>P ;en SE aagt LKMÜ J PS OVEN Dinsdag 12 Januari 1920 88e Jaargang Rechtzaken IP. dingen n het 'azijn, 5. irijzen pit rijgbaar. FEUILLETON ISOLA Sport en Wedsfri den Uit den Omtrek. oo VND5CHE IDE.RS. N"0» 5. INTERC. TELEPHOON 52 NIEUWE LAiüGEDIJkER C0ÜRA1T VOOR BlEiN POLITIERECHTER. Zitting van II Januari. Met dichte beurs zijn schuld) le'aald. kok Willem de M., die in de woning vin imilie de G. te Heiloo'vertoevende, zich al- had meester gemaakt van de poriemonnaie de huisvrouw en dezelfs inhoud f2.45 werd veroordeeld tot de 5 weken, die hij 2ereida lorarrest had doorgebracht, zoodat zijn open de rekening met mevrouw Justitia ten volle iteerd. Blaar had hij voordleel van. i zekere Bern. K. had op 12 October terecht an wegens mishandeling van een jongen e.-i meisje, die hem zouden geplaagd hebben. Daar ier getuigen niet van huis kon, omdiat ze dag die ooijevaar óp visite verwachtte, Ie zaak tot 11 Januari uitgesteld. Echter heden bedoelde getuige, om welke reuen dan alweer niet aanwezig. De beklaagde werd) rijgcsproken en van de niet-versohijning van tje Veldt acte gevraagd en verkregen. Niets gelijk dat zij nu nog het gelag zal moeten n. Ook weer 'n uilenstreek. ere B. v. W. uit Blokker, wiens kinderlijk t en coquet lorgnetje absoluut in strijd) iet zijn twistziek karakter en hevige vecht stond nu terecht wegens diefstal van 23 in die hij met medewerking van zijn dorps- t B. B. zich wederrechtelijk had toege- d en voor f 18.50 aan d©n koopman Jan Klei- te Hoogkarspel had verkocht. De eigenaar de eendien was zekeren Jan Dekker, daagde, die wel eens voor mishandeling, nimmer wegens diefstal terecht stond, heeft hadie inmiddels vergoed. Hij en zijn compag- 3. werden thans elk veroordeeld tot f 3'J of 30 dagen. Onbeschaafd geluiiP. ingezetene van Coksdorp op Texel kreeg Augustus kwestie met een mede-eilander het bezitrecht van een stukje grond en likte daarbij zulke onbehoorlijke termen, dat eden ter zake beleediging werd veroordeeld' 10 boete of 10 da-gen. Dïe bofte niet zoo'n bootje, a jongmensen uit Alkmaar, die beweerde tines H. te heeten, doch zich met „Jan" tevreden stellen, stond1 terecht dat hij in daar nog plaats voor mij vroeg nij, meer ie helft van zijn tweede sigaar opofferende, leb hier de Mercury. Jepp.s i» voor .sto ten gekozen een groote zegepraal voor zijde." spreidde het blad uit en nam aen schijn ten ijverig te lezen, alsof hij elk woord van a lange uiteenzetting van dea politieken md verslond; maar na verloop van eenige ten liet hij de Mercury op zijn knieën zak- ïn begon te praten. Er waren menschen in y, die betwijfelden of kapitein Pentreath lijk wel lezen kon. Er was, natuurlijk, een jeweest, dat hij het kon, anders had hij geen er kunnen worden; maar er heerschte een ing dat hij het door gebrek aan oefening afgeleerd en er niet meer van onthouden dan in den vorm van ae eerste beginselen, 'psehriftenop een ^uithangbord en groot ge le hoofden van nieuwsbladartikelen. Men het er voor dat de inspanning, die het hem >t had om door de examens te komen, een ia zijn nerseos had achtergelaten, ij gaat zeker naar Plymouth?" vroeg hij. Tj gaan naar Londen." erkelijk?" Een slechte tijd van het jaar 'Londen miat en regen, en allerlei akelig nu deed hij een reeks van Vragen beuzel- ;e vragen, hinderlijk als vliegen, die om het van een slapende gonzen; en toen kwam welkom geroep van „Bodwin", en ongaarne et hij hen. ■t overige van de reis werd bijna stilzwijgend l^gd. Zij hadden de ooupéé meestal voor zich en zaten ieder in een hoek tegenover elkan- voorwendende te lezen Isola'schijnbaar ept in een boek dat zij op goed geluk had gnomen toen het rijtuig al voor was, en ]ji Allegra haar toeriep dat zij zich moest ten. Carlyle's „Helden-vereering". Die kern combinatie met zekeren Jozef K., welke inmil- j dels wegens een andere strafbare daad in voor- arrest is gesteld, te Heiloo in Af aart 1925 een hoeveel hfeid lood had ontvreemd. Dit lood werd ten huize van Jozef K. gesmolten en verkocht aan den eveneens veroordeelden opkooper en buur man Nic. KI. voor 27 cent per Kilo. Er was in 't geheel 64 kilo,weggenomen. Eerst later werd aan de justitie bekend:, dat bovenbedoelden Jo hannes, eigentlijk Jan H. medeplichtige was. Dit jonge mensch kwam er heden bijzonder goed af met slechte f 10 boete of 10 dagen hech tenis. i Nieuw onderzoek gelast. I Een Alkmaarsch winkelier in vischwaren, A. D., moest terecht staan wegens beleediging van een adjunct-keurmeester, die hij gedurende diens ambtelijk bezoek eenige ongepaste woorden had' toegevoegd. Beklaagde was niet aanwezig, doch voo rhem verscheen Mr. Langeveld, wat echter niet voldoende werd geacht. Verondersteld wordt, echter dat beklaagcue een zeer zenuwachtig per soon is en in overspannen toestand heeft gehan deld. Daarom is aan den heer Wiggers een nader onderzoek naar den persoon van 'beklaagde op gedragen eii de verdere behandeling bepaald op 1 Maart. Een vrijpostige penningmeester. Het penningmeesterschap van de voetbalclub K.F.C. te Kolhorn was opgedragen aan den 22- jarigen slagersknecht N. v. d. G. tb Heerhugo- waard. Toen eenter rekening en verantwoording werd gevorderd, bleek de thesaurier der Kol- horner leertrappers f 19.47 te kort in kas te hebben. Hij bleek onmachtig of onwillig om <Bt tekort aan te zuiveren en stond heden terecht wegens verduistering. Hij scheen gepikeerd op de club en had uit 'n soort wraakneming het geld van de club besteed aan dingen, die beslist onnoodig waren. Ook hu toonde hij weinig lust toezegging te geven, dat hij aan zijn verplichting zou voldoen. De officier vordlerde f50 boete of 50 dagen, doch de Politierechter wenschte de zaak nog eens onder de loupe te nemen en heeft de uitspraak gesteld op 1 Ffebruari a.s. I i N. Niedforp I—Pt. T. SL 1 5—1. Eindelijk weer eens gevoetbald'! Na een ver- nkhrikkelijk lange pauze van 6 weken, waren we Zondag weer eens in de gelegenheid om onze uitgedroogde en verstijfde ledematen uit te rék achtige woorden, de schoone volzinnen, gingen als een stoet schimmen haar oogen voorbij. Zij had niet het minste begrip wat zij las; maar werk tuigelijk volgde zij de regels eu sloeg zij het blad onderaan de bladzijde om. Alartin Disney had langs de lijn een aantal nieuwsbladen opgedaan eenige te )Jar, eenige te Plvmoutn en eenige te Eixeter die hij, het eene voor het andere na, inzag en neerwierp. Nooit had hij krantennieuws zo oonbelaugrijk, de hoofdartikels zulk een bombast gevonden. Hij zag naar Isola terwijl zij onbeweeglijk in haar hoek zat. Hij keek naar die tengere, blanke ban den, die met geregelde tusschenpoozen de bladen omsloegen. „Is je boek hee linterossant vroeg hij einde lijk, zich over haar kalmte ergerende. Hij was oplettend eo beleefd' jegens haar ge weest, had haar de nieuwsbladen aangeboden, te Exeter thee voor haar besteld, en alles gedaan wat een beleefd eentgenoot behoort te doenmaar hij had geen poging gedaan om een gesprek aan te knoopen, en zij evenmin. De vraag naar het boek werd hem door zijn ergernis afgeperst. ,,'tls een boek, d-'t je me jaren geleden te Di- nan gegeven hebt," antwoordde zij, hem met een treurigen blik aanziende. „Helden-Vereering". Herinner je 't je niet Ik had toen nog nooit iets van Carlyle gelezen. Jij hebt me geleerd hem te waardeeren." „Zoo? Ja, ik herinner 't mij een Taudhnitz- editie, in marokijnen band in Engeland bin nengesmokkeld. Ook al een bedrog, zoo'als er zooveel in het leven is." Hij wendde het gelaat stroef naar het, portier, als om een einde aan het gesprek te maken, en sprak niet weer voordat zij in het helder schijn sel van het electmcn licht aan het groote station waren. „Ik heb om kamers bij Whitley getelegrafeerd." zeide hij, een hotel bij Cavendish Square noe mende, waar zij eenige dagen gelogeerd hadden voordat hij naar Indië ging. Zou je den keu dat het te laat was om op Hans Place een bezoek te brengen, voordat wij naar ons hotel gaan?" Op die vraag on (nutste zij. Hij zag bij het licht der lantaarns dat zij vuurrood ward. „Ik geloof niet dat het daar te laat voor zal ken. Maar hoel Met een verpletterende 51 ne derlaag konden wij huiswaarts keeren. De eer ste nederlaag. Over den wedstrijd hot volgende: Als beide elftallen zich opstellen blijkt de scheidsrechter afwezig te Zijn. Met goedvinden der beide partijen neemt de neer D. Visser van Oudkarspel de leiding op zich. Direct na uen aftrap wordt het vijandelijke doel heftig be stookt. Langzamerhand gaat de strijd gelijk op en wordt spannend. Beide doelen verkeeren om beurten in gevaar. Terwijl onze verdediging een onbetrouwbaren indruk geeft is die der gasthee- ren zeer soliede. Uit een corner neemt N. Niedorp de leiding. De D.T.S -aanvallen zijn goed, maar het beslissende schot ontbreekt. De rust gaat in gaat in met 01 Na de rust wordt er vinnig aangepakt. Echter voor korten tijd. Eenige D.T.S -spelers geven tee kenen van vermoeidneid. N. Niedorp komt er steeds beter in. Vooral hun voorhoede is zeer actief en al spoedig is het 20. Even leeft D'.TjS. op Uit een corner wordt een tegenpunt geboren. Daarna gaat het eenigen tijd gelijk op. D.T.S. doet nog eenige heftige pogingen om gelijk te maken. Het wil echte rniet. Daarna zakken zij weer af. De halflinie presteert bijna niets. Op verrassende en vlugge maaier breekt de N. N.-voorhoede 3 maal achter elkaar door onze ver dediging heen, daarmede hun 21 stand op een veilige 51 brengende. D.T.S is nu geheel uitge speeld. In de stand komt geen verandering meer, waarmede het einde komt en N. N. een stevige overwinning boekt. DEETJE. „Holland" 1-„C.S.V." 1. Zondag speelde „Holland"' I op eigen -veld een wedstrijd tegen „C.S.V." I van Castricum, met als scheidsrechter Hartog. „Holland" kwam volledig in 'tveld en na het aanvangs- signaal van den scheidsrechter bleek al spoe dig dat ook „C.S.V." een stevige ploeg in 't veld had. Direct in den aanvang was „Hol land" in de meerderheid, wat het tot de rust bleef en zoodoende had de keeper van „C.S. V." de handen aardig vol, doch een geluk voor „C.S.V." was dat de „Holland"-voornoede steeds hopeloos naast en over schoot, totdat tenslotte uit een kleine worsteling voor het „C.S V."-doel „Holland" de leiding nam ver kregen door den rechts-binmen. Voor de rust wist geen van beide partijen het doel meer te vinden. wezen," antwoordde zij, „of Gwendoline moest uit dineeren zijn. Zij dineert dikwijls buitens huis." „Ik hoop dat het vandaag een uitzondering zal wezen." „Afoet je haar dan zoo volstrekt spreken vroeg Isola. „Volstrekt." „Je wilt haar zeker naar mij ondervragen'" „Ja, Isola, dat i3 het juist wat ik ga doen.' „Je behandelt one ate een misdadigster: of in allen gevalle als mand, wiens woord je niet vertrouwen kunt." „Ik kan niet anders, Isola. De folterende twij fel, die ik geleden neb, kon alleen op ééne wijze opgeheven worden. Het komt mij zoo vreemd, zoo zoo onmogelijk voor, dat je in mijn afwezigheid je zuster hebt bezocht, hoewel je in geen emoe len brief, dien ik van je ontvangen heb, de min ste toespeling op dat bezoek hebt gemaakt En sedert mijn terugkomst hteb je er ook geen woord van gerept; totdat je bet opeens, toen ik van je reis naar Londen en den laster, waartoe die aan leiding heeft gegeven, sprak, deedt voorkomen, alsof ik er alles van had moeten weten." „Je kunt Gwendoline zoovieel vragen als je wilt," zeide isola, op een gekrenkten toon, „en dan zal je zien of zij ontkent.dat ik in Dtecem j ber, toen je weg was, bij haar ben geweest." Kolonel.Disney hielp zijn vrouw in een stati onsvigilante. De koffers wterden op de imperiale geladen, en bevel wera gegeven om naar Hans Place, no. 99 te rijden, want hoewel Hazel- rigg's prachtig heerenhuis, op zijn kaartjes en zijn postpapier vermeld stond als de Towers, is het. toch altijd goed dat men voor het groote pu bliek zijn adres met een nummer opgeeft. Gedurende den langen rit naar Park Lane en Knightsbridge werd geen woord gesproken; geen woord toen de vigilante stilhield voor de hooge stoep van een sierlijk rood baksteenen huis, eenigszins smal naar evenredigheid van zijn hoog te, en met veel terra ootta beeldhouwwerk om uitstekende vensters, nissen en balkons. Een gepoeierde lakei in groene livrei deed de deur open. Mijnheer Hazelrigg was thuis. De lakei ging ben voor naar een van die ongezellige Na de rust wist al spoedig de „C.S.V."-voor hoede de „Holland"-verdediging te verschalken doch daarna werden de „Holland"-aanvallen des te gevaarlijker, waaruit dan ook spoedig nog een punt groeide, waarmede ook het ein de kwam; alzoo de stand 2—1 voor „Holland." „Holbnd" II trok naar „Vrone" II en wist met 1—0 te winnen wat zeker een succes is te noemen. „HOLLANDER." „yrone" II—„Holland" II. Zondagmiddag had de wedstrijd plaats tus- schen „Vrone" II„Holland" II onder lei ding van den heer Koning uit Alkmaar. Beide elftallen zjjn volledig en vooral „Holland" schijnt ons sterk opgekomen te zijn. Over het algemeen is een forsche wedstrijd gespeeld, waartegen niet streng wend opgetreden. Van mooi samenspel is geen sprake en het is den ganschen middag vrijwel een doelloos over en weer trappen met iets in de meerderheid. Uit een penalty voor de rust verkrijgt „H." een doelpunt. Reeds is na de rust alweer een half uur gespeeld, als Jb. Ploeger de bal krijgt toegespeeld, den back weet te passeeren en dein gelijkmaker in het net deponeert. Echter wordt op hetzelfde moment gefloten voor buitenspel. Door deze beslissing ontstaat onder de „Vro ne "-spelers eenig gemompel. De voorzitter deelt daarop aan de leden een waarschuwing uit „Jongens zeg nou iniks, want de scheidsrechter zegt ook niks." Deze woorden geven den' scheidsrechter aanleiding den „Vrone"-aanvoer der te verzoeken den betrokken persoon van 't veld te sturen. Eer de aanvoerder van zijn ver bazing was bekomen, temeer daar hem geen uitleg van de situatie werd gegeven, constateer de de scheidsrechter onwilligheid bij den aan voerder. waarop hij den wedstrijd deed staken, zoodat nog 7 minuten zal moeten worden ge- speeid. Daarover nader ondervraagd, verklaar de de heer Koning den wedstrijd te hebben af gelast „wegens overlast van het publiek." Het eerste elftal was op bezoek bij „Zee vogels" en verloor, naar men ons mededeelde verdiend met 3—0. - EENIGENBURG. Zondagavond trad in café „De Burcht" al hier op, een gezelschap bestaande uit eenige leden van het Intiem Tooneel, Directie de hr. kamers ,die men meestal zelfs in de fraaiste huizen vindt; een kamer die door het gezin zelden gebruikt wordt een soort van wachtkamer voor onverwachte bezoekers. Soms is die wacht kamer zoo kil als het voorportaal van een kerk; soms vertoont zij ©en schijn van geleerdheid door dat er langs de wanden rijen boeken zijn die niemand ooit leest en heet zij een bibliotheek. Maar in welken vorm ook, altijd maakt zij een onaangenamien indruk op den bezoeker. In dit vertrek brandde natuurlijk geen vuur. Isola viel huiverend op een glibberigen stoel met '©deren zitting, terwijl haar echtgenoot onophou delijk heen en weer stapte. Dit duurde bijna tien minuten, toen Gwendoline binnenkwam, in een zwierig grijs Dluche kostuum rijkelijk met kant en rose lint gegarneerd. „Wel, dat is verbazend!" riep zij uit, na Isola gekust en den kolonel beide handen toegestoken to hebben. „Kom jelui, lieve menschen, uit de lucht vallen?" Ik dacht dat jelui wel driehonderd mijlen ver was, toen de knecht mij kwam zeg gen dat jelui op me wachtte, 'tls een wonder dat we vandaag thuis dineeren. We zijn zoo zelden thuis. Jelui blijft natuurlijk bij ons di neeren. Kom boven, en zet je hoed af, Isola. Neen, over je toilet behoef je je niet te bekom meren," Disney's weigering voorziende; „we zijn onder ons. Daniel is zooeven uit de stad thuis gekomen." ,,'t Is heel vriendelijk van je, maar we kunnen van avond niet bij je dineeren," antwoordde Dis ney. „We zijn pas in stad gekomen, en hierheen gereden om je te zien voordat we naar ons hotel gaan. Het rijtuig met onze koffers wacht voor de deur. We zijn voor zoo korten tijd in stad, dat ik je dadelijk wilde bezoeken inzonder heid omcliat ik je een vrij dwaze vraag heb te doen." Zijn stem werd heeseh, hoewel hij zijn uiterste best deed om een luchtigen toon te behouden. „Vraag maar op," antwoordde Gwendoline, vroo lijk naar haar zuster ziende, die in een neerslacht tige houding bij den ledigen haard zat. „Vraag maar op," herhaalde zij. „Als ik je kan antwoor den ,zal ik het dioen, maar wees zoo goed in aan. merking te nemen dat ik een slecht geheugen

Nieuwe Langedijker Courant | 1926 | | pagina 1