STEMMINGSBEELD 01! GROEHTENLAND Nieuwstijdingen ST. MAARTEN. Ook hier weer vergadering bij den heer P. Schrijver, ter bespreking „Schoolfeest" waarbij werd besloten om op Woensdag 16 Jnni a.s. met de 5 jongste klassen een rijtoer naar Sehoorl, Bergen en Bergen a. Zee te maken, terwijl met de rest en zij die met iMei j.l. de school hebben "ver laten op 18 Juni d.a.v. een rijtoer naar 'Amster dam te maken. Dit laatste gaat 'door zoo de finan ciën dit toelaten. Voor dit laatste zïj'n wij echter niet bezorgt daar door de 14 aanwezigen reeds tot een bedrag van f44 is ge teekend, terwijl nog een voordeelig saldo van f61.60 in kas was. Naast het bestaande bestuur werden 2 com missieleden gekozen en wel de heer P. Heneweer en iMej. Heneweer, terwijl de oude P. Schager, evenals voorgaande jaren, bij acclamatie bij de oommissie werd ingelijfd. HEER HUGO WAARD, Docr Dijkgraaf en Heemraden vah onzen pol der is uit het. groote aantal sollicitanten voor secretaris van den polder de volgende voordracht opgemaakt: 1. H. Hoogland, 2. G. J Specken, 3. C. den Hartigh. HEERHUGOWAARD. Door de deelnemers aan den tuinbouweursns gegeven door „Nieuw Leven" en de afd. Heer- hugowaaru Noord van den L.T.B. is een excur sie gemaakt ter bestudeering van aardappelziek ten. 'Na een korte repetitie in het leslokaal trok men onder leiding van'de heeren Van Schaick en Band naar de akkers. Op de eerst bezochte akker^ waar goedgekeurd pootgoed was gebruikt, was voor de cursisten omtrfent de verschillende ziekten, niets te ieeren; des te meer echter el ders. Waar niet gekeurde en goedgekeurde po ters wareu gebruikt trof het den cursisten, dat op eerstgenoemde zoowel „topbont" als ,,stippel- streeep" in sterke mate voorkwamen. De eerstge noemde ziekte vertoonde zich soms bij1 meer Aan de helft der planten. „Bhizoctonia" en de ge wone aardappelziekte waren nog niet duidelijk waar te nemen. De cursisten zullen bij eenige oefening uu zelf wel de ziekteverschijnselen kun nen constateeren en zijn ongetwijfeld ten zeerste overtuigd va nhet groote nut van selectie. Ee aanvoeren ter Broeker markt nemen nu eiken dag toe, j.l. Maandag reeds 50 bouwers, waarvan een enkele reeds meer dan 1000 Kg. ten verkoop aanbood. Het aanzien van de eerste Langedijker vrucht is nu ook beter daffi vorige week, er zit veel minder grond aan, wat een gevolg is van 't betere, drogere weer. We hoorden reeds de vorige week een biinnenlandsch koopman zuch tend kiagetn: „Wat is die Broeker grond toch duur". Over 't algemeen zijn de aardappelen al flink van stuk, en de bouwers zullen beslist geeti hinder hebben van de verhoogde maat, waar aan de aardappelen heden moeten voldoen. Toch meenen we op te merken, dat de vroe ge aardappel tot heden nog niet zeer in trek is. De aangevoerde hoeveelheid is toch niet groolt en de prijzen waren heden al weer ruim f 1 benede i die van Zaterdag. Tal van kooplieden, die gewoonlijk de binnenlandsche markten voor zien, houden de duim van de knop. Neen, 't rechte is het nog niet, onze Muizen of Schot ten oftewel Eerstelingen zijn nog niet erg be geerd; dat komt natuurlijk wel. 't Nederlandsch. publiek stelt hoogere of misschien is 't beter gezegd, andere eischen aan de aardappelen als b.v. 't Duitsche of Belgische. De Hollander wenscht nu eenmaal een kruimelige droge aardappel, terwijl de Belg groote „patatten" vraagt en deze veelal als „fritis" consumeert. Men kent algemeen deze Belgische manier van aardappelbereiding, de aardappel wordt ge schild en in olie gebakken. De Duitscher vraagt eveneens bij voorkeur groote „Kartoffeln", kruimelige aardappelen worden niet begeerd. Maar om tot 't Nederlandsche aardappel- gebruikende publiek terug te keeren, dat thans onze aanvoeren nog grootendeels te verorberen krijgt, dat publiek stelt eischen, waaraan eind Mei, begin Juni onze Muizen nog maar moeilijk kunnen voldoen. Daaraan meenen we te moe ten wijten de geregelde prijsdaling- van de eerste aardappelen hier. Erg hoog was de prijs van de eerste aard appelen al niet, en mogen we de groote „men" gelooven, dan is aan die eerste aanvoeren door de binnenlandsche kooplui niets verdiend. De qualiteit verbetert nu bij den dag, inzon derheid wanneer zooals heden, 'het vriendelijk zonnetje een handje helpt. Een onzer oudste aardappelhandelaars, een „outsider" in 't vak, kenner van 't product, meende dat er voor de prima qualiteiten wel eens verrassingen konden! komen, waarmede 't goed zou zijn te rekenen. Zoodra de qualiteit goed is geworden, kon de vraag naar prima aardappelen wel eens groote; afmetingen aannemen, gezien de geringe voor raad aan oude piepers. Hedenmorgen ter veiling werd ook namens H.C.B. en Plantenziektenkundige Dienst de kostprijs van de keuring en labels bekend ge maakt. Bedroegen de keuringskosten 't vorig, jaar fl.85 per 100 balen, thans zijn deze terugi gebracht op f 1.50. De keuring is met 't oog op de bestaande buitenlandsche voorschriften noodzakelijk. Daar is niet aan te ontkomen. Het gebruik maken van de H.C.B.-labels is volkomen vrij, in dien zin, wie deze aan zijni zendingen wil toevoegen, betaalt daarvoor xl% et, per stuk. 't Vorige seizoen schijnen ^ele kooplieden wat ruw met deze labels te hebben, omgesprongen. Om dat euvel te bestrijden, wordt nu betaling van ct. per stuk gevoe derd, welk bedrag op 't eind vajn t seizoen' vrordt terug betaald. En heden Maartdag hadden we voor 't eerst de vroege wortelen ter markt. Een zestal bouwers voerden een partijtje aan, er waren er van 900—1100 bos. Zooals per advertentie in de bladen was bekend gemaakt, is het aantal wortelen per bos op veertig gesteld, 't Waren; al mooie wortelen en de grootte viel erg mee, een paar partijen muntten bepaald uit. De vorige week zijn enkele kooplui en bou wers van Broek eens naar 'tWestland getogen, teneinde te kijken, hoe de wortelen daar ge sorteerd waren. De heeren zijn na overleg tot de conclusi» gekomen, dat een bos met 40 wortelen voor de Broeker markt aan te bevelen zou zijn. Een zeker aan te bevelen manier, eens bij vakge- nooteri te gaan neuzen, de toestanden eens op te nerrten, het voor en tegen te overwegen om dan gezamenlijk tot een eindconclusie te ko men. En inu onze eerste wortelen geveild zijn, ver klaarde een der heeren, die 't Westland haddénj bezocht (de anderen spraken we niet) we kun- nërt 'uitnemend met onze wortelen concurree ren, onze sorteering is beter. Men stopt er om „de Zuid" alles in de bossen, men sorteert ginds slechts. Ter algemeene geruststelling zij meegedeeld, dat in 1926 het ophouden der bouwers niet uit d'e Wereld zal zijn. Een van het zestal aanvoer ders (zegge en schrijve zes) meendq, allicht manifestatie van dit gebruik dit te moeten doen. Van de noodzakelijkheid of zelfs van eenig1 motief voor dit ophouden zullen slechts zeer weinigen overtuigd zijn geweest. De prijzen waren tamelijk gelijkmatig, de beste partijen maakten iets meer. Alleen de al lereerste 'aanvoerder, 'die niet ophield, bofte, en maakte de hoogste markt. Wat misschien de beste manier is om 't veelvuldig ophouden te gen te gaan. TT De toekomst en het ei. Twee Maassluische meisjes, die in een win kél in de Vierambachtstraat in betrekking waren, wilden gaarne indien dit mogelijk mocht blijken een blik in de toekomst wer pen. Het verlangen zou, naar het scheen, wel dra bevredigd worden, want op een goeden dag verscheen er een vrouw in den winkel, die de meisjes aanbood haa rde geheimen der toekomst te ontsluieren. Voor f 3.50 per persoon, zou liet mogelijk zijn; de meisjes moesten dan een ei op water zetten. Als ze 't dan zorgvuldig, zouden opbergen, dan zou als de waarzegster, oVèr eenigen tijd terugkwam verteld kunnen worden wat den meisjes boven het hoofd hing. Vol spanning wachtte nzij en waarlijk, na een paar dagen verscheen de vrouw weer. Het ei werd met groote zorgzaamheid voor den dag gehaald en zoo luidde het oordeel van de waarzegster het zag er goed voor de dames uit alieen „er moest nog wat aan het lot worden; veranderd.'" Als nu de dames een juist en, waarheid slievend beeld van hun verder leven, wilden krijgen, dan moesten ze het ei nog wat laten staan: dat kostte per persoon f2. De mqisjes gaven graag, want straks zouden ze ervaren, hoe het noodlot haar gezind was. Weei wachtten ze, maar nu kwam de vrouw niet terug en daarom hebben ze van de op lichting aangifte gedaan bij de politie. De vrouw van het ei is inmiddels in verzekering gesteld. Ze heeft bekend en ze zal het geld, aan de winkeldochters te R'dam teruggeven. Amerikaainsch bezoek. Gisteren is de Amerikaansche pantserkrui ser „Pittsburg" in de Amsterdamsche havem gearriveerd. De beide Zweedsche oorlogssche pen en onze „Gelderland" lagen er ook nog. Vanmorgen zouden deze drie vertrekken. Het groote Amerikaansche schip heeft eene waterverplaatsing van 15000 ton. Langzaam' naderde de „Pittsburg", die bij het binnen komen van IJmuiden het Nederlandsche gou vernement met 21 schoten had gesalueerd., de -tad. Toen het schip ongeveer ter hoogte van de graansilo's was, ging op Hr. Ms. „Gelder-; land" statig de vlag met de stars and stripes naar boven, onmiddellijk gevolgd door een scherpen knal. Daarna flitste het op aan de andere zijde van den kruiser e rrtusschen; loodsen en huizen daverde het saluut van 15 schoten; ter begroeting van den Amerikaan- schen admiraal Welles, wiens blauwe vlag met drie witte sterren op de „Pittsburg" wo,ei. Vele kinderen ,die zich onder het publiek bevonden, geraakten aanvankelijk in een kleine paniekstemming, want voor hun ooren was het oorverdoovend lawaai wat te erg. Sommigen- krijschten; andere zochten een heenkomen ach ter een huis, om toch nieuwsgierig om den 'hoek te komen gluren. Maar met deze 15 schoten was het nog niet afgeloopen Met evenveel schoten beantwoordde eerst de ..Pittsburg" het saluut, terwijl bij haar de Ned. driékleur in top ging. Ternauwernood zweeg 't kanongebulder, of in de verte werd weer geschoten. Dit was af komstig van 't Zweedsche pantserschip „Man ligheten", dat tijdens 't saluut op zijn beurt de Amerikaansche vlag heesch. En daarna knalde 't weer nog harder terug op de „Pitts burg", die hoe langer hoe meer den wal na derde, thans met de Zweedsche vlag in top. Na elk schot klonk een gierend geluid van den luchtdruk door 't want van het schip, en door de echo's tegen de buizen was het een helsch lawaai, zegt het N.-v. d. D. Eindelijk waren de officieele „luidruchtige", doch indrukwek kende begroetingen van Hollanders, Zweden enAmerikanen geëindigd en kregen de ooren van de landrotten, na viermaal 15 schoten, wat rust. Dat de halve buurt uitliep en zich nog bij de duizenden nieuwsgierigen voegde, ligt voor de hand. Inmiddels legde de „Pittsburg" met behulp van een sleepboot langs den steiger van de Hollaud-Amerikalijn, waar het schip tot 17 Juni zal blijven. Dadelijk kwamen stoombarkassen van H.M.s „Gelderland" en de „Manligheten" met offi cieren van piket, ter begroeting langszij van de „Pittsburg". Daarop werden de contra-bezoe ken gebracht, zoodat er groote maritieme be drijvigheid op het IJ heerschte. De officieele bezoeken door den admiraal bij den burgemeester en andere autoriteiten, zouden heden worden afgelegd. Door de Ned. Amerikaansche Kamer van' Koophandel is in verband met'het verblijf van- de „Pittsburg", een uitvoerig programma met sportdemonstraties, feestelijkheden en bezich- tigen van musea en bezienswaardigheden op- gesteld. Even cia aankomst van de „Pittsburg" ving op het Zweedsche oorlogsschip „Manligheten" 'n thé-dansant aan, welke werd bijgewoond door den burgemeester, den Zweedschen ge zant, den consul-generaal, vice-consul, den havenmeester en vele Nederlandsche zee-offi- eieren en adelborsten. Op de „Tapperheten" hadden de matrozen een niet minder ganimeerd bal op het voor- schip georganiseerd. Ook daar kwam aan het aantal „Valencia's" schier geen einde. Een zonderlinge gesehiedienjs. i Te Roosendaal doet zich sinds eenige dagen 1 een zeer vreemd verschijnsel voor. In een woning aan de Julianastraat, eerst kortelings nieuw'ge bouwd en bewoond, woont het gez'in van een metselaar A. Verheyen, bestaande uit de ouders en 8 kinderen. Toen dit gezin zich een dezer nachten ter ruste begaf, hoorde het onophoude lijk tikken en kloppen, nu eens reeksen, dan weer afzonderlijke teekeos. In het begin sloeg meiT er geen acht op, doch daar het bleef aanhouden, dacht de vrouw des huizes, dat buurvrouw, "die met een kindje alleen thuis was, om "Tiulp klopte. Zij begaf zich langs de achterdeur daarheen, doch bevona, dat men daar niet geklopt had, doch wel klappen 'hoorde. Even hield het getik op en het gezin begaf zich weer te bed, doch nauwelijks enkele minuten later herhaalde zich het geklop, dal, nu zoodanig was, dat het meer op bonzen op een deur geleek. Niets werd gevonden, dat de oorzaak kon zijn,* waarop de vader eenige zoontjes naar den woning opzichter stuurde, terwijl eveneei^ twee pÖlitie- agenten van de nachtsurveillance werden ontbo den. Dezen zochten alles af, doch zonder resul taat. Daar het geklop zich niet herhaalde, dacht men dat het gezin zich een en ander slechts ver beeld had en liet het weer te bed gaan. De agen ten bleven op de straat nog even wachten. Nau welijks lagen de bewoners weer in bed, of nu herhaalde zich het kloppen zeer hevig en werÜ het ook door de buiten toevende agenten vernomen. Deze begaven 2?tch snel naar binnen. Duidelijk hoorden zij bonzen op een buitenmuur en op den schoorsteenwand in de kamer. Eveneens klonk 1 getik op de bovenverdieping. Zij lieten nu het I gezin in het woonvertrek bijeen komen en onder- zochten het geheele huis van boven naar onder I en van achter naar voor. Terwijl zij daarmee I bezig waren, hield het geklop aan. 'Een "der agen- 1 ten VSeld-eduidelijk driemaal kloppen op de plaats waar hij zich bevond, terwijl de andere agent, voo reen open deur staande op die deur drie I hevige slagen hoorde geven. I Terstond sprong hij er heen, maar noch voor noch achter de deur was iets te zien. Langen tijd: j duund ehet kloppen voort, tot het eindelijk op- I hield. De agenten maakten van'het gebeurde pro- I ces-verbaal op, zonder een oorzaak van het vreem de verschijnsel te kunnen aanwijzen. Zij onder- zochten d'e buizen van gas- en waterleiding, keken I de sehoorsteenen na of daar mogelijk een vogel fladderde, doch zonder resultaait. Evenmin hadl men in dit nieuwe huis last van ratten of muizen. Op ruim veertig meter afstand hebben bewo ners in den omtrek verschillende malen het ge bons gehoord. Donderdagavond padden. zich hon derden nieuwsgierigen om ;de woning verzameld, zegt de „N. R. Crt." Deze was afgezet door de politie, terwijl de commissaris zelf een onderzoek instelde. Men beweerde, dat het geklop zich even had herhaald, evenwel gchijnt dit fantasie van buren. Tot op .heden weet men nog geen verkla ring van de zaak te geven. Ee klop gees bengeschiedenis te Roosendaal duurt steeds voort. Vrijdagavond, laat verdrongen zich honderden en honderden nieuwsgierigen in den omtrek oer Julianastraat, zoodat de politie met extra versterking ae orde moest handhaven. Er werd echter niets gehoord of gezien, zoodat te middernacht allengs de belangstelling Verminder de. De wooing bleef echter onder doorloopende bewaking van een dubbele wacht politieagenten staan. Te circa 1 uur des nachts begon eensklaps met zekere hevigheid het geklop en gebons weer en wel zoodanig, dat het weer ver te hooren was. Nu eens was bet boven, dan weer onder, nu eens op buitenmuren, dan binnen op den schoorsteen- wand of deuren of vloeren. De agenten stelden wederom een ernstig onderzoek in. Er werd ech ter niets gevonden. Na eenigen tijd verminderde het geklop, doch tegen 'half drie begon het spel weer opnieuw en weer met grooite hevigheid. Het duurde tot omstreeks vier uur in den morgen. De agénten hebben omtrent een en ander wederom ambtseedige verbalen ingeleverd. D'at een en ander niet bevorderlijk is voor de rust in Roosendaal, behoeft geen betoog. De dol ste verhalen doen thans de ronde. Velen laten zich zelfs door al de vertelsels van de wijis brengen en hechten geloof aan spookgeschiede nissen, die vroeger in sommige gedeelten der gemeeente zouden zijn voorgevallen. 'In de omge ving van het bewuste huis zijn zelfs gezlnnenj, die zich nauwelijks ter ruste durven begeven. Velen echter ook staan zeer sceptisch tegenover hetgeen voor zou valleu, hoewel het vreemd in zijn werk gaat en er nog geen veftdaring voor is gevonden. Om zekere reden echter wordt te be- voegder plaatse het vermoeden van een kunstig bedrog niet al te ver weggeworpen. Roofmoord!. O'p de hoeve „Crombach" van den landbouwer Borghans, tusscheu Spekholzerhe ide en „De Locht is Vrijdagmiddag tusschen drie en half vier een roofmoord gepleegd. De ruim 30-jarige vrouw van Borghans, moeder van drie kleine kinderen, is door eea knecht vermoord. Van Borghans zelf, die -met zijn vrouw, drie kinderen en zijn broer de groote boerderij bewoont, vernam „De Tel." dat hij de vorige week Vrijdag door bemiddeling van de Arbeidsbeurs een knecht in dienst genomen had, Zijn achternaam kende men niet, doch hij noemde zich „Harry" of "„Ar ie" e nzeide uit Groningen afkomstig te zijn. Hij was reeds geruimen tijd in Z.-Limburg en had bij verschillende boeren gewerkt, totdat hij via de Arbeidsbeurs bij hoer Borghans terecht was ge komen. Om circa kwart na drie was daar een molenaar gekomen, die de hoofdpoort gesloten vond. Ook een bakkersknecht, die daar moest zijn, trof deze op ongewoner toestand aan, doch' kleze verschafte zich toegang tot de achterdeur-. Hij meende in het huis gestommel ,te hooren. O'p dat oogenblik kwam een meisje, dat eveneens bij boer Borghans in dienst was ,en do koffie naar den patroon en diens broer op 't veld gebracht had, daarvan te rug. Zij' ging ook do Ar de achterdeur binnen en vond tot haar ontzetting vrouw Bprghans in den varkensstal op den grond liggen. Luid gillend ging zij ijlings naar buiten. De mannen werden gewaarschuwd en zagen, binnen gekomen, de ar me vrouw met twee hoofdwonden, ëen aan 't voor- en een aan 't achterhoofd, bewusteloos lliggen. Te paard begaf een hunner zich naar de po litie. De Commissaris van politie te Kerkrade was spoedig ter plaatse, evenals dr. Reoera. Bij aankomst was het slachtoffer reeds overleden. In de huiskamer vonden zij bloedsporen en een opengebroken kast. Al 't aanwezige geld, volgens B. een bedrag van f 12, benevens een potje met f5 opgespaard geld van de meid was gestolen. Roof is dan ook de aanleiding- tot den moord' geweest. Vermoed wordt, dat de knecht 't oogen blik heeft afgewacht dat het meisje naar het •veld was om de koffie te brengen, en hij: alleen was met de vrouw. Waarschijnlijk beeft hij haar in de huiskamer met een kort stuk ijzer, dat gevonden is, een slag op het hoofd gegeven, en toen de arme vrouw wilde vluchten, nog een op het achterhoofd. Vejjyolgjens moet hij: den hoofd ingang, gesloten hebben. Later werden in het veld de arbeidskleeren van den moordenaar gevonden, alsmede een stuk van zijn jas, als was deze aan het prikkeldraad' Van een hek blijven hangen. De man moet vervolgens nog zijn Zondagsche pak, het eenige dat hij had, hebben aangetrokken en zich toen uit de voeten i hebben gemaakt. Een tweetal politiesoldaten, dat daar in de buurt op patrouille was, heeft hem, zooals later bleek, zieu loepen, doch zij koesterden geen arg waan. Zij vroegen hem of hij een man was van de streek, waarop hij bevestigend antwoordde. Toen zij hem later op de markit te Spekholzerheide wederom aantroffen, hielden zij hem evdnwel toch aan, doch nog niet wetend wat gebeurd was. Daar de man echter vrij kalm was en veïklaarde dat hij op „Crombach" werkzaam was, en uit Groningen afkomstig, lieten zij hem weer gaan, waarop hij zich rustig in 'de richting van den Steenweg verwijderde. Kort daarop vernamen de soldaten, wat er ge beurd was. Dadelijk reden dezen naar Heerlen; waar zij hoopten hem op het station nog aan te treffen, hetgeen echter niet het geval bleek te zijn. Naar alle zijden werden politiesoldaten ge zonden en verder in den omtrek de wegen afgezet Ook naar Voerendaal werd een politiebeambte gezonden omdat daar volgens het zeggen van den gezocEite zijn meisje woonde. "VVat het signalement van den verdachte betreft, kan werden gemelid, dat de man klein van pos tuur is en tenger gebouwd; hij is 22 'jaar oud, cn heeft pen kort ineengedrongen gezicht. Hij1 draagt een blauw pak, lichte fantasie-kousen mét bruine schoenen en een lichten slappen hoed met over hangenden rand. Diaar de man niet veel geld bij zich kan heb ben, en hij niet ver weg kan zijn, hoopt men hem aësnog spoedig te pakken. De moordenaar heet vermoedelijk Arie Wakken. Hij was te Yoerenaaal 'werkzaam bij den melk- b er Oberjé, en is daar sedert Maandag j.l. spoor- kos verdwenen met medeneming van de melk- centen. De knecht wilde Zondag 1.1. op een zeer onge woon uur, n.l. tijdens de hoogmis, een bezoek brengen aan buren, waar hij alleen de vrouw thuis trof. Deze vond het echter raadzaam de deur niet te openen en hem alleen door het raam toe te spreken. Bandieten. In het eeuwenoude stadje Megen aan de Maas is, gelijk reeds kort gemeld, irt den nacht van Vrijdag op Zaterdag een jnisdaad gepleegd, welke groote gelijkenis had kunnen krijgen met den be- ruchten dubbelen moord in W,ijchen, indien niet de slachtoffers, zij het onbewust, thans aan een voor hen gunstiger verloop hadden meegewerkt. In de Putstraat te Megen woont de 67-jarige G. J. Marijnen met zijn 73-jarige zuster Johanna- De man is hulpbehoevend en de vrouw ernstig ziek. Zij staan als niet onbemiddeld bekend en leven van de opbrengst van hunn èlanderijen en andere bezittingen. In verband met den toestand van de vrouw werd den laatsten tijd door buren bij deze gewaakt. Vrijdagnacht werd dit liefde werk verricht door de 48-jarige Maria van Zoute- keet, terwijl bovendien een 19-jarige achterneef, Auriaan Remmen, in de woning sliep. Omstreeks twee uur des nachts hoorde Maria onraad. Een inbreker was over het muurtje oi de poort van het erf naast de woning geklommen eu had getracht de achterdeur 'te foroeeren. Toen dit niet gelukte had hij een ruit ingeslagen «ft zich toegang verschaft tot het achterhuis. Maria kwam hier op. het gerinkel van hert vallende ven sterglas toeloopen en werd door den inbreker, die gemaskerd was, aangegrepen. Hij trachtte haar een prop in den mond te stoppen, verwondde haar aan het gezicht en sloeg haar neer. Vervo gens verschafte hij zich, toegang tot de kamer; waar de oude man sliep. Inmiddels hadden twee, "eveneens gemaskerde zich vermoedelijk langs denzelfden weg, toegang verschaft, en zij begonnen met het forceeren va de linnenkast. De zieke zuster, die in een ander kamer siiep, wera wakker en strompelde de kame binnen, waar ae inbrekers bezig waren. kwam hier ook de vrouw, die in het achterhui mishandeld was, De menschen werden door mannen bedreigd geen geluid te geven. In een beastede naast 't ledikant van den ou man sliep de 19-jarige neef.Hij kroop onder matras en wera daar 's morgens gevoifden. Ten aanschouwe van de bewoners hebben inbrekers volgens de „Tel." f1500 ontvreemd- Nadat zij Vertrokken waren, werd de po i gewaarschuwd. Een politiehond rigide het sp tot het oude klooster, doch raakte het daar Jcwj- Vermoea wordt, dat de daders in de omgcvi o van Mtgen gezocht moeten worden. 'Zij nioc ter plaatse bekend zijd geweest en ook het dat zij gemaskerd waren, wijst daar op.

Nieuwe Langedijker Courant | 1926 | | pagina 2