NIEUWE Dinsdag 9 Maart 1926 35 e Jaargan. Sport en Wedstrijden FEUILLETON ISOLil Uit den Omtrek Plaatselijk Nieuws NO 29 INTERC. TELEPHOON 52 LANGEDIJKRR IN It AM Di.T.(Sl II—Groot Schcrmior I l—O. In een vooral aan de D'.TjS.-zijde fanatiek ge- speelden wedstrijd, is 't mogen gelukken Groot- Schermer alle kampioensillusies te ontnemen. Doch 't heeft er gespannen. Tot .een kwartier voor 't eind kon nog niemand zeggen, wie er winnen zou. Te mooier is 't aucoes te noemer, daar G. 1 invaller haid en D'.T.S. 10 man, w.o. 3 invallers doch moed verloren, alles verloren en we hebben allen gespeeld als duivels, vooral de achterhoede was ©norm. Als söheidsrech terb Jlij - ders, die wel een3 beter- voldaan heeft, beginnen fluit, zien we dat 't meeste publiek naar Hel land gegaan is. G. won de toss en Di.T.S. trapte tegen wind in af. Voor de rust was! G. iets in de meerderheid, maar zooals ik al geschreven heb, de achterhoede was in tip-top vorm. Daartegen over staat, dat- de D'.-uitvallen uiterst gevaarlijk waren. Rust 00. Na de thee was D'. iets in de meerderheid, wat we dan ook na een half uur sp-elens, in een doelpunt wisten om te zetten. Een corner van links belandt over veel hoofden op den schoen van den rechtsbuiten, die met een flink schot D. in veilige haven brengt. Dan! krijgt G. nog eenige kansen om gelijk' te maken, mavi on ze keeper is en blijft onvermurwbaar. Ook weet hij nog een pinalty te stoppen. Spoedig hierna. einde. Volgende week kan Veteraan weer mis raden, want dan winnen we weer en hij is natuurlijk zoo dwars om V.A.E.C. II de over winning te gunnen. KNULTJE. - OUDiKARS|PjE|L. ®.OvV.V. 1—DtJT.S. 12—1. D.T.S. met 21 geslagen! De klap op de v uur- peil! Wat de D.T.S--supporters an i'1 het minst de spelers zelf ooit gedacht zullen hebben, is gebeurd. D.TjS. moest het met leede oogén aan zien, dat zij van S.O.V.V., die de onderste plaats bezet, de go.bber kreeg. Wij zullen over den wed strijd maar niet te veel zeggen, D'.T.S. speelde een zoo onbenullig spel, dat het in geen klasse was thuis te brengen. Of het nu de schuld was van het ongewone kleine terrein of dat zij hun tegenstander onderschatten,, weet ik niet, maar het laatste zal toch. wel het dichtst bij de waar heid zijn. Enfin, de Dieetjes hebben hierm'odé weer eens een goede les gehad en dat men Ie zwakke zusjes nooit te gering moet achten. DElETJE. - ST. PANGRAS. Hoewel de verwachtingen voor de „Gouden Kruiswedstrijd tusachen Vrone 1Al cm. 4 niet hoog gespannen was, is de ontmoeting door de houding van laatstgenoemde vereeniging geheel een teleurstelling geworden. Niet meer dan 8 man, oftewel adspiranten verschenen in het veld, om daar bovendien tot de ontdekking te komen, dat het Bondsbestuur geen scheidsrechter had aangewezen. Fluks onderging Rein daarop een metamorphose als zoodanig en direct daarna rolde de bal over het veld. Ren handsbal even buiten het strafschopgebied, werd door D. Klooster boer in een doelpunt omgezet, hiermee de score openend. Hoewel de Alcm. voorhoede het wel probeerde, bleef de uit 3 man Instaande Vrome- verdediging gemakkelijk baas. Rust ging in met 40. Deze score werd opgevoerd tot 13, terwijl de gasten hun werken beloond zagen met één enkel doelpunt. Oudforp 1N. Niedrrp 1. Door prachtig weer begunstigd, had deze, wed strijd, bijgewoond door aardig wat publiek, hedlen plaats. Liet het zich aanzien, als zou het een mooie partij zijn, de uitslag heeft doen uitkomen, dat Oudorp de mindere was. Als die leider, die ons inziens, wel wat al te model was, laat beginnen, verschijnt Oudorp met 2 invallers, wat onze jon gens al een beetje teleurstelde, al direct gaat de bal van doel naar doel, totdat op zeker mo m-ent, wat niemand kon begrijpen, N.V.V. een penalty kreeg te nemen, een knal, maar onze keper was goed op post, want de bal ging via zijn vuisten het veld weer in, doch door het niet doortastend werken van onze jongens, weet N.V. V. toch de leiding te nemen, maar van korten o fde stand is 11. Weer weet N.V.V. door een mooi schot de leiding te nemen, m'aar Oudiorp houd ook vast, en maakt door een kopbal weer de gelijkmaker, weer is Niedorp in de aanval, onze jongens begrijpen elkaar verkeerd en het -is 32, met elkaar even kanderen en de vier Ie zit ook in het net, zoo komt de rust, na rust wordt de eeerste tijd op de helft van Oudorp gespeeld, tochJblijft de stand hetzelfde. Eindelijk weet SJ>. W,. zich los te werken, en gaan op| het vijandelijke doel af, maar verder dan de keper in zijn han den of naast en -over de lat,„weten zii de bal niet te- krijgen. N.V.V. weet langzamerhand de stand- tot 72 op te voeren, zo okomt het einde. -Jon gens, jelui vielen me dezen middag tegen, gezien de prestaties van de vorige twee weken, kan ik niet anders dan mijn teleurstelling uitspreken, al staan jelui onder, daarom de moed niet ver loren. en vooral niet kiften maar uitkijken, dat is de boodschap. Nou jongens een vagende keer béter .want de laatste loodjes wegen. OUDORP'ER. AUTOLIEIDt. Heel de firma Kok en Tuinman E-lke volbloed bus-chauffeur Wreef zich vergenoegd -de handen Keek béhaaglijk door de deur Van de splinternieuwe „show-room" „Ik zou alles wat moeielijk en onaangenaam is om uwentwil doen hoeveel te meer dan mijn eigen geluk bespoedigen als ik kan. Maar Alle- gra is geen gemakkelijk persoontje zoo vast als een rots wanneer zij eenmaal een besluit ge nomen heeft. En zij heeft besloten bij u te blij ven. totdat gij weer wel en sterk zijt." „Zij behoeft mij niet voor altijd te verlaten, omdat zij trouwt. Zij kan na een lange huwelijks, reis bij mij terugkomen. Wij kunnen elkaar in Augustus allen in Zwitserland ontmoeten als als ik d«*r met Martin heenga, zooaD hij voor nemens is."^ „Welnu, wij zullen beproeven dien harduekki- gen wil. te buigen." „En gij hebt er niet tegen dat het een stil trouwfeest zal zijn, als zij' in een -veel vroeger datum toestemt?" „Ex tegen Hoe stiller hoe liever voor mij1 Ik geloof dat al die uithaal bij een huwelijk menig een afschrikt om te trouwen. We zullen een zoo alil trouwfeest hebben als gij en Disney slechts kunt verlangen; maar ik had toch wel gaarne dat Lostwithiel er bij was. Hij is mijn eenige naaste bloedverwant, en op den gelukkigsten -dag van mijn leven moet hij niet ontbreken. Wat heeft gij, mevrouw DisneyGe hebt u de zaak he ernstig aangetrokken; gij hebt te veel voor uw kracht gesprokén. Laat mij u naar uw rijtuig terug brengen." „Aanstonds ja, ja,. Die hitte heeft mij een i Ogenblik overweldigd, 'tis niets anders. Maar z°udt, ge wej 0p Lord Lostwithiel Wachten Ik z°u zo ogaarne willen dat het huwelijk onmiddel lijk plaats had zoodra Pater Rodwell de noo dlge beschikkingen kan maken. Em ge weet niet Waar ge uw broeder een telegram 'kunt zeniden?" „Neen, dat weet ik niet; maar door er-onder zoek naar te doen, zoji ik" er wel achter komen waar de E-urydice tegenwoordig ziwerft." „Wacht- daar niet op. Dat zou maar vertraging geven. Wij zijn hier nu allen gfij! en Allegra, en Martin en ik en Pater Rodwell zou u gaarne willen trouwen. Wat behoeft er nog iemand an ders bij te zijn?" „Op mijn woord, ik geloof, dat gij gelijk' hebt. Allegra is een schepseltje van opwelling waar beginsel niet op het 'spel staat. Als ik haar vroeg over zes weken te trouwen, zou zij bezwaar ma ken. Als ik haar vraag over eenige dagen te trou wen eer wij Rome verlaten zal" zij misschien toestemmen. Hebt gij er al met uw man over ge-- sproken? Is hij van hetzelfdie gevoelen?" „Ik heb hem er nog niets van gezegd'; maai' ik weet dat het hem genoegen zal doen u en. Alle gra voor uw géheele leven verbonden te zien." „Ik zal hem er vandaag nog over spreken. Als wij een soort van huwelijks-contract naar den zin van uw echtgenoot hebben opgemaakt, kun nen wij trouwen zoodra mijn lieveling er,in toe stemt. Ik dank u, mevrouw Disney, voor uw1 be langstelling in eens andfers geluk. Gij zijt niet zooals de meeste zieken, die een zuster liever als oude vrijster haar leven zouden zien slijten, dan haar als verpleegster te missen. God geve dat uw hartelijkheid door een spoedig herstel beloond moge worden!" „Het zal mij een pak van 't hart zijn als gij. en Allegra getrouwd zijt," zeide Isola ernstig. Langzaam liepen zij naar de plek terug, waar zij de anderen verlaten hadjden. Eten 'paar ossen, met een ledigen wagen, stonden op den wég dicht bij de graftombe; de voerman leunde tegen het ruwe voertuig aan, en Allegra, die den man had omgekocht om hier een korte halt te hou den, maakte een schets van de groep. „Nu, Allegra," zeidé haar 'broeder, „ben je reed om naar huis te gaan?" „Ja, ik heb in ruwe omtrekken neergekrabbeld wat mij kan dienen om er latex een schilderij van Gluurde in de „uitstalkast" „Wat een „hondje van een hokkie" „Noordisciharwou de zaak die past". i Onze Langedijker autb Heeft een mooie, warme „stal" Em de stalmeester der „paarden". „Wat ook valle, Koe staat pal" 'tls een weelde voor de oogen Van 't kijklustige publiek. Em de voetbalgrage menschen Rijden elke Zondag „sjiek". M'n gelukwensch aan de firma Met hun mooie nieuwe zaak. Ook de allerbeste wenschen Van m'n ega Kaatje Draak. 'kHoop dat vele voetbalknapen Nog door u worden vervoerd. Want ze zeggen altijd weder: „Kok en Tuinman"? „Nooit ber.. VETERAAN. ST. MAARTEN. Zondagavond trad in het lokaal van den lieer Zwakman alhier, d(e tooneelclub „Houdt Moed" van Barsingerhorn op. Opgevoerd werd „Wie zal hem zijn" een blijspel in 2 bedrijven Voorts „Malaise" een Jordaanische sohets en „L-e Aard schok" amusant familietafereel in l bedrijf door Otto Harting. Veel publiek had, zich niet opge maakt om van het gebodene te genieten en toch, al is deze kamer, naar ik vernam, pas in haar beginstadium, wist zij al heel aardig werk te leveren, hetwelk wel de belofte inhield dat van haar straks heel wat goeds te wachten is. De aanwezigen zullen zich den gang naar Zwakman dan ook wel niet betreuren, Eien klein baltje ote- sloot dezen avond. D|e Operetteclub „Caeeilia". „iD|e Geisha" Japansche Thee liuis-g;escbj e Jen is Wanneer men den naam van deze club leest, denkt men onwillekeurig terug aan de reeds eer- te maken. Heb jullie met'je beidjes je geheimen afgepraat?" vroeg zij, Isola, die er opgeruimder dan gewoonlijk uitzag, toelaohenide. „Ja, ik heb alles gezegd wat ik te zeggen had, en ben geantwoord zooals ik wenschte gean+ woord te worden. Ik ga zeer vergenoegd naar huis." „Diat hoor ik gaarne," zeide Disney, haar hel pende om den landauer in te stappen. Allegra had er van gesproken dat zij de baden van Caracalla nog wel eens-zou willen bezoeken, aan welken wensch Isola haar herinnerde, toen zij naar de stad terugreden lang3 den Appiaanschen weg; waarop kapitein Hul bert voorsloeg dat bij en zijn geliefde -daar zouden stilhouden om die ruïnen te bezichtigen, terwijl Disney en Isola naar huis gingen. Allegra bloosde en stemde toe, altijd- een weinig schuchtö rom met ha»r minnaar alleen te zijn, vooral sedert hij zoo ernstig op trouwen in den zomer had aangedrongen. „Mevrouw D-isney, uw rechte plaats in Rome zou bij het Gezantschap zijn," fluisterde Hulbert, terwijl hij het portier dichtsloeg; „gij zijt een geboren diplomaat." „Hoe ziet mijn lieve vrouw er van middag zoo vergenoegd uit?" vroeg D-isney, terwijl hij naast haar kwam zitten. „Ik ben blij, omdat ik denk dat kapitein Hul bert Allegra wil overreden om met hem te tr iu wen voo-rdat wij Rome verlaten," antwoordde zij. „Ik heb hem verzocht hun huwelijk te bespoedi gen. Dat was mijn geheim, Martin. Dat was het, waarover hij en ik gesprokén hebben." „Maar waarom wil je daar zoo'n haast mee maken? Zij zijn immers gelukkig zooals zij zijn en een jaar is geen lang engagement." „Voor mij te lang. Martin. Ik wil haar geluk kig zien ik wensch haar getrouwd te zien- eer „Eier wat, lieve?" vroeg hij teeder. „Eer wij Rome verlaten." „Dat zou ai zeer spoedig zijn. Wij gaan binnen der opgevoerde operettes, zooals: „De klokken van Cornevelle", „De Mascotta", „De Barbier van Straatsburg", „Rolanda" e.a. Thans staan we aan den vooravond van de- op voering van „De Geisha" ©en Japansche Op- rette in 3 bedrijven. Wanneer wij het tekstboekje hebben doorgele zen, zijn wij tot de overtuiging gekomen, dat niet alles licht en vroolijkheid is, maar er tevens soms iets weemoedigs in doorstraalt. Een operette, geheel JapanscKen lijn en stijl waarvan verschillende tafereelen het oog zullen bekoren, door schittering van leven licht enliefde, waar de gulle stemming wordt onderdrukt door den bruisenden stroom van levan. „Caeeilia" is in het' bezit van goede zangers en zangeressen, en deze zijn het die in samen werking met koor een geheel vórmen, dat dé „Geisha" tot een groote bekoring zal maken. Heden vangt de kaajrtenverkoop aan en wij kunnen niet nalaten een ieder aan te moedigen zich van kaarten te voorzien, om de. a.s. opvoe ringen bij te wonen. N O O RDiSiCH A R WO U DEL Het aan,s(aand!e Jubileum van „Hercules" en „Hygiéa". Schreven wij hierover reeds eenige regels, en wezen wij er op, dat een feestcommissie was ge vormd, die haar eerste vergadering had gehouden, naar aanleiding van de in dit nr. voorkomende advertentie, betreffende dé verpachting van ver schillende plaatsen voor kramerijen, willen wij nog eens op de met Pinkster komende feestdagen wijzen. Is hierm-ede dus als 't ware den eersten stap gedaan, toch hebben -de besturen zeker reeds meer werk verricht om een goede regeling te waarborgen, wij zeiden het reeds eerder daar staan de namen van de jubileerende vereen'gin- gen ons borg.voor. De verschillende takken van sport, die in da zen tijd onder deskundige leiding kunnen worden beoefend, zullen met Pinksteren in weds 1 rij 1-v-er- band gedemonstreerd worden; zullen de krach ten gemeten worden in vreedzamen otriju. Het D-.TJS.-terrein, dat voor die dagen aan bo vengenoemde vereenigingen is afgeistaan, leent zich bij uitstek voor deze feesten. Geheel afge schaft, waardoo rmen beschermd is tegen wind enmaar neen, daar denken we nie, .aan, mooi weer met Pinksteren en succes is verzekerd. Voor hen, die iets willen verdienen, gedurende deze feestdagen, is dei gelegenheid daartoe open gesteld, door te trachten beslag te leggen op een der te verpachten staanplaatsen. Voor naderie bijzonderheden leze men de advertentie. veertien dagen heen. Het weer zal te heet voor je worden als wij langer blijven." „Ja, maar alles kan in minder dan dien tijd beschikt worden. Vraag het pater Rodwell maar. Hij kent Rome zoo goed, dat hij je kan helpen' om alle bijzonderheden te régelen," „Ik daoht dat ieder meisje wel minstens zes maanden noodig had om haar trousseau voor te bereidlen." „Zoo'n meisje als Allegra niet, zij is altijd! goed gekleed, en haar garderobe is zoo net mo gelijk maar zij is niet een van die meisjes, voor wie nieuwe kleeren een dier voornaamste ver- eisehten bij het trouwen zijn. Ik geloof niet dat de trousseau eenige moeielijkheid zal opleveren." „En als zij weg is, hoe zal je het dan zonder haar trouwe hulp stellen? Wie zal zoo zorgvul dig voor je wezen?" „Lottcheu of een andlere dienstbode," antwoord de zij met een soort van doffe onverschilligheid- „Het. zou zeer hard wezen, als mijn slechte ge zondheid Allegra's geluk in den weg stond. Zoo lang jij bij me blijft en goed' voor mij bent, Martin, heb ik niemand1 anders noodig." Tranen stroomden uit haar oogen terwijl zij ze van hem afwendde, schijnbaar belangstellend in de kloostermuren op den kant van den heuvel, waar zij langs reden. „Zoolang ik bij je blijf! Zou je dan -denken dat er iets kan zijn, zaken of vermaken, of wat ter wereld ook, dat mij weer van je zijde zou kunnen wegrukken? Al de uren bij jou doorgebracht zijn mij dierbaar, Isola. Ik leef nauwelijks, als ik niet bij je ben. Waarheen je dokter je ook moge zenden of je eigen verlangen je mogie leiden, ga ik zonder aarzelen met je mee zonder eenig leedwezen te gevoelen ovjer hetgeen ik achter laat." „Zég zoo iets niet," riep zij eensklaps uit, met een gesmoorden snik; „je bent te goed voor mij. Er zijn oogenblikken, dat ik het niet kan ver dragen." (Wordt vervolgd).

Nieuwe Langedijker Courant | 1926 | | pagina 1