'1 Rechtzaken Nieuwstijdingen ti Buy ter, Tromp, Piet Hein e.a. in 'hun tijd ziebl groote verdiensten ten opzichte van ixet vaderland verworven hebben. In de toenmalige omstandig- heden hadden ze zich niet meer verdienstelijk kunnen maken, dan op de wijbe, die we uit de geschiedenis kennen. Groote mannen kunnen zich glee hts groot toonen op de banen, welke door de tijdsomstandigheden geschapen zijn. Ware een Troelstra 300 jaar eerder geboren, hij' zou de Eugelsche vloot misschien ook wel verslagen heb ben ,en indien ue Ru.yter een tijdgenoot van ons ware geweest, dan zou hij vermoedelijk nooit in (]eii Vlissingschen (oren geklommen zijn, maar ffèl naast Kees Boeke in oen lantaarnpaal, om het menschdom op te wekken geen man en geen cent meer beschikbaar te r;t dien voor het mi li tairisme. (Edoch, zonder jubilea kunnen we het nu een maal (niet stellen en nu we lie Ruyter moesten verloochenen, hebben we het zilveren ambtsjubi leum gevierd van e n andenen grooten Naderlan- der, den heer Jotian Buziau, den Nederlandschen komiek, den held van... Henri ter Hall's revues. Met deze vergelijking bedoelen we niets klei- neerends ten opzichte van den heer Buziau, die werkelijk éenig iti zijn soort schijnt te zijn, aller-, idiootste gezichten kan trekken en onmiddellijk daarna de ziel van den braven Hollander ten diepste kan roeren. We zeiden het reeds: een man kan zijn groot heid slechts demonstreeren op banen door de tijds omstandigheden geschapen.... Buziau zou vroeger misschien ook een zeeheld geweest zijn; nu munt hij uit in het trekken van een idioot snuit... Kan hij het helpen, dat hij leeft in een tijd, dat de menschen zulke dingen bewonderenswaar dig vinden? 'niMensch kan soms buitengewoon blij zijn om 't'bezit van een mooi vaasje, beeldje of ander klei nood. Totdat Lij op oen zekeren dag thuis komt eu hoort, dat de dienstdoende geest het voorwerp hij 't staf-afnemen gebroken heeft. Dan hoort hij fwel, dat de huisgenooten zich gehaast hebben om Ide breuk te laten herstellen en dat de repara tie 'zóó goed geslaagd is, dat men er „niks-niet" van zien kan, maar de aardigheid is er dan toch ■van af; 'tding is gebroken en... gelijmd, dat maakt 't nu eenmaal minderwaardig. Daaraan dachten we, toen we deze week lazen over de minister-wisseling aan het Departement van Oorlog. Het kabinet-de Geer is over het alge meen vrij gunstig ontvangen; het stond zoo meende men - - boven en buiten de partijen. Maar plots ontstond de breuke door de ontslag-name van den heer v. Royen, den minister van Oorlog. En al werd bij de vermelding van dit feit ook ken nis gegeven, dat de breuke al weer geheeld Was, doordat een ander stukje was ingezet, 't is nu toch maar een gelijmd potje en 't heeft er een ander aanzien door gekregen. De oorzaak van de breuke verschil van in zicht over de opportuniteit van samenvoeging van de Diepartementen van Oorlog en Marine ligt buiten de beoordeelings-bevoegdheid van de groote massa, maar de wijze waarop de breuke geheeld is de benoeming van den heer Lam- booy, R.-K. minister uit het kabinet-Colijn is voor 'het publiek eene waarneembare aanwij zing, dat het kabinet de Geer bezig is van karak ter te veranderen en zich aan te passen aan de omstandigheid, dat de oude coalitie haar invloed te passen, was een paar dagen te voren van! het huis naar de tuinmanswoning vertrokken. En daar die tuinmanswoning nog al ver van het huis af lag, leek het mij' toe, dat dieven of een: brand er op die manier ongestoord hun ver woesting konden uitrichten. De bezitting was' uitgestrekthet huis stond boven op een heuvel, waarvan de met gras begroeide helling naai' den weg toe liep; en aan den anderen kant van: het dal, een paar kilometers verder, was hef gebouw yan de Greenwood' Club. Gertrude en Halsey waren verrukt. ,,Het is zoo mooi als we maar wenscheni kunnen", zei Halsey. „Een mooi uitzicht, fris - sclie lucht, goed water en goede wegen. En •wat het huis betreft, dat is groot genoeg voor een ziekenhuis, al is het dan ook niet in stijl' gebouwd", wat belachelijk was, want het was volkomen zuiver in stijl. Natuurlijk huurden we het huis; erg ge makkelijk vond ik het niet, want het was te groot en vrij afgelegen, zoodat het moeilijk; was om er voldoende hulp te krijgen. Maar ik ben er erg trotsch op, dat ik niettegen staande alles wat er gebeurd is, er Gertrude! of Halsey nooit eon verwijt va» heb gemaakt' dat ze er bepaald heen wilden. En dan nog 'ets: die geschiedenis heeft me geleerd dat ik een soort jachtinstinct moet hebben, waar schijnlijk geërfd van den een of anderen voor vader uit de oudheid, die met een schapenvacht om het spoor van de dieren volgde. Als ik een man was zou ik vast detective willen zijn, en de misdadigers even meedoogenloos vervolgen als mijn voorvader het ongetwijfeld met zijn wilden beer heeft gedaan. Maar daar ik een ongetrouwde vrouw ben, zal mijn eerste ken nismaking met de misdaad ook ongetwijfeld: de laatste zijn.. Het was zelfs bijna het einde van alies voor me geworden. De bezitting was het eigendom van Paul Armstrong, den directeur van de handelsbank, die, toen wij het huis huurden, in het wiesten' Was met zijn vrouw en dochter en een zekeren Dr. Walker, die de lijfarts van de familie Arm strong scheen te zijn. Halsey kende Louise Armstrong den vorigen winter had hij zich n°gal veel met haar bemoeid, maar daar dat voor Halsey gegn ongewoon geval was, had ik oct niet ernstig opgenomen, hoewel zij; een alleraardigst meisje was. Ik kende den naam' van den heer Armstrong; alleen in verband met de Bank waar het mee- 'cndeel van het kapitaal van ide kinderen be- •cga was, en door ee nleelijk verbaal ook den, «ton, Arnold Armstrong, waarvan beweerd Werd, dat hij zijn vader's handteekening had ongemaakt om1 een cheque te vervalschen. Maai* erg veel had ik me voor die zaak niet geïntere-i fesseerd. (Wordt vervolgd). weer beyint te doen gelden. Daarvan deed de heer Lambooy ook blijken, toen hij op een vraag naar do vroegere bezwaren tegen deelname aan de kabi netsformatie, te kennen gaf, dat de gezantschaps kwestie na. de jongste kamerbeslissing van de baan was. BUITENLAND. De Elngelsche industrie gaat diet slecht sinds den oorlog. Jaren lang heerscht er op het Brit- sehe eilandenrijk groote werkeloosheid; deze week voor het eerst sedert meerdere jaren is het werko- loozencijfer iets beneden het millioen gedaald. En ondanks deze malaise Idreigt in de mijn-industrie een arbeidsconflict, uat anderhalf millioen per sonen omvat. Men begrijpt, hoe dit dreigend ge vaar de gemoederen I zig houdt en hoe alle i verantwoordelijke personen 'de ministers in de eerste plaats zich bezig houden'om èen con flict Ie vermijden, i De zaak is aldus. De Elngelsche mijnen werken met rlies, 'doordat devvereldproducti van kolen I hooger is dan het gebruik en de productiekosten der kolen iu Engeland hooger zijn dan in andere j landen, 't Spreekt dus vanzelf, dat, waar méér geproduceerd wordt dan nooidig is, alleen die kolen worden afgenomen, die 't goedkoopst zijn. De staat steunde in de laatste jaren de industriemet honderden millioenen, maar kan dat op den duur niet volhouden. De arbeiders werken 7 uur pe rdag, voor zulken zwaren arbeid ruim genoeg en ze verdienen een loon, waar*werkelijk niets meer af kan. Ondanks dat verliezen de mijn-eigenaren. Deze laatsten astellen nu voor om den arbeidsdag te verlengen en het loon iets te verlagen, andere kunnen ze niet door laten werken. Ein de axbeiders gevoelen begrijpelijkerwijze noch iets voor werktijd-ver len ging, nóch Voor loonsverlaging. Wat nu? Ja, met die vraag houden sinds weken alle knappe bollen zich in Engeland bezig. De arbeiders erkennen den moeilijken toestand, maar meenen, dat verbetering is a!an te bren-i gen door het aanbrengen van technische verbete ringen. Het Emgelsehe mijnbedrijf is achter. Over schrijdt in Duitschland de gemiddelde prodiuotie per arbeider, die van 1913, in Engeland bedraagt diezelfd eproductie aog maar 80 pet. Intusschen belangrijke tecnnische verbeteringen vorderen vele millioenen en de eigenaren zeggen, dat die kapi talen op het oogenblik niet te verwerven zijn. (Eiken dag dreigt het groote conflict uit te breken. In Warschau werd een generaal begraven, slachtoffer van een vliegongeval. Om de plechtig heid „luister" bij te zetten cirkelden drie vliegma chines boven den doodenakker. Ineens botsten ze_ op elkaar: drie vernielde vliegtuigen, drje dooden. .Waarmee voor de zooveelste keer bèwezen is, dat het vliegtuig in zeer bijzondere gevallen een uitkomst of noodzakelijk kwaad kan zijn, maar nog niet geschikt voor onnoodig vertoon of min- noodzakelijk vervoer. Het gevaren-risico is nog veel te groot. Amerika heeft regelingen getroffen omtrent de schüldafdoening aan baar door verschillende E|uro- peesche Staten, w.o. 'Frankrijk en Lethland. Die regeling met het laatste land loopt over 62 jaar Onzin! vond een Amerikaanscfhe senator, want in dien tijd is Lethland al weer lang een deel van Riusland. Als m$n nu bedenkt, dat Lethland haar onafhankelijkheid dankt aan het door Wilson ge propageerde zelfbeschikkingsrecht der volkeren een der beruchte 14 punten! dan moet men toestemmen, dat deze senator, al heel weinig ver trouwen heeft in de scheppingen Van den Grooten President! De onderhandelingen in Marokko duren voort, zonder dat veel tastbare resultaten bereikt wor den. 'tls alles: rekken, rekken! We zien er niet veel heil in. gedaan tot terrein van haar handelsoperatien uit ie kiezen. Daar ze echter niet in het bezit was van de onmisbare vergunning, kwam ze weldra in 'conflict met een surveilleerend agent van po litie, :die naar haar geloofsbrieven vroeg. De gedupeerde juffrouw zocht het gemis van die 'vergunning te verbergen onder een vloed van minder vriendelijke woorden, maar daarmede kon zij echter de haar toegezegde strafvervolging niel tegenhouden. Ze werd dan ook heden veroordeeld! I totf 4 boete of 4 dagen. 'n Maximumsnelheid wordt niet voor niets gesteld. 'Een tuinbouwer te St. Pancras tufte op 24 April met zijn motor heel wat snellèr dan de 2d K.M. die in de gemeente als maximum worden 1 x toegestaan. Rijksveldwachter Visser was er ais d i kippen bij om dit te constateeren en heden werd! I de al te gulzige kilometervreter veroordeeld tot I f 4 boete of 4 dagen. Voor de klauw van de wet is niemand meer veilig. Een stoere werker uit Koedijk, 'n 65-jarige kachelsmid, kwam met de grijpklauw van de wet in aanraking, omdat hij op Zaterdag 24 April, 's middags 3 uur aaa twee arbeiders in zijn sme derij werk ha-u laten verrichten. De oude heer, thans ae twijfelachtige eer ge nietend, "als vernachte voor den kantonrechter te moeten verschijnen, ontkende het feit niet, maar het waren twee inwonende zoons geweest die in de smederij gewerkt hadden. Echter niet ten be hoeve van hun vader, maar voor eigen genoegen. De een had zijn mes geslepen en de ander een rij wielplaatje aan zijn rijwiel bevestigd. De kan tonrechter, die niet hoog loopt met zulke over tredingen, wilde er nog wel wat meer van weten en zal a.s. week den verbalisant als getuigle hooren. Onderzoek niet volledig gieweest. I De kantonrechter heeft bepaald, dat de zaak contra Simon S. te Bergen, verdaoht van over treding art. 425 W. v. S.trafr. op onbepaalden datum verder zal worden behandeld. Gehoord zal worden als getuige de zeeman A. Kruiten. kwam de kamerverhuurster zelve e rachteraan, want door haar opgewonden gemoedstoestand had zij het evenwicht verloren en kwam de 38 treden hooge trap afvallen. De echtgenoot van mej. S. heeft bij de politie aanvankelijk aangifte gedaan, dat juffrouw W. zijn vrouw van de trap had gegooid. Het poli tioneel onderzoek bracht evenwel de onhoud baarheid van deze stelling aan het licht. Mej. S. heeft zich onder geneeskundige be handeling moeten stellen. Voor Huis en Hof. VOOR DiEIN KANTONRECHTER. Zitting van 30 Mei. Twintig eenden laten stikken. Eien te Limmen woonachtige boerenknecht stond Vrijdag terecht als verdachte 20 ,,wilde"(?) een den te hebben gestroopt. D'ii. was echter nog niet het ergste, maar dat hij deze dieren na ze eerst met behulp van een stok te hebben bemachtigd, met gebonden pooten b'ij elkaar in een nauwe zak stopte, zoodat ze allen in korten tijd de kraaienmarsch bliezen, dat was nog veel meer laakbaar. De kantonrechter was dan ook lang niet door dit weinig teergevoelig jongmensch gesticht. Ook de vriend en buurjongen van den eendjes mepper, die de eenden te Alkmaar bij een poelier had verkocht eu f4 als aandeel in de winst had! opgestreken, werd met weinig egards behandeld. Er waren nog stappen gedaan deze onderne mende jongelui er voor diefstal en heling in te lijmen, doch deze poging, boe goed ook bedoeld, was tot dusverre mislukt. Dp officier had geen termen kunnen vinden. Tegen den verdachten boerenpicolo werd gevor derd f75 gulden boete of 30 dagen. Maar de ambtenaar moest zelf toegeven, dat het bewijs niet. heel sterk was. De kantonrechter heeft de uitspraak, voorzichtigheidshalve 14 dagen aange houden. Van 't ouwe in 't nieuwe gepandoerd. Een tweetal studenten in de practische aard rijkskunde te Heerhugowaard, haidden van 't ouwe in 't nieuwe jaar gepandoerd en daarbij niet ver zuimd ijverig hun keel te smeeren met een ietwat vuriger brouwsel dan tuitjesmelk. Bij het naar huis gaan verkeerden zij dan ook in jolige stem ming en vingen het nieuwe jaar zeer stichtelijk aan 'door bijl den landbouwer M. "Weel een hek uit 3e scharnieren te lichten en verder te ver nielen. Die kantonrechter was zo ovrij dit vandalen- werk Luizettend kinderachtig voor volwassen ke rels 'van 22 jaar te noemen en veroordeelde ieder tot het maximum op de overtreding gesteld, n.m. f 15 boete of 15 dagen. Tegenspoed in den handel. Eten 30-jarige. nfegociente in Utiliteitsartikelen al «schoenveters, cocoszeepen, schuurlinnen, had ook de stad harer inwoning Alkmaar de eer aan- Een merkwaardige vondst. In 1303 is te Zwolle gesticht het gasthuis ,,de Heilige Geest der Vertroosting". De be doeling was aan arme /vreemdelingen onderdak te verschaffen. Dergelijke gestichten verrezen: in dien tijd in verschillende plaatsen. Merk waardig was, dat al die gestichten volgens één model, volgens één stijl zijn gebouwd. Het H:H'. Geestgasthuis te Lubeck is het eenige dat' nog geheel intact is bewaard gebleven. De kapel stond aan den grooten Hesseweg, de tegenwoordige Diezestraat, terwijl daar aan sloot het z.g. Lange Huis, met tal va nkamer- tjes, dat uitkwam aan de vroegere vischmarkt. In 1660 werd het gesticht omgedoopt in „bin nengasthuis" en uitsluitend 'bestemd voor de huisvesting van ouden van dagen. Na de Her vorming werd de kapel afgebroken, doch het z.g. Lange Huis, een monumentaal, gotisch gebouw, bleef tot heden gespaard. In 1929 werd het Binnengasthuis verplaatst en kwam het groote gebouw leeg. Thans is een aanvang gemaakt om het te verbouwen tot autogarage. Bij het graafwerk nu zijn voor den dag geko men, oude zware gewelven, die dwars onder het gebouw doorloopen. Het zijn cirkelvor mige bogen, met een doorsnede van) 4 a 5 me-, ter, zoodal een paard met wagen ér gemakke-, lijk onder door zouden kunnen gaan. Ofschoon! nog niet met zekerheid te zeggen is, waarmede) men hier te doe nheieft, vermoedt, de rijks archivaris, de heer Schoengen, uit het feit, dat geen vloer gevonden is, dat men' hier te doen heeft met een ouden waterweg. - Voor het kantongerecht te Leiden kwam opnieuw in behandeling de zaak tegen den1 Leidschen student in de rechten, die een radio-' toestel zou hebben geplaatst en gebruikt zon der daartoe de vereischte kennisgeving te heb ben gezonden aan dén directeur van het tele graafkantoor. Verdachte had zich bij de vorige behandeling er op beroepen, dat hij het formu lier niet had ingezonden omdat daarop de clau sule voorkwam, dat hij zich onvoorwaardelijk' moest onderwerpen aan de bestaande en even tueel nog te maken bepalingen. De ambtenaar van het O.M. overwoog dat de aangifte wel is geschied, nadat de over treding was geconstateerd, maar toch nog dienselfden dag. Omdat de dagvaarding niet vermeldt het uur, waarop de overtreding is geconstateerd en het uur, waarop aangifte is gedaan, meende hij vrijspraak temogen vragen. Het vorgi najaar kwam met verlof voor een half jaar te Weert de( kanonnier G. uit Indië terug. Deze had voor zijn vertrek reeds kennis gemaakt met een meisje aldaar. De kennis werd spoedig hernieuwd. Hij deelde mede, dat hij in Indië gehuwd was ge weest, maar dat zijn vrouw was overleden. Het meisje schonk hem hart en hand en zou met hem oversteken naar Insulinde.. Einde December huwden zij voor de wet en voor de kerk. Het passage-biljet voor de reis kwam af, maar het vrouwtje bemerkte, dat haan naam' daarop niet voorkwam, waarop zij zich wendde' tot den commandant te Nijmegen, die haai4 direct deed mededeelen, dat manlief in Indië gehuwd was en dat zijn vrouw nog 'leefde. Elf dagen na het huwelijk werd G. ter ver antwoording opgebracht. •De zaak is in onderzoek. Dinsdagavond kreeg mej. H. W„ die bij juffrouw S. in de Baan te 'Rotterdam op ka mers woont, bezoek van een 'derde juffrouw. Deze derde juffrouw viel niet in den smaak bij de hospita, die haar misnoegen over dit bezoek zoo duidelijk deed blijlqen, dat er weldra twist ontstond, die spoedig in een vechtpartij overging. Er werden nog al wat klappen uit gedeeld en tenslotte liep juffrouw W. de deur uit. Vóór zij evenwel onder aan de trap geko men was, had de verbolgen hospita haar reeds den inhoud van ee nemmer water achterna ge gooid; en de emmer volgde spoedig en tenslotte Dahlia's. Interessant is het om de cu uur van Dahlia's te vervroegen door middel van het z.g. voorkiemen en ook het stekken is een aa:\:ig werk, maar voor beide werkzaamheden is het nu te laat, waarom we ei later op terug zullen komen. I De. planttijd van Dahlia-knollen is einde April, begin Mei en stekplanten zet men op het einde van Mei uit. De planten moeten 70100 c.M. uit een staan op een zonnige tegen wind beschutte plaats. De grond wordt tevoren diepi gespit en voldoende bemest; met de toediening van stikstof echter zij men voorzichtig; ook gebruike men geen versche mest en gedurende den groei dienen mep wat vloeimest toe. Aan de knollen ontwikkelen zich meerdere sprui ten, doch daarvan laat men er maar een of tw. doorgroeien; de andere moeten weggesneden wor den. Van de stengels die blijven staan, neemt men tot op 40 c.M. hoogte dé zijstengels weg. Wi! men groote bloemen kweeken, dan moet men ook de knoppen wegnemen, die onder de hoofdkr.oo verschijnen en steeds de uitgebloeide bloemsten gels verwijderen voor de zaad-zetting. De spruiten komen boven den grond in een tijd, waarin men nog nachtvorsten te vreezen heel bevriezen de spruiten, dan is dat wel niet zoo heel erg, want de knol ontwikkelt toch weer nieuwe, maar de bloei wordt er natuurlijk door veria:- i Daarom is het wel goed om de jonge spruiten te beschermen, b.v. door ze nachts met een omgc 1 keerde bloempot af te dekken. Zoodra de planten, flink doorgroeien moet men er een stok bij zetten en ze aanbinden, want de stengels zijn erg broo: het aanbinden geschiedt losjes, bij voorkeur met raffia-band. Als de Dahlia eenmaal bloeit, blijft ze daarmee doorgaan tot in Octobeer de eerste nacht-vorsten een einde maken aan alle bloemenpracht. éDmt het doorbloeien te bevorderen houdt ment 3 1 4 maal eene opruiming in het oude hout, door het ,diep weg te snijden. 1 Wie in Mei doozen met stekplanten laat komen, moet direct na ontvangst uitplanten en goed aan gieten. 1 Als men voor kamerversiering bloemen wil snij den moet men dat 's ochtends of des avonds doen; op den dag gesneden bloemen kan men niet goed houden. Dadelijk na het afsnijden zet men de bloemen eerst diep in een emmer water op een koele plaats. Na den bloei neemt men de knollen op, na de stengels tot op 10 h 20 c.M. afgesneden te heb-y ben en bewaart ze dan op een droge, vorstvrije plaats; knollen uit kleigrond moeten eerst goed van aanklevende klei gezuiverd worden. Vóór de bollen weer uitgeplant worden, moet men de verdorde stengels tot op den wortelhals af snijden, want daarin schuilen vaak de eieren van oorwormen, die de grootste plaag van Dahlia's zijn. Toch zullen de oorwormen zich ook later weer op de planten vertoonen. Men kan dan op de aan- bindstokken een omgekeerde bloempot hangen, ge vuld met mos, vodden, papier, e.d., waarin men 's morgens heel wat van die beesten vangen kan, die er in schuil gegaan zijn. Tegen luis kan men bespuiten met een zeepsop je. In den moestuin. Men kan beginnen te oogsten van de Rhabarber- planten. Men behoeft niet te wachteni to(t dei steel geheel volwassen is. Men neemt er natuurlijk de dikste uit; dan krijgen de andere gelegenheid om ook uit te groeien, wat men door het toe dienen van vloeimest bevorderen kan. Bloemknop pen v/orden weggesneden, als men de (planten teelt voor consumptie-doeleinden. Bezigt men Rha- barber als sierplant dan laat men de bloemknoppen doorgroeien. Als solitair-pflant in een gazon, cl(. geheel afzonderlijk in een grasperk geplaatst, vol doet Rhabarber bijzonder goed. Honden-voeding. Vele hónden zijn .bedorven door een verkeer de voeding. Men moet een hond nooit laten' „snoepen". Dat zoete smaakt wel, maar eert hond wordt er door van haar natuurlijk voed-, sel gehouden en dat is in hoofdzaak Vleesch. Die verwende honden zijn altijd ziekelijk, ruien! steeds, hebben jeuk door uitslag, enz. De eige naars en eigenaiessem klagen dan, dat het dier het normale voedsel maar niet eten wil, doch 't is hun (haar) eigen schuld, 't Is moeilijk om( ze weer aan gewoon voedsel te wennen. Eeit\ oude dierenarts gaf eens het volgend recept: Sluit den hond op met een oud stuk brood, een! rauwe aardappel en een oude schoen. Als die hond aan het oude brood begint, da» is dat eem( teeken van beterschap, begint hij na een paar! dagen van honger aan den rauwen aardappel* dan is er merkbare vooruitgang en is hij tot de oude schoen gekomen, dan is het beest genezen. Dat klinkt wat ruw, maar een verwenden hond kan me» alléén weer tot normale voeding, krijgen door consequent alle lekkernijen aan het dier te onthouden en tei wachten to't hü van den honger aan een zeer eenvoudig men™ begint. Dat kan dagen duren, maar 't is in het belang van het beest. i Het voornaamste hondenvoer is vleesch e» als dat onthouden wordt of de hond wordt er aan ontwend, dan ontstaan allerlei ongemakken! en ziekten, als voortdurende ruit, uitstag, loom heid, jeuk, e.a. De gesteldheid van de maag en het gebiti wijzen uit, dat de hond een vleeschetend dier is: wie dat niet geven kan, houde geen hond. Maar vleeschvoedering aan honden behoeft niet; duur te zijn. Daarover schrijven we in ons volgend artikel. jij yjj|

Nieuwe Langedijker Courant | 1926 | | pagina 5