Buitenland Burgerlijke Stand heeft zich over Dte .Waal laten zietten en is ten- Motte te Valburg aangeland. De burgemeester van "Valburg besloot onmid dellijk den moordenaar over te brengen. Dte man werti zwaar geboeid. De heer Lewe van Aduard keg af zich met den moordenaar en twee politie beambten per auto naar Kerkrade, waar men in den vroegen morgen aankwam. De moordenaar had zich zeer gelaten gedragen, gteeds staarde hij maar voor zich uit. In Kerk rad® werd de mare met blijde verrassing ontvan gen. Commissaris Offerman nam Wakker eeu kort verhoor af, waaruit hij hetzelfde vernam als de burgemeester van Valburg. Het parket' werd gewaarschuwd en de verdachte wei-d toen zwaar geboeid naar Spekholzerheide gebracht, waar hij dadelijk in de politiewacht opgesloten is. In den loop van den morgen' is het parket uit 1 Maastricht te Spekholzerheide aangekomen. Reeds den vorigen Vrijdag moet hij plannen hebben gemaakt om zich meester te hiaken van het geld van zijn baas. Vooral toen hij.gezien had, hoe deze voor eenige dagen eenige honderden guldens opborg in een lade. Bustig wachtte hij zijn tijd af, tot de anderen naar het land waren. Zij vertrouwden hem, want hij verrichtte al het werk, dat men hem opdroeg, met een stille gewilligheid, zonder ooit tegen te spieken. In het donker van den varkensstal was het gebeurd. Dei sleutel lag gereed en toen de vrouwe oiets vermoedend, kwam, had 'hij haar een slag gegeven. Zij plofte, zoo zeide hij voor den rechter, direct neer, noch nogmaals beukte hij' haar om zeker te zijn, dat zij hem niet zou hinderen. Een moord had hij niet gewild, zeide hij nog. In huis drong hij toen, terwijl de kinderen op het erf speelden. „Maar twee gulden heb ik gevonden," beklaag de hij zich, aJsof dat een verontschuldiging was voor zijn daad- Daarna moest hij vluchten, maar toch durfde hij'nog zijn goede kleeren aan te trekken, zijn eenig bezit en van sokken te verwisselen. Toen de politiesoldaten 'hem aanhielden,, kreeg hij even een kleur, maar verder bleef hij kalm. Per spoor ging hij toen naar Sittard en verder loopend naar Gelderland, in de richting van zijn geboortedorp, waar men hem niet kennen zou. Nu en dan rustend in het koren, dan weer vooruit.. Totdat Zondagavond de honger begon te knagen hij, zonder een cent op zak, zich aanmeldde in een klein dorpje, denkend dat men daar van, het gebeurde niets vernomen zou hebben. Kalm, als ging het hem niet aan, zoo vertelde hij dit alles. Niets waaraan men kon zien, dat Bij de portée van zijn daad besefte. Geen» angst of wroeging. Alleen in Speckholz, als de menigte tiert wordt hij bang, voor lichamelijke smart. En hij dringt zich, als bescherming zoekend tegen de politieambtenaren op, die 'hem zwaar geboeid weg brengen. 1 Om half twee is hij per auto naar Maastricht gebracht, waar de verdere instructie zal plaats vinden. Te Boxtel en Schaft had een treurig motorongeval plaats. Zekere F.' uit Eindhoven, die per motor uit België huiswaarts keerde, kwam aldaar nabij den windmolen te vallen, met het ongelukkig gevolg, dat hij met het hoofd op de straatsteenen terecht kwam. Zwaar gekwetst werd hij bij den molenaar Poos bin nengedragen. Onmiddellijk werd geestelijke en geneeskundige hulp ingeroepen. Dr. Hoynlc van Papendrecht constateerde hersenschudding Per auto is de ongelukkige naar Eindhoven vervoerd. Op den Schiedamschen dijk heeft een: ongeluk plaats gehad. Een vrachtauto reed den Schiedamschen dijk op, in de richting West-Zeedijk. Gekomen bij - de Schildersteeg, brak plotseling de stuurstang waardoor de auto naar rechts zwenkte en het trottoir opreed, om tenslotte tegen pand 91, waar gevestigd is het café „Stad Antwerpen" op te botsen. Eenige ruiten werden verbrijzeld en ver schillende deuren ontzet. Een voorbijganger, de 19-jarige J. F., geraakte tusschen de auto en de deurpost bekneld en is per auto in niet ernstigen toestand naar het ziekenhuis aani den Coolsingel overgebracht. De auto kantel de bij de botsing om, doch de twee inzitten den bekwamen geen letsel. De auto is in beslag genomen. Later is J. F. weer naar huis gezonden,, daar bij onderzoek bleek, dat hij geen noe menswaardig letsel had bekomen. De veehouder J. de B. te Edam zou zijn paard uit de wei halen, om familie, die op de begrafenis was geweest, huiswaarts te brengen. Bij het vangen van het dier kreeg de Bi. een zoodanigen trap tegen den buik, dat hij dadelijk! moest worden overgebracht naar het St. Lud- winagasthuis te Purmerend. Zijn toestand is ernstig. Maandagavond is de heer D. V., bewoner van de Juliamalaan te Overveen, door de Bloe- mendaalsche politie betrapt op het wegnemen van een tegel van de straat, dien hij in zijn actetasch borg, met de bedoeling, hem mee naar huis te nemen. Dit had hij reeds 63 maal1 gedaan. V. had van de tegels een straatje gemaakt achter zijn woning. Er is proces-ver baal tegen hem opgemaakt. Bestrijding van werkloosheid. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben een circulaire verzonden aan de gemeentebestu ren, waarin het volgende wordt verzocht: Op de provinciale begrootingen voor de jaren 1922, '23, '24 en '25 werd voor bijdrage in de kosten van bestrijding der werkloosheid telkens een bedrag van f200.000 uitgetrokken. Ook voor 1926 hebben de Staten eéu gelijk bedrag ter be schikking van Gedeputeerden gesteld,, waarbij center de omschrijving vau de post werd gewij zigd in: Bijdrage in de kosten van werkverrui ming en van verdere bestrijding der werkloos heid. Krachtige bevordering van de bedoelde nor male werken is naar de meening van Gedeputeer de Staten toe te juichen en ligt in de perste plaats op dèn weg van de gemeentebesturen. In dien echter de financieels toestand eener gemeen te haar zou dwingen een dergelijk nuttig werk, dat zij anders ter hand zou kunnen nemen, ach terwege te laten, kan er naar 3e meening van i Gedeputeerde Staten voor de provincie aanleiding j zijn door het verleenen van steun 'de 'uitvoering mogelijk te maken. Toegezien dient dan te worden, I dat de kosten van het werk voor een goed deel aan loonen worden besteed. Aanbesteding dient regel te zijn, opdat vóor 'ieder werk de daarbij be- hoorende vaklieden worden aangesteld, die de normale ter plaatse geldende loonen zullen kun nen genieten. Werkloozen, die in hun eigen vak geen werk zullen kunnen vinden, zullen voorloopig op de werkverschaffing aangewezen blijven. De tot dus ver daarvoor van de provincie genoten bijdragen zullen ook in de toekomst onder de gebruikelijke bepalingen kunnen worden verelend, waarbij even als tot nu toe geschiedde, de vaststelling der maxi- mumloonen aau het rijk zal worden overgelaten. In afwachting van 3e goedkeuring der p'rovin- ciale begrooting voor 1926 hebben Gedeputeerde Staten zich tot den minister van binnenlandsche zaken en landbouw gewend teneinde de medle- werking van bet rijk voor het bovenstaande te verkrijgen. Terwijl <le minister in het algemeen geen toezeggingen van rijkssteun kan doen, blijkt tevens dat de minister voor bepaalde gevallen t«fc overleg bereid is en Gedeputeerde Staten stellen zich tfoor telkens wanneer zij daartoe aanleiding vinden tot dat overleg het initiatief te nemen. In het algemeen zal de provincie slechts dan tot steun Bereid zijn, indien ook het rijk het verleenen eener bijdrage in uitzicht stelt. De gemeentebesturen, die voor zulk een subsidie in aanmerking weuschen te komen, diene de aan vragen daartoe iu verband met het in te stellen onderzoek tijdig in te zenden. Berichten uit den Belgischen Congo mel den, dat een tornado het land van de Gwaso in he tdistrict fCivera heeft geteisterd. De aanplan tingen van bananen der missie zijn weggevaagd. Groote eucalyptus-boomën in den tuin zijn ont worteld en afgeknakt. Er waren boomen vttn bijna 90 c.M. omtrek, die letterlijk werden afgesneden en over een al'stand van 35 meter werden meege sleurd, zonder den grond aan te raken. De hevig ste orkaan heeft gelukkig niet boven de missie gebouwen gewoed. De woning van een der stamhoofden is ge heel verwoest, van een zestigtal hutten z'ijn de daken afgeslingerd. Groote ficusboomen, die zich in het geteisterde gebied bevonden, zijn. bij den voet afgebroken. Van een dezer boomen werd de geheele kroon afgerukt en vond men zware takken op 100 M. afstand. In het district Coldap in Oost-Pruisen is na een hevi gonweer-een aeht morgen groot meer verdwenen. In de omgeving hoorde men een. sterk gorgelend geluid en ook zag men, hoe aardmassa's ui thet meer in de hoogte werden geslingerd. Het water liep toen langzaam weg en van "het meer, dat eens 30 M. diep was, is niets dan een ge weldige leege kuil over. Te Parijs is een millioenen-zwendelarij ont dekt, waarbij een jonge bankbediende, zoon van een geziene Bussische familie, is betrokken. Hij is met vijf mUlioan frank, aan groote banken ontstolen, gevlucht. Zijn vader heeft zelfmoord gepleegd. Overstroomin'gMi, Uit Augsburg wordt gemeld, dat door de aan houdende regens der laatste weken de Donau op verschillende plaatsen buiten zijn oevers is getre den en het omliggende gebied heeft overstroomd. Talrijke boerderijen staan onder water en de oogst van duizenden morgen land is vernield. De schadle, op de velden en in de wouden aangericht, is ont zaglijk. Te Wertingen, Dpnaurith, Laubingen, Hoechtsedt en Muncleifingen is het water de hui zen binnengedrongen, zoodat de bewoners naar d» hooger gelegen verdiepingen moesten vluchten. Blijkens berichten uit Boekarest hebben over stroomingen de bewoners van talrijke gemeenten genoodzaakt hun woning te verlaten. De vlucht in de ernstigst bedreigde streken wordt bemoeilijkt, doordat vele spoorwegverbindingen verbroken zijn Tal van spoof dijken zijn overstroomd, ook de internationale lijnen naar "Warschau, Praag en Breslau zijn door het water versperd. De meeste telegraaf- en telefoonverbindingen zijn niet meer bruikbaar. In bijna alle Boemeensche provincies is de bevolking er door den watersnood treurig aan toe. Ernstig heeft ook Beesarabië te lijden. Kischi- noff is geheel door het water ingeslotenalle straten staan blank, het station en de electrische centrale zijn niet meer te bereiken. Ook door ha gelslag is groote schade aangericht. De gezwollen rivieren voeren allerhande voorwerpen mee, en vele lijken van mensohen en vee. Hevige stormen. Hevige stormen en slagregens worden uit alle doelen van Noórd-Duitschland gemeld. In Saksen is groote schade aangericht! Hevige regenval. Naar het B. T. A. uit Warschau meldt, zijn een buitenwijk van Pleck en verschillende dor pen langs den Weichsel overstroomd. De scha de is aanzienlijk. D|e huiseigenaren van Petersburg. Do „Wetsjernjaja Krasnaja Gazeta" deelt mefde, dat in alle wijken van de vroegere hoofdstad die huizen worden teruggegeven aan de gewezen eigenaars. Honderden gebouwen zijn reeds op deze wijze aan de oude eigenaars teruggegeven (mèn moet daarbij rekening houden met het feit, dat men te Petersburg onder een „huis" iets geheel anders verstaat dan in Nederland; zulk een Rus sisch huis heeft vaak eenige tientallen woningen en bestaat vaak uit ,een hoofdgebouw met eenige bijgebouwen). Dank zij de denationalisatie, die nu doorgevoerd wordt, is er dus te Petersburg een nieuwe categorie van huizen ontstaan, n.l. parti culiere huizen. Na de feitelijke overdracht van de huizen aan de eigenaars zullen dezen van de autoriteiten officieele stukken krijgen, waaruit hun eigendomsrechten zullen blijken. Hiermede hebben de bolsjewiki dus openlijk erkend, dat hun stelsel van municipalisatie van huizen schipbreuk heeft geleden. De denationali satie is het gevdlg van "het feit, dat de comités, die nu de huizen 'beheeren, de huizen zoo hebben verwaarloosd, dat vele huizen onbewoonbaar zijin geworden. Het Centrale.Uitvoerende Comité heeft aan den komchoz (comité voor communale bezittingen) een circulaire gezonden, waarin voorgeschreven wdrdt de huizen, indien de eigenaren niet te. vinden zijn, aan hun erfgenamen en desnoods aan de feitelijke bezitters, indien zij aangetoond hebben dat zij voor de huizen goed kunnen zorgen, af te staan. Interessant Is de volgende bijzonderheid. Het schijnt, dat de sovjet-regeering vreest, dat de vroegere eigenaars zouden weigeren hun'bezittin gen terug te nemen. Onder de vroegere eigenaars heerscht de vrees, dat zij, zoo zij de huizen aan nemen, speciale belastingen zullen hebben te be talen. Om deze menschen te kalmeeren wendde eeen redacteur van Tie „Krasnaja Gazeta" zich tot den chef van den woni ngdienst, Maslenóiko.w. Deze zei het volgende„De vrees van de gewezen eigenaars is volkomen ongegrond. Bij het in liezit nemen van de huizen zullen zij slechte pachtgeld voo rden grond, die nu staatseigendom is, belas ting voor de gebouwen en assurantiegeld moeten betalen, d.w.z. zij zullen hetzelfde moeten beta len wat zij ook nu betalen. Het ligt niet in de be doeling van de regeering de gewezen eigenaars een speciale belasting of een zeker bedrag te laten, betalen." ''Gisternacht is het op ongeveer 50 Kilo meter Noord Oostelijk van Meinnel gelegen dorp Salanty op de kerk na geheel door brand verwoest. 150 Families zijn dakloos. Twee perdonem vonden den dood in de vlam men. Een spoorwegramp. Te Zoutrivier, op twee mijl afstand van Kaapstad, heeft een ernstig spoorwegongeluk plaats gehad. Vijftien lijken zijn reeds uit de ruime te voorschijn gehaald. Dertig personen zijn zwaar gewond. Het verkeer staat stil. Voor Huis] en Hof. Waakhonden. Een onzer lezers vraagt ons welk ras we hem aanbevelen, als hij een waakhond verlangt. We achten de vraag van genoegzaam belang om haar in deze rubriek te beantwoorden. „Waakzaam" zijn is vooral een kwestie van opvoeding, een deugd, die aan alle honden, van welk ras ook, in meerdere of mindere mate is bij te brengen. Noodig is, dat men van het dier geen straathond maakt, die overal thuis is, dat me nhem goed aan zijn verzorgers laat ge wennen en hem een gepast wantrouwen tegen over vreemden, eigen maakt. Sommige rassen hechten zich op bijzondere wijze aan verzorger eln huisgenooten en zijn! scherpzinnig van aard, waardoor zij zich vooral voor den dienst van waakhond leenem. Het zijn o a. Herdershonden, Bouviers (Vlaamsche vee drijvershonden) en Dobermann Pinchers. Deze rassen hebben ook vóór, dat ze gewoonlijk niet bang zijn, de huisgenooten, zoo noodig, tegen aanvallers beschermen en gevaarlijk zijn voor de broekspijpen van hen, die in het duister ivan den nacht het erf des meesters betreden. Men vindt onder de genoemde rassen ook schuwe en vreesachtige honden. Dat is echter gewoonlijk de schuld van den eigenaar. Som migen b.v. willen hun waakhond z.g. „schot- vast" maken en beginnen daartoe om het^ dier aan het geknal te wennen onverwachts een schot uit geweer of revolver te lossen, vlak bij het dier. Het gevolg is, dat de hond zich, half-dood schrikt en voortaan geen schot meer1 kan hooren of hij kruipt met de staart tusschen de beenen weg. Dat wennen moet langzaam! aan geschieden, te beginnen op grootere afj standen. Zoo is het ook met het zwemmen van hon den. Een bad in den zomer is heerlijk Voor een hond. Wie echter een jongen hond, die nog nooit gezwommen heeft .opneemt en in het wa ter gooit, die krijgt het beest er nooit meer uit zich zei ven in en als hij er eens mee over een bruggetje moet, dan kan hij het angstige dier er, tot spot en vermaak der omstanders, övet heen slepfan. Men behoort een hond eerst in wat plassen te laten poedelen, tenslotte met hemi spelende in ondiep water trachten te krijgen en zoo vervolgens; steeds uit eigen beweging dus. Een teef (vrouwtje) is over bet algemeen1 minder geneigd om uit wandelen te gaan dan; een reu (mannetje) waarom een teef voor waak hond te prefereeren is. Men denke er echter wel om, dat een teef om het half jaar in con ditie komt en dan moeten we haar in huis of in eein stevige schuur leggen gedurende een drietal weken. Men voorkome dan vooral, dat ze geen spoor op den straatweg achter laat, anders krijgt men veel last van 'honden, die vriendschapsbetrekkingen met haar willen aan- knoopan. Hebben ze toch de deur gevonden,, waarachter uw hond zit, dan strooie men, om vernieling te voorkomen, peper op den drempel. Bijen-was. Zoo langzamerhand zal het dwaalbegrip, dat bij is, wel verdwenen zijn. Was wordt niet als was, evenals honig, een verzamelproduct van de stuifmeel uit de bloemen gehaald en in 't korfje inaar de woning gebracht, maar uitgezweet door bepaalde organen, en is een omzettingsproduct van als voedsel opgenomen honig, evenals in het menschelijk lichaam uit zetmeelachtige stof fen vet wordt gevormd. De afscheiding heeft plaats door wasklieren. De eigenlijke uitscheiding van het was ge schiedt uit vier maal twee wasspiegels, voor komende aan de onderzijde van het onderlijf. Uit den wasspiegel komt het was in vloeibaren toestand te voorschijn en stolt daar tot onregel matige, vijfhoekige plaatjes, die niet steeds even groot zijn. Deze plaatjes worden door de borstelharen aan den binnenkant der achter pootten vastgespietst, doordat de haren die plaatjes doorsteken en vervolgens in een boog tusschen de middempooten door aan de voor pootten overgeven, die ze naar de monddeelen, brengen, waar telkens stukjes van de plaatjes worden afgebeten gekauwd en gekneed en overgegeven aam de wasbouwsters die er de cellen valn vormen. Het was wordt alleen maar uitgezweet bij hooge temperatuur door jong ebijem, de nood zakelijke temperatuur loopt van 3037 graden. Het uitgezweete was is zuiver wit, sams geel wit; langzamerhand wordt het was bruinachtig, vooral dicht bij de broedoellen. Het was-zweetem stelt aajn bijen hooge eisch- |en, door de verhoogde stofwisseling. Naar proe ven, door Huber genomen, kunnen 500 gram suiker, 30 gram was en evenveel honig slechts 20 gram was voortbrengen. Het is daarom, dat men de bijen van kunstmatig gegoten was- raten voorziet. Men spaart daardoor honig uit. De „echte bijenwas" die men koopt, zijn meest surrogaten. Hiet sterven van jonge kanaries. Een algemeene klacht istotdat ze uitvliegen gaal alles goed, maar zijn de jonge vogels uit gaat alles goed, maar zijn de jonge vogels uit de broedkooi overgebracht in de vluchtkooi en dus van de ouden gescheiden (op plm. 5 weken leeftijd) dan gaan ze dik zitten, vreten veel zaad en sterven na een paar dagen. Dat „veel zaad vreten" is mis, want inder daad eten ze niets en sterven ze den honger dood; ze bijten het zaad n.l. slechts stuk en verspreiden het in de kooi. Jonge kanaries zijn vaak nog onbedreven in het zaad-eten, ze ken nen het nog niet of de snavel is nog niet hard genoeg. Me nmoet ze eiken dag; behalve het zaad-menu, een behoorlijke potie ei-voer of in melk geweekt oud wittebrood geven. Het zaad moet uit drie deelen raapzaad bestaan en één deel gemengd. Het raapzaad iederen dag versch geven en is het door droogte te hard geworden, dan eiken dag de portie op een zeefje met koud water overgieten en wind- droog laten worden. Frissche raapstelen, wortelloof of spinazie in het middaguur als groenvoer, is zeer aan te bevelen. Gemeente ZUIDjSCHABWOUD'EL Geboren: Anna, d. van Hendrik Stins en Antje R,oos. Maria, d. van Hendrikus Bernardus van der "Vliet en Cornelia Schuyt. Lourens, z. van d an Wolthuis en Antje de Graaf. Jan Cornelis, z. van Dirk Witte en Catharina Groothuisen. Anna Adriaua, d. van Adrianus Komen en "Elisa beth Bakker. Overleden: Pieter Groenveld, 5 maanden. Trijntje Visser, wed. W, Glas, 75 jaren. Alfred Cornelia Kramer, 11 jaar. Ondertrouwd: jan Hink en Antje van Bergen -Teunis van Spengen en Pieternella Johanna van de Pol. Getrouwd: Pieter Appel en Anna Zijp. Nieo- laas Zijp en Catharina Appel. Jan Hink en Antje i7an Bergen. -Gemeente HARENKARSPEL. Geboren: Adriajnus Johannes, z.v. Petrus Ruiter en Catharina Maria Bleeker. Anna Catharina, d.v. Johannes Dekker en Elisabeth Divera Slijkerman. Co,itnielia Maria, d.v. Wil helmus Adrianus Ligthart en Catharina Boekei. Wilbelmina, d.v. Johannes Stoop en Catharina Tesselaar. Willem, z.v. Cornelis Boersen en Aafje Wester. Theodorus Johannes, z.v. Pieter Doodeman en Maria Witte. Johannes Johanna, z.v. Jan Dekker en Naatje Oudeman. Ondertrouwd: Klaas Manneveld, weduwn. v. Hendrica Kossem en Gerritje Dimmendaal. Gehüwd: Klaas Wit en Trijntje Wink. Ondertrouwd ear gehuwdArie Smit en Geer tje Bakker. Martinus Mattheus Hoogeboom: en Catharina Vlugt. Johannes Smit en Wil- helmina Bakker. I Overleden: leveml. aamgeg. kind van Cornelis Hoedjes en Anna Jacoba Bakker. Agatha Beemsterboer, 85 j., weduwe van Jan van Scha- gen. Levenloos aamgeg. kind van Hendrik Nicolaas Borst en Maartje Wijdenes. Jacob Burger. 69 j., echtg. van Neeltje Groen. Aldert Moras, 6 7j„ echtg. van Maartje Zutt. Marktberichten LANGEDIJKER GROENTEMARKT, 9 Juni 78000 Kg. aardappelen, Schotsche muizen 10.70—12.20, Drielingen 5.40—8, kleine 2.80-3. 10 Juni. 57400 Kg. aardappelen, Schotsche muizen: 9.10—12, Drielingen 5.70—6.30, kleine 2.10— 2.40, 11100 bos Wortelen 10.60—12.90. NOORDERiMARKTBOND. 9 Juni. 185 Kg. aardappelen: Schotsche muizen 10.20, drielingen 7. 10 Juni. 375 Kg. aardappelen: Schotsche muizen 8.70 11.70, drielingen 7.- j ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. 9 Juni. 1 Asperges dikwit '66.80.'dikblauw 43. —60.wortelen 10.2016.40, uien 2.104 30, j rabarber 10.40—18.70, alles per 100 Kg. bloem- kool 16.3022.20, bloemkool 2e soort 10.15 kropsla 0.602.40 komkommers 9.8014.90, alles per 100 stuks, aardappelen 10.-12.50, poste lein 10.15.spinazie '3.14.20, spercie- boonen 0.540.60, alles per 100 Kg. Aardbleien 0.520.68 per Kg. PURMEREND, 8 Juni. Eieren. Aan.de veilingen waren aangevoerd 115000 eenden- f4.30—4.70 en 76000 kippen- f 4.106.80 per 100 stuks. Kaas. Aanvoer '25 stapels fabrieks- f42 met merke f45.50, 72 stapels boeren- f44 met xnerk f49, 5 stapels goudsche met merk f48. Boter. Aanvoer 2326 kg. f 1.90—2 per kg. Vee. Aanvoer 436 runderen w.o. 210 vette, koeien f 0.75—1.10 per kg, melk- en geldekoei- en f160—375; 94 vette kalveren f 1—1.20 per. kg 490 nuchtere kalveren f 1028, 15 stieren, 67 paarden f 100—250, 260 .schapen f23—42,. 740 lammeren f12—20, 360 vette varkens: slachtvarkens f0.80—0.86, zouters f0.80—085 per kg., 38 magere f28—48, 218 biggen f20— 30 en 42 geiten en bokken. Handel m runderen, vette kalveren en schapen stug, vette varkens vlug. Pluimvee. Jonge hanen f0.102.50. Eieren. Kippen- f56; eendien- f4t40 per 100 stuks. BOVENKARSPEL (Station), 8 Juni. Aardappelen Schotsche f5.106, kleine 2.10 - - 2.80 p. baal, ,aangevoerd 5380 baal; le bloem kool 1517.40, 2e soort 10.^)12.30, 3e soort 4.104.60 per 100 st., aangevoerd 1120 st.

Nieuwe Langedijker Courant | 1926 | | pagina 3