Plaatselijk Nieuws Uit den Omtrek. Een stemmingsbeeldje. De Kanaalplannen in Noord-Holland Buitenlandsch Overzicht Nieuwstijdingen OUDKARSPEL. Tengevolge beaanken van den heer A. E>. Kroon als Kerkelijk Ontvanger der Ned. Hervormde Gemeente alnier, is door Kerkvoogden en Nota belen benoemd den heer Jb. Volkers. ST. MAARTEN. Bij onderhandsehe verkoop is de broodbakkerij van den heer W. Blaauboer alhier, overgegaan op den heer N. Homan te Harenkarspel. Waar kun ie tegenwoordig nog staat op maken? Men wordt genoodzaakt bijna aan alles te; twijfelen Allereerst is ons week aan week verteld, er, zijn geen oude aardappelen meer. In Brussel zou een aardappeloproer hebben plaats gehad, in de Lichtstad van Europa zouden er barri cades in de Boulevards zijn opgericht. Alle maal pers-canardjes, lak. In Rotterdam kun je zboveel. prima, harde, gezonde, zonder blauw onder de schil, kring- vuurvrije Red Star koopen, als je blieft. En puik. man, puik, je aardappel, en zoo lekker, dat de Keizersgracht in Amsterdam en de Cool* singel te Rotterdam geen Malta's meer willen. En de Langedijker Muizen? Zelfs Jan Boeze roen haalt er zijn neus voor op. Dat wordt je verteld met 't ernstigste gezicht van de wereld. Ja in Rotterdam vertelde een koopman had een handelaar Red star staan, prima (zie boven) die hij voor 7 ets. per Kg. verkocht. De man had ook Langedijkers, die kon hij aan niemand slijten. Ten einde raad hij moest er toch af, prijsde hij ons product ook voor 7 ets. En al zijn klanten kochten Red Stars. Evengoed kostten van morgen de nieuwe 12 ent. per Kg. Wie lost de puzzle op? Waar je ook al niet op aan kunt? Op de Hooge heeren leden van de Kamer van Koophandel. Die heeren, die de belangen van den handel behartigen, (geen tol, geen straatje, geen weg, geen sloot, geen kanaal, geen dienstregeling, of wet, zij bemoeien er zich mee) deze heeren van den handel, menschen van 't vak, zouden ons bezoeken. Kwart voor negen zouden ze ons veilings- gedoe bekijken. Natuurlijk officieele tijd en voor zóó hooge eer past hooge uitzondering, het aanvangsuur van de veiling werd een half uur later gesteld. Er waren al heel wat bouwers voorbij geva ren, het klokje wees al op negen, geen Kamer van Koophandel-mensch was nog in velden of wegen te bespeuren. Ja, daar zaten we, de autoriteiten stonden er bij. Een van de leden van dat hooge college uit ons midden anders altijd zoo kalm, werd al ietwat nerveus. We wachtten en onderwijl zou dat medelid eens gaan zien of er al wat kwam opdagen. Mistroostig kwam deze terug, niets te zien. Dus gingen we maar weer door met veilen. En juist waren we aan de laatste ophouders toe, daar zagen we heel deftige heeren de brug opstap pen, eindelijk, eindelijk. Hooge heeren hebben nu eenmaal altijd massel, de drielingen moesten krek nog ver kocht worden. Er kwam een vrachtvaarder aan gevaren met plm. 5000 Kg. heel knappe drie lingen, en de Hooge Heeren, leden van. de Kamer van Koophandel voor Hollands Noor derkwartier waren er getuige van, hoe deze schuit in 10 a 12 partijtjes „verscheurd" werd en tevens hoe groot de prijsverschillen kunnen wezen voor onnoozele drielingen van éénzelfde schuit; de eerste koopjes brachten nog 8 ets. op .en de rest nog geen 6. Dus op de leden van de Kamer van Koop handel kun je niet aan, net zoomin als op een stabiele prijs van Schotte drielingen. Dan was er ook nog een ontevreden mensch ter veiling, ondanks het hoog bezoek. In de veiling Krordt nog al eens een redevoe ring afgestoken, in dat opzicht kan de juist heid van het spreekwoord worden geconsta teerd al doende leert men Heusch, ik schrijf 't in ernst, er wordt al heel aardig ge speecht. Vanmorgen ging 't heel droogjes, een jong koopman, blijkbaar te droog. Hij kreeg ook' al redevoering-bevliegingen, wou al gaan staan. Er werd niet geklopt en wie weet wat moois wc gemist hebben. De Mercuriuszoon keek spinnijdig. Later bespraken we 't geval. Er was een, die meende verband te moeten zien tusschen zekere autoreis en plotseling opbruisende rede- naarsneigingen. Maar daar kun je, meen ik, heelemaal niet op aan. Toen de veiling af^feloopen was, kwam er nog eert Duitsch gezelschap onder geleide van den heer Hazeloop ons de kunst afkijken. We krijgen veel bezoek, en de L.G.C. is gastvrij. Een paar bootjes lagen gereed, de heeren uit Alkmaar en het Duitsche gezelschap gingen een kijkje nemen iini 't veld. 't Is zeer ©ervól, inzonderheid die buiten- landsclie bezoeken. Een waardevole ontdekking hebben we gedaan, maar dat verklappen we niet. Dat houden we in petto en zullen we ter gelegener tijd eens vertellen. 'k Vroeg me af, als onze fabrikanten eens gingen neuzen bij Krupp, Feiten en Guilleaum Algemeine Electrisitatsgeselschaft, u.s.w., zou den dan óók ingenieurs gereed staan, alles haarfijn uit te leggen? 't Is misschien een heel domme opmerking, maar waar kun je vandaag ook op aan? XIII. 't is gewenscht nog even terug te komen op 't laatste artikel in 't nummer van j.l. Zaterdag. Hoepel we daarin het kanaalprofiel en diepte aaiïgkven, willen we toch nog de lopp van de ge projecteerde verbeterde waterweg AlkmaarLan- gendijkKol horn nagaan. De lengte van het kanaal wordt 22.7 K.M en krijgt'twee panden. Het eerste pand van Huigen- dijk tot Oudkarspel, ter lengte van 9.45 K.M. krijgt tyet peil van Schermer boezem. Het tweede pand, van Oudkarspel tot Kolhorn, lang 13.25 K.M., ligt ge mee p met de dan vereenigde Raaks maats- en Niecnorper Koggeboezems. De scheiding tusschen de panden wordt ge- vórfnd door de schutsluis te Oudkarspel en bij Kolhorn staat het kanaal in verbinding door een schutsluis met het Kolhornerdiep. t Van Huigendijk tot Oudkarspel volgt het ka naai de Westelijke ringvaart van de Heerhugo waard, die daartoe verdiept en verbreed zal wor den. Van Oudkarspel volgt het kanaal de noordelijke ringvaart van den Heerhugowaard, die eveneens verbeterd wordt, tot het Niedorperverlaat, vanaf dit i Verlaat wordt het kanaal ten deele nieuw gegraven, ten deele volgt Eet kanaaLde boezem wateren van den Niedorperkoggeboezem. Bij' den watermolen van den Groetpolder doorsnijdt het kanaal den Westfrieschen Ringdijk en wordt dan verder gegraven door den Noordwesthoek van dien ipolder, om dan uit te monden in het Kolhorner diep. Wat de kosten van dit kanaal betreft, geven de begrootingen van de commissie v. Aalst en die van dc oommissie ingesteld bij besluit van Gedeputeerde Staten nog al beduidende verschil len te zien. We meénen goed te doen, die van de laatstge noemde commissie te uoemen; deze begrooting is de laagste. De begrootihg van vak I van Huigendijk tot Kolhorn tot Oudkarspel bedraagt in totaal f 1.010.000. Voor vak II Oudkarspel tot Kolhorn (schut sluis) f 1.005.000 Voor vak III f 135.000. Totaal voor kanaal HuigendijkKolhorn f 2.150.000. Etnkele begrootingsposten willen we nog even noemen van vak 1, wijl dit .vak onzen lezers ,'t rhfeeste belang inboezemt. 't Grondverzet wordt begToot op f 150.000 ■Spoorbrug Boterhuizen f 270.000 Omleggen trambaan Alkmaar-Broek f 50.000 Schutsluis met spoorbrug, brug voor gewoon verkeer en wegomlegging te Oudkarspel f 150.000 Nadruk verboden. De Engelschen zijn ongetwijfeld een practised volk. Misschien is het hun nuchtere verstandelijk heid, die hen daartoe gevortriQ heeft, misschieiï hebben de vele en velerlei moeilijkheden, die ze a)s groote koloniseerende en zeevarende natie tel kens te doorworstelen hadden en de ervhringen, die ze daarbij opdeden, hen zoo gemaakt, waar schijnlijker hebben beide factoren meegewerkt. In ■elk geval toonen ze telkens opnieuw de resulta ten van hun practischen zin in hun politiek be leid.. En dit maakt, dat ze, ondanks hun neiging tot qverheersching en hun sterk gevoel van eigen waarde zicti veel minider vijanden maken dan andere volken en dat ze gemaakte vijanden zoo gemakkelijk weer weten te verzoenen. Zdid-Afrika heeft daarvan een overtuigend voorbeeld geleverd. De haat en het verzet tegen Engeland leeft ongetwijfeld nog hier en daar on der de Boeren en de begeerte naar volledige onaf hankelijkheid is nog niet uitgebluscht. Het plan van een eigen vlag door het ministerie-Hertzog ontworpen, maar voorloopig tegenove rhet verzet van verschillende kanten weer ingetrokken, is daarvan wel een duidelijk bewijs. Maar wijst dit ver?et, dat zich toch niet alleen onder de En gelschen, maar ook onder een deel der Boeren openbaarde, niet reeds op verzoening met den vijand en den overweldiger van daar straks Het lukt niet altijd. Met Ierland heeft Engeland! eeuwen van strijd doorleefd Voor ze eindelijk in onzen tijd het verJeenen van zelfbestuur de Ieren tevreden stelde én met de Engelsche heerschappij .verzoende. De Egyptenaren zijn zelfs met een dergelijk zelfbestuur niet te vertrouwen geweest. En het blijvend verzet in het Nijldal is na het Iersche een nog duidelijke rvoo/oeeld, dan de Engelsche methode, om eerst de volken te onderwerpen en ze dan, door hun deel van de verloren vrijheid) terug te .geven, met de onderwerping te verzoe nen, niet altijd hout snijdt. Zelfs de onafhanke lijkheidsverklaring heeft de Egyptenaren niet kurihen tevreden stellen. Ze vragen meer dan de verklaring, ze vragen de onafhankelijkheid zelve. En de jongste verkiezingen, waarbij de onaf hankelijkheidspartij van Zagloel een zoo séhitte- 'ifchctè Overwinning behaalde, dat er voor de andlere partijen nauwelijks nog wat zetels overblijven, bewijzen, dat dit vragen aanhoudt. Het brengt Engeland in een bijzonder lastig parket. Want al is nu de ramp van een ministerie onder Zagloel afgewenid onder het voorwendsel, diW Zagloel's gezondheidstoestand hem het be- kleeden van den post van minister-president on mogelijk maakte, Zagloel's partij blijft toch in het Egyptische -parlement de lakens uitdeelen. En na de ontbinding onder den druk der En gelsche regeering, toeu de Sirdar vermoord was, beteekent dit, dat het Egyptische volk zijn wen- schaa niet los laat en op de vervulling zal blijven Stahn. Maar Engeland kan deze wenschen niet inwil ligen. Zijn levensbelangen zijn bij het beheersehep van Het Suez-kanaal betrokken. En de heerschappij ovet Egypte is een onmi: ba'ar élement van zijn gezag in het nabije Oostei Het zal daarom ongetwijfeld veel willen toegevei waar- het het gevaar "beseft dat uit een vijandi. en in verzet verkeerend Egypte hij voortdurin dreigt, maar hét zal nooit de handen geheel van. Egypte willen aftrekken. Zoo pas nog "heeft het j door de overeenkomst met Turkije getoond, dat de i vrede in bet nabije Oosten en de vriendschap der daa rleeende volken het waard is, maar tegelijk I ook, dat zijn toegeeflijkheid voor een bepaalde grens onverbiddelijk stil houdt. Die overeenkomst met Turkije is ongetwijfeld een merkwaardig staaltje Van den practischen zin oer Engelschen en de praetisehe politiek, die ze weten te voeren. Toen indertijd Engeland voor Irak het williger Mosoel opeischte, wist het van 'geen toegeven en slaagde het er dan oo kin den Volkenbond tot een uitspraak ten zijnen gunste te bewegen. Ongetwijfeld had het toen tegen het verbitter de Turkije de wapenen ter handhaving van zijn eische.i willen opnemen. Maar na de toewijzing van Mesoei heeft het geen moeite ontzien om Turkije te verzoenen. S Aanvankelijk schenen al die* pogingen Vruchte loos. Turkije dacht er zélfs aan zich met geweld in het bezit van Mosoel te stellen, j En thans is de overeenkomst te Angora getee- kkend, waarbij Turkije den afstand van Mosoel j erkent, immers behoudens een kleine wijziging, 1 de vastgestelde grenslijn tusschen Turkije en Irak, de zoogenaamde Brusselsche lijn aanvaardde, i Maar daarvoor krijgt het dan van Engeland een Veiligheidspact, een aandeel in de petroleum van Mosoel, naar het heet 10 procent gedurende 25 I jaar van de ontginniogsrechten, die de maat- I schappij voor exploitatie van petroleumbronneii aan Irak moet betaldh en wellicht nog een leening, j die het zoo buitengewoon goed kan gebruiken. Engeland heeft dus zijn zin gekregen en 'houdt Mosoel en de petroleum. Maar het is, toen Turkije I snakken bleef, zelf naar Angora gegaan om al het mogelijke te bieden voor een verzoening. En het is deze haudige politiek, uiting van practi schen zin, die Turkije van een gevaarlijken vijand tot een toekomstigen vriend heeft) weten te maken. Zal de Engelsche regeering ook in eigen huis j dien practischen zin en dat handig beleid toonen? De crisis ih de mijnindustrie is nog altijd niet opgelost, maar de mijneigenaars hebben thans uit eigen beweging stappen bij de mijnwerkers ge daan en het hervatten der onderhandelingen voor gesteld. Wanneer de regeering verstandig is, moét zij zorgen, dat deze nieuwe onderhandelingen, zoo noodig onder haar leiding plaats hebben en tot een resultaat leiden, dat ook de arbeiders verzoenen kan. Voorloopig lijken deze niet erg •geneigd om op het aanzoek der mijneigenaars in te gaan. Maar de nood begint te dringen. En nood leert bidden. Wanneer dus de eischen der mijn eigenaars maar niet onaannemelijk blijven, waar voor do regeerings-tusschenkomst kan zorgen, is er wel kans op bijlegging van het geschil. Dat die kans ook ten opzichte van het geschil in de Engelsche liberale partij, nog bestaat lijkt twijfelachtig. Het geschil is hier ontstaan, door de grief van Asquith, 'die als leider Lloyd Ge orge de les las over zijn houding tijdens de sta king. Maar een groot deel der liberalen blijken het met Lloyd George eens. En zoipt zou het geschil wel eens tot een scheuring in de partij kunnen leiden. Van den Engelschen practischen zin zou dat bij een reeds zoo vérhavende en ge slonken partij als de liberale in Engeland zeker niet getuigen. Conecurs Hippujue te Opmeer. Onder begunstiging van móói zomerweer heeft te Opmeer ter gelegenheid der jaarlijksche paar denmarkt aldaar een concours hippique plaats gehad, dat door eenige duizenden uit Wqest-Fries- land werd bijgewoond. De uitslag is als volgt: Spannen betuigde landbouwproducten: 1. A. Schagen, Aartswouo, 2. P. Wouder, Heerhugow. 3. Gebr. Hoed, Alkmaar. Betuigde landbouwpaardeu: 1. P. Kostelijk Tz., te Noordscharwoude, 2. G. W. Wayboer, te Anna Paulowna, 3. P. Wouder, Heerhugowaard; voor het schoonst geheel werd de prijs toegekend aan W. P. Sitadegaard te Noord Beemster. Rijtuig bespannen met twee paarden voor èl- kaar: 1. A. Schagen, te Aartswoud, 2. P. Wou der, te Heerhugowaard. Rijtuig bespannen met I drie paarden: 1. P. Wouder te Heerhugowaard. I Rijtuig bespannen met vier paarden: 1. P. Wouder te Heerhugowaard. Betuigde ketten: 1. mej. K. Kostelijk, te Zuidscharwoude, '2. Gebr. Hoed, te Alkmaar, 3. A. Schagen, te Aartswoud, Mej. K. Kostelijk kreeg i'n de beide laatste afdee- lingen tevens den prijs voor het schoonst geheel. Die „clou" van dien dag waren "de oud-Hollandt sche sjeezen uit de jaren 1825 (eigendom van dr. v. Balen Blanken) en 1800 (eigenaars gebr. Hoed). Eerstgenoemde verwierf den eersten, gebr. Hoed den tweeden prijs. De sjees van (dr. Van Balen Blanken werd gereden door den beer J. Stapel en echtgenoote uit Sybecarspel, die beiden de echte oud-Noord-Hollandsche oostuums aan haddien.D&t oude spulletje met het antieke tuig en "den ouder-- wetschen N.-Hollandschen boer en boerin 'in de sjees werd levendig toegejuicht. Aan het einde van dezen welgeslaagden dag, waarop ten slotte ook nog een ringrijderij plaats 'had, werden de prij zen met eenige toepasselijke woorden uitgereikt door den thans 72-jarigen ouden, doch eeuwig jongen dr. Van Balen Blanken, de ziel der ten toonstelling en het concours hippique. De rand van Mook heeft besloten tot verkoop van een gedeelte der Mookerheide aan de Vereeiniging tot Behoud van Natuur monumenten voor f26.316.85. zulks onder be ding, dat den menschen uit de gemeente niet kan verboden worden er zand te halen, de be staande wegen niet ihogen verlegd of afgeslo ten worden en de toegang tot die bosschen niet dan met goedkeuring van B. en W. mag geslo ten worden. De verdwijniing vain den makelaar Busch. f)e advocaat-generaal bij den Hoogen Raad mr. Ledeboer, heeft conclusie genomen inzake het cassatieberoep van M. MuyLwijk te Amster dam, veroordeeld in eerste instantie door de rechtbank te Amsterdam tot zes jaren gevange nisstraf met aftrek van acht maanden voorloo- pige hechtenis, en in 'hooger beroep door het Gerechtshof aldaar tot vier jaar gevangenis straf met aftrek van een half jaar voorloopige hechtenis, beide koeren 'wegens mishandeling den dood tengevolge hebben, en diefstal. j De conclusie van den adv.-generaal strekte tot vernietiging van het bestreden arrest en verj I wijzing der zaak naar een aangrenzend ge rechtshof, ten einde op het bestaande hooger beroep opnieuw te worden berecht en afgedaan, met instandhouding evenwel van de bij het arrest gegeven uitspraak. Uitspraak 28 Juni. Jhr. Groeninx van Zoelein voor den Politierechter. Tegen jhr. Groeininx van Zoelen, die voor den Haagschen politierechter heeft terecht ge staan wegens het feit, dat hij dr. Van Blanken s'tein op 24 Nov. 1925 oc het Staatsspoorstatiqn, te Den Haag een slag heeft gegeven ,is f 100 boete geëischt, subs 20 dagen hechtenis. De Trekhond. Er circuleert in Nederland een adres aan de Tweede Kamer met de bedoeling een ab soluut verbod te verkrijgen om den hond als trekdier te gebruiken. Wij gelooven, dat zulk; een verbod noodig is. Zeker, er zijn groote sterke honden, die wel een kar kunnen trek ken, maar er is geen regeling mogelijk, waarbij' misbruik kan worden voorkomen. Misbruik van, sterken drank en van bedwelmende middelen; zou men kunnen voorkomen zonder verbód, door per persoon slechts een zeer kleine hoe veelheid te verkoopen van de in groote hoe-, veelheid schadelijke stof maar wij kunnen, ons geen regeling denken, waarbij de grootte! van den trekhond wordt geregeld en ge controleerd. Ten eerste is de grootte geen be wijs voor kracht, een kleine bulldog heeft soms meer kracht dan een oude Duitsche dog, die anderhalf maal zoo hoog is. Ten tweede is de belasting van de trekkar uiterst moeilijk té bepalen voor den controleerenden veldwachter. Ten derde wordt deze last, indie,n hij al blijkt juist beneden het toelaatbare te zijn, b.v. 100 Kg., direct met 80 Kg. verzwaard doordat de bestuurder er boven op kan springen, zoodra de veldwachter uit het gezicht is. Ten vierde is elke belastingbepaling onzinnig op heuvel achtig terrein, aangezien aldaar een leege.kar al een veel te zware treklast kan zijn voor een hond. Wij spreken volstrekt niet tegen, dat er me nig boerenknecht is, die goed is voor zijn bees ten, die tegen de helling zal helpen duwen, maar het ligt voor de hand, dat zelfs de beste karreman in heet weer liever zijn hond ver moeit dan ziek zelf vooral omdat hij nu eenmaal gewoon is het beest "met de tong uit ,den bek te zien loopen en niets maakt on verschilliger dan gewoonte. N iet voor niets kent onze taal de zegswijzen „iemand als een hond behandelen", „een leven als een "hond hebben". En het motief, dat een humane eigenaar zijn hond humaan zal behandelen, kan niet een wet onnoodig maken want dan zouden alle wetten tot bescherming van zwakken, vrouwen (en kinderen onnoodig zijn. Humane werkgevers zullen ook geen kinderen onder 10 jaar of zwan gere vrouwen 10 uur laten werken. Maar toch werkten zeventig jaar geleden de jonge kin aeren en zwangere vrouwen in de laatste dagen; vóór het moederschap m Lancashire 14 uur Der dag in de spinnerijen. Engeland was toch geen inhumaan land, in het licht van dien tijd, maar zelfs van nature humane werkgevers wa ren „gewend" aan die toestanden. Wij gelooven, dat iedereen, die 'in de heete zomerdagen ongelukkige honden van diverse grootte hijgende heeft zien zweepen voor een kar, wel zak beseffen, dat hier alleen een totaal verbod uitkomst kan brengen. Wij waardeeren eht pogen van vereenigingen als die tot verede ling van den trekhond, maar al kan eni moet men sommige hondensoorten voorloopig blijven gebruiken met een matigen spoed in bepaalde klimaten, zooals de Poolstreken, bij ontstente nis van andere trekkracht in Nederland is misbruik, zwaar misbruik niet te voorkomen, zelfs niet al doodde men alle honden, onge schikt of te oud voor. trekhond, want de contrö- le op overbelasting blijft onmogelijk zoo-' lang de honden geen spraakvermogen krijgemi om zeiven hun klachten in te dienen. De 'economische zijde van het vraagstuk is, of die trekhond nu onmisbaar is in het bedrijf van den boer en den trekkendem koopman. Wij gelooven dit niet het zal een tijdelijke scha de zijn, maar er zijn tal van1 andere trekdieren en de ontwikkeling van den motor, die reeds nu het paard als trekdier grootendaels naar stal bracht, zal zeker ook niet rusten voor een voertuig van handkar-grootte door een een* voudigen hulpmotor kan worden bediend. Te sneller zal dit komen als de hond als trekkracht- van de handkar geheel uitgeschakeld wordt door een- wettig verbod, waarbij natuurlijk een behoorlijke overgangsperiode kan gelaten wor den, ter wille van hen, voof wier bedrijf het gemis van een trekhond een aanmerkelijk on derscheid zou maken. (Hbl.) In de duinen verdwaald. De moord te Spekholzerlicide. Over de aanhouding van den moordenaar van de vrouw van -den landbouwer Borghans verneemt „de Tel." het volgende:: Zondagavond te ongeveer negen uur vervoegde 'zich bij den veldwachter te Valburg, die juist ee nvrijen dag had, iemand, die ér zeer vervuild uitzag. De man verzocht om onderdak. Dit kwam den 'politiebeambte wel wat verdacht voor. D® vreemde sinjeur zeide Arie te heeten. De veld wachter bracht nu dezen naam dadelijk in vérband met den gepleegden moord te Spekholzerherae- Hij belde den burgemeester, Baron E. Y. Leve Van Aduard, die in Zette nwoont, op en vroeg naar het signalement. Onmiddellijk begaf de tett gemeester zich naar Valburg, waar intusscben de veldwachter den man reeds tot bekentenis weten te brengen. Hij vertelde, dat hij Vrijdug^ middag j.l. vrouw Borghans met een Engelsche sleutel op het hoofd geslagen had, met de doeling diefstal te plegen. Echter zou het zy voorneme nniet geweest zijn een moord te P*e&V Hij verklaarde de vrouw alleen weerloos te he ben willen maken. Ee man toonde zich "ten zeers ontsteld, toen hij vernam wat hij gedaan h Nadat hij in zijn afschuwelijk werk gestoord is hij op de vlucht gegaan. Hij had zich verk e en den trein naar Sittard genomen. Vandaar is h naar hij zeiae te voet naar "Nijmegen geloop

Nieuwe Langedijker Courant | 1926 | | pagina 2