lii' lll.ii> Nationale Muziekwedstrijd te Zaandam Zondag is de Nationale wedstrijd vóór Harmo nie en Fanfarecorpsen te Zaandam, ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan van 'het fanfare corps Excelsior", beëindigd. Het beloop van den laatstee dag was als volgt: iMarschwedstrijd. Ie prijs R. K. Muziekvereen. „Harmonie", Zaandam met 54 punten; 2e prijs „Kunst en Strijd" Amsterdam, wet 52i/2 punt; 3e prijs „Oosterpark", Amsterdam, met 59x/4 punt; 4e pr. „Kunst, en Strijd", Utrecht, met 48 p. Eereprijs afdeeling Harmonie over het geheele concours „Kunst na Arbeid" Hoorn, met 581/2 P- Afdeeling Fanfare „Crescendo", Sloterdijk en Concordia Oostzaau, beiden met 51 punten, die om den prijs moeten loten. Fere-prijs over beide afd. „Kunst na Arbeid". Hoorn met 581/2 punt. Concours 3e afd. Harmonie le prijs R. K. Mu- ziekvereeniging „Harmonie", Zaandam met IOO1/2 punt. Derde afdeel. Fanfare, le Prijs „Gan,»t door Kunst", Noerdschafwondii met 105 punten- Tweede afd. Fanfare, le prijs H.U.G.O. Heer- hugowaard met 102 punten. Tweede afd. Harmonie, ,2e prijs R.K. Harmonie ,jSit. Caeeilia" te Velsen met 89 punten. Fierste afd. Fanfare 2e prijs „Oosterpark" te Amsterdam mét 87i/2 punt. Eerste afd. Harmonie, le prijs „Kunst en Strijd te Utrecht met ÏOO1/2 punt; 2e prijs Metaalbew. Harmonie „Kunst en Strijd" te Amsterdam met 85 punten; „Aurora", Koedijk met 94 punten; en „Winkels Harmonie", Winkel met 8iy4 punt. Eerste afd. Harmonie, le prijs „Zaanlands Ka pel" te Koog aan de Zaan met 100 punten; „Wes ters Harmonie Corps" te Amsterdam met 101 punten en „Excelsior", Noords:harwcu<l|e met 108 punten. NO ORUSiC HARW O U DE. Prijzen behaald!. Het R.K. Fanfarecorps „Genot door Kunst", heeft Zondag onder leiding van den heer H. A. Maas op het groot nationaal Concours te Zaandam een eerste prijs behaald met 105 punten. In den eere wedstrijd werd hun den'tweeden prijs toegekend met 511/2 punt. - Aangezien dit corps nog zeer veel jonge krach ten heeft is dit wel een mooie prestatie. HEER HUGO WA AR,Dt Onder leiding van zijn uitstekenden directeur, den héér Anderson te Alkmaar, heeft ons fanfa recorps „H.U.G.O." Zondag j.l. dieelgenomen aan het groote concours te Zaandam. Werd reeds eerder dit jaar met succes aan een concours' deel genomen, ook ditmaal valt weer een mooi succes .te boeken. In de tweede afd. fanfare toch behaal de het corps met 102 punten een eersten prijs, terwijl mede een eerste prijs werd'behaald in den eerewedstrijd en wel met 53y2 punt Mag gewezen worden op den ernst, welke bij, de oefeningen door Ide leden aan den 'dag wordt gelegd, een groot deel van het succes mag toch stellig worden toege- sclireven aan de uitstekende leiding van den heer Anderson. Naar we vernemen, krijgen we binnen kort een concert op het sportterrein. NOOR DSCH AR WOUDEi HARMONIE „EXCELSIOR." Op het concours te Zaandam gehouden den eer sten prijs met nog twee andere corpsen, doch on- ,ze „Harmonie" met het hoogst aanval punten, nl. 108. Dit is wederom eene schitterende overwinning een bewijs evenzeer voor de uitnemende leiding. Een inwoner van Noordscharwoude, de Heer E. Bos, had zijn twee postduiven met het gezelschap meegegeven, dat, na den wedstrijd, waarin her schitterendste resultaat werd behaald, de duiven losliet, die een luim half uur daarna alhier aankwa men en de verblijdende tijding meebrachten. Gauw naar het bureau van de krant en weldra prijkte met groote letters op het daarvoor bestemde bord de naam der vereeniging met het behaalde succes, j Onze hartelijke felicitatie. FËUBÜLETON Uit den Omtrek Provinciaal Zangers feest. Het prov. zangersfeest, uitgeschreven door den Bond van arbeiderszangvereenigingen in Neder land, Zondag te Alkmaar in 'den Stedelijken Mu- ziektuin gehouden, is een groot sucoes geweest. Aan het feest werd deelgenomen door tal Van koren met samen ruim 1000 zangeressen en zan gers. Des middags werden bestuur en afgevaardig den, ten stadhuize door het gemeentebestuur ont vangen en door dén burgemeester, hnr. Wl C. Wendelaar toegesproken. De bondsvoorzitter dank te voor de sympathieke ontvangst. Hierna werd, begeleid door Twee muziekkorp sen, een optocht door de stad gehouden en "het feest in den muziektuin ingezet "met de uitvoe ring van een tweetal ensemble-nummers. Des avonds werd het zangersfeest voortgezet. Nieuwstijdingen 25) De Wenteltrap „Heelemaal niet." protesteerde ik. „Die zaak zit zoo," ging hij; voort, blijkbaar er op gesteld om zich te rechtvaardigen „ik heb dut nieuwtje gehoord zooals we zooveel hooren via de keuken. De chauffeur van Walker Wal ker is een veel deftiger kerel dian ik' en rijdt rond in oen keurige auto nu, zijn chauffeur komt wel eens bii onze dienstbode en hij heeft haar het haele verhaal verteld. Het kwam mij nogal waai-schijnlijk voor, omdat Walker hier verleden zomer erg veel kwam, toen de familie Armstrong hier 'woonde en bovendien verbelde Riggs, zoo heet de chauffeur van Walker, een heel waar schijnlijk verhaal over <ien dokter, die aan den voet (Van den heuvel, hier vlak bij, een huis liet bouwen. Ce suiker, als 't u blieft". De Idokter was klaar. Nog even schudden en het proces was afgeloopen. Het was 'een droom van goud en wit. De dokter rook er eens aan,. „Echte eieren, echte melk en een klein beetje echte whiskey", zei hij. Hij (drong er op aan om het zelf naar boven te brengen, maar onderaan die trap bleef hij staan. „Riggs zei dat dè teekening voor het huis al klaar was," zei hij, weer op het oudé onderwerp terugkomend. Huston was de architect. Ein na tuurlijk geloofde ik ham." j f 1 „.Dokter," vroeg ik „kent u hier in de buurt iemand die Carrington heet? Nina Carrington?" „Garrington Hij fronste het voorhoofd. „Car rington? Neen, een familie van dien naam herin ner ik mij niet. Bij de bleek hebben wel Coving- y^Neen, de naam was Carrington," zei ik en daarmee was het onderwerp afgehandeld. Gertrude en Halsey maakten dien middag een lange wandeling en Louise sliep. Ik wist met mijn De 63ste verantwoording van de Algemeene vereenigde commissie ter leniging van rampen door watersnood in Nederland vermeldt een totaal-ge neraal van f4.523.638, waartoe het Ned. R. K. Huisvestingscomité tot dusver f 734.623 heeft bij gedragen. Curacao heeft r.iet onder willen doen voor an dere plaatsen om mede hulp te brengen aan dege nen, die door den watersnood zoo zwaar getrof fen zijn Het Curacaosche comité heeft de mooie som van f5.656.25 bij elkaar weten te krijgen op de .Isla en in de stad. Dit bedrag zal aan'de Al gemeene commissie voor den watersnood worden toegezonden. Zondagmiddag te 5 uur heeft in de Nieuwe Vogelenzang te Rotterdam een bloedige vechtpartij plaats gehad tusschen twee vrouwen, dea 49-jarige M. L. en de 42-jarige J. W. A. G. beiden Wonend in hetzelfde pand aan de Nw. Marktsteeg aldaar.. Laatstgenoemde heeft haar buurvrouw uit „brood nijd" met een aardappelmesje een groot aantal stekeni n hoofd en armen toegebracht. Het gebeurde heeft zich als volgt toegedragen: Op genoemd tijdstip kregen de vrouwen een he vige woordenwisseling op straat. De twist liep zoo hoog, dat vrouw G. naar haar woning toeliep en uit de keukei» een mesje haalde waarmede zii als een razende haar tegenstandster te lijf ging. Een omstander slaagde er eindelijk met groote moeite in haar het wppen te ontrukken. Onmiddellijk werd de geneeskundige dienst ge waarschuwd welke de hevig bloedende vrouw naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerde, waar Czij verbonden werd. De daderes werd door een inmiddels gewaarschuwdan politieagent gearres teerd en naar het politiebureau Lange Torenstraat overgebracht, waar zij in bewaring is gesteld. Nadat de wonden van vrouw L. verbonden wa ren is ook zij. aldus „De Crt." naar het politiebu reau gebracht. Een typhnsbaeillendlraagster. De ontsmet li ngsdienst te Deventer heeft een gevaarlijken typhushaard ontidekt, welke men thans tracht onschadelijk te maken. ,-De dienst werd in het naburige Twello ontboden Voor een ontsmetting wegens het voorkomen van typhus. Daar was, in Maart 1926, een man ziek, erkzaam in een der fabrieken. Wegens typhusgevallen in zijn familie dacht men eerst aan familie-infectie, totdat men, door het voorkomen van gevallen te Apeldoorn en Deventer, bij menschen, die wel eens aan de fabriek kwamen, de fabriek in het oog hield. Een onderzoek leidde tot de ontdekking, dat een 68-jarige vrouw, bij den fabricant inwo nend, baccillendraagster was, vermoedelijk reeds 50 jaren lang, wat was af te leiden uit het steedis voorkomen van typhusgevallen in haar omgeving. Zij zelve had óp 19-jarigen leeftijd aan typhus geleden. Te Twello zijn thans nog twee typhuspatiënten. tijd geen raad! en begoot weer .met iets wat den laatsten tijd een gewoonte van mij was gewor den ik ging zitten om eens over alles' na te dfenv ken. Het, resultaat van mijn overpeinzingen was, (dat ik plotseling;opstond en naar de telefoon liep. Ik 'had een vreeselijken hekel gekregen aan'dien dlokter Walker, dien ik nooit gezien had en- waar van beweerd werd, dat hij met Louise Armstrong verloofd Was. Ik kende Sam Huston heel goed'. Jaren gele dien,, toen Sam nog heel wat jonger was, en voor h'ij 'met Annie Endicott trouwde kende ik hem nog veel "beter. Ik aarzelde dus geen oogenblik met 'hem op te bellen. Maar toen de kantoor-4 jongen den particulieren secretaris had geroepen en die hooggeplaatste persoon er in had toege stemd mij met zijn chef aan te sluiten, wist ik eigenlijk niet erg goed, hoe ik moest beginnen. „Zoo, 'hoe gaat het er mee, R,achter', zei Sam opgewekt. „Moet ik nu eindelijk een huis voor je bouwen?" E(en grapje van hem, wat al minstens twintig jaar oud was. „Misschien later," zei ik. „Op 't oogenblik wou ik je alleen maar iets vragen, wat mij1 eigen lijk niets aangaat." „Ik merk wel, dat je in de laatste kwarteeuw niet veranderd bent, Rachel." D|it moest weer een grap verbeelden. „Vraag madr op ik zal je graag van "dienst zijn, als je mijn "huiselijke aangelegenheden maar met rust laat. „Probeer eens een oogenblik ernstig te zijn!" „en vertel me eens: heeft jouw 'firma in den laatsten, tijd een teekening moeten maken voor een 'huis voor dokter Walker uit Lasanova?" „Ja." „Waar zou dat gebouwd worden? Ik heb er een speciale reden voor om dat te vragen." „Ik meen op terrein van de Armstrongs. Meneer Armstrong zelf is er over komen praten en ja, dat weet ik ook wel zeker het huis zou bewoond worden door de dochter van den heer Armstrong, die met dokter Walker verloofd was." Toen de architect naar- de verschillende leden De ontsmettingsdienst heeft den oritemettings- haard geducht onder handen genomen. De bacil- 1 llendraagster is opgenomen in de barakken te De venter, waar pogingen in het werk worden ge steld, haar te bevrijden van haar gevaarlijke ba- cillen. 1 Valuta concurrentie. Zooder het te merken, zijn we opnieuw in een valuta-periode terecht gekomen, zegt de corres pond. van de „Msb." te Maastricht. Toen Duitsch. land, nu België. Luik begint 'voor Zuid-Limburg te beteekenen was destijds Aken was: de groote inkoop centrale. Eiken avond kan men uit de te Maastricht arrivoerende, treinen stoeten van met allerlei pakken beladen koopers Zien arriveeren. D: etreinen komen te laat binnen, want de douanen te.Eijsden hebben nu" druk werk. De Luiksche magazijneu en café's hebben af en toe haast even veel Limburgseh als Waalseh publiek. Dé z.g. vrije markt te Maastricht, welke op Woensdag wordt gehouden, is plots tot enormen bloei gekomen. Op dit punt toont zich de Belgi sche Valuta-concurrentie veel gevaarlijker dan de Djfitsche, want de Belgen komen zelf hun waren brengen. Woensdags in den vroegen morgen ko men ze, met 'Fordjes en karretjes, met groote "kof fers en kisten naar Maastricht. Ze rukken aan van Verviers, Luik, Visé, Tongeren, "Hasselt Mae- seyk, met schoenen, garen en band, stoffen "(een mansbroek voor een gulden"!) en keukengerei. In edn laatsten tijd zien we een waar koek-offensief. Peperkoek en wafels beginnen een specialen hoek van het geheel met kraampjes en uitstallingen jgevulde enorme marktplein in te nemen. "De pe perkoek wórdt verkocht van 40 cent per kilo, de wafels van 6 voor een kwartje. In alle talen' schreeuwen, zingen en gillen de verkoopers, den lof hunner waren. In echt „Vlomsch", Waalseh, 1 Fransch, waarnaast zich 't Joodscih-Hollancteeh toch nog immer gelden laat. Het Limbuxgsch hoort ge nauwelijks meer onder de verkoopers, want'het inheemsche element 'bij de venters ver dwijnt tusschen al dat vreemde. Om de kakelbont hei dte completeeren leuren er nog wat Algerijn- sche of Turksche „Chouks" hun kleedjes, negers (hier Krabbia's genoemd) hun „goed'-voor-deborst" en enkele Chineezen of Japanners hun papier knutselarijen. Voor toeristen die Zuid'-Limburg bezoeken, kunpen we een wandeling over "de z.g. vrije markt wel aanbevelen, het is een bont, groot en zeer levendig schouwspel. De middenstand is er natuurlijk minder dóór gesticht. De winkeliers ondervinden groote schade en zinnen op een actie tot wering dezer concur rentie. De groote bakkerijen, die peperkoek leve- 1 ren, hebben van wege deze valuta-concurrentie reeds een tiental arbeiders moeten ontslaan, j De minister van A. H. en N., is bereid, met spoed een nader onderzoek naar een mogelijken abnormalen invoer uit België en 'Frankrijk en j daarvan ondervonden nadeelige gevolgen te doen j instellen en het resultaat daarvan pan de Kamer j mede te deelen. i Ongevallen. 1 Zondagmiddag omstreeks vijf uur is de 15- jarige W. L. uit Leiden ter hoogte van het Zee- hospitum te Katwijk bij het baden in zee ver,- I dronken. 1 Te Bussum is een knaapje van 1I/2 jaar met het hoofd voorover in een rioolput gevallen en 1 gestikt. Het knaapje had zelf de deksel verwijderd Te Sliedrecht passeerde de motorboot „Risi- i co" door de Noord. Het schip was op weg naar I Babel, om aardappelen te halen. De knecht stond aan het roer. Toen de schipper, Hilgers uit I Gouda, eigenaar van die boot, van "beineden aan J dek kwam, om den knecht zijn boterhammen te geven, verloor hij 't evenwicht, sloeg over "boord en verdronk. De verdronkene laat een vrouw en 3 kinderen achter, waarvan de oudste 7 jaar is. Te Gendringen is een der firmanten Spoor van de steenfabriek door een drijfriem gegrepen en eenig? malen rondgeslingerd. De heer 8. werd ernstig gekwetst, hij kreeg o.m. een beenbreuk. Zijn toestand is zeer ernstig. Een groep jongelui van de afdeeling Rot- terdam der A. J. C. was naar "het strand bij Kijkduin getrokken om daar den dag dóór te breu. gen. Moe van een lange wandeling wilden de jon gens en meisjes zich eerst wat verfrisschen door een bad. Ongeveer op de grens van Monster 011 Den Haag ,bij landhuis 21, begaven ze zich te water, meldt het „N. v. d. Dl" Allen keerden terug, op één na, het 18-jarigo meisje G. G., zij zwom in de omgeving van de pier, waar de zuiging van het water zeer groot was .Plotseling zagen haar kameraden, dat ze werd weggezogen en in zee verdween. De lg. jarige J. B., die gekleed op de pier stond, sprong onmiddellijk te water om te trachten zijn vriendinuetje te redden. Ook hij échter werd door den stroom meegesleurd. De op het strand staan- den konden uit den aard der zaak weinig hulp bieden. Natuurlijk heerschte 'onder hen groote verslagenheid. De lichamen der verongelukten zijn nog niet aangespoeld. Nabij den spoorweg-overgang op Sen Rijke- straatweg naar Venlo is te Roermond een ongeluk 1 gebeurd, waarbij drie personen gewond werden, j Fen vrachtauto van den heer A. Bams, uit Maas tricht, waarin een .viertal personen was gezeten, naderde met een vaart van ongeveer 30 K.M. uit de richting Venlo, naar het „N. v. d. Dl" meldt, De wagen reed tegen de afsluitboomen van den overweg, welke gesloten waren, juist op het mo ment, toen met een snelheid van circa 70 K.il. de sneltrein uit de richting Venlo naderde. De afsluitboom werd uit zijn verband gerukt en doo rden schok gedraaid. Het voorste gedeelte geraakte met kracht in een der laatste wagens I van den trein. I11 één coupé, waarin drie personen zaten, wer- den alle drie door den zwaren boom getroffen. I Oogenblikkelijk trok een der reizigers, die in een andere coupé was gezeten, aan Üe noodrem, zoodat de trein een 100-tal meters vérder tot stilstand kwam. De heer D. D. Schraaij, uit Geldermalsen, bleek een gecomplioeerde beenbreuk bekomen 'te hebben. Hij moest, nadat ter plaatse de eerste j hulp was verleend, in het hospitaal te Roermond j worden opgenomen. De heer Larchen, uit Simpel- veld, werd' niet zoo ernstig verwond. Hij kon, zij het met moeite, zijn reis vervolgen, ten einde zijn woonplaats te bereiken, j De heer Broekman, uit Leerdam, werd'eveneens niet zoo erustig gewond. Hij brak zijn reis even- wel af en keerde naa rzijn woonplaats terug. In den getroffen spoorwagen werd1 en vlij groot gat 1 geslagen, ie auto werd niet beschadigd. Deze is vanwege de Justitie in beslag genomen. De pas sagiers, welke in den auto gezeten hadden, kwa- i men met den schrik vrij. De trein bndervond een 1 vertraging van tien minuteen. Buitenland van mijn familie had géinformeerd' en tenslotte I Laid afgebeld, was ik zeker van één ding. Louise Armstrong was verliefd op Halsey, en de man met wien ze zou trouwen was dokter Walker, j Bovendien was dit niet iets van den laatsten! tijld de beslissing moest al een poosje gieledien. ge vallen zijn. 1 Er moest een of andere verklaring voor zijn I maar wélke? Dien dag vertelde ik aan Louise den inhoud j van "het telegram dat meneer Harton 'open ge maakt had. Ze scheen het te begrijpen, maar ik heb nog nor:-i< 200'v droevig gezichtje gezien. Ze zag er uit als een misdadiger, die alle kans op gratie heeft zien verIwijnen den dag'der executie met rasse schreden ziet naderen. HOOFDSTUK XV. Liiddy slaat alarm. Dien volgenden dag, Vrijdags, vertelde Gertru de aan Louise dat haar stiefvader gestorven was. Zte deed het zoo voorzichtig mogelijk eerst' zei ze dat hij erg ziek was en tenslotte dat hij was overleden. Louise nam het nieuws op zeer onver- wachte wij'ze op-, en toen Gertrude mij kwam ver- tellen hoe het gegaan was, was zij er eigenlijk een beetje verontwaardigd over. „Ze lag mij maar aan te staren, tante Ray," zei ze. „Ik geloof heusch dat ze er blij om was, blij! Eu ze is te eerlijk om zich' anders voor te I doen dan ze is. Weet u wat voor soort man die meneer Armstrong was?" Hij was een schurk en teen tyran. Gertrude)" zei ik. „Maar van één ding ben ik overtuigd. Louise zal nu wel om Halsey pturen dn alles weer goed maken." W;ant Louise had den heelen dag geweigerd om Halsey te zien so de jongen was wanhopig Dien avond waren Halsey en "ik samen rustig een uurtje bij; elkaar en ik vertelde hem toen verscheidene dingen; over het verzoek, dat we ge kregen hadden om Zonnehoek te verlaten. Over het telegram voor Louise, van praatjes die er gingen over een huwelijk van Louise met dokter Onweer in Duitschland. i Zondag woedde in de omgeving van Troppau een ontzettend onweder. De wolkbreuk en de 1 langdurige aanhoudende regens verwoesten den geheelen oogst- Vele dorpen zijn overstroomd. Talrijke persoaen zijn dakloos. De watermassa's drongen ook een mijnschacht binnen. Twee arbei- j ders konden aanvankelijk niet meer bevrijd wor- i 'den, doch na 3 uur werden zij gered. Die aardschokken in Sumatra. Officiéél wordt gemeld, d*t in het onderdistrict i X (Sepoeloeh) Kota, waaronder inbegrepen Pa- dang Pandjang, door ae plaats gehad hebbende aardbeving totaal 1709 huizen Zijn 'ingestort of zwaar beschadigd. I Van den gouverneur-generaal van Ned. Indië i is Zaterdag het volgende telegram ontvangen uit Wel tevreden, verzonden vermoedelijk op 9 Juli: J Resident (van Pandang) seinde nader aantal j Walker en tenslotte vertelde ik hem van het 1 gesprek dat ik den vorigen dag niet haar gehad had. j Hij zat achterover in een grooten stoel, met zijn gezicht in Me schaduw en ik liad zielsmede lijden met hem. Hij was zoo groot en zoo jongens achtig. Toen ik klaar was haalde hij diep adem. „Wat Louise ook doet," zei hij', „ik laat mij - door niets overtuigen, tante Ray, cÜat ze Ti iet van mij houdt. En tot twee maandien geleden toen zij l au iiaar mooier op reis gingen was ik die geluk kigste man ter wereld. Toen kwam er verantte ring; ze "schreef mij, dat haar familie tegen ons huwelijk was, dat ze nog ne't zoo voor mij voeldie I ais altijd, maar dat er iets gebeurd was, dat haar j ideeën over de toekomst had veranderd. Ik móest maar niet schrijven voor zij mij schreef, en wat i er ook gebeurde, over haar moest ik altijd zoo goed mogelijk dénken. Het klonk' als een raad seltje. Toen ik "haar gisteravond zag was het het- 1 zelfde liedje, alleen misschien nog wat erger. „Halsey." vroeg ik, „heb je eenig idee van dea aard van het gesprek tusschen Louise Armstrong 1 en Arnold op dien avond voor bij vermoord werd!, j „Het was een stormachtig onderhoud!. Thomas 1 zegt, dat hij een paar maal op liet punt heeft ge staan om de kamer in te gaan, zoo bezorgd maak te hij zich over Louise." I ;,En dan nog iets, Halsey," zei ik, „heb 1® 1 Louise ooit hooren praten over een vrouw die Carrington heette^Nina Carrington?" „Nooit," zei hij positief. Want- al deden we nog zoo ons best, onze g®' dachten kwamen toch telkens weer terug op dien vreeselijken Zaterdagnacht en den moord. BiJ^ ieder gesprek kwamen we er op terug eb we voel den allemaal dat Jamieson het er op abnlegd® John Bailey tot schuldige te maken. Het feit da de detective er niet was, stelde ons niet bepaal gerusthij hal bepaald een spóor gevonden in stad, anders zou hij wel teruggekomen zijn- (Wordt vervólgd)-

Nieuwe Langedijker Courant | 1926 | | pagina 2