NIEU W E Oe Feesten der vijf V's. No. 98 iwtebc. telephoom 5» Donderdag 19 Augustus 1926. 36e Jaargang Uit den Omtrek LAMEDUKER COURANT Plaatselijk Nieuws Dinsdag (die laatste (lag). Regen, niets dan regen. waartussehendoor het gerommel van'het onweer. Het scheen alsof Pluvius en Thor samenwerkten om dezen dag geheel te doen mislukken den dag gewijd aan de Volksfeesten. Op het terrein van" de voetbalvereeniging Di. T. S„ waar de feesten plaats hadden, stond het voor de doelen blank. Maar dank zij de uitste kende draineering van het terrein, verdween dit water spoedig, toen de bovengenoemde gezamen lijke machlen moesten wijken voor den Zonnegod, die tegen den middag de overmacht kreeg en zijn warme, koesterende stralen naar beneden zond. Het scheen alsof de regendruppels', die als kristallen glinsterden, in hun kleurenschittering! spraken van het leed der goden Pluvius en Thor, dat zij hun macht hadden verloren. Maar wij stervelingen van (lit ondermaan- eohe Hadden de zon in het hart en waren' ver heugd, dat ook deze dag zou uitblinken door heerlijk weer, en ae opgewekte stemming door liet kostelijk zomerlicht zou worden verhoogd. t Zoo verstreken de laatste uren en brak de tijd van aanvang aan. Er was tamelijk belangstelling en vooral deed het aangenaam aan, aat reeds meerdere ingezete nen van onze gemeente het niet kunnen laten om aan ae uitgeschreven wedstrijden deel té nemen. Voldaan daarover maar nog niet tevreden. Het aantal „kan" nog veel grooter worden en het zal bij de voor het volgend jaar te organi- seeren feesten ook zeker grooter zijn. Voor alle Volksspelen bestond bijzonder veel belangstelling, en er is door de aanwezigen kos telijk genoten en gelachen. En daarvoor mogen Bestuur en Commissie van de V.'s zeker dank baar zijn. De uitslagen van die gehouden wedstrijden laten wij hier volgen. Balwedloop meisjes 13 en 14 jaar: le prijs Jansje Mulder 7 sec.; 2e prijs Grietje borst 7.2/5 sec.; 3e prijs Engeltje Dissel 7.4/5 sec.; 4e prijs Nel Spanjaart 8.1/5 sec.; 5e pr. Clazina Yff 14.3/5 sec. Boegsprietloopein meisjes (oudere): le prijs Guurtje Nap, 2e prijs Grietje Borst, 3e Jantje Mulder. Muilenwedlcop voor dames (leeftijd vrij): le prijs Marie Huigen, 2e prijs Lies Kus, 3e prijs Lena Kaïpp, 4e prijs Nellie Spanjaart, 5e prijs Trien Kos, 6e prijs C)as Yff, 7e prijs C. Bol-Hart. FEUILLETON lfan één stam 17). De oude heer Van Maldeghem tastte met de eene hand naar zijn lorgnet, terwijl hij den an:-, dere zijn vreemden neef toestak: Wiel zeker,, ik herinner me je nog heel goed, beste jon...., Toen had hij zijn pince-lnez opgezet en voegde er op geheel anderen toon bijwaarde vriend wilde ik zeggen. Ik zou je nooit herkend heb ben, Wolfgang. Je bent zeer vermagerd. Hoe is het, je bent toch niet ziek. Daar was de hatelijke vraag weer, vergezeld, van dien even onaangenamen blik. Niemand, wist hoelang Wolfgang, na zijn bezoek van gisteren, in zijh kamer voor den spiegel had gestaan en getracht had zich te bekijken meti de oplettende oogen van anderen. Het resul taat van dat zelfonderzoFek had geleid tot bet koopen van een marokijnen zak'-étui en deed hem nu niet meer zoo halstarrig zijn toe-, stand ontkennen als gisteren. Toch was het antwoord zoo kort, als kostte het hem moeite, er woorden voor te vinden: Ik ben gekomen, tot herstel, mijner gezondheid. Toch'niet ernstig? Och neen, mijn lever is ziek en, mijn ze nuwgestel in de war. Er was een korte poos van stilte in het ver-, 'nek, want Hilde lichtte de portière op. Met een innemend lachje om den mond, dat iets bij zonder zachts gaf aan haar fijn bleek gezichtje en met sterk knippende oogen ^ze' was bij ziende kwam zij de kamer binnen. Huib had altijd zoo in het algemeen van ,7de, nichtjes" gesproken, dat Wolfgang nooit ge dacht had zich vier verschillende persoonlijk1-, •neden voor te stellen. Hij' had slechts een al gemeen vaag denkbeeld van veel blonde haren veel blauwe oogen. OoTc n ühad hij «iet an,-. Ringsteken voor dames op het rijwiel: 1e prijs Guurtje Nap, 2e prijs Nel Spanjaart, 3e prijs Guurtje Donker, 4e prijs Guurtje Tuin man. Vensterspringen voor jongens 13 tot 14 jaar: le prijs Arie Duis, 2e prijs Dirk Oudhuis, 3e prijs Cor Jonker. Hinderniswedloop voor jongens (ouderen): le prijs Jn. Eecen, 10.9/10 sec., 2e prijs W. Kos .11.3/5 sec., J. Kos 121/5 sec., S. Tromp 12.4/5 sec. Touwenteren 5 Meter. Leeftijd vrij. le prijs W. Kos, 2e prijs Jn. Kos, 3e prijs S. Tromp. Estafetteloopen in ploegen van vier. Leef/ tijd vrij. 4 heeren: Jn. Eecen, C. Moeijes, D. Drost, W. van Hout. Na afloop der prijsuitreiking in het hotel „De Brederode" ging men weder naar het terrein, waar D.T.S- I tegen het Alkmaarsche Politie- elftal ia het krijt traa. D'e Deetjes waren verre in tie meerderheid en er wera door hen in de eerste helft met ambitie/ gespeeld. Rust ging in met 41. Na de rust was ■het een rustig, kalm samenspel, zoodat zooals tie aanvoerder van de politiemannen, het zeidè zij nogal eens van het kastje naar den muur moes ten loopen. Er was een tamelijke belangstelling van de zijde van het publiek. Na afloop werd door den aanvoerder van het politie-elftal in een pittige, opgewekte speech een medaille aan Di.T.,;'. ovèrhandigd. De stand tip' het einde was 5''2. Voorbij -alweer een jaar. Onwillekeurig is zóó de gedachtengang. En ook wij zouden hiermede kunnen volstaan, wanneer ons nog niet eenige dingen van "het hart moesten. Het feest, niet zoo groot a.ls andere jaren, is toch weder een succes geweest.>Een succes in tiw©e- erlei beteekenia. Ten eerste, omdat door velen hartelijk is ge noten van wat is gcjxxiei) geworden, en omdat er nog altijd menschen gevonden worden, die zich er voor spannen, om uit belangstelling voor hun gemeente, iets te organiseeren, waardoor velen naar de plaats van feestviering worden getrok ken. En in de tweede plaats, omdat Oudkarspel op waarlijk waardige wijze deze drie dagen heeft feestgevierd. Warea er die niet geloofden in 'n ordelijk verloop in verband met de staking der transportarbeiders, er waren ei' velen, die niet dien vrees deelden en de nitecning van deze laateten is bewaarheid ge worden. Deze drie dagen hebben uitgeblonken door een gepast optreden aan alle kanten. Het is rustig, zoo niet rustiger dan andere ja ren geweest. ders verwacht, na Lize oaitmoet te hebben, dan in Hilde een dergelijk type te zien. Maar hoe geheel anders was Hilde dan haar zukter. Wat; in Hilde het eerst opviel was haar groote ver-, legenheid. Wolfgang vond haar slanker, blee- ker en veel tengerder, de haren waren niet zqo 'blond en'geleken niet zóó zwaar, maar, ha'dden meer golving. Wolfgang vond Lize veel mooier; vooral dat onophoudelijk pinken met de oogleden gaf /Hilde iets veel minder aan-, trekkelijks. Odaar is Hilde, riep Huib, en ijlings, op haar toeschietende nam hij hare beide han den en drukte op elk barer wangen, een klin kende kus. Hij omhelsde haar, zooals Lize hem gisteren omhelsd had: hartelijk, onstui migheid, niets feeder. In een vergenoegden lach vertoonde hij zijn witte tanden,: Hé, hé, is liet niet heerlijk zooveel familie om je heen. Zij lachten: allen nvt hem mede, vroolijki en welwillend als hij. Wolfgang echter alleen lette op het jonge meisje. Zij had niets gedaan, om de hartelijke onstuimige begroeting van Huib te beletten, maar z'ij beantwoordde deze volstrekt niet. Langzaam sloop ze van Huib's zijde weg en toen ze meende in, een veilig hoekje te staan, nam ze haar zakdoekje uit het lint om1 haar middel en veegde, ongemerkt naar zij geloofde, een paai' maal over de wan gen. Een sterke geur van heliotrope vervulde eensklaps het vertrek; de parfum verried hare handeling. Huib snufte in de lucht en keek dadelijk naar Hilde. Ha, ha barstte hij lachend uit. Pardon, Hilde, ik vergat zooeven je afkeer van het mannelijk geslacht. Neem jij altijd zooveel geur op je zakdoek, als je in heerengezelschap komt? Och, zei ze, en weer vielen Wolfgang hare verlegen maniertjes op: jullie brengt altijd zoon lucht van sigaren mede, en.... en... Dat. kussen ook nog, hè, raadde Buib, Ongegronde vrees dient te allen tijde op zijde, te worden gezet, omdat men daardoor de alge- meene orde en rust bevordert. Wij twijfelen er dan ook niet aan, of het zal met de andere 2 Jjangedijker kermissen ook zoo gaan. Voorbij alweer een jaar. Zoo was de aanhef, maar de rust voor Bestuur en Commissie van de V.V.V.V.V. zal niet lang zijn, wanneer we denken aan ae plannen, waarmede men thans reeds rond loopt, en die «en ruimer tijd van voorbereiding zullen vorderen. Enfin, de ingezetenen zullen ter gelegener tijd hiervan wel nader hooren. En de burgemeester, èn gemeente èn Vereni ging ,die we bijna Oudikarspels Belang zouden noemen,, kunnen, met trotsch tip deze dagen te rugzien. De samenwerking tusschen de autoriteiten, de politie en Vereieniging mag geroemd worden en een woord van hulde aan het hoofd dér politie en de oyerige politiemannen, voor hun tactisch öptredea, is hier zeker op zijn plaats. NOORDl SCHARWOUDE. Onze Gymnastiek-vereenigingen Hercules en Hygiëne kwamen Zondag uit Oude Niedorp met vijf prijzen thuis. Een mooi succes. OUDE NIEDORP. Ter gelegenheid van de kermis alhier wer-' den er Zondag groote Gymnastiek- en Athle- tiek-wedstrijden gehouden, uitgeschreven door „Tumlust alhier, onder leiding van den heer K. Bootz Jz. Dp EdelAohtb. Heer B. J. F. i Meijer, B.urgem. dezer gemeente,- hield een openingsrede, waarin hij onder meer deed uit-, komen de voordeelen van de sport enz. en riep. de aanwezige leden der verschillende vereeni- gingen en de juryleden een hartelijk welkom toe, waarna met de wedstrijd een aanvang werd 1 gemaakt. De uitslagen hiervan waren als volgt: Marschwedstrijd. le prijs O. K. K. Aartswoud 79.5 punt. 2e prijs „Turnlust", O. Niedorp 78V2 pnt. 3e prijs Hercules Hygiea, Oudkarspel 73J/2 P- 1 Vereeniging welke met de meeste leden op- 1 kwam Hercules Hygiea, Oudkarspel, 30 leden. Dames drie-kamp: Vrije oef., brug, paard: le prijs L. Butter, Hebë, N. Niedorp 51;/3 p. 1 2e prijs A. Zomer T.A.V.E.N.U. te Heer- Hugowaard 5O1/^*punt. 3e prijs N. Seeper, Hebe te N. Niedorp 50 p. 4e prijs C. Liefhebber „Turnlust" te N. Niedorp. i Vier kamp Heeren, Vrije oef., brug, paard en rek. I :W. Keesman, U.D. I., Dirkshom 64V2 P- 1 2e prijs J. van Dort, U.D:. I, 63J/2 P- lachend. Arme Hilde en ik bén' nog wel terugge komen met een snor. Aan de brutalen de halve wereld, Huib, riep van Werden, - je hebt daar maar zoo iets geroofd, waaraan mijn zwager Rettinga, Jet- tie's man, en ik zelfs niet hebben durven den ben. Zij maakten zich allen vroolijk om het min achtend afwerend gebaar, waarmede Hilde ver zekerde: „Wat heb je toch aan een kus?" Weer werd Wolfgang vergeten, 'zoo zeer was Huib het middelpunt. Het duurde een poosde eer hij er toe kwam Hilde aan te spreken; het was of hare verlegenheid het hem moeilijker, maakte met haar een gesprek te beginnen. Toch vond hij gelegenheid haar eindelijk een paar toepasselijke woorden te zeggen, ein toen hij zoo vlak tegenover haar stond, kon hij niet begrijpen, dat zij van denzelfden leeftijd was als zijn broeder, zoo kinderlijk jong zag ze er nog uit in hare fijne slankheid. Het weeke glimlachje, de bewegelijke donkere oogharen gaven iets hulpbehoevends aan hare geheele persoonlijkheid, waardóór 'fij onwillekeurig sym pathie inboezemde. En heel fijn blosje kwam en ging op haar bleek gezichtje als een af schaduwing van haar gevoelsleven, zoo broos en teer. Hij bemerkte dat zij zeer mooie was, veel mooier dan hij eerst meende. Nu vond hij, dat zij niet minder bevallig was dan Lize, maar van een geheel andere soort van schooni heid. Lize was als een schilderij, met flinke breed streken gepenseeld, Hilde als een fijne fragiele pastelteekening. Wolfgang wenschte al leen dat zij de oogleden niet zoo onrustig open en dicht kneep; dat was hare eenige fout,' die oppervlakkig, gezien veel bedierf. Zij nam niet veel deel aan het gesprek, maar zat stil luisterend een weinig voorover geogen op haar klein stoeltje, niet meer dam een tabouret. Er heerschte een prettige ongedwongen toon' LU m 3e prijs R. van der Molen, Tunnlust, 60V2 p. Vrije oefeningen Dames: le prijs Turnlust, O. Niedorp 99 pnt. 2e prijs T.A.VfE.N.U. te Heer.-iHugowaard 94 pnt. 3e prijs O.K.K. te Aartswoud 89V2 pt. Stokoefeningen Heeren: le prijs Lycurgus, Schagen 51 punt. 2e prijs Hercules Oudkarspel, 47 pt. 3e prijs T»A.V.E-N.U. te SH eer-Hugo waard met 45 punten. Extraprijs vrije- en stokoefeningen: le prijs Turnlust, O. Niedorp 140 punten. Verspringen dames le prijs L. Butter, Hebe, N .Niedorp, 4.51 M. 2e prijs G. Jonker, Hygiea, Oud-karspel,' 4.42 Meter. 3e prijs T. Kuiper, Tumlust te O. Niedorp 4.12 Meter'. Hoogspringen Dames: le prijs A. de Vries, Hebe, N. Niedorp, 1.25 Meter. 2e prijs M. Huigen, Hygiea, Oudkarspel, 1.20 Meter. f 3e prijs D. Timmerman aldaar. Hoog verspringen Heeren: le prijs H. Peereboom, Hercules, te N. Niedorp. 4,10 Meter. 2e prijs A. Blaauboer, 4 Meter. l 3e prijs Fijnheer 4 Meter. t Polstok Hoogspringen Heeren: le prijs H. Peereboom, Hercules, te 'N. Niedorp. 2e prijs A. Blaauboer. 3c prijs Mantel,. Sparta, Winkel. Hiejt geheel werd opgeluisterd door muziek gegeven door het fanfarekorps Crescendo al hier. ALKMAAR. Het Nieuwe Nederl. Toaneel in „Het Gulden Vlies". Wederom staat de kermis voor de deur, de tijd, dat jong en oud zich in dé diverse gebrui kelijke inrichtingen des vermaaks amuseeren. Was het vroeger veelal een gelegenheid om' te brassen en bet geld stuk te smijten, thanh is dit 'gelukkig niet zoo zeer meer het geval. In het kermisvieren in het algemeen is veel verandering gekomen. Zou het beschaving zijn? In ieder geval vindt tegenwoordig een zeer groot deel van het publiek de kermis een uit stekende gelegenheid om eens fijn van mooie tooneelstukken temogen genieten, dat wordt hen dan ook in ruime mate en: groote verscheiden heid geboden. Zoo wordt er b.v. in „Het Gulden Vlies", gedurende de kermis door het „Nieuwee Ned. Toonieel" een serie toQneel- voorstcllingen gegeven, die klinkt als een 'klok. Ijl de eerste plaats wordt Zondag 22 Augustus „Oud-Heidelberg" opgevoerd. Wat is dat niet een aardig fijn blijspel. Iedereen kent „Oud- Heidelberg". Oud-Heidelberg" dat ons de ro mantiek geeft eener gelukkig eerbaar blijven- in den kleinen kring, vond Wolfgang, die na Hilde het minste sprak. Alleen vond hij' dat de oom niet geheel beantwoordde aan de voor stelling, die hij zich naar Huib's en Lize's be schrijvingen van hem gemaakt had. Hij was ernstig en bedaard, dit had Wolfgang niet. anders verwacht, maar zijn houding tegenover zijn pupil, begreep Wolfgang niet. Meermalen zag hij den achterdochtigen 'blik waarmede de voogd Huib opnam, en hij ver wonderde zich' over dien blik. Wat kon zijn oom hebben tegen Huib, wiens leven was als een boek, waarvan it.Vti elke bladzijde straffe loos mocht openslaan? Ook de vragen, waar mede hij Huib dwong te verhalen van zijn ver blijf in Indië, hadden meer van het korte ge tuigenverhoor van een rechter-commissaris, dan van vaderlijke weetgierigheid. Huibert ant- -woordde vrijmoedig en levendig, dat kostte hem alleen in zijne opgewektheid moeite gere geld te vertellen. En zoo kwam ik, na de reis om de wereld, met de Chattam, te Batavia, werd door Wolf van boord gehaald, bleef een maand bij hem logeeren en ging toen naar Atjeh, waar Woltf, ook spoedig kwam. Wolfgang en Huibert hadden zich aange-, wend nooit te spreken over dien ojnaangename|n; tijd te Batavia, toen de vervreemding zich het, heftigst openbaarde en zulk een bitteren strijd kostte. En als zij gedrongen waren dat tijd stip aan roeren, dan vlogen zij er over heen, met een paar woorden. Zoo had ook Huihert nu gedaan. Zoo zoo, één maand maar te Batavia. Een; maand maar te Batavia. Een korte tijd dus. En weer was daar die onbegrijpelijke stekende blik. Och ja, het was gauw om. Toen achttien maanden op blokkade. (Wordt vervolgd)..

Nieuwe Langedijker Courant | 1926 | | pagina 1