r PSlfl ÜJJJÜL m niet Ondi mens z dank a spel, v< legenh< mejeste: Oudkai Niet lijk dat teekent hunne 121/2-ja lijk da Sint P 10 Juli GEV of eert bij W Langei Zeni is vani en me Moor Oorlogsinvaliden. De'Heer Peter Mp. Kay, een oorlogsinvalide, wien door het'gouvernement een kunstarm verstrekt was, is er na langdurige proefnemingen en met voorbeeldig ge luld in geslaagd den rijks-kunstarm zoo belangrijk te verbeteren, dat de kunsthand :n staat is om een speld op te rapen ien even gemakkelijk een schop kan hanteeren De Heer Me. Kay hééft thans een kunstarmen-fabriek- opgericht, welke o.a. ook voor het' rijk werkt, waarin alleen (oorlogsinvaliden werken. De Engelsche Koning raeht den Heer Mc. Kay onlangs een. bezoek en decoreerde hem met een ridderord. Verscheidenheid. De buitengewoon gunstige en verdienstelijke werking van Statistieken voor de Samenleving hebben wij reeds in een vroegere „verscheiden heid" geprezen. Er schijnen echter zóó ontzag lijk veel van dergelijke bureaus uit den grond op te rijzen, dat het noodzakelijk gevolg; con currentie en de daarmede in direct Verband staan de wedijver om toch maar zoo actueel (lees: bi zarre) mogelijk te zijn, niet kan uitblijven. Zoe wordt het ons tegenwoordig erg gemakkelijk ge maakt op de vojgende wijze: Laten we eens aan nemen, dat u, of uw zoon, of uw neefje iets in Kich voelen „werken". U begrijpt. het wel zoo'n gevoel van „ik kan dit of dat wel berei ken; ik voel roeping voor dichter, uitvinder, ge neraal, ja wat niet al?" En stelselmatig wordt dat gevoel aangekweekt; Spreekwoorden en hun toepassing, alles, wat voor zoo'n beroep of roeping noem het zooals u wilt noodig is, wordt geleerd;. Het is werkelijk hjeel interessant misschien er 'wordt geschaafd, gevijld, gewerkt, geploeterd zou er wel een spelletje van gemaakt kunnen en na veel moeite en inspanning lijkt het doel worden voor de badgasten én vacantiereizigers 11 nabij. Wacht even! Nu gaan we eens even op gedurende dezen schoonen zomer! om eens de statistieklijst kijken. Hoe oud bent u? En wat na te gaan hoeveel spreekwoorden wij: dagelijks was uw speciale roeping? U bent drie-en-dertig? gebruiken, die onmiddellijk door een ander spreck- Eh ip voelde iets voor Staatsman, Generaal, On- woord kunnen worden te niet gedaan. "Bijna ieder- derzoeker? Nu, mijnheer, het spijt mé, maar eein heeft bij een gebeurtenis van éenige beteé de Statistiek wijst uit, dat u daar nog lang kenis in zijn leven terstond een zegswijze klaar niet voor deugt. „Dé leeftijdsgrenzen van Staats- en heel dikwijls eene, die een beetje naar den som- liedan, Generaal», Onderzoekers, die iets beteeke- beren kant overhelt. Welnu probeert eens er nen, zijn gelegen tusschen de 65 en 75 jaar, zegt in 't vervolg een in de gediaohten krij'genj die de lijst. j een tintje vrool ijker klinkt. dien voorbeeld: „Vele O, maar u - voelde iets in u van den schep- koks bederven het eten". Neen! „Vele handen ma- pingsdrang, van den wil .om der wereld iets te ken het werk licht!" Of; „Stelt niet uit tot! schenken van groot nüt en nuttige grootheid!? mórgen, wat gij heden doen kunt." Uitstekend, Ook mis, mijnheer! Alle uitvindingen van be- maar soms is: „Geen zorgen voor morgen"' ook teekenis, zooals de maai- en bind'machine, de 1 niet zoo kwaad. gloeilamp, de naaimachine, de luchtdrukrem j Kom, nog steeds leven wij in een tijdi, die lijdt zij werden gedaan door menschen tusschen de onder de naweeën van de ontzettende botsing, die twee-en-twintig en' dertig jaar. U bent dus te heele volkeren heeft ontwricht. Laten wij niet jong voor het een, te oud voor het ander. U wilde bij de pakken neerzitten er is nog veel te u spec ia liseeren in den Kadiio? Te oud, mijn- doen en het is kort dag! Een klein beetje licht heer! Nieuwe vindingen doen. in het vliegmachine- erl vreugdiger levensbeschouwing zal ons geen wezen? Te jong, mijnheer! Wat een vreeselijke kwaad doen. En de eerste stap op den weg naar toestand! geluk en vrede is. om te zorgen, .dat wij zelf Wij wachten met smart' en in angst en bevén doortrokken raken van een echt Hollandsche ge- op de volgende lijst van de hoeren: Maar. die moedelijke levensvreugde die van "binnen uit op-' lijsten verschenen tot heden niet. Laten zij voort- gewektheid onder onze huisgenooten en medemen- maken! Hoeveel millioenen menschen loopen thans schen verspreidt, hun roeping mis! 1 De Staatsopera te Weenen. Humor in Beeld. Vrouwenrubriek. Een;Chemise-Enveloppe. EEN LEUKE AARDIGHEID! 'Diep terneergeslagen en treurig smeekte hij( haar, om toch haar antwoord te herzien. ,'Ala je -niet met me trouwt, Minnie, jaag ik me een' kogel door de hersens." ,(Och, nee, zoo iets verschrikkelijks moet je niet doen! Maar maar," voegde zij1 er naden- kend bij, ,,het zou wel eeu leuk grapje zijn" tegenover vader, die altijd beweert, dat je geen hersens hebt." 1 HIJ HAD! ER VERSTAND VAN! Meester: Nu, jongens, hier is ©en kleine op gave ''voor rekenen-uit-het-hoofd. Hoe oud is iemand op het oogenblik, die in 1888 geboren is? Wiimpie: Was het een vrouw of een man; mgester? Amerika's zwem kampioene. Gertrude Ederlee, houdster van vele Ameri- kaansche zwemrecords, zal in den loop der ko mende weken een tweede poging wagen om het Kanaal over te zwemmen. Verleden jaar moest zij den strijd tegen de golven na zeer veel tegen spoed opgeven. Wim: „Zeg, vader, vanmorgen zei een van de jongens op school, dat ik net was als1 u." Vader: „Zoo, en wat heb je gezegd?" Wim: „Niks, paHij1" was grooter, dan ik." Een van de prettigste en gemakkelijkste linge- riën is wel de hierbij afgebeelde chemise-enve- loppe, welke bestaat uit een combinatie van een zeer degelijke chemise en 'een pantalon, welke is ontstaan door een gedeeltelijke verlenging van het rugpand "der chemise, dat wordt vastgeknoopt aan den zoom van het voorpand, en dus de che mise aan de onderzijde verdeeld in twee pijpjes. D© chemise-enveloppe kan gemaakt worden van wasch zijde, katoen, batist, crêpe do ehine enz. Het patroon bestaat uit twee s'tukken en w'fei, een half 'rugpand en een half voorpand. Om het kleedingstuk te vervaardigen, heeft men onge veer 2 Meter stof noodig van 1 Meter breedlte en 5 Meter smalle kant of borduursel voor de garneering. Is de stof smaller dan 1 Meter, dan zullen er onder aan de zijnaden Koekjes moeten wor den aangezet, doch bij1 1 Meter breedte stof zul len de zijnaden en de schoudernaden de ©enigste zij'n. i Eén knippatroon voor dit model is verkrijgbaar in de maten 42. 44, 46 en 48 onder nummer 387B. Toen Nikkertje en Dikkertje in Tooverstad" waren aangekomen, viel het ben op, dat overal versieringen 'warén aangebracht en dat de stad zulk ©en feestelijk aanzien had. Zij vroegen een soldaat, die op wacht stond, wat'er aan 'de hand was en vernamen, dat de Koning van Sprookjesland vandaag zou trouwen en dat er een prachtige optocht zou plaats hebben. Dat was aet iets voor onze kleine vrienden! Zij gingen samen op de stoep wachten m, zoowaar, daar kwam in de verte een prachtige stoet aan. Voorop liep ie klokkenluider met een bei. 'Hip riep den inwoners van TooVerstad toe, lat ter eene van het huwelijk des Konings dien avond in het paleis een groot feest gehouden zou 'worden, waarbij alle menschen 'tegenwoordig zouden mogen zijn. Dén volgden de Koning en 'de Koningin, gezeten in ie hofkoets op een olifant. ,Op den kop van 'den olifant zat de heraut van ien Koning en in den stpet (volgden vele beroemde dames en heeren, waar van Nikkertje en Dikkertje er reeds verscheidene kenden van vroegere >nt,möetingen. Op den muur van "het paleis bemerkten onze vriendjes een klein mannetje, Humpie Dumpie genaamd, die met vlaggen zat te zwaaien- Hij zwaaide echter zoo hard, dat. hij' plotseling zijn evenwicht verloor en naar beneden viel! Dé soldaten vati den Koning snelden toe om hem te belpen, maar het baatte niet meer, want het mannetje was niet meer heel heel'te maken. (Wordt vervolgd).. NIET WAT PA VERWACHTTE. Nikkertje en Dikkertje in Sprookjesland.

Nieuwe Langedijker Courant | 1926 | | pagina 8