Plaatselijk Nieuws li,Uit Volgt benoeming van Iden voorzitter der Ka mer en van de afdeelingen Groot'' en „Klein bedrijf." Respectievelijk wonden hiervoor herkozen de heeren Arntz, Kolster. en Schmalz, die onder dank verklaren deze benoeming te aanvaarden. Algemeene felicitatie volgt. Dan worden de verschillende commission voor het jaar 1926 ingesteld. Ingekomen stukken: Afschrift van het antwoord van het Minis terie van Waterstaat, gericht aan de Kamer v. Koophandel te Groningen, inzake de telefoon tarieven in Nederland. In de Memorie van Toelichting op het ont werp van wet tot regeling van de inkomsten en uitgaven der P. T. T., voor het dienstjaar 1926. is kenbaar gemaakt: „Gezien het vrij gunstige financieele aspect „van deze begrooting ook in verband be schouwd met den gang van zaken in het loo iende jaar zal eene verlaging van tarieven, „voor zoover althans.de algemeene financiee- „le toestand des Rijks zich daartegen niet blijft „verzetten, de volle aandacht moeten hebben, „ten einde in den loop van 1926 in werking te „kunnen treden. „De vraag, met welke onderdeelen de verla- „ging een aanvang zal kunnen nemen, vormt, „mede in verband met wijzigingen van' interna- „tionale post- telegraaf- en telefoontarieven, „een onderwerp van nauwgezette studie." In verband met het vorenstaande kan, aan gezien dit algemeene onderzoek nog niet is beëindigd, een op zich zelf staande tariefsver laging van beteekenis, zooals door u met be trekking tot de telefoonabonnemcntstarievcn wordt verlangd, niet aan de orde gesteld wor den. De heer De Raat meent dat de Minister zich vasthoudt aan een verkeerd standpunt, dat de ze diensten worden gebruikt als een bron van inkomsten voor het Rijk. De voorz. acht het ook niet juist dat het Rijk dit als een belasting op den handel laat drukken. Afschrift van een adres der Kamer van Koophandel te Amsterdam, inzake het ontwerp van Wet tot wijziging der verschillende wets bepalingen, in verband met de Wet van 22 De cember 1924 (Zeereecht.) Voor kennisgeving aangenomen. Afschrift van een mededeeling van het De partement van Arbeid, Handel en Nijverheid, inzake de DuitschSpaansche Handelsbetrek king- De Duitsche goederen worden bij invoer in Spanje niet langer belast, volgens het eerste (maximum)tarief, verhoogd met een toeslag van 80 pCt„ maar volgens het tweede (minimum} -tarief, of volgens het voor verschillende pro ducten gereduceerde tweede tarief, terwijl voor diverse Spaansche producten bij invoer in Duitschland weder de vroeger verkregen ta riefreducties gelden. Voor kennisgeving aangenomen. Een schrijven van de Nederlandsche Spoor- wegen wagons te Broek op Langendijk, binnen niet te langen tijd de bestaande weegbrug van 35 ton en 5.50 Meter lengte aldaar zal worden vervangen door een snèlweegbrug van 40 ton, en 8 Meter lengte. Het Bureau van de Kamer heeft verzocht zoo spoedig mogelijk tot deze vervanging te willen overgaan. De heer Wagenaar brengt de Kamer dank voor wat zij in deze heeft gedaan. Schrijven van het „Rijkstoezicht op de Spoorwegen" te 's-Gravenhage, betreffende het materieel op de lijn AmsterdamAlkmaar Helder. Toelichting van den voorzitter der verkeers commissie. De heer Grunwald zegt dat in een conferen tie met den ingenieur van toezicht de aandacht hierop is gevestigd en stond men niet onsym pathiek tegenover onze wenschen. Wat de on bewaakte overwegen betreft, die mede ter sprake werden gebracht, tracht de Maatschap, een afdoend seintoestel daar te stellen, waar door men tijdig op de hoogte wordt gesteld van naderende treinen. Echter is nog geen goed werkend toestel gevonden. Dan leest spr. een schrijven voor van het Rijkstoezicht, waarin wordt gezegd dat voor doorgaande treinen 4-assige rijtuigen met waschgelegenheid zullen worden gebruikt, ter wijl de niet doorgaande treinen uit 3-assige rij tuigen zonder waschgelegenheid zullen wor den samengesteld. Verder wordt er in het schrijven gezegd, dat gelijkwaardig materieel aan dat op andere lijnen wordt gebruikt. Waai de resultaten van zoo'n pover resul taat zijn, meent de heer Grunwald dat opnieuw op verbetering moet worden aangedrongen. De heer Kuiper is het hiermede eens er op wijzende dat nog geen verbetering is te con- stateeren en de rijtuigen nog even slecht zijn. Een schrijven van het „Hoofdbestuur der Posterijen en Telegrafie" te 's-Gravenhage, waarin wordt geantwoord dat op het werkplan 1926 de aanleg van een telefoongeleiding van Alkmaar, resp. naar Haarlem, Helder, Rotter dam en Zaandam, alsmede van twee geleidin gen van Alkmaar naar Utrecht zal worden ge bracht. Met betrekking tot de telefoongemeen schap met 's-Gravenhage wordt nog vermeld dat op 21 Maart j.l. een rechtstreeksche tele foongeleiding Alkmaar-'s-Gravenhage in dienst gesteld is. Voor kennisgeving aangenomen. Schrijven van „The Condensed Milk Com pany of Holland" te Alkmaar, met verzoek te bevorderen, dat wijziging worde aangebracht in de uren van de bezorging te Alkmaar van de poststukken uit Engeland en in de uren van verzending naar Engeland. Afschrift van een adres der Kamer v. Koop handel te Amersfoort, betreffende het wets ontwerp tot het mogelijk maken van verbin dend verklaring van collectieve arbeidsover eenkomsten. Naar deze aangelegenheid zal door de Ka- Dit punt zal op de volgende vergadering on der de oogen worden gezien, waar dit stuk nog bij de Comm. van verordeningen circu leert en de commissie dian met voorstellen zal komen. Exemplaar van het adresboek van de inge schreven firma's in de registers van 'alle Ka mers in Nederland, aangeboden door de uitge vers Rudolf Mosse te Amsterdam. En een dito van de N.V. Drukkerij en Uit geversmaatschappij „De Vlijt" te Arnhem. De voorz. zegt dat deze nog niet practisch zijn ingericht. Mededeelingen van het lid den heer Hoog land, inzake de Westfriesche Kanaalplannen. De heer Hoogland zegt dat de goedkeuring van deze plannen door Ged. Staten is aange houden op grond van een ingekomen bezwaar schrift. Spr. meent echter dat men vanuit de Kamer moet aandringen op spoedige aanname en uitvoering, vooral met het oog op de thans vele bestaande moeilijkheden voor de scheep vaart in Westfriesland. Verschillende plaatselijke verbeteringen blij ven achterwege met het oog op de kanaal- plannen. Dan wijst spr. er verder op dat Enkhuizen besloot steun te verleenen aan de kanaalplan nen, maar uit het raadsverslag van "Hoorn bleek dat men daar bezwaar had tegen de plannen. Spr. zoekt verband tusschen het bezwaar schrift bij Ged. Staten en een adres van de vereen, voor ontwikkeling van den Landbouw in Holl. Noorderkw., ingediend bij den ge meenteraad van Hoorn. De heer Nobel zegt dat door de vereen. Holl. Noorderkwartier bezwaar is gemaakt op eenige punten, Üie betreffen het district der Kamer van Hoorn. Spr. acht het nu tactisch om zich hier nog niet uit te spreken, mede in verband met de bezwaren in het district Hoorn. Voorz. meent dat men kan adresseercn om een aanvang te maken met de verbeteringen in ons district. De heer Hoogland acht het ook niet ver keerd op uitvoering voor ons district aan te dringen, waarmede de heer Nobel zich zou kunnen vereenigen. Nadat nog eenige oogenblikken van gedach ten is gewisseld, meent de heer Hoogland dat men evengoed op algeheele uitvoering kan aan dringen, waar men bij de Prov. Commissie ook van oordeel is dat er locale aangelegenheden zijn die zich lokaal zullen oplossen. De heer Ringers zegt dat het bij het aanne men van de planinen niet gaat om de details, maar om het hoofdplan, en zal bij uitvoering met de plaatselijke omstandigheden rekening worden gehouden. Met de heer Nobel tegen wordt besloten bij Ged. Staten aan te dringen op spoedige aanna me van de kanaalplannen. Uitgegane stukken: Adres, gericht aan den Minister van Buiteani- landsche Zaken, inzake Deensche Toegangs bewijzen voor buitenlandsche kooplieden. Adres, gericht aan het College van Burge- straatverlichting van Alkmaar. Adres, gericht aan den Minister van F in an cien, inzake de toepassing der zegelwet. Schrijven, gericht aan den Directeur van het Postkantoor te Alkmaar, inzake het verstrekken 'van wisselgeld aan de kwitantieloopers. Schrijven gericht aan de hoofdinspectiee der Posterijen en Telegrafie te Amsterdam, betref fende het postverkeer te Bergen. De rondvraag in ons volgend nummer. ïïfir een onderzoek worden ingesteld. Fascisme Fascisme is een woord, uit het buitenland geïmporteerd. Wat het beteekent. Het duide lijkst verklaren we doel en streven, wanneer we zeggen, 'dat het 't streven van het fascis me is om een landsbestuur in het leven te roe pen als in Italië, waar een sterke man in genoemd land fungeert Mussolini als zooda nig het gdheele staatsbestuur regelt, den koning tot een marionet maakt en de Kamer óf naar huis zendt óf dezer macht tot niets re duceert. Is de sterke man een hoogstaand en eerlijk mensch, wien de capaciteiten tot re- geeren niet ontbreken, dan kan zijn bestuur soms orde scheppen in een chaotische staats inrichting en soms ook meer welvaart brengen, welke voordeelen echter nimmer het gemis aan vrijheid kunnen goedmaken, want vrijheid blijft het hoogste goed des menschen en welvaart onder een tyraninieken druk „genoten" is veel al nog min verkieselijk dan de zorg, die mea in vrijheid met anderen deelt. Het fascisme, het willekeurig despotisme, heeft in sommige landen het parlemf ntairisme vervangen, d.i. een regeering van door het volk zelf gekozen vertegenwoordigers. Een parle mentair landsbestuur lijkt voor een volk het meest wenschelijke, het meest ideele en het meest democratische. Om zulk parlementair be stuur te kunnen vernietigen en een alleenheer schappij ervoor in de plaats te stellen niet al leen, maar ook door het volk te doen dulden en verdragen, daartoe zijn bijzondere omstan digheden noodig. Die omstandigheden waren er. Aan het parlementairisme kleefden in de laatste jaren tal van fouten; vele misbruiken waren ingeslopen. In de Zuidelijke landen met haar temperamentvolle bevolking met heet-ge bakerde breinen-en rekbare begrippen van eer lijkheid en trouw, waren die fouten grooter dan ten onzent. De verkiezingen, die moesten dienen om het volk haar „vertegenwoordigers" te doen kie zen, waren het middel van eerzuchtige perso nen en avonturiers om hun oogmerken na te streven. Ze stichtten ter eigen eer en glorie en ter misleiding van de kiezers een parfij, le verden daarmee slag en als ze zegevierend uit den strijd kwamen, kon het geknoei beginnen. Heel hun arbeid in het parlement was er vaak slechts op gericht om zich voordeel te ver werven, voor zich zelve en hunne vrienden. Ambtenaren werden afgezet, en door de poli tieke vrienden van de nieuw-gekozenen vervan gen. Belangrijke civiele en militaire posten wer den van bekwame bestuurders beroofd en met onbenullige, maar geprotegeerde baantjesgas- ten bezet. Konden alle vrienden op deze wijze niet worden ondergebracht, dan werden nieu we functies uitgedacht; op bureaux werd haast niest gewerkt; er werd op reusachtige manier „gezwendeld" de vrienden immers hadden ook weer hun vrienden en het land ging langzaam maar zeker naar den afgrond. In enkele landen, die onder zulk parlemen tair bestuur leden, zijn toen z.g. sterke mannen opgestaan, een Mussolini in Italië, Primo de R vier a in Spanje. Zij vernietigden de macht van de volksvertegenwoordiging en regeerden volkomen naar eigen inzicht. Hun vuist was zeer ruw en sloeg dikwijls erg willekeurig neer. Ze steunden op macht en niet op recht. Maar al kan hun bestuur ook nimmer gerechtvaardigd worden en al mag men voor het Italiaansche en Spaansche volk hopen, dat de vrijheid spoe dig weerkeere de vrijheid zonder haar ban deloosheid ontkend mag ook niet worden, dat beide grootheden een zekere orde hebben weten te scheppen in het staatsbestuur, duizen den overbodige baantjesgasten naar huis heb ben gejragd en gezorgd, dat er op de bureaux weer gewerkt werd. Al meermalen is de naderende dood van het fascisme voorspeld, maar telkens blijkt het nog springlevend en in staat om "door voorbeelden, die wekken, volgers te trekken. Mussolini was de eerste dictator, Primo de Rivera volgde hem na in Spanje, Pangalos deed het in Grie kenland, en Prins Karei zoo wordt het lang zamerhand uit de verwarde berichten wel dui delijk probeerde het, voorloopig nog tever geefs in Roemenië. Portugal, Turkije, en Per- zië zijn voorts nog landen, die tegenwoordig min of meer dictatoriaal bestuurd worden. In Duitschland en Engeland wordt een krachtige fascistische actie gevoerd en zelfs onder ons, koele Hollanders, trachten nu en dal. ia. cis.en het hoofd op te steken, nu eens onder den naam van actualisten, dan weer als leden van een "Nationale Unie en in de laatste weken als aanhangers van den bond „Vóór Oranje, tégen Rood." Ondanks de bepaalde goede resultaten, die het fascistisch bestuur in de Zuidelijke landen behaalde, achten we het fascisme een gevaar en een kwaad, omdat het de persoonlijke vrij heid bedreigt en willekeur stelt, waar recht behoort te staan. En nu weten we wel, dat het Hollandsche volk nuchter van aard en niet zoo gauw achter een fascistisch relletje aanloopt, als onze heet- bloedige Zuid-Europeesche broederen, daarte genover staat, dat we ons weer makkelijker schkiken in dingen, die „nu eenmaal gebeurd" zijn. We moeten hebben een goed parlementair stelsel, of ons land zal gedreven worden tiaar een fascistisch avontuur, met op den achter grond hamer en sikkel: de dictatuur van'het proletariaat naar Russisch model. WE i'J£HAAUUBDI>OTDI.IJIf« YAN OUD BURGEMEESTER A. SLOT Pzn. Den 5en Januari 1926 is het stoffelijk over schot van den Oud-Burgemeester Arie Slot Pza. ter aarde besteld. 't Loopt af en aan tegen twee uur in de nabij heid van het raadhuis, een gaan en komen van menschen. In 't raadhuis wachten de gemeente-secretaris en -ontvanger, de geneesheer Dr. Verdonk, de raadsleden, politiemannen in ruste, de heeren Dirkmaat en v. d. Molen, we zien die afgevaar digden van polderbesturen, armvoogden, ook de burgemeester van Noord- en Zuidscharwoude is aanwezig, alsmede de directeur der lichtbedrij- ven. Ook de heer Jacob Baldier is in 't raadhuis Straks sluiten al die vertegenwoordigers en offieieele personen zich achter den stoet aan. Voor 't sterfhuis wordt de stoet inmiddels, bestaande uit tal van rijtuigen, geformeerd. Lang zaam met den gemeenteveldwachter voorop, be weegt zich de lange rij van zwarte rijtuigen plechtig en statig langs de dorpsstraat. 'tGaat voorbij de christelijke school, de stich ting, waarvoor de overleden burgervader zoo warm voelde. Hoe had hij nog gehoopt de feestvergaae ring te kunnen bijwonen; 'tneeft niet mogen zijn. De stoet passeert de Chr. Geref. kerk. Hoevele muien is hier ouderling A. Slot de voorganger en catechiseermeester geweest, 'tls een stille hul de aan den oud-ouderiing der Chr. Geref. kerk, dat de raad der tegenwoordige Chr. Geref. berk zich hier achter de stoet aansluit. Voor tal van huizen heeft men voor de ramen de gordijnen neergelaten. De stoet nadert de Bak- kershrug; hier sluiten zich het personeel aan I van de Chr. Nationale school, waarbij ook de heer A. Ouwehand, oudi-hoofd der Chr. school alhier. Rechts van den stoet verheft zich het trotsehe veilingsgebouw. Ja, overal in heel ons dorp is j te zien, 't goede onder het gezegend bestuur van den ontslapene tot stand gebracht. Aan het betaalkantoor wachten reeds, de be taalmeester, de*voorzitter van die L.G.C., bestnurs leden van Groentencultuur, en afgevaardigden van den Noordiermarktbond. De kerkeraad dier Nederi. Hervormde kerk, als. mede van de Gereformeerde kerk, hebben verte genwoordigers gezonden. Het hoofd van ae Open- bare school is mede aanwezig. De doodsklok davert zijn sombere klanken over ons dorp, in diepe stilte wordt de kist uit den wagen genomen en op de baar geplaatst. De baar staat naast 't raadihuis, de plaats waar de over ledene zoo lange jaren resideerde; zijn naam staat met vergulde letters in marmer daar gegrifd. "Wie kon te Broek op Langendijk, heeft zich naar den doodenakker hegeven. De dragers nemen de baar op en onder 't klok gebeier, dat die menschen zoo diep ernstig stemt gaat 't naar de open groeve. Hoevelen er rondom het graf staan, ik waag het niet te schatten. Langzaam zakt de kist in 't graf. Ds. de Jong, Geref. pnedikant treedt naar voren. 'tls niet gemakkelijk, aldus deze Evangelie die naar, soms hoogst moeilijk zelfs, aan 't graf te idling 'dié eid als vc drijven h jje invlot leente niel de fami burgen: len, die r js van on u'kbesture verdere irgers en dank. 'an dit gi reken een spreken. Dikwijls toch moet van den overledene worden gezwegen. Door Godls genade is hier al 't pijnlijke weggenomen. Hier, bij dit graf, dat ons spreekt van vergankelijkheid, van al 't na tuurlijke, mogen we onzen God lof prijzen, voor Zijn genade aan broeder A. Slot verneerlijkt. 't Geestelijke is onvergankelijk, en blijft in eeuwig neid. Waar de lichaamskrachten minder werden, werden die van den geest niet minder. Zijn Gods vertrouwen is in zijn levensavond nog toegeno men en hoe dankbaar verhaald» hij dit mij telkens weer. Hoe mogen we den ri.eere daarvoor danken; God gaf hem vele levensjaren, en een buitenge woon gemakkelijk zien- en sterfbed. rioe grooie troost biedt dit anes niet aan u, die overblijven. Anderen zullen vermelden, welke groote be teekenis broeder Slot heeft gehad in 't maatschap pelijk leven. in de kerk des Heeren heeft onze nu ontslapen broeder ais lid- en ambtedragler hartelijk meege leefd en naar gjediend met zijn rijke gaven. Tal van de omstanders nebben van hem catechetisch onderwijs ontvangen; in de Vergaderingen van classis en particuliere synodle had zijn woord gezag. Voor al dien arbeid, door hem vfèrrioht, Jan ken we den Heere, die broeder Ei lot daartoe be kwaamde. Onder zijn gezegend bestuur van vele jaren, is nu gekomen dat christelijk karakter, dat ons dorp kenmerkt. Ook hiervoor Gode iank Van dit graf gaat een ernstige stem uit: De dagen des menscueu zijn ais een damp. Wie had gcdacnt, voor enkeie dagen nog, dat we aan dit grai thans zouden staan? Even plotseling als de stervensure kwam voor br. Slot, kan dit uur ook slaan voor u en mij. Zal ook aan uw graf t zelfde kunneu wordieu gezegd als aan deze grot ve? Leert uit dit sterven zien als onzen dier baren ontslapene op dien Heere Jezus Cnristus, Al verliest ge dan uw lieven ,ge zult het awor Hem benouden. Heilige de Hieere aan onze harten de sprake Gods, die tot ons komt in deze stonde. Dan treedt die heer Rens Slot, wethouder aer gemeente Broek op Langendijk naar voren. We staan aan het graf van een man, die vaa grooten invloed is geweest op het politieke leven van ons dorp. Twintig jaren heb ik met hem zit ting gehad in den Raad dezier gemeente. Zoo beb ik hem leeren kennen, en weet wat hij was voor Broek en Broek voor hem. Onder zijn be stuur is veel verbeterd, 'k noem de markt en het vervoer. Mee door zijn arbeid is onze plaats tot l worden grooten bloei gekomen en heeft een vooraanstaan de plaats verkregen in onze- omgeving. Zijn liefde voor Broek was groot. Hoe innig was hij verheugd als hij iets nuttigs voor gemeente had weten te bereiken. De ontslapene had groote diplomatieke gaven; lclub nogi zij die hem niet begrepen, hebben dit wel eens reden in e voor autocratie gehouden. AltijdAag bij hem 't >rdt verwi ïllen hem )EK OP I g 5 Janua trig jubile lhier. geii, ons i we zoovt r verlies. willen 3 kinderei n. We dat nesgaven, iemand ut ende; wie onder de kneid. Wi; in moei. iteeds i menseher Jod. Hem en belas art, maar ijk lof en wij weten H;rnakei3 God net akt, maai zoek zal I plechtig gen 't hoo t beieren r den indn jeleidd® Bi oud-Bur; ste rustpli BiSCHAR eeling vat >esloot dez geven te 14 Jan ren zulles trachten kers grati taarten kt g werd oi welzijn van de gemeente voor. Wij zullen hem niet vergeten, zoomin als de treurende familie de man met het heerlijk optimisme. Hij ruste in vrede. Van harte wensch ik, dat hij ontvangen heeft, waarop hij hoopte en waar in nij steeds geloofd heeft. De hoer a. de Boer, de voorzitter der L.G.C, wensoht den overledene te huldigen namens dejten> en na tuinders. De tuinbouworganisatie benoemde dei lieer A. Slot tot Eere-voorzitter, een welverdien de onderscheiding. Zeer is de bloei van den tu in bouw, mee door den arbeid van den heer Slot, toegenomen. Hij was de eerste steenlegger van het nieuwe betaaikantoor. Toen het gebouw in gebruik genomen werd, ontving het bestuur een afgelegen vereeniging het portret van dei uu ontslapenedankbaar is dat aanvaard, en 'I nee ft een eereplaats in onze vergaderzaal. 'tls als we samenzijn, of zijn vriendelijke bli op ons neerziet. Hij leefde naar eeuwige beg' so'en, in die beginselen is hij gestorven. Hij ruste in vrede. De heer J. Bouwens sprak namens het waterj schap Geestmerambacht. Toen de aartsvader Jaoob stierf, was ,1e rou bij de Joden zoo groot, dat daaruit de Egypte] naren de conclusie trokken „een gioot man onder hen gevallen". Dit geldt ook hier, bij ons is eveneens eei groot man gevallen. Een man met kostelijke gavei gesierd, en die hij ten dienste stelde van Kerl Staat en Maatschappij. Zelf was ik zijn eatechesant; en ons zijn leei lingen heeft hij gewezen, hoe ui", het duist van het graf een uitgang is gemaakt tot he lioht door Hem, die van zich zelf getuigt: j ben de Weg, de Waarheid en het Leven. I Van het polderbestuur was die heer Slot vooi zitter; hoe wist hij die vergaderingen steeds i leiden en een intiem karakter te verleenen. Hij was een man van de groote lijn; menigee begreep hem dikwijls niet; steeds heeft hij alt weten te sturen, dank zij de gaven, door Gm hem geschonken, in 't juiste spoor, Aan den oud-voorzitter van ons polderbestua is bewaarheid het woord dier Heilige Schrift „Di.e Mij eeien, zal Ik eeren." Zij zijn uiteinde in den Heiland eens ons alle j deel. Ds. Jukema spreekt namens den kerkeraad vai de Ned. Herv. kerk te Br. op Langendijk Allereerst een woord van hartelijke deelnemui; tot de familieledten. Ik weet, dat menschelijk' woorden te kort sohietlen. We willen uiting ge ven aan bHjdsehap en dankbaarheid voor 't wed door den overleden Burgervader verricht. Ni" in 't minst voor zijn arbeid in 't belang van God Koninkrijk. Deze man met verziend» blik en me warmte in de ziel wist over de kerkmuren Feei^ te zien: Hij wenschte Christus te brengen aai =e zijn omgeving. Door woord en daad was hij zij1 medeschepselen tot zegen. Wij danken hem vooi zijn houding als Burgervhadler. Hij wist en toondü ïsje van i Hen, den «I bloemstul tograaf na pil onthai poppenkas ieder no huis. ddags van iptie. D<x aakt. Wi lang der oude i School, d dokter en s was i vele ca den Raac in n en. I [ïgstelling DKARSP ■ve veraerr psdub „V. dschen S (len naar ICMENHl dj verneme I wederom gezocht om omen aan Strijden. PANCIRA rnemen, da das voor d geschieden a f27.90 e firma J. »r f 1.70 p PANGRA dames aan tenderwijs i dat die overheid Gods dienaresse is. Zijn warm' ^J^^Hlenc waardeering als overheidspersoon voor de kerk heeft hij zichtbaar getoond, bleef nooit in gebrek1 dit altijd weer door woord en daad te bewijzen- Daarvoor danken we aan zijne groeve den Heet God gaf genade en eere, Hij trooste u, betr°«j kingen bij den voortduur, en sehenke u Zijn' zegen. Burgemeesterr v. Spengler wenscht namens vier zustergemeenten de nagedachtenis te hul digen van den oud-Burgemeester Slot. Met dankbaarheid en eerbied denken we ft- werden bei ekker. Den erste bijeen heer Jb. I consistorie] doel was r- Kok we: sn mevr. E ij. dat zij treden wa

Nieuwe Langedijker Courant | 1926 | | pagina 2