OllffE 1ANGEDIJKER COURANT - (Me Blad) Rechtzaken FEUILLETON ISO L A Sport en Wedstrijden ZATERDAG 20 FEBRUARI 1926. ARBONIilSSEMENTSREUHTB A NK Zitting van Dinsdag 16 Februari. Nood' zoekt list. Een 41-jarige gesjochten "boerenknecht Lou 8. ■enaamd ,die pas uit de Paraplu te Haarlem, was intslagen en te Berkhout zonder middelen van ,estaan rondzwierf, bedacht een geniaal middel ,m aan spijkera te komen. Hij bezocht 'n paar gezetenen, die wel 'n duitje te missen hebben verkocht daar 'n heele eerie aannemelijke leu- rens. Onder meer dat hij was aangehouden we ren shet gemis van een rijwielplaatje. Die grap dheml 2 Snaai 3 gulden gekost en daardoor had dj te kort reisgeld om naar Groningen te( trekken, dij wilde dus gaarne een kleine leening sluiten. Alkmaar had hij werk gekregen en zoo gauw „j aan den arbeid kwam, zou hij het geleende «rug geven. De linkmichel wist op deze wijze .enige guldens los te peuteren, maar hij liep al ïeel gauw in de gaten en werd veilig opgeborgen'. Geeischt werd 4 maanden gev. Mr. Stehinkeveld, lie de beurt van Mr. Sluis zijn chef waarnam, re. reerde zich aan het oordeel der rechtbank. Zijn reek was ditmaal al zeer kort en had! tot tekst weinig maar uit «-en goed hart". Een valsche doktersverklaring. Een leerling stoker van de K. N. M. te Helder enschte eenige dagen verlof om zijn familie in L mater dam te kunnen bezoeken. Toen hem zulks erd geweigerd, fabriceerde hij met med'ewer- ing van 18-jarige kinder juf, met wien zijn broe- e rwas verloofd, een valsche medische verkla- ing, waaruit meest blijken, dat de vader van et jonge mensch zwaar ziek en dus spoedige verkomet gewenscht was. Hij dikteerde dit at- -st en de jonge dame zette het fraai klinkende roduct van des stokers fantasie netjes op papier. Het document had ie vereisöhte uitwerking de jongelui vertrokken welgemoed naar Am- terdam. Maar de truuk bleef niet verborgen eu eden stonden beide samenzweerders terecht. De mgedame wegens valschheid in geschrifte cn de O-jarige leerling stoker ter zake van gebruik- laking van dit valsche geschrift. Gelukkig voor hen, stonden beide verdachten, iet ongunstig bekend en liep deze ernstige zaak net- een sisser af. Tegen het meisje werd' gtevor- ,erd 1 maand voorw. met 3 proefjaren en geener- ei bijzondere voorwaarden en tegen den jeugdigen likbroek f 50 boete of 50 dagen. Alweer die Heldcrsclie autobus. Nadat de vorige maal de dagvaarding nietig verklaard, werd thans opnieuw in hnoger «roep behandeld een zaak tegen .H TL, autobus- ukllernemer te Helder en veroordeeld door dien [antonrechter aldaar wegens het innemen van standplaats bij het station zonder vergun ing van B. en "W. tot f 1 boete of 1 dag. Het gaat natuurlijk niet om de knikkers, maar im het recht van Jt spel. De autobusondernemer pil wetep of Burgemeester en (Wethouders te Hel ler de bevoegdheid hebben hem te dwingen lid' e worden van de autobusondernemersbond „De Samenwerking" getiteld, aan wien het ge racen te- lestuur van Helder schijnt te hebben opgedragen et verleenen van vergunningen natuurlijk al en aan haar ledten. En jMr. Kusters lie de be ngen van den apellant behartigt, betoogde in m uitgebreid en zwaar gedocumenteerd betoog, at de geste van het Heldersche dagelij ksch be tuur in strijd was met de artikelen 135 en 150 an de gemeentewet niet alleen, doch dat de rondrechten van zijn cliënt werden gesclmmaen, anneer men hem zou willen dwingen lid te wor- van een organisatie, waartoe om principieele i) t XXTT. De agent' bleek het vertrouwen, dat in hom [«steld was, waardig te zijn en had met smaak t overleg kamers voor kolonel Disney's gezin [«kozen, op de eerste verdieping boven een jü- 'elier.swinkel iri een korte straat achter het Piaz- di Spagna en in de nabijheid van den Pwtci- ausehen tuin. Isola had niet veel trappen te dimmen en als zij van haar ritje of haar wande, iug thuis kwam. De tuin was vlak' bijen rondom aren boomen en bloemen, en een kalme atmosfeer midden van de groote Cosmopolitische stad. Het was donker toen de trein op het station ankwamen Isola was vermoeid na de lange, leete reis van Pisa, de blakende zon, de verstek ende stofwolken en de schoone eentonigheid van blauwe zee, de zandige vlakten, waar niets miers groeide dan kreupelhout en waterwilgen, n de streken moerasaehtigen grond, met poelen, gepolijst staal blonken, cn in de verte door een nevel van hitte gezien. Dte v°nd viel, en alles om hen heen was grauw en ormeloos toen zij de stad naderden, waarvan naam alleen haar hart doortrilde. Het spoorwegstation had veel overeenkomst met H eandere groote stations, zooals te Milaan cn Genua. Er stonden omnibussen, er waren krui- rs in blauwe kielen, vol ijver om 'do bagage van reizigers te dragen, en zich als lastdieren te «laden; eii in een vigèlante, met 'de koffers' van l«t reisgezelschap op de imperiale, reed Isola 1 den zachten Aprilavond door de nauwe straten hooge huizien van de stad der helden o.a' lartelaars, heiligen en apostelen, snoo.le kei- ers en vrome vrouwen de staid van historische °n tras ten, van duisternis en licht, beschaving id, van alles wat het tegenstrij- of andere redenen niet zou willen toetreden Ooit betoogde pleiter dat men hier te doen had met een ongeoorloofde delegatie van macht. Immers toch droeg het college van B. en W.' de bevoegu- heid vergunningen te verleenen over aan de auto busondernemersbond „De Samenwerking". Requireerde dus de officier bevestiging van het vonnis, de advocaat drong aan op ontslag van rechtsvervolging, hoewel volkomen toegeven de dat het laatste woord in deze principieels kwestie wel door den Hoogen Raad zal moeten worden gesproken. B|e kn,al van een kinderpis taaltje zwol aaif f tot een donderslag. Eten 37-jarige boerenarbeider Corn. G. te Goorn gem. Berkhout, stond terecht wegens vernieling van een flinke spiegelruit in het perceel van den slager Hottentot te Avenhorn in den nacht van 9 op 10 Januari. De oorzaak van, dit nachte lijk geweld was een pandoeravondje ten huize van den landbouwer Jan Zijp in 'de Beemster. De kaartspelers kregen ten slotte trek in een hartigheid van Jan Zijp en Kees. Gr. trokken te midjdernacht naar den winkel van slager Hot tentot. Deze had echter geen lust om de heeiten te bedienen en zooals Zijp den volgenden mor gen aan den veldwachter Brouwer verklaarde, had Corn. G. een steen opgenomen en daarmede het spiegelruit in den winkel ingemept. De sche de bedroeg f26.35, waarvan Zijp bereids f 12.50 had vergoed, om naar hij vertelde geen drukte te hebben met de rechtbank, daar hij een oogje had op een net meisje in Drenthe. Maar vandaag ging 'hij zoo leelijk buiten zijn"boökje, dat het weinig had gescheeld, of hij Was ingerekend we gens meineed. Hij legde onder eede een verklaring af die zoozeer afweek van zijn mededeeling aan den rijksveldwachter, dat de zaak wel H/2 uur langer duurde dan de barometer had voorspeld! Jan zat er leelijk tussehen en het is nog lang niet zeker of tegen hem zal een vervolging wor den ingesteld, wat we vooral ook voor het lieve meisje in Drenthe niet willen hopen. Een goed teeken is echter voor hem, dat 'de officier geen schorsing heeft gevraagd en tegen den harasek- kig ontkennendlen verdachte Corn. G. f60 boete of 60 dagen heeft gevorderd. B® eanitlf bracht het uit. Een eendlenhouder. te St. Pancras ontdekte op- der zijn kwakend gevogelte 'n exemplaar, «lat blijkens de merken toebehoorde aan den arbeiuer Joh. B. aldaar, zijn broeder bracht de eend aan dezen terug, maar ontdekte tevens, dat deze B. eenige eenden van zijn broeder in bezit had. Hier van werd aangifte gedaian en heden stond de strafbare eendenhouder terecht. Gevorderd weed ff 25 boete of 25 dagen. Het mankeerde den man niet aan verdedigers. In de eerste plaats deed de heer Arie Vlug, een goed woordje voor hem en in de tweede plaats werd de verdachte verdedigd door Mr. H. P. M. Kraakman, die na zich te hebben be- GYMNASTIEK. Meesterwcdlstrijden, Gewest Htor l-Holl. De datum van de Meeaterwedstrijden van het Gewest Noordholland v. h. K.N.G.V. is thans deifnitief* vastgesteld op 14 Maart a.s. De wei strijden worden in de Harmonie te Alkmaar ge houden. De Epre-avond vindt 13 Maart hieraan voorafgaande plaats. Turnkring Noordhol lands Zuiderkwartier. De Turnkring Noordhollands Zuiderkwartier zal 17 Maart a.s. des avonds half acht te Amstel veen verschillende onderlinge gymnastiekwed- strijcfen houden. f Voor de hoogste graden zijn voo rde beste pres taties wisselprijzen beschikbaar gesteld. De opgaaf tot deelnapte moet geschieden bij den heer H. Dl. van der Hor, Marnixstraat 290 Am- digst met elkaar is, van 'Nero tot Paulus, van Domitianus tot Gregorius den Groote. Eerst den volgenden ochtend begon Rome zich in al zijn grootschheid en schoonhfeid aan haar te vertoonen, toen zij in den helderen zonneschijn, op Allegra's arm leunendle, de trap van de Trim La de' Monti tot den top opklom en over de balus trade op de stad nedefzag over paleizen en torens ,op het praalgraf van Hadrian us, en dat groote koepeldak, in vergelijking waarmede alles klein en nietig scheen. Dat was haar eerste ge zicht op de grootste kerk' van de wereld. Op die'hoogte was die lucht helder en koel, hoewel die stad daar omlaag in een nevel van bijna tropische hitte lag. Overal was de geur van zomerbloemen, van leliën-dler-dalen en tak ken seringen, die over den rand van de manden der bloemen verkoopsters hingen. Op zulk een ochtend als deze, kon zij begrij pen hoe de Romeinen er toe kwamen April de blijde maand te noemen en dit seizoen aan de Godin der schoonheid en der liefde te wij dien. Een glans van verrukking lag op Isola's gelaal, terwijl zij ha^r bewondbrenden blik over het uitgestrekte panorama liet weiden. „Dat is dan werkelijk' Rome?" zeide zij opge- togen. i „Ja, dat is Rome," riep Allegra uit. „Is het niet heerlijk? Is het niet alles wat ja er ooit van gedroomd of gehoopt hebt? Eln toch heeft men er kwaad van gesproken het koortsachtig, stoffig, morsig, teleurstellend genoemd1 Wel, ie lucht is als ether opwekkend, gezond! April in Rome is zo ofrisch als een Eingolsoh bosch: al leen ia het April met de warmte en de bloemen van Juni. Ik ben zeker dat je veel sterker za.1 wezen als je een weekje in Rome bent geweest." „Ja, ik weet dat ik hier beter zal worden. Ik' gevoel mij al betert' zeide Isola, met oeu soort j van koortsachtige hoop. „Het was zoo goed van Martin dat hij mij hier gebracht heeft. San Remo is altijd een lieflijke plaats en ik zal cr tot het einde van mijn leven veel van houden, ornaat sterdam. De datum van inschrijving is openge steld tot en met 22 Februari a.s. Gewast Noordiholland. Sub-Ccmm. voor Athletiek. Athletiekdlagen. De Sub-comm. voor athletiek van hef Gewest N.-H. van het K.N.G.V. zal dit jaar vier wed strijden in athletiek voor de leden van dé in dit Gewest gevestigde vereenigingen organiseiecen. De eerste dezer wedstrijden zal 30. Mei te Hil versum worden gehóuden. In Juni en Juli vinden de twee volgende plaats, terwijl gis slot van het seizoen de vierde wedstrijd in September te Wor- merveer zal worden ingericht, waaraan dan tevens 'de kampioenswedstrijden in de verschillende loop nummers zullen worden verbonden. Het voorloopige programma van den eersten athletiekdag bestaat uit de volgende nummers: Heeren 100 M., 400 M., 3000 |M. hardloopen en 110 M. hordenloop. Hoog- en ver-springen mét aanloop. Hink-stap- sprong, Polsstok hoogspringen, Kogelstooten, Speer- en discuswerpen, 4 maal 100 M. estafette voor vereenigingen. Dames. 80 M. hardloopen, hoog- en ver-springen: met aanloop, speerwerpen, 4 maal 80 M. estafette voor vereenigingen. Op een der wedstrijden zal het gewicht wer pen worden gedemonstreerd. Dit nummer i3 bij uitstek geschikt voor een krachtig en zwaar lichaam. Een artikel, waarin de techniek, van dit onderdeel der athletiek wordt beschreven, zal met eenige foto's toegelicht, in een der volgende nummers van het turnblad. worden opgenomen. 'Een wedstrijd in gewichtwerpen zal in het programma van den vierden athletiekdag worden ingelascht. 1 Athletieklesstem. De Sub-comm. voor Athletiek van het Gewest Nolordholland stelt zich weer beschikbaar tot het geven van atjiletieklessen. Bestuurderen van Turnkringen, die een Gewes telijke Athletiekles voor de leden van hun kring wensehen te doen houden, kunnen hiervoor een aanvraag bij den heer P. Rijswijk Ramen 34, Hoorn inzenden. Kcurafdfceling Athletiek. Die Sub-Commissie voor Athletiek van het Ge west N.-H., v. h. K.N.GjV. zet dit jaar haar taak goed in. Behalve het houden van lessen in athletiek, het organ iseeren van wedstrijden, het invoeren van nieuwe athletiek-onderdeelen en het inrichten van Kampioenswedstrijden, staat ook het instellen van een keur-afdeeling in athletiek op haar program ma. Het ligt in de bedoeling zoo'n corps! te vor men,, waarvan de leden zich op turndagen en wedstrijden beschikbaar moeten stellen voor het geven van demonstraties in athletiek. Zij, die de verschillende takken der athletiek technisch zuiver kunnen uitvoeren komen in 'het bijzonder voor opname in dit gilde in aanmerking. Op prestatie zal niet zoo zeer worden gelet. De keuze geschiedt na den eersten wedstrijd, die door het Gewest dit jaar zal worden gehouden. Uit het vorenstaande blijkt, dat de athletiek door de betreffende Commissie in het Gewest Noordholland krachtig ter hand wordt genomen en dat zij er naar streeft, door midjfcLel) van een uit stekende propaganda, tot een algemeene beoefe ning van dezen tak van sport in de aangesloten vereeenigingen te geraken. GEWEST NOORDHOLLAND. Korfbal- en Handbal-Ontmoeting. Daar het inderdaad gebleken is, dat verschillen de Gymnastiek-Vereenigingen het Korfbal- en Handbal-spel beoefenen, heeft de Sub-Commissie voor Spel en Zwemmen der T.C. van net Ge west N.-H., besloten naar voornemen deze spe len in haar werkrooster op te nemen daadwerke lijk- ten uitvoer te brengen. De aangekondigde afvalwedistrijd zal eind Maart a.s. worden gehouden. Die plaats .der ont moeting zal afhangen van de inschrijving, die tot 7 Maart a.s. is opengesteld bij den heer P. Rijswijk Ramen 34 Hoorn. Zij, die zich reeds hebben aangemeld, worden beleeefd verzocht hun inschrijving nog even te willen bevestigen.. Cursussen in Watcrspringen. Aangemoedigd door het succes, dat de Cursus in Waterspringen het vorige jaar te Purmerend! gehouden, heeft opgeleverd, besloot de Sub-Com missie voor Spel en Zwemmen van het Gewest- Noordholland dit jaar op meerdere plaatsen derge lijke cursussen te organiseeren. Bestuurderen van de in het Gewest Hoordhol- land gevestigde Turnkringen, die zoo'n cursus in hun rayon wensehen te verkrijgen, gelieve zich hiertoe met den heer Rijswijk Ramen 34. Hoorn in verbinding te stellen. De aanvraag moet vóór 15 Maart a.s. onder op gaaf van het vermoedlelijk aantal deelnemers^ (sters) in het bezit van de Gewestelijke Techni sche Commissie zijn. De kosten van den cursus worden hoofdelijk ove rde deelnemers(sters) omgeslagen. het mijn eerste verblijfplaats in Italië was maar het begon mij een weinig te vervelen; de olijfbosschen .en de zee verveelden mij wel nipt maar de menscben die wij er ontmoetten en de eentonigheid van het leven. Die eene dag was zoo precies als de andere." „Het was er zeker wel Wat eentonig," beaamde Allegra; „en omdat je gezondheid een weinig van streek is, verveelde die eentonigheid je eer dan Martin of mij. Het was zoo jammer dat je niet van het jacht hield. Dlat was voor; ons zoo'n afwisseling. Zelfs de olijfbouschen en de aorpen op de bergen schijnen nieuw, als men ze van het water af ziet. Het verveelde mij nooit naar de heuvels tussehen San Remo en Boriighera, of het voorgebergte- van Monaco te zien. Bat was een genot, dat je gemist hebt; maar het kon ze ker niet anders. En toch is er een tijd geweest dat je zooveel van de zee hield, toen wij samen in een roeibootje het gevaar bij point Neptune trotseerden." „Toen was ik misschien sterkér," zeide Isola. „O, wat is dat onnadenkend van mij gezegd! Neem het, mij niet kwalijk, lieve. Maar Rome zal je wel je verloren kracht teruggevenen we zullen weer om point Neptune heen roeien en het zoute schuim over ons hoofd voelen spatten, als wij ons op de groote zee wagen. Ik beken dat ik soms, als ik die heerlijke Middellandsche zee in den zonneschijn zag liggten als een uitge strekte vloer van lazuursteen, naar iets onstuimi- gers en woesters verlangd heb zulk een zee ale wij van het Rashleigh Mausoleum naar keken. Kolonel Disney was op hun onderzoekingstocH' ten zeer zorgvuldig om alles te vermijden wat vermoeiend voor zijn vrouw zou kunnen zijn- Zij zouden minstens een maand in Rome blijven, dus konden zij alles op hun gemak afdoen, ett behoefden niet, zooals het gewone soort van toe risten, met -een Baedieker in de hand, in t zweet huns aanschijns door de straten te draven en in de kille kerken verkouden te worden. Allegra s eerste verlangen was natuurlijk de schilderijen- VOETB ALiSPORlT. Overzicht 14 Fobruari. In verband met een bij -Alcmaria inderhaast opgedane verkoudheid wil ik voor deze keer m'n overzicht eens in zakformaat laten verschijnen, te meer daar de vorige Zondag mij op; voetbalge- bied niet bijster gezind was. Men oordéele slechte. 1B. Hollandia 3 leed volgens m'n voorspelling op eigen terrein een 31 nederlaag tegen Uit geest. QjS.C. 2 verloor een punt en braent het tegen Alcmaria 3 niet verder dan 11; Y.A.E.C. won met 51 van Rood iWit terwijl Meervogels 2 gelijk speelde 22 tegen jW.F.C. 3. 2C. N.V.V. won gemakkelijk van Oudorp dat met 4 0 spelers verscheen, 81 was hier de uit slag. Vrcne heeft tot groot vermaak van D.TjS. met 40 van Zeevogels gewonnen. Een woord- van hulde is hier op z'n plaats. D.T.S.. bleef in Heilo met 30 meester, terwijl Bergen in Span- broe kmet 3—1 won. Tussehen Castricum en Noordscharwoude was het niet erg vriendelijk. De leiding scheen hier wel de voornaamste oor zaak. Het Bondsbestuur moet dit maar eens uit pluizen. Ik heb er gteen tijd voor momenteel. 3C. Ik had van m'n Schoorlsche vrienden wel ■eens een schrijven verwacht in verband met m'n juiste kijk op den uitslag Schoorl 1Alkmaar 2. M'n gelijk had gelijk. Het was 00. V.A.P.C. 2 verloor met 3—0 van Groot Schermer terwijl Alcmaria 4 met 74 door de Uitgeest-reserves werd genekt. M'n dank voor de juiste uitvoering mijne rplannen aan D.T.S. 2. Het, begin is er nu jongelui. In dez eafdeeling had ik alles juist. 4C. Bergen 2 kraakte de reserve Schoorlmannen met 6—1. Zeevogels 2 won met 30 van Span broek 2, terwijl Holland 2 met 4—1 verloor van Vrone 2. Gek dat Hollander mij nooit eens meldt hoe z'n reservisten het hebben afgeschoten. Over de adspiranten hen ik meer dan tevreden. De D.T.S. baby's zetten na hunne gedwongen rust periode weer goed in. Tegen Hollandia a is- 31 een er volle nederlaag. O ok Vrone hield zich in Hoorn uitmunténd en won met terwijl Alc maria b tegen de kleinzoons van Opoe Pang een 110 overwinning behaalde. Totaal had ik voorspeld 19 wedstrijden. Ge wonnen 16 en verloren 3. Eln toch had Veteraan geen goede dag. "Wie snapt dat? 1 Programma Zondlag 21 Februari. IB. W. F. C. 3—Alcmaria 3 Porsius. IMeervogels 2Uitgeest 1 Dor jee. •V A F.C. 1—Rood Wit 1 v. 't Veer. Hollandia 3-Q. S. C. 2 Honijk. 2C. Oudorp 1—Zeevogels 1 Beauchampet N V V. 1—Spanbroek 1 van Son. Dl T. S. 1—Holland 1 R- Vel. Heiloo 1-C.S.V. 1 Kuiper. galerijen te zien, en daar ging zij' meestal alleea heen, terwijl Isola en haar echtgenoot omdwaal den,, waarheen zij wilden, op een gelijken voet van onbekendheid met de stad, en er niet veel meer van wetende dan wat zij er ui tide rèisboekert van hadden kunnen leeren. Isola's Rome was het Rome van Byron. Een plek vooral was er in die stad van grootsche herinnering, die haar meer dan eenige andere aantrok, en dat was het graf van haar lievelings dichter Shelly. Daar ging zij zoo 'dikwijls heen, als zij zich aan het gezelsdhap op haar ritjes en wandelingen 'kon onttrekken. „Ik be. ngaarne n uen dan alleen," zeidef zij haar echtgenoot. „Ik voel mij zoo rustig, als jk; zoo ge heel alleen een paar uren op dat lieflija plekje zit Op het Piazza was een 'koetsier, die de fami lie van kolonel Disney gewoonlijk reed «en bejaard man, bezadigd en vol oplettendheid voor zijne Emgelsche klanten. Zij hadden zWi slechts op het Piazza te vertoonen of hij was klaar om hen te rijden zoo ver als zij verkozen. Als zij in twijfel waren, waarheen zij zouden gaan. wist hij hun altijd iets aan de hand te geven. Hij reed Isola naar het hek van de Engelseho begraafplaats, verliet haar daar, en kwam op den tijd, dien zij bepaalde, terug om haar naar huis te rijden. Disney wist dat zij onder de hoede- van dien man, die een gevestigden, goeden naam had,, veilig was. Zij nam twee boeken in haar mandje mee de gedichten van Shelley een Italiaansch testament, dat haar echtgenoot haar had gegeven, en waarin zij ijverig las nadat de preeken van Pater Ródwell zulk een indruk op haa rgemaakt hadden cn kocht hier en daar eeuige bloemen van de vrouwen «^kinderen, die zij onderweg ontmoette, totdat de hoeken on- der rozen en seringen bedolven waren. ter van de begraafplaats kende haar reel, en liet haar zonder een woord te zeggen binnen. Hij had haar een paar malen heimelijk gadege slagen, en opgemerkt, dat zij geen bloemen pluk te en haar naam niet op grafsteenen kraste. Hij had gezien, dat zij stil zat te lezen bij de graf- .zerk, die Shelly's dood vermeldt.

Nieuwe Langedijker Courant | 1926 | | pagina 3