Het nieuwe gebouw Keuringsdienst voor Waren. Plaatselijk Nieuws DE GROOTE STAKING IN ENGELAND. Nieuwstijdingen van den Groot was de belangstelling, gisteren, be toond bij de officieele ingebruikneming van het nieuwe gebouw van den keuringsdienst voor waren te Alkmaar. Het gemeentebestuur van Alkmaar betoon de zich daarbij als een hoffelijk en royaal gastheer. In de raadszaal had de ontvangst plaats der vele genoodigden, als o.a. de heer Commissaris der Koningin, leden der rechterlijke macht, Hoofdambtenaren van verschillende takken van dienst, de hoofden der bij de keuringskring betrokken gemeenten, ongeveer 80), enz. enz. Dl Minister had zich laten vertegenwoordi gen door Dr. Coebergh. Te ruim 2 uur werd de plechtigheid geopend door Burgemeester Wendelaar, omgeven door zijn wethouders en leden van den Gemeente raad. In de eerste plaats werd door den voorz. het welkom toegeroepen aan den heer Comm. der Koningin, heette daarnade andere aan wezigen welkom, waarna een overzicht werd gegeven van hetgeen aan den bouw vooraf ging. (Op deze rede komen wij nader terug) De rede van (jen Burgemeester werd met luide bijvalsbetuigingen begroet, waarna aan den heer Dr. Mol, den directeur van'den keu ringsdienst het woord werd gegeven. Excellentie, mijnheer de vertegenwoordiger van den Minister van Arbeid, Handel en Nij verheid, dames en heeren, die door het gevolg geven aan de uitnoodiging om tegenwoordig te zijn bij de officieele ingebruikneming van het nieuwe laboratorium van den Keurings dienst alhier blijk geeft van Uwe belangste- ling in dien dienst, het zij mij vergund allen eerst den Burgemeester van Alkmaar te be antwoorden, die als hoofd der centrale ge meente in dit Keuringsgebied daar juist het nieuwe gebouw aan mijn leiding heeft over gedragen. Burgemeester, mij past in de eerste plaats een woord van dank voor de woorden, die U. bij die overdracht wel hebt willen spreken. Vol vertrouwen heb ik in 1921 de leiding van den Keuringsdienst op mij genomen, dank baar aanvaard ik van U dit nieuwe gebouw. Rustig, zooals ik meen, dat de dienst ook zelf in al zijn uitingen moet zijn, staat daar dat gebouw, doch het geeft ook bij den eer sten aanblik mede den indruk van kracht, die ook steeds van een dienst als 'deze moet uit gaan. Gaarne geef ik U allen de verzekering, dat die beide uitingen van dat gebouw voor mij de richtsnoeren zullen zijn, die mij bij de verdere uitoefening van mijn taak als hoofd van den dienst zullen leiden. Zeer hoop ik, dat ik mij daarbij zal mogen blijven verheu gen in den steun, die U, Burgemeester, mij tot nu toe m alle opzichten op de meest wel wil-, lende wijze hebt verleend. Waar ik dus thans mag spreken van het gebouw van den Keuringsdienst daar mag ik zeker wel een kórt overzicht geven van wat aan dit oogenblik van overdracht is vooraf- Waar de wet, die tot onzen dienst ten grond slag ligt, aan het College van Gedeputeerde, Staten geen invloed heeft toegekend op de stichting van laboratoria en de inrichting daar van, zal ik in dit overzicht geen gelegenheid hebben, U, Excellentie, en U, heeren leden van Gedeputeerde Staten dank te zeggen. U zult dat zeer zeker willen billijken en ik geef U gaarne de verzekering, dat Uwe aanwezigheid alhier en Uwe geregelde belangstelling in den dienst ook door mij op hoogen prijs wordt gesteld. Reeds in de eerste vergadering, die ik met B, en W. dezer gemeente had, is de stichting van een, geheel nieuw laboratorium voor den dienst ter sprake gebracht, daar de gemeente op dat oogenblik geen enkel gebouw beschik baar had, dat geschikt was om blijvend voor den Keuringsdienst te worden ingericht en het was de wethouder Mr. Leesberg, die staande voor de kaart der gemeente Alkmaar in de kamer van B,. e nW. mij o.a. het terrein aan de Paardenmarkt aanwees als geschikt om daar op het nieuwe gebouw te stichten. En daar'is het thans verrezen. Voorloopig moest de dienst zich echter be helpen met een tijdelijk gebouw, dat het ge- meenteoestuur ter beschikking stelde. Nadat geruigen tijd was. verloopen met de inrich ting van dat tijdelijk laboratorium en de voor bereiding van den dienst in zijn geheel, waren 's lands financiën van dien aard gebleken, dat wel eens werd getwijfeld of de benoodigde gel den voor het gebouw ook vanwege het Rijk zouden worden gevoteerd. Om zich dan ook een oordeel te vormen of in het tijdelijk laboratorium met eenige verbe tering de dienst niet blijvend gehuisvest kan worden, hebt U, mijnheer de Hoofd-Inspecteur voor de Volksgezondheid, zich naar Alkmaar begeven om "dat tijdelijk gebouw in oogen- schouw te nemen. Onder de uitdrukkelijke me- dedeeling, dat umet zekerheid niet over den toekomstigen gang van zaken kondt zeggen, hebt u mij toch geraden ,met het maken van de plannen voor een nieuw gebouw door te gaan. Daarmede hebt u, Dr. Coebergh, in zeker op zicht den eersten belangrijken stoot gegeven tot het verrijzen van het nieuwe gebouw en gaarne betuig ik u daarvoor dan 'ook mijn besten dank. De voorloopige plannen zijn daarop aan zijn Excellentie den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid toegezonden en niet lang daarna vroeg Dr. Romijn, Inspecteur voor de Volks gezondheid, daarover een onderhoud aan met het Dag. Bestuur dezer gemeente, waarbij de bouwmeester, de heer Margadant en ik tegen woordig waren. Bij die gelegenheid kwam dui delijk aan het licht, dat de regeering wel de stichting van een nieuw gebouw wilde bevorde ren, maar daarbij met het oog op de kosten eene zoodanige beperking eischte, dat ik voor de stichting van ee ngebouw, dat dan zou ver rijzen, niet de verantwoordelijkheid kon aan vaarden. Daarmede scheen de wagen in het zand geloopen. Doch zie, niet zoo heel lang daarna kwam van uit den Haag het bericht, dat de plannen waren goedgekeurd, waaruit ik moet aflei den, dat de argumenten, die onzerzijds aan gevoerd ware nvoor het gebouw als het was voorgesteld, aan de autoriteiten, die in deze aangelegenheid hadden te beslissen, met suc ces door Dr. Romijn waren naar voren ge bracht. Zeer spijt het mij daarom, dat ik van af deze plaats niet Dr. Romijn kan danken voor zijn steun, dien ik trouwens ook in zoo menig ander opzicht van, dezen Inspecteur heb mogen ontvangen. Gaarne spreek ik den wensch uit, dat hij spoedig hersteld zijn func tie weer moge hervatten, die hij met zooveel toewijding heeft vervuld en ik verzoek u, mijn heer de Hoofd-Inspecteur te zijner tijd dien wensch wel te willen overbrengen. Heb ik dus niet in de eerste plaats den mi nister van Arbeid, Handelen Nijverheid dank gebracht voor zijne goedkeuring aan de plannen van dit gebouw, dat wij1 dien bewinds man het allermeest moete ndanken voor zijn welwillende medewerking, behoeft geen betoog. Mijnheer de vertegenwoordiger van den minis ter, gaarne verzeker ik U hier, dat wij den grooten steun van het ministerie van Arbeid, Handel en Nijverheid dankbaar"zullen blijven gedenken en daarbij niet in de laatste plaats die van Minister Aalberse, onder wiens bewind de stichting toch vrijwel geheel plaats vond. Zonder kundige adviseurs kan echter geen departement met succes werkzaam zijn en'hoe groote waarde opeenvolgende bewindsmannen van het Département van Arbeid, Handel en Nijverheid steeds hebben gehecht aan de ad viezen van den Directeur-Generaal voor de Volksgezondheid, is algemeen bekend. Het staat dan ook bij mij vast, dat, als deze niet goedgunstig op onze plannen bij Zijne Excellentie had meenen tè kunnen adviseeren het nieuwe gebouw van den Keuringsdienst niet zo uzijn tot stad gekomen. De belangen van de Volksgezondheid, tot welker bevorde ring ook de Keuringsdiensten mede zijn opge richt, berusten bij deze, dat weten wij, in de meest veilige handen en uit dankbaarheid voor deze steun hoop ik zeer, dat het gebouw straks zijn goedkeuring zal kunnen wegdragen. En intusschen had.ook de Raad dezer ge meente hare toestemming verleend lot het stichten van het nieuwe gebouw. Zelden, het moet mij van het hart, is een besluit, dat tóch over een bedrag ging van ruim een ton met zoo weinig woorden genomen als het besluit tot den bouw van dit nieuwe laboratorium. U it den aard der zaak zag ik met belangstelling de discussie daarover tegemoet, doch dat daar bij niets dan een eenvoudige hamerslag van den voorzitter werd gehoord, heeft mij getroffen. Een ding blijkt daaruit, dat onze dienst staat geheel buiten alle politiek en dat alle richtingen zijn doel toejuichen. Heeren Wethouders en Raadsleden, zeer hoop ik, dat als U thans, nu U den dienst reeds eenige jaren hebt zien wer ken, nog stond voor de beslissing het geld voor het nieuwe gebouw al of niet toe te staan, U met evenveel instemming tot die stichting zoudt besluiten. Mijn dank ook voor Uw steun, die een belangrijk vervolg is geweest op Uw be vestigend antwoord op de vraag van den Minis ter of uwe gemeente er prijs op stelde als cen trale gemeente voor dit Keuringsgebied te wor den aangewezen en om welk voorrecht toen ter lijd, en ik geloof nog, meerdere naburige gemeenten Alkmaar benijdden. Zoo ware a dan, dames en heeren, de plannen in alle opzichten goedgekeurd, maar ik behoef U niet te zeggen, dat toen het eigenlijke werk kwam, en wel allereerst en allermeest voor den bouwmeester. Waar elders als zoodanig een parti culier architect is opgetreden, hebt gij, Marga dant, het aangedurfd naast uwe zeer vele andere werkzaamheden ook de stichting van dit nieuwe gebouw op u te nemen. Waren wij, beiden toen nog niet lang in deze gemeente, reeds goede ken nissen, gedurende het werk zijn wij vrienden ge worden, en dat zegt u, geachte aanwezigen, ge noeg in welke wijze er is samengewerkt. Vriend Margadant, veel zorg en hoofdbreken, en niet altijd veel genoegen heeft dit werk u bereid. Toch ben ik overtuigd, dat gij niet gaarne zoudt hebben gezien, dat een ander de bouwmeester van het gebouw, zooaLs het daar staat, ware ge weest. Met hart en ziel hebt ge u aan dit werk gegeven, zooals gij u trouwens aan al uw werk geeft. Hecht staat het daar voor vele decenniën op de kaart, die u aanwezigen, straks als gids door het gebouw zal kunnen dienen, afgebeeld, en ik geloof wel, dat velen daarin een bouwmeester zullen erkennen, die weet een eenvoudig maar daarom toch niet minder monumentaal gebouw te stichten. Dat deze bouwmeester nog lange jaren met trots op zijn werk moge terugzien, wensch ik hem van harte toe. Mijn grooten dank voor het feit, dat hij al zijn kennen en kunnen, al zijn toewijding, daarin, heeft willen neerleggen. Doch evenmin als een minister zonder medehel pers kan, kan dit een directeur van Gemeente- Werken in een stad, die met haar tijd mede wil en van hen die daaronder met betrekking tot de stichting van dit gebouw naar voren Rienen te worden gebracht, moet ik noemen den opzichter Meffert. Speciaal met het oog op dit werk aan gesteld, heeft deze ambtenaar zich geheel daar aan gegeven, en de nette afwerking van het ge bouw is mede zijn werk, terwijl menige handige oplo3siQg van praetische onderdeelen aan hem te danken is. (Met dit werk heeft de heer Meffert eer ingelega, hetgeen bij deze gelegenheid gaarne worut erkend. f Dan mag niet achterblijven een woord van idank aan den heer Hoek, die het achter het ge bouw liggende terrein op de wijze, zooals wij •aat van onzen Directeur der Plantsoenen kennen, op mijn verzoek met de minst mogelijke kosten Met aanzien heeft gegeven, waarin u het bij uw bezoek zult aantreffen. Wordt menig gebouw bij den aanvang van den dienst in gebruik genomen, de Keurings dienst kan terugzien op een werktijd van 4 ja ren. waarom ik even zou willen stilstaan bij de wijze, waarop wij de taak van den dienst hebben meenen te moeten opvatten en waarin ik de ge- llegenheid aangrijp een woord te spreken tot n, vertegenwoordigers der kringgemeenten, die tot nu toe, wat de stichting van het nieuwe labora torium betreft, het lijdend voorwerp zijt geweest. Want nietwaar, enkelen van u zullen wel eens bedenkelijk het hoofd hebben geschud, toen u van de plannen uitvoering van 't gestichte ge bouw kennis nam zonder daarin nader te worden gehoord, maar met het bewustzijn later geregeld jaarlijks in de kosten vaCïi rente en afschrijving te moeten bijdragen. Toon ik, niet lang na mijn benoeming, van gemeente naar gemeente trok om met het Dtage- llijkscn Bestuur van uwe gemeenten kennis te maken, beeft mij, speciaal in de kleinere gemeen ten, getroffen de weinige sympathie, waarmede de dienst werd begroet. Men achtte in die kleinere plattelandsgemeenten bijna unaniem dien dienst overhoaig, achtte hem in den tijd, toen vete uwer gemeenten onder groote financiëele zorgen gedrukt gingen, zeker te kostbaar voor de omstan digheden, waarin de dienst was geboren, achtte het onbillijk in de kosten naar verhouding even veel te moeten bijdragen als d|e grootere gemeen ten in het gebied, waarvoor u mede, dat de dienst veel meer redpn van bestaan had en was gegriefd over het totale gemis aan medezegging- schap, dat u over den dienst was gegeven. Niet aanmoedigend was voor mij zulk een entree. Wel heb ik toen getracht u te betoogen, dat ook voor u de dienst zou blijken zijn waarde te hebben, aoch ik geloof slechts weinigen, die ai niet vóórdien het nut inzagen, door mijn woor den daarvan te hebben kunnen overtuigjen. In dit. bezoek heb ik toen echter wel de na drukkelijke toezegging gedaan u zoo weinig mo gelijk te laten gevoelen, dat uwe zeggingschap over den dienst zoo gering was. Zeer veel genoe gen zou het mij doen als in den loop van dezen dag het antwoord kwam in hoeverre ik mij aan die toezegging heb gehouden, en of gij, nu de dienst eenige jaren heeft gewerkt, nog van oordeel zijt, dat de dienst,, ook speciaal voor de kleinere gemeenten overbodig1 moet worden geacht. In dat antwoord kan dan misschien ook tot uiting komen, in hoeverre u, Kringgemeenten, meent, of tot eene inkrimping van den dienst, waarop met het oog op de kosten wordt aangedrongen, mag wor den overgegaan, als u ziet de resultaten, elk jaar uitvoerig neergelegd in de jaarverslagen en als daarbij wordt bedacht, dat die besparing in geen verhouding staat tot de beperking, die zij den dienst zou opleggen. De dienst werkt voor de gemeenten en haar inwoners, tot bevordering van de Volksgezond-1 heid, doch ze heeft ook tot taak de bevordering van den reëelen handel. De controle, die de dienst daarbij op den verkoop van een zo ogroot aantal waren heeft uitgeoefend, is zeker niet voor alle verkoopera steeds aangenaam geweest. Toch is daarbij gebleken, dat een kern, laat ik gerust zeg gen, de gezonde kern van Rie groep van nijveren die inmenging in hun bedrijf, dat toezicht, op de rechte waarde heeft weten te schatten. Mijn dank aan hen, die daarvan zoo vele malen lieten blijken. Dat was mij een steun als ik tegen ande ren moest optreden met de wapenen, die de wet en de koninklijke besluiten den dienst hebben ge letter zijn, als de dienst in de Rechterlijke Macht niet een steun had, zonder welke hij onmogelijk tot zijn recht ware gekomen. Mijne heeren, vertegenwoordigers van de Rech terlijke Macht, in laatste instantie maakt u het den Keuringsdienst mogelijk pal te staan, waar hij dat noodig oordeelde. Zoo uw collega's mij in dezelfde mate als dat tot nu toe het geval was, zullen blijven steunen, eens zelfs tot aan den Hoogen Raad, dan blijft u in hooge mate medie werkzaam in de richting, die met de Warenwet is beoogd en blijf ik u in hooge mate daarvoor dankbaar. Het is mij natuurlijk niet mogelijk allen, met wie ik ambtelijk in aanraking kwam, te danken voor hun steun. Gij allen zult zelf wel hebben gevoeld, waarop de invitatie is gegrond, die B. en W. van Alkmaar u deden toekomen. Een uitzondering zij daarbij gemaakt met het ersonepel, dat mij met zoo groote toewijding steeds terzijde staat. Dat wij samen eendrachtig mogen blijven werken, zooals dat tot nu toe het geval is, in het nieuwe gebouw, dat toch zeker niet''het minst is gesticht om u het werken tot een lust te maken. Laten wij toonen dit nieuwe gebouw waard te zijn. Zeer geachte toehoorders, voor "de bezichtiging van 'het gebouw verzoek ik u zich in groepjes van ongeveer 15 personen daarheen te begeven, dus niet alle bezoekers tegelijk, daar de Verschil lend elokaliteiten daarop niet zijn berekend. Voor elk der groepen zal dan een geleider, die de inoodige inlichtingen zal geven, aanwezig zijn, die met u achter elkaar in een vastgestelde route het gebouw zal doorgaan. Zeer hoop ik, dat u na dien rondgang allen den indruk zult hebben ontvangen, dat het ge bouw een goed doordacht geheel vormt, soliede van uitvoering, ruim voor vele jaren, ook als toe neming van werkzaamheden noodig blijkt, dat de gelden zonder luxe dus doelmatig zijn besteed^ kortom, dat uw indruk in verband met de be stemming gunstig moge zijn. Met dien wensch dank ik u voor uwe welwil lende aandacht. Nog andere sprekers volgden, doch op het oogenblik ontbreekt ons de plaatsruimte en ver schuiven wij een en ander tot ons volgend nr. Gedurende het aangeboden noenmaal heerschte een gezellige toon, waarbij vele spr.'s het woord voerden. Eene bloemlezing hieruit zal nog vol- gen. Te 4 uur ongeveer werd de tafel, kostelijk aan gericht en versierd in de Alkmaarsche kleuren (Rood en Wit) opgeheven. Kolven. Donderdag plaatsten wij een bericht uit Zuidscharwoude over ee nwedstrijd tusschen „Op Maat" en „Volharding" uit Oudkarspel, Dit was echter abuis. „Volharding" speelde tegen een clubje personen in liet lokaal van mej. de wed. Beers. De uitslag hiervan was: J. Zijp 148, B.. Boon 83, J. Biersteker 14^ P. Bruin 130, G. Mettes 200, P. Engeringh 152' J. Bergen 131, D. de Lange 120, Jn. Zijp 199' totaal 1304. „Volharding" C. Vlug 190, P. Gelder I63 S. Ton 156, P. Kat 142, C. Paarlberg 194, c! Blokker 104, C. Raven 120, D. Plakman 67, Kostelijk 135. totaal 1271. BROEK OP LANGENDIJK. Donderdagmorgen had alhier een ongeluk plaats hetwelk nog al goed afliep. Toen de heer Koelemeij van Bint Pancras met zijn auto bij de Wed. Vroegop wenschte te keeren reed hij achteruit te water. Door tij- dig er uit te springen kwamen de inzittenden, met den schrik vrij. Die toestand te Londen. Wij ontleenen aan het Handelsblad. Naar ik hedenavond verneem zal het ver voer van groote hoeveelheden levensmiddelen voor Londens voedsoelvoorziening, hetwelk on der militaire dekking geschiedt door de op. standige buurten, waar steeds meer tegenstand ondervonden wordt bij deze transporten, waar schijnlijk hedenavond en nacht plaats vinden. Er stonden tenminste hedenavond reeds 15 motorwagens volgepakt met soldaten, voorzien van alle mogelijke oorlogspreparatieven en met stalen helme nop, in de buurt van de BJack- friars Bridge klaar. Volgens Paulton, secretaris-generaal van den grooten Raad van het T.U.C. (Trade Union Congress) en woordvoerder in de dagelijksche conferentie met de pers, zou de situatie heden avond voor de stakers even stevig en hoopvol zijn als steeds. De berichten van "de regeering blijve nvolgens hem overdreven. Zoo leek het hem. na de rapporten van de posten gelezen te hebben, of de regeering het aantal treinen met dat van de stations waar deze stonden, ver menigvuldigt en het dan verkregen cijfer als aantal loopende treinen laat publiceeren. Zeer uitdrukkelijk kwam hij op tegen de steeds maar door in de „British Gazette" het regeeringsblad en in de verklaringen van leden der regeering herhaalde bewerin gen, dat deze staking politieke doeleinden zou hebben en dat zij tegen de orde, de grondwet, of het parlement gericht zo uzijn. De stakings leiding wordt niet moede te herhalen, dat het hier slechts gaat om loonen en arbeidsvoor waarden, dat de T.U.C. slechts de mijnwerkers verdedigen wil tegen de mijneigenaars en steeds bereid blijft een eervollen vrede te sluiten. Van berichten uit Moskou, dat de Sovjet een kwart millioen pond voor deze staking zou hebben aangeboden, verklaarde hij voor het eerst te hcoren. Er is overigens nog van niemand financieelen steun p ntvangen. Deze is slechts in enkele adhaesietelegrammen beloofd. Hoe geweldig duur dez estaking van drie millioen menschep dan ook kosten moge, toch is m.i. voorloopig uit tactische redenen reeds een opraapt, om steun van de T.U.C. niet te verwachten. Tegenover de steeds -nog" voorkomende daden van terrorisme en rowdiïsme in de arbeidersbuur ten, ook tegenover öe transporten voor de voedsel voorziening. die thans reeda vele motoromnibussen dwongen hun chauffeurs .door dik ijzergaas en de passagiers door stevige planken voor de ven ster., tegen stukken steenkool, steenen, flesschen en andere projectielen te verdedigen, verklaarde de secretaris-generaal van de T. U. C. nogmaals dat deze daden door haar sterk veroordeeld wor den, dat zij daarmede niets te maken heeft, maar er helaas ook niets aan kan doen. Of de Union sancties zal toepassen tegen leden, die daaraan schuldig bevonden mochten worden, durfde hij op een desbetreffend evraag van één der jour; naiisten niets te zeggen. Het verkeer bleek hedenavond na sluitingsuur in da City al weer, o.a. dank' zij de dele ondier- grondsche lijnen, bussen en enkele treinen, die weer loopen, veel gemakkelijker te gaan. Met een werkelijk bewonderenswaardige ordie, gehand haafd door weinig politieagenten, vrijwillige po litie en een desnoods nog bewonderenswaardiger en benijdenswaardiger discipline, van het publiek zelve ,zag ik in Liverpool Street Station talloo- ze duizenden eindelooze queues vormen en dan in enkele lange treinen naar hun voorsteden inla den. Dat was werkelijk indrukwekkend van orde en discipline. Aan den ingang van Rit station werd hedenavond ook aangekondigd, dat vanaf 8 Mei a.s. uit Liverpool Street Station, 's avonds 7 uur en vanaf 10 Mei a.s. uit Hoek van Holland een dagelijksche diensi van en naar Nederland zal plaats vinden. Over de vraag hoe lang deze staking nog duren kkan en zal. wordt weer evenals in de eerste oorlogsdagen zwaar gespeculeerd. Het bekende argument uit de eerste oorlogsdagen: „dat het om financ-ieele redenen niet lang meer duren kan, llijkt mij ook tnans weer niet genoeg rekening te houden met de feiten: dat de twee groote mach ten in een verbitterden strijd gewikkeld zijn en condities voor vredesluiting gesteld hebben, die geen van beide, zonder al zijn prestige kwijt te raken, kan aanvaarden. Het zal mijns inziens nog wel lang duren en ongelooflijk veel kapitan- vernietigd hebben voor we zoover zullen zijn- Inmiddels zien we hier het kleine leed van a degenen, die hedenavond b.v., in stroomendlen regen eri ijskoud weer, op middelen van vervoer naar hiln woning vrachten. Wat we hier niet ziek is de onbeschrijfelijke ellende, die wel spoedig 1,1 millioeneu gezinnen heerschen zal. Men bedenke o.a. maar eens wat deze zegt bij: de stakers, stakingsleiding betaalt van 1535 shilling 1 de week! Eien dreigbriefschrijver. Voor de rechtbank te Rotterdam, heeft g teren terechtgestaan de 39-jarige havenar

Nieuwe Langedijker Courant | 1926 | | pagina 4