Chilisalpeter. MUZIEK OUDES, CHILISALPETER. 11 Exporteurs C. van GALEN, aai- en A. HILDERI E. BB - Houtiil 52 Mr. DAMBRINK komt toch! „De Al Politiek getoetst aan de critiek". Gymnastiekvereen. „Hercules'' en „Hygiéa" LAMFER en ORNAMENTEN Drukwerk eel Uienzaad, ilver Uienzaad, eel Nepzaad DE BOER Wz ten brumenoate. lekschult aviljoen TJALK, De Pathéfoons UITVOERING Dr. STEHR, Tandarts Fa. WILLEM VAN VUURE voor den Dans, SNEEUWWITJE rafenisver- ieer C. Vis, «ent de ver- :om aan de le aandacht l het vorig :n als voor. der begra- e zijm ge- jooper. Uw uw streven eid in deze cht. Nu gij ir u bij uw loeten aan- goed hart, «vordt over uur en ver- u is gedaan Ruijs moest voorlooper of hij deze eze na eeni- ehoef hem waarnemea irlberg zich hte pad ge ing dan ook heer Paarl omen. g volgt op den secre :n, die zon oedgekeurd eloot om de C. Vis. 2. ilman. :rsoneel be vies worden ering. rz., dat tot heer Jb. de ng verleend t aankoopen is het Jaar- eemoed ge- l sterfgeval- schen. ring gehou- aangename :inig, terwijl reenigingen. oerd, waar- afgehuurd, )ec. '24 be- teuwe leden 28, overle oo een voor ie in dienst lit voor het bracht voor iging is ge itgesproken, irlooper ge graven nog s der verga' t den voorz. j den bond r gemeenten Niedorp en le heer van rekening in en. 1114-55, de ïadeelig sal o 1 Jan. '25 20V2 zoodat met een be an den pen- loor de ver- teijes zal op reenigingen overledene ;rafenis vol- ren voor de il dan door e uitgeleide ;nda worden de dragers gemeente, wordt ver- ring worden :iegeleide en e heeren P- ;r, die allen :mmen wor- aan vaarden, ndsvergade- Moeijes en gers de h-h- t de rekening van Exter ,ger de heer angehoudien el. ussi-e is ge' wordt beslpten 'géén pensioent toe te 1 den heer -Ruijs tegemoet te komen, die iupe is geworden van het besluit,- dat dra- en voorlooper op 65-jarigen leeftijd moe- Jtreden, wordt besloten dein "heer Ruijs gratificatie toe te kennen. een viertal voorstellen, het bedrag be ende, wordt gekozen het voorstel, hem een lijksche gratificatie toe te kennen van f16 gratificatie loopt stilzwijgend door, zoo omtrent geen nadere voorstellen worden aan de rondvraag wordt besloten het bedfag afgehuurde begrafenissen met 1.te loogen. heer Kat doet mededeeling dat vóór re edrager zich heeft opgegeven de heer A. er, die als zoodanig wordt benoemd, heer Ruijs spreekt een woord van dank de ontvangen enveloppe met inhoud en het door de vergadering genomen besluit. wordt medegedeeld dat de leden, die reglement bezitten, dit kunnen bekomen len bode, den heer F- Moeijes. iermede is alles afgewerkt en sluit voorz. een woord van dank de vergadering, de hierna gehouden bestuursvergadering tot penningmeester herkozen de heer P. at, en tot secretaris gekozen de heer W. v. in de plaats van den heer Jb. de Boer, hiervoor bedankte. ZUIDSCHARWOUDE. isteravond vergaderde ten lokale van uen neer Kramer het Ziekenfonds „Helpt Elkander" voorzitter fungeerde de heer - Jb. Kramer voorzitter C. Kramer kwam eerst later ter adering), die zijn spijt er over uitdrukt, nat weer het geval voordoet, diat de voorzitter ;zig is. Het is, zegt spreker, onze 27ste Jaar. -adéring; we hebben'jaren gehad', dat ie go- te bij ons opkwam, of onze vereeniging al of zou kunnen blijven bestaan, maar net is eken, dat zij voldoende levensvatbaarheid be- wat ook wel blijkt, als gelet wordt op de van den penningmeester. Met de ge- plichtplegingen werd verder de vergadering rgeopend verklaard. lezing «n goedkeuring der notulen bracht feretaris zijn jaarverslag uit, waaraan we volgfende ontleenen. Het afgeloopen iaar was de vereeniging zeer gunstig, lange nóch ziekten hebben de leden dit jaar gehad, ecu gunstigen ziektetoestand is de toestand en der vereeniging goed en is dit ook van invloed 'op de leden. Ook bleven we gespaard voor besmettelijke ziekten. po vereeniging 'telt thans 2001 leden.' Er werd door het Bestuur' een buitengewone vergadering gehouden, waarin door het bedanken van den heer P. Wonder als commissaris, de heer D1. wist als zondanig werd benoemd. Ook is door de ver- eenigin ghet initiatief genomen tot de oprichting van een vereeniging voor Zi-ekenhuisverpleging, waarbij'de heeren S. de Boer, Jb. Kramer en R. -Schrieken als bestuursleden werden gekozen. Drie bestuursvergaderingen werden gehouden en vier - maal werden bij den penningmeester boeken en beseheiden nagezien. Tweemaal werd het Bestuur opgeroepen tot een Federatie.vergadering te •Alk maar. Met den wensch dat wij gespaard mogen blijven voor rampen, als onze Fuidelijke buren troffen en de noop, dat de uitgaven voor zieken gelden weer gering mogen zijn in het komende jaar, sluit de secretaris dit jaarverslag. Daarna bracht de Penningmeester zijn financi eel verslag uit. De ontvangsten bedroegen in de opeenvolgende kwartalen f537.81, f528,67, f 537.82, en f 516.73, terwijl de uitgaven beliepen ff 554.333, f 246.74, f224.02 en f311.95. Aan rente werd gekweekt f 79.03, zoodat het batig saldo f 862.82 bedroeg. Met het bezit van het »orig jaar is dit thans tot f2799.24 gestegen. Vervolgens kregen we de "Bestuursverkiezing, De aftredenden C. Kramer als voorzitter en ,1 Bruin als commissaris werden met zo ogoed als algemeene stemmen herkozen. In plaats van -den heer Di. Kist, -die wegens verhuizing had bedankt, wer dde heer P. de Graaf gekozen, wien hiervan bericht zal worden gezonden, daa.r hij afwezig was. Bij de bespreking van de regeling der contri butie eu der uitkeering bij ziekte werd vastge steld ,dat de eerste 15 cent per week, de laatste f 9 per week zal bedragen. Het Bestuur stelde bij het volgende punt voor zich af te scheiden van de Philantroop. Het meende, dat er zoo zelden besmettelijke ziekten voorkwamen, en de toestand der vereeniging nu zoodanig was, dat men de risico zelf wel kon staan Bij acclamatie werd daarop tot afscheiding besloten. Bij de bespreking over het reglement weroi goedgevonden, dat dit door het Bestuur in orde zal worden gemaakt en het zal worden geirukt. Daar varia niets opleverde, sloot de voorzitter de vergadering met den wensch voor een gunstig jaar voor „Helpt Elkander". - ZUIBiSCHARWOUDfEL De onderlinge biljartwedstrijd, gehouden ten lokale van den heer P. Kramer, had den volgen den uitslag: lé prijs A. jMooi> 2e prijs P. Swager, 3e prijs P. Kramer. ZUIDgGHARWOUDiFJ. De heeren J. de Ruiter Pz. en C. Kostelijk hebbeh bedankt als bestuursleden van het fanfare corps „Kunst na Arbeid". In hun (plaats zijii gekozén de heeren P. van Rieten en P. Kramer. In de plaats van den heer J. de Ruiter Pz., die bijna 25 jaar als voorzitter fungeerde, werd ge kozen de heer C. Oudendijk. De heer De Ruiter werd als eerelid1 benoemd. Jaarvergadering der, Federatie van Zieken fondsen Deze werd Woensdagavond gehouden in het lokaal van den heer De Boer bij die Friesche brug te Alkmaar. Niet vertegenwoordigd was de ate. Ondkarspel. Na opening door dien voorz., den heer Brug man,, werdien door den heer Kjuiper ae notulen gelezen, welke werden goed|gekeurd. Hierna kwam de rekening van dien Penning meester. den heer Beets, aan die orde. De ont vangsten bedroegen f12.54, de uitgaven f4.82, alzo oeen batig saldo groot f 7.72. De rekening werd door een oommissie nagezien en in jr-dc bevonden ,door de verg. goedgekeurd. De daar voor opgemaakte rooster wees v&or 1927 voor af treding aan den heer Brugman, voor '28 -len heer Belets, voor '29 den heer Kuiper. In beginsel werd aangenomen, djat een vertrek kend ziek lid, opgenomen in een zusterafd., ge durende de loopen.de ziekteperiode voor rekening- blijft van de afd. van Vertrek. In de ledenverga dering-en zal hieromtrent een definitief besluit worden genomen. Vervolgens brengt de Voorz. verslag uit der Donderdag 4 dezer gehouden conferentie ten kan tore van dén hoer Vas Dias, welk verslag nog met enkele opmerkingen door den heer Beets wordt aangevuld. Naar aanleiding van dit verslag wordt een tamelijk breedvoerige .discussie ge voerd, waarbij in den boezem der verg. niet veel verschil van opinie blijkt te besitaan. Als resultaat dezer besprekingen wordt met algeméene stemmen- besloten, den heer Vas Bias mee te deelen, dat de vertegenwoordiger der fe- deratieafdfeelingen nog niet Veel gevoelen voor wediertoetreding tot den bestaanden Bond, wel echter iets voor een Bond of Federatie, zidh uitstrekkend over N.-H. boven het IJ. en dan) met beperkter bemoeiing in den geest dus van de noorspronkelijken Bond; dat in dien geest ook de zaak in de ledenvergaderingen zal worden be sproken ,dat men gaarne aanvaardt het aanbo-i van den h«er Vas Dias om in een bijeenkomst o.e zaak nhdeij tie bespreken, welke men zich Aan voorstelt tt houden ig Alkmaar en'waartoe dan de volledige besturen der afdeelingen zullen wor- deh uitgenoodigd. Aailgezien na reeds enkele afd. de jaarvergadering hebben gehouden, meent men deze bijeenkomst dan te moeten uitschrijven op het einde des j aars. Ingezonden Zuidscharwoudje, 12-2-'26. Koude Oranjeliefde. Hooggeachte Redactie. Vergu nmij voor een klein antwoord aan den heer J. du Burck een plaatsje in uw geëerd' blad. Bij voorbaat mijn dank. Op den persoonlijken aanval vïtn '<Jen heer Du Burck ga ik niet in, alleen deze opmerking, welke meerdere, misschien wel al uw lezers met mij reeds nebben gemaakt: indien de heer Du Burck plus royaliste, que le roi, meer proclamatie-aehtig dan de proclamatie wil wezen, waarom steekt hij dan op het laatst gevierde Oranjefeest, de zilve- re nbruiloft van het Koninklijk (Echtpaar, wüar- om steekt hij dan zijn vlag en wimpel niet uit, want Wilhelmina's'proclamatie'was toch niet te gen het vlaggen en Hiite Mhjesteit zal toch' wel op haar feest, zich een gevlagd en gewimpekï N ,'dierl'ander hebben voorgesteld. Wanneer de Koningin zegt: ik wensch geen dure feestviering, dan zegt de heer Du Burck: Majesteit ik geef geen cent en zelfs gecttevfag. Hoe is ie In de veengebieden en in de overstroomde gebie den zullen dezelfde aalmoezen wel blijven toe vloeien en toestroomen, al dragen onze kindertjes wat oranje en al knabbelen ze wat koek en kij ken ze naar een lachfilm of naar een boeien den goochelaar. En wij, die geven, och, zelfs 'wij kerksbhe men- schen, die wekelijks zooveel aan ónze, armen en aan onze kerken te geven hebben, wij hebbpn 'minstens evenveel als u en de uwen vooU de natio nale ellende geofferd en wij hebben waarlijk on ze beurs nog niet omgekeerd. De watersnoodcol- lecte en welke nationale collecte ook, waaraan de kerksche menschen evengoed-hebben bijgedra gen minstens evengoed als: de uwen, och die paar royale colleetegiften vergunden ons nog wel een kleine gift voor een Oranjekinderfeest. Oranjeklanten vergeten de nationale ellende niet. M.aa.r: ik wensch niet van u oranjeeerbiedl en oranjeliefde te leeren. Vooreerst: die heb ik zelf genoeg en dan.... uw Oranj.ie:-rl)k'd! vlagt niet Misschien vanwege uw oranjeli«fd!e? C. KRAMEiR. Zeer laag in prijs. Noordscharwoude. Landbouwers, die zich voor teleurstellingen willen be hoeden, gebruiken voor de stikstofvoeding hunner gewassen uitsluitend iraa soorten verkrijgbaar bij Zuidscharwoude. Koopt een in alle prijzen' verkrijgbaar bij Ondkarspel. Gelegenheid tot luisteren. Demonsfratia GRATIS. 'en U zeer concurreerend aan- den door Vraagt offerte, TE KOOP: flinke houten 32 ton, prijs 400 gulden. eiuer te koop een prima, goed gouden )l 52 ton met volledige inventa- Pfijs 1500 gulden, uitstekend ge- voor de binnenvaart. bevragen bij den Makelaar KNOOP, Nassaukade 158, Te- ttn 28622, Amsterdam. in elk gezin. De Pathéfoons al leen spelen met een onverslijt- baren saffier, dus geen naalden verwisseling meer en geven het geluid .natuurgetrouw weer. Prijzen onder het bereik van eten ieder. Gehoprzaal Langestraat 44. Telefeon 236. Blauw katoen, blauw keper. Manchesters, alle kleuren, bruin en ge'str. Engelsch leer. Moltons, Flanellen. Jaeger en Rood Baai. Rheumatiek Baai. Jaeger en wit wol Flanel. Loostijk. Beddebont Poolbont. Overhemdenbont. Oogjes en blokjes voor luiers Vo«ring. Zakvoering. Graslinnen katoen en halflinnen voorlakens Wit katoen. Graslinnen. Hand doeken. Theedoeken. Tafellaken Servetten. Batik Satinets Wollen boezel. Blauw Simson. Alkmaar. Bij ons uitsluitend prima kwa liteiten, extra goedkoope prijzen en wel Maandag 15 Februari, 's avonds half zeven, In de Ghrist. Geref. Kerk te Broek op Langendijk. ONDERWERP: Het Bestuur der A.R. Kiesvereeniging te Broek op Langendijk. Voor reclame bieden wij aan prima Box-lederen Heeren Molièresmodern modelprima pasvorm, met onze volle garantie f 6,25 Firma HERMs. DE RAAT. Hoogstraat 6—8 Iele/. 491. Alkmaar. Oudkarspel-Noordscharwoude. op Zondag 21 Februari 1926, des avonds half 8, ten lokale v.d. heer J. de Bakker te Noordscharwoude Optreden der Homo-trainers. Entree f0.75 Na 9 uur geen toegang. Rooken verboden. Recht van toegang voorbehouden. BAL NA. Beryerweg IS. Alkmaar. Tel. 35)ij' Is iederen Donderdag van 14 uur in Oudkarsgsef, No. 351, ten huize Wed. K. DE GEUS te spreken. Mient 15 Alkmaar voor elke verlichting. op Zondag 14 Febr. 1926, Lokaal Mej. de Wed. KRAMER, Waagplein, Alkmaar. Orchest „Kleine Kapel", Broek op Langendijk. Aanvang 4 uur. BESTEL UW aan de Drukkerij van dit blad te NOORDSCHARWOUDE Schouwburgzaal „De Driesprong" van den Heer H. Gerritsen, ST. PANCRAS. Woensdag 17 Februari, 's middags 3 uur, komt het bekende gezelschap van den Heer ALB. BOE LENS uit Helder een buitengewone voorstelling geven van Pracht fantasie in 5 taf. met medewerking van 20leerlingen. Mooie Muziek, Zang en Dans. Prachtvolle costumes uit eigen atelier. In het 3e bedrijf: De Vlinderdans Daar wij gaarne willen dat iedereen er van kan proflteeron. stellen wij de entrée zoo laag mogelijk. Kinderen 30 cents. Ouders en g'éleiders 40 cent. Vanaf heden plaats bespreking en kaarten te bekomen.

Nieuwe Langedijker Courant | 1926 | | pagina 5