1 1 kruk, promoveeren van jongsten bediende tot eersten klerk, van klerk tot boekhouder, als ze 40 jaar bij denzelfden patroon zijn, krijgen om' weergalooze soliditeit een medaille, bij hun 50- jarig jubileum een pensioentje, een jaar later zijn ze begraven en vergeten. Als men zich geen pool te bereiken stelt, kan zoo'n levensloop, indien niet aantrekkelijk,, toch zeer rustig genoemd worden. Maar iemand met pit in z'n boddy kiest zich een pool; hij stelt zich een doel, dat vèr vèr af ligt. Dn wordt het leven een strijd, maar strijd is leven. Dan verloopt het leven misschien niet zoo rustig, maar toch wel zoo, interessant. Men- kan vallen, maar men staat weer op. Men kan tijdelijk ontbering lijden, maar ook die zijde van het leven moet men loeren kennen en als we onze pool maar nuit het oog verliezen, dan zal na het leed de vreugd weer niet uitblijven. Hebben we onze pool eindelijk bereikt, dan beleven we ook die tintelende voldoening, die alleen na harden strijd en veel beproeving ge smaakt kan worden. We staan dan misschien aan het einde van het leven, maar met genoe gen staren we dan terug op de nafgelegden; oneffen baan, waar elk kuiltje en ieder heuveltje haar beteekenis voor ons heeft. Aan de Noordpool kunnen we de eerste niet meer zijn, maar het bereiken daarvan had ten slotte niet veel meer doel, dan 'te Volbrengen waartoe anderen nog riiet int staat waren ge weest. Welnu, zulke polen zijn er nog tallooze in het leven; voor u en ons. voor allen is er een. Naarmate de scherpte van onzen geest kiezen; we onze levenspool; van onze wilskracht hangt bet af of we haar bereiken zullen. MIJHHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 et. Laxeer-Tabletten 60 ct. Zenuw-Tabletten 75 ct. St.aal-Tabletten 90 ct. Maag-Tabletten 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Plaatselijk Nieuws ZOMERTIJDi. Wij maken er onze lezers op attent, dat heden nacht de Zomertijd is ingegaan. De klok dient dus een uur te worien vooruit gezet. Bij !het raadplegen van de dienstregelingen der verschillende middelen van vervoer dient men met den nieuwen (Zomerjtijld rekening te houden. BIJ DfEi OPENING VAN HET SEIZOEN. Onze „Harmonie", wij zouden niet graag iets anders zeggen, heeft zelf flink ingezet en het seizoen geopend met een uitnemend programma. Maar 'het weerde niet mee. Des morgens een slagregen, des namiddags een Valsch zonnetje (een 'blink voor een drink) zoo schetste de He melvaartsdag ons weider de waarheid die ligt in de woorden, dat de schoone Meimaand ook No vember ^an zijn. Het vleugje verbetering ia den namiddag lokte nog velen naar het terrein, naar dat wondermooie plekje, waar de tempel der Mu zen weerklinkt van de muzikale tonen, die Ap- pollo's zonen daar ten gehoore breugen. Het was een schitterende muzikale middag, die wederom veel belooft voor het loopende seizoen. Als altijd mochten èn directeur èn leden onzer Harmonie de nbijval van het publiek ruimschoots; inoogsten. NODRD-SCHARWOUDE. Door de fa. Kok, Tuinman, en Wilken is wederom een groote Dion Bouton auto-omnibus in dienst gesteld, waarin 29 zitplaatsen en 5 staa'nplaatsen. Deze omnibus is evenals de an dere ook zee comfortabel ingericht. De caros- serie is gemaakt bij den heer Jac. Met te Alk maar. OUDKARSPEL. Verloren voorwerpen; een portemonnaie met inhoud, een bril met etui. Tevens nog verschillende gevonden voorwer pen uit de autobussen van de Fa. Kok, Tuin man en Wilken. Inlichtingen van 912 uur voorm. op de se cretarie te Oudkarspel. ZUID-SCH ARWOUDE. Bij de op 6 Mei j.l. door de Aankoopver. van de Tuinbouwver. ,,De Toekomst" te'Zuidschar- woude gehouden aanbesteding is de levering van 'Super, Chili, Zwavelz. Ammoniak, Norge- saipetet en Patentkalie opgedragen aan N.V. G. J. Krol en Co.'s Kunstmesthandel, Alkmaar. ZUI D-SCH ARWOUDE. Naar ons werd medegedeeld, is het post vervoer van de Langedijker dorpen en 'Sint Pancras naar Alkmaar en terug, opgedragen, aan de au to j omnibus onderneming Fa. Kok, Tuinman en Wilken. De bedoeling is hiermede 15 Mei te begin nen. BROEK OP LANGEN DIJK. Naar we vernemen, hebben de Gebr. Kloos terboer, kooplieden te St. Pancras, door aan koop van 2 kisten Edelweiss-zeeppoeder bij den kruidenier P. Kloosterboer alhier, de Z. in zzn der kisten gevonden, zoodat zij daardoor in het bezit kwamen van het rijwiel hetwelk de N.V. Zeepfabrieken v.h. de Haas en van Brero te Apeldoorn voor deze zeep-reclame.was beschikbaar gesteld. WAARVAN EN HOEVEEL? Dit Lf de titel vaa een boekje, waarin eene een voudige toelichting wordt gegeven op de wet der Rijks-inkomstenbelasting 1914, bewerkt voor land- en tuinbouwers, en ten dienste Voor het invullen vap het belastingbiljet. De heer fiazeloop schreef er een voorwoord in, waardoor 'het boekje een zeker cachet verkrijgt. De auteur, de heer P. Glas, is echter geen deskundige, doch stelde het boekje samen om den tuinbouwer beter begrip bij te brengen om trent de verplichting voor het invullen van het belastingbiljet. Het boekje verdiende stellig nog eenige correc tie. Uitgave W. C. Bouman, Zuidscharwoude. Prijs 35 cent. Uit den Omtrek. IN BiE VENEN TE iSjT. PANCRAS. Het werk loopt van de week in de Veendlerij af. Dat wil dus zeggen, dat tegen Pinksteren de thans nog aldaar werkende dertig arbeiders „ge daan" krijgen. Werkeloos raken. Het is niet mee geloopen. Wanneer we zonnig weer hadden ge had, dan had men de turf kunnen „opbreken" hetgeen nu door de weinige zonneschijn niet kon plaats 'hebben. Over de af geloopen campagne mag men hoogst tevreden zijn. De verstandhouding onderling was uitnemend en fle heer Van Kam pen, d'ie in dezen de leiding had, kan opnieuw terugzien op een vruchtbaar tijdperk, dat aan velen arbeia en voldoening schonk. STROET. De heer J. Brommer was zoo gelukkig een heerenhorioge in de bij C. Visser gekochte Edelweiss-zeep als cadeau te vinden. ZIJDEWIND. In de .vergadering van ingelanden van den Slootpolder werd besloten om den dijkwerker Jb. de Jong wegens ouderdom eervol ontslag te verleenen met toekenning van een pensioen van f 2 per week. OUDE NIEDORP. W.O.L polder. Wegens belangrijke nomvang der toekom siige grond en kunstwerken, werd dit voor den daarvoor destijds aangewezen adviseur, den heer Wartenhorst, te bedrijvig om zulks naast vele andere werkzaamheden geheel op zich te nemen en is dientengevolge besloten om de verdere algeheele uitvoering dier plannen op te dragen aan het ingenieusbureau W. C. on K de Wit te Amsterdam. OUDE NIEDORP. In de jaarvergadering der Onderlinge brand verzekering van den L.T.B. te; Leiden werd gekozen tot lid der finantieele commissie de heer F. C. Jong alhier. OUDE NIEDORP. Alhier is gevonden een damestaschje, waarin onder meer, ook geld geborgen was. Inlich tin gen bij de politie alhier. OUDE NIEDORP. De heer H. B. Helleman alhier is benoemd tot onderwijzer aan een O. L. School te Helder. OUDE NIEDORP. Vrijdagmorge ngeraakte de heer G. Ursem alhier met zijn paard en wagen, tégenover het Raadhuis, door het schrikken van zijn paard van een aldaar staande auto, in de wegsloot. In een korten tijd werd het zaakje weer op den. wpg gehaald. Op de tuigen na was er riiet veel beschadigd. W ARMENHUIZEN. Bii de op 8 Mei jl. gehouden aanbesteding ten behoeve van de Aankoopvereeniging, secr. de heer P. J. Mink, alhier, is aan dè Fa. Krol en Co.'s Kunstmesthandel te Alkmaar de leve ring opgedrage nvan een partij Zwavelz. Am moniak, Chilisalpeter e nSuperfosfaat. Nieuwstijdingen Ne.icrla.ndbche Postdienst. Postpakketten en luchtpostpakketten voor of via Engeland kunnen weder ter verzending wor den aangenomen. Briefpostverzending via Engeland eveneens we- f 70.000 verduisterd. Twee schuldigen in arrest. Eien kasbeambte, was borg gebleven voor een be drag van f 4000, te n'bohoeve van een broer, die een handel in auto's wa3 begonnen. De auto zaak ging echter niet naar wenseh en de geld schieter sprak den borg aan. De kasbeambte kon evenwel uit zijn privé vermogen niet betalen en nam het geld uit de kas, waarover hij het beheer had. Het schijnt zijn bedoeling te zijn geweest het „geleende" geld terug te storten. Onl aan de noodige middelen te komen, ging hij speculee- ren op de beurs. Het liep hem echter niet mee. In plaat3 vah te verdienen, verloor hij. Daar hij vreesde, dat zijn speculeeren in de gaten zou loopen, riep hij de hulp in van een collega, die aan de operaties "ging meedoen. Ook deze leed verliezen en om dat te dekken, namen de beide jongemannen steeds meer geld uit de kas. Toen eenmaal de eerste schreden op 'het hellende vlak waren gezet, ging men verder. De beambten poogaen niet alleen de verliezen te dekken, maar namen meer geld. De tweede be ambte gaf b.v. f 9000 aan zijn moeder en een zelfde som aan een vriendinnetje. Het kon niet uitblijven, of de verduisteringen moesten aan het licht komen. Zoodra dit was ge schied, werd een accountants-onderzoek ingesteld en dat wees uit, dat er in totaal ongeveer f 70.000 was verduisterd. De beide bedienden, die werden gehoord), zeiden dat bij hun makelaar nog f 35.000 over moest, zijn. Dit bleek evenwel niet het geval te zijn; er was slechts f 3000 over. De f 9000, die de moeder had ontvangen, zijn teruggegeven. De f 9000die het vriendinnetje ten geschenke had gekregen, bleken inmiddels te zijn gestolen. De vermoeaelijke schuldige aan dezen diefstal is, naar men meent, naar België gevlucht. De beiae kasbeambten zijn gearresteerd en ter beschikking van de justitie gesteld. Autoongeval. In de omgeving van Pudesluis reden op He mel vaartsnag twee auto's tegen elkaar in bij' het passeeren in een bocht. Beide auto's werden zwaar beschadigd. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. Naar wij vernemen, was de eene auto eigendom van den burgemeester van iWlnkel, de ander van den heer E|. H. de Boer te Noordjscharwoude. De oorzaak van het ongeval moet gelegen zijn in het te scherp nemen van de bocht door den burge- meeester, doch hieromtrent was geen, zekerheid te verkrijgen. i Onder ernstige verdenking. De Centrale Recherche heeft gisteren de ver blijfplaats opgespoord van een Duitschen medi cus, dieervan wordt verdacht één zijner patiën ten opzettelijk ee' lp'te groote kwik-injectie te hebben toegediend, waardoor de patient is over leden. Het vermoeden was voorts gerezen, dat de arts, die werkzaam was in een ziekenhuis, te Keulen, de doodelijke hoeveelheid had toe gediend met medeweten van de vrouw van den, patient. Nadat sectie op het lijk was verricht, wilde de Keulsche politie den arts ter verant woording roepen. Toen bleek echter, dat zoowel hij als de vrouw spoorloos waren verdwenen, Naar tal van landen was een verzoek tot op sporing gericht; de Amsterdamsche recherche slaagde erin de verblijfplaats van den ver dachte, die in een pension in voormalig" Water graafsmeer woonde, op te sporen. Vóórdat tot arrestatie werd overgegaan, was hier een politie-ambtenaar uit Keulen aange komen. Hij en een Amsterdamsche instpecteur hebben den arts in zijn woning bezocht. De medicus en de vrouw vroegen hen hier niet te arresteeren, omdat zij dan, tot de uitleverings procedure zou zijn afgeloopen, in hechtenis zouden moeten blijven. Zij verzpehtera met den Duitschen politieman de grens over te mogen' gaan. Dit verzoek is toegestaan. Dadelijk zijn zij afgereisd en in Duitschland is het tweetal gearresteerd.De Duitsche justitie zal nu moe ten onderzoeken of inderdaad opzettelijk een doodelijke dosis is toegediend. Diefstallen. Woensdagavond zagen eenige rechercheurs te Rotterdam in de binnenstad twee hun be kende mannen loopen, met ee ngroot pak bij. zich. Doordat zij wisten, dat deze riiannen al eens meer van pakjesdiefstallen verdacht wa ren geweest, hielden zij het tweetal aan. De beide mannen, de 22-jarige J. d. H. en de 20-jarige J. G. B., konden 'geen voldoende herkomst van de op hen gevonden goederen) opgeven. De rechercheurs brachten daarop de aangehoudenen over naar het politiebureau aan de Lange Torenstraat, waar zij opgesloten werden Toen de rechercheurs even later weer buiten kwamen, zage nzij twee mannen loopen. die eveneens als pakjesdie ven bekend staan. Deze twee hadden een groot pak bij zich, dat bij onderzoek een looper van ongeveer'30 M. lengte bleek te bevatten. Bij navraag vertelden; déze mannen, den looper van ee non bekende, gekocht te hebben; als prijs noemden zij een bedrag, dat den rechercheurs vrij laag voor kwam Ook deze twee, de 21-jarige S. F. G. en de 25-jarige J. F. P., zijn daarop naar genoemd) bureau overgebracht. Om eenige zekerheid te hebben omtrent den juisten prijs van loopers, verzocht men den firmant van1 een in de nabij heid gelegen magazijn even te komen kijken om. een globale schatting te maken. Toen deze den; looper kwam zien, herkende bij erin den looper, die even tevoren uit zijn magazijn gestolen was. Ook het tweede tweetal is daarop opgesloten. Van Noord. Onderwerp„Nog dezelfde voor ons." Nam. 6 uur; Lof met conferentie door past. Van Noord. Onderwerp; „Geopenbaard en toch verborgen". Ned. Herv. Gemeente :Sint Pancras. Zondag 9.30 uur v.m. en 6.30 uur nam oude tijd, Dfe. Jellema. Geref. Kerk, iSl. Pancras. Zondag v.m. 9.30 uur Dis. van Andel 's Nam. 3 uur 1 cesdienst. Gcr. Kerk Krabbendam. Zondag 9.30 uur v.m. De. P v. d. Marei, H.A. 3 uur n.m. Ds. P. v d. Marei, dankzegging (oude tijd). Groentevervoer WARMFNHUIZEN. Maandag 3 Mei Vrijdag 7 Mei Maandag 10 Mei Dinsdag 11 Mei Totaal 3' 'wagons. INGEZONDEN Mijnheer de Redacteur. In verband met een rondgaand vlugschrift vraag ik een klein plaatje in Uw blad. Bedoeld rondschrijven betreft de kanalisatie van West- Friesland en is onderteekend door den heer Wartenhorst. Mij werd het ter hand gesteld door een ander goed vriend. Ik wil opmerken' dat waar de heer Wartenhorst zonder naam te noemen kennelijk een persoon uitbeeldt, het van hem royaler was geweest om oólc aan dien persoon het geschrift te zenden. De heer War tenhorst vraagt, hoe is het mogelijk, dat een zelfde persoon in 1918 een plan voor 150 tons veertuigen te groot opgezet achtte, thans een van de grootste voorstanders is van de aan hangige plannen en dus 200' ton niet overdreven acht. Mijnheer Wartenhorst, alleen hierop mijn per soonlijk antwoord, misschien later meer. Ter zake dan: In 1918 hadden wij het locale plan een uit weg van de Ringsloot naar het Noord Hol- landsch kanaal, achter Omval, en daar er toen' voor mij noch voor u niets anders te beoordee-; len was dan het door u goed in elkaar gezette plan Huigendijk Omval, hebben wij dat in dat raam, dus zeer locaal beschouwd. Wij hadden; te rekenen met wat door de Ringvaart verwerkt, kon worden. Vandaar misschien de uiting dat 150 ton te groot opgezet was. Echter van dat lies hebben wij af moeten zien omdat wij voor dat locale plan nergens de noodige steun; konden krijgen. Wij kunnen dat betreuren, voor al om het goede werk in deze door U gedaan; maar daarmede is die zaak af. Thans staan wij weer voor nieuwe plannen, niet van localen aard maar van veel verder strekking. Het be treft nu de Kanalisatie van geheel West-Fries- land, waardoor geheel West-Friesland wordt opengelegd voor de bijna volledige binnen vaart, en daarom mijnheer Wartenhorst, bekijk,' ik die plannen nu door een andere bril als toen het locale plan van 1918. Dat U dat vreemd vindt, kan ik toch heusch niet helpen, dat ligt in deze wel wat aan uw wat te beperkte! gezichtskring en uw liefde voor 'de vroegere plannen, waardoor het U wel moeilijk is met 'de thans aanhangige plannen accoord te gaan,, zooals ondergeteekende van harte doet. J. HOOGLAND Predikbeurten Herv. Gemeente, Oudkarspel. Zondag v.m. 9.30 uur oude tijid DjS. O. J. Staal. Onderwerp; „Groote Mannen". Gcref. Kerk Noordsdh ar wonde. Zondag 9.30 -v.m. en 4 uur nam. (oude tijd) DB. J. Gillebaard. Ncd. Herv. Gemeente Noorulsefharwondje. Zondag geen dienst .wegens vacature. Ned. Herv. Gemeente Zuidseüiarwoudje. Zondag geen dienst. Ghr. Ger. Gemeente Broek op Langjendijk. Zondag 9.30 en J.30 leesdienst. Iloopsgez. Gemeente Broek op Langtand ijk. Zondag 9.30 oude tijd, Ds. A. de Jong. Ned. Herv. Gemeente Broek op Langendijk. Zondag 9.30 uur v.m., leeskerk. 's nam 2.30 u. Ds. Jukema. r- Ger. Kerk Broek op Langendijk. Zondag 9.30 v.m. en 2.30 uur nam Ds. R. W. de Jong. Katholieke Kerk. Langendijk. Voorm. 7 uur: Vroegmis zonder preek. Voorm. 10 uur: Hoogmis met preek, door past. Marktberichten NOORDERMARKTBOND. 12 Mei. 2000 Kg. uien 8.609.10, drielingen 5.10, gro ve uien 8.20, 10800 Kg. roode kool 919 20 15 Mei. 4500 Kg. uien 9.2010.drielingen ^5.40— 5.50, grove uien 8.708.9Ö, ALKMAARSCHEI EXPDRTVEILING. 14 Mei. Asperges oikwit 65.73—, dikblauw 45.— 60.rabarber 5.8021.40, raapstelen 2.40— 3.660, wortelen 17.-.23.prei 6.7012 30; alles per 100 bos, aardappelen 0.postelein 26 —35.—, per 100 Kg. spinazie 11.70—31.60 per 100 Kg., aardbeien 2.202.40 per Kg. bloemkool 35.55.2e soort 26.34.kropsla 4.20 10.30, komkommers 15.23.alles per 100 stuks. ALKMAAR, 14 Mei. Fabriekskaas, kleine met merk f 45, zonder merk f41.50, Commissie met merk f43. Boerenkaas kleine met merk 48.zonder m. 44.Commissie met merk f 44.Handel goed. ütiafinen 1 Indien bij het scheren uw huid pijn doet of stuk gaat, kunt gij dit voorkomen door uw huid vóór het inzeepen eerst in te wrijven met een weinig PUROL Advertentiën Deo löen Mei a.s. hopen onze geliefde Ouders A. HOOOSCHAGEN-HILLEN hunne 25-jarige Echtvereeni- ging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, JACOB en Verloofde. M AARTJE. ADRIAANTJE. ALBERT. Schagen, Mei 1926. Receptie Maandag n.m. 36 'sav. 8—10. D.V. zullen den 1tien Mei onze geliefde Ouders Hendrik Pasterkamp 1 en m Maartje Slot herdenken,'dat zij 25 jaar ge- leden zijn getrouwd. EER m KLAAS gj en Verloofde, jas A AF. Broek op Langendijk. jjgj 8 Mei 1926. Receptie Maandag 17 Mei 's middags van 3—5 uur (o.t.) jij 25 Mei a.s. hopen onze ge liefde Ouders W. VISSER en G. VISSER-Molenaar hun 25-jarige echtvereeniging te herdenken. Hun dankbure Zoon SIMON en Verloofde. Koedijk, Mei 1926. 93 Receptie te Koedijk 25 Mei gg 93 van 11 tot 1 uur. PJJT Hartelijk dank voor de be toonde belangstelling bij ons 25-jarig huwelijk. D. SLOT en Echtgenoote. Broek op Langendijk, Mei 1926.

Nieuwe Langedijker Courant | 1926 | | pagina 2