C Schoolfeest Mr li Hoolplanten, Sbë 11 Hplain. Koolplanten te koop. Plom suil alm. Koken op eigen beurs. EVIHRUDE -SNEL VAN TU1ERGEN- gas is 20 a 25 goedkooper dan op Verhoogt Uw gasverbruik ten bate van Uw twee Tulpenrooders, Tandarts ZIJLSTRA Alkmaarsch Modemagazijn IANGESTRAAT 4 IANGESTRAAT 4 Kookt op Bakt Braadt jj Strijkt Verwarmt met PRIJS f345,00,--. zindelijk zonder stank gemakkelijk vlug goedkoop Nieuwstijdingen !j B n Een oneerlijke chauffeur. Toen de heer C. 3. «enige 'dagen geleden met zijn motorjacht een reisje van "Rotterdam naar Arnhem wilde maken, bemerkte hij1 reeds bij het begin van den tocht, dat er iets met den motor niet in den haak was. Naar de kapitein hemi ver telde, moest dit mankement het gevfitlg zijn van geknoei van den chauffeur van den heer S>., die aan boord was geweest, zoogenaamd om den mo tor na te kijken. De 'heer die zijn vrouw en'dochter aan boord had, Biocst in het Boerengat met zijn boot blijven liggen en kon eerst na de allernoodigste reparatie te hebben laten verrichten, den volgenden morgen zijn reis voortzetten. Eenmaal te Arnhem gearriveerd, werd vandaar uit, bJoot toevallig, omdat een klein-dochtertje te Rotterdam jarig was, het huis van den schoon zoon van den heer S. door hem opgebeld en in het telefonische gespTek deelde de dochter haar vader méde, dat zijn auto, een Protos, in de buurt "heen en weer reed. Had vader den chauffeur soms «enige d.pdracht ge ge verf? Op het ontkennende antwoord was schoonzoon een onderzoek in de garage gaan instellen en toen bleek, dat de chauf- léur j. G., op eigen gelegenheid den wagen uit^de garage, had gehaald en aan de heeren T. en B. had Verkocht voor f800. De politie werd gewaarschuwd en heeft den auto, waarvoor "kort geleden nog een bod van f 2500 was geciaan, in beslag genomen. De wagen is verzegeld en in de garage van de heeren T. en B. onder politietoezicht geplaatst. Dp chauffeur, die natuurlijk zoodanig aan den motor van het jacht had gemorreld, dat lang durig oponthoud voor den heer S. er het gevolg van moest zijn, waardoor hijzelf meer vrij spel had, had bovendien nog f85 onder zijn berusting. Met, dit geld en de opbrengst van den wagen is hij verdwenen. en duivelgeschiedenissen, die op de fabriek, waar zij werkzaam was, verteld werden. Eenige verdenking rustte al gauw óp haar,' zoodat men haar in 't oog hield. Na de ontdekking zijn de geluiden niet meer waargenomen. Een 13-jarig meisje uit Amsterdam logeerde bij familie aan de Haarlemmerstraat te Zand- voor.1 Dinsdagmiddag 3 uur was het meisje alleen thuis met de order miet uitte gaan, voor dat haar oom en tante waren thuis gekomen. Het meisje ging wandelen en schijnt in de duinen den weg niet meer te hebben kunnen, vinden; toen de bewoners van het huis thuis kwamen, vonden zij het kind niet. De politie werd onmiddellijk met de vermissing in kennis gesteld en met zes politiemannen en enkele burgers is men tot 12 uur 's nachts met lan taarns in de duinen blijven zoeken. Zonder resultaat. Gistermorgen ongeveer half 6 vond een bur ger toevallig het kind slapende in de duinen. Het meisje bleek inderdaad te zijn verdwaald; na heel lang rondloopen, was ze eindelijk van vermoeienis in slaap gevallen. Het raadsel te Roosendaal opgelost. De klopgeestenhistorie, die eenige dagen de Roo sendaalsche gemoederen verontrustte is thans o'p- gehelaerd. Bij informatie vernam de „Haagsche Crt." van den commissaris van politie aldaar, den beer A. M. Baselier, dat in den nacht van Zaterdag op Zondag de „klopgeest" ontmaskerd is. Eenige rechercheurs bevonden zidh weer ten huize van den metzelaar A. Verheyen, toen plot seling 'het geluid weer gehoord werd. Twee man stelden op de bovenverdieping een onderzoek in, waar men weer niets vonfl. Dloch de derde recher cheur, 'die benedên gebleven was, hoorde om kwart over elf het kloppen vlak naast zich. Snel belicht te hij den vloer met zij nelectrische zaklantaarn en daar zag hij dat ide 19-jarige dochter des huizes het geluid veroorzaakte, door met haar hak op aen grond te trappen. Het klinkt ongelooflijk, dat het meisje er in geslaagd is een groot aantal menschen te mislei den, doch zij deed het dan ook op zeer geraffi neerde wijze. i Terwijl zij aller aandacht afleidde, door te zeggen, dat zij 'het geluid „boven" hoorde, of op den wand, trapte zij ongezien op den bodem. Maar ook dan nog is het vreemd, dat men het bedrog niet eerder bemerkte. De commissaris ver onderstelde dan ook, dat de suggestie bij de fa milieleden en 'de onderzoekers geen kleine rol ge- speeld moet hebben. Zijn oordeel is voorts, dat het meisje het geklop niet bewust en opzettelijk ver oorzaakt heeft. Zij was reeds gedurende acht da gen zeer overspannen door allerlei sjvokverhalen Een arrestatie. De politie te Leiden heeft aangehouden twee bloemenkooplieden, verdacht van diefstal van bloemen ten nadeele van een kweeker aan, den, Hoogien Rijndijk aldaar ter waarde van ongev. f 1000. Brand op ee(tt kermis. In diein nacht van Maandag op Dinsdag, om, even over twijeeën, werd te Heerlen alarm ge maakt, dat de kermis, die daar sinds Zondag, aan den gang is, in brand stond. De heele lucht boven de stad was rood. Het is de brandwacht gelukt van den brand tot drie tenten te beper ken, n.l. twee van den heer Wolfijs uit Rotter dam en het waarzegsterstentje van den heer Abraham. Een groote carousel, die tegen bran dende tenten aanstond, is behouden. Ook is nog verbrand de woonwagen van den heer Wolfijs. De spiegelruiten van de firma Vroom en Dreesmann zijn door de hitte gesprongen. Geen der eigenaren van de verbrande inrich tingen was verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. f r Hoog water. Door den hoogen waterstand van den IJsel gaat langs de oevers dezer rivier, op -de uiter waarden, waarvan er vele onderkropen, een groot deel van het grasgewas verloren, juist vóór het tijdstip van het maaien. De schade is reeds belangrijk. 1 Branden. Een hevige brand woedde in een vogel- handel aan den Velzerduinenbuurtweg te Vel- seroord. Alle dieren in het huis kwamen in de vlammen om, w.o. 60 kanaries. Ook het naast liggend perceel brandde uit. Dé oorzaak is onbekend. De schade wordt door verzekering gedekt. Te Zwartemeer is door onbekende oor zaak de woning van J. H. Sulleman tot den grónd toe afgebrand. Te Borne is de schuur van den land bouwer S. te Buren afgebrand. Miet gedekt en hoofde. Qtf'was een wel zeer vreemd geval. I>a wet eischt, dat getuigen, die den eed' moeten afleggen, dit te doen hebben „overeen komstig hun godsdienstige overtuiging". En voor den Israëliet beteekent dit: de eed „met gedekten hoofde"'maar nergens staat hoe het hoofd „gedekt" moet zijn als het maar ge dekt is. Een sjawl is vroeger gebleken vol doende te zijn. Maandag kwam voor den politierechter te j Amsterdam een verduisteringszaak vóór van iemand, die een rijwiel, dat hij in huurkoop' j had, verpandde en die deswege was veroor-, deeld. Hij kwam in verzet én nu de zaak op- I nieuw diende, moest de rijwielhandelaar ko- men verklaren, dat verdachte, nadat de fiets J verpand was, nog iets had afbetaald. Deze» j rijwielhandelaar nu was Israëliet en toen de politierechter hem verzocht den eed af te leg- gen, dat hij de waarheid ear niets dan da waarheid zou zeggen, legde hij de linkerhand j plat op het hoofd, stak de beide voorste vin- I gers van de rechterhand op en zwoer - 1 Neen, zei de poliberechter, die meaide, dat getuige zijn hoed tn de wachtkamer had laten liggen, dat wordt wel eens meer gedaan, maai- ik kan dat toch niet toestaan. Haal uw hoed dan maar even. Maar ik heb geen hoed, edelachtbare. Ik oen in mijn bloote hoofd hier gekomen. Daar zat men nu, met een getuige, die geen hoed had en de wet van 1911. Maar mr. Reilingh wist raad. Hij maakte een aktemtasch leeg, deze werd den getuige op het hoofd geplaatst en aan de wet wies voldaan, de nieuwe eed was geldig. En mem beleefde een zeer vroolijk moment door het toepassen der wet in al haar ge-: strengheid. Wat zelden het geval is. Bedrogen. 't Gebeurde dezer dagen nabij de Neder lands-Belgische grens. Op den weg van Poppel (B) naar Goirle reed ee nman op een nieuwe fiets. In de verte ontwaarde hij een man, die„ naar zijn loopen te oordeelen, gebrekkig ter been was. Hij gevoelde deernis met den armen wandelaar. Toen hij hem 'had ingehaald, vroeg hij be langstellend, waar hij heen moest. De man ant woordde, dat hij te Goirle zou trachten de autobus naar Tilburg te nemen, teneinde vami daaruit zijn reis per trein voort te zetten. Je loopt zoo moeilijk, heb je soms pijn! in je bêenen? Ach ja, ik heb al sinds lang last van rheumatiek e nvooral bij het loopen komt mei dat zeer slecht te stade. De fietser stijgt van zijn ros. Weet je wat. Hier heb je mijn fiets, hoor. Ik heb jogne beenen en zal er best komen. Rijd jij maar naar Goirle en zet het rijwiel dan maar in café X, neer. O, u bent werkelijk te goed. Mag ik dat heusch wel aannemen? Och man, we zijn toch in de wereld om elkaar te helpen. De gebrekkige wandelaar aanvaardt het aan bod en het volgend oogenblik rijdt hij op de mooie fiets in de richting van Goirle.... De. goede leener vervolgt zijn weg, inwendig ver heugd zulk ee ngoed werk te hebben gedaan door zijn naaste te helpen. Te Goirle aangekomen, stapt hij het afge sproken café binnen. Men had daar geen fiets gebracht, evenmin was er ee nman geweest met een fiets. i Eien treiin zonder conducteur. J De ..Schoonhovensche Courant" vertelt de i volgende, miet onvermakelijke geschiedenis. Die spoorlijn GoudaSchoonhoven is er een i waarop het zee r gemoedelijk toegaat. Hoe berinneren we ons nog 'de dagen, waarin ge- wacht werd, omdat een passagier hijgend en j blazend aan kwam draven. Zaterdagmiddag stond te Schoonhoven de trein om 2.23 uur des namiddags tot vertrek- ken gereed. De Locomotief pufte en de machi- nist hing over de leuning om uit te zien inaar den chef. De'w.n. chef dacht dat alles in orde was, en gaf het signaal tot vertrek. En de locomotief i trok aan en snorde in de richting Gouda. Bij j Den Hem merkte de machinist wat vreemds Hij ging de zaak na en bespeurde, dat de j trein conducteurloos was. Den trein omkeeren I ging niet, dus doorrijden was.de boodschap. De machinist laadde fietsen in en verrichtte zooveel mogelijk de taak des conducteurs, maar kaartjes afgeven feoin hij niet, omdat hij ze niet had. In Bergambacht werd getelefoneerd naar Schoonhoven. Daa rwist men van niets, maar men adviseerde den machinist om daar te rij. den naar Stolwijk, dan zou men den conduc-: teur van den trein die uit Gouda kwam waar schuwen, dat hij op den trein van Schoonhoven moest overstappen. Zoo werd gedaan en in Stolwijk werd de trein SchoonhovenGouda bemand met een codnucteur. Toen ging de trein uit Gouda naar' Schoonhoven zonder conducteur. En konden ook daar geen kaartjes worden afgegeven. In Schoonhoven heeft men den verloren: geganen conducteur, weer opgepikt. Ongevallen. De 21-jarige onderwijzer A. v. L. wonende te Hilligersberg, was bezig met het nemen van een proef bij de natuurkunde-les op'dé Christelijke school aan de Fabrieksstraat te Rotterdam. Plotseling vloog een 'spirituslichtje .m brand, er volgde een lichte ontploffing van, de bij de proef gebezigde chemicaliën en een groote vlam sloeg een 12-jarige scholier in het gelaat en hals. De jongen is met ernstige brand wonden naar het ziekenhuis vervoerd en aldaar opgenomen. Het.toestel is voor onderzoek in beslag genomen. Bij het vischjesvangen in de Laakkade, ter hoogte van de Stieltjesstraat, geraakte de 10 jarige P. Z., uit de Alberdingk Thijmstraat te Den Haag door het verliezen van zijn evenwicht te water ffn verdronk. De 45-jarige A. W. N. uit de Josephstr. die Vrijdag aan boord van een- in de IJselhaven liggend stoomschip in een tien meter diep ruimi is gevallen, tengevoge waarvan hij een schedel breuk bekwam, is aan de gevolgen overleden. Een auto, bestuurd door mevT. Salzberg van Plilversum, waarin ook haar dochtertje en een Engelsche dame waren gezeten, is met flinke vaart onder Maartensdijk tegen een boom ge reden, waarna het voertuig van dezen tegen een anderen boom werd gesmeten en zeer werd beschadigd. Een chauffeur, die juist passeerde, verleende de eerste hulp. Mevrouw Salzberg en haar dochtertje kwamen er wonder boven won der goed afv Na in de R.K. Ziekenverpleging te Hilversum verbonden te zijn, konden zij' huis waarts keeren. De Engelsche dame brak een been. D.V. 13 Juni a.s. hopen onze geliefde Ouders I Klaas Wagenaar Aaltje Pasterkamp hunne 25-jarige Echtvereeni- ging te herdenken. Dat de Heere ze nog lang voor ons moge sparen, is den wensch van Hun dankbare Kinderen, KLAAS. EEP. GEERTJE. DIRK. ALI. Broek op Langendijk, 5 Juni 192b. Receptie Maandag 14 Juni 's av 7— 9 uur (o.t.) 'f/V Door dezen betuigen wij, mede namens onze kinderen, onzen harte- lijken dank voor de vele blijken van belangstelling, bij onze 40-jarige Echt- vereeniging ondervonden. Ps. KRAMER. G. KRAMER—Moeijes. Oudkarspel, Juni 1926. Direct gevraagd: voor 7.50 per 1000 regels, door K. WAGENAAR, Heerhugo- waard (Zuid). Huishoudster gevraagd, P.G., pl.m. 45 jaar, bij we duwnaar met eigen bedrijf Br. onder lett. B 610, bureau v.d. blad. Oudkarspel Ouders van schoolgaande kinderen, burgers van Oudkarspel, worden op geroepen ter Vergadering op Maandag 14 Juni, des avonds 8 uur (n.t.) ten lokale j van den heer C. VIS. I Punten van behandeling i 1Bespreking schoolreisje en rijtoer i 2. Verkiezing Commissieleden. Namens het Bestunr, C. J. DE WIJN, Voorz. P. HEERTJES, Secr. TE KOOP: 10000 bij C. SNIJDER, Huiswaard, gem. Koedijk. TE KOOP: 20000 Te bevragen bij Wed. A. LEEG WATER, lleerhugowaard (Zuid). Niet op Zondag. Roode en Gele om direct te leveren en Geensche Witte begin volgende week. Te bevragen bij Jb. GUTTER, Westdijk, Heerhugowaard is tot nadere aankondiging afwezig. brengt alle kleuren in groote groote en'kleine maten 11 11 KUNSTTANDEN Eli GEBITTEH. COHEN AMSTEL 18. AMSTERDAM, voorheen SINGEL 502. zal iederen DINSDAG van 9.30 tot 4 uur te spreken zijn hotel «CONCOR DIA® NOORDSCHARWOUDE voor het pijnloos trekken van tanden en kiezen. KUNSTTANDEN VOLGENS NIEUW SVSTEEM ZONDER GENEMEITEPLAAT. Oude en slecht vervaardigde kunsttanden worden door dit systeem billijk erbeterd. VOOR SPORT en BEDRIJF, onovertroffen, absoluut bedrijfszeker en duurzaam. 2ll P K NIEUWSTE type |4 W i!\ë Hoogspanningsmag neet in vliegwiel, Automatische omkeerbeweging, Verbeterde Tor pedo-constructie. DE BUITENBOORD welke BEWEZEN heeft, tevens ook voor SLEEP DIENSTEN uiterst geschikt te zijn. Alle EVINRUDE-Onderdeelen steeds voorradig. Desgewenscht gemakkelijke betalingsvoorwaarden EIGEN REPARATIE-WERKPLAATS - IMPORTEURS: - NIC. WITSENKADE 45, AMSTERDAM, TEL. 34645.

Nieuwe Langedijker Courant | 1926 | | pagina 4