wat er om ons neen gebeurde. nu eenmaal toe aau de groep neutrale staten, Goedkoop© bloembollen voorziening;. Een landbouwer te Blokker "had in 1925 zijn land verhuurd aan een bollenkweeker uit Heem stede, die er tulpensoorten op wilde verbé|pven. Ter gelegener tijd werden deze bollen inSipasu Cuplands en Portegons, nog al Idure darwinSoor- ten gerooid, maar volgens het Blokker boertje' zoo slecht, dal hij van ie achtergebleven exerrgpj,aren voor eigen genoegen een groot gedeelte van zijn land met deze bollen kon beplanten. Het liep echter wel 'n beetje erg in de gaten en beiden stond onze nieuwbakken bollenkweeker terecht wegens diefstal of verduistering van een. niet geringe partij bloembollen. Daar wel 'n stuk of 15 getuigen werden gehoord, weid met de be handeling eenige aangename uurtjes zoekgebracbt. De verdachte landbouwer, verdedigd "door Mr. Thomas, beweerde dat deze bollen de opbrengst waren van het slordige rooien en 'hem rechtens toekwamen. ,Met andere woorden beschouwde hij die bollen als „kaplaken". Maar de officier dacht er minder gemakkelijk over en eischte niet minder dan 2 maanden gevangenisstraf, terwijl de 'ver dediger meer de meening van zijn cliënt deelde en vrijspraak vroeg, subsidiair opschorting van de zaak tot door den burgerlijken rechter zal zijn uitgemaakt, aan wieu de bollen toekomen Ook geen snuggere handelsman. Een commissionair in kippenvoer uit Winkel had te Het Zand aan een afnemer krachtvoer voör kuikens verkocht tegen gereduceerden prijs, dat hij beweerde geleverd was door de bekende firma Sluis te Enkhuizen. Het bleek echter later dat het product was gefabriceerd door een firma te Koog aan de Zaan. De firma Sluis was gepikeerd over dat geknoei, dat schadelijk werd geacht voor haar reputatie. Aangifte werd gedaan en de leverancier, heden terecht staande, werd opgeknapt met een cisclv tot betaling van f 300 boete of 30 dagen. De verdachte kuikenvoerrepresentant, die zelf ook- wel eens van dit handelsartikel mag snoepen, leek ons meer ondoordacht dan bedriegelijk. Hij schrok althans heelemaal niet van den hoogen eisch ,maar zei parmantig, dat hij bereid was om af te tikken. En dat geluid wordt ook iu de rechtzaal gaar ne gehoord. Krasse drisseermitldeloii. Een 64-jarig koopman in ongeregelde goederen te Helder had een paard gekocht, dat een paar stijve voorpooten had en dus den ouden .heer niet. kon voldoen. Om zijn teleurstelling te ver zetten slikte hij iu ruime mate zijn universeel middel tegen zenuwen en alle andere kwalen, jandoedel extra fine eu besloot ook het stijve paard zoo'n immes drankje te verstrekken, want redeneerde vader Willem: Als ik hem jenever met peper ingeef, dau springt hij over het dak heen. De jenever, met of zonder peper, kwam echter abusievelijk in het keelgat van Willem terecht en op raad van een vriend besloot hij nu het dier maar te laten draven. Om het. ramp zalige dier daartoe aan te moedigen, gebruikte hij een dikke zweepstok De training lukte boven verwachting. Het stijve dier hobbelde iu het rond als een houten paard in een draaimolen, doch gelukkig erger den eenige buurdames zich aan die barbaarsche dressuur en deden aangifte. De oude heer stond dan-nu terecht wegens dierenmishandeling.. Hij wierp de schuld op zijn dronkenschap, welk ex cuus blijkbaar niet geldig werd geacht, althans d" officier vorderde f25 boete of 25 dagen Grasmaaiersattentie. Een jongmeusch uit Andijk, dat in gezelschap van een neef op den Kagerdijk onder Wervers- hoof fietste, werd op 11 Juli gemolesteerd door 'n paar grasmaaiers, die hem van de fiets trok ken en hem zoo stevig afrosten, dat hij genood zaakt was zich onder geneeskundige behandeling te stellen, terwijl zijn beste pak werd beschadigd. De neef stond er bij als Piet Snot en eerst met hulp van andere personen kon de aangevallenjet worden ontzet. Tegen de strijdlustige graspoepqn, die reeds een veroordeeling hadden ondergaan, eischte het O. M. 14 dagen gevangenisstraf voor ieder. Plaatselijk Nieuws ZUID SCHARWOUDE. Men heeft het hier met de kermis uitmuin- tend getroffen:. Een zoo uitgezocht wéér, als dit jaar de kermis begunstigde, is zekter nog maar zelden voorgekomen;. Dat dit van in- v.lcjed w?s on het bezoek is vanzelf sprekend. Zondag en Dinsdag was het buitengewoon druk; Maandag was bet als altijd, de stille dag. v Zij. die de kermis benutten, om wat extra te verdienen, zijn daarin ongetwijfeld geslaagd. (De bioscoop van den heer Schinkel kan zich beroemen op een overtalrijk bezoek. De films, daarin vertooüid, deden het dan ook best en trokken, om hun vele goede eigen schappen, altijd veel belangstelling, 't Wasi bij iedere vertooning stampvol. Bij den heer Kramer trad de tooneelvereeni-j ging „De Mask-erspelers" van Bergen op met Peggy m'n schat". Een volle zaal, die met. ystijgende belangstelling het goede spel volgde. Verdér dansen, in de kolfbaan van „De Rood®! Leeuw en „De Schelvis" van de Wed. Beers, en iin de zaal van den heer De Geus niet te, vergeten. Overal even druk. Op het erf vanl den laatste hadden we de zweef van Dirks, die ook profiteerde van het mooie weer. De) ondernemers van kramen en stalletjes hadden het mede druk, zoodat ieder tevreden kan! zijn. c.n non tevreden; kan men zijn over .den goeden geest, die er heerschte. Van ruzie of vechtpartijtjes hebben we althans niets ge hoord. Voor zoover we1'hebben kunjnen na gaan is de kermis op waardige wijze gevierd, waardiger althans dan te' 'Noord-Scharwoude ".vaar de naweeën! van de transportarbeiders staking nog even heftig naschrijnden welke respect afdwingen. Maar nóg dwazer ij| het om zich, zooals veel menschen tegenwoordig plegen te doep, zich geheel op !de wetenschap te verlaten en alles te vertverpen, wat niet dooi de wetenschap bevestigd of gedoeld wordt. Tel lens en telkens weer worden we er aan herinnerd, hoe mensehelijke wetenschap kan dwalen en hoe we, achter het licht der wetenschap aanloopend^, Ons door een dwaallicht hebben laten leiden.- 't "Was in 1918, in dqn mobilisatietijd, dat we op een keer een ontwikkelingsavond bijwoonden, voor de gemobiliseerden in den aula van de Leid se hé Universiteit belegd. Prof. Boeke heeft daar ge tracht om den jongen soldaatjes in woord en beeld duidelijk te maken, dat de menschen van vis- schen afstamden, wat nog nawijsbaar zou zijn bij de ontwikkeling van het menschelijk embryo, 1 waar een primitieve ontwikkeling van kieuwen zou vallen waar te nemen. I Bij de behandeling ©enigen tijd geleden van het prooes tegèn den Amerikaanschen onderwijzer Seo- pes, die de Darwin-theorie verkondigd had, bleek ons uit de wijze, waarop de Pers deze zaak be- handelde, dat men werkelijk heel achterlijk 'is, als men niet aanneemt, dat onze verre stamouders j apen waren. Is dat idee al niet heel prettig, het zou ons niettemin kunnen troosten, te weten, dat de menschheid er in den loop der jaren dan, toch op vooruit is gegaan. De allernieuwste vorm van wetenschap echter, deze week door een Duitsch professor gedicteerd, werpt alle visch- en apen- theorieën weer omver en leer aart, dat de apen van den mensch afstammen; niet onze voorouders dus waren apen, maar onze kindskinderen zullen het zijn, gelijk de over-over-overgrootouders van de, tegenwoordge airtisbewoners ook niet achter, maar vóór de tralies gestaan hebben. Bij zooveel standvastigheid in de wetenschap! nemen we het intusschen niemand kwalijk, als hij er zich niet druk over maakt, hoe de Schepper ondenkbaar langen tijd geleden, de wereld be volkte. Niet alleen met de vraag, hoe de mensch ont staan is, houdt de wetenschap zich bezig, maar ook met de kwestie, in hoeverre een verbreiding der menschheid gewenscht df toelaatbaar geacht moet worde q. Malthus stelde daaromtrent reeds zijn theo rieën en de moderne wereld aanvaardde de nieu we wetenschap weer zonder aarzelen. Methoden werden bedacht en aangeprezen om de gevaren van een overbevolking, die Malthus voorzag, op kunstmatige wijze te beperken, iets wat Ma- thus nooit bedoeld heeft. De mensch heeft zich aldus opgeworpen om de seheppiug te ordenen. Met het gevolg, dat de% geboortestatistieken in alle landen een onrustba renden teruggang aanwijzen en vele landen met ondergang worden bedreigd. Maar dat is niets, zegt de wetenschap, want om het evenwicht te herkrijgen moeten we „een voudig" het sterftecijfer omlaag voeren, door hy giënische maatregelen den gemiddelden levens duur te verhoogen. Daaraan wordt nu gewerkt. Ondertusschen echter gebeurden er vele din gen, die de metischea dezer wetenschap volstrekt niet voorzien hadden en, toch ©en belangrijken invloed, op de bevolkingsuitgebreidheid hadden. Een ontzettende oorlog eischte circa 13 millioen mensrhenlevens en toen deze bijna beëindigd was, trok als een gëesel Gods een geheimzinnige ziekte over de wereld, de Spaansche griep, die in korten tijd méér dooden eischte, dan de 4-jhrige wereld- krijg. Nog andere „onvoorziene gebeurtenissen" beleefden we na den oorlog: de hongersnood in Rusland en de aardbevingen in Japan om van „kleinere" natuurrampen te zwijgen, zooals deze week de storm in Florida, die van 1200 menschen den levensadem afsneed. Alle theorieën en stellingen der wetenschap ten spijt, wórdt de mensch er telkens weer opnieuw aan herinnerd, dat het vraagstuk van leven en dood er een is, waarvan Se oplossing niet aan, ons is. In duizenden harten is weer vreeze, nu in Duitschland naast een geweldige typhus-epidemie weer zoo'n geheimzinnige ziekte rondwaart, waar van de wetenschap alleen de uiterlijke verschijn selen kan vaststellen, zander echter nog dé oor zaak te kennen en geneeswijze te kunnen toepas sen. We bedoelen de acute kinderverlamming, die nu ook bij ons een angstige belangstelling gaat wekken, nu er reeds meerdere gevallen binnen onze grenzen zijn voorgekomen. Men noemt de ziekte wel nieuw, maar volgens prof. Dr. Storm van Leeuwen is ze het niet. Voor het eerst werdi ze in 1860 waargenomen en kwam sindsdien gere geld sporadisch voor. Een epidemisch karakter had ze in 1890 eu 1916, in welk laatste jaar de ziekte in Zweden woedde, Waarbij circa 1000 menschen werden aangetast en er 155 bezweken. De omvang is thans echter veel grooter en breidt zich nog geregeld uit. de wetenschap kent nog geen geneesmethoden, meent echter dat de ziekte, als bij pokken en hondsdolheid, door een ultravi rus veroorzaakt wordt en hoopt daarom nog eens een serum tegen de ziekte te kunnen ontdekken. Er is reden om aan te nemen, dat we in onS land1 nog wel meer van deze ziekte zullen waarne men, al behoeft men zich nog niet ongerust te maken. Men mag gerust wel een beetje vertrou wen hebben op deonvolmaakte wetenschap, want haa rwaarde te miskennen, is even dwaas, als een onbegrensd geloof en vertrouwen in de -volwaardigheid der wetenschap. Onze beste wa penen tegen alle ziekten zijn, naast een goede voeding, een hygiënische levenswijze, reinheid van lichaam, kleeding en alles wat we in ons dage- lijksch leven om ons heen hebben. Vooral ook dienen we door een doelmatige kleeding ons le beschermen tegen de verraderlijk heden van ons klimaat; 'tschijnt, dat een gewone verkoudheid tot vel© ziekten leidt; ook tot deze nieuwsoortige ziekte. En waar deze vooral de kinderen bedreigt, moeten op deze éooral onze zorgen concentreer,en. j Nederland heeft voor den duur van twee jaar I een raadszetel in den Volkenbond gekregen, maar als eene onderscheiding behoeft men zulks vol- L J strekt niet aan te merken. Eén raadszetel komt gevormd door de Scandinavische landen, Zwit serland en Nederland. N u Zweden voor de eer be dankt had, waren wij wel zoo'n beetje aangewezen voor het innemen der vacante plaats. Niettemin werden op ons laad slechts 37 van de 48 stem- BINNENLAND- 't-Zou dwaas zijn om geen respect te hebben voor d? wetenschap, die in onze eeuw op aller lei gebied inderdaad steeds vorderingen maakt, men uitgebracht en bleven we verre achter bij landen als Roemenië, Czecho-Slowakije e.a. Bij dé stemming voor een 3-jarigen raadszetel ver kreeg ons lands zelfs maar 16 stemmen, zoadat het niet gekozen werd. Waar de oppositie gezocht moet worden, is wel duidelijk. De Volkerenbond kan nog wel eens een werkelijke Statenbond worden met ge lijke rechten voor allen, maar voorloopig is hij nog oj) de eerste plaats een machtsinstituut in handen der gealliëerde mogendheden. De behandeling van de beleeiigingszaak van den Culemborgschen Commissaris contra den heer de Beus, welke zaak haar aanzien dankt aan de gruwzame moordaffaire, heeft wel een fel licht geworpen op de onhoudbare politietoestanden in dèt stadje. Qmirent de schuld v^u den Commissaris inzake den roofmoord is niets gebleken; als hij daarin op volstrekt geenerlei wijze de hand had, dan i9 zijn ongeschiktheid voor zijn functie echter wel sterk naar voren getreden, want het staat thans vast, dat hij met een der gruwzame misdadigers „frère et eompagnou" speelde en hij dezen man laten we dan aaanemen „onbewust" sterk de hand boven het hoofd heeft gehouden. Om die reden blijken zijn ondergeschikten geen res pect voor hem te hebben en hij1, die de vijandig heid voelt, heeft op zijn beurt weer geen vertrou wen op zijn personeel. Een Inspecteur getuigde tégen den commissaris, maar deze laatste zei in het openbaar van dezen inspecteur, dat hij niets aan hem had. Erissehe boel! Wanneer zal door de overheid eens met krachtige hand het aanzien van en de discipline onder het Culemborgsche politiecorps hersteld worden We kunnen ons het applaus op de publieke tri bune begrijpen, toen de Officier van Justitie deze week levenslang eischte tegen den jeugdigen booswicht, die zijn jonge meesteres te Spekholzer- heide met voorbedachten rade de hersens insloeg teneinde een paar guldens te bemachtigen waar mee hij kermis wilde gaan vieren. „Ze mooste heum leventig verbrande", zei de 72-jarige va der der vermoorde vrouw in zijn diepe smart voor de rechtbank, 't Schijnt dat de doodstraf niet bij onze beschaving past, er zijn echter mo menten dat we alleen ons rechtvaardigheidsge voel (of is het wraakgevoel) door zoo'n uiterste vergeldingsmiddel bevredigd zou zien. Een feit is ook dat in Engeland het minste aantal moorden wordt gepleegd. Wie zich in dat land echter aah het leven van anderen vergrijpt en gepakt wordt, kan er ook verzekerd van zijn dat hij aan de galg komt te bengelen. BUITENLAND. In Duitschland bestaat de doodstraf ook nog, maar er wordt daar toch een veelvuldig gebruik gemaakt van het recht van gratie. Of Schroder, de roofmoordenaar, die een drietal andere men schen door zijn valsche betichtingen een tijd in de gevangenis bracht zijn straf, het doodvonnis is tegen hem uitgesproken, ontloopen zal, moet wel zeer betwijfeld worden. De toelating van Duitschland tot den Volken bond heeft al zeer ver strekkende gevolgen gehad:, zich uitende onder anderen in een opzienbarende Fransch-Duitsche toenadering en de onderhande lingen over een economisch verbond tusschen deze vroegere vijanden. Men heeft in de pers zelfs al over een militair verbond gerept. Frankrijk wordt waarlijk gedwee en inschikke lijk onder de moeilijkheden die het te trotseeren heeft. Het heeft de vriendschap van Duitschland noodig, want als deze vroegere vijand niet be taalt, dan gaat de overwinnaar te gronde. Heel de Wereldpolitiek schijnt trouwens weer beheerscht te gaan worden door verbonden en verdragen. Deze week sloten Italië en Roemenië weer een politieke overeenkomst en ook Lithauqn ön Rusland. Dat "laatste verbond is een succes voor den Sovjetstaat, want daarmede is het cor don verbroken dat de Volkenbond rond .Rusland gesteld had. In werkelijkheid weten de Lithauers wel, dat van de Russen de meeste gevaren drei gen, maar hun haat tegen de Polen, die hun Wilna ontroofden, heeft ze in de armen van Se "bolsjewistische regeering gedreven. Een ernsiige natuurramp heeft Florida in Ame rika getroffen. Een cycloon teisterde het land en vaagde de stad Miami schier van den aardbodem, waarmee in een zucht vernietigd werd, wat dui zenden rappe handen in jaren hadden opgebouwd. Dat meer dan 1000 menschenlevens te betreuren vielen, is intusschen nog heel wat erger dan de materieele scltade, die eenige honderden milli- oenen schijnt te beloopen. Wie van plan mocht zijn om dezer dagen „even" van Parijs naar New-York te gaan vlie gen, moet de reis nog wat uitstellen. Om de mo gelijkheid van zoo'n directe luchtverbinding New- YorkParijs (in 36 uur) te demonstreeren, zou de Fransche vlieger Fonck Diasdag j.l. de eerste tocht ondernemen. Nauwelijks echter was het toestel boven den grond of het viel te pletter, waarbij twee der vier inzittenden omkwamen- Waarmee op zeer drastische wijze het feit on derstreept werd, dat deze onderneming niet lag in de lijn van eene geleidelijke ontwikkeling van het vliegtuig verkeer. Zij, die zich met I Oct. op dit blad abbonneeren, ontvangen de tot dien datum verschijnen de nummers gratis. Voorhanden briefkaarten van 71/2 oent kunnen met verrekening van het prijsver schil tot 1 November a.s. wordlen ingewis seld tegen briefkaarten van 5 cent. Postpakketten tot en met 1 K.G. 30 oent hoven 1 tot en met 3 K.G. 40 cent boven 3 tot en met 5 K.G. 50 cent Expresse bestelling (bij vooruitbetaling verschuldigd boven het gewone port: ^riefpostzendingen 20 cent postpaketten 30 cent Neil. Indië, Suriname en Curasao, zoowel per land'mail als per zeepost.. Brieven tot en met 20 gram 10 oent Elk volgend gewicht van 20 gram 5 oent Biefkaart.cn 5 cent Overige tarieven: Zie tarieftabel en tarief- boekje, verkrijgbaar op alle kantoren der pos terijen, prijs rèsp. 5 en. 10 cent. Binnenland Verlaging van Posttarieven. De met ingang van 1 October 1926 verlaagde posttarieven zijn voor het Binnenland: Briefkaarten, ook in grensverkeer met België en Duitschland, 5 cent. Die opening der S totem-Generaal. De plechtigheid van de voorlezing van de Troonrede werd ditmaal voor het eerst bij gewoond door de Sociaal-Democratische Ka merfracties. Van de ledetn dier fracties wanen aanwezig de Eerste Kamerleden Polak, Ossen- dorp, De Zeeuw en Danz en de Tweede Ka merleden Vliegen, Albaxda, Schaper, Gerhard, IJzerman, Hiemstra, K. Ter Laan, Van den Bergh, Van der Tempel, Cramer, Van Braam-, beek, Van der Sluys, Van der Heide, Duys, Kleerekoper en mevr. De Vries-Bruins. De heer Schaper was in rok' en zwarte das, het ambtscostuum van waarnemend voorzitter, der Tweede Kamer de overige heeren in' jacquet. Zij kwamen gelijktijdig de zaal bin nen met uitzondering van den heer Schaper, die reeds eerder aanwezig was. Voor het overige bood de zaal weder den gewonen aanblik. De heer Duymaer van Twist was in generaalsuniform, evenals de voorzitter der vereenigde vergadering, baron Van Voorst tot Voorst, die ditmaal voor het eerst het lint van het grootkruis van den Nederlandschen Leeuw over het uniform droeg. De Koningin was in vïeux-rose robe en droeg eien hoed met afhangende struisveer van dezelfde kleur; zij had een parelsnioer om den hals; de prins was ini admiraalsuniform. Beiden waren getooid met het lint van het grootkruis van den Nederlandschen Leeuw. Bij het binnienkomien en verlaten der zaal werd d;e Koningin begeleid door het Eerste Kamerlid, den heer Haffimans, de prins door bat Tweede Kamerlid dr. de Visser. Alle aanwezigen, ook' de S.D., verhieven zich bij de komst en het vertrek der Koningin, van huiri zitplaats. Met zeer zwakke stem las de Koningin de Troonrede voor. Eerst tegen het slot werd haar stem iets luider. De voorlezing nam onge-i veer vijf minuten in beslag. Onmiddellijk daarna hief de heer Duymaer van Twist een' „Leve de Koningin" aan, dad door de aanwezigen staande wend overgeno men. Tijdens deze huldebetuiging bleven de S. D. zitten. Eerst daarna stonden zij op. Het weder In Augustus. Het maandblad van het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut meldt omtrent het weder in de maand Augustus: Van 1 tot 5 lagen twee gebieden van hoogen luchtdruk iu het Westen en Noorden; van 5 tot 8 waren ze gescheiden door een ondiepe depressie. Van 9 tot 25 Was de druk bij voortduring hoog in Spanje, Frankrijk en de Alpen, van 26 tot 31! in onze omgeving. In de eerste dekade waren N.- lijke, in de tweede W.-lijke winden talrijker dan gewoonlijk, de derde dekade was vrijiwel normaal; degemiddelde windkracht was in de eerste deka de beneden, in de tweede en derde boven normaal- Gemiddeld over de geheele maand was de over dag temperatuur 0.3 gr. te hoog, het gemiddeld maximum 0.3 gr. te laag, het gemiddeld mini mum 0.6 gr. te hoog. In de le dekade waren de af wijkingen alle naar den lagen kant, resp. 0.8 gr., 1.8 gr. en 0.5 gr., in de tweede en de derde dekade naar den hoogen kant, resp. 0.5 gr., 0.6 gr., 1.7 gr., en 0.8 gr., 0j2 gr., 0 8 gir De hoogste temperatuur was 31.3 ,gr., te Sitterd öp den 31sten, de laagste 6.4 gr., te Akkrum op den 29sten. De regenval gemiddeld over het geheele land was 63 mm tegen 80 normaal. De afwijkingen waren in het Noorden van Noord-Holland, in Friesland, Zuid-Holland en Utrecht 30 pet. be neden normaal, in Groningen, Drente, Gelderland en Nrd.-Brabant 1025 pet. beneden normaal, in Zeeland en Zuid-Limburg normaal en iets daarbóven. De eerste en derde dekade waren over wegend onder, 'de tweede dekade boven normaal. Onweer kwam vooral voor op den 7. 10, 11, 12, 17 en 22, verspreide berichten nog op andere dagen. Het aantal uren met zonneschijn gemiddeld over de 5 hoofdstations bedroeg 179 tegen 168 normaal, de 3 dekaden telden respectievelijk 46, 51 en 82 uren. De Koningin naar da Lege/oefeningen. Die 'koningin is gistermiddag te 4 46 uur per gewonen Staatsspoortrein, waarin zich vijf wagons van Hr. Ms. eigen trein bevonden, o.m. het salonrijtuig, de slaapwagen) en de keukenwagen:, uit de Residentie vertrokken ter bijwoning Donderdagochtend vroeg van, een) gedeelte der legeroefeningen. Die Koningin werd vergezeld door hare hof dame jkVr. v. Swinderen, den adjudant-gene raal, vioe-admiraal Bauduin, chef van Hr. Ms. Militaire Huis, den adjudant-majoor Ruys, de ordonnanoe-officieren, le luitenant Phaff eu baron Sirtema van. Grovestins, benevens Hr: Ms. eerste-stalmeester baron Bentinck. Dvï burgemeeste van den Haag, m'r. Pa- tijn, deed de Koningin op het perron uitge leide. Zeer vele menschen op het perron juich" ten de Koningin hartelijk toe. D ekoningin wordt hedenmiddag tegen 1 uur in de Residentie terug verwacht. Voorzitter Twepde Kamer. Benoemd tot voorzitter der Tweede Kamer der Staten-Generaal voor het tijdvak der te genwoordige zitting jhr. mr. J. C. M. Ruy^

Nieuwe Langedijker Courant | 1926 | | pagina 2