per doosje. Valencia Pinda's 40 cent per pond. Gepelde Noten 30 cent per ons. Gepelde Amandelen 30 cent per ons. Studentenhaver 25 cent per ons. Versche Pinda's 25 cent per pond. Sinaasappels aV&, 4, 6 en 8 ct. p. st. ALKMAAR - t.o. Postkantoor. VAN tegen zeer lage prijzen. Prfiteert U ook "Neemt U een kijkje in ALKMAARSCH MODE MAEAZUN Langestraat 4. zure gronden bij voorkeur met ONTZURENDE meststoffen, zooal Hiervoor is het nu de beste tijd! Op sterk alkalischen grond zullen zure meststoff, (Super, Zwavelz. Amm. Gl) betere resultaten belove Kent gij de reactie van uw grond niet, laat het dan onderzoeken (bij voorkeur aan het Proefstation). Wij wil en U gaarne verder voorlichten en bevelen ons aan voor levering van de noodige meststoffen GRATIS ADVIES en COIICURREERENDE prijzen Aanbevelend, v.h. Fa. Joh. F. MORR .Verslag der raadsvergadering, gehouden Dins dagmiddag te 2 uur. Voorz.-Seeretaris Burgemeester Van SLooten. Bez e-opent met een woord van welkom die ver gadering, meedeelende, dat van den heer Zuur bier bericht van verhinderingdi is ingekomen, ter wijl de. heer Kostelijk die hoop koestert, de vol gende raadszitting weer te zullen kunnen bijlwo nen,, wa tblijkbaar met genoegen werd verno men. Hierna worden die zeer uitgebreide notulen ge lezen, welke zonder op- of aanmerkingen wor den goedgekeurd eri vastgesteld. Van de onlangs alhier gestichte afd'eeling van het Centraal Genootschap voor kinderherstellings- en vacantiekoloijies is het verzoek ingekomen om subsidie tot een bedirag van 25.ets. per verpleeg- dag voor elk dioor de afdeeling uitgezonden kind. Wethouder Krom zegt omtrent deze zaal: een onderzoek te hebben ingesteld), waarbijl hem is ge bleken, dat die hersteilings- en vacantiekolonir? zeer gunstige resultaten opleveren, dat de ouders vrij zijn in de keuze vau koloniehuis, zoodat spr. van oordeel is, djat het verzoek dient te worden ingewilligd. .Ook de heer Poland; is zeer tevreden over het resultaat van het door hem ingestelde onderzoen, wat hem tot de conclusie heeft gebracht, diat het verzoek als gemotiveerd kan worden be schouwd, zoodat spr '.er oök voor is dit in te willi gen. Met algemeene stemmen wordt daartoe be sloten. Met betrekking tot helt' de vorige vergadering aangehouden verzoek om subsidie door de gyma. vereen. „T.A.V E.N.U" kunnen B. en W. niet goedgunstig adviséeren. Wel erkent dit college het nut der gymn. beoefening, doch beschouwt dit meer als sport, terwijl de vrees wordt u ^ge sproken dat bij inwilliging nog allerlei ver oei i- gingen om subsidie zullen komen aanklopppen. B. en W. stellen daarom voor op dit verzoek af wijzend te beschikken, waartoe met algemeene stemmen wordt besloten. Met betrekking tot de uitbreiding van straat- Verlichting is nu door B. en W. een voorstel ingediend, vergezeld van een kostenberekening.. De raming hiervoor bedraagt f826.32. In dit plan* is inbegrepen de verlichting van den geheelen Veenhuizer Middelweg, terwijl aan het verzoen: van K. Freker in zooverre tegemoet wor.it ge komen, dat in de Kil bij1 Wester een licht z.J worden aangebracht. Door den voorz. wordt dit voorstel nader toegelicht, terwijl die heer Krnn? het wel betreurt, dat door onwil tot aansluiting van enkele kilbewoners ook de anderen daaron der hebben te lijden, doch ook van oordeel .ik, dat thans niet verder kan worden gegaan d;in het voorstel aangeeft. Overeenkomstig dit voor-tel wordt door den Raad besloten, de straatverlich-1 ting daarin aangegeven tot stand te brengen. Ingevolge eèn ingekomen klacht der zuivelfa briek „Uithoorn" over den nog steeds hoogen prijs Voor krachtstroom, is door B. en W. overleg gepleegd met de Comm. van Bijlstand. Dit heeft geleid tot het voorstel voor krachtstroom in re kening te brengen 10 ets. per K.W.U voor 1 tot 2000 K.W.U. 9 etsvoor 2001 tot 3000, 6 ets. voor 3001 tot 10000 en 7 ets. per K.W.U voor hooger gebruik. Dit voorstel geeft aanleiding tot tamelijk breedvoerige discussie. Wel gevoelt men voor den prjjla voor krachtstroom zoo billijk mogelijk te stellen, doch de vraag rijst, of de v.ar- laging niet wat veel in een éénzijdige richting gaat. De heer Tromp vindt in dezen steun bij1 wethou der Wijnker, die meent, dat het ook wel eens overweging- verdient of het z.g. vastrecht niet eens verlaagd kan worden. Spr. is yan oordeel, dat op deze wijze enkelen worden bevoordeeld ten koste van vele anderen. Door den voorzitter wordt opgemerkt, dat het voor het electrisch bedrijf zeer gewensdht is het stroomverbruik in de bedrijlven zooveel mogelijk te bevorderen, al gevoelt ook spr. wel iets voor verlaging van het vastrecht, indien de bedrijifs- uitkomsten dit toelaten. j Door den heer Mienes wordt gezegd,, dat hij zich met het voorstel van B. en W. wel kan vereenigen, nu verklaard is, dat een offer van on geveer f600 door het bedrijf wel te dragen is; evenwel schaart spr. zich overigens geheel aan de zijde van de heeren Tromp en Wijnker. Er wordt, verzekert spr., wel terdege geklaagd* over dit vastrecht, terwijl het bovendien aanleiding pee*! tot fraude, door liet aanwenden van z.g. stek kers in bestaande lichtpunten. Indien alleen be taald moest worden naar het stroomverbruik, dan zouden zeker meer lichtpunten worden aangelegd, vellicht ook het stroomverbruik nog toenemen In ieder geval acht spr. dez aregeling billijker. Deze opmerkingen geven aanleiding tot een tame lijk breedvoerige discussie, waarbij blijkt, dat in derdaad moeilijk een regeling zou zijn te treffen, waarbij niet op onbillijkheden gewezen zou kun nen worden. Niettemin zal deze kwestie nog een? ernstig onder de oogen worden gezien, terwijl mén algemeen van oordeel is, dat naar het plegen van fraude eens een uitgebreid onderzoek inge steld dient te worden. Het voorstel van B. en W. betreffende de prijls voor krachtstroom, wordt met algemeene stemmen aangenomen. Thans komt in behandelin!1 een voorstel van B. W. tot het bouwen eener woning voor den ge- meentevéldwachter. Bestek, teekening en begroo ting worden aan dien Raad voorgelegd. B. en W. zouden dieze woning willen bouwen op het ter- j rein tusschen het raadhuis en het magazijta van Het Witte Kruis. De begrooting i3 geraamd op f 3800 a f 4000, terwijl wordt voorgesteld een Sweekhuur van f4, met de bepaling, dat opnieuw behangen door den bewoner zal geschieden. Het bouwplan valt blijkbaar niet in aller smaak smaak; men vindt de verdieping te laag in ver houding tot de kap. Deze opmerkingen lei f en er toe, dat de gemeenteopzichter wordt ontboden, om tegen het einde der zitting het plan nader met den raad te bespreken. De heer Mienes vraagt of B. en W. 2 pet. vol doende achten voor onderhoud, waarop voorz ant. woordt ,dat het college van- B. en W. n'erbij afgaat op het advies van dien opzichter. Wrts wordt door den voorzitter gewezen op dfe. noodza kelijkheid, dat de veldwachter 2Ó0 nabij mogelijk hét raadhuis woont. Ook door wethouder Krom wordt hiervan ue wensohelijkheid bepleit, terwijl spr. van oordeel is. dat er dan ook niet naar gevraagd moet worcten of dit dc gemeente wellicht oen klein financieel offer kan kosten. Door den voorzitter wordt nog opgemerkt, dat, indien de veldwachter wa* v«r van het centrum af woont, dien aangesloten dient te worden aan het telefoonnet, .wat de gemeente zeker meer zou kosten. Hierna verklaart de Raad zich in beginsel voor den bou® eener woning tegen hoogstens het ge- raamde bedirag. Verdere bespreking wordt nu uit gesteld tot de komst van den gemeente-ouz iob tor. Bij de benoeming van drie leden voor dé comm. van toezicht voor het G.Ei.B., aftredend de heer Poland, Blom en Tromp, worden dezen met res pectievelijk 7, 8 en 8 stommen herkozen. Allen nemen opnieuw deze benoeming aan, de- vo-vrz. hoopt, dat de heeren weer tot aller genoegen werk zaam zullen mogen zijh. Tot lid van het Burgerlijk Armbestuur wordt met 8 stemmen herkozen de heer P. Konijn, die van deze benoeming kennisgeving zal ontvan gen. Met den benoemde was aanbevolen de "heer Zuurbier.f B. en W. stellen voor over te gaan tot eon versie der leening, aanvankelijk groot f53000 aangegaan tegen 6 pet., terwijl B. en W. v or- stellen deze om te zetten in* een 5 pet. leening. Het nog niet afgesloten deel bedraagt f42700. Voorz. licht dit voorstel toe en deelt mee, dat ^een groot deel der obligatiehouders met de con versie accoord gaat. Voor zooverre dit nie* wordt gedaan, meenen B. eu W. is door een nieuwe lee ning wel in aflossing te voorzien. Het voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. Door den voorz. wordt in herinnering gebracht, dat in een vroegere vergadering er 'al eens op ge wezen is. dat naar het oordeel van B. en W. aan den .Administrateur lijnwerker van het G. Ei. B. van gemeentewege wel eens een blijk van waar deering diende te worden gegeven voor diens aan deel in de werkzaamheden bij nieuwbouw. Dien tengevolge stelt het college van B. en W. nu aan den Raad voor, Bruin een gratificatie van f60 toe te kennen. Nadht dit voorstel door den voor zitter nader is toegelicht, wordt door aen heer Mienes gevraagd of bedoelde werkzaamheaen niet tot den taak van den lijnwerker behooren, waar op voorz. zegt, dat naar het oordeel van B. en W. dit niet bepaald1 geacht moet worden tot het werk van den lijnwerker. Voorz. acht dan ook de voorgestelde gratificattie niet als een beloo- nyig ,doch, meer een bewijs van waardeering on zerzijds. De heer Mienes kan zich ingevolge dezer vér- klaring wel met het voorstel vereenigen, doch vraagt of het toch niet wenschelijk geacht moet worden in de instructie van den lijnwerker op te nemen, dat hem ook nieuwbouw kan worden opgedragen. Door den voorz. wordt opgemerkt, dat do be hoefte daaraan door B. en W. tot nog toe nnet is gevoeld, aangezien door Bruin nooit eenig be zwaar is gemaakt, doch zelfs graag dergelijk werk uitvoert, voorts wil spr. nog opmerken, dat door Bruin nooit iets is gevraagd voor .deze werk zaamheden. De heeren Tromp en Krom achten het ook wet gewensdht hieromtrent iets in de instructie vast te leggen. Laatst genoemde maakt de opmerking, dat een dergelijke bepaling dan ook diende te Wórden opgenomen in de instructie van den ge meente-opzichter. De heer Mienes verklaart gaarne het evenzeer op hoogen .prijs te stellen, dat Bruin bij nieuw bouw medewerking vereent, doch spreekt als zijin oordeel uit, dat de .Raad geheel vrij- zou staan, indien de instructie hieromtrent een bepaling be vatte. Dit debat wordt nog wat voortgezet, waar na met algemeene stommen het Voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Met het oog op den keuringsdienst wordt de heer Buren te Alkmaar opnieuw voor eea jaar benoemd tot keurmeester voor deze gemeente. 1 Schriftelijk is door den heer Blom de vrai ling kan worden verleend van de verplichtii tot aansluiting bijl het waterleidingbedrijf. NaJ deze vraag door den heer Blom nader is toei licht, wordt door den voorz. gewezen op de d betreffende bepalingen der gemeente verorden! Indien een deskundig onderzoek aanwiji3t iemand beschikt over inderdaad goed water, kan vrijstelling worden verleend. Bij de hien voortvloeiende discussie blijkt wel, dat na 1 Jl a.s. ongetwijfeld wel dagvaardingen zullen m den uitgereikt. Nog is door den heer Pool ecu vraag ingeiit omtrent herstel van het loopbruggetje te Va huizen. Deze vraag wordt door den heer Pool 11 der toegelicht en. geeft aanleiding tot een tamel: breedvoerige discussie omtrent de vraag, wie derhoudpLiehtige is. Met betrekking tot het p naar het stoomgemaal schijnt wel eenige v; pliehting te liggen op de gemeente, zoodat dai dan ook herstel heeft plaats gehad, doch omtre het pad naar de molen, hetwelk loopt over ii diaconieland' van Veenhuizen, hebben de inlit tingen geen zekerheid kunnen brengen, zool B. en W. van oordeel zijln, dat de gemeente ai tot herstel moet overgaan. Nog wordt naar aanleiding der notulen o« ingediend of in bijzondere gevallen geen vrijst den heer Poland1 gevraagd of reeds een beslissit is genomen inzake standplaats voor woon wage en of B. en W» met een voorstel tot uitkoerii van presentiegeld voor de leden der stembureai denken te komen. Voorz. antwoordt, dat hieni trent in de eerstvolgende vergadering zal worii beraadslaagd'. De agenda is hiermee afgehandeld, doch du intusschen de gemeenteopzichter is verschene wordt met deze een nadere bespreking gevoel omtrent het bouwplan, ingediend voor de vd wachterswoning. (Aangezien dit slechts onto deelen betrof, hebben we het einde dier bespreki niet afgewacht. Verslagg.) Nieuwstijdingen Be Kon. Familie. Het was "Woensdagavond voor de werklieden verder personeel, in dienst van H.M. de Koningi in de Hoog-S oerensche bosschen, een avond, ff® ke zeker bij allen lang in aangename herinner® zal blijven. In de tuinzaal van hotel „Eik en Dal" had Koningin een fraaien Kerstboom doen plaatsen daar Haar personeel genoodigd. Tegen 5 uur wei-den de kaarsjes ontstoken even later verschenen de Koningin, Prins Henk' en Prinses Juliana, allen hartelijk begroete Nadat H.M. oen gebed had uitgesproken, spr® Zij een korte kerstrede uit. Gezamenlijk word® verder enkele Kerstliederen gezongen, waarna allen werden onthaald op chocolade en krentfi brood. Ook de Koninklijke Familie nuttigde dez etraetatie en onderhield zich met bijna aanwezigen persoonlijk. Ieder ontving verder een aardig Kerstgesd'6" als een aandenken aan dezen avond. Tot 6 bkef de Koninklijke Familie te midden van personeel, waarna de terugrit naar Het Loo Wl ondernomen. De Kon. Familie keert morgenmiddag in Haag van get Loo terug.

Nieuwe Langedijker Courant | 1925 | | pagina 4