- KLEEDING NAAR MAAT- J. B. KöSTER NIEUWE IMDIIKEU JOURMÜ - ITwesie Bl:l) ZATERDAG 1 MEI 1926. De Langdijker Winkeliers-, Nering- en Vak-Yereeniging. Donderdagavond vergaderde de Langediijker Winkeliers-, Nering- en Vakvereeniging ten lo kale van den heer P. Kramer te Zuidscharwoude. Aanwezig zijn 33 leden. De voorz. de 'heer S. Timmerman, opent met welkom aan de aanwezigen, en uit den wensch, dat de besprekingen nut mogen afwerpen voor de vereeniging. Diat de gedachten wisseling zake- llij'k mag zijn en geen punten ter sprake worden gebracht, die niet aan de orde zijn. Die notulen, hierna door den heer Berkhout, ais Secretaris gelezen, geven den heer K. Stam aan leiding de opmerking te maken, dat het vreemd! is dat het bestuur zoo'n duidelijk antwoord heeft neergelegd in de notulen, naar aanleiding van de waardebon-kwestie. Vanaf de bestuurstafel werd gezegd dat ik de bon niet besteedde uit antipathie, maar van antipathie is mij' niets be kend. r De heer H. Hart merkt op dat die aanklacht niet in de notulen is geuit. De heer K. Stam vraagt waar of men toch die gedachte vandaan haalde en voegt hieraan top, dat dez edoor den heer Tuin is geuit. Na nog eenige discussie neemt dp heer Tuin dit woord terug. Mededeelingen en ingekomen stukken. Het reglement en verslag van den Ned. Midden standsbond met verzoek om lid te worden. Waar de kosten f 1.per lid en per jaar bedra gen, wordt besloten niet aan te sluiten, te meer waar men aangesloten is bij' de K. v. K. De Lichtbeeldenavond die werd gehouden, werd mislukt genoemd u&or de geringe opkomst, waar over spijt wordt uitgesproken. Voor het Bureau van Advies van de K. v. K. zal voor dit jaar geen contributie worden ge heven, omdat vorig jaar het dubbele is betaald van- wat noodig is geweest. Een schrijven van den heer A. Dekker van Broek, waarin hij zijn vertrouwen uitspreekt in het bestuur. Zulks naar aanleiding van het desbe treffend agendapunt. Bericht van verhindering van J. Buishand. In samenwerking met de Chr. Middenstands- vereeniging en de Smedenvereen. is een schrijven gezonden aan de Lichtbedrijven om te voorkomen, dat werken, die door particulieren kunnen wor den gedaan, en leveringen van stellen en gaska chels, die door hen kunnen worden uitgevoerd*, door Werklieden van het bedrijf en door het be drijf zelf worden verricht. Als antwoord is ontvangen, dat geen aanleiding bestaat om een andere regeling te treffen. Opnieuw zullen pogingen in deze richting wor den gedaan in samenwerking met hoogere orga nisaties en autoriteiten. Op een schrijven aan de caféhouders om hun lokaal niet meer te geven voor vliegende win kels, werd geen antwoord ontvangen. In verband met het stichten van een onder linge glasverzekering en het vragen van den Secr. aan zijn Mij. om de 30 pet. reductie weder toe te staan, werd door hem bericht ontvangen, dat 40 pet. reductie wordt verleend op de ta rieven. Tot zijn verwondering ontving de Secr. een schrijven van Waal, R inkers Co., waarheen het assurantiekantoor D. Zeeman en 'Du Burck had geschreven dat besloten was tot het sluiten van een glasverzekering, waarin verzocht werd om een onderhoud, teneinde deze zaak nader te be spreken. Geantwoord is dat niets was besloten, maar dit punt was aangehouden. De heer D. Zeeman zegt dat in het verslag staat dat dit op de agenda zou worden geplaatst. Die secr. De voorz. heeft gezegd dat dit punt zou worden aangehouden. Nu komt het bij de mededeelingen, dat Is al tamelijk hetzelfde van op de agenda plaatsen. Als nieuwe leden worden met-algemeene stem men aangenomen: Oudkarspel, C. van Zijl, H. Ligtenberg, Ten Winkel en G. Hart. Noordschar- tvoude: C. H. Bruin, |W. Bos, L. Hop Zuidschar woude: P. Schoenmaker. Broek op Langendijk: J. Boekestein, J. Jong, P. Plugboer. Wat het punt Onderlinge Glasverzekering aan gaat, komt het bestuur met het voorstel, hiertoe niet over te gaan met het oog op de gToote risico, hieraan verbonden. Dp heer Berkhout zou het toejuichen, wanneer allen, die in aanmerking komen, toetraden. Maar dat kan niet, omdat een nieuw ruit, wanneer het geplaatst wordt, reeds direct door den leveran cier verzekerd wordt. Geweze nwordt nog op de onderlinge verzeke ring in Sehagen, waar de premiën 'niet laag zijn. Dian ziegt de heer D. Zeeman nogmaals dat het punt op de agenda zou worden geplaatst en laat dit besluit uit een der courantenverslagen voor lezen. De Secr. biedt zijn excuus aan voor dit ver zuim. i De heer Zeeman stelt voor het nu op de agenda voor do volgende vergadering te plaatsen en an dere Mij.en om hun tarieven te vragen. Ik durf wel zeggen, waar,de Mij. van Berkhout 40 pet. reductie geeft: ik geef 60 pet. De voorz. zegt dat niemand gebonden is om hij Berkhout te verzekeren. De leden zijn vrij °m te gaan waar zij willen. De beer Paarlberg wenscht ook niet de pre cies tegenover elkaar te stellen. De leden zullen toch die Mij. nemen waar de premies het laagst zijn. 'Hierna wordt besloten niet tot onderlinge ver zekering over te gaan. De neer zieeman aoet het voorstel het punt glasverzekering op de agenda voor de volgende vergadering te plaatsen om te zien welke de ta rieven van verschillende Mij.en zijn. Dit voorstel, ondersteund door de hoeren Stam Schoenmaker, wordt verworpen met 21 tegen, voor en 4 ontnoudingen. Bekening „Ons Weekblad". De ontvangste nhebben bedragen le kwartaal i 788.31, 2e kw. f814.63; 3e kw. f790 05; 4e kw H283.35, totaal f3676.34. De uitgaven f3622.29. oordeel)g saldo f54.05. In 1923 was het bezit f 1492.33. Er was een nadeelig saldo van f 180.75, zoodat het bezit was f 131 Ï.58, aan rente over '24 f 27.61, zoodat einde '24 het bezit was f 1339.19. Voordeelig saldo 1925 f54.05, totaal bezit einde 1925 met een bijgeschreven rente f 1420.64, afgedragen aan den Penningm. der Ver eeniging f 300, zaodat overblijft f 1120.61. Hier- va tnis op de boerenleenbank geplaatst een bedrag van f 712.59. De rekening wordt goedgekeurd onder dank aan den Penningmeester voor zijn beheer. Uit de rekening van de Incasso bleek, dat was ontvangen voor Oudkarspel f29.19; Noordschar- wioude f 14.22, Zuidscharwoude f23, Broek f59. Totaal f 126.39. Na aftrek van de 20 pet. voor de vereeniging is uitgekeerd f99.39. Na Nieuwjaar is in Broek geïnd een post van f9 Dan komt het punt in behandeling; de motie van vertrouwen in het bestuur. De voorz. zegt dat het bestuur meende dit te moeten doen omdat het twijfelde aan het vertrou wen van de leden. Het wenscht een uitspraak om te zien of het meerdere of dat het enkele leden zijn, die het bestuur minder vertrouwen. Zoo voort te gaan wenscht het niet. De beer J. Schoenmaker. Heeft het bestuur ont dekt dat bet vertrouwen geschokt is? Die heer De Groot vindt het wel eigenaardig. Spr. weet weinig van het verloop der zaken af maar om deze motie te plaatsen, moet het al reeds aan zich zelf twijfelen. Wanneer sommige leden het niet eens zijn met sommige dingen, is dit nog geen reden om aan het vertrouwden te twijfelen. Het bestuur haalt zich hierdoor naar beneden. De voorz. Zooals u reeds zegt, weet u w'einig Wat de kwestie Jansen betreft, deze was voor heen altijd lid. Meermalen is de kwitantie bij G. Jansen aangeboden en was het de plicht van den Penningmeester om A. B. Jansen te waar schuwen. Wat het '2e punt betreft, had de Secr. op zich genomen om een adres te schrijven over de Zon- dagsluiting. De heer Berkhout. Eln over de 8 uur-sluiting. De heer Zeeman. De voorz. en Secr. van de Hanze hebben mij medegedeeld dat het alleen be trof de Zondagsluiting. Mag de waarheid, dan niet meer gezegd worden? De Secr. heeft de 8 uur-sluiting er zelf ingebracht, en toen later het stuk bij Je Hanze kwam is dit door voorz. en secr. uitgelicht. Ein dit is de 4e vergadering door Berkhout erkend. Wat de etalage-wedstrijd betreft: was het ver antwoord wat door het bestuur was gedaan? Het w.ire beter geweest een waardebon te geven -li© besteed mocht worden bij ieder lid. Dit behoor de niet bij 3 personen. Ten slotte het gewraakte schrijven van Waal Co. Het punt glasverzékering zou op de agenda worden geplaatst. Waar ik in een assurantiekan toor zit had ik toch zeker het recht om hierover te schrijven. Daaruit bleek geen wantrouwen te genover het bestuur. Dat de voorz. met een paar stemmen is herko zen, kan spr. zich niet meer herinneren, wel, dat bij de laatste bestuursverkiezing J. Keizer en J. Buishand met respect. 17 en 12 stemmen van de 19 werden herkozen. Dat toch was zeker geen slechte stemming. Spr. hoopt dan ook dat de motie zal worden ingetrokken. Deze behoort niet gesteld. De besprekingen die uit deze dingen voort vloeien zijn van zeer onverkwikkelijken aard en blijkt dat hier min of meer persoonlijke grieven Onze collectie is weer opnieuw aangevuld met nieuwe dessins. Wij garandeeren goede pasvorm en prima bewerking. Comb A. Kreijmborg êt Co. - Alkmaar van het verloop af. Wat mij zelf betreft: ik werd herkozen mqt een kléine meerderheid, een dat 'heeft mij zeer gegriefd. De beer K. Stam. Dat sitaat er buiten. De voorz. Wanneer er nog maar een kleine meerderheid voor mij blijkt te zijn is het dan maar niet beter om heen te gaan? De heer K. Stam. Door deze motie wordt de vereeniging in opspraak gebracht. Ik heb nooit iets van wantrouwen ontdekt. Het is een blaam voor de vereeniging dat het dezen kant uit gaat. De lieer Berkhout. Het is vooral de laatste 3 vergaderingen gebleken dat er enkele leden zijn die het bestuur wantrouwen. De motie wordt gesteld om te weten of het enkele of meerdere leden zijn. Wanneer het meerderen zijn, zoo heeft het bestuur gemeend niet langer te kunnen aan blijven. De redenen die het hiertoe gebracht heb ben zijn: f I le. Door D. Zeeman is pertinent beweerd dat A. B. Jansen lid was der Vereen., terwijl de Penningm. zegt in 1918 de kwitantie onbetaald te 'hebben teruggekregen met op de achterzijde bedankt. Na '18 is door hem niet meer betaald en toch houdt Zeeman vol dat Jansen lid is. Dat is een kwestie tussehen den Penningm. en Jan sen. De Penn. kan bewijzen dat Jansen na '18 niet meer heeft betaald. Hieruit blijkt een wan trouwen tegenover den Penn. en dus van het bestuur. i2e. Dit betreft mij persoonlijk. In afspraak met den Secr. van de Hanze is door mij het adres geschreven over de beruchte Zondag- en Avondsluiting. D. Zeeman zegt dat dit door mij anders is geschreven dan door den Secr. van die Hanze is afgegeven. Hieruit blijkt een absoluut wantrouwen van den Secr. en dus van het bestuur. 3e. De Etalagewedstrijd. Het bestuur meende prijzen in geld beschikbaar te moeten stellen, in den-vorm van waardebons, te besteden bij P. Kok, It Luyting en M. Kool. Door één prijswinner is i de bon geweigerd, omdat hij bij Luijting niet kon koopen wat hij wilde, en stond in zijn brief hierover geschreven: dat het bestuur blijk gaf van weinig zakenkennis. 4e. Dit betreft het bewuste schrijven van Waal, I B.inker3 eu Co. De vraag op de vorige vergadering was, pogiumyi aan te wenden voor een onderlinge glasverzekerihg. Eenige^agen daarna ontving ik dit schrijven waaruit bleek, dat het assurantie kantoor ZeemanDu Burck beweerde, dat be sloten was de ruiten in massa te verzekeren. D'at was niet waar. Hoe ter wereld een lid het in zijn hoofd haalt een dergelijk schrijven naqx A'dam te zenden, is mij een raadsel. Het tradi daarmede in het werk van het bestuur. Daardoor bleek een wantrouwen door het assurantiekantoor in het bestuur. Eln ten slotteDinsdag j.l. is de voorz. opgebeld door 2 heerèn uit A'dam om op de Vergadering te worden toegelaten, naar aanleiding van het besluit om het glas en bloc te verzekeren- Geantwoord is dat de heeren niet konden wor den toegelaten, omdat een dergelijk besluit niet in het spel zijn. Wanneer dit zoo eenigen tijd "heeft voortge duurd, sluit voorz. de discussies en wordt del motie van vertrouwen met algemeene (24) stem me naangenomeu, waarbij het bestuur zich buiten stemming hield. Inmiddels is het 11 uur geworden en moest de verdere afwikkeling der agenda worden aange- nouden tot een volgende vergadering. Hierna sluiting. Uit den Omtrek W ARMENHUIZEN. Ongeval. Woensdagmorgen zou de heer P. Pie zijn 4 koeien naar het weiland varen. Onder deze koeien was er een, welke hij den vorigen dag had ge kocht en in het vaartuig zijnde, onrustig werd en over boord geraakte. In aller haast werd deze koe losgesneden, w.at echter niet verhinderde, dat de praam omsloeg, waardoor de andere 3 koeien ook te water geraakten en jammerlijk verdron ken. Deze koeien waren verzekerd. Sedert men- schenhéugenis heeft zoon ernstig ongeval nooit plaats gehad. I WARMElNHUIZElN. Mond- en klauwzeer. Bij J. Paarlberg te Krabbendam is een geval van mond- en klauwzeer geconstateerd. - WARMENHUIZEN. Uii e nis tpli,eil) t. Bij besluit van den Minister van Oorlog is aan Dl .Sjpaans van de lichting 1925 alsnog voo^oed vrijstelling van den Dienstplicht verleend, we gens aanwezigheid van een bijzonder g,eval. - WABMElNHUIZEN. Gollecjiiet De gehouden collecte van de Elmmabloem voor de t.b.c.-bestrijding heeft in deze gemeente f75.41 opgebracht. Al deze dingen wekken den schijn van wan trouwen en zal het bestuur niet aanblijven wan neer velen dit wantrouwen deelen. Daarom wenischt het bestuur uitgemaakt te zien hoe groot he taantal leden is dat vertrouwen in het bestuur stelt. De 'heer D. Zeeman zegt dan dat bet blijkt dat hij de persoon in kwestie is die het wantrouwen heeft gewekt. Ik echter was zeer verwonderd, dit punt op de agenda te vinden en dit zal bij de meesten wel zoo zijn. Hij beeft zich afgevraagd gaat het bestuur zich zelf wantrouwen of hebben de leden een motie van wantrouwen ingediend!? - ALKMAAR. GFiM EENTER AAD| VAN ALKMAAR. In de gehouden zitting van den gemeenteraad! van A jkmaar zijn de debatten over het al of niet' voortbestaan der tractortram, tot welker verdwij ning de Baad met 10 tegen 9 stemmen reeds had' besloten, heropend. Dit geschiedde naar aanlei ding van een voorstel van den heer Geels, die in de vorige raadszitting het voorstel had gedaün om f 1000 subsidie te geven in plaats van de ge vraagde f 6000, welk voorstel toen niet in behan deling kwam, omdat het niet schriftelijk gefor muleerd was en niet ondersteund werd. Nu het nog niet te laat was de tractor-tram zou 1 (Mei opgeheven,worden haflUde heer Geels een voor stel ingediend om alsnog te besluiten f 3000 kas geld te verschaffen en f 1000 per jaar te geven voor het eerst in 1921. Hij liiet zich daarbij leiden door de overweging, dat het verdwijnen der trac tor-tram op dit oogenblik een aanzienlijk kapi taal-verlies voor de gemeente beteekentimmers nog geen drie jaar geleden Ls er f60.000 in gesto ken, waarvan f40.000 door de sitad en f20.000 door particulieren. Over het voorstel werden uitvoerige debatten gehouden door voor- en tegenstanders van de trae tor-tram, welke nu en dan in zeer onvriendelijken vorm werden geuit. Het meerendeel van het col lege en B. en iW. nam het voorstel van den heer Geeis over, met het resultaat, dat nu bij andere stemming met 10 tegen 9 stemmen besloten werd' dat kasgeld en dit subsidie te verlecnen waardoor de traetortram voorloopig zal kunnen blijven be staan. ALKMAAR. De Centrale Stieiynjkeuring. Bij de gisteren gehouden Centrale Stierenkeu ring te Alkmaar zijn de vólgende prijzen toegle- kend Driejarige stieren, le prijs t 70.aan Frans Nioolaas, eigenaar K. Reijne, Krommenie. 2c prijs f 40.aan Constantijn Jacob, eigenaar Stierencombinatie Blauwboer, Kaan Co. 3e prijs f40.aan Hendrikus, eigenaar Jg. van Kampen, HoogkarSpel. Vierjarige en oudere stieren, le prijs f 70.aan Jonge Meine 4, eigenaar J. 'H. Köhne, Beemster. '3e prijs f40.aan Jan 40, eigenaar P. Wij de - nes, Pwisk en K. Koster Jz. Van ck éénjarig.' stieren zijn in de le klassi'e I geplaatst: Wodan 7, eigen. Gebrs. Rui ut, Ooet r-Blokker. Wodan 3, eigenaar dezelfde. Wodan 8, eigenaar dezelfde. Cor 8, eigenaar H. C. Kooij, Harenkarspel. Max Constantijn 54, eigen. H. J. Bruin Stompet Wodan 2, eigen. Gebrs. Buiter Oosterblokker, gïemon 5, eigenaar A.. Brak Jr., St. Maarten. Constantijn Jacob 62, eigen. J. Schenk Kz. Wie- ringerwaard. j Wodan 5, eigerf. Gebrs. Ruiter, Ooster.Blokker. Wodan 4, eigenaar dezelfde. In de 2e klasse zijn geplaatst Constantijn Jacob 81, eigen. J. P. Kraakman, Akersloot. Constantijn Jacob 34, eigenaar N. D. Kaan, Wie- ringerwaard. Jonge Max 75, eigen. Dl. P. Timmerman, Schagen Constantijn Jacob 79, W. Kooijman, Haring-h. Constantijn Jacob 91, A. Winkel Pz., Moerbeek. Antje's Wodan, W. Buiter, Hauwert. Frans Jan, -eigenaar J. Fecke, Stompetoren. In de 3e klasse zijn geplaatst: Wodan 6, Gebrs. Buiter, Ooster-Blokker. Gerard 4, eigenaar R. Vader, Dirkshorn. Simon 8, eigen. A. Brak Jr., St. Maarten. Cor 10, eigenaar Jb. Bootjes, Oude Niedorp. Frens 106, F. A. F. Groneman, Wieringerwaai d. Flores 6, H. J. El. van Hoorn, Wieringerwaar I. Oor 9, eigenaar Jb. Bootjes, Oude Niedorp. Constantijn Jacob 18, eigen. P. Konijn, Venhuizen Booy's Wodan, eigenaar J. v. Berkel, Wognnin. Constantijn 41, eigenaar C. Donker, Twisk. Geroepen zoons van één vader: le prijs gouden medaille: Emma's Wodan, fok ker J. Koopman. 2e prijs zilveren medaille: Constantijn 19, fok ker Jn. Jimmink. Eervolle vermelding: Constantijn Jao. 49, fok ker Jn. Blaauboer Kz. 'Dito Siemon, fokker A. Brak Jr. m PANCRAS. Vergadering der Coöperatieve Boerenleenbank alhier ten lokale van den heer Gerritsen. Na opening door den heer J. ten Hoeve, daartoe door het bestuur gemachtigd, worden door de zelfde de notulen van 'Je vorige buitengewone vergadering gelezen en zonder op- of aanmerkin- Medegeaeeld wordt dat de rentevoet voor '26 zal bedragen voor los spaargeld 31/2 pet. voor i jaar vast 41/2 pet. Voorschotten 43/4 pet.; uitga ven Rekening Courant 5 pet. De rekening, welke bij monde van tJen hèer A. Bakker in orde werd bevonden, sloot in ont vangst èn uitgaaf meteen bedrag van f580047.92 waarvan we aanstippen dat aan spaargeld is ontvangen f277189.02 tegen f399986.20 in 1924 aan terugbetaalde voorschotten f61075.77 tegen f54989.86 in 1924. De uitgaven waren f235127.45 aan terugbe taalde spaargeldea, f 57186.60 aan gegeven voor schotten, welke bedragen in 1924 respectievelijk bedroegen: f 322875.56 en f36897.65. Het aantal leden bedroeg op 31 Dec. 205; spaarders 345; voorschotten 200; loopende reken. 40, dagboekposten 1695. De winst over het afgeloopen jaar bedroeg f 1817.49, terwijl het salaris van den kassier f 1147.50 bedroeg. Met dank voor gehouden be heer wordt de kassier gedechargleerd. Tot üd van den Baad van Toezicht werd geko zen in de vacature J. Gootjes cfö heer E. V. Spaan met 37' van de 6 6 geldige stemmen. Tot lid van het bestuur de heer D. Klooster boer jz. (aftr.). Goedgevonden wordt dat voor het nazien der volgende rekening een commissie door het 'be stuur zal worden benoemd. Hierna richt de heer ten Hoeve eenige harte lijke en waardeerenae woordjen van dank tot den Gpotjes, welke vanaf de oprichting reeds zit ting had. Ais medeoprichter, kenschetst spreker den aftredende als een man van weinig woordlen ter vergadering, maar op wiens adviezen steeds prijs werd gesteld. Welk een steun de heer Goot jes voor Je Bank was' geweest, werd door den heer ten Hoeve geïllustreerd met een voorval uit de eerste dagen der mobilisatie. Met goedkeuring der vergadering werd den aftredende een .stoffe lijk hlijk van waardeering geschonken. Niets voor de rondvraag zijnde, wordt de ver gadering gefloten. 1ST. PANCRAS. In de vergadering der ingelanden van de Vroo- nermeer werd als bestuurslid herkozen de heer K. Duif Czn. WARMENHüIZEN. Internationale Hon,tl en tentoonstel ling. Op de op 24 en 25 April 1926 gehouden Inter nationale Hondententoonstelling te Amsterdam, behaalde onze plaatsgenoot, de heer N. Seven- huijsen, met zijn Greyhound (Kortharige E|ngel- sche Hazewind: j 1 Eien eersten prijs in de Kampioenklasse; lElen eersten prijs in de Fokker klasse; Dien derden prijs in de Openklasse mpt twee speciale prijzen, waaronder een medaille, uitge loofd door den „Deutscher Windhund Club". Voorwaar een schitterende prestatie, niettegen staande de groote concurrentie van buitenland- sche honden. WARMENHÜIZEN. Hiniderwiet. Door de American Petroleum Company is ver gunning aangevraagd tot het plaatsen van eena ondergrondsche benzine-bewaarplaats met aftap inrichting op het 'perceel van den heer Ade Geus alhier.

Nieuwe Langedijker Courant | 1926 | | pagina 3