Het Lintborst-Homan Kanaal geopend Buitenland Hoe vele malen hebben wij, tot onze spijt, in alle verschillende dagbladen moeten lezen van de treurige toestanden in de Drentsche venen. Hoe vaak hebben echte trouwe Neder land sche harten geklopt van medegevoel voor de armen, die onmogelijk in hun onderhoudt kunnen voorzien, en in werkelijke armzalige» hutten en krotten verblijf houden, daar, een. huis voor hen een luxe was, die zij zich; slechts in hun onrustige droomen kunnen voor stellen. 'Doch nu hoeft Drente feest gevierd. Beilep. was den 2den September 1926 in feestdos ge stoken, overal wapperden de vlaggen, overal, groen, eerebogen en toepasselijke opschriften. De zaal der Ned. Herv. Kerk bleek haast) te klein om alle belangstellenden het Kanaal Comtié en de autoriteiten te bergen. En dezq| vreugde stemming had reden van bestaan. Im mers het Linthorst-Homan Kanaal wérd dien; dag geopend. Een strijkje, gevormd uit ledejn» van den Staf te Assen luisterde de plechtig heid op en zette in met Wilhelmus,, zoo dra de Commissaris dier Koningin in Drente, de heer Mr. J. Linthorst Homan met echtgenoote,| en oudsten Zootn door dpn Burgemeester van Beller* werden begrpet. In de openingsrede werd een overzicht gege ven van alles, wat met de totstandkoming van het Kanaal" in verband staat en waarbij war me hulde werd gebracht aan oud-minister Thr. Ruys de Beerenbrouck, aan Mr. Linthorst Ho man en al de anderen, die op de een of andere wijze" hun- medewerking hadden ver leend aan het tot standkomen van "den nieuwen1 verkeersweg, welke tot den bloei van Beilejn' in het bijzonder en tot' dien van Drente in het algemeen van onschatbare waarde zal zijn. In zijn rede zei Mr. Linthorst Homan dé Regeering darik voor alles wat zij voor de leni ging van de nood in de Drentsche venen had1 gedaan. Verder wees hij op de voornaamste1 karakteristieke eigenschappen van het Drent- cshe volk: werkzaamheid en vasthoudendheid, ■en wees op de manier, waarop het. volk zich weerde om mede te helpen aan de opbouw{ zijner provincie. Voorwaar, er zijn voor Dren te zware tijden geweest, maar zij willen en zul len er komen. Dit weet en waardeert de Regeering ook, want de inwoners van Beilen met "hun wak keren Burgemeester en flinken Gemeenteraad, aan het hoofd, werken met man en macht om» de plaats hunner inwoning op te werken tot Ide hoogte, die haar in de ranglijst van Drente's-, steden toekomt en als blijk van appreciatie, zijner werkzaamheden werd de heer Manssen,: Burgemeester van Beilen, benoemd tot Rid der in de Orde van Oranje-Nassau. Er be-, hoeeft niet aan getwijfeld te worden, dat dej inwoners der Gemeente Beilen met dit hulde blijk aan hunnen burgervader ten zeerste in genomen zijn en het is te hopen, en te ver wachten, dat zij steeds meer hun krachten zul len inspannen tot bereiking van het beoogdaj doel, hetgeen hun' ongetwijfeld, nu zij in het, bezit zijn van een zoo belangrijk kanaal, ge makkelijker zal vallen» dan voor dezen. Vooral de kleine schippers zullen verheugd zijn over het werk, dat hier tot stand is geko men, temeer waar d§ze categorie te strijden heeft tegen enorme concurrentie/De "boerde- rijenl angs het kanaal zullen mede tot dei welvaart bijdragen. i De openingsplechtigeheid was, zooals het met feestelijkheden het geval pleegt te zijn, nog spoediger verloopen, dan men dacht. Het' Linthorst-Homan Kanaal is geopend nu hoopt ieder welgezind Nederlander met ops; dat het Kanaal, waaraan zooveel arbeid en zooi veel geesterswerk, zooveel enthousiasme cn in spanning zijn besteed, dat moge opleveren, wat er van verwacht wordt: verhoogden bloei van, de Provincie Drente verhoogden bloei van ons Vaderland. Dan zal alles, wat aan die totstandkoming van dit Kanaal werd "besteed, zij het finamtieel of» moreel de vruchten dragen, waarvoor het zaad werd uitgestrooid, dan zullen de mannen, die er met energie en voortvarendheid aan heb ben gewerkt zeer zekér tevreden zijn. Plaatselijk Nieuws ZU1DSCHARWOUDE. Het onderstaande adres is door de raadsleden, de heeren Dijkhuizen en D uBurck bij den Gemeen teraad ingediend: Ondergeteekenden stellen den Raad voor: ,,Het Reglement van orde voor de vergaderingen van den Raad der, gemeente Zuidscharwoude aan te vullen met de. volgende wijzigingen: i. De vergaderingen van den Raad worden bij voorkeur gehouden op een-Donderdag. Zij vangen aai: des namiddags half acht. 2 De Voorzitter regelt in de oproepingsbrie ven de volgorde, waarin de onderwerpen worden behandeld. Bij voorstellen, niet uitgaande! van B- en W, brengen B. en W. schriftelijk praeadvies uit. In dfe oproepingsbrieven of in een daarbij be- hoorende bijlage, worden de voorstellen zoodanig toegelicht, dat de raadsleden in hoofdzaak op de hoogte zijn van aard en omvang der voorstellen. Bij benoemingen wordt de voordracht of de aan beveling in de oproepingsbrief vermeld, alsmede, de namen der aftredenden. 3. Geen onderwerpen, tot de competentie van den raad behoorende, en die een uitgaaf van f 100 cf meer vorderen, kunnen een onderwerp van be handeling uitmaken, tenzij zij in den oproepings brief zijn vermeld. Ter toelichting zeggen de voorstellers: Ad. 1. Voor elk raadslid is het van belang te weten op welken dag de raadsvergaderingen in den regef worden gehouden, opdat bij) speciaal dien dag daarvoor kan beschikbaar houden. Zeker in alle steden en in vele andere gemeenten komt een der gelijke bepaling in het reglement van orde dan ook voor. 1 Ad. 2. De leden van den Raad van Zuidsehar-, woude moeten ware wondermenschen zijn: Alle voorstellen, ook de ingewikkeldste en meest in grijpende worden in de raadsvergaderingen bii monde van den Voorzitter medegedeeld en toege licht, zoodat onmiddellijk de raadsleden een oor deel over die voorstellen moeten vormen en uit spreken. Van ernstige overweging is dan ook geen sprake. Bij de benoemingen worden nóch in de oproepingsbrieven, nóch bij de raadsstukken de af tredenden vermeld, nóch de namen van de voor gedragen of aanbevolen personen. De raadsleden komen dus wel' beslagenter vergadering 1 Zij we ten dan nog zoo wat niets 'Overtuigd als wij zijn, dat elk raadslid dit anders zal wenscpen, ver trouwen wij, dat allen zullen medewerken, om aan dien onhoudbaren toestand een einde te maken. Ad 3. Ten einde te voorkomen dat besluiten bij verrassing worden genomen, die belangrijke uitgaven medebrengen, achten wij -een dergelijke bepaling nuttig. ZUIDSCHARWOUDE. Voor de a.s. Nationale Kolfwedstrijden, alhier binnen enkele dagen te houden, zijn reeds de vol gende medailles geschonken: een gouden medaille door fyet gemeentebestuur van Zuidscharwoude; een zilveren medaille door het Fanfarecorps ,,K. na Arbeid; een verguld zilveren medaille door de zangvereeniging .Gemengd Koor"; een verguld zil veren medaille door de Kolfsociëteit te Noord>- scharwoude; een zilveren lauwertak door de fa. N. Stam alhier; een gouden draagpenning door eden Burgemeester van Z.uidscharwoude, een ver guld zilveren medaille door de Red. van de ,,N. Langendijker Courant". Nieuwstijdingen D* inbraak in liet Kon. Paleis. De „Tel." verneemt nog de volgende bijzonder heden na >de arrestatie te Alkmaar van den 40- jarigen G. M., den verdachte van de inbfaak in het Koninklijk Paleis te Amsterdam. Dte man was onlangs uit Veenhuizen, waar hij reeds verschillende keeren geweest was, ontslagen en had, zooals gebruikelijk is, zijn uitgaanskas mede gekregen. Toen hij het geld verteerld hadl, begaf hij zich naar Amsterdam, waar de schutting achter het Koninklijk Paleis hem op het idee bracht eens te gaan zien of er soms wat sieraden voo rhet grijpen lagen. Des nachts klom hij over de houten schutting en kraakte met behulp van een beiteltje, dat daar in de buurt lag, een on derpaneel uit de deur. Na eenigen tijd door de cor ridors gezworven te hebben, ktvam hij in de kamer van den intendant. Hij maakte eenige stof fige doozen open en vond daarin de ordleteekenen. Hij deed dit bij het licht van een kaarsje en na het pak lintjes en medailles bij zich gestoken te hebben, verliet hij langs denzelfden weg het ge bouw. Inmiddels had het kaarsje de dloozen en de uniformen doen vlam vatten, hetgeen pas des morgens ontdekt werd. De dader trachtte den volgenden dag de ofüe- teekenen te Zaandam te verknopen, doch niemand wilde er veel geld voor geven. Hij heeft ze toen ergens langs den weg in het water geworpen; waa rweet hij niet meer precies en zal nader on derzocht worden. De man heeft vervolgens den tocht naar Alkmaar, zijn geboorteplaats, voortge zet. Uit armoede meldde de nachtelijke paleisbe zoeker zich bij de politie aan. Hij heeft reeds eenige diefstallen op zijn ge weten .Het noodlot wilde, dat toen hij een goede betrekking als bankwerker had, hij zich tot een kleinen diefstal liet verleiden. Daarna zonk hij dieper en dieper. Proeven met vluchtheuvels. 1 Op de agenda van de volgende" raadsverga dering van Rotterdam" komt een credietaan- vrage voor van f 1925 voor het oprichten van met aluminium bestreken palen op vlucht heuvels in het belang van de veiligheid va|ni het verkeer. De vluchtheuvels in de straten zijn des avonds iniet altijd voldoende zichtbaar. Er is al eens getracht ze meer in het oog te doen loopen d.oor de randen er van wit te schilde ren of door ze van witte en zwarte tegels sa-'- men te stellen. Amsterdam heeft getracht de aandacht van het verkeer op te vestigen door er een lantaarn op te plaatsen met een ver-' lichten voet, maar ook dat voldeed niet. De Rotterdamscfye verkeerspolitie heeft nu sedert' •eengieen tijd, in samenwerking met het elec- trisch bedrijf proeven genomen met een met! aluminium bestreken paal van ongeveer 1 M. hoogte, welke door de reflex van de straat verlichting voldoende de aandacht trekt en> aanduidt dat ter plaatse een vluchtheuvel is. Deze proeven acht men zoo bevredigend, dat thans het bovenbedoelde voorstel aan den Raad wordt gedaan. De palen zullen worden geplaatst op een aantal vluchtheuvels, waar. de politie en het electriciteitsbedrijf dat noo- dig oordeelen. Op het oogenblik staat er op 'den Oostzee dijk te Rotterdam reeds een met deze alumi nium verf bestreken paal, die daar zeer vol doet. Deze verf is niet duur en "houdt lang. Luchtvrk'eeef. Men meldt aan het Haagsche Ajieta-kan- toor: Het vliegveld Scjiiphold, de luchthaven van Amsterdam, is in de maand Augustus aan gedaan doo r511 verkeersvliegtuigen en door 172 militaire vliegtuigen, alsook door 8 extra vliegtuigen, terwijl vele proefvluchten plaats hadden. 253 personen maakten gebruik vant de geboden gelegienheid tot het maken van 1 een plezier- of rondvlucht. I De Waalhaven, het vliegveld van Rotter-. dam, werd aangedaan door 305 verkeersvlieg- tuigen van de geregelde luchtlijnen ent door: 152 militaire vliegtuigen. 136 bijzondere vluch- ten hadden plaats gehad. Het aantal bezoekers: j van het vliegveld bedroeg 17.686, waarvan 583 I schoolkinderen. Door 128 personen werd eeni plteziervlucht gemaakt. De geforceerde militaire marsch. De luitenant-generaal De Quay, vertoefde we- derom te Maastricht, thans in gezelschap van I een ofiifcer van gezondheid, Dr. Burger, een spe- 1 cialiteit in voetgebreken, ter verder onderzoek I naa rhet voorgevallene op den marsch naar Brnns 1 sum .Verschillende personen, die aan den marsch hadden deelgenomen, werden gehoord Gp een en- kéle na, zijn thans alle militairen, die tengevolge van den marsch verwond raakten en in Utrecht werden verpleegd, weder in hun garnizoen te Maastricht teruggekeerd. Zij staan echter nog steeds op»het ziekenrapport en doen nog geen dienst. Uit het hospitaal Calvariënberg is een der sergeants genezen ontslagen, een ander aer- is naar het militaire hospitaal te Breda overge bracht, terwijl een derde, volgens de „Tel." nog steeds in verpleging is. 1000 pond spek verbrand. In de afdeeling rookerij van de slagerij van dt jsielagerij van den heer E. Teek ens te Gouda, welke rookerij is gevestigd aan de Roozendaal, ontstond Zondagmorgen brand. Bij het rooken van spek is een zijde in het vuur gevallen, hetwelk tengevolge daarvan zeer sjKiedig hevig brandde. De vlammen tastten een gedeelte van het overige in de rookerij aanwezige spek aan, terwijl et»n ander ge deelte door de hevige hitte smolt. 1 Ongeveer 1000 pond spek is verloren ge gaan. Men slaagde er in, dein brand met eigen krachten te blusschen. "--Onlangs maakten we melding van een mo torongeval te Monster, op het kruispunt Nieuwe- weg-Poeldijsterweg De heer J. Niekerk reed daar met zijn motor tegen de <auto van dr. L. op, waar-, door eerstgenoemde een beenfractuur bekwam en een hersenschudding. Tengevolge hiervan is thans de heer Niekerk volslagen krankzinnig geworden. Onder de gemeente Kattendijke (Zuid-Beve land) is het lijk aangespoeld van de 25.-jarige mej. M. uit den Haag. Deze dame was op 19 Augustus gelogeerd te Goes en was van daaruit per fiets naar de Zandkreek gereden om te gaan zwemmen, •maar alleen haar fiets en kleeren werden later, op den dag teruggevonden. To Oosthuizen had het eenig zoontje van den heer W. Groot het ongeluk een korstje kaas in te slikken tengevolge waarvan hij, ondanks onmiddellijk ingeroepen hulp, overleed. Bij J. de H. aan den Vijfhuizerdijk in den Haarlemmermeer, werd ingebroken. De dief ging zeer brutaal t e werk en drong tot in de slaapka mer door, waar hij onder het hoofdkussen van den man een portemonnaie met f40 en een porte feuille weghaalde. De dief schijnt op de vlucht te zijn gegaan, toen er een wekker afliep en signalen van een passeerend motorrijtuig weerklonken. Hij vergat tenminste om twee gouden horloges mede te nemen, die hij reeds uit de kast had genomen, fn de keuken werd later de portefeuille, waarin een flink bedrag zat, teruggevonden. DekMookerheide. De vereeniging tot Behoud van Natuurmonu menten in Nederland is door aankoop van de .ge meente Mook, voor f 2A316 eigenared geworden van een gedeelte der Mookerheide. In Dortmund heeft zich een vreeselijk dra ma afgespeeld. Een 14-jarige1 -jongen kreeg een schoolkameraadje van dénzelfden leeftijd op be zoek, terwijl de ouders uit waren. Het tweetal besloot toen op eigen houtje koffie te zetten. Ze staken een spiritusstel aan ,doch bemerkten al spoedig, dat er te weinig spiritus in het comfoor was. Toen een der knapen uit een volle flèsch spi ritus in het brandende stel schonk, vloog het ap paraat in brand. De jongen, die de spiritusflescb in zijn hand had, schrok daardoor zóó, dat hij een gedeelte van den inhoud van de fleshc over zijn kameraad uitstortte. Op hetzelfde oogenblik stond het ventje in lichte laaie. Buren snelden toe, maar het was te laat. De brandwonden die het knaapje had opgeloopen, waren van zoo ernstigen aard, dat hij eenige uren later in het ziekenhuis overleed. Twee vliegtuigongelukken in 20 minuten. Op het vliegveld Staaken bij Berlijn, zijn in 20 minuten tijds twee vliegers omlaag gestort. De beide bestuurders werden zwaar gewond. Mijnongeluk. Te Tamoka (Oklahoma) in de Ver. Staten, heeft een ontploffing in een mijn plaats gehad. Er zijn nog geen juiste berichten omtrent het aantal mijn werkers, die bedolven zijn, ingekomen, maar ge woonlijk werken er meer dan 20O man in die mijn. Enkele mijnwers, die in de mijn waren, bij de ontploffing, zijn ontsnapt en redders' met voch tige sponzen voor den mond, hebben eenige anderen er uit gehaald, waarvan verschillenden ernstig ver brand waren. Men vreest, dat zij, die nog in de mijn zijn, zullen omkomen. Vergiftiging door paddestoelen. Een familie te Rheine in Westfalen, werd na bet eten van paddestoelen ernstig ziek. Een 9-jarig zoontje en een 12-jarig dochtertje overleden wel dra aan de gevolgen dezer vergiftiging. Een 15- jarig zoontje en de moeder van het gezin, liggen nog zwaar ziek. Men twijfelt aan de mogelijkheid van hun herstel. De vader ,die eveneens van de paddestoelen gegeten heeft, is lam geworden. Men hoopt hem echter in het leven te behouden. Groote branden. In de suikerfabriek van Erstein (Elzas) heeft een groote brand gewoed. Het grootste deel der fabriek met de daarin aanwezige grondstoffen en suikervoorraden ging in vlammen op. De schade bedraagt meer dan een millioen francs. Uit Saarbrucken wordt gemeld, dat de on geveer 500 vierkante meter oppervlakte beslaan de gebouwen van het Halberger landgoed in korten tijd in asch zijn gelegd. 1 I Talrijke landbouwmachines, veel graan en vee 'is verbrand. De schade bedraagt een half milli oen francs. Pluimveeteelt Najaarszorgen. I De najaarszorgen zijn van tweeërlei aard: de oude kippen moeten we vlot door den rui zien heyn te helpen en ze een verdiende rustkuur la ten doormaken, de jonge kippen trachten we nu juist aan het werken te krijgen .en ze tot heflf 'produceeren van eieren te bewegen. Beide soorten kippen hebben echter één groot, gemeenschappelijk belang en dat is een doelmatige .huisvesting. De winter, meer in het bijzonder nog het najaar is het kwade seizoen voor onze hoen ders, die vrij goed eenige natuurlijke warmte ver dragen kunnen en ook wel koude, maar die zeer gevoelig zijn voor tocht en nattigheid. Als het eep paar weken verder is, zullen de gewone najaars kwalen, als snot, diphteritus, pokken e.d., weer overal uitbreken, behalve dan bij de hoenderhou ders die hun dieren op tijd hebben laten enten. Wèl hebben we tijdig op deze plaats ons advies èvoor de enting uitgebracht, maar rekening hou dende met 'den èHolIandschen' aard, zullen we èmaar aannenlen, dat de meeste lezers toen be sloten -hebben om ,,de kat nog maar eens uit den boom t e kijken", of „het nog wel eens een poosje aan te zien" of gemeend hebben, dat „het zoo'n vaart wel niet loopen zal." Wat kunnen we n unog doen om onze hoenders tegen die zéér besmettelijke klimaatsziekten te be hoeden? Een doelmatige huisyesting alleen kap ?hier veel voorkomen. Vele lezers, dat weten we, hebben o|t rinze aanwijzingen een z.g. modejholc gebouwd; dddr is de zaak dus in orde. Maar nóg meerderen hebben de zaak gelaten, zooals die was zijn de dieren op de oude primitieve wijze blij'ven huisvesten. Het minste nu, wat thans van dezuTlkcn geëischt mag worden, is, dat zij on verwijld het primitieve hok in een zoodanigen staat brengen, dat het voor de dieren in najaar en winter bewoonbaar wordt. Alle kieren en sple ten moeten gedicht worden, hetzij door vertimme ring of een asfaltbedekking; dat geld niet alleen voor de wanden, maar ook voor het dak. Is er aan meerdere zijden ventilatie, wat „tocht" veroor-, zaakt, dan maken we de gaten aan alle kanten óp éen na, dicht. Aan die eene zijde kan de venti latie dan vermoedelijk wel wat ruimer gemaakt «orden, want ook in den winter blijft versche lucht een eerste levensbehoefte der hoenders. Is het hok donker, dan breken we aan de zuidzijde van het bouwsel een stuk uit om er een raam in te zetten, want in ieder geval behoort uw hok zoodanig te zijn, dat de beesten er op de guurste en natste dagen van najaar en winter in opgeslo- nte kunnen worden. Op den grond wordt een dik krabbed, tenminste 10 c.M. dik, gebracht van droge bladeren, tyrfmolm, doppen, kort geknipt tstroo en dergelijke. Zoo'n bodem geeft warmte en als we er wat graanvoer doorheen harken, kunnen we de dieren, als ze opgesloten moeten zitten, ook bezig houden. 1 Hokken, bodem, zitstokken, wanden, vooral de hoeken en kieren, legnesten, etens- en drinkens- bakken worden nu allen eens goed bewerkt met een 5 pet. kreolineoplossing, d.i. bijna een halve liter op een volle emmer met water. In den zomer immers heeft het ongedierte zich sterk vermenig vuldigd en die legers parasieten zouden onze hoen ders ernstig benadeelen, als ze deze laatsten, ge dwongen door regen en storm, een groot gedeelte van den dag in het hok moeten doorbrengen. En nu enkele bijzondere wenken. De oude hoenders zijn in den rui. Als we ze daar vlot dooi heen helpen eft ze goed verzorgen, dan kunnen die hoenders in November-December den leg weer hervatten. Als ze niet te oud zijn ten minste. Hebt ge hoenders die den tweeden, mis schien zelfs den derden leg, al achter den rujgi hebben, ruimt die dan gauw op, want ze vreten even veel als de jonge dieren, maar eerst als het voorjaarszonnetje weer schijnt beginnen ze aan uw eierenrekje te denken. Zulke beesten zijn altijd schadepostjes, hoe „voordeelig" ze ook gehouden kunnen worden. In den rui moeten we de hoenders goed blijven voeren. Er zijn menschen, die beweren, dat ze het dan wel met wat minder kunnen stellen, omdat ze niet behoeven te produceeren, maar eerstens moeten ze na een misschien drukken leg nieu we krachten kunnen verzamelen en dón is de ver wisseling van een heel vederenpakje iets wat héél veel van de dieren vergt, waar ze soms zelf» ziek van kunnen zijn. Het is daarom goed om ze gewoon te blijven voeren en aan het menu eenig zaad toe te voegen, dat een spoedig doorruien bevordert. In dezen tijd mogen de kippen, b.v. wat mats hebben, terwijl een weinig hennepzaad en vooral zonnebloempitten het herkrijgen van een stevig, glanzend gevederte bevordert. De uitgevallen vederen moeten we dagelijks bij een harken, want niet alleen verspreiden die an ders het ongedierte weer, dat er op huisde, maar het oppikken van uitgevallen veeren geeft ook vaak aanleiding tot de ondeugd van het veeren- plukken. Jonge kippen moeten we zoo zoetjes aan tot leggen nopen, tenminste als ze op tijd geboren zijn (Leghorns April—Mei, zwaardere rassen Mrt. Arpil. Het voordeeligste is, als ze den leg eindt September of in October aanvangen. We geven ze een krachtig meelvoer en als de tijd aanbreekt, (waarop men de eerste eierén zo uwenschen, en... ze komen niet, dan geven we dagelijks een weinig rauw gehakt vleesch met een klein snufje peper Vermengd. Zo ogauw diarrhee optreedt, moeten we echter met de vleeschvoeding ophouden. Veel menschen maken de legnesten voor jonge kippen eerst klaar, als de eerste eieren verwacht •worden. De bakken worden dan keurig volgelegd met stroo en in het midden wordt een porcelei- nen ei gedèponeerd. Het wiegje is dan in orde Stom verbaasd kijkt dan de jonge kip naar dat interieur en haar grootste pret bestaat er uit om met eenige flinke pootslagen heel het gedoe naar buiten te gooien. En even dikwijls als het nest in I orde wordt gemaakt, wordt het door de kip weer j leeg gewerkt. Aan die nesten moeten de jonge hoenders gewend worden. Men begint met er een beetje zand in te strooien; na een paar dagen wor- den er enkele strootjes in, gelegd en geleidelijk wordt het nest opgebouwd. Het porceleinen e' deponeert men er niet, voor men ze een paar weken op den grond, in den loop der kippen, te bewonderen heeft geleed. I Dat vooraf wennen aan porceleinen eieren 's beslist aan te bevelen, anders wordt het eerst ge legde ei met te groote nieuwsgierigheid behan deld- met snavelhouwen wordt het stuk gemaakt ;en de eerste schrede op' het pud der ondeugd" eieren-vreten, is daarmee gezet. Geeft den jongen dieren een bakje met grint" houtskool en fijn geklopt kalkpuin. Ze nemen daarvan zooveel als noodig is voor het vermalen van het graan, de spijsvertering en de vorming van schaal. Pas leggende kippen produceeren nog al eens windeieren; mengt in zulke gevallen een .weinig fijn gemalen krijt door het meelvoer. VRAGENBUS. 1 Door «vacantie is de beantwoording van enken vragen vertraagd, maar dezer dagen zullen alk inzenders tevreden gesteld worden. Vragen, welker beantwoording een algemeen nu kunnen hebben, zullen we voortaan weer in deze rubriek opnemen.

Nieuwe Langedijker Courant | 1926 | | pagina 4