„Graep Yeilingsvereenigingen" uit den Ned. Tuinbouwraad. Be Kanaalplannen in Nurd-Holland Uit den Omtrek Bij Kon. Besluit is de oud-minister van Koloniën, de lieer Weiter, benoemd tot lid van den Baad van Indië, met ingang van den dag,, waarop hij zijn ambt zal aanvaarden. In de Memorie van Antwoord op het Voor- lcüpig Verslag (Tweede Kamer) nopens de be grooting P. T. en T. 1926, herinnert de nieuwe minister van Waterstaat er aan, dat „het vraag stuk der bedrijfsleiding opnieuw aan de orde is gekomen.'' Hem heeft echter nog de gelegenheid ontbroken, zich een oordeel over dit vraagstuk te vormen. Naar aanleiding vau het gerucht, dat er eerstdaags wederom 800 postambtenaren onvrij "willig den dienst zouden moeten verlaten, heeft de directeur-generaal, naar de juistheid hiervan ge vraagd verklaard, dat daaromtrent nog geen be slissing is genomen. Bij het Hoofdbestuur der Posterijen en tele j grafie is een commissie ingesteld om bepaalde onderwerpen, haar door den directeur-genieraat j voorgelegd, in studie te nemen. Als leden van J die studiecommissie zijn aangewezen 3 aan het hoofdbestuur der P. en T. geplaatste commiezen Spoos^wegtarie^en Het reizen is ontzettend duut in ons goede land. Thans is in de bladen een berichtje ver- j schenen, dat men over verlaging denkt, ingaande j 1 Juli. Hoewel alles voorloopig is en nog niets j definitief is bepaald, kan niet gezegd, dat hetgeen j thans reeds uitlekte, en gepubliceerd werd, een j gunstigen indruk maakt. Immers de massa reist nu eenmaal derde klas se, en voor die klasse verlaagt men niet, dat ta rief blijft, wat het *is. Alleen voor de 1ste en 2de klasse zal, ijtdien de gepubliceerde gegevens jutet zijn", can verla ging intreden. „Het Volk" merkt op, dat hier koopmanstak- tiek voorzit. Immers, onder de reizigers eerste en tweede klasse vindt men de meeste autobezit ters. l>e derde klassers zijn op ae publieke mid delen van vervoer aangewezen. Goedkooper tarief voor de hoogere klasse biedt kans op betere bezetting in de met rood pluche en bruin trijp bekleede compartimenten. Ziet slechte, hoe weinigen in de eerste klasse reizen. Pen verbetering is net voorgestelde dus beslist niet; bok voor de abonnementen derde klasje wordt geen verlaging voorgesteld, wel voor de hoogere. Sympathiek is, vrat thans in de bladen verscheen, allerminst. Wie veel reist, en ook met name Franscbe der de klas rijtuigen kent. op de lange trajecten, valt hot groote verschil op tusschen het comfort in derde en tweede klas hier. Een bekleeden van de derde klasse rijtuigen in sneltreinen alleen van de banken naar Fransen voorbeeld, zou al een greote verbetering zijn. En verder mag opgemerkt, dat wat hier wordt voorgesteld, precieo tegengesteld is met wat in Duitschland en België geldt. Maar we hebben hoop, dat een dergelijke tarie venpolitiek geen instemming verwerven zal van onzen Minister, wiens goedkeuring voor even- tueele invoering, noodig is. Ratorsiemaatregelen. Deze Groep Veilingsver. uit den Ne-d. Tuin bouwraad kwam te Utrecht bijeen onder leiding van den heer F. v. Valstar, die in een inlei dingswoord o.m. wees op het gevaar in de uit breiding van den Tuinbouw gelegen in verband met de grootte van liet afzetgebied. Er zijn 'bo vendien thans streken, waar met te weinig vak kennis het product wordt behandeld, zoodat het zijn weg niet vindt naar het buitenland. Als mid delen om dit*gevaar het hoofd te bieden,, wees spr. op cursussen in het collectief Borteeren en ver pakken. De jaarverslagen werden daarop goedgekeurd. Het financieel verslag wees aan een voordeelig saldo van f5688.09. De begrooting werd goedgekeurd op een gelijk bedrag aan inkomsten en uitgaven van f30.000. De vergadering ging vervolgens acooord met een bestuursvoorstel, vragend machtiging, om hij de Staten-generaal te kunnen aandringen op aan neming van het op 26 Nov. 19/25 tó'Berlijn tus schen Nederland en Duitschland gesloten han delsverdrag en met alle ten dienste staande mid delen te trachten verdere noodzakelijke verla gingen der Duiteche invoerrechten en de volle dige doorvoering dfer meestbegunstiging te ver krijgen. Het gesloten handelsverdrag raoet van zeer groot belang worden geacht, omdat niet alleen een aanmerkelijke verlaging der Duftsehe autonome tarieven ten aanzien van eenige met name genoemde speciaal Nederlandsehe tuinbouw producten heeft gebracht, maar ook aan alle Nederl. voortbrengselen, bij invoer in Duitsch land c*n behandeling van meer begunstiging toe. kent, hetgeen beteekent, dat zij niet aan zwaar dere invoerrechten zullen onderworpen worden dan de voortbrengselen van andere landen. Ver volgens machtigde de vergadering het bestuur zijn volle aandacht te wijden bij voortduring van het streven in vele landen om den invoer der Nederlandsehe tuinbouwproducten te bemoeilijken hetzij door heffing van invoerrechten, hetzij door voorschriften van plantenziektekundigen aard, hetzij door het eischen van invoervergunningen. Eveneens werd goedgekeurd het bestuuursvoorstei om alle maatregelen te treffen voor een tuinbouw telling, daar de noodzakelijkheid bestaat om den afzet van tuinbouwproducten te bevorderen waar. toe over voldoende cijfers moet kunnen worden beslecht. Op de medewerking van het Ministerie van Landbouw kan in dezen worden gerekend, 'he.tgeen vooral van belang is ten aanzien van' de telling der bedrijven van een niet bij een veiling aangesloten kweekers. Langdurig werd daarop beraadslaagd over een voorstel van de Centr. Veilingsvereeniging „War- menhuizen" om alle aangesloten veilingsvereen. te verplichten 1/10 pet. van haar jaarlijkschen omzet af te dragen voor het reclamefonds, het geen dienen moet vbor eene zoowel in buiten als in binnenland te voeren reclame om deh afzet der tuinbouwproducten te bervorderen. Het tof heden gevolgde systeem van vrijwillige bijdra gen achtte men onvoldoende. Nadat het bestuur er op gewezen had dat de voorradige gelden voor dit jaar nog voldoende zijn indien liet saldo der rekeningen over 1925 in het Teclamefonds wordt gestort, en uit de vergadering o.m. was opgemerkt, dat een unifor me bijdrageregeling onbillijk zal werken, werd het voorstel ingetrokken. Naar aanleiding van een voorstel-Naaldwijk werd men het er over eens dat het groepslest muf te allen Ujde bereid zal worden gevonden om met belanghebbende centra overleg te plegen on to overwegen in hoeverre' door het samenbrengen; van een bijzonder bedrag van bepaalde produeten buitengewone reclame kan worden gemaakt:. Op een verzoek der afdeeling Zwijndrecht om een véilingsmerk vast te stellen, hetwelk wettig gedeponeerd is, zegde het bestuur onderzoek en overweging toe. Daarna hield prof. dr. P. A. Diepenhorst een inleiding over Retor-,iemaatregeten in verband met de uitvoermoeilijkht'de.n van den tuinbouw. Spr. legde er den naaruk op dat. vrijhandel de afkeuring van retorsiemaafregelen niet insluit, Besprekende de mogelijkheid tot het opnemen van retorsiemaatregelen in de Nederlandsehe wet, zeide spr. vervolgens, daarvan overtuigd te zijn als men de volgende vragen bevestigend kan beantwoorden: worden exportmoeilijkheden ver oorzaakt door onbillijke belemmering van het buitenland? en „bestaat er goede hoop dat die maatregelen kunnen worden ondervangen? Wat betreft de uitvoermoeilijkheden in den tuinbouw wee^ spr. er op dat er gevaar schuilt jn de handelspolitiek der andere mogendheden. Onze handel lijdt onder de hooge tarieven door het buitenland geheven. Verschillende bepalingen in Spanje, Zwitserland, Tsecho Slovakije, Zwe den, Amerika enz. waren zeer ongunstig voor ons land en begin van dit jaar kwam) nog daarbij Duitschland met zijn speciale bepalingen. Eeni ge verbeteringen zijn in tusschen aangebracht, doch de bestaande ontstemming is lang niet on billijk. Misstanden bestaan nog overal en worden mede veroorzaakt door onze handelspolitiek. Deze politiek berust' op, 2 bronnen, nl. op de Tariefwet van 1862 en in 1924 door minister Colijn gewij zigd en op de handelsverdragen, die vastleggen op welk ewijze onze producten aan den vreem den Staat, en vreemde producten door onzen Staat zullen ontvangen worden. Wij hebben slechts éen tarief, geldend voor goeden en kwaden in tegen stelling met het buitenland, dat onderscheideife middelen heeft om kwaden te straffen. Steeds was ons streven de meest begunstigings clausules, hetgeen inhield dat nooit hoogere in voerrechten zullen worden betaald dan andere landen .Echter werd de inhoud van onze handels verdragen nooit door eigen wil gedicteerd, doch door hetgeen andere landen voor ons bereikte. An deren moesten dus voor ons de kastanjes uit het vuur halen. Wat de derde vraag betreft, merkte spr. o.m. op, dat met onze lijdelijkheid moet gebroken vvor- den. In verband daarmee bepleitte spr. op theo retische, practische en .ethisme gronden de opne ming van retornemaatregelen in onze wetgeving, niet als een aanvalspolitiek, doch als politiek' van zelfverdediging en zelfachting, opdat wij in de toekomst vruchten kunnen plukken van onzen handel. Nadat hierop spreker nog eenige vragen had beantwoord, ging de vergadering uiteen. („Handelsbl."). j veiling, geschiedt in het belang van den handel, hetwelk indirect voor de bouwers eveneens van belang is, Door het nieuwe systeem van veiled" komt thans het afgeiveh van bonnen betrekkelijk weinig voor en wordt besloten op de vergade ring van het C. V. V. de bepaling van 1/2 Pa meer heffing voor producten op een bon verkocht, te schrappen. Bij de rondvraag wordt gevraagd hoe groot de maximum snelheid is van de motorvaartuigen. Deze is voor grootje 4 KMIen voorn kleine 6 K.M. Indie nmen hierover klachten heeft moet men zich vervoegen bij de politie. De vergadering wordt daarna door den vOorz. directeur van de districtsarbeidsbeurs werd aan gesteld. Hoewel zijn tegenwoordige functie hem in alle opzichte bevredigde, trok het ambt van burge meester hem, krachtens zijn opleiding, meer aan. Vol energie lioopt hij:-- zich dan ook aan de be langen van Koedijk te gaan wijden, waar hij zich Spoedig zal vestigen. ïn Koedijk toonde men zich met deze beriep ming hartelijk ingenomen, aangezien men daar vóór alles een Noordhollander heeft gewenscht, W ARMENHUIZEN. Tuiiibouwvereeniging. Vrijdagavond vergaderde in Jie' Veilingskof - ftehuis de Tuinbouwvereeniging „de Noord". Wegens ziekte van den voorz. werd de vergade ring geleid door den heer W. Gutker. Na goed keuring der notüVen brengt de heer K. Molenaar het financieel verslag uit over het jaar 1925, waaruit blijkt, dat de ontvangsten waren f 749 'en de uitgaven f691.97, batig slot f57.03. Als re serve op de Boerenleenbank is geplaatst een be drag van f710.41. D|e heer K. Tesselaar brengt namens de oommissie van onderzoek rapport uit en deelt mede, dat de commissie de rekening heeft nagezien en in orde bevonden, Vervolgens "wordt het jaarverslag voorgelezen, waaruit blijkt, dat 3 bestuurs- en 3 ledenvergaderingen gehou den "werden, dat het aantal leden op 1 Januari 1926 bedroeg 213, dat 9 leerlingen den 2-jarigeh tuinbouwcursus Lebben bezocht. De leden wor den opgewekt olm hun kinderen den nieuwen tuin bouwcursus te la-ten bezoeken. Tot leden wan het Bestuur worden met groote meerderheid wan stemmen weder herkozen de hee- ren W. Gutker en C. Tesselaar en wordt de heer W. Gutker wederom tot lid van het Centraal Bestuur voor de C. V. V. herkozen. Daarna worden 18 afgevaardigden voor de alge meen evergadering der C. V. V. gekozen. Waf be treft de voorstellen voor de algemeene vergade ring der C. V. V. wordt ter sprake gebdaoiit, de uitbreiding van het emplacement bij het spoor en deelt de vootz. mede, dat het Centraal Bestuur reeds krachtig aan het werk is om uitbreiding! te verkrijgen, doch dat de SpoorwemMij. nog al lang talmt om hieromtrent te beslissen. Ver der wordt gevraagd om minder toe te geven aan de abuizen tij deus het veilen door de kooplieden, Die veilingleider deelt mede, dat indien blijkt, dat er z.g. abuizen zijn, hiertegen zal worden opge treden. Vertier wiordt naar voren gebaoht of het niet mogelijk is, dat uitschot tegen, de prijzen van. f0.50-0.60 niet meer worden geveild, daar dit voor het product geen aanbeveling is. Uit dé besprekingen, blijkt ewenwel dat dit moeilijk is te ondervangen. In bespreking komt de vraag boe gewerkt heeft de bepaling, dat een i/2 pot, meer moet worden betaald voor producten, wel ke uit de hand woracn verkocht. Medegedeeld! wordt, dat de financieele uitkomst hiervan niet bekend is, doch ower het algemeen acht men 'de handhiaving van deze bepaling niet gewenscht. De bonpen, welke worden afgegeven buiten de WARMEiNHUIZEN. Kiezerslijst. Op de voorloipig vastgestelde kiezerslijst zijn geplaatst 10$6 kiezers,voor de Tweede Kamer, 1033 voor de Prov. Staten en 992 voor den ge meenteraad. W ARMENHUIZEN. Diefstal. Door de politie alhier zijn thans de daders van het. gestolen daklood opgespoord. ST. PANGEAS. (Gem. KOEDIJK). Ouder leiding van den heer Schuur vergaderdfe Dinsdagavond de vereeniging „Ons Belang" in het lokaal van H. Beers. In zijn openingswoord wijst de voorzitter op het feit, dat voor 2 jaar terug de laatste leden vergadering is gehouden, wat zeker wijst op een een goeden gang van zaken. Tevens werd gerele veerd hetgeen behandela is op de laatste 2 be-' stuurs vergaderingen, welke noodzakelijk waren door de annexatieplannen indertijd van Alkmaar en de Burgemeester-vacature van Koedijk. De notulen werden goedgekeurd, in kas bleek te zijn f 19.95. Als bestuurslid werd herkozen de heer D1. v. d. Woude. In de plaats van den heer Kliffen, welke naar St. Pancras was getrokken werd ge kozen de heer Gnoeneberg. De heer Madderom stelde zich niet meer beschikbaar, in wiens plaats de heer Jb. Kooij werd benoemd. Als laatste punt op de agenda stond vermeld: Burgemeestervaeature. De voorzitter zegt hier van, dat gevraagd was, waarom „Ons Belang" zich in deze zaak niet uitsprak door een adhaesie- betuuiging voor een der sollicitanten. |Waar het hoofddoel -der vereeniging is te trachten aanslui ting te verkrijgen bij St. Pancras, meende 'net bestuur in een scheeve positie te komen, indien! men éen der sollicitanten zou eteunen. Waar in middels bericht inkwam, dat de benoeming zoo juist had plaats gevonden, passeerde deze zaak zoo den hamer. Besloten werd wegens a.s. opheffing van "bet Broeker spoortje, een verzoek te richten aan de spoorwegmaatschappij tot het laten stoppen van meer treinen. Op voorstel van A. Verduin zal getracht wor den een afschrift van het kohier der belasting, opdat men ten naastenbij zal weten, hoeveel be lasting door de gemeente zal worden geïnd. Besloten werd zich met een klacht te wenden tot de autobusonderneming van Kok- en Tuin man over Me onverschilligheid der chauffeurs bij het passeeren van voetgangers en wielrijders, spe ciaal het weggedeelte om en bij de Halvemaans- brug. Nog zal een verzoek gericht worden aan den Gemeenteraad om het venten zonder vergunning door personen van buiten de gemeente te ver bieden. Na nog een woord van dank gebracht te hebben aan den afgetreden secretaris, sluit de voorz, de vergadering. RIJKSLANDBOUWWINTEORiSOHOOL. Bij het. op 23 Maart j.l. gehouden eindexamen werd het diploma uitgereikt aan: M. J. Bakker, Lutjebroek; C. Bakkum, IV^edem- blik; P. Hoogland, Harenkarspel; G. Kistema- waar; J. Klop, Helder; D. Kramer Glynis, Schermer; L. Metzelaar, Wieringerwaard; K1. Pauw, Beets; A. .F van Rijswijk, Wieringer waard; S. Schilder, Spierdijk; J. Schrijver, St. Maarten; G. L. v. Tekelenburg, Callantsoog; D. iS. Tysen,■-Helder; J. Vethman, Lutjewinkel. Het diploma als melkcontroleur ontvingen: C. Bakkum, Medemblik; P. Hoogland, Haren karspel; G. Kisteinaker, Wieringerwaard; J. Klop, Helder; D. Kramer Glynis, Schermer; Kl. Pauw, Beets; A. J. van Rijswijk, Wieriniger- waard; S. Schilder, Spierdijk; J. Schrijver, St. Maarten; C. L. v. Tekelenburg, Callantsoog; D1. |S. Tijsen, Helder en de toehoorder J. J. Groot, Wieringerwaard. Van de eerste naar de tweede klasse werden bevorderd W. Burger, Burgerbrug; J. Donker, Hoogwoud; H. C. Reinders Folmer, Heemstede; A. de Graaf, Wieringen; D. Kant, Schagerbrug; M. Keesman, Schagen; S. C. Keyzer, de Waal (Texel); A. Koopmans, BarsingerhornC. H. Limpers, Wierin gerwaard; K. H. O. L in hose, Dien Burg (Texel); L. Metzelaar, Anna Paulowna; K. Ruijs, V-elsen; A. Saai, Wieringer waard j M. Schenk, Wierin gerwaard; K. Slikker, Helder; A. J. v. Splunter, Velsen; W. H. Tielrooij, Helder; Ei. Went, Am sterdam; J. Westerman, Rotterdam; A. Wit, Tolke (Schagen) benevens de toehoorders: C. Dek ker te Harenkarspel en C. Rens te St. Maartens brug. Niet bevorderd één. Bjïïi NIEUWE BURGEMEESTER, VAN KOEDIJK. Als opvolger van wijlen tien Heer Kooiman, werd tot burgemeester van Koedijk benoemd de heer P. Kikkert, dir. van de gemeentelijke en de districts-arbeidsbeurs te Alkmaar. De heer Kikkert is een man van vrijzinnige beginselen en nog pas 28 jaar oud. Hij werd te Helder geboren en ving zijn ge meentelijke administratieve loopbaan aan als vo lontair ter secretarie te Wieringerwaard. Na aldaar een jaar werkzaam te zijn geweest, werkte hij als tijdelijk ambtenaar op verschillen, de secretarieën, o.a. te Heiloo, Koog aan de' Zaan en Koevorden. In 1918 werd hij als adjunct-commies ter se cretarie te Alkmaar werkzaam gesteld. In 1920 behaalde hij zijn diploma als gemeen te-secretaris. - 1 Januari 1922 werd de heer Kikkert tot direc teur van de gemeentelijke arbeidsbeurs te Alk maar benoemd, terwijl hij in 1924 tevens tot Kanalisatie en het boezemvraagstuk. Thans zijn we genaderd tot een zeer voornaam punt, het boezemvraagstuk. Daar is in onze krin gen zeer veel over gesproken, pro en conti'a de wijzigingen die worden voorgesteld. 'tls een nog al ingewikkelde zaak, die veel studie vereischt, voor men in staat is, er wat over te schrijven. In één artikeltje kómen we' er niet door. Te meer niet, waar men in de courant houdt van korte epistels, aan lange begint men niet. Dus geven we eerst de hoofdtrekken. Zooals men weet, dienen de boezems voor af watering, waterherging en worden deze door de scheepvaart benut. Dadelijk stond het hen, die geroepen werden, plannen te maken, duidelijk voor den geest, dat eigenlijk twee vraagstukken dienden te worden opgelost en wel ten eerste, hoe kan de wateraf voer worden verbeterd, en hoe moeten -de kanalen in verband mee de verschillende boezemstanden worden aangelegd. De volgende boezems zijn in verband met de kanaalplannen van bijzonder be lang: 1. Schermer boezem. Deze is verrewweg de grootste, de oppervlakte der gronden die op dezen -boezem loozen, bedraagt 57802 HfA. Schermerboezem is voor de afwa tering nagenoeg geheel van zeestanden afhan kelijk. Rechtstreeks loost de boezem op -de Noordzee; te Helder door de Marinesluis en door de sluie te Nieuwe Werk. Ook op de Noordzee noor tusschenko-mst van het Noordzeekanaal, eveneens op de Zuiderzee te Schardam, Edam en Monnikendam en door de Erwijeksvaart. De stand van het Noordzeekanaal, waarop Schermerboezem loost, wordt kunstmatig beïn vloed door het gemaal te Schellingwoude. Het zomerpeil van Schermerboezem is 0.58 M. NJA.P. en daalt in sommige tijden (groote droog te) tot 0.70 M. N.A.P. Na de drooglegging van de Zuiderzee zal 't mogelijk worden uit het zoetwater bevattend IJselmeer het zomerpeil in Schermerboezem op gewenschte hoogte te houden. Het hoogste punt waarop Schermerboezem mag komen is N.A.P.hooger stand laten de kaden en dijken niet toe. Komt dien stand voor, dan is het maalpeil bereikt en moeten de polders de bemaling staken, totdat het peil van den boezem te Spijkerboor is gedaald tot 0.10 M. N.A.P. Het blijkt dat Schermerboezem van 1912— 1919 elk jaar het maalpeil bereikte, in 1917! zelfs tot 220 uren; en hoewel niet bekend, twij felt wel niemand aan het bereiken van dien stand in den afgeloopen winter. De tweede boezem, voor ons van 't grootste belang, is de Raaksmaatsboezem. De gronden, op dezen b oezem loozend, hebben een oppervlakte van 15700 H.-A. Deze boezem watert af: 1. Op de Schermerboezem te Ouddorp en Rus tenburg. 2. Op de Zuiderzee te Aartswoud. De natuurlijke afwatering van dezen boezem is van weinig beteekenis, kunstmatige afwate ring heeft plaats en wel door vijf windmolens tusschen Huygendijk en Zes Wielen, vier wind molens tusschen Huygendijk en Omval, vier wind molens bij Rustenburg. Deze allen lozen op Schor- merboez>en, en ten. laatste door het stoomgemaal te Aartswoud. Het zomerpeil is 0.60 N.A.P., het maalpeil ligt hooger dan voor Schermerhorn en wel op 0.14 M. - N.A.P. - In tegenstelling met Schermerboeziem wordt het maalpeil in dezen boezem zeiven bereikt. Verder zijn nog van beteekenis in verband met de kanaalplannen De Niedorperkogboezem, waarop 3600 H.A. uitwateren; zomerpei,l 0.56 N.A.P., maalpeil 0.28N.A P:; en De Schagerkoggeboezem, waarop 3300 HM 'hun overtollig water uitslaan. Zomerpeil 0.60 beneden N.A.P. Winterpeil 0.93—N.A P. De boezem van het Kolhornerdiep. In totaal wateren op 'dezen boezem 8500 H.A.; Deze boezem loost door middel van een schut sluis in de Zuiderzeedijk. De boezem mag niet hooger komen dan 0.70-j-N.A.P. Nu hebben we de boezems gehad, hun verscha lende waterstanden en grootten. Voor de ligging raadplege men de kaart. Een volgend artikel zal handelen over de te- staande verbindingen voor de scheepvaart tus schen de boezems. RAKKERSARBEID VOOR PASCHEN EN PINKSTEIREN. De Minister van Arbeid, H. en N. heeft ver dund, dat in broodbakkerijen in alle gemeenten des rijks Ie. door hoofden of bestuurders en door bak kersgezellen, in afwijking van het bepaalde in artikel 35, tweede lid, acr Arbeidswet 1919, bak- kersarbeid wordt verricht: a. op Zaterdag 3 April e.k.; b. op Zaterdag 22 Mei e.k., telkens van 12 des nachts af, met dien vedstande, dat voor zoo ver betreft broodbakkerijen, voor welke eene ver- gunning, bedoeld als in art. 37, eerste lid, der beidswet 1919, is verleend, reeds op Vrijdag April, resp. op Vrijdag 21 Mei telkens om uur des namiddags, met arbeicjjt (bestaande in gereedmaken van den deeg en oveus, mag woto® aangevangen; een en ander onder voorwaarde, in de ondernemingen waar op de genoemde da van dez evergunning gebruik wordt gemaak i op 5 April en (of) 24 Mei geen arbeid w® verricht. u e Deze voorwaarde geldt niet met betrek^1

Nieuwe Langedijker Courant | 1926 | | pagina 2