zanie vrije oefeningen; aam de Dafiïesafdeeling, ,,T A V.E.N,U." te Heerhugowaard met knot? oefeninngenaan de Damesafdeeling „Turnlust' te Oude Niedorp met knotsoefeningen en aan de Damesafdeeling „Hygiéa" te Oudkarspeï met Dans, Deze vier genoemde vereenigingen vormden het glanspunt van den avomid, het was een echt zeldzaam klaverblaadje „vier". Hun werken vormde een groote propaganda voor de tum- zaak in het algemeen em werd het gepresteerde door het publiek ook hartelijk toegejuicht. Vooral was het de jubileerende vereeniging, die een welverdiend succes oogstte met Dans aan he'. slot waarvan in groepformatie het feestlied werd gezongen, gedicht door den hr. P. Tuin van Zuidscharwoude. en opgedragen aan „Hercules." j Was de 'natuur den geheelen avond wat koud, de stemming leed er'niet onder, en wan- neer de prijzen, zooals ze hierboven zijn ver- i meld, zijn uitgereikt door den voorz., den hr. A. Ootjers, blijft men nog eenigen tijd gezellig bijeen en is de eerste feestdag dan achter der\ rug. Die Tweede Dag. Zondag 23 Mei. Een bewolkte lucht, ter wijl af en toe h^t zonnetje weet door te breken. Met 'de hoop in het hart, maken allen zich weder op, 'om aanwezig te zijn bij de officieele ontvangst der turners en turnsters in het clublokaal der ju bileerende vereenigingen, die om 12 uur (zomer tijd) zou plaats hebben. De zaal is f eestelijk ingericht en wanneer alle afgevaardigden 'der deelnemende vereenigingen, besturen 'van „Hercules" en ,,Hygiéa", Commissie van Ontvangst en Feestcommissie zich op he.t. podium 'hebben verzameld, terwijl turners en turn sters in ae za&l aanwezig zijn, verzoekt de voorz stilte en wordt door den voorz. der Comm. van Ontvangst, aen Weleerw. Heer Dis. O. J. Staal van Noordscharwoude een inleidend woord gespro ken, dat ongeveer als volgt luidt: Geachte aanwezigen. Als voorzitter van de Commissie van Ontvangst rukt öp mij de aangena me taak n allen, turnsters en turners, afgevaar- digaen ein juryleden hartelijk dank te brengen, aat u gehoor hebt gegeven aan de uitnood'iging om hier te komen. Ik heet u allen hartelijk wel kom. Moge straks het Pinksterzonnetje doorbre ken en moogt gij allen bezield worden dbor den geest vaa Hercules en Hygiéa om straks uwe beste krachten te geven. Ik hoop, voor zoover er medailles uit te reiken zijn, dat u allen gedeco reerd naar huis gullen gaan. Ik vraag thans uwe aandacht voor de feestrede welke 'uitgesproken zal worden door onzen Eere voorzitter uen heer J. H. Keizer. Deze hierop het woora verkrijgende, spreekt het volgende: j ^Indien ik vooraf een inleidend woord zal spre ken, zal dit zijn naar aanleiding van den schitte rend geslaagden eereavond. "Waarom deze goed1 geslaagd is. och toen wij gisteren zoo vol goeden moed den middag voor kinder- en volksfeesten in gingen en zoo ook tegen den avond opgingen tot den eere-avond, was geluk met ons op het terrein. Eiene opmerking wil ik nog maken al zal die minder geestig zijn, toch moet deze mij van het hart. Ik heb later bij mij zelf gedacht wat ben ik toch een dwaas om zulk een tegenstander te zijn van het polkahaar, want toen ik gezien had wat de dames presteerden, toen zeide ik tot mezelf: zet die gedachte toch weg. Het verwijt, neergelegd in het versje: Eert de vrouwen, zij weven en vlechte(n) Valsche haren door de echte, hebben zij thans door dit kapsel te niet gedaan. Voorts huldigt de eerevoorzitter de dames voor hun kranig werk op den eereavond. De eere voorzitter vervolgt: Wanneer ik dan begin met dien eereavond in te zetten, moge dit aansluiten met den wensch van den voorzitter dat de feesten in alle opzichten moge slagen. Geachte Besturen van „Hercules" en „Hygiéa", Feestcomité, Turnmakkers, Dames en Heeren. Weet ge, hoe in vroeger tijd, Heette Oud-Hollandsch aard en goed? Frank en Vrij, en Vroom en Vroed, Wordt 't, zoo ge 't nog niet zijt, Doe 't, want in der jonkheid hand Ligt de toekomst van ons land. Wij moeten onwillekeurig, bij het hooren dezer woorden, onmiddellijk daaraan de vraag verbinden, „Wisten wij, dat die oud-Hollandsche deugden bestonden uit eigenschappen, die vertolkt worden door het „Frank en Vrij, en Vroom en Vroed? Hebben wij, door ernst en wijsheid te betrachten, ons die vrijheid verworven, dat wil zeggen, ons door eene gezonde lichamelijke en geestelijke ont wikkeling losgemaakt van verouderde begrippen en vooroordeelen? Hebben wij er toe medegewerkt een beter idéé te vestigen omtrent den weg, die leidt tot het bovenomschreven ideaal? Ben ik dan de eerste, die er U naar vraagt?" Ik wil u een voorwoord voorlezen. Ruim twintig jaar geleden heeft het reeds weer klonken, hebt gij het kunnen lezen, het kwam voor in het programma van de eerste openbare uit voering door den Bond van Gymnastiek-Vereeni gingen te .Oudkarspel. Zeer lezenswaard. Maar daarom juist klemt bovenstaande vraag nog des te meer Dat voorwoord luidde: Nog altijd heeft de gymnastiek een strijd te voe ren tegen vooroordeel en domheid. Altijd blijkt het weer, dat nog lang niet allen overtuigd zijn, dat li chaamsoefening een onmisbaar, noodzakelijk deel der opvoeding moet uitmaken. Dit nu is te betreuren Waarom zouden wij den geest vormen en ontwikkelen en het lichaam niet, dat toch zoo nauw aan den geest verwant is? Neen, door een harmonische ontwikkeling van het lichaam, in ver eeniging met de verstandelijke vorming, wordt li chaamszwakte en verwijfdheid vermeden. Daardoor verwekt men gezondheid, vlugheid, kracht, moed en zelfvertrouwen. Mochten alle weidenkenden toch krachtig me dewerken tot bevordering der gymnastiek, die reeds voor 2000 jaar noodzakelijk werd geacht en mocht de uitvoering, die heden gegeven zal worden, er toe bijdragen, dat velen de groote behoefte aan lichamelijke ontwikkeling inzien. Zo; schreef twintig jaar geleden de Heer J. j Schrleken. Ik heb juist bovenstaande vraag willen stellen om hc ai twooid des te duidelijker te doen zijn. 1 Wanneer ik mij zou bepalen tot een geschied- j kundig overzicht, dat bij dergelijke jubileums, als heden wordt gevierd en gisteren reeds is ingeluid, meermalen de gewoonte is, dan zou ik u kunnen verhalen van het ontstellend zware werk, dat door de beide vereenigingen werd verricht, om te ko men tot een dag als heden. U spaart mij de bij zonderheden, die voor de" vereenigingen zelf mis schien wel interessant zijn, maar die heden toch geen opgeld kunnen doen. Laat ik u alleen wijzen op de geleidelijke klimming van het ledental van jaar tot jaar, de wassende belangstelling, -tien groei der vereeniging, de oprichting van de darnes- gymnastiekvereeniging „Hygéa", en daarnevens nog te noemen de avonden der uitvoering en de herden king van haar jubilea, dan hebt ge zoovele bewij zen en teekenen van „Hercules"' bloei, van „Hy- giéa's" glorie. Toch moet rond en eerlijk worden erkend, dat de belangstelling van de zijde der burgers van Oudkarspel en Noordscharwoude steeds grooter werd. In 1909 werd dan ook in het jaarverslag ge tuigd dat de medewerking vooral van de zijdje van de gemeente Noordscharwoude een reden was geweest het domicilie der vereeniging te wijzigen in „OudkarspelNoordscharwoude". Wilt ge een antwoord op de vraag, boven ge steld, ik verzoek u eens naar het aantal leden te in- formeeren. Eigenlijk, zie de beide gymnastiekver- eenigingen eens aan. „Hercules" in zijn volle kracht „Hygéa" in haar blakende gezondheid. Hun kin deren hebben allen blozende wangen en gespier de lijnen. Maar bedenk daarbij, dat het wat is ge weest om het zoover te brengen, voordat men in zag, neen, dat men er van overtuigd was, dat op hygiënische, paedagogische en aesthetische gron den het turnen voor de leden van het vrouwelijk geslacht even sterk en met evenveel juistheid ver dedigd kan worden, als dit kan geschieden voor de andere helft van het menschdom. Want het menschelijk lichaam, deze levende tempel is schoo ner, dan eenige kathedraal van steen door het men schelijk genie gebouwd. Dit kunstig huis kan niet genoeg in eere worden gehouden. Dat hebben de beide vereenigingen ingezien. Zij geven u thans het antwpord waarnaar in den aanhef werd gevraagd. En zij hebben meer dan dat gedaan, zij hebben het zóó gedaan, dat het blinkende metaal der eere schittert en glanst als teekenen der overwinning op de voor dat doel bestemde eereplaats. En zou haar zilveren huwelijksdag, de dag waar op „Hercules" twintig jaar geleden in den echt werd verbonden met „Hygiéa", toen deze vereeni ging de gunst van de godin der gezondheid deel- achtip mocht worden, zou deze jubeldag dan zon der feestelijkheden voorbijgaan? Dat was niet denk baar. Dit jubileum moest gevierd worden, en de stemming daartoe gloorde zelfs in de harten der inwoners van de beide gemeenten, Oudkarspel en Noordscharwoude. Het móet dankbaar getuigd wor den, dat er geen sprake meer is van vooroordeel. In de plaats daarvoor is getreden een hartelijk mee leven, is de band gelegd, die de beide vereenigingen piet dc gemeentenaren verbindt. Welk een verschil 'met het oordeel van 25 jaar terugl Ja, waarlijk, "wij zijn in dat opzicht zeer vooruit gegaan. Maar daarom dan ook een driewerf hoera, voor onze oudere leden. Ik noemde u straks den heer Schrie- ken. Waarlijk, wij hebben niets dan lof voor het pionierswerk door hem verricht. Hij was, is en blijft ongetwijfeld de ziel der vereenigingen. De leiding berust thans in andere handen; de heer Schrieken moest wegens vele andere werkzaam heden de directie in andere handen stellen, maar een „kerel" was hij en is hij gebleven, (appl.). Als één der oudste damesleden van „Hygiéa" noem ik u mej.A. Schoenmaker. De blijmoedigheid ligt haar steeds op 't gelaat en van aanpakken is zij thuis. Dapper heeft zij medegestreden en nog altijd strijdt zij mee in de gelederen, waar het er op aankomt de damesgymnastiek te bevorderen. Aan haar on ze hulde. Applaus. Ik heb u een paar personen genoemd, die, hoe dicht zij ook naast de vereenigingen staan, thans toch n'et meer onmiddellijk in de vereeniging zit ting hebben. Eerstgenoemde heeft men willen eeren door hem het eere-lidmaatschap der vereeniging op te dragen, Mej. Schoenmaker blijft op heel natuurlijke wijze tot de vereeniging behooren. Ik noemde u nog niet den Heer Nol, den tegenwoor- digen directeur, en naar ik meen, voor deze festi viteiten ook secretaris, belast met de schriftelijke organisatie en uitvoering der genomen besluiten, die betrekking hebben op de regeling en de samen stelling van het driedaagsche feest. De voorberei ding was bij het bestuur, dat de werkzaamheden voor de verschillende feestelijkheden en wedstrijden, alsmede het in elkaar zetten van het programma 'zoowel als de verzorging van de ontvangst in han den der feestcommissie en het regelingscomité stel de. Het bestuur heeft zijn taak daarmede ten zeer ste verzwaard, die voor de feestcommissie aan merkelijk verlicht, doch de samenwerking zal blij ken uitnemend te zijn geweest. Het Bestuur al- \zoo, aan het hoofd waarvan staat de Heer A Ootjets. Ónze voorzitter behoort tot een der meest getrouwen der vereeniging. Hij is een man van sta-vast, die met groote liefde voor de beginselen der nooit genoeg volprezen leer der kunstmatige lichaamsoefeningen, vol ijver en onvermoeid der vereeniging een schat van diensten heeft bewezen en tot haar bloei en grootheid heeft medegewerkt. I (appl.) Den secret, en den penningm., de heeren I Bakker en Jonker, alsmede den commissarissen, j zij allen een woord van dank en hulde voor hun streven in de richting, die de vereeniging heeft i vooruit gebracht. Ein zou ik dan daarbij onze kranige voorwerkers vergeten? Was de heer Tau- ber niet de steunpilaar, niet alleen als kranig turner, maar bovendien als nobele helper voor het j in orde brengen dpr terreinen, waaruit altijd weer zijn. practische kijk en geoefend opzichtersoog sprak E'n wanneer ik mij nu richt tot i de vëieeniging in haar geheel, in de eerste plaats tot „Hygiéa", dan is het met een gevoel van dank baarheid, dat zij steeds heeft' gedemonstreerd, dat Waar een wil is ook een weg wordt gevonden, wanrecr het geldt de opvoeding der vrouw in een richting te sturen, die de gezondheid der vrouwe lijke jeugd moet bevorderen. En gij, volgelingen van „Hercules", die den weg van den plicht verkoos boven dien van de genotzucht en zich offerde voor de moreele beginselen, die een hoogere opvatting van de levenstaak hem voorschreef, gij leden van „Hercu les", aanvaatdt dan van ons allen onze hulde en den weigemeenden gelukwensch op dit uw zil veren jubileum (appl.) Dat ge 't zoover hebt mogen brengen dankt ge eveneens aan de saamhoorigheid, j d'e in uw bestuur en in de vereeniging heerschte j Trouw waart ge op uw post, maar geleid door een j man, dien ik: reeds noemde, maar die niet minder aanspraak mag maken op uwe achting en uwe hulde, die den dank heeft verdiend en waardig is te ontvangen, nl. uw directeur, de Heer Nol. j Wanneer ik door een vriendelijke hand daartoe in staat gesteld, u eenige jaren terugvoer, nl. naar het jaar 1910, dan is het mijne bedoeling u hier- 1 mede in herinnering te brengen, wat reeds door vroegere werkende en bestuursleden is gedaan om de vereeniging de noodige sappen voor haar was dom te verschaffen. Evenals de morgenzon de nog slapende niet-ontloken bloem en uit haar zwachtels kust, evenzoo hebben zij te voorschijn geroepen en wakker geschud de idéé, dat de gymnastiek als middel van opvoeding niet mag ontbreken. In het jaarverslag over het jaar 19°91910 lezen wij ver" der nog het volgende: Het bestuur van „Hercules" bestaat thans uit de heeren A. Hopman, voorz., J. Schrieken, secret., R. Jonker, penningm., A. Ootjers, banierdrager; ter wijl de bestuursfuncties van „Hygiéa" werden ver vuld door de dames N. Timmerman, presidente, J. Witsen, secretaresse, M. Borst, Penningmeesteres- se en Tr Borst, "Banierdraagster. In de plaats van den heer A. Hopman, die als voorzitter bedankte werd toen in de algemeene vergadering tot voorz. gekozen de heer A. Ootjers. Het zijn kleine herinneringen. Het was1 trou wens ook mijn doel niet u een breedvoerig over zicht te geven van het vereenigingsleven dezer beide getrouwen, „Hercules" en „Hygiéa." Bloei wisselde af met inzinking, daarna opleving, weder om stilstand, en nu een tijdperk van den grootsten bloei Het is toch ongetwijfeld rechtmatig, dat wij thans ter bruiloft gaan. De gemeenten Noordschar woude en Oudkarspel vieren het feest mede, genoo- digden en belangstellenden in dit heuglijk feit ne men er aan deel, onze bruiloftsgasten wachten. Het feestterrein ïigt .gereed ons allen te ontvan gen, wij hebben in de beide vereenigingen hoffe lijke gastvrouwen, die ons een feest hebben bereid, waarvan nog jaren zal worden gesproken. Op ter bruiloft 1 Op ten strijde in den vredigen, gezonden kamp, waarvoor verschillende medailles beschik baar zijn gesteld. Zoo hebben allen meegeleefd en staan gereed in feeststemming een jubileum te vieren, dat èn voor de vereenigingen èn voor de ge meenten reeds genoemd, maar voor de groote turnzaak een evenement is in het vereenigingsleven, ten v oorbeeld voor anderen. Nogmaals bestuur en leden van „Hercules" en Hygiéa" onze hartelijke welgemeende felicitatie. Uw vaandels mogen frank en vrij wapperen, onbe smet, versierd met het teeken der eere. U geachte directeur onze hulde. Wel wacht u een zware taak, maar wees ervan overtuigd, dat de annalen der vereeniging uw naam bewaart omdat hij onuit- wischbaar gegrift staat in haar geschiedboek. Een laatste woord aan het echtpaar De Bak ker, dat steeds de vereeniging eene onbeperkte gastvrijheid heeft geschonken. Zijn groóte bereid willigheid is der vereeniging steeds tot grooten steun geweest. Eien hartelijk applaus volgde, waarop de eere- voorzitter opnieuw gelegenheid vond aan het Echtpaar De Bakker namens de heide gymnas tiekverenigingen een bloemstuk aan te bieden. Zeker als eene vergoeding, zoo zeide spr. in scherts, voor het vele stof, dat zij hadden opge jaagd. En nu aan allen het welkom 1 Welkom in ons land van de kool en de snoek, welkom binnen de dreven van een der grootste groentetuinen, waar ook de bevolking u vriendelijk wil ontvangen en uw komst op hoogen prijs" stelt. Mogen de zilveren feesten slagen en begunstigd worden door gouden zonneschijn, moge de feest stemming de weerklank zijn eener gepaste levens vreugde, die de harten doet ontgloeien. Nogmaals, 'welkom gij allen 1 Hierna weerklonk een luid applaus. Hierna trad naar voren de heer J. Keizer,! die als secretaris van de V.V.V.V.V. de jubilee- rende vereenigingan een bloemenhulde aan bood in den vorm van een keurigen bloeman-» mand. Spr. releveerde de steeds aangename sa menwerking tusschen beide vereenigingen. Spr. wees op het eigenaardige feit dat de voorzitter' reeds bekend was met deze huldiging, door dien de heer Ootjers tevens voorz. was van de 5 V.'s. Spr. sprak den wensch uit, dat de samenwerking zooals deze geweest is, steeds moge blijven voortbestaan en wenscht de jubi leerende vereenigingen van harte geluk met het 25- en 20-jarig bestaan. De voorz., de heer Ootjers, zeide thans uit zijn tent te zijn gelokt door het gesprokene. Spr. had eerst geen woord willen spreken, doch de huldigende woorden namens de 5 V ,'s hadden hem getroffen. De eendrachtige samenwerking tusschen de beide vereenigingen zal niet zoo gemakkelijk kunnen verslappen, daar beide vereenïgingeni hetzelfde doel beoogen, beter gezegd, zij stre ven tiaar verbetering van volksvermaak. De aangeboden hulde is wel een blijk van; den hechten band tusschen beide vereenigingen Spr. richt thans nog een woord tot de tur ners en turnsters nu zij zich opmaken tot den! strijd, waardoor zij zullen toonen flinke man-; 11 en en vrouwen te zijn'en geen Jan Salie's. Spr. herinnert de aanwezigen aan het feest- lied van het jaar 1919, waarin zulks zoo duide- lijk stond weergegeven. 1 Volgens spr. zijn er nog vele 'turnsters, die op repetities komen fijn en chique gekleed en. als hun gevraagd wordt oml mee te wérken, dan geven zij ten antwoord, dat zij daarvan zulke leelijke handen krijgen. Spr. wekt allen op hun beste krachten te geven en te toonen door goed voorbeeld, dat men voor zijn handen niet bang behoeft te zijn Wanneer de eerewijn is rondgediend geworden, volgt de opstelling voor den optocht Onder de opwekkende tonen der muziek en met wapperende vaandels pn vlaggen gaat het eerst door Noordscharwoude en daarna door Oudl- kanspel. Het geheel bood een kleurigen en vroolijken aanblik cn het gerinkel der medailles moet voor de volgelingen der yaandels als muziek geklonken hebben, en zullen zij allen zich zeker hebben voorgenomen het aantal eere-teekenen te vermeér- deren. Op 'het terrein treden de banierdragers en draag sters uit, scharen zich op één frontrij en wordt op de tonen van. het Turnlied naar alle zijden van het terrein de vaandelgroet gebracht. Na de optocht werd een aanvang gemaakt met de Gymnastiekwedstrijden, bestaande uit: wed strijden in toestelturnen voor heeren en dames; vrije oefeningen HeerenStok oefeningen Dames Knotsoefeninge nDiames en iStaafoefeningen Hee ren. Alles had een keurig en vlot verloop, maar het was toch inmiddels 7 uur geworden, alvorens de voorz. van „Hercules" kon overgaan tot uit reiking der medailles. Het eerst wordt bekend gemaakt de uitslag van den wedstrijd aan den optocht verbondjen: Aan den marschwedstrijd werd deelgenomen door 15 vereenigingen. Ie prijs: Heeren: Verg. zilv. med. aangeb. door de Langed. Motorclub: „Turnlust" Alkmaar, met 561/2 punten. 2e prijs: Zilv. med. aangeb. door de Tuinbouw- vereen. „De Eendracht" Oudkarspel: T.A.V.E. N.U. Heerhugowaard 551/2 punten. Ie prijs Dames: Verg. Zilv. med. aangeboden door den Welei. Z.Gel. Heer Dr. Vogelenzang te Oudkarspeï„De Halter" Alkmaar, 74 punten. 2e prijsZilv. med. „T.A.V E1.N.U." Heerhugo waard met 731/2 punten. Beoordeeld werden: 1. kleeding, 2. houding, 3. richting en afstand. Dan volgt de uitslag der gehouden Gymnastiek wedstrijden. Deze luidt als volgt: 2e Graad Heeren, Vcreeniging-iwedstrijd, Vier kamp, Brug, Rek, Paard en Ringjen. Aantal tlecl- nemenue vereenigingen 14. Ie prijs: U.D.1. Dirkshorn 2471/2 punten; verg. zilv. med. aangeb. door „De Stad" Amsterdam. 2e prijs „Turnlust" Alkmaar 2321/2 punten, verg. zilv. mea. aangeb. door de Gym. Ver „Hercules" en „Hygiéa". 3e prijs: „Tavenu" Heerhugowaard 2231/2 punten. Zilv. med. aangeb. door de Feest commissie. 4e prijs: ZJS.C. Burgerbrug 221i/2 punten, bronzen med. aangeb. door de Feest-Comm Verplichte Vrije oefen. Heeren Vereciugings- wedlstrijid in groepen van. 4 personen: 9 deelne mende vereenigingen. Ie prijs „U.Di.1." Dirkshorn 961/2' punten, verg. zilv. med. aangeb. door de fa. Kok, Tuinman en Wilken. 2e prijs: „Lycurgus" Schagen 88 punten, zilv .med. aangeboden door den Turnkring H.N.K_ 3e prijs „Turnlust" Alkmaar 861/2 punten. Verpl. Stokoefen. ütamas. Vereen-wedstrijd in gr.oepcn van 4 personen. 6 deelnemende veren. Ie prijs: „Tavenu" Heerhugowaard 93 punten. Kruis met 4 zilveren bladwijzers, aangeb. door den heer K. Stam te Zuidscharwoude. 2e prijs „De West Fries" Midwoud 92i/2 punten. 3e prijs „Hercules" Middelie 881/2 punten. Verpl. Stokoefen. Dames Vereen, wedstrijd in groepen van 8 personen, 2 deelnemende verenig. e rplijs: „De Halter" Alkmaar 1541/2 punten, verg. zilv. med., aangeb. door de Voetbal-vereen. D'.TjS. Oudkarspel. Diames Toeslelturnen. Vereen.-wedstrijd, drie kamp, Brug, Paard en Ringen, 12 deelnemende vereenigengen. Ie prijs „Turnlust" 'Alkmaar 1931/2 punten, verg. zilv .med. aangeb. -door „Excelsior" Noord scharwoude; 2e prijs „Tavenu" Heerhugowaard, 1921/2 punten, zilv. med. aangeb. door den beer O. van Ziji, Oudkarspel; 3e prijs „De Halter" Alkmaar 189 punten, 'zilv. med. aangeb. door de Gym. Ver. „Hercules" en „Hygiéa". 4e prijs „De Westfries" Midwoud 177 punten, bronzen med. aangeb. door „Noordh. in W.oord en Beeld". Heeren iStaafoefeningen (naar 'eigen keuze). Ie prijs „Hercules" Middelie 951/2 punten, verg. zilv. med. aangeb. door den heer J. de Bakker. 2e 'prijs „Tavenu" Heerhugowaard 94 p., zilv. med. aangeb. door „Het Kleine Tooneel", Noord scharwoude. 3e prijs „Lycurgus" Schagen 92 p. bronzen med. idem. Biamenknatsoefeningen (naar eigen keize). Ie 'prijs „Tavenu" Heerhugowaard 99 punten, verg. 'zilv. med. aangeb. door Pa_ Elecen, Hout handel. 2e pr. „Turnlust" Oude Niedorp 961/2 P- zilveren kruis, aangeb. door den heer F. G. Nol. 3e prijs „De Westfries" Midwoud 911/2 p., bron zen mea., aangeb. door „N.V. Concordia. Ie Graad Heeren Toestelturnen. Vci'eenigings- wedstriji. Vierkamp Brug, Rek, Paai'd en Ringen le prijs „Turnlust" Alkmaar 260 p., med. aan geb. door het gewest Noord-Holland v. h. K. N. G. V. Deze prijzen werden met een 'toepasselijk woord van den voorz. uitgereikt. Ook al was het nu koud, kunnen we gerust zeggen, aat deze dag schitterend is geslaagd. Van ae zijde van het publiek werd veel belang stelling betoond. Velen maakten gebruik van ae 'gelegenheid om den avond verder genoeglijk door te brengen op Bal Champêtre en Kermesse d'Elté. Die defile dag- Maandag 24 Mei. In de vroege morgenuren regen, niets dan regen. Het weder werkt met mee om de feesten door gouden zonneschijn lus ter bij te zetten. Verder in den morgen blijft de lucht dik en. bewolkt, terwijl een gure wind ons doet huiveren. Verbazend jammer voor het geheel, omdat he veel afbreuk doet niet alleen, maar zeker ook velen weerhoudt om zich naar het feestterrein begeven. Echter, volharden is het parool en om half twee gaan de vereenigingen' in optocht naar het fee3/ terrein om met elkander tc kampen in -de Athk" tiek wedstrijden.

Nieuwe Langedijker Courant | 1926 | | pagina 2