f iu "f TWEEDE BliB. Zaterdag 17 )iili 1926 Wat er om ons heen gebeurde Uit den Omtrek. MODERNE JEUGD Plekken op de huid puistjes en zweertjes Kloosterbalsem I Vacantie Ei zijn weinige genoegens, die met zooveel ver engen worden tegemoet gezien als de jaarlijksche vacantie. Zeer vaak echter is de teleurstelling, als de pret genoten is, even aanmerkelijk. Is de vacant'o-vreugde verstoord geworden door l'èt weer, door ziekte of door ongelukken, dan zijn dat oorzaken buiten het bereik van onzen wil ei? is er althans geen reden tot zelfverwijt; maar meest al brengt de vacantie desillusie door onze eigen £thuld, hetzij n.l. door een verkeerd begrip om trent het doel van een vacantie, hetzij door de jceuze van een program, welks uitvoering de draagkracht onzer financiën te boven gaat. Wat het doel der vacantie betreftwe behooren door een ongewone ontspanning ons voor korten of langeren tijd aan den sleur onzer dagelijksche bezigheden te onttrekken en daardoor aan geest en lichaam een fust te verzekeren, die in staat stelt om straks weer met nieuwe energie Onze plaats in het maatschappelijk gareel te hernemen. Wie dus van de vacantie het idee heeft, dat hij ,d'r eens uit moet" die ziet de zaak juist in, maar wie onder uitgaan verstaat,, dat hij de be schikbare vacantiedagen behoort te besteden om trein, boot, auto, fiets of welk vervoermiddel ook, zooveel mogelijk plaatsen en streken af te jakkeien, die streeft zijn doel glad voorbij. Niet alleen schuilt in dat afjakkeren allerminst een genot wat men vooral achteraf eerst beseft maar men keert van zijn vacantie terug, meer vermoeid dan men zijn werkjaar beëindigde. Wat de keuze van program betreft, deze moet afhan kelijk zijn van onze finantieele positie. Vacantie- tochten zijn helaas voor vele menschen een gele genheid om te geuren, om- zich een maatschap- pelijken welstand te pretendeeren, dien ze in wer kelijkheid niet bezitten; pikanterie, naijver ten op zichte van vrienden of kennissen zijn gewoonlijk dc drijfveeren. Ze leven een paar weiten royaal en 'liggen dan verder om het eens populair uit te drukken - een jaar lang krom om het finan- tieel evenwicht te herwinnen. Het vooruitzicht diër naweeën vergalt-bovendien reeds de duur gekoch- ,te vacantie-genoegens, terwijl ze nog genoten wor den. j Wie op vacantie gaat, moet zich door niemand laten' raden, alle maatschappelijke oordeelen en vooroordeelen van zich af zetten en z'n genoegen uitsluitend zoeken in zaken, waarin men een wer kelijk plezier schept, doch waarvoor men in nor malen tijd geen gelegenheid heeft. De een zal willen visschen, een ander kalme fietstochten ma-: ken, een derde zeilen, een vierde de poëzie van bosch, hei' óf strand willen zoeken, alles naar eigen smaak, karakter en liefhebberij. Welnu, laat u niet weerhouden door de» gedachte wat uw vriend, uw buurman, uw collega er wel van.den ken zal, doet uw eigen zin. Dan alleen zal uw vacantie een te waardeeren ontspanning worden, aan uw lichaam rust brengende en aan uw geest de afleiding, die voor een opgewekte herleving noodig is. Laat u uw vacantie-genoegens niet bederven door een slaafsch volgen van gangbare gebruiken. Vele menschen meenen, b.v. dat als ez in een vreemde stad komen, hun eerste schreden gericht moeten worden naar musea en historische bouw werken. Als u daarin genoegen hebt: prachtigI Maar emn moet ze gewoonlijk zien die gezichten van menschen, die moe, loom en lusteloos de trap pen van het museum bestijgen. Van die gezichten leest men af, dat de menschen- een „offer" gaan brengen, een offer aan de burgerlijke convenance, dat ze zich voor schilderijen, oudheden of mid- deleeuwsche bouwwerken allerminst interesseeren, rnaar met looden .schoenen een plicht vervullen door het .algemeen gebruik" opgelegd. Och men schen, maak u toch los vail al die vormen. Viert vooral in uw vacantie de vrijheid." Als ge u ab soluut niet voor schilderijen en andere kunstwer ken interesseert, welnu gaat dan visschen of met uw kinderen stoeien in bosch en hei. Voor het houden van een prettige vacantie is geen dikke buidel met geld noodig, wél zijn enkele vrije dagen heel welkom. Trekt dan naar buiten, met vrouw en kinderen om jong te zijn. met de jeugd en blij met de blijden. Maar lieve deugd, laat die Zondagsche pakjes thuis, want ze zijn eei? bron van narigheid. Moeder loopt telkens te waar schuwen van ,,pas op" en ze betrekt tenslotte ook vader nog in haar misprijzingen, omdat die nou- hcelemaal-niet-r's-uitkijkt-wat-die-jongens- uitvoe- ren. 's-Avondp terug van de reis, zijn vader en moe der zenuwziek van het verbieden en de kinderen voelen zich beklemd omdat ze nimmer zoo in het gareel hebben moeten loopen als juist op dezen vacantiedag. Eens per jaar moet het vacantie zijn, Ms het moet zonder vrije dagen. Dan spreken we ngo af: van.... totnemen we vacantie. Eiken vnien Zaterdagmiddag en alle aVonden benutten Wt daartoe dan. We maken een program op van wandelingen in bosch en hei, van speeltuin, een roer hochtje, een pic-nic, we gaan vliegeren met de kinderen, den dierentuin bezoeken, allemaal din gen, die weinig kosten en ons het vacantiedoel Oor ontspanning tot nieuwe energie" kunnen doen bereiken. Gedenkt het echter welvooral in de vacantie vei krijgt men zonder vrijheid g?en blijheid. BINNENLAND. Ben 3oen van deze maand zullen in ons land ezingen voor de Eerste Kamer plaats hebben eraar de gemoederen van het kiezersvolk zullen J weinig door beroerd worden. We herinneren er aan, dat de Eerste Kamer op indirecte wijze »e ozen wordt. Bij algemeene verkiezingen immers jn en de Provinciale Staten gekozen (laatstelijk zii 'r|2^ en eerstvo'gende maal in 1927) en 't egj1 'eden der Provinciale Staten,' die, volgens de" fStelsel van Evenredige Vertegenwoordiging, P,^.vaardigden naar de Eerste Kamer kiezen, zes eU Van de Eerste Kamer worden benoemd voor ■de hl?' met d'en verstande, dat om de drie jaar e'ft aftreedt. De helft, die nu aan de beurt van aftreding is en dus opnieuw moet worden gefor meerd, is gekozen door twee provincie-groepen, nl. de provincie Zuidholland, die een „groep" op zichzelve vormt en een tweede groep samenge steld uit de provincies Gelderland, Overijsel, Groningen en Drenthe. De verkiezingen gelden dus Galleen dc: genoemde provincies. Over drie jaar zijn de andere provincies aan de beurt en hebben de eerstbedoelde groepen weer rust. Vermoedelijk zullen de 25 aftredende leden weer herkozen wor den, voor zoover zij zich zelve niet. hebben terug getrokken, zooals op het oogenblik békend is van j den heer Wittert van Hoogland (R.K.) Deze her- 1 kiezing staat daarom wel vast, omdat de Provin ciale Staten nog dezelfde samenstelling hebben I als drie jaar geleden, toen de Eerste Kamerleden voor het eerst volgens de hier beschreven metho de, gevolg van de Grondwetswijziging, gekozen werden. In 1927 wérden de Staten weer vernieuwd Maar al zouden ze ook radicaal ,,om"gaan, dan zal dat voor de helft der Eerste Kamer, die nu aan de beurt van aftreding is, geen. gevolg hebben. Immers, de nu te kiezen Kamerleden krijgen voor 6 jaar zitting en- zitten nog als de in 1927 te kiezen Statenleden (voor 4 jaar) weer afzwaaien." Dat is een der geheimzinnige gevolgen vgn het Even redig kiesstelsel. De K.L.M. heeft weer een paar slachtoffers ge- eischt, behalve een jong en bekwaam vliegenier ook een bekend Nederlandsch koopman, de heer W. Hepner, die reeds vele vliegreizen had gedaan, Ills een der pioniers, van de Ned. Luchtvaart gold en de drijvende kracht was van het comité dat den vliegtocht NederlandIndië organiseerde Met 'hem tragische bijzonderheid kwam ook het bekende NederlandIndië-vliegtuig aan zijn einde Pe K.L.M. heeft nu a' vliegtuig-, vliegeniers- en Ipassagiersgraven in de zee, in Frankrijk en in jBelgië. De bravour-onderneming verzwelgde reeds meerdere millioenen staatsgeld en heeft voor de komende'.jaren weer 4 millioen subsidie aange vraagd. En waarvoor?om met elk verkeers vliegtuig per dag gemiddeldtwee passagiers te vervoeren en een leger Van 200 beambten te betalen. Wordt er nog niet eens een stokje voor dat roekeloos spe. gestoken? Voor expedities en onderzoekingen moge het vliegwezen verdedigd .kunnen worden, het mag als een noodzakelijk kwaad worden beschouwd in een eventueelen oor log, als verkeersmstituut is het vooralsnog onge schikt,, omdat het gevarenrisico nog veel te groot is. Deze week verongelukte ook nog een Fransch verkeersvliegtuig, waarbij twee menschen ver brandden, terwijl -bii Brussel nog een doodelijk ongeval met een legervliegtuig plaats had. De K. L.M. moge er al op wijzen, dat nog slechts 3 on gelukken mat doodelijken afloop te betreureff" vie- ilen, daar staat tegenover dat zij in de jaren van haar bestaan tezamen "nog niet zooveel personen •-vervoerde als in fen uur van den dag door de Ne derlandsche Spoorwegen. En we zijn er gelukkig heel ver van af, dat er elk uur van den dag) drie doodelijke ongevallen op de Nederlandsche Spoor wegen zouden plaats, hebben. Een ander doodelijk ongeval, dat opzien baarde, was het verdrinken van twee A.J.C.-ers in de zee 'bij Kijkduin De z'ee vraagt meer offers, maar dit geval trok aandacht, o.a. door het heroische optre den van een jeugdigen kennis- van het meisje, dat het eerst door den verraderlijken stroom werd meegesleurd. Deze jongen, die zich. geen oogen blik bedacht om zijn leven in de waagschaal te stellen, heeft tenslotte het groote offer moeen brengen,- vruchteloos. Jeugdorganisatie is erg po pulair tegenwoordig, inalle standen en onder alle richtingen. Maar deze les van Kijkduin moge een (waarschuwing zijn, dat de vrijheid, die aan de jon ge lieden gelaten wordt, een beperkte moet zijn en dat er steeds leiding moet wezen van ouderen met meer ervaring en grooter voorzichtigheid. Niet om de jongelui te beschoolmeésteren, maar om ze te behoeden voor gevaren, die de jeugd in dar tele overmoed en nuchtere onervarenheid niet ziet ipf niet telt. 1 Schrijver dezer regelen is een groot sportman; zij het als zoodanig minder bekend. Om ontzag te wekken voor zijn sportieve prestatiës, deelt hij mee, dat hij geen fiets bezit, geen motor, geen auto en zelfs geen vliegmachine. Al deze vervoermid delen wedijveren met elkaar in modern com fort"; men neepit plaats, drukt ergens op een knop en men gaat. Van niets heeft men last. Door; teen geperfectioneerd stelsel van v'ëeren en ballon banden, bemerkt men absoluut geen on,effenhe den; kippen, honden en menschen worden over deden zonder dat men een schokje voelt 'of een kreet hoort. Zulke comfort schakelt elke gedachte aan sport" uit. Neen, wij bezigen het - eenige ver voermiddel, dat tact, overleg, omzichtigheid en vlugheid vereischt: we loopen. Tientallen malen per dag zig-zag-gen we met levensgevaar tusschen tram, autobus, slagersjongen, Ford en sleepers- Vwagen door. Nu eens inhoudende, dan weer als >êen pijl voortschietende nemen' we een hoek of straat overgang en dat alles zonder dat we tegen de gevolgen van ,,dood bij ongeluk" of „levenslan ge invaliditeit" verzekerd zijn. Dat is sport. Met zulke sportieve gevoelens interesseer^ men jrieh natuurlijk ook sterk voor de Olympische Spe len in 192-8 te Amsterdam te houden. Toen de Tweede Kamer het onnoozel millioentje voor dat festijn weigerde, hebben we braaf gesmaald op de Nederlandsche kruidenierspolitiek en helpen op wekken om uit vrijwillige bijdragen een paar mil lioen bij elkaar te trommelen Ze. kwamen makke lijk bijeen natuurlijk, want het zou storm loopen, Jn een woord reusachtig woiden. De millioenen zijn ze in Amsterdam intusschen aan het vertim meren voor een nieuw stadion. De kunstmatig gewekte opwinding is geweken, er is Olympische stilte alomme en nu...... Nu komt uit Praag, waar de Olympische wijzen gezeteld hebben, het be licht, dat we' vooraf niet op een massabezoek moeten rekenen. Zou de kruidenierspolitiek mis schien nog niet zoo onverstandig geweest zijn? We vreezèn voor onze knaak, die in het garan tiefonds steekt. BUITENLAND. In Frankrijk heeft het kabinet Briand— Cailleaux /cen motie van vertrouwen gekregen, zij het niet ,-een kleine meerderheid. En Cailleaux is dadelijk in Engeland een overeenkomst over- de afbetaling der oorlogsschuid gaan afsluiten. Want, zoo -is zijn redeneering, we moeten eerst het buiten- landsch vertrouwen in ons crediet herstellen om nieuwe credieten te kunnen krijgen. Het is dus 'met behulp van huitenlandsche credieten, dat £ailleaux den franc herstellen, althans stabilisee- ren wil. Daartegenover is er een sterke binnen 'landsche strooming, die het betalen der schulden 'ban het buitenland uitgesteld wil zien, tot de toe-' stand wat verbeterd is en den franc stabilisëeren wil, niet met nieuwe credieten uit het buitenland maar door èen krachtsinspanning van het Fran- *;che volk zelve, eene kapitaalsheffing e.d. Dege nen, die,dat laatste denkbeeld propageeren, zijn zij, die weinig of niets hebben en zij, die de hulp in het buitenland willen zoeken, zijn de menschen die zelve de hand op den buidel, houden. Het'eeu wige conflict van belangen. Een spoedige re geringscrisis achten we niet ondenkbaar. Hoe een Portugees nog een greintje ontzag kan hebben voor wat in dat land „regeeVing" heet, is ons onbegrijpelijk De eene operette-revolutie volgt er op de andere Het eenige waardeerbare van die (jPortugeesche revoluties is, dat ze gewoonlijk on- 1 fjrioedig zijn. Opf 28 Mei kwam generaal Gomcz - door een legerrevolutie aan het bewind, hij stuur de alles naar huis en zetelde zich als dictator. Maar nu is een andere, géneraal Carmora, hen? komen vertellen, dat hij het bewind overnam. Hét volk schijnt alles goed te vinden. De afgezette j dictator werd op een oorlogsschip gezet en zou 1 naar de Azorën worden gebracht. Zelfs op het I schip bleek een revolutieonderneming mogelijk. De j generaal stak een gloeiende redevoering af en de j bemanning was zoo onder dén indruk, dat ze den gevangene terugbracht en te Oporto aan land, zette, waar vier legerdivisies zich achter hem schaarden om tegen de revolutieregpering op te rukken. Helaas melden de laatste berichten, dat /van die landing in Oporto niets waar is, en de j 'generaal rustig" zijn reis naar de Azoren ver volgt. Jammer, door deze coupure is het „stülc" 'lang 700 aardig* niet meer. 1 In Amerika (Ver. Staten) vernietigde een-blik- J semstraal het grootste marinearsenaal van dat land een schade van 100 millioén dollars veroor zakende. Het is jammer, dat er zooveel menschen bij omgekomen zijn, anders zou men wenschen, dat ét meer bliksemstralen „te juister tijd en te j juister plaatse" mochten neerkomen. In 'de eer ste helft van den jare 1914 hadden zulke stralen j jn Europa nuttig werk kunnen verrichten. ST. PANCRAS. - Gisteravond speelde een Vrone-combinatie tegen V.A.F.C. II uit Alkmaar een v'rienedschappelij ken wedstrijd. Bij de gasten speelde wegens onvol talligheid onze oud-speler Ploeger mede, welke voor rust een mooie kans goed benutte met een zuiver schot. Over het algemeen wordt een vlugge wedstrijd gespeeld, wat toch meestal het geval is met elftallen uit Alkmaar of andere steden. Ka rust is Vrone iets in de meerderheid, vooral het laatste kwartier, in welke periode zij opk gelijk weet te maken. Echter zal de linkshalf moeten leeren beter zijn plaats te houiden.Do kleine Meijer muntte uit door aardige vlugheid én balcontrole. Het peil daalt: rooken, alcohol, on- kuischheid. De aanstaande moe ders van het volk „De rijpe wijsheid hoort, 'd'Onrijpe neemt het woord". We hebben er yan tijd tot tijd op gewezen, dat de jeugd van dezen tijd anders is, zich anders gedraagt dan die van het vorige geslacht, 25 of 30 jaar geleden eri op de opvoedingsmoeilijkheden, die daaruit voortkomen. Het ligt voor de hand, dat ethische bewegin gen in sterke mate den invloed van die verande ring ondervinden en dat dit zoo is, bleek uit de rede, die mfT. W. J. G. Snijder van Wisseker- ke, voorzitter van den „Volksbond tegen Drank- 'misbruik" hij de opening van de 52e algemeene vergadering te Hilversum bp 14 Juli hield. Hij zei daarin: Er is in de maatschappij, vooralonder haar jongere leden, in. den laatsteu tijd een verandering .gekomen, die voor haar niet uitsluitend goeds schijnt te voorspellen'. Een zucht naar onafhanke lijkheid, die door liet verwerpen van de natuurlij ke, goede leiding in bandeloosheid en overmoed ontaardt; een zich onttrekken aan het gezag, dat op grond van bloedverwantschap, hoogeren leef tijd en rijpere ervaring recht heeft erkend te wor den; een opzettelijk breken met beproefde rege len en gewoonten, waarbij de jeugd niet meèr vraagt, of zij goed en. heilzaam werkten, maar zich uitsluitend laat leiden door het voorop ge stelde wanbegrip, dat zij verouderd zijn en niet meer passen in dezen modernentijd; een bot vieren van het aldus steeds sterker wordend 'ver langen naar ontspanning en genojt, waaraan niet langer een verstandig onderscheidingsvermogen de grenzen stelt, welke in het' belang van geest en lichaam behooren te worden in acht genomen; een terugdringen van de eischen van plicht ter wille van de nieuwe leer, dat ook overdreven én vaak ongepast genót deugd is en dat ware levens vreugde ook met valsche munt kan worden ge kocht; een daling van het peil van geestelijke en materieelë eerlijkheid; een vermindering van me degevoel met anderen en van het besef, dat ieder verplicht is anderen geen leed te doen, integendeel hulp en steun te verleenen, voor zoover die rede lijk gevorderd mogen worden; een afnemend ver antwoordelijkheidsgevoel zoowel mét betrekking tot zich zelf als tot zijn naaste omgeving en tot de geheele samenleving; een steeds aangroeiend indi vidualisme, waarbij het eigen, ik op den voorgrond wordt gesteld als voornaamste doel en geen reke ning wordt gehouden met den eisch van saam- hoorigheid en van gezamenlijken opbouw van de maatschappij, zonder welks in-acht-neming de .so ciale toestanden meer en' meer onbevredigd wor den. Ziehier de verschijnselen der zoogenaamde moderne levensbeschouwing. Het spreekt van zelf,' dat deze mentaliteit van het jongere geslacht en door zich zelve en door de vormen, waarin zij zich uit, 'ook van invloed is op 'het drankgebruik. Zoo is het inderdaad. Bij de vermaken van' de tegenwoordige jeugd neemt het alcoholgebruik een voorname plaats in, niet zoozeer als doel, doch als noodzakelijk bijkomend middel tot verhooging, zooals zij meent, van ge not en omdat het geacht wordt er eenmaal bij te hooien. En niet het minst bij de beschaafde jeugd, 'die toch beter moést weten. En dit in treu rige afwijking van vroeger zoowel bij meisjes en jonge vrouwen als bij de mannelijke sekse. Evenmin als het r ooken van veel sigaretten is hel drinken van whiskey meer het twijfelachtig teeken van voorrang der mannelijke helft van de uitgaande wereld. En op beide helften doet die gewoonte van alcoholgebruik gelijkelijk haar nood lot ti gen invloed gelden; het peil van eerbaarheid en kuischhèid daalt er door, de zeden worden losser, de hoogheid van de vrouw wordt in het oog van de jonge mannen zelf omlaag gèhaald, en wordt de ongedwongen en buiten controle gestelde omgang tusschen beide geslachten tot losbandigheid, die de aangeboren schaamte onderdrukt en de begrip pen van zedelijkheid verstompt. Gelukkig is dit beeld van de moderne jeugd nog niet overal terug te vinden, maar niettemin is~hct. natuurgetrouw voor wat de groote steden betreft, zoowel in ons land als in het buitenland. Ondanks, of wellicht juist ten gevolge van het absolute en althans in naam strenge drankverbod woi'dt dat bederf der jeugd niet het minst in de Vereenigde Staten- van Amerika waargenomen. Misschien is het hier geschetste verval reeds te-ver doorgedrongen eri heeft het vele jonge vrou wen. en aanstaande moeders is het niet Gode geklaagd dit verheven wocird in dit verband te moeten noemen? ik zeg heeft het kwaad zoo- vdlen reeds' te zeer omvangen om hen nog daar van terug te brengen. De toekomst van ons volk eischt intusschen, dat geèn poging daartoe onge bruikt wordt gelaten." (Hbld.") .zijn onaangenaam en moeilijk te verdrijven, omdat telkens andere plaatsen besmet wor den. Geneest U met Akker's dan wordt Uw huid weer blank en gaaf. Bovendien onovertroffen bij wonden, ontvellingen, smetten, insectenbeten. Per pot van 20 gram 60 cent. •v. 50 gr. f l._. v. 100 gr. f 1.75 Overal verkrijgbaar Buitenland Die Hitte in Berlijn. Naar het Meteorologisch Instituut te Berlijn meedeelI, is Berlijn Donderdag de heetste stad van Europa geweest- Dies morgens om 8 uur was dé temperatuur reeds 27 graden, die in den loop 'van den morgen tot 29 gfadten opliep en*'in den middag het hoogtepunt van 31 graden be reikte. Een ongeveer even hooge temperatuur heersehte alleen in Roemenië. Groote hitte te Praag. Te Praag was de temperatuur 118 gradten in de zon en 104 graden in de schaduw. Tegen drie •uur 'brak boven de stad een wolkbreuk los, die •met hagelbuien gepaard ging. Er werden groote vernioestingen aangericht. Het verkeer stond een uur geheel stil. Er wordt melding gemaakt van Verschillende ongevallen. Pr ovcrstrooniingen in Joego slavië. De was van dèn Donau, de Save, de Theiss en de Drave ouurt voort. In den omtrek van Petsj en Djakovitza is enorme schade aangericht. Ne gen personen werden gedood en verscheidene ge wond. Een dorp met slechts twee jongens. In het Emgelsche graafschap Hampshire ligi een klein dorpje. Beauworth genaamd'. In dit dorpje is.de jongste vijftig jaar zoogoed als niets veranderd', en er zijn zelfs van die traditioneele oude liedlen, die nimmer iu een trein hebben ge zeten. Maar lit is alles niet merkwaardig. Merkwaardig is, dat er in dit dorp slechts twee jongens wonen, Reggie ea Donald Knight, ondier, scheidenlijk 10 en 6 jaar oud. Meisjes ziju er plenty, maar Reggie eu Donald zijn de eenige jongens. Reden genoeg voor een correspondent van de „Daily Chronicle" om Beauworth te ontdekken. Eens ,zoo vertelt hij, was het dorp jongensloos. Toen kwam de familie Knight er wonen, met- Reggie en Donald. Van mijlen ver uit de omge ving kwamen de menschen om hen te zien, som migen maakten er verre reizen voor. En alle meisjes van Beauworth waren verteederd en slo ten de knaapjes in haar hartjes. Nu moet men niet denken, dat de Beauworthers niets af weten van de rest van de wereld. Een maal per week gaat er een vrachtauto naar Win chester of Southampton en daarmee gaan de mo derne dorpelingen naar stad, om inkoopen te doen, want Beauworth heeft wel een kerk en herberg, maar 'geen winkel. Donald en Reggie mogen ook wel eens mee naar de stad en dan zien ze jongens, een groove emotie. Be Watersnood&chadld in België. Volgeas een overzicht in het tijdschrift van het Belgisch Roode Kruis werden bij1 de jongste over stroomingen in België 55.000 huizen onder water gezet; verdeeld over 246 gemeenten. De schade werd geraama op 248 millioen francs.

Nieuwe Langedijker Courant | 1926 | | pagina 5