Een flink Dokier. De kleine Baby slikte een veiligheidsspeld in naar der kinderen aard natuurlijk in ge- openden toestand, zoodat de speld den armen, kleine diep in de keel stak. Zijn modder vloog met hem naar het hospitaal, waar' Dokter Lar- kin daar er geen andere manier was om de speld er uit te krijgen deze diep in zijn eigen vinger drukte en ze zoo uit de luchtpijp van den kleine haalde. Hum&i* in Beeld. ,,lk weet niet Jan, maar ik geloof, dat je er maar uit moest komen. Je hebt geen bee- nen om t ebaden. Kleine Willy: „Vadertje, mag ik.. Vader (druk Jjezig)Nee!mag je wdt?' Een nieuw veiligheidsmaatregel. Bovenstaande foto geeft een beeld van het beproeven van een nieuw sqprt veiligheidsrem voor treinen, waardoor hopenlijk in de toekomst groote gevaren zullen worden voorkomen. Voor al bij onbewaakte overwegen kan het toestel prachtige diensten bewijzen. Het toestel voor de eerste maal beproefd. Toch wel een beetje, griezelig om bij zoo'n gelegenheid op de rails te gaan liggen. Vrouwenrubriek. Moderne Japon en aardig Jongenspakje. Pensionhoudster: „Lieve help, U zegt, dat het bad niet groot genoeg is?" Gast: „Nee, juffrouw, niet groot genoeg; voor mij en het water tegelijk". Dat zeggen ze allemaal. Is die jongste bediende van je weg? Ja, dien heb ik weggedaan. Het was een ezel. Verbeeld je, hij zei eens tegén mé, dat de. menschen dikwijls niet weg wilden als hij gezegd had dat ik er niet was, omdat ze, beweerden dat ik er wel was. Nu zeg ik tegen hem, dan moet je zoo iemand ten antwoord geven: Dat zeggen ze allemaal. Een paar da gen later komt mijn vrouw toevallig om me te spreken. Hij zegt, dat ik er niet ben. Ja, zegt zij, maar ik ben zijn vrouw. En wat denk je. dat de ezel antwoordt? Ja, dat zeggen ze al lemaal, zegt hij. Op nevenstaand 'plaatje geven we een zeer. aardige japon van bedrukte mousseline met aangerimpeld rokje. Kraag en manchetten, zijn van witte zijde en tot het verkrijgen van, een! mooi geheel, is het japonnetje opgesierd metj een breeden ceintuur en strikdas van zijde. Voor een vrouw, die een klein beetje met, de naald overweg kan,, is dit jurkje gemak kelijk te maken. Het 'jongenspakje is van donkerblauw wol len crepe met een ceintuur, welke van voren' niet doorloopt. Kraag en manchetten zijn van' witte waschzijde, de jabot van wit neteldoek. Een ksippatroon van de damesjapotn is ver krijgbaar in de maten 4244—4648 onder opgave van No. 1109. Kosten 55 cents. zijn, gas of electrisch licht te gebruiken, in' een buitenhuisje, pension, of dergelijke, met petroleumlampen moeten werken. Voor hein, die het mochten vergeten zijn, hoe zij die' behandelen moeten, geven wij den volgenden raad: Vul den lamp nooit geheel. De warmte der kamer doet de petroleum hooger in het reservoir stijgen en dit is dikwijls de oorzaak dat de lamp riekt en slecht licht geeft. Be gint de lamp slecht te branden, terwijl er nog. petroleum genoeg in is, dan is waarschijnlijk de pit te kort. Haal die er uit en naai cr een stukje flanel aan. Daarna zal de lamp helder branden, zoolang er nog een druppeltje olie in is. Vlekken op lampeglazen, die men er niet met azijn uit kan krijgen, kujnnen ge makkelijk verwijderd worden, wanneer men ze schoonmaakt met een dun papje vain, 'zout en ammoniak. Boven een gaspit. wordt de zoldering zeer spoedig zwart etn mfnge huisvrouw, wier hart vol verlangen is naar zindelijkheid, heeft zich al suf gedacht hoe daaraan toch een einde te maken. Eefn plaat boven de pit staat ook niet mooi. Welnu, een laagje stijfsel met water aanbrengen bo ven 'de vlam. die, als het droog is, luchtig afborstelen en geen zwarte plekken meer. Het is een eenvoudig middeltje, maar mem moét het kennen Verscheidenheid. Wenken voor de Huisvrouw. De vliegenplaag. Augustus. De vliegenmaand. Deze kleine plaaggeesten brengen thans weer menige huis moeder tot wanhoop. De ouderwetsche vlie genvangers, zooals wij ze soms nog wel eetns „buten" zien, glazen potten met bier of andere lekkernij gevuld, waar de vliegen wel in doch niet meer uit kunnen, zijn langzamer hand uit de mode geraakt en vervangen door de modern evliegenvangers de lange slier ten met het een of andere aanlokkelijke kleef, mdidel bestreken, die nu niet direct een ver siering voor de huiskamer of salon zijn. Toch willen we er nog eens op wijzen, dat de „ouder wetsche' '.vliegenvangers, de glazen potten dus juist als zoovele dingen, die „ouderwetsch' zijn, nog lang niet de slechtste zijn. Deze pot ten, o fzelfs gewone open glazen bakjes, ge vuld met water, dat met wat melk of suiker zoet is gemaakt, zijn uitstekende vliegenvan gers, wanneer men in- het water 2 pet. for maline doet. Iets over petroleumlampen. Het komt dikwijls voor, gedurende de va-: cantie, dat huisvrouwen, die er aan gewend een voorbeeld voor de anderen. Ook nog heel gewoon. Wat minder opvallend is, doch niet temin even waar is, dat deze man gedurende, zijn diensttijd veel met treinen meereisde, als, remmer, conducteur etc. en op deze wijs afleg-, de een afstand van 800.000 K.M. gelijkstaand^ met het doorbrengen van drie achtereenvol gende jaren nacht en dag in een sneltrein Reeds iets minder eenvoudig niet? En £fls men nu nog weet, dat alle spoorlijn nen ter wereld in een rechte lijn gelegd, een, lengte hebben- van rond 764.220 K.M., heit- geen beteekent heen en terug naar Be Maan, dan ziet men wat met regelmatige plichtsbe-, trachting, 50 jaren achtereen1, kan worden be-t reikt. Die eenvodige Bellington' heeft dus eem grooteren afstand per trein afgelegd, dan alle spoorstaven ter wereld bestrijken; hij heeft, achter zich in kilometers de distantie van Aarde-Maan v.v. en nog 35.780 "K.M. meer,' Als men zo odagelijks op den trein wipt om. zich hier of daar heen te legeven, denkt men niet aan de prestaties der treingeleiders ein toch, is het wel eens goed dergelijke .cijfers onder .de oogen te krijgen, deze menschen, hebbetn, dikwijls meer achter den rug dan men zoo oppervlakkig wel meenen zou. i Levenswijsheid. „Geloof jij het? Och kom". Hoe dikwijls hoort men deze en dergelijke uitlatingen, als, iemand het een of ander beweert. En dikwijls, zal men zelf ondervonden hebben, dat het lastig is anderen het „geloof te geven". Eem, ding is zeker; om anderen te doen gelooven wat ge zegt, moet ge beginnen te zeggen, wat, ge gelooft. Velen, die op de een of andere wijze met, het voeren van een proces hebben kennis ge maakt, zullen geconstateerd hebben, dat er hier en daar nog wel een lacune in 'de wet is, maar toch is in ons vaderland de recht spraak over het" algemeen veel zuiverder en: „rechter" dan in sommige andere landen. Wij! willen daarvan eens een voorbeeld geven eni wel van zeer recenten datum, waaruit blijkt, dat het in Engeland b.v. nog geld kost om| een proces te winnen. De Firma Pathé uit uit Parijs importeerde in Engeland de z.g. „Bébéjfilms" voor kleine apparaten, ook in Holland uit de advertentie-kolommen bekend. Deze films hebben een breedte inferieur aan die. waarvoor in Engeland invoerrechten be taald moeten worden. Toch had de Firma Pa thé invoerrecht moeten betalen, tot een be drag van f 6500.—. Gevolg proces tegen de Engelsche douane. Pathé won het proces natuurlijk glansrijk, daar, de filmpjes beneden het minimum bleef, blaar de proceskosten moest deze firma zelf be talen, „omdat de Kroon geïnteresseerde Par tij" was. De rechter, die het proces behandeld heeft, Mr. Talbot, zeide in zijn requisitoir het volgende: „Het spijt mij, dat ik gedwijongen ben de firma Pathé de kosten te laten betalen en het schijnt mij ee nbetreurenswaardig feit toe, dat een onrecht als dit nog steeds kon blijven bestaan. Het is n.l. een groot onrecht, dat iemand, die verkeerdelijk gedwongen is geworden, invoerrechten te betalen en er in geslaagd is dit voor een gerechtshof te be wijzen, geeih recht zou "hebben op het be talen der proceskosten door de tegenpartij. Dit is een aangelegenheid, die zeer zeker de spoedige aandacht der wetgevers vereischt". Zoo ziet men. Oost West„Thuis Best. En al zijn er ook ktleingheden die verbeterd kun nen worden bij ons, een dergelijke opvatting huldigen wij' in ons kleine "Holland toch ze ker niet. Heen en Terug naar de Maain, en de rest voor een vacaintfefereisje. Dezer dagen heeft Mr. T. Bellington, spoor- weg-employe bij' een der grootste Engelsche, Maatschappijen, na 50 jaren dienst, zijn ont slag genomen. Eenvoudig bericht, nietwaar? Wacht u nog even. Gedurende die 50 jaren heeft deze man trouw zijn plicht gedaan, kwam nooit te laat, blonk uit door bereidwilligheid kortom was, JJiet altijd geestig - toch om te lachen Moeder: „De verloofde van Marie voelt zich om de een of andere reden beleedigd. Heb jij iets tegén hem gezegd?" Vader: „Geen woord. Wel, ik heb ihem' nog niet eens gezien, nadat ik hem de gas- rekening doorgezonden! heb! Opzichter van het werk: „Pardon, maar is U de dame die aan 't zingen is?" Juffrouw Triller; „Ja, ik was aan 't zingen." Opzichter: „Zou ik u dan mogen verzoeken, die hooge noot niet zo olang aan te houden? M'n jongens zijn al twee keer van 't werk geloopen, denkend, dat het de fluit was voor schafttijd". (Mijnheer A.: „Geloof jij, dat het nuttig is, zich tegen de pokken te laten inenten?" Mijnheer B.: „Waarachtig, zeker! Toen mijn dochter ingeënt was heeft ze een heele week geen piano gespeeld!" Wat zij niet „gevat" had Pensionhoudster„Het spijt me, dat u de kip- pBnsoep niet lekker vindt. En ik had nog zóó tegen de meid gezegd hoe ze het doen moest. Mis schien heeft zij mijn bedoeling niet gevat. Pensiongast: „Neen, ik denk, dat het de kip is, die zij niet gevat heeft!" Baar was ze niet bang, van. Vriendelijke buurman (vergezeld van een groe ten hond, een klein meisje, dat bang is, naderend): Het is een goede hond, -hij1 doet nooit iemand: kwaad. Zie je niet, hoe hij met zijn staart kwis pelt Het meisje (terugiei azend)Ja, maar dat is ook niet het deel, waar ik bang voor ben. Geld en liefde. Rioza: Ik zou nooit een man trouwen, van wien ik niet hield. Marie: Maar verbeeld je nou eens, dat een graaf' met veel geld je vroeg. RozaDan zou ik natuurlijk van hem! houden. Directeur van een fabriek van alle mogelijke geneeesmiddelen: (tot een der assistenten). „Waar blijft ons wekelijksch artikel „hoe blijf ik ge zond?" Assistent„De man, die ze schrijft ligt ziek te bed." Kinderrubriek. DE ZWAAN. Nu kunnen jullie eens laten zien, dat je netjes kunt uitknippen en opplakken. Boven- stand plaatje geeft je te zien een Zwaan. Die is nog wel niet heelemaal klaar, maar de rest moet je zelf doen, dat is nu juist het aar-'' dige. Je knipt de verschillende stukken netjes! uit, plak die op een stuk niet te dik karton' van denzelfden vorm als de uitgeknipte stuk ken en verbindt ze, daar waar de gaatjes zijn, met elkaar, door middel van een papier klemmetje. Je zult zien, dat de zwaan dan zijn, kop bewegen kan, net als een echte, die ui de vijver zwemt. Voor hen, die veel van mooi werk houden, is het aardig de zwaan netjes bij te kleuren- Bek en pootjes rood, en hier en daar een zwa* te slagpen, bijvoorbeeld. Probeert maar eens.

Nieuwe Langedijker Courant | 1926 | | pagina 6