I De lieer De Geus, aangedaan door deze onder- scheiding, dankt den voorzitter voor dit hlijk van waardeering. Door het zichtbaar te dragen, zal spreker toonen, ook van zijn kant zulks te j waaxdeeren. Op verzoek van Dr. Van Balen Blanken werd door allen het feestlied .gezongen en klonk na het kaatste couplet een hartelijk applaus met een „lang zal hij leven'' voor dten voorzitter van den Nederlaudsehen Kolfbond. Vervolgens sprak Dr. Van Balen Blanken als volgt Dames en Heeren, Ook hier geldt het, dat het zonder „Dritte im Bunde" niet gesteld kan worden. De heer De Geus is herdacht, ook ik heb mijn deel gehadj, doch thans breng ik hulde aan den dichter van het feestlied, aan den keizerlijken dichter van het keizerlijke lied, aan den heer J. H. Keizer. Ik hoop dat zijn aangezicht ons nog lang mag aanzien en dat zijn aanzien en welzijn nog lang lang in de baan mag zijn. Ook nu weerklonk een luid' applaus. Thans werd door den voorzitter de gelegenheid opengesteld, voor degenen die het woord wensch - ten. Uit de zaal vroeg één der aanwezigen om ter eere vaD den dichter het laatste couplet \kn hot feestlied nog eens te herhalen. D.e voorz. meende echter den heer Keizer niet beter te kunnen huldigen dan niet alleen het laatste couplet, doch het geheele lied nog een« te herhalen. De muziek zette in en wederom werd door allen het lied gezongen. De voorz. zeide thans het woord te verleenen aan den vertegenwoordiger van het hoogste ge zag, den burgemeester. De Edelachtbare heer Jhr. Van Spenglc sprak de volgende rede uit: Voorzitter, Dames en Heeren. Zeer zeker behoort er moed toe om een bekend redenaar als D-r. Van Balen Blanken van ant woord te dienen, doch ik herhaal het nog eens, hetgeen ik hedenmiddag reeds zeide, dat de wijze waarop de Nederl. Kolfbond de wedstrijden houdt, waard is een ieders sympathie to hebben. Wij stellen het op prijs dat de Bond thans do wedstrijden hier heeft georganiseerd in verband- met hot 40-jarig jubileum van „Op Maat". Mijnheer de Voorz., dat de Nederl. Kolfbond al die jaren in groei en bloei toeneemt is te dan ken aan zijn eminenten voorzitter, die steeds veel. ontzettend veel belangstelling betoont voor de kolfsport en den Bond, waardoor geen moeilijk heden aanwezig kunnen zijn. De mij vergezellende dames en heeren hebbeD nog nimmer het spel met sajetballen gezien' en hopen dat heden te kunnen aanschouwen. Ik uit den wensch dat de wedstrijden zullen zijn een vreedzamen strijd. Ik zou hier haast aan toevoegen, dat vreedzaam en strijd een pleonasme zijn. Ein de geest, die in den Kolfbond onder de leden heerseht is te danken aan het Hoofdbestuur dat steeds de wenschen zijner leden weet te be vredigen. Allerminst zal ik er aan tornen mij los te maken van het eere-lidmaatschap, welke eer mij eenige maanden geleden ten deel viel, ik hoop, zij het dan niet hier, dan toch elders, dat ik vele jaren het eere-voorzitterschap zal waar nemen. Tevens hoop ik dat de jubileerende ver eeniging er in slagen mag, dat de wisselbeker thans voorgoed in haar bezit zal komen, en zal ik het toejuichen indien men Krommenie den be ker weet afhandig te maken. Van den anderen kant zeg ,ik, maakt het „Op Maat" niet gemak kelijk, doch hoop ik dat „Op Maat" er in zal slagen den beker te behouden. Iets wil ik nog even memoreeren. zoo juist vernam ik dat een Alkmaarlder, nml. de heer Kostelijk, zeer veel punten behaald heeft. Als oud-Zuidsdharwouier feliciteer ik u met uw suc ces. Wellicht is het van mij wat voorbarig, doch de kans is er evenzoo dat u door anderen voorbij gestreefd wordt. Mijnheer de Voorz., ik reken mij gelukkig met het eerevoorzitterschap van „Op Maat" en gevoel mij hierdoor zco verbonden, dat ik mij hiervan nooit los zal kannen maken. Ik heb gezegd. Hierna richtte de voorzitter het woord tot, alle aanwezigen, hen verzoekende het Wilhelmus te zingen, daar allen weten, dat de burgemeester, de vertegenwoordiger van Hare Majesteit de Koningin, op geen betere wijze hulde gebracht kan worden. Door alle aanwezigen werd hierna staande het Wilhelmus gezongen en werd een driewerf hoera op den Nederl .Kolfbond uitgebracht. De toespraken werden steeds luide toegejuicht en weerklonken telkens fanfares van het orkestje. In een recht feestelijke ^temming werden, de wed strijden voortgezet. /DE DERDE DiAG. 9 uur. Voortzetting van den wedstrijd 8.30—9.30 uur. Bezichtiging van de veiling te Broek op Langendijk. In een vroolijk versierde motorboot van de fa. Kramer trok het hoofdbestuur" met bestuurdereu van „Op Maat" en hua dames, en commissie leden naar deze veiling, waar men tegenwoordig was bij het verhandelen der aangevoerde produc ten; De boot ging eveneens de goot door en pas seerde ook de rijen der kooplieden. De vroolijke stemming werkte zeker niet erg aanstekelijk, want bij het bepalen van den prijs voor het gezelschap, werd dit door Zuidscharwoude opgehouden op f 1.Men taxeerde Vle dames en heeren niet hoog. Enfin, de hoogste markt was toch nog te laag, want wij gelooven zeker, dat Zuidschar woude evengoed had opgehouden', om in het be zit te blijven van, deze uitstekende kwaliteit da mes en heeren vrij van „draaihartigheid" en an dere ziekten. Het gezelschap was daardoor „on betaalbaar". Nadat men veilingsgebouwen en betaal kantoor had bezichtigd, ging het onder de opwekkende tonen van „De Kleine Kapel" van Broek weder naar het feestgebouw, om andere feestgangers me de te nemen op den gcorgauiseerden boottocht. 'Mot twee motorbooten ,ging het eerst' de Voor- burggracht af, tot aan de Mosselbrug, waar ge keerd werd, om daarna bij het huis van de Wed. Opperdoes te stoppen, waar een serenade werd gebracht aan den heer S. Opperdoes, oud-secret. van „Op Maat", die daarbij tevens werd toege sproken door Dr. Van Balen Blanken. Het was een mooj oogenblik. Verder ging het tot aan de eerste BroekerbTug, om de Achter burggracht langs terug te keeren en was men om ongeveer 1 uur weder bij de plaats van afvaart. Een rondedans en een ieder ging zijns weegs om den inwendigen mensch te versterken. „De Kleine Kapel" toonde zich gedurende de vaart onvermoeid, en lokten de muzikale uitin gen vele kijklustigen naar den waterkant. 1 uur vergadering van het Hoofdbestuur op het Raadhuis. 2 uur. Algemeene Vergadering Hoofdbestuur en afgevaardigden in de Raadszaal van het Raad huis. Ongeveer half drie" waren het Hoofdbestuur en de Afgevaardigden in die Raadszaal bijeen voor die Algemeene Vergadering. Dr. van Balen Blanken verzoekt allen, nadat de afgevaardigden de presentielijst hadden ge- teèkend, ziel- van liunne zitplaatsen te verhef fen, om hulde te brengen aan de nagedachtenis van het onlangs overleden hoofdbestuurslid, den heer W. H. v. Vliet. Spr. herdenkt iden overledene door eenige zeer sympathieke woorden te uiten over de groote diensten door hem aan den bond bewezen. Ingekomen is bericht van verhindering van den heer K. v. Vliet te Krommenie wegens ern stige ongesteldheid. Het Hoofdbestuur stelt voor een telegram te zenden van den volgenden inhoud: „Dt Nederl. Kolfbond, vereenigd te Zuid scharwoude, gedenkt uwer met de grootste sympathie en biedt de beste wenschen voor uw? beterschap aan Ook aan den heer Van Dil, die lichtelijk onge steld is zal eefi bewijs van sympathie gezonden worden. Ook de .heer Slot is wegens ziekte verhinderd' en zal hem eveneens sympathie betoond worden- Voor den heer Slot, zegt de voorzitter, is liet uitzicht, op herstel, niet buitengewoon. De voorzitter zegt vervolgens dat allen hier een belangrijk werk wacht, want hier moeten 'te belangen besproken en behartigd worden van den Nederl. Kolfbond, Een beroep te doen op den goeden geest en goeden toon, die hier moet worden aangeslagen, lijkt den voorzitter onnoodig. Spr hoop", dat- hetgeen hier thans door allen zal wor den besloten in het belang van den Bond zal zijn, en uit den wensch, dat deze vergadering mag zijn zooals, vele andere zijn geweest, waarvan de gesol;iedboeken kunnen getuigen. Hierna wordt het vfoord gegeven aan den secre taris, den heer D. Tiemeijer, voor het uitbrengen der notiüeri vau de vorige vergadering, welke zonder op- of aanmerkingen worden goedgekeurd. De voorzitter dankt den secretaris voor de energieke samenstelling en brengt een woord van huid? voor het nauwkeurige verslag. Bericht van verhindering is ontvangen van den heer Eisma te Bolsward, die door omstandighej den verhinderd is aanwezig te zijn. De sociëteit „De Prins van Oranje" is niet aanwezig door ernstige ziekte van één barer leden. Van de sociëteit „Recht door" te Alkmaar is een schrijven ingekomen, waarin de namen zijn vermeld van het bestuur. Tevens deelt deze so ciëteit mede dat op de laatst gehouden vergade ring met algemeene stemmen is besloten het ver zoek aan het Hoofdbestuur te richiteu om de nationale wedstrijden in 1928 bij deze sociëteit te doen plaats viuden ter gelegenheid van hiet 50- jarig bestaan van „Rechtdoor". De burgemeester van Zuidscharwoude heeft het verzoek gericht om toe te mogen treden als lid van den Ned. Kolfbond. Het Hoofdbestuur, heeft besloten den burge meester tot buitengewoon lid te promoveeren. De voorzittef zegt thans eenige blijde mede deel in gen te kunnen doen betreffende de oprich ting eener nieuwe club en wel te Zuidscharwou de, die als naam gekozen heeft „Gezellig Sa menzijn". Genoemde club weuscht toe te treden als lid van den Bond. Eveneens is opgericht de sociëteit „Centraal" te Alkmaar, die thans als eandidaat voor het Hoofdbestuur den heer J. Joman stelt. Namens de sociëteit „Onder Ons" te Kromme nie is als eandidaat voor het Hoofdbestuur in de vacature van wijlen den heer W., M. v. Vliet gesteld de heer P. Preijer. Door dezelfde sociëteit wordt in overweging gegeven om op de Olympische spelen een kolfbaan in te richten. De voorz, deelt mede dat door de Edelachtb. heer Feekema A ndré, burgemeester van Utrecht, op 5 Juli 1.1. een conferentie is belegd geworden met de verschillende vertegenwoordigers der or ganisaties van verschillende takken van sport. De burgemeester heeft daar de vraag gesteld, of het mogelijk zou zijn iu 1928 tijdens de Olym pische spelen eene internationale tentoonstelling van sportartikelen te orga.niseeren. Dit voorstel verwierf ieders sympathie en de organisaties, welke niet vertegenwoordigd waren op die conferentie, zonden bewijzen van belang stelling. Het Nederl. Olympisch Comité zegde zijn vollen moreelen steun toe. Het plan is tijdens de tentoonstelling spor.tdemon- straties te geven. Hét voorloopig bestuur zond het verzoek om een vertegenwoordiger van den Bond zitting te doen nemen in het bestuur. Door het Hoofdbestuur is besloten den heer Klokke als vertegenwoordiger van den Nederl. Kolfbond als zoodanig aan te wijzen. De voorzitter deelt vervolgens mede dat de rekening van den Penningmeester door het Hoofd best uur is onderzocht en in, orde is bevonden. Het batig saldo bedraagt f 101.97. t De voorzitter zegt den penningmeester voor de zoovee 1ste maal hartelijk dank voor de nauwge zette wijze, waarop hij de zaken van den Bond bestiert. Punt 5 der agenda. Verkiezing Hoofdlbestuurs- ledea wegens periodieke aftreding' van de heeren J. Halff on J. N. v. d. Weiden De aftredendien. zijn herkiesbaar. De aftredenden worden bij acclamatie herko zen. Daar beide heeren hunne benoeming aanvaar den,* feliciteert de voorzitter her. en zegt lal het de heeren aar.ganaam zal zijn te hooren, da* Spr. rle algem. vergadering gelukwenscht met hare keuze. Puut 5B. Verkiezing Hoofdbestuurslid ter voor ziening in de vacature W. M. v. Vliet. Als candidaten zijn gesteld, de heefeu: J. Joman te Alkmaar en P. Preijer te Krommenie. Dn afgevaardigde van „Onder Ons" dankt den. voorzitter voor de woorden, gewijd aan den heer W. H. v. Vliet. Spr. deelt mede, dat de sociëteit „Onder Ons" weer gaarne de vacature bezet zag door een harer leden. Spr. meent, nu de jongste club eveneens naar de vacature dingt, dat „On der Ons" wellicht meerdere rechten heeft, daar zij nu al reeds bijna 50 jaar bestaat. De sociëteit zou 't ten zeerste apprecieeren om de zetel tq mogen behouden. v De voorz. verzoekt tot stemming over te gaan. Het stembureau wordt gevormd door de. heeren Bijpost, .v. d. Sleezen en Schuddeboom. Uitgebracht zijn in totaal 43 stemmen, op den heer Preijer werden 35 stemmen' uitgebracht, op den heer Joman 7 en 1 blanco, zoodat de heer Preijer is. benoemd, waarvan hem mededeeling zal worden gedaan. Punt 6. Vaststelling van de plaats, waar de volgende Aigem. Vergadering zal worden gehou den en aaawijzing van de plaatsvervangster. Door den afgevaardigde van „Bijeenkomst als Vrienden" te Oudkarspel, wordt -verzocht, de plaatsvervangster voor 1927 te mogen zijn, daar in 1928 de club 40 jaar bestaat en zij als plaats vervangster voor 1927 de eer zal hebben den. Bond in 1928 te mogen ontvangen. De voorzitter zegt dat voor 1928 een gelijk verzoek is ingekomen van Alkmaar vanwege het 50-jarig bestaan. Evenwel 'gaat het thans om de aanwijzing voor 1927. De afgevaardigde van „Keer Niet" te Lopik, vraagt voor 1927 de Algem. Vergadering aldaar te houden. De Voorz. vraagt of „Keer Niet" te Loipik wel in s'aat zal Kunnen zijn om den Bonld te 'ontvangen, of er voldoende logies is, en of de baan wel goed is. De afgevaardigde zegt: „U zal zeker wel ko men kijken" .(Hilariteit). De voorzitter zegt dat hem mededeelingen ter oori; zijn gekomen, waardoor de vraag rijst of „Keer Niet" werkelijk in de gelegenheid daar toe is. Door de vergadering wordt besloten 't aan het Hoofdbestuur over te laten en de toestanden daar ter plaatse op te nemen. De voorzitter» zegt dat voor de Algem. Vergade ring de vereeniging niet alleen aansprakelijk is, maar dat het Hoofdbestuur eveneens aansprake lijk is. Evenwel zegt de voorz. tol den vertegen woordiger van „Keer Niet' dat h«t aan hem te danken is dat de vergadering hem zoo gezind is, daar hij op zulk een aardige wijze met het voorstel is gekomen cn dat de vereeniging goed gedaan heeft zoo'n 'beste brave kerel af te vaar digen. Door de „Zaanstreek", Koog a. d. Zaan, word: verzocht de wedstrijden voor 1928 bij genoemden- sociteit te willen houden ter gie legenheid van haar 35-jarig bestaan. Het zou aldus spreker, dan 19 jaar geleden zijn, dat de wedstrijden daar zijn gespeeld geworden. De voorzitter zegt geien toezegging te kun nen doen. Rondvraag. De afgevaardigde van „Mik Wis" doet.eten beroep op alle bestuurderen om voor saje*- spel, vooral voor' de jongeren, wat meer re •dame te raak en, daar spreker het ten zeerst© betreuren zou, als dit mettertijd verdween. Da voorzitter dankt den afgevaardigde voor: zijn opmerking, doch spreker vreest niet dat- het sajetspej zal verdwijniefn en vindt het s<j- jetspei nog meer sport dan beft gummi. Spr. 'herhaalt betgene wat gisterenmiddag door hem is gesproken: Het kolven is eten gezonde sport voor den bezadigden leeftijd, maar dan moe ten we zorgen, dat de sport ér in blijft. Wat' meer reclame vindt spreker zeer goed. 1 De afgevaardigde van „Ons Genoe'gen" be klaagt zich, dat de afdeelingen zoo los vatn, het hoofabestuur staan, daar nooit eenig be richt binnenkomt van het hoofdbestuur. Spr. heeft op de ledenvergadering 2 maal het Sport blad aangeprezen, doch is dit gekelderd. Spr. vraagt thans of het Hoofdbestuur de abonne menten op dit blad wellicht voordeeliger zal kunnen krijgen dam de prijs van f 5.— voqi' een afdeding. De voorzitter antwoordt dat van los staan van het Hoofdbestuur absoluut geen sprake is, gezien ook weer deze algemieene vergadering. Wat betreft de berichten deelt spr. mede, in dien van de afdeelingen en hoofdbestuur geen voorstellen komen is er niets te,berichten. Wat betreft het sportblad ontstaat .een klei ne discussie en wordt besloten thans geen de finitief besluit te nemen, doch het aan dein secretaris over te laten wat hij aangewezen vindt om in 't belang van den Nederl. Kolf bond in de sportbladen opgenomen te worden. Zoodra hieromtrent iets te vermelden is, zal dit tijdig aan de secretaressen worden ge-' meld. De voorzitter deelt den leden mede, dat het insigne van den bond thans ook als man- 1 chetknoop verkrijgbaar is tegen den prijs van f 1.25 per stuk, per 100 stuks fl. i Verschillende afdeelingen bestelden een aan tal De voorzitter zegt, thans genaderd te zijn tot het laatste punt der agenda n.l. Sluiting en zegt: „Aangenaam is het thans deze plicht te vervullen. Hebt u zichzelf niet afgevraagd wie u zoo vriendelijk' ontvangen heeft? Het is de Gemeenteraad van Zuid-Schar- woude en de burgemeester, hetgeen niet ge- neeg geprezen en gewaardeerd kan worden. Toen wij op weg waren hier naar de Raadszaal werd mij de mededeeling gedaan dat de Bur gemeester namens den Raad ons sjgarein en iets te gebruiken heeft aangeboden. Wij bren-, gen onzen dank aan den burgemeester en den raad dezer gemeente voor hun guliep ontvangst. Aan mij is het thans als voorzitter u dank te zeggen voor den goeden getest emj aangename verhouding in deze vergadering. Met een hartelijk tot wieerziens sloot de voorzitter de vergadering. 5 uur. Gemeenschappelijk diner in de zaal van j her café „De Rood© Leeuw". I Het diner had een allergeestigsten inzet» door het pittige en van guitige scherts door-, weven woord van den voorzitter, die .allen etn alles bezielt. Er heorschte een feestelijke stem ming, nog verhoogd door toasten, die werden* gesiagen. Maar ook de tafel was kostelijk aan-i gericht, dank zij de goede zorgen van den heer en mevrouw Kerssens van Alkmaar, waar-» voor hun en het echtpaar Kramer 'een woord van dank niet mag worden onthouden. 8' uur. Concert in den muziektuin, gegeven door het Fanfarecorps „Kunst na Arbeid" van Zuidscharwoude, onder leiding van den heer P. Pranger. Door het fanfarecorps „Kunst na Arbeid" te Zuidscharwoude, werd, onder leiding van den di recteur, deu heer P. Pranger, het Hoofdbestuur en den leden van den Nederl. Kolfbond en den donateurs van het fanfarecorps een concert aa'n- geboden in den muziektuin. Begunstigd door het mooie weer, waren velen getogen naar den muziektempel lom eenige 1 uren te kunnen genieten van het met zorg sa mengestelde programma. In het midden van den tuin was eene groote tafel gereserveerd voor tiet Hoofdbestuur en de leden. Tijdeus de pauze voerde de heer C. F. H. Klokke, vice-voorzitter van den Ned. Kolfbondi I het woord tot den heer Pranger, als volgt: Tot u mijnheer de directeur en tot u allen die het voorrecht hebben om onder zijne voortreffe lijke leifling te werken, zij het mij vergund, namens den Nederlandsohen Kolfbond hartelijk dank te zeggen voor de eer ons bewezen, om ons dit concert te willen aanbieden. Vol bewondering hebben wij gehoord hoe uit zooveel verschillende instrumenten, zulke schoone harmonieën ten ge- hoore kunnen worden gebracht. Waardoor u het menschdom op ©en hooger plan brengt. Waar men lust heeft om na den arbeid de kunst te be oefenen op eene wijze zooals dat door u geschiedt, daar kan die arbeid niet afmattend', doch zegen rijk zijn. Moge de arbeid steeds zoo blijven op dat gij allen steeds lust en opgewektheid naoogt i hebben om de kunst te blijven dienen. Inwoners va*h Zuidscharwoude, mijne hartelijke gelukwenschen met het bezit van uw muziekge- 1 zeischap en zijnen voortreffelijken directeur, Ik verzoek u met mij een „hoch" op hem uit te brengen. Door allen werd spontaan deelgenomen aan deze huldiging, i Het hartelijk applaus na ieder nummer vyas wel het "bewijs,, dat deze uitvoering docfr de aan wezigen op prijs werd gesteld, i Vermelden wij nog, dat den heer W. Verkroo'st een ovatie ten deel viel voor zijn cornet-solo in het nummer „L'étoile des concerts", welke op e»3n uitstekende wijze door den heer Verkroost j ten gehoore werd gebracht. i Na afloop vuu het conoert werd door den heer J. Kroon, le wethouder der gemeente Zuidschar- I woude, het corps, namens het Gemeentebestuur, dank gebracht voor de aanbieding van dit mooie concert.

Nieuwe Langedijker Courant | 1926 | | pagina 4