X SPORT EN WEDSTRIJDEN Rechtzaken VOOR DEN KANTONRECHTER. Strafzitting van 24 September. Be partij van den ambtenaar stoort hopeloos. Heden kregen we voortzetting van het ar- beidswetcvertredingszaakje contra een aannemer van een bouwwerk, in casu een R.K. school te Bergen. Hij was er tusschen geraakt omdat ge constateerd werd op Zaterdag 8 Mei, dat na 1 uur, het was ongeveer 5.30 uur, een arbeider werkzaam was met het meniën van raamkozijnen. De arbeider was echter een schilderspatroon, die het werk had aangenomen met "bijlevering van gronnstoffe i en materiaal. De voortgezette 'be handeling bevestigde het verweer van den ver dachten aannemer en het resultaat 'was, dat het O.M. zich gewonnen gaf en vrijspraak vroeg, welke vrijspraak door den kantonrechter werd bekrachtigd. Smakelijk eten. Een slager van verdacht vee aan 'den Omval te Alkmaar, was nu zelf verdacht van twee over tredingen, in de eerste plaats slachten zonder ver gunning en ten tweede: slachten zonder vooral- gaande bedwelming. De slager was niet present, wat geeu bezwaar was om met de behandeling voort te gaan. Het gold hier 'n doodzieke koe lijdende aan monl- en klauwzeer en inwendig gegarneerd met pokken, door een veekooper uit St. Paneras, zoo hij zegt, te Purmerend gekocht om daarmede proefnemingen te doen met een nieuw middel tegen mond- en klauwzeer. Het bleek echter niet gemakkelijk deze koe in een proefkonijn te veranderen, daar het dier zoo af- takelde, dat een noodslachting hier maar enkele ©ogenblikken den natuurlijken dood vooraf ging. De veehouder raakte echter in conflict met een anderen slager, die ook om de gunst had ge vraagd, dat hij ten slotte niet beter meende te doen, dan het gevilde cadaver naar het slachthuis te Vervoeren, alwaar het met bekwamen spoed werd vernietigd. Veel voordeel heeft dezen han del den veehouder niet opgeleverd, niet alleen ving hij geen oent voor het zieke vleesch, maar ook de huid, noch de opbrengst heeft hij niet terug gezien. Men zou hem kunnen adviseererf, dergelijk eproefnemingen maar te staken. Wat de slager betreft, di eheeft ook geen reden zich zelf, geluk te wensdhen, daar 'hij ter zake het primair hem ten laste gelegde feit werd veroor deeld tot f 60 boete of 30 dagen. Volgjijtuig van een varkensauto. 'De edelaehtb. heer Miidelhoff, thans burge- fiieèster van Hoogkarspel, was 7 Mei met zijn fiat, waarin ook een collega had plaats genomen, rijdende op den Ringdijk onder de gemeente Heer- hugowaard op weg uaar huis, waar de dampende piepers hem wachtteu. Ongelukkigerwijze haalde hij een vrachtford in, geladen met varkens, die in 'veel langzamer tempo reed dan de hongerige burgemeester zich had voorgesteld. Trouwens het is ook geen gezicht, 'n luxe fiat achter 'n vracht ford je oftewel de burgemeester achter de var kens aan. Het ergste was echter, dat geen aan dacht werd geschonken aan het getoeter en ge- claxonneer van den burgemeester en deze eerst na geruimen tijd in de gelegenheid kwam de spekford voorbij te kunnen rijden. Het veront- FEUILLETOM De Wenteltrap 46). Het was boven mijin hoofd en heel zacht driie of vier doffe slagen, dan een poos stilte, en dan weer een paar slagen. Die regelmatige ademhaling van Winters vond ik een troost: ik wist nu dat ik hem altijd te hulp kon roepen en kwam er niet toe om hem wakker te maken. Ik bewoog mij niet; hoewel ik heelemaal niet bijgeloovig ben, behalve misschien midden in den nacht als het overal donker is. moest ik voortdurend dienken aan anerlei dingen, die Liddy gezegd had over spokien. Ik kon "geen hand voor oogen zien. Terwijl ik met gespannen aandacht stond te luisteren hoorde ik dicht bij me eten vaag, onverklaarbaar geluid. Toen hield het op; on&er aan de trap bewoog Winters zich 'en maak tie een geluid in zijn slaap. Daarna was alles weer stil. Ik bleef staan waar ik was, en durfde nauwelijks adem te halen. Toen wist ik, dat ik goed had gehoord. Er liep iemand stilletjes boven aan de trap en kwam in het donker op mij af. Ik ging tegen dien muur staan mijn knieën knikten. De voetstappen waren nu vlak bij en plot seling dacht ik aan Gertrude. Natuurlijk was hel Gertrude. Ik stak een hand uit, maar voelde^ nergens iets. Ik kon bijna geen geluid geve|n, maar ik kon nog net fluisteren: „Gertrude". „Mijn hemel" ,zei een mannenstem vlak naast me. En toen zakte ik in elkaar. Ik voelde dat ik viel, voelde dit iemand mij opving f verder herinnerde ik mij niets meer. Toen ik weer bij kwam was het dag. Ik lag op het bed in Louise's kamer met een deken vau mijn eigen bed over mij heen. Ik voeide mij zwak en duizelig, maar ik kon toch opstaan en naar de deur toe loopenOnderaan, de wenteltrap zat Winters nog te slapen. Ik -kon nauwelijks op mijn beenen staan en sleep te mij naar m'n kamer. De deur naar Gertru de's kamer was nu niet meer op slot; ze lag te slapen als een vermoeid kind. En in tnijln, kleedkamer lag Liddy en mopperde in haar slaap „Er zijn dingen, die je met handboeien niet in bedwang kunt houden". HOOFDSTUK XXIX. Eian stuk]e\ papier. Dien dag bleef ik in bed, voor het eerst sedert twintig jaar. Liddy was er heelemaal van m de war en stuurde na het ontbijt om, dokter Stewart. Gertrude bleef 's morgens bij toe ein las me iets voor, ik weet niet meer, wat. Ik had zooveel om aan. te denken, dat ik er nier eens naar luisterde. Als Jamieson er geweest was, zou ik hem wel alles verteld hebben, maar ik kon aan deze twee vreemde) waardigde gemeentehoofd gaf daarover aijn mee;, G. ning onverbloemd te kennen en zorgde er voor, K. toen de varkensexpedient niet veel asem gaf, dat K. laatstgenoemde werd geverbaliseerd. De delin- K. quent, was heden niet verschenen, doch een ander A. passagier, 'n tweebeenige, van de ford, n.m. de K. eigenaar van de varkens, beweerde dat men de G. signalen niet had kunnen hooren. Hij had echter K. opgemerkt, dat werd gevraagd om rechtsch uit IC. te wijken en dat had de vrachtrijder, 'n ingezetene K. van Spierdijk, dan ook gedaan, doch eerst nadat A. hij daarvoor op den smallen weg een meer ge- K. schikte gelegenheid had. De kantonrechter hield A. rekening met dit verweer en veroordeelde den" K. vrachtman tot f5 boete of 3 dagen. D. Ecu vreemdeling, in Jerusalem. A. Op den Heilooër straatweg nabij den stations- IC. weg aldaar, heerschte op 28 Mei een geweldige D. verkeersstagnatie, veroorzaakt door een aantal F. woonwagens, 'waarvan er één notabene nog defect G. Een automobielbestuurder uit Alkmaar, trachtte G. nu deze versperring nog links te passeeren, doch A. kreeg nu heibel met een rijksveldwachter in bur- 1 K. ger uit Warmenhuizen, die zich daar voor 't D. algemeen belaag beschikbaar stelde als "lid van G. de vrijwillige verkeerspolitie. Het dispuut droeg G. geen vriendschappelijk karakter, maar de politie- IC. man was ex officio de sterkste debater en maakte j xprooesverbaal op. Het bleek echter heden dat hij als Warmen huizenaar niet op de hoogte was van de geographie van Kennéland en onjuist "had j gerelateerd, dat de overtreding was "begaan oruier j do gemeente Limmen. Dergelijke fouten zijn niet gering te achten j en het gevolg was dan ook vrijspraak van den i verdachte, wiens schuld echter naar onze be- j scheiden meening ook op anderen grond nog lang j niet vaststond. Mettes, 2e w. hoepel, Platteboender 7.50 Buur, 3e witte hoepel, A. Beets - 7.50 Buur, 4e witte hoepel, C. Spaan 7.50 Barsingerhorn, 5e w. h., dezelfde - 7.50 Mettes, 6e witte hoepel, J. Zut - 7.50 Buur, le ijzeren hoepel, L. Klaverlaan - 10. Mettes, 7e witte hoepel, N. Winder - 7.50 Buur, 8e witte hoepel, K. de Boer Pz., - 7.50 Buur, 2e ijzeren hoepel, W. Schuit, - 10.— Buur, 9e witte hoepel, Club - 7.50 Mettes, 10e witte hoepel, J. Zijp - 7.50 Barsingerhorn, 11e w. hoepel, J. Zijp - 7.50 Mettes, 2e kat, Club - 10. Buur, 12e witte hoepel, K. de Boer Pz., - 7.50 Jongbloed, 13e witte hoepel, Jb. Voogt - 7.50 Mettes, 3e kat en 14e hoep. S. Voogt - 17.50 Buur, 15e witte höepel, Club - 7.50 Jongbloed, 16e witte hoepel, K. Komen - 7.50 de Geus, 17e w. h., G. de Geus-v. Dort - 7.50 Mettes, 18e pf laatste gr. h., R. Vroling - 20. Mettes, 19e witte hoepel, R. Vroling 7.50 Mettes, 20e witte hoepel, Club 7:50 Barsingerhorn, 4e kat, Club - 15.— Jongbloed, 5e kat, A. v. Twuijver - 15. Mettes, laatste kat, N. Bekker - 20.— Mettes, 3e ijzeren hoep., Platteboender - 10.— Buur, 4e ijzeren hoepel, J. Dirks - 10. Kolf- en Biljartwedstrijd. Die bij den heer Kramer te Zuid-Scharwoude gehouden Kolf- en Biljartwedstrijden hebben den volgenden uitslag: Kolven le klasse. 12 deelnemers, le pr. W. Kostelijk, Oudkarspel 167 p. 2e prijs P. Molenaar, Z.-Scharw. 149 p. 3e prijs A. Eecen, Oudkarspel 145 p. Serieprijs T. Kostelijk, Alkmaar 59 p. 2e klasse. 17 deelnemers, le prijs P. Kist, Z.-Scharwoude 131 p. 2e prijs P. Kooij, Z.-Scharwoude 130 p. 3e prijs P. Glas, Z.-Scharwoude 128 p. Serieprijs A. Boon, Z.-Scharwoude 4r9 p. Biljarten: 14 deelnemers le prijs G. Kooij, St. Paneras. 2e prijs C. Blom, N. Scharwoude. 3e prijs G. Hop, Noord Scharwoude. 4e prijs D. Blom, Noord-Scharwoude. ZUmSCHARWOUBE. Bij den heer P. de Geus had een wedstrijd in tonknuppelen plaats, waarvoor een groote be- langstelling bestond. De volledige uitslag volgt hier: A. Mettes. le kat, C. Kraakman-Kamper f 10. K. Buur, le groen en le witC. Nieuwland - 20. mannen toch niet viertellen dat ik mijn nichtje niet op haar kamer vond, en haar bed onbe- j slapen was; dat ik haar in huis was gaan zoeken en toen een vreemde main mij had i ontmoet, die mij, toen ik flauw gevallen was, i in een kamer had binnengedragen De heele toestand was afschuwelijk; als er niet zooveel van had afgehangen, zou het idi- oot geweest zijn. Dag en nacht werden we j bewaakt door detectives, er hield iemand de i wacht in den tuin en toch waren we even veilig alsof we iin een Japansch papieren huis woonden. Dam was er nog iets: de man, die ik daar in donker ontmoet had, was nog verbaasder j geweest dan ik, en zijn stem was me bekend j voorgekomen. En den heelen ochtend, terwijl j Gertrude mij voorlas, cm Liddy naar den dok- I ter uitkeek, probeerde ik mij die stem te her- j imneren, maar het lukte mij niet. Eln ik pie- teerde er ook over of Gertrude's met-naar-bed- gaan met het heele geval in verband stond of, niet. Ik probeerde mezelf wijs te maken dat ze het geklop eerder had gehoord dan ik en op onderzoek was uitgegaan, maar ik vrees, dat ik dien dag erg laf was en ik had den moed: niet om het haar te vragen. Misschien, was het heelemaal wel een goede afleiding. Het maakte, dat ik eens aan iets anders dacht dan aan Halsey, en aan wat «te den vorigen avond gehoord hadden. De dag duurde erg lang, en iedere keer als de telefoon ging, waren we vol spanning. Vroeg ia den middag kwam dokter Walker en wilde mij spreken". „Ga naar hem toe", zei ik tegen Gertrude. „Zeg maar dat ik uit ben zeg vooral niet dat ik ziek ben. Probeer er achter te ko men wat hij wil en zeg aan de bedienden dat ze hem voortaan niet mogetn toelaten. Ik kan dien man niet uitstaan. Gertrude kwam al heel gauw terug en met een vuurrood gezicht. „Hij kwam vragen of we hier vandaan wil den gaan", zei ze, terwijl ze haar boek weer opnam. „Hij zegt, dat Louise Armstrong zoo graag hier wil komen, nu ze wieer beter wordt". En wat heb je 'gezegd?" „Ik zei dat het ons speet., maar dat we hier niet vandaan konden _glan, en dat we het erg prettig zouden vinden als Louise hier wilde komen logeeren. Hij was woedend. En hij wou weten of we Eliza konden aanbevelen als keukenmeisje. Hij heeft een patiënt uit de stad bij zich in huis genomen en zegt, dat hij nu meer personeel noodig heeft". „Ik wensch hem veel plezier met Eliza", zei ik venijnig. „Vroeg hij nog naar Halsey?" „Ja. Ik zei dat we hem gisteren o.p het spoor waren gekomen, en dat het nog maar eejn kwestie van tijd was. Hij zei, dat hij blij was;, hoewel hij er niet naar uitzag, maar hij zei, dat we maar niet al te veel op succes moesten rekenen". „Weet je wat ik geloof?" zei ik. „Ik ge loof vast e.i zeker dat dokter Walker iets Programma van den N.H.V.B. voor Zon dag 26 September: 2e klasse C.: Heiloo 1—Zeevogels 1. Van 't Veer. 'N. Niedorp 1—D. T. S. 1. J. J. Hartog. Vrone 1—Oudorp 1. Gosz. 3e klasse C.: i D. T. S. 2—Schoorl I. Polak. Gr. Schermer— 1—R.-Wit 2.. Hoek. V.A.F.C. 2—Alc. Vitrix 4. v. d. Meij. 12 uur. 4e klasse C.: Zeevogeles 2—Vrone 2. v. d. Wolff. D.T.S. 3Alkmaar 2. Snijders. 12 uur. Indien geen tijd vermeldt, beginnen alle, wedstrijden om 2 uur. Tevens kunnen wij mededeelen dat Hoog karspel 1, eerst ingedeeld in de afdeelinGf 2 C, thans als zoodanig is vervallen en inge deeld is in 3 C. Zoo zijn dus voor morgen in klasse 2 C drie! wedstrijden vastgesteld. De vastgestelde wed strijden van de vorige week ,n.l. D.T.S.Hei loo en OiylorpHollandia werden door om standigheden afgelast, zoodat wij morgen de, eerste competitie-wedstrijden te zien krijgen. Wij zullen nu overgaan tot een beschouwing! der wedstrijden voor morgen. De wedstrijden voo; morgen. Heiloo I speelt op eigen veld tegen Zee vogels I. Indien beide elftallen eenigszims volledig uitkomen zal hier misschien een pit tige wedstrijd gespeeld worden. Wie zal hier met de eerste puntjes gaan strijken? Misschien dat voordeel van eigen terrein de balans tetï gunste van Heiloo zal overslaan. In N. Niedorp zal morgen ongetwijfeld 'n spannende yzedstrijd gespeeld worden. Hier toch ontvangt d,e club van dien haam D.T.S. 1 van. Oudkarspel Aan spanning zal 't ook hier niet ontbreken daar beide ploegen over eietfl weet over Halsey, en dat hij hem zou kun-' men vinden als hij wou". Dien dag gebeurden er verscheidene din gen die ik niet begreep. Ongeveer om drie uur "belde Jamieson op van het station in Casanova en Warner ging hem met de auto afhalen. Ik stond op en kleedde me vlug aan en de detective werd in mijn zitkamer gela ten. „Is er nog nieuws?" vroeg ik; toen hij binnen kwam. Hij probeerde een bemoedi gend gezicht te zetten, maar het lukte niet. Ik vond dat hij er vermoeid en stoffig uitzag, en hoewel hij gewoonlijk zeer precies op zijn uiterlijk was kon men duidelijk zien, dat bij zich in twee dagen niet geschoren had. ,Het duurt inlet lang meer, juffrouw Innes", zei hij. „Ik kom hier met een eigenaardig j doel waarover ik u later wel meer zal vertel- lön. Eerst moet ik u een paar dingen vragen j Is er gister iemand geweest om de telefoon te repaxeerein en de draden op het dak na te zien?" „Ja", zei ik „maar hij kwam niet om J de telefoon. Hij zei dat de draden misschien' I den brand in den stal veroorzaakt konden i hebben. Ik hen er zelf met hem heen gegaan, maar hij keek alleen maar rond. Jamieson glimlachte „Mooi zoo", zei hij goedkeurend. „Laat i vooral niemand in huis, die u niet vertrouwt, en vertrouw niemand. Alle menschetn met gummihamdschoemen aan z'ijini nog 'geen elec- triciens. Hij weigerde om erverder iets over 'te zeggiein, maar hij- nam een stukje papier uit zijn portefeuille en vouwde het voorzichtig open. „Luister", zei hij. ,,Ik' heb u dit aleens eer der voorgelezen en toen spotte u er mee. Nu er weer zooveel meer gebeurd is, zou ik' wel graag willen, dat u het nog eens las. U is een verstandige vrouw, juffrouw Innes. Ik' ban er zeker van', dat er zich iets hier in' huis bevindt, dat door een aantal menschetn begeerd wordt. Lees u maar eens". Het papiertje was datgene, dat hij tus schen Arnold Armstrong's bezittingen had ge vonden en ik las het weer: door de tee- kening-voor.... kamers te veranderen zou het mogelijk zijn. Naar mijn meening zou de bes te manier zijn om het plan voor.... in eet» van de kamers.... schoorsteen". Ik geloof, dat ik het wel begrijp", zei ik langzaam. „Iemand is bezig te zoeken naar de geheime kamer, en de nachtelijke bezoe- ken „En de gaten in de muur...." „Waren allen om zijn...." „Of haar doel te bereiken". „Haar?" vroeg ik. „Juffrouw Innes", zei de detective, terwijl hij opstond. „Ik geloof dat er ergens achter de muren van dit huis een deel van het geld van de Handelsbank verstopt is. Ik geloof ook zeker, dat de jonge Walker dit wist toen goed elftal beschikken, 't 'Is voor beide elf tallen morgen de eerste competitiewedstrijd, en dat er om de overwinning gestreden zal worden staat buiten twijfel, daar naar wij' schatten, de ploegen wel aan elkaar gewaagd zullen zijn, De tot nu toe gespeelde wedstrijden mochten zich steeds in een bijzondere belang-j stelling verheugen, en Zondag zal het dain ook niet ontbreken aan enthousiaste supporters. Hoewel het moeilijk is de sterkte der diverse! elftallen te bepalen zijn o.i. deze twee ploe gen wel als de sterksten in "deze klasse aanj te merken. Zal het D.T.S. gelukken om re-; vanche te nemen op de 5—1 nederlag in 'tl "órig seizoen geleden? Wij durven geen antwoord hierop te geven, maar verwachten dat zij er alle moeite voor zullen doen, hoewel N. Niedorp zich op eig|etn| terrein niet licht laat kloppen. We zullen zien. De Vrone-menschen ontvangen hun naaste buren, a.l. Oudorp I. Het wil ons toelijken dat VroKiie niet meer is het oude Vrone van vroe- ger. We hopen echter voor Vrone daarin mis gezien te hebben. We verwachten dan ook! dat ze zich morgen op eigen terrein niet la-' ten verschalken en zich de meerdere tooneinj hoewel Oudorp zich niet zoo direct laat over bluffen, daar het opnieuw bezetten der on derste plaats wel niet in de bedoeling deq Oudorpers zal liggen. Evenwel verwachten we dat Vrome met de puntjes zal gaan strijken. - OUDKARSREL. Morgen (Zondag) speelt D. T. S. 1 haar: eerste competitiewedstrijd te N. Niedorp te gen de club van dien naam. Het elftal isi voor de competitie hoogstwaarschijnlijk ais volgt samengesteld: C. Swager W. v. Dijk C. Kroon P. Mienes A Kooij A. Plantinga S. Kuiper Jb. Speets Jb. Kos Jm, Eecen W. Gijsbrechts. Het beste beentje in de competitie voor; Doetjes. VARIA. De oude wet en een jonge vrouw. De tijden zijn n ueenmaal voorbij, dat eem man van zijn vuisten gebruik maakt om zijml vrouw tot andere gedachten te brengen, in dien zij het niet met hem eens is. En wie toch dit ouderwetsche middel in, practijk brengt, moet dan ook volgens de oude wet ten gestraft worden. Dit was de meening der rechterlijke 'auto riteiten van Baltimore en zoo geviel het, dat, de burgers van die stad dezer dagen getuigen) konden zijn van een openbare tuchtiging. Ja mes Kimgsmore had zijn vrouw geslagen er, was reeds verscheidene malen over geklaagd en de rechter achtte het gewenscht, dat de) oude wet, dis openbare Iijfstrafefn voorschrijft^ werd toegepast. Vijf slagen met de karwats moesten de, schuldige toegediend worden en zijn hem dan ook dezer dagen toegediend. In het openbaar: 150 toeschouwers waren opgekomen. hij terugkwam uit Califomië en nu hij er niet in geslaagd is om mevrouw Armstrong en haar dochter hier in huis te brengen, heeft hij of ee,ïi medeplichtige van hem, geprobeerd om hier ia te trekken. En daarin is hij, meen ik, twee keer geslaagd". „Minstens drie keer", verbeterde ik hem. En toen vertelde ik wat er den afgeloopen, nacht was gebeurd. „Ik heb er nog eens goed over nagedacht", besloot ik, „en ik geloof; niet dat de man bovenaan den wenteltrap dokter Walker was. Ik geloof niet, dat hij in, huis had kunnen komen, en het was zijn stem, ook niet". Jamieson stond op en begon met zijn han den op zijn rug heen en weer te loopen. S „Er is nog iets, dat ik niet begrijp" zev hij. „Wie en wat is die Nina Carrington? Al^ zij hel was, die hier als Matti Bliss in dienst, is gekomen, wat heeft ze dan tegen meneep Halsey gezegd, waardoor hij zoo hals over de kop naar dokter Walker is geloopen en toen naar juffrouw Armstrong? Als we de, vrouw konden vinden, zouden we, geloof ik, het geheim kunnen oplossen". „Meneer Jamieson, is ooit de mogelijkheid bij u opgekomen, dat Paul Armstrong wel eens gen natuurlijk-en dood gestorven kon. zijn? „Dat gaan we nu juist onderzoeken", ant woordde hij. E:i toen kwam Gertrude binnen, en zei, dat er beneden een man was, om me neer Jamieson te spreken. „Ik zou graag willen, dat u bij ons gesprelq tegenwoordig was, juffrouw Innes", zei hij. Mag Riggs boven komen? Hij is niet meer in. dienst van dokter Walker en heeft ons iets te vertellen." Riggs kwam verlegen binnen, maar Ja mieson zette hem gauw op zijn gemak. Hij bleef mij eet beetje angstig aankijken en viel op een stoel vlak bij de deur meier, toen hem, gevraagd werd om te gaan zitten. „Wel Riggs", begon Jamieson vriendelijk, „vertel ons nu maar eens alles". „U heeft beloofd dat het geheim zou -blij ven, meneer Jamieson". Het was duidelijk, dit Riggs mij niet vertrouwde. Hij keek mftj! allesbehalve vriendelijk aan. „Ja, ja, we zullen je wel helpen. Maar ver4 te! me eerst eens heb je meegebracht wat jet beloofd hebt?" Riggs haalde een rol papieren onder zijn jas uit en gaf ze aan de detective. Jamieson be keek ze met zichtbare voldoening en gaf ze toen aan mij. „De blauwdrukken van Zoïine- hoek", zei hij. „Wat heb ik u gezegd? Nu Riggs we luisteren". „Ik zou nooit naar u toegekomen zijn, me neer Jamieson ,als ik het niet terwille van, juffrouw Armstrong had gedaan", begon hij. „Toen meneer Innes zoo spoorloos verdween^ en juffrouw Louise er ziek van werd, vond ik, dat het genoeg was. Ik had wel e-ens meet; dingen voor den dokter gedaan, die niet door den beugel konden, maar den laatsten tijd was ik een beetje kieskeuriger geworden".

Nieuwe Langedijker Courant | 1926 | | pagina 7