Buitenland Indrukken van een reis door Spanje. INGEZONDEN Veilings-Weekoverzicht Marktberichten Op dön oïibewaakten overweg tusschen Koe bange en Rogat had Zaterdagavond een onge- j luk plaats, dat wonder goed is afgeloopen. De venter Woltmaln te Meppel en zijin knecht keer den huiswaarts met hun wagen met kruideniers- waren. Toen het paard reeds op de spoorbaan was, zag de knecht, dat op korte nafstand de sneltrein uit Groningen naderde, waarop hij direct van de kar sprong en kans zag, het paard bezijden den weg te trekken. De trein reed den wagen aan en verbrijzelde dezen geheel. Alles bwam in den onderwal van de «poorsloot te recht. Woltman, die niet vlug ter been is, kon niet meer van den wagen komen en kreeg be halve eenige hoofdwonden, een lichte hersen schudding. Het paard was geheel ongedeerd. Bij de Algemeene Watersnood-Commissie is tot nu toe aan giften ingekomen een be drag van f4.455.149. De beraadslaging in den raad van Mook over het voorstel, om het salaris van den ge meente-geneesheer dr. Leuring te brengen van f100 op f300 per jaar, heeft tot een klein' incidentje geleid. De betrokken geneesheer, die als toehoorder aanwezig was, viel n.l. den voor ster in de rede over de bezoldiging met dé woorden: „daar heb je niks mee te maken". Daarop liet de voorzitter hem buiten de deur zetten. Die moord te Spekholzcrheid. De dader van den moord op de' vrouw van den landbouwer Borghans, is nog niet gepakt. Men vermoedt, dat hij naar België uitgeweken is. Vast is komen-te staan, volgens de „Tel.", dat die aanval met voorbedachten rade gedaan is. Het stuk ijzer, een soort zware Engelsche sleutebl, waarmede de moord heeft plaats ge had. moet vooraf van een andere plaats ge bracht zijn naar den varkensstal, dien de man' aan het uitmesten was. Eenige dagen geleden had de verdachte nog aan zijn baas gevra&gd, of hij „Schiessers", dat zijn patronen, in huis had. Hij had gezien, hoe de boer een bedrag van f300 opborg in de Lade van de kast. Die lade heeft hij opengebroken, doch de boer had <fc f300 reeds vroeger naar boven gebracht. Een aangenomen dochter van Borghans is nog komen verklaren, dat zij zich 's middags' aan de hoeve vervoegde om de fiets van de vrouw te halen. Zij zag toen den knecht uit huis komen aansnellen. De man viel en was erg zenuwachtig. Zij had hem nog „Du domme Kerl" toegevoegd en had dé fiets ge nomen om naar Heerlen te rijden. Vermoede lijk was de moord toen juist gepleegd en is de man, toen het tneisje vertrokken was, weer de woning binnengegaan, om da inbraak re plegen. De politie te Voerendaal, waar de verdachte een relatie onderhield met een getrouwde vrouw heeft een militair zakboekje en een portret van hem gevonden. De dir. van het opvoedingsgesticht „Aver- eesl" heeft aan de politie medegedeeld, dat hij vermoedt, dat de moordenaar A. Wakker' heel en niet A. Wakkten. Hij is geboren in Sept. 1904 en hield tot 1923 in het opvoedingsgesticht verblijf. Tevens kan een zuiver signalement van Wakker worden opgegeven. De justitie heeft verlof gegeven tot de be grafenis van het slachtoffer. Vrouw Borghans was in October 26 jaar geworden en was moe der van drie kinderen, waarvan het jongste' vier maanden is en het oudste drie jaar. Inbraak. Door het foroeeren van een deur hebben perso nen zich toegang weten te verschaffen' tot het erf van de wed. R. te Schinveld. Nadat beneden de vertrekken doorzocht waren, hebben de die ven een bezoek gebracht aan de bovenverdieping ea hebben uit de kamer, waar de weduwe ïnet haar zoon sliep, een koffer weggenomen, waarin goud- en zilverwerk, acten en f 10.000 in contan ten aanwezig waren. Toen de zoon onraad bemerkte, waren de die nen reeds verdwenen. 'Die koffer is door de politie later teruggevonden in de richting Etzenrade Jabeek. 'Al het geld, behalve een bankbiljet van f 100 was verdwenen. Het goud en zilver en de verdere bescheiden waren onaangeroerd geladen. Zaterdagmiddag reed op den hoek van de 2e Schuytstraat en Groot-Hertoginnelaan In Den Haag e6n auto van den gemeentelijken reinigings dienst. achteruit. De chauffeur gaf signalen en reed vervolgens achteruit. Hij wist niet dat de 6-jarige "Willem F. uit de Obrechtstraat óp de auto was geklommen. Toen hij de auto in be weging zette, viel het knaapje door den schok er af en kwam er onder. Het wiel ging hem over .het boefd en het ventje was bijna op slag dood Echtscheiding met revolver. Sedert Januari zijn er 'in Frankrijk veertien processen behandeld, waarin bouwen terecht ston den, die haar echtgenoot hadden vermoord. De Dieesten van Tiaar werden vrijgesproken, de rest kreeg een zeer lichte straf. Waar moet dat heen! vraagt de „Petit Pari- sifcn". „Een óf twee schoten, een zenuwtoeval, wat tranen, en dat is alles. D|e vrouw is vrij. Een echtscheiding met de revolver verrast ons al niet méér dan een echtscheiding, welke langs wettelij- ken weg is verkregen." Losgebroken stieran. lm een der hoofdstraten van Liverpool is een transport van 17 Camadeesche stieren losge broken. Er ontstond een paniek. Zeven, stieren drongen een magazijn bintien en richtten groote verwoestingen aan. Een aantal personen werd gewond Eicn merkwaardig avontuur. De geneesheer-directeur van het ziekenhuis voorheen genaamd ,JSit. Nicolai de Wondierdoe- ner", te Leningral, Dr. Beitz, doet in de „Kras- fcaja. Gazeta" een interessant verhaal, waaraan het Volgende ontleend is: lm D,ec. 1901 kwam de jonge arts dr. M.azurke- wicz als extern in het Petersburgsche ziekenhuis xvan den heer Nicolai. Hij was een Pool en hield zich zeer terug tegenover zijn Russische colle ga's, maar verwierf desondanks weldra hun sym pathie en vertrouwen. Na een jaar werd Mazur- kewicz ongesalarieerd gestichtsarts en belast met de psychiatrische afdeeling. In Mei deden Mazurkewicz en Reitz om beur ten dienst op 1 Mei kwam de eerste bij Reitz em verzocht dezen hem op 2 Mei den dienst over te laten. Daar Reitz daarop niet wilde Ingaan, Ver klaarde M., dat hij zich op een examen moest voorbereiden en daarvoor de daguren noodig hadi. Reitz gaf toe. Den volgenden avond kwam Ma zurkewicz met een groote handtasch op zijli dienst. Hij maakte daarmee den toer door alle afdeelin- gen en kwam ten leste bij de cel van den politieke gevangene. „Een interessant geval," zei hij tot den bewaker. „Breng hem straks eens.in mijn spreek kamer!" Na het bezoek kwam de verpleger inder daad met den patiënt bij Mazurkewicz. De arts liet den geleider in een zijkamer wachten en sloot zich met den patiënt op. Fen uur verstreek, twee, drie uren. De bewa ker begon argwaan te krijgen. Hij klopte op de en toen geen antwoord volgde, riep hij een op zichter, die de deur openbrak. De kamer was leeg. Op den grond lagen de ziekenkleeren van den gevluchte, een leege koffer en een afgeschoren baard. De straatportier had wel de deur geopend; voor twee j ongeiieden maar hij wist niet de rich ting aan te geven, die zij hadden ingeslagen. Het onderzoek bewees, dat zij in een gereedstaande automobiel waren gestapt, die hen tot de kust naar een daar liggend jacht had gebracht. De gevlogen vogels zaten in Finland. Bij: het veVhoor eerst, dat Reitz en een zijher collega's moesten ondergaan, vernamen zij den naam van den ge- vluchten patiënt. Hij was de bekende organisator der Poolsche vrijscharen. Kolonel. Pilsoedski. Ma zurkewicz, zijn helper, is tegenwoordig profes sor te Lemberg.... xv. Anderzijds opent het standbeeld van Colum bus toegang tot dé Rambla, de bekende groote straat van Barcelona. Het is onjuist van de Rambla te gewagen als van een straat; het is een opeenvolging van straten, die aden een eigen naam hebben, maar toch een voortzetting van deze Rambla vormen. Altijd, van den vroe gen ochtend tot den laten avond en de avond eindigt laat in den nacht in Aarcelona is het hier druk. Een enkel deel van de Rambla is hef bloemengedeelte, waar. de kleurrijke bloe- menstalletjes openstaan. Weer een ander ge deelte is dat, waar de schouwburgen, cinema's e.d. zijn gevestigd. De Rambla is de hartader van Barcelona; daarop monden vajn weerszijden de verschillende drukke winkelstraten uit, die des avonds, op grootsche wijze verlicht, doen denken aan straten in onze hoofdsteden, wan neer zich een of andere feestelijkheid met ver lichting voordoet. Een van' die straten leidt naar de Kathedraal, behoorende tot de mooiste ker ken die Spanje heeft; een andere leidt naar de Plaza de la Constitucion, waar tegenover elkan der staan twee prachtige mooie oude gebouw en. Het eene diende voor de zittingen van den Provincialen Raad; het andere Stadhuis zijnde Van buiten valt de zeer karakteristieke archi tectuur onmiddellijk op; van binnen heeft men de eene mooi ezaal na de andere. Het is aardig en prettig om daar in die kleine, en gedeeltelijk zoo smalle straatjes van Barcelona te dwalen. Toch bemerkt men hier een ander type van Spanjaarden dan men elders ontmoet. En ook hoort men hier een andere taal dan elders ge sproken wordt, omdat men hier zich houdt aan het Catalaansch, dat Spaansch is met bij zondere scherpe, en niet altijd welluidende klan ken. Meer naar buiten ligt het prachtige park, dat men gesticht heeft op de plaats, waar vroe ger de Citadel was gevestigd. Dat park, niet het eenige, dat Barcelona bezit, mag er werkelijk zijn. Men kan er zeer prettig in wandelen en dwalen; er zijn zeer aantrekkelijke gedeelten in, en ook hier wordt men, gelijk in geheel het overig Spanje, getroffen door tal van mooie standbeelden. In de onmiddellijke nabijheid van het parkzijn ook de weinige musea, die Bar celona heeft. In dat opzicht valt er voor het Gemeentebestuur, dat zeker voor de ontwikke ling van de stad in verschillend opzicht niet bllind is, nog heel wat te doen. Twee hoogtes verheffen zich om en nabij Barcelona. Een ervan is de Mont Juich, eigen lijk het tegenwoordig fort van Barcelona. Men ga,at naar boven langs een gemakkelijk begaan- baren weg, en men kan daarboven ronddwalen voorzoover niet voorschriften van militaire vei ligheid den doorgang mochten verhinderen. Hier op de Mont juich heeft zich in heden en verleden menig drama afgespeeld. Hier is Fer rer in 1909 neergeschoten, ondanks de kreten, van protest, -die een in menig opzicht verkeerd' voorgelichte openbare meening uit verschillen de deelen van Europa deed hooren. Want Fer rer had een verschrikkelijke week over Barce lona ontketend; levens en veiligheid aangetast; met eigendom gespot; godsdienstige instellin gen verwoest en verbrand; hij had de vaan van den opstand geheschen, en waarlijk niet alleen met die geestelijke bedoelingen, die zijn ver dedigers bij hem veronderstelden. Minder streng blikt ons de Tibidabo aain. Integendeel, de Tibidabo, die aanmerkelijk hooger is, is een1 soort van ontspapningsplaats, waai- men zich aangenaam kan vermaken. Van daar heeft men een prachtig gezicht over Bar celona, zijn haven, de tal van dorpen in dq onmiddellijke omgeving; vandaar kan men by. helder weer, zoo wordt althans gezegd, de Balearische eilanden zien en ook den Mon- serrat, den Heiligen berg gadeslaan. Oh, zoo'n uitstapje naar de Balearische eilanden, het is een genot op zichzelf. Daar is men, bijna gelyk! in Malaga, in de sub-tropische klimaatweelde. De Balearen vormen een groep op zichzelf met een eigen karakter. Maar aan velen ont breekt de tijd voor een uitstapje als dit, dat met heen en terugvaart toch in elk geval een drietal dagen vereischt. En velen, die slechts één dag ter beschikking, hebben, gaan liever naar boven, naar dien Mon- serrat, die bekend staat als de heilige berg, def Catalanen, die geacht wordt te zijn het traditioneele Monsalvat der Middeneeuwen, waar het kasteel van de Heilige Graal was geyestigd. Van hieruit dus zou Parcifal zijh zoom Lohengrin hebben gezonden ter hulpe van Else van Brabant. Momserrat biedt het schouwscel van een absoluut geïsoleerde berg groep. Aan eiken kant scherp uitgebeeld, op gebouwd in de meest fantastische rotsformaties, schijnt de berg op een afstand als een kolossaal kasteel. Dat moet ook wel, want haar omtrek is ongeveer I3V2 mijl. Er gaat naar boven een tandradbaan, die de vallei van de Llobregat doorkruist, en dan in vrij groote windingen steeds hooger stijgt, totdat men het hoogste punt, zijnde 2900 voet, heeft bereikt. Hier, ongeveer op de plaats, waar de heilige graal van vroeger verondersteld wordt, staat het klooster van Momserrat, een van de oudste en beroemdste kloosters van Spanje, dat reeds van 880 zou dateeren, en waarvan het zelfs twijfel achtig is of hét niet reeds vroeger Benedic tijner nederzetting heeft bestaan. Het klooster heeft geleden van de Carlistiscbe oorlogen, die het van bijna geheel zijn eigendom hebben, beroofd. Men kan, zo omen dit verkiest^ in hqt klooster overnachten; men is er op zeer een voudige, maar gastvrije wijze gehuisvest. Men' kan ook gaan in een der vele, groote hotels, die in de onmiddellijke mabijheidlpjn gebouwd, en die uiteraard meer comfort bieden. Van het klooster uit gaan de verschillende wandelin gen, die men kan maken; om het klooster heen groepeeren zich het nieuwe klooster, de kerk en verschillende andere gebouwen. Een der mooiste is wel die, welke men maakt naar de. z.g. Kapel van de H. Cecilia, of die welke leidt' naar San Jeromimo, welke de mooiste uitzichten opent. Hier is ook de z.g. Hermitage, van welke het best, dat een Hermiet daar geleefd heeft, die zich aan de vreeselijkste kastijdingen voer- gaf. Wie een uitzicht wil genieten, aanmerke lijk omvangrijker, gedeeltelijk ook aanmerkelijk wilder dan dat, hetwelk men op de Tibadabo geniet, wel die stijge op tot San Jeronimo. Het is een ietwat moeilijke wandeling, maar wie> het doet, vindt zijn moeite ruimschoots beloond. Van Barcelona gaat de kortste weg naar Frankrijk terug. Het is, als wij reeds zeiden, .een schilderachtige weg, niet door, maar wel vlak langs het land der Basken. Wie èn in het hooge Aragon, èn is het hobge Baskische ge bied een oog werpt, die kan zich begrijpen, aat zelfs de krijgslustige Mooren, zelfs de onver zettelijke Romeinen zijn teruggedeinsd voor den, tegenstand, dien zij hier ondervonden. Er is dan ook dat kleine gedeelte van Aragon hoog boven in de bergen, dat naast het land der Basken zich er terecht op verheft, dat het nimmer onder vreemden invloed heeft ge staan. Van dezen kant Spanje binnenkomende, wordt men veel spoediger dan te Irun of San, Sebastian, die geheel verwesterscht zijn, ge troffen door de eigenaardige Spaansche marak- teristiek. Wij vergeten nimmer ons weggaan, uit Port Vendres, zoo eigenaardig in een kleine kom gelegen, en onze aankomst in Port Bou, hét eene in reeds verwelkend maanlicht, het andere in eerste zonnegloren. Waarlijk, in de jaren, dat de oorlog woedde tusschen Spanje en Frankrijk, beiden destijds groote Mogend heden, is het hier niet zoo vreedzaam toege gaan. Heerschte hier niet alleen de oorlog tusschen twee rijken, maar ook de verdeeldheid! tusschen de bewoners onderling, die zich deels voor Spanje, deels voor Frankrijk verklaarden. De geschiedenis heeft op dit deel van Spanje wel onverzettelijk haar stempel gedrukt. Aan de Besturen "der Sub-Comité's tot Geldinzameling ter bevordering van de Totstandkoming van een Centraal Zie kenhuis te Alkmaar op Neutralen Grond slag met klassenverpleging. Diames en Heeren, In de op Zaterdag 15 dezer gehouden vergade ring van de Leden van het Hoofd-Comité is, gehoord de uiteenzetting van de resultaten van de tot nu toe ingezamelde gelden, waaruit blijkt, dat de baten thans beiragen f 114.543.62, beslo ten, .oc actie tot geldinzameling, die, teneinde het weislagen van de groote verloting te verzeke- rea, tijdelijk was stop gezet, weder met kracht ter hand te nemen. Gij zult wellicht vragen, of het, gezien de ver kregen resultaten, die inderdaad schitterend kun nen worden genoemd, noodig is nog vérder te gaan, nu het bedrag, wat aanvankelijk als maxi mum voor de inzameling is bedoeld, verre over schreden is. Ons antwoord en dat van de tal rijke aanwezige Leden van "het Hoofd-Comité ter vergadering luidt met beslistheid: zeer zeker. In de eerste plaats hebben wij eene eereschuld in te lossen tegenover "het Gemeentebestuur van Alkmaar, dat de verwachting heeft opgewekt, dat Idegenen, wien de totstandkoming tfan het zoo zeer begeerde Ziekenhuis ter harte gaat, met de Saad eens zullen toonen door het bij elkaar brengen van f150.000, dat het der Bevolking van Noord-Holland boven het IJ ernst is met haar wensch, dat in dit Centrum van eene welvaren de streek een ziekenhuis verrijze, waarin ieder onverschillig van welke godsdienstige gezindheid die verpleging kan deelachtig worden, die met zijne opvatting omtrent den godsdienst in over eenstemming is. Diaarbij komt, dat gij niet gering moet achten het argument van hen, die uit principiëele rede nen tegen een dergelijke Ziekeninrichting gekant zijn, indien eens moge blijken, dat het bedrag er niet zou komen. Diaaruit zou in geen geval de conclusie mogen worden getrokken, dat de bevolking het Centrale Ziekenhuis niet zou wenschen, want als feit stel len wij vast, dat het tot nu toe verkregen bedrag is bijeengebracht door duizenden en duizenden, waaronder de giften der kleine lieden wel het treifendst zijn. Als voornaamste reden, waarom wij met den mees ten aandrang u thans verzoeken om met nieuwen moed weer aan het werk te gaan "geldt wei deze, hoe krachtiger de wil, van alle niet- Katholieken tot uiting komt, dat inen het Neu trale Ziekenhuis in het gebouw der voormalige Cauettenschool wenscht, ides te meer kans er be staat, dat "onverwijld door "het Gemeentebestuur van Alkmaar de plannen zullen worden uitge voerd. Aan den arbeid dus, gij talrijke Comité's! De beproefde wijze van het verspreiden van circulaires of het inzamelen \%n gelden op lijs ten zat ook nu wederom worden betracht. Die vergadering van het Hoofd-Comité heeft gemeend in dit, opzicht de Sub-Comité's vrij te moeten laten, doch vooF een goeden gang van zaken acht het Bestuur van het Hoofd-Comité het ge- wenscht, te voren te worden ingelicht, indien de i5ub-Comité's ook op andere wijze tot inzame ling zouden willen overgaan. [Wanneer daartoe de behoefte wordt gevoeld, zal het bestuur gaarne weder een circulaire met inschrij v i ugsbiJjet ontwerpen. Hoe nu het ontbrekende bedrag van ongeveer f35000 bijeen tc brengen? Het bestuur acht het ook in dezen wensche- lijk leiding te geven. "Laat ieder het voorbeeldi volgen van alle bestuursleden en zijn destijds ge dane gift nog eens ter beschikking Stellen en het succes zal zijn verzekerd. Natuurlijk zal dit niet kunnen gelden voor degenen, die aanzienlijke be dragen schonken. AAls uiterste termijn, waarop de gelden bij den Penningmeester Mr. M. Moens worden inge wacht, is 1 Augustus a.s. bepaald. Met grooten nadruk worden de Comité's die de geldéri, ter hunner beschikking gesteld, nog niet afdroegen aan den Penningmeester dan het Hoofd Comité, verzocht zulks zoo spoedig mogelijk te willen doen, daar de gelden op deze wijze door belegging bij groote bedragen éen hoogere rente kunnen opbrengen. Het Bestuur van het Hoofd-Comité. Mr. A. M. LEDiEBOER, Voorz. Mr. C. A. DE GROOT, Secret. Mr. M. M'OENS, Penningm. W. HOLSlMULLER Th. A. RINGERS. Dr. A. VAN DER HORST. W, VAN DER VALL. Itn de afgeloopem week bepaalde zich de aanvoer aap die veiling( nog alleen die te Broek op Langöndijk) uitsluitend tot vroege aard appelen en wel de soort Schotsche muis. Het bleef nog bij tamelijk geringe quantums, hoewel dit in het laatst der week beter werd. In totaal werd een 80.000 Kg. aangeboden. De aardappelen waren reeds flink van stuk, zoodat alreeds een vergrooting der maat is bepaald. Het prijsverloop was vrij stationnair. Aan vankelijk iets zakkende, werd Donderdag tot hoogstens f 18.70 gemaakt, maar volgende da gen met een grooter aanbod was de noteering f 13 k f 16 per 100 Kg. Drielingen hielden aan vankelijk nog stand op gemiddeld f 11, doch Zaterdag was de prijs meer varieerend en werd; van f 6.50 tot f 10.50 betaald. Ook te Noord-Scharwoudie zal in de vol-' gende week met de aardappelveiling een aan vang worden gemaakt en te Broek zal aan aanvang worden gemaakt met de bospeen,,wel ke nu in dubbele bossen van; een 40 stuks zullenj worden aangeboden. Zoo komt er allengs weerl leven in de brouwerij en zal het niet lang meer duren of aan de veilingen zal weer leven ein| bedrijvigheid heerschen. LANGEDIJKER 'GROENTEiMARKT. Maanaag 7 Juni. 34100 Kg. aardappelen: Schotsche muizen 12.10 14.50, drielingen 8.109.60, kleine 2.303 30, 4250 bos wortelen 17.4020.10. Dinsdag 8 Juni. 59200 Kg. aardappelen: gchotsche muizen 11.40 —12.80, drielingen 7.309,kleine 2.403 30, 3000 bois wortelen 15.1017. NOORDERMARKTBOND. 8 Juni. 1035 Kg. aardappelen: Schotsche muizen 12. 13.50, drielingen 8.8.50, kleine 1.70 AMSTERDAM, 7 Juni. Andijker muizen 10.5012.60, 'Andijker kleine muizen 8.40—11.20, Langedijker muizen 10.50— 12.60, Zeeuwsche bonten 4.5.50, Zeeuw, blau wen 4.5.50, Zeew. bravo's 3.754 50, Zeeuw. redstar 3.754.10, Friesche borgers 2.503. Friesche bravo's 4.4.50, Friesche redstar 4.10 4.40, Friesche roodbonten '4.254.75. Flakk roodst^ar 4.25—4.50, Flakkeesche bravo's 4.25— 4.75, Westlandsche muizen 4.755.per kist van 25 Kg. Westl. kleine muizen 4.4.50 per kist van 25 Kg. Zomer malta 19.20. ALKMAAR, 5 Juni. v Aanvoer 155.000 kipeieren: 56—60 Kg. 4.80— 5.60, 60—64 Kg. 5.60—6.60, bruine 5 70—6.30, öaanvoer 33000 eendeieren 4.605.20, alles per 100 stuks. ALKMA AR3CHF EXPORTVEILING. 7 Juni. Asperges dikwit 66.80.dikblauw 52.— 65.wortelen 9.80—14.70, uien 2.40—3 90, rabarber 12.40—27.60, radijs 2.40—2.80, alles per 100 bos. bloemkool 25.37—, 2e soort 15.— —22.—, kropsla 0.70—3.10 komkommers 10.70 ]8.1o! alles per 100 stuks, aardappelen 10.60— 15.40, postelein 12.18—, spinazie 2.30— 13.80 per 100 Kg. aardbeien 1.10—1.40, per Kg. ALKMAAR, 7 Juni. Veemarkt. Aangevoerd 13 koeien f 260—420, ,12 vette kalveren f50120, id. per Kg. fl.20 1.40, 35 Muchtere id. f626, 326 varkens, zouters f0.80 —0.87, Londensche f0.8G—0.84 per Kg. BOVENKARSPEL (Station), 7 Juni. Aardappelen Schotsche f6.10—7.10, kleine 2.40 3.30 per baal. Aanvoer 5315 baal. Bloemkool 17.1027.90, 2e soort f 1218.10, 3e soort 2.30 5.30 per 100 stuks, aanvoer *2335. Meirapen f22.1030 per 1000 stuks, aanvoer ll 1.100 st.

Nieuwe Langedijker Courant | 1926 | | pagina 3