Sport en Wedstrijden De Sturm Nieuwstijdingen bepalen om slechts f50 boete of 50 dagen te vorderen. Maar de politie nam daarmede geen genoegen en tapte uit een ander, met minder slap goedje gevuld vaatje. Hij achtte hier eenige clementie niet meer op haar plaats en veroordeelde djen be schuldigde tot 3 maanden onvoorwaardelijke ge vangenisstraf. Die gelegenheid1 maakt dien il'ief. In het gezellige café-cabaret de .i.raon aan den Kanaalweg te Helder hadden zich een aantal j dames en beeren vereenigd, om ond'er gezeggen i kout en 'n lekker hapje den avond aargenaa.ni te passeeren. Maar 'n paar ongewenschte bezoc- kers verstoorden het prettig samenzijn van de stamolub, door uit het handtascbje van een blon de dame 5 blanke guldens en 'n kwartje te ran ;j sohen. Dit brutale stukje werd natuurlijk op gemerkt, politie werd ontboden en een der piek packets, na een geweldig verzet, naar het bureau geëxpedieerd: Oo kktaar was deze eenigermute oxnder iden invloed van Beerenburger kruidenbit ter verkeerende varxensgezel, nog niet gekal meerd, maar verzette zich krachtdadig tegen de fouilleering. Hij beweerde niet tegen kietelen te kunnen. Elnfin, de twee taschjes inspecteurs ston- den heden terecht en tegen hen werd gevraagd respectievelijk f75 boete of 75 dagen en f 50 boete of 50 dagen. De politierechter toonde zich echter meer ge negen gevangenisstraf op. te leggen, doch heeft na een bespreking met een der verdachten, zijn uitspraak 3 weken uitgesteld. 'Gelkf of kaartjes. [Eten landbouwer te Bovencarspel, ook aangetast door d Ibnog altijd niet overwonnen kwaal om zijn volle melk met een. nogal ruim percentage aqua Pompa te verdunnen, stond heden wegens inelkvervalsching terecht. X Hij deed nog 'n scphamele poging om zijn strafbaar bedrijf te verontschuldigen, doch dit kon niet verhinderen, dat veroordeeld werd tot f75 boete of 75 dagen. fiat viel niet in goede aarde. iEen zwaar gebouwd arbeider te Grootebroek, werkzaam aan de plaatsing van eem telegraaf kabel, nad van den opzichter zijn ontslag ge kregen. Hierover minder aangenaam verrast, kon hij het jeuken van zijn groote banden nietj bedwin gen en diende hij den opzichter eenige goed! aanko mende opstoppers toe. De veidacnte, thans te recht staande, sprak zijn twijfel uit of de opzich ter wel gerechtigd was hem te ontslaan, doch' de politierechter beduidde hem, dat hij- in ieder ge val geen vrijheid had er maar op dos1 'te slaan en veroordeeeide den man, die nog nimmer is Ver oordeeld en niet' ongunstig, maar als onverschil lig bekend staat tot f 20 boete of 20 dagen hechtenis. ARRGNl IbSElMBNTSREiCHTBANK. Zitting van 9 .Maiart. UITSPRAKEN. Th. Hendr. v. Z., Amsterdam' en Karei T. et. mede aldaar, beiden gedetineerd, oplichting, 2 maanden gevangenisstraf. L. W. v. d. Z., Medemblik, hooger beroep v Mi nis kantongerecht ter zake overtreding art. 4251 wetb. v. strafrecht, vrijgesproken. Jan Fred. W. Bergen, meineed, vrijgesproken. Spanbroekfii.T.S. 21 HollandZeevogels 31 Di.T.S.- en Hollandisupparters juichten en koer den verheugd huiswaarts... Een meevallertje voor beide clubs. Holland, 'het. onovertrefbare Holland met z'n nooit ge noeg te kennen resultaten, met z'n mvoor-pelba- re uitslagen, het taaie uithoudingsvermogen, pa rende aan enorme wilskracht, dit Holland had gezegevierd over de stoere Zteemeeuwen, zooals Bergen had genekt en Di.T.S. had blijk gegeven van gelijkwaardigheid. De club van de Roskam, welke door velen als „minderwaardig" jwas be stempeld, heeft zich in deze competitie doen ken nen als eeen niet te ontkomen struikelblok, voor de vele liefhebberij gezelschappen, kampende om den kampioenstitel. Ik meen onzen lezerskring niet langer in den waan te moeten laten dat er werkelijk in gdeze klasse nog een kampioenselftal schuilt. Zoowel Bergen, Zeevogels en D'.T.S. ma ken geeen aanspraak om le klasser te worden, want zoo het aan mij lag om dezen titel toe te kennen aan een elftal uit deze afdeeling, voor waar ik haalde er Holland, Vrone en N.V.V. bij en liet deze elftallen opnieuw een competitie spelen. Want werkelijk, noch Eigmond, Bergen en Oudkarspel kunnen blij zijn met een kampioen. Gewoonweg belachelijk. Bij deze elftallen is gjeau greintje zelfstandigheid meer te vinden. iEn voor al als D.T.jSi.-donateur schaam 'ik me. Een elftal met een sportieve burgerij achter zich, een pracht- terrein en vollen steun van particuliere perso nen, die zeer veel voor deze club hébben gedaan, zoo'n elftal behoort zeker thuis in de le klasse van den N.H.V.B. Helaas het waant zich reeds sterk en zeker van de bovenste plaats, spant zich niet meeer in, en demonstreert de houding van een oude dikke heer, die al zoove'el de werel<| heeft bereisd, dat hij er beu van is, om nog lan ger over te spreken. „Je hebt me niets meer te vertellen zag, ahem shocking, afschuwelijk banaal zag"....! Kortom in den volksmond „misselijk". Ein zoo lang deze houding door de „sportieve lieeren' 'elftalspelers van D'.TJS. wordt aangenomen, be klaag ik de guldens der sportburgerij van Oud- kaTspel, dat ze geen beter waar voor hun geld krijgen. Ein ik durf te beweren dat de D.T.3-;- papieren op Russische beginnen te gelijken, ofte wel „waardeloos". Ik hoop dat al wat D.T.S.er is, deze regels naar waarde weet te schatten. Ik weet wat ik zeg en bedoel het ten goeie, doch. ik moet ze dit onder het-oog brengen. Hét elftal van Holland geeft hier een voorbeeld, terwijl djeze club niet kan beschikken over de middelen die' D(r.iS. bezit. Men behoeft in Oudkarspöl D.T. S. zoo hoog niet meer „op te hijseheti Hot „vrachie" wordt dan te zwaar en zakt „bij de week". Voor heeren bestuursleden van D'.T.S. een aanwijzing om van de zomer weer eens over oen trainer te gaan kletsen. Laten ze de dubbeltjie. liever in kas houden. Op deze manier wordt hei „weegesmeten geld." 5 VETERAAS. f N. v. d. A. Door omstandigheden is uw brief nog niet behandeld. SPORTEED, Ér zijn een paar dagen van storm achter den rug. die het vermoeden wekten, dat ongeluk ken niet zouden uitblijven. En dit vermoeden is waarheid geworden. Is in onze streek weinig voorgekomen -- gister een tijdelijke algeheele storing op het Prov. electrisch net, en een kort onweer ge paard gaande met hagelslag elders in ons land en op zee is het ernstiger geweest, zoo aks wel uit onderstaande berichten, die wij aan het „Hbld." ontleenem blijkt: Gisternamiddag vroeg het Italiaansche stoom schip ,,S;rena" op weg van Genua naar Rot terdam', sleepbootassistentie wegens een de fect aan de stuurinrichting. De sleepboot ..Humber" van L. Smit en Co.'s Internationa len Sleepdienst, die in dei mond van den Wa terweg lag, voer uit naar het schip, dat zich ter hoogte van het vuurschip „Maas" bevond. Zij slaagde erin verbinding te krijgen met de „Sirena" en haar op te sleepen in de richting van den Waterweg. Er stond can zeer hooge zee en toen omstreeks vier uur de „Humber" het schip voor den mond van den Waterweg trachtte te krijgen, teneinde het zoo naar bin nen te sleepen, brak de, sleeptros. Het -stuur- looze schip, voortgestuwd' door den hevigen noord-westenwind, is toen op den strekdam ten zuiden van de zuidpier te Hoek van Hol land vastgeloopen, nabij de plaats waar inder tijd de „Stuart Star" heeft gezeten. De positie van het schip lijkt hopeloos. Gis teravond werd het gevaar niet denkbeeldig ge acht, dat het schip, dat in ballast is, over de pier zou slaan. Het is evenwel niet gebeurd, en het gevaar lijkt thans niet meer groot. Te 6 uur is de reddingboot „President Van Heel" uitgevaren, onder bevel van de beide schippers J. Slis en A. van der Klooster, en met een dubbele bemanning aan boord. De boot, die vier uren in den Waterweg heeft rond gezworven, is te tien uur onverrichterzake te ruggekeerd. Het was tengevolge van het ruwe weer niet mogelijk het schip te naderen. Hedenmorgen, bij laag water, zal een nieu we poging worden gewaagd om het schip te bereiken. De reddingploeg, die eveneens is uitgerukt, is op den zuiddam! achtergebleven- om zoo noodig hulp te kunnen verleenen. Voor de bemanning van de „Sirena" bestaat naar het zich laat aanzien, geen direct le vensgevaar. Het Duitsche stoomschip „Margaretha" dat bij „De Koog" strandde, is door de hooge zee nog meer naar land gedreven! en 'ligt thans tegen de duinen bij het Slufter. De redding boot kreeg gistermiddag om vier uur verbin ding, doch de opvarenden, onder wie twee vrouwen, wilden het schip niet verlaten. Uit Terschelling wordt nader geseind: De naar de „Margaretha" te? assistentie ver trokken motorreddingboot „Bxandaris" is gis termiddag 3 uur teruggekeerd, echter zonder iets van het schip te, hebben gezien. Tijdens zwaar stormweer is de in de Buiten haven te IJmuiden gemeerd liggende motor- kotter IJM 302 losgeslagen en na op een meer stoel te zijn terechtgekomen lek geworden eh daarna gezonken. De beide opvarenden hebben zich intijds weten te redden. Het lichtschip Terschellingerbank is van de ankers weggeslagen en verloor 150 meter ket ting De. sleepboot „Drenthe" is ter assisten tie vertrokken. Tengevolge van den aanhoudenden storm staat Urk geheel onder waten De schade is reeds aanzienlijk. Het weinige vischtuig, dat de visschers hebben overgehouden, dreigt thans ook verloren te gaan. Uit Enkhuizen wordt gemeld, dat'de Drech- terlandsche zeewering ten noorden van Enk huizen thans weer een zwareini stormvloed te weerstaan heeft. Het zeewater stijgt nog. Dé dijkwachten zijn opgeroepen. De dijk van den Immerhornpolder bij Enk- huizen, die in 1916 is bezweken, heeft het zooals gisteravond werd geseind hart te verantwoorden. Men vreest voor doorbraak Tusschen Enkhuizen en de Ven ligt een Friesche bottei met een noodvlag op. Het schip ligt zeer gevaarlijk. Gisteravond is van Enkhuizen een redding boot naar de kust gevoerd, van waar men zat trachten, de opvarenden, fuikertvisschers., te redden. Bij Enkhuizen liggen nog eenige vaartuigen met de noodvlag op. Dicht bij de haven liggen de klipper „Azolla" van Sliedrecht, en de twee mastklipper „Emanuel" schipper Leeuwerikke De groote aak „Josephine" van Rotterdam, geladen met Bazalt voor Harlingen bestemd, had evénéens de noodvlag geheschem, doch is gisteravond met sleepboothulp te Enkhuizen binnengebracht. De rivierkaden van Kampen staan blank. De 'dijk begint over te loopen. De hevige stórm van gisteren heeft het water in de Ztiiderzee gejaagd en daar een heel wei nig voorkomenden waterstand aan de Overijsel sche kust veroorzaakt. Het eiland Urk is gedeeltelijk ondergeloo pen. De weilanden staain geheel blank. Het water staat tot aan de huizen. Gevaar, dat de ze onderloopen, is echter uitgesloten. Ongeluk ken waren tot dusverre niet voorgekomen. Tal rijke visschers van Urk en ook vreemde vis schers uit andere zeeplaatsen, die daar thans verblijven, hebben groote schade beloopen. Door den storm is het niet mogelijk geweest de haringnetten op te halen. De storm heeft het water met groote kracht het Zwarte Water opgestuwd, zoodat de stand te Zwartsluis gistermiddag 2.35 plus A.P. was. In een van de Zwaterwaterdijkei.i werd een gat geslagen. De Provinciale Waterstaat, on der leiding van den hoofdingenieur, den heer Van den Linden van den1 Heuvel, slaagde erin het voorloopig te dichten. De waterschappen Hasselt, Zwartsluis en Vollenhove hebben de permanente dijkwachten ingesteld. Het zeewater is door het Zwartewater opge stuwd tot in de grachten van Zwolle, zoo- dat reeds gistermorgen de buitenkant e,n de Thorbeckegracht onder water liepen. Om tien uur moest de St. Jozefschool ontruimd wor den en ook de bewaarschool op het Gasthuis- plein. Thans is het noordelijk deel van de stad niet anders te bereiken dan per boot. De stand is thans 2 m. 30. Aan het Katerveer is het water van den IJsel niet in die mate gestegen als op het Zwarte water. Het is sedert gistermorgen 37 c.m. ge wassen. De stand is thans 2.53 plus A.P. Op stroom lagen den geheelen dag vier sche pen voor de spoorbrug geankerd, die het zeer kwaad te verduren hadden. Zware golven sloe gen er steeds overheen. Een tjalk werd driftig en geraakte tusschen de kribben. De wind, die den geheelen dag W.N.W. was is thans iets naar het noordein geloopen, waar door het gevaar verminderd is. Te Zwolle en op den Tjsel is thans dan ook val te consta-i teeren. Uit Loosduinen wordt gemeld: dat twee groote warenhuizen totaal zijn ver- Voor de tuinders is de schade groot. Behalve nield, werden eenige. duizenden ramen van de rijen opgelicht en tot scherven geslagen: Een tuinder, die bezig was de broeirhmen met een schop aarde vast te leggen, zag^plotseling een der eenruiters door den storm opgelicht en terstond een rij van 100 ramein in puin vallen. Een ander had Dinsdagavond ongeeeer 250 ramen kapot en gistermorgen bedroeg zijn ver lies ongeveer 800 ramen. Een kleine baas, die juist alles verzekerd had en de matten met ijzeren pennen, had vastgelegd, zag gisteren, dat toch de helft van zijn glas vernield was, doordat de ramen van zijn buurman bij hem waren neergesmakt. Maar behalve de groote glasschade heeft men ook een bijna onherstelbaar verlies aan de jonge producten, die er onder stonden: toma ten .komkommers, bloemkool, sla enz. 'Wel kan men die door andere vervangen, maar men komt dan zooveel later met de producten aan de markt. nachts was ingebroken. Bij nader onderzoek bleek dat men door het bovenlicht van de win keldeur was geklommen en daarna de lade gelicht «had. Er moet heel veel gestolen zijn, doch het is nog met geen juistheid op te geven Bliksem ingeslagen. Gistermorgen sloeg de bliksem in de hof stede „Plassendaal" te Waal en Burg op Tes- sel. De eigenaar, de heer J. Witte werd aan het hoofd gewond.- De hofstede brandde tot den grond toe af. 40 schapen wérdein een prooi der vlammen. Bakkerij afgebrand. Gisternacht te ongeveer één uur brak brand uit in de bakkerij van de firma Wiggers aan de Alsteerschestraat te Enschede. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch aan blusschen viel niet te denken, daar het geheele gebouw in lichter laaie stond en de felle wind de vlam men voortdurend aanwakkerde. Door hard wer ken wist de brandweer tenslotte uitbreiding van den brand te voorkomen. De geheele bak kerij, waarin zich vele machinerieën bevonden werd in de asch gelegd. De oorzaak is onbe kend en de schade wordt door verzekering gedekt. Dte vermistte City-bag. Het „Hdbl," deelde mede, dat, een reiziger bij de politie aangifte deed, dat in een hotel te Am- sterdam een door hem afgegeven citybag, Waarin een waarde van f5000, werd vermist. Nader L j gebleken, dat in deze handtasch volgens de aan gifte goud zou zitten ter waarde van f5000 en geen geldbedrag van die som. I De politie stelt een nader onderzoek in. De betrokkene is tegen diefstal verzekerd. •Oplichters en die versdhalkte politie. Het was de politie in Schoten al geruimen tijd bekend, dat een bepaalde familie, -lie aan djbn Schoterweg gehuisvest is, zioh schuldig maakte aan oplichting, waarvoor zij voornamelijk Haar- lemsche winkeliers uitkoos. Versoheidenen wercen op die wijze het slachtoffer, maar de man en d? vrouw gingen zóó handig te werk, 'dat -le politic geen vat op hen kreeg. Dinsdag meende de justitie echter grond te hebben voor het doen van een inval in h d huis. Er werd huiszoeking gedaan en een vrij groote voorraad goederen werd in beslag genomen en naar het Schotensehe politiebureau vervoerd. De vrouw des huizes werd bij die gelegenheid ge arresteerd en naar hetzelfde politiebureau over gebracht. Omdat het vrij zeker was, dat men hier niet met een enkel gezin, maar met een bende te doen had, werd verder gespeurd en is ook' in an dere huizeip een inval gedaan. Iets, dat aanleiding kan geven tot arrestaties vond de politie echter niet, waarvoor de bende-leden blijkbaar had dien gezorgd. Toen de politie dan ook voor het laatste der „gemerkte" huizen kwam, werd zij door de bende-leden met gejuich ontvangen. Uit het open raam van de woning was aan een touw1 een ge bakje gehangen, met de bedoeling »lat de politie er in zouhappen. Ein door het open venster klonk de vroolijke muziek van een fox-trott, waar op het gezelschap voor de oogen van de politie en vele nieuwsgierigen een dansje maakte. De politiemannen konden onverrichterzaki te- rugkeeren, terwijl het dansfeest werd voortgezet. Op het politiebureau wachtte toen oog een ver rassing. Het bureau is in een oud woonhuis gevestigd en de gearresteerde dame was in 'de serre opge sloten. Van de afwezigheid der politie had zij gebruik gemaakt om de serre te openen; zij was daarna rustig naar buiten gewandeld, had bij een caféhouder in de buurt tramgeld geleend en is daarna niet meer gezien. Zij zal wel niet naar Amerika zijn, én als 't noodig bl...kt. zal ze wel gevonden worden; maar net is toéh niet aangenaam voor de politie, dat de dame zonder verlof de serre verlaten heeft. „Hdbl." Ongevallen. Bij de restauratiewerkzaamheden aan de groote kerk te Goes is door het breken van: een zwarten i balk een gedjéelte van een steiger ingestort. De opperman M. viel met een partij steenen op een tweeden steiger, ongeveer 10 M. lager. Met een gebroken kuitbeen werd hij opgenomen. i In het Slaehithuiskwartier te Haarlem is van een in aanbouw zijnde school een deal van de schutting omgewaaid. Die 13-jarige Gors.dia. van Breugel werd daarbij vrij ernstig gewond' zij is naar het gasthuis gebraoht. De 4-jarige Jaantje Polak te Haarlem, is, toon 1 de moeder even een boodlsohap was gaan deen. tegen een kachel gevallen. Het kind liep bran dend de "straat op en werd door voorbijgangers Ogeholpen. Het was echter reeds te laat; tijdens het vervoer naar het gasthuis is de kleine over leden. j Het stations- en treinpersoneel der Neder- Iandsche Spoorwegen heeft instructie gekregen, om zooveel mogelijk te voorkomen, dat de reizi gers, komende uit het buitenland, op de grens stations in Nederland in de treinen de douane ambtenaren afwachten, om hun bagage e laten visiteeren ea eerst daarna naar de visitatiezaal gaan, om hun ingeschreven bagage vrij te maiten, waardoor treinvertraging kan ontstaan, ue reizi gers moeten tijdig vóór aankomst p het Neder landsche grensstation in den trein gewaarschuwd worden, indien zij ingeschreven bagage hebben, zich onmiddellijk na aankomst met nun bagage 1 naar de visitatiezaal begeven. Inklimming. Gistermorgen ontdekten twee winkeliers in de Hoofdstraat te Veenendaal, dat bij hen des Poging lot moord. Te Delft heeft op het Koningsplein een oud verpleger getracht zijn verloofde, verpleegster in liet St. Joris Gasthuis, van het leven te be- rooven, door haar met een mes zeer ernstig aan den (hals te verwonden. De man pleegde daarna zelfmoord door zich den -hals af te snijden. Het meisj eis in het gasthuis ter verpleging opgenomen. Haar toestand is ernstig. hen vrouw en tllrie kinderen verdronken. Op de rivier de Maas, ter hoogte van d-'U mond van de Rijnhaven te Rotterdam, is een: ern stig ongeluk gebeurd. t Het Rijnschip „Stormpolder", metende 1-124 ton en eigendom van iele N<V. Rotterdamse he Rijn- en Zeevaartmaatschappij kwam, gesleept door de „Vecnt" van den Nederlandséhen Stoom- sleepdienst v.n. P. Emit Jr., de rivier afvaren, met bestemming naar de Waalhaven. Het schip was geheel afgeladen met steenkool; hiet voer een opperlast en de luiken lagen open. Het waer was zeer slecht en er kwam veel water over. Ter hoogte van de Veerhaven gekomen, besloot die schipper, de 34-jarige R. Hartsuiker, de Rijnha ven in te varen, om daar beter weer af te wach ten. Bij het opdraaien sloeg steeds meer water over, het schip liep vol en- begon te zinken» De eeerste matroos, de 23-jarige C.T.H. de Bruyn, uit Nijmégen, sprong in de jol en wist zich of die manier te redden. De tweedé matroos, die 10-jarige A. Thijssen, uit Heumen, viel over boord en werd door de „Vecht" opgepikt. D® schipper geraakte eveneens te water. 'Hij w®1 ee nstuk hout te grijpen en zich daarop drip vende te houden. Hij is later door de „Vecht aan boord genomen. De schippersvrouw, de 32- jarige B. Hartsuiker-Hartsuiker, snelde naar de

Nieuwe Langedijker Courant | 1926 | | pagina 2