De uitslagen van de Nationale Kolfwedstrijden. Uit den Omtrek. Plaatselijk Nieuws Nieuwstijdingen breide praktijk heeft en al klapt Z.A. misschien ook uit de school, dat hij toch wil mededeelen, dat een ernstige zieke gister nog zijn zorgen vroeg en hij zich als 't ware nog op straat moest 'klée- den .Spr. zegt dat Dr. van Balen Blanken niet alleen -geneesheer is doch ook een geestelijk ver trooster, en hij kan zich zeer goed voorstellen, dat er in Spanbroek slechtg éen roep, éen wil, éen wenseh is naar Dr. van Balen Blanken. Doch één is er zeker, die hem deze dagen het meest moet hebben gemist, n.l. zijne echtgenoote. Als een kleine schadevergoeding voor die opoffering en uit hoogachting schenkt Z.A. haar deze mand met bloemen, met verzoek aa.n den voorz. deze een plaatsje te geven in zijn auto en zijn vrouw te overhandigen. Spr. wensehte gaarne alle dames te huldigen, doch daar Op den Langendijk de bloemen sehaarsch zijn verzoekt spr. in deze bloemenhulde een huldi ging van alle dames van Hoofdbestuur en plaat selijk Bestuur te zien. Met den wensch dat over tien jaar het gouden jubileum van „Op Maat" in gelijke omstandighe den als heden zal worden gevierd', besluit Spr. zijne rede. 'Ook thans weerklonken luide bijvalsbetuigin gen. i Een woord van dank volgde van de zijde van den Voorzitter, die de feestgenooten uitnoodigde een driemaal hoera op den Burgemeester uit te brengen, waaraan spontaan werd voldaan. Hierna zette de muziek eenige vroolijke melo dieën in, en de stemming zat er in. Daarna werd met de afwikkeling van het dapr den heer Cor Groot met zorg samengestelde pro gramma begonnen. De inzet was een allerliefst strijkje, waarna verschillende liederen en voor drachten en zangspelen volgden. Het programma luidde als volgt 1. Muziek. 2. Mej. Dina Kuijt ::„Jantje's vuile vingertjes" en „Jaloerscft". 3. De heer C. Wagenaar: „Hannes Kastelein van het Posthotel". 4. Mej. Tr. Muller: „Breng Mammie weer bij me" en „Dwars er tegen in". 5. Mej. T. Langedijk: „Afscheid". 6. Muziek. 7. „Boberl en Julia" of „De verongelukte se renade". Personen: Julia Toetsenhyker, piano onderwijzeres, Mej. T. Langedijk; Robert Gan zenveder kantoorklerk, de heer A. Schene. 8. Lente« Gezongen door Mej. Kuijt en Mej. Muller. 9. De heer A. Kist Jr.: „Alcohol" en „De vrouwen van thans". 0. De lheer A. Schene: „Sonja", Russische Ballade en „De kleine Soubrette". 11. Mej. T. Langedijk: „Tipsy". 12. „Landelijk Concert" door een aantal per sonen. In de pauze werd met geestdrift het feestlied gezongen. Na het laatste nr., dat bijzonder werd gebis seerd, volgde de sluiting. De voorzitter van „Op Maat", de heer A Kist, nam daarop het woord, en richtte zich tot de aanwezigen, er op wijzende, dat er veel dank is toegezwaaid aan de genen *die het verdienen. Toch wensehte hij een hartelijk woord van dank namens het bestuur en de leden van „Op Maat" te brengen aan dein heer Groot voor de wijze waarop hij denj feestavond heeft geleid. Iedereen zal het misschien reeds vermoeden, maar thans zegt hij ,'t in t openbaar, dat de heer Groot is de samensteller van het programma. Eveneens richt spreker woorden van dank aan den eminenten voor zitter van den Netierlandschen Kolfbond en zegt dat de Bond trotsch mag zijn op zoo'n voorzitter. Spreker wil tevens den heer Tiemeijer, den trouwen secretaris, gedenken voor de zware taak, welke op zijne schouders rustte en even eens dankt spreker de andere Hoofdbestuurs leden voor de aangename samenwerking. Thans richt de heer Kist zich tot den Eere- Voorzitter, in wieu hij ziet een man, die blijken FEUILLETON lfan één stam 21). Zij had iets ongedwongen vrooüjks over zich. dat Wolfgang dadelijk vertrouwelijk met haar maakte. Lize kwam ons tegemoet met haar kind aan de hand, dat gaf haar persoon ongezocht een moederlijke waardigheid, zeide hii. Al kwam ik er met zes binnen, mein zou mij nog voor de zuster houden; juist de hoe veelheid zou schaden. Trouwens mijn wurmpjes, kunnen nog niet loopen en doeh op het oogdn- blik hun middagslaapje. En je man, vroeg Huib. Huib, is vind je bepaald niet in je voor deel veranderd, om' zulke stekelige vragen, «te doen. Of kan ik het helpefo, dat ik als on-, bestorven weeuw met mijn kroost een toevlucht, heb moeten zoeken onder mijn moeders dak, omdat mijn man in Duitschland paarden koopt, voor den Staat? Maar ben je hier dan alleen t Waar zijn de anderen toch? Mama kleedt zich, en hebt je 'dan Sofie, nog niet gezien? Ze moet in den: tuin zijnA Huib gooide ®a ge'Lazeti 3eur open en riep: naar buiten tredend: Sofie, Sofie. Een hooge meisjesstem riep een zangerig antwoord terug uit een prieel, geheel achter in den tuin, waar men tussc'hem de nog 'niet geheel dichtbegroeide latten iets wits zag, schemeren. Bijna dadelijk daarna kwam aer\ zeer jong meisje uit het prieel en liep haastig, het tuinpad af. Ook Huib trad haar tegemoet;' langzamer volgden Jettiie en Wolfgang hem in' den tuin. Op een paar passen af stands van elkander bleven de jongelieden als onder één gedachte, plotseling staan en verwonderd en verrast klonk 'hun heider kreet Sofie? Huib? Zii stond daar. midden op het pad, om-, ringd door rhododendrons en gouden regen, evenals de bloeiende ftruiken, een mooi, toe geeft veel belangstelling te gevoelen voor de kolfsport. Spr. had dit niet durven vermoeden. Dit beteekent een goede kracht meer voor „Op Maat". Dat die Wethouders en Raadsleden er in toegestemd hebben, zoo vervolgt spreker, om het Raadhuis voor den bond af te staan, is zeker wel toe te schrijven aan den Eere-voorzitter. Ook namens het bestuur en de leden van „Op Maat" drukt Spr. in warme bewoordingen daarvoor zijn dank uit. Nog ©an enkel woord richt spreker tot de korpsspelers van „Op Maat". Spreker memo reert dat het aan den laatsten slag van den heer Kostelijk te danken is, dat de wisselbeker thans in blijvend bezit is gekomen 'van ,,0'p Maatv. Spr. dankt de korpsspelers namens het bestuur en de leden hunner vereeniging voor hun kranig spel. Spreker zegt tot slot nog eene mededeel ing te willen doen n.l. dat het eerelid van „Op Maat", de heer Smit te Eindhoven gedurende de vier wedstrijdddagen in oms midden heeft vertoeft. Spreker brengt den heer Smit har telijk dank voor de beschikbaar gestelde mé daille eu spreekt den wenseh uit, dat de heer Smit, indien hij naar zijn wootfplaats is-weer gekeerd nog dikwijls zal denken aan „Op Maat". v Tot slot dankt spr. alle aanwezigen voor. hunne tegenwoordigheid Het einde was gekomen. De wedstrijden en fees ten waren hiermede officieel gesloten. Het spreekt wel van zelf, dat men nog eenige oogenblikken bleef toeven. Niet minder schitterend dan in 1911 zijn de wedstrijden en feesten ook thans geslaagd. Aan de kolfsociëteit „Op Maat" hulde en dank. Het is waarlijk ook thans weder gebleken zooals een der bestuursleden opmerkte: „In Zuidscharwou gebeuren dingen, „Om den eerbied af te dwingen." .Wij wenschen bij dezen een woord van dank te brengen aan het Bestuur vau „Op Maat" voor de uitnemende wijze waarop het de Pers heeft ontvangen en gastvrijheid geschonken. Waarlijk, wij herhalen de woorden uit liet feestlied, als een laatste hulde: „Wie heeft hoog gehouden haar naam en haar staat?, „De Jnbilaresse „Op Maat". Eiereprijs. De Zilveren Wisselbeker met oor konde voer het korps, dat het hoogst aantal pun ten slaat. De beker moet 3 maal achtereen, of 4 maal in het geheel worden gewonnen alvorens deze definitief in het bezit van de club komt. Ge wonnen in 1921 door „Op Maat", Zuidscharwoudle. in 0922 en '23 door „Onder Ons", Krommenie, in 1924 en '25 door „Op Maat", Zuidscharwoude. Een groote verguld zilveren medaille als lste korpsprijs voor gummiballen met 3 kleine zilveren herinneringsmedailles voor de korpsspe lers, gewonnen door: „Op Maat" te Zuidschar woude met 426 punten. Een groote zilveren medaille als 2e korpsprijs voor gummiballen, met 3 kleine bronzen herinne ringsmedailles voor de korpsspelers, gewonnen door „Bijeenkomst als Vrienden" met 425 punten. Een groote verguld zilveren medaille als lste korpsprijs voor sajetballen, met 3 kleine zilveren herinneringsmedailles voor de korpsspelers, ge wonnen door „Mik Wis" te Koog a. d. Zaan met. 420 punten. !l i Een groote zilveren medaille, als 2e korps prijs Voor sajetballen, met 3 kleine bronzen her inneringsmedailles voor de korpsspelers, gewonnen door „Barsingerhorn" te Barsingerhorn met 271 punten. .Junioresprijs. Verguld zilveren medaille, zil veren medaille en bronzen medaille, gewonnen door de heeren C. Goed te Nieuwe Niedorp, C. der en toch .zoo krachtig lentebeeld. Haar zijden voorhoofdskrulletjes zweefden om haar, voorhoofd, als blonde zonnestralen om eeln, roos, en ook als bloementint.was hare blank heid. Ze deed Wolfgang iin schoonheid aan; Lize denken, maar mooier nog, als het kon( in hare frissche jonkheid. Gelukkig., de bezit tel- van deze nauw ontloken bloemdacht hij; een gedachte die niet bij hem opgekomen was. toen hij Hilde voor het eerst ontmoette. Sofie en Huibert waren nu naar elkaar toe gekomen met iets aarzelends in hunne houding. Ze gaven elkaar de hand met een blos en; een verlegen lachje. Hij dacht er niet dan om haar te kussen, zoals hij Jettie en Hilde, omhelsd had, zij niet om hem op een „oud-hol-, landschie manier te verwelkomen, zooals Lize hem begroette Wel Huib riep Jettie vroolijk toen zij de bedremmelde houding van deh zeeofficier op merkte ,die tegenover haar zoo overmoedig was geweest de tijd heeft aan meer men- schen verbetering gebracht, niet waar, al gaf hij hun geen knevels. Waar zijn de korte schooirokken en fladderende haren gebleven.'? Huib lachte verlegen ejn bleef het antwoord, schuldig, terwijl Wolfgang* op Sofie toetrad, en zich door Jettie liet voorstellen. De weder groet van het jonge meisjei was verstrooid en Wolfgang kreeg een koud handje in de zijne. Hij zag van het meisje naar zijn broeder, en, een schuin lachje scheidde daarbij even zijn dunne lippen, toen hij bemerkte, hoe hun oogen elkander telkens zochten. Huibert, mijn jongen. Zij zagen allen om. Mevrouw van Malde- gbem stond op de drempel van de deur der eetkamer. Tante .tantetje, Met twee sprongen lag Hui bert in haar wijd. geopende armen. En vast hield ze hem omarmd. De tranen stroomden, haar langs de wangen, en zijn oogen werden vochtig bij deze lange, innige omhelzing. Toen hij zich eindelijk losmaakte, liet hij zijn, linkera rm rusten om' 'haar middel en vleijde- zijn jong blond hoofd tegen demi schouder der, grijze vrouw. Zij nam hem op met een langen onderzoekenden blik; toen glimlachte ze te-, Oudes te Alkmaar en J. de Roos te Alkmaar met resp. 88, 86 ea 79 punten. PERSONEELE WEDSTRIJD. Ie prijs. Kunstvoorwerp en zilveren medaille, aangebodeij door het Hoofdbestuur, gewonnen door den heer A. Berkhout te Zuidscharwoudle met 157 punten. 2e prijs kunstvoorwerp, gewonnen door den heer D. Desmeth te Boven'karspel met '153 p, 3e prijs J. Schrieken te Oudkarspel met 153 p. 4e prijs P. Molenaar, Zuidseharw. 151 p. 5e prijs C. v. Kleef, Bovenkarspel, 150 p. 6e prijs D. Kostelijk, Alkmaar, 150 p. 7e prijs, J. Hagenaar Alkmaar 148 p. 8e prijs. Voor dengene, die na den zevenden prijswinnaar het hoogst aantal punten slaat „Eene verrassing", aangeboden door den heer R. Slot, hoofdbestuurslid, gewonnen door dien heer Jac. Ero, Koog a. d. Zaan met 148 punten. SERIEPRJJS VOOR GUMMIBALLEN. Verguld zilveren medaille, aangeboden door de Zangvereeniging „Gemengd Koor" te Zuidseharw. voor den speler, welke in de le en 2e serie te zameu het hoogst aantal punten slaat, gewonnen door A. Eecen te Oudkarspel met 99 punten. SERIEPRJJS VOOR, |SAJETBALLEN. 1 Vergald zilveren medaille, aangeboden door de Redactie der „Nieuwe Laugedijker Courant" voor den speler, welke in de le en 2e serie tezamen de meeste punten slaat, gewonnen door den heer C. Smit te Barsingerhorn met 89 punten- BIJZONDERE PRIJZEN. Gouden medaille, aangeboden door het Ge meentebestuur van Zuidseharwoulde voor den spe ler, welke in de le en 2e serie tezamen de meeste punten slaat, gewonnen door den heer J. de Boer Koog a. d. Zaan mat 110 punten. Gouden medaille, aangeboden door den Eidel- achtbaren heer Jhr. A. L. van Spengler, burge meester van Zuidseharw oude, vopr den speler van „Op Maat", welke in de 2e serie het hoogste aan tal punten slaat- gewonnen door den heer W. Glas te Zuidscharwoude met 51 punten. Vergald' zilveren medaille,.aangeboden door Dr. G. C. van Balen Blanken, voor den speler van „Op IMaat", die in de le en 2e serie tezamen de meeste punten slaat, gewonnen door den heer P. Kramer te Zuidscharwoude met 97 punten. Verguld zilveren, medaille, aangeboden door de Kolfclub „Vriendenkring" te Noordscharwoude voor den speler van „Op Maat", die in de le serie de meeste punten slaat, gewonnen Idoor den heer W. Kostelijk te Oudkarspel met 51 punten. Kunstvoorwerp (kolf), aangeboden door het Be stuur van „Op Maat" voor den speler, die in de le en 2e serie tezamen de meeste twaalven slaat, gewonnen door den heer J. Vlug, Oudkarspel'met 6 twaalven. Zilveren medaille, aangeboden door fhet Fan farecorps „Kunst na Arbeid" te Zuidscharwou de voor den speler, welke in de le serie de meeste punten slaat, gewonnen door den heer Jac. Blo-m te Alkmaar met 56 punten. Verguld zilveren medaille, aangeboden door den heer C. Smit, eerelid van „Op Maat" voor den speler welke in d'e 2e serie de meeste punten slaat, gewonnen door den heer G. Dirkmaat te- Span broek met 54 punten. Kunstvoorwerp, aangeboden door den heer P. Kramer, voor 'den speler welke in de le en 2e serie de meeste elven slaat, gewonnen door den heer A. v. d. Toorn te Krommenie met 5 elven. Verguld zilveren medaille, aangeboden door den heer A. C. Middelbeek, te Utrecht, voor den speler die in de le en 2e serie tezamen,' de meeste tienen slaat, gewonnen door den heer Jac. Leguit te Krommenie met 4 tienen. Kunstvoorwerp, aangeboden door den heer R. Luiting, voor het lid van' het Hoofdbestuur, dat in de le en 2e serie tezamen -de meeste punten' slaat, gewonnen door den heer J. Jlalff te Alk- meer met 79 punten. Zilveren tak, aangebodendoor, den heer K. Stam, voor het corps, dat na de prijswinnaars gen hem, zacht en moederlijk', en kustte hem', op het voorhoofd,'als was zij tevreden zooals ze hem terugvond. Plotseling hief hij zijn hoofd op en haar bij hand vasthoudende, zeide hij met schitterende; oogen: Wolf, ik begreep immers niet, waarom ik in Parijs, ofschoon het daar zoo goed was, zulk een verlangen bleef houden naar Dien Haag. Nu weet ik het Wolf, het was omdat, mijn hart trok naar haar, mijn lieve tweede; moeder. i En Wolf antwoordde de oude dame, met haar innemende glimlach haar vreemden neief, aanziende en hartelijk toeknikkende. *als ik zoo'n haast maakte dit huis weer op orde te; brengen, was het omdat ik mijn jonge „va rensgast" tehuis verwachte. Ik wist niet wat, er al zwervende van hem geworden was, in, elk geval moest hij hier een veiligie haven vinden Zij stak haar oudsten neef haar vrije hand, En wiees jij ook welkom, Wolf, Wat ben je lang weggeweest. Ik hoop dat je mijn huis zult leeren beschouwen zooals Huib dat doet. De oude dame was verwonderd over den, blik, zoo verlangend en zoo droevig tevens, dien zij opving uit de oogen van haar oudsteni neef. Hij boog zich over hare hand met eene, beweging als wilde hij knielend, zich tegen haar aandrukken, met een stille bede om hulp en .ontferming. Hij kuste haar de hand zoo-, als een boetvaardige zondaar bet kleed kust der Madonna. Wat knagende smart en af gunst was daar eensklaps in zij nziel. O, ge-t lukkige Huib, zoo te kunnen, zoo te mogen, thusikomen. Nu eerst begreep hij de kracht van het pantser, _dat deze vrouwen om het hart van den jongen man' gesmeed hadden, dat hem; in vreemde landen, ver van haar, behoed had; voor alle kwaad. Voor hem, "den verloren zoon', had de herinnering aan trouwe moederoogem, aah lieve blauwe kijkers, niet geblonken als sterre in den nacht der verleiding ein hij was( den donkeren weg opgegaan der woeste hart stochten van £pel en drank, die hem naar den afgrond voerden. O, nog eens, zoo te mogelnl hopen en verwachten als Huibert, hoeveel zou het hoogst aantal punten slaat, gewonnen door „Onder Ons" te Krommenie met 406 punten. Kunstvoorwerp (kolf) aangeboden door den hee)r R. Vroling voor den speler die in de le en Zaan met. 2 negens. Verguld zilveren medaille voor den speler van „Op Maat" die in de le en 2e serie de meeste twaalven slaat, gewonnen door den heer C. Klif fen te Zuidscharwoude met 3 twaalven. - ZIJDEWIND. Ter gelegenheid van de kermis alhier, werd er Maandagmorgen eeln optocht gehouden met versierde fietsen waarvoor de uitslag was voor groepen le prijs Gezusters de Graaf. 2e prijs die dames Stam, Korver en Roo- zendaal. 3e prijs de dames Groen, Groot en Beers; 4e prijs die dames Raatgers en Wijnker. Voor enkelingen le prijs mej. Boekei. 2e prijs Jongeheer Roozendaal. 3e prijs Mej. Boieklel. 4e prijs de 'heer P. Jaspers. t Eervolle vermelding A. Groen ein A. Raat gers. Bij de 's middags gehoudeii volksfeesten, sprietloopen voor dames, waaraan 40 deelneem sters meekamptien werden de prijzen gewon nen door: le prijs Trien Wit Pd. 2e prijs Aagje Roozendaal Sd. 3e prijs Riek Wijnker. De prijzen bestonden: in contanten. - OUDKARiSPEL. Bij onderhanRschen verkoop is de behuizing van den heer K. Borst Cz. overgegaan in handen van den heer- J b. de Boer voor een bedrag van f 10.500.—. - BROEK OP LANGENDIJK. Alhier doet zich een geval van typhus voor. De Spoorwegramp. Betreffende de mogelijke oorzaak van hel; spoorwegongeluk komt prof. J. A. v. d. Kloies, van de Techn. Hoogeschool t eDelft, in een uiteenzetting in „Het Vaderland", tot de vol gende conclusie: In verband met het geringere oppervlak is de .wrijving in het grove "grind geringe^ dan in het pi inde r grove. De steenen lig.gdn: minder vast tegen elkaar. Dientengevolge laat de ballast zich moeilijk onder profiel brengen, niet oigder profiel houden en minder goed aanstoppen. Dientengevolge ligt heVspoor min der vast op zijn plaats. Dat is z.i. de oorzaak geweest van de rampi bij de Vink. Wat is daar nu tegen te doeln? Fijn grind; grindzand, basaltsplit aanvoeren en daarmede de dwarsliggers goed onderstoppen. Dan is alle gevaar voorbij. Vanmorgen 10.15 uur is op het station te 5Leiden het officieel onderzoek aangevangen övanwege de directie der Nederlandscho Spoorwegen, naar de oorzaak van de Spoor-' wegramp. Het ge'heele personeel, voor zoover dit bij bet ongeluk tegenwoordig was geweest of geacht-kon worden daaromtrent mededee- linegn te kunnen doen, was opgeroepen. Het hij er niet voor willen geven en ongedaan maken. Dreunend sloeg de huisdeur van den be roemden professor achter Wolfgang dicht. En wie hein daar zag loopen, met een gelijkfna- tigen soldatenpas, <le breede schouders flink naar achteren,, en de strakke trekken vain zijn ernstig gelaat, in oiibewegelijk bedwang, zou niet de wanhoop verpaoed hebben, die zijn hart beroerde,. Daar was alleen een somber vuur, dat gloorde In zijn diepliggende oogen. Ten derde male, in de:zie eene week, had hij van de voorgangers der medische wetenschap moeten 'hooren, hoe hij daar in1 dat verre tro pische land zijn leven door eigeh schuld ver woest had, hoe zijn leverkwaal e'n zijn aange taste longen door lonbandige levenswijze ont staan, ongeneeselijk waren geworden: En tel kens, als uit koele mond zoo'n vonnis klonk, was het hem geweest, of een ruwe plompe voet een tee der bloempje van hoop, dat in zijn hart begon te ontkiemen tusscheln de puinboopen van verloren levensvreugd, weer onmeedoogend vertrapte. Maar de hoop is veerkrachtig, en nu bij ehm de liefde ontwaakte zooals de knop eener najaarsbloem eerst laat openspringt na lente' luwte en zomerwarmte, nu wilde hij niet ge- looven, dat de eerlijke worstelwedstrijd, dié .was aangevangen tegen oude, slechte, inge kankerde gewoonten, nutteloos zoude zijn. En hij liep voort, met stijf saamgekhepen lippen, den weg inslaande naar het station, steeds bij zei zelf herhalende, dat het niet waar kon zijn, wat hij, zooeven gehoord had. Verwoest, zijn leven, zij ntoekomst. Och, "als hij alleen maar lijden mocht maar hij dacht aan de twee donkerblauwe: oog-en, zooals zij Jiem aangezien hadjjen, toen zij zich vol verrouwen aan hem hadden over- j g-egevvenAlles, wat hij kon doen om ge- 1 nezen te worden mocht hem niet te veel zijn;1 j dit nam hij zich ernstig voor, al was zijn P01 gen een bovenmenschelijke worsteling. i (Wórdt vervolgd).

Nieuwe Langedijker Courant | 1926 | | pagina 2