„De Noordermarktbond" Uit den Omtrek. SPORT EN WEDSTRIJDEN Vrijdagavond vergaderde het bestuur in het Lokaal van den lieer Dekker te Heerhugowaard. Met kennisgeving van verhindering waren afwe zig de heeren C. de -Boer, J. Bakker en Jac. de Boer, zonder kennisgeving de heeren Duijvis en C. Bakker. Door den voorz., den heer Brugman, werd de vergadering geopend. Voorgelezen|werd een schrij ven met betrekking tot het te storten bedrag in zake de liquidatie der T. A. C., welk bedrag door den Penningm. is gestort. De voorz. deelde mee, dat een conferentie heeft plaats gehad met een paar bestuursleden van het Centr. Aankoop Bureau, met betrekking tot aansluiting. Aangezien de N.M-B- als zoodanig niet kan toetreden, zijn van aangesloten vereeni- gingen van den N.M.B. de statuten opgevraagd. Door genoemde heeren werd o.a. medegedeeld, dat verwacht mocht worden, dat van het door den N.M.B. gestorte bedrag wel een deel gerestitueerd zal kunnen worden. Met betrekking tot de tuinbouwtelling, waar voor de vragenlijsten aan de secretarissen zijn toegezonden, wordt' de wenschelijkheid uitgespro ken, dat deze zoo nauwkeurig mogelijk worden uit geveerd, netgeen het best tot zijn recht; zal komen, indien dit door de bestuursleden zelve ge schied^. Door den heer Ootjers werd medegedeeld; dat de vergunningen voor uitbreiding der paar denstallen zijn verleend en dat vöór 1 Oct., de in schrijvingsbiljetten worden ingewacht. Met be trekking tot terreinverlichting is thans door den ir. van Weg en Werken medewerking toegezegd voor plaatsing van een paar electrische lampen. Dte verlichting aan de noorderzijde moet dooi den N.M.B. geschieden; de uitvoering hiervan zal aan een deskundige worden opgedragen. Door den Directeur van het electrisch bedrijf tp Noord- scharwoude zijn de noodige inlichtingen verstrekt omtrent de kosten van aanleg en gebruik van verwarmingsplaten in het veilinggebouw. Een berekening was gemaakt voor een 40-tal stoven, doch vrij algemeen acht men het beter terstond een 60-tal stoven te plaatsen, waartoe na eenig debat dan ook wordt besloten, daar men meende te mogen rekenen op een stroomprijs van 10 cent per K.W.U. Naar aanleiding der mededeeling van 'den heer Ootjers betreffende de vergadering van het H. O. B. tot bespreking der maat voor peen, zal deze van een uitvoermerk kunnen worden voor zien, ontstaat een tamelijk breedvoerige discus sie, waarbij bleek, dat voor een goede sorteering zeer veel werd gevoeld, al is men het dan ook! niet in alle opzichten eens met het voorgesteldia gewicht. In de aaagesloten vereenigingen zal deze zaak werden behandeld. Hierna gaf de voorz. een beknopt verslag der vergadering van den Vierbond, betreffende het vaststellen vaa eeu minimumprijs ter veiling voor kool-uitschot. In die vergadering kwam sterk naar vore^ het groote nadeel van het brengen van een zoo'itiin- derwaardig product onder de verbruikers. Be sloten werd in die vergadering in de bij -de vei lingen aangesloten vereenigingen het voorstel te doen behandelen, uitschot, dat ter veiling niet meer dan 60 ets. kan opbrengen, te doen ophou den door den veilingleider, terwijl dan door het marktbestuur 30 ets. per 100 Kg. zal wordien uitbetaald. Deze zaak zal vóór 16 Oct. in al de aangesloten vereenigingen behandeld moeten wor den. Ten einde dergelijke rommel van de veilingen te weren, werd het radicaler geacht, geen vergoe ding te geven, zooals o.a. in „de Streek" geschiedt met bloemkool^ doch als proef werd dit voorstel aanvaard. Tot de 16 Oct. te houden vierbonds-vergadering FEUILLETON De Wenteltrap 47) HOOFDSTUK XXX. Een nachtelijke expeditie. Het was Woensdag toen Biggs ons dit alles vertelde. Halsey was al sedert den vorigen Vrij dag verdwenen en ieieren dag voelde ik dat de kans dat hij terug zou komen geringer werd. Ik begreep heel goed, dat hij duizenden kilometers ver meegevoerd kon worden in dien goederenwa gen. zonder eten of drinken misschien. Ik had wel gelezen van lijken, die in dichte goederenwa gens gevonden waren op een afgelegen zijspoor in het westen en ik werd met 't uur somberder. We zouden hem bijna even onverwacht terug vinden als hij gekomen was en dat hadden we te danken aan den landlooper, dien Alex had mee gebracht naar Zonnehoek. Het schijnt dat de man dankbaar was voor het feit, dat we hem vrijgelaten hadden en toen hij van een ander lid* van zijn broederschap want het is een broeder schap hoorde waai* Halsiey was, liet hij het ons dadelijk weten. Woensdagsavonds ontmoette Jamieson, die naar de Armstrongs was geweest en tevergeefs getracht had Louise te sprekett'te krijgen bij het hek van Zonnehoek een man die er even vies en af- stootelijk uitzag als degeen, die door Alex ge vangen was genomen. De man kende den detective en gaf hem een vuil stukje papier waarop ge schreven stond; „Hij is.in het stedelijk zieken huis in Johnsville". Degeen, die hem het pa piertje gaf, beweerde dat hij niets van de zaak afwist behalve dat het papiertje afkomstig was van een „collega" uit Johusville, die gezegd had, dat het bericht voor ons van belang was. Weer moest er .interlocaal getelefoneerd wor den. Jamieson belde liet ziekenhuis op, terwijl wij allemaal om hem heen stonden- Ein toen bleek, dat het werkelijk Halsey was en dat hij waar- zullen de volledige, marktbesturen worden uit- genoodigd, mede ter verdere bespreking van het z.g. bonnenstelsel. Meegedeeld wordt nog, dat in de gehouden vierbondsvergadering de wensche lijkheid was uitgesproken van vertegenwoordi ging der veiiingsbesturen in die vergadering en van „Koophandel", waarin veilingsaangelegenhe den worden behandeld. Bij de rondvraag zeide de heer Ootjers, dat hem was medegedeeld, dat goedgekeurde poot- aardappelea verkocht waren buiten het betaal- kantoor der veiliag om en vroeg of iemand daar omtrent inlichtingen kan verschaffen. Uit de door de heeren Band, 'Jac. Groen en K. Olieman me degedeelde blijkt, dat dit gerucht minstens zeer overdreven M althans, voor zooverre zij meenen te kunnen nagaan. Nog kwam ter sprake het openhouden van het water bij veiling en laadplaats, aangezien het contract met de vroegere transportvereeniging 1 Nov. ten einde loopt. Het resultaat dezer bespre king was, dat voorloopig het contract niet zal worden vernieuwd, doch aat in de eerst-komende bestuursvergadering hierover nader zal, worden gespreken, aangezien het reeds tamelijk laat was gewerden en blijkbaar vferlangd werd naar den hamerslag ter sluiting, welke dan ook spoedig gehoord werd. („Alkm. Crt. Plaatselijk Nieuws ZUIDSUHARWOUBiE. Gevonden voorwerpen. Een rijwielplaatje in étui. - BROEK OP LANGENDIJK. Naai' wij vernemen zal het 1 October a.s. 25 jaai geleden zijn, dat de heer W. F. B; Schmidt, directeur van het Post- en Telegraaf kantoor te Broek op Langiendijk in dienst trad bij het staatsbedrijf der Posterijen en Telegra fie. - OUDE NIEDORP. In de plaats van den heer Woutman, die, vertrokken is naar elders, is tot'ontvanger der Ned. Herv. Kerk' benoemd de heer C. Groen. - OUDE NIEDORP. Naar wij vernemen zal bij voldoende deel-; name haif October te beginnen, eed cursus worden gehouden voor de schoolvrije jeugd, in de O. L. School alhier. - St. PANCRAS. Waar de tuinbouw hier een nieuwe richting schijnt in te gaan heeft het bestuur der turn- bouwvereeniging gemeend een cursus te moe ten openen speciaal voor glascultures. Dat men hiermee in een "behoefte voorziet,1 blijkt uit het feit, dat voor hiet volgen vain die cursus 40personen zich hebben opgegeven' Naar wij vernemen zal als leeraar optrej den de heer P. Glas van Biroek op Laingen- dijk. i Voor een twee-jarige tuinbouwcursus heb ben zich opgegeven 10 personen. Waar dit aantal feitelijk 12 moet zijn, is doorgang hier-; van nog niet verzekerd. r - SI. PANCRAS. We vernemen, dat voor het herhalings-cwH derwijs .hetwelk 1 Rctober zal aanvangen, zich,1 11 kinderen hebben aangemeld. Waar de aan-; gifte ook deze week nog kan volgen, zal diti geta lmogelijk nog verhoogd worden. - St. PANCRAS. Vergadering van de afd. St. Pancras van Het Witte Kruis' 'op Maandagavond ten hui ze van den heer Gerritsen, onder leiding van den heer E. Kloosterboer. t In zijn opeiaingswoord constateerde dezej met genoegen de talrijke opkomst. Goedkeuring der notulen volgde na een op- sehijnlijk wel beter zou worden, lachten en huil den we allemaal tegelijk. Ik w,eet zeker dat ik Liddy een zoen heb gegeven en af en toe be kruipt me de vrees dat ik in m'n opwinding misschien ook Jamieson heb gekust! Hoe het. ook zij, denzelfden avond om elf uur was Gertrude op weg naar Johnsville, drie- bonderid-en-tachtig mijl van ons vanflaan en Ro- sie ging met haar mee. Die „staf" van ons huis- kouden was nu teruggebracht tot Mary Anne en Liddy, terwijl de vrouw van den tuinman? knecht ook lederen das wat kwam helpen. Gelukkig zorgtden mirner en de detectives op hun manier voor hun eigen huishouden in de- portierswoning. Uit achting voor Liddy wasch- ten ze ééns per dlag af en ze maakten al naar hun bekwaamheden de wonderlijkste brouwsels klaar. Er was één ding, waarin ze volleerd sche nen te zijn, en dat ze eiken dag aan 't ontbijt aten, zoodat de lucht er van den heelen dag in hun haren en kleeren bleef hangen. Dat was spek, uien en scheepsbeschuit, alles met elkaar gebak ken .Af en toe stuurden wij hun een stukje ge braden vleesch en dan waren ze kinderlijk dank baar. Pas toen Gertrude en Bosie weg waren en alles op Zonnehoek klaar was voor den nacht en Win ters onderaan de wenteltrap zat, begon Jamieson over een onderwerp, waar hij blijkbaar al van vervuld was geweest vóór hij kwam. .Juffrouw Innes", zei hij, net toen ik op het punt stond, om naar boven te gaan, „is u van avond érg zenuwachtig?" „Heelemaal niet," zei ik opgewekt. „Nu Hal sey terecht is, zijn al mijn zorgen verdwenen." „Ik bedoel," drong hij aan, „denkt u dat u iets heel ongewoons zoudt kunnen meemaken?" „Het ongewoonste wat ik bedenken kan zou I een rustige nacht zijn. Maar als er Iets gaat ge- j i>euren moet u er mij zeker niet buiten laten!" „Er gaat iets gebeuren," zei hij. „En u is de eenige vrouw die mij geschikt lijkt om er bij te zijn." Hij keek op zijn horloge. „U moet mij niets merking van den heer de Vries "over de be knoptheid dezes. Door den heer Sinjewel werd mededeeling; gedaan over de gunstige resultaten der doop Dr. Destree gehouden cursus der E.H.B.O.' De meeste punten' der Beschrijvingsbrief der A. V. gaan onbesproken onder den hamer Een punt daarvan leverde echter vrij wat stof op. Het betrof hier de dekking van het tekort; der festiviteiten ter gelegenheid van het 50- jarig bestaan, het vorig jaar te Alkmaar ge-i houden. De voorzitter deelde mee, reeds van! een voorstel daaromtrent te weten, in dien geest dat het tekort van ruim f 10.000 ver deeld j$lI worden over een tijdsverloop vanj 5 jaar. Verschillende voorstellen werden daar-; 5omtrent gedaan, waaruit tenslotte werd aan? genomen het voorstel Gerritsen, dat eerst dq garantie-gelden worden; voldaan eïi vervol gens het tekort bestreden zal worden uit de? gewone kasmiddelen, te verdeelen over 5 jaar. Als afgevaardigde werd benoemd de heer van Kampen, als plaatsvervanger de heer G: Booy. 1 H ie ma volgde een uiteenzetting van den! stand der werkzaamheden voor de Bazar, waar-; uit d e volkomen bereidwilligheid der Alk- maarsche firma's bleek. Een langdurige bespreking volgde over de' hoedanigheid en hoeveelheid van het aanwe-> zige materiaal. Bestuursverkiezing werd uitgesteld tot na; de Bazar, wanneer tevens reglementswijziging! zal plaats vinden, mede in verband met een andere aankondiging der ledenvergadering. Hierna sluiting. 1 - OUDKARSPEL. D'.T.S. 1 heeft de competitie schitterend inge zet. Op een gevoelige en overtuigende manier hebben zij de N. Niedorpers, die toch. lang niet tot de zwaksten behooren, in 'tzaiid doen hijten, door hen met niet minder dan '60 te verslaan. D.T.S. heeft van het begin tot 't einde hard ge werkt, en door hun enthousiast spel waren zij den meestee tijd dan ook de sterkere. Het samen spel van beide zijden was echter nog lang niet af. Reeds na circa 10 minuten werkt de links binnen uit een voorzet van rechts den bal in 't net, waarmede hij Dj.T.S. tevens de leiding geeft. De Deetjes blijven nu steeds voor 't N. Niedorpdoel domineers n, terwijl de enkele tegen aanvallen door onze verdediging op sublieme wij ze worden gestuit. Met een geweldig hard schot van verren afstand maakt onze midvoor de 2de goal. Rust gaat in met 20. Ook na de rust blijft D'.T.S. 't spel in handen houden en met regel matige tusschenpoozen wordt de stand opgevoerd. Een kwartier voor tijd, als de stand 50 is, wordt voor een regenbui gestaakt. Als weer be gonnen wordt, is het veld nu natuurlijk zeer glad, maar toch weet D'.T.S, nog eenmaal te scoren. Even later klinkt het fluitje voor ein^e, en nemen de Deetjes hun eerste puntjes me© huis waarts. D .T. S. 2—Schaorl 1 7—2. D. heeft de oómpetitie op een uitstekende wijze ingezet, want S. wordt onder een van de sterk ste clubs van de afdeeling gerekend. Dubbel jammer was het echter, dat kort voor de rust de linksbuiten van S, en de keper wegens onge vallen Van het. terrein moesten worden verwijderd, 't Verdere gedeelte van den wedstrijd heeft S. dan ook met 10 man gespeeld, daar ze 1 inval ler mee hadden. Over de wedstrijd 't volgende: S. wint de toss en D. trapt tegen wind en zon? in af. Al dadelijk zijn wij iets in de meerderheid, maar juist aan den anderen kant komt 't eerste doelpunt. 'Als de rechtsbinnen door de verde diging glipt, weet hij met een uitstekend schot vragen, juffrouw Innes. Trek stevige schoenen aan en donkere kleeren en neem u vast voor,, dat u zich nergens over verbazen zult." Liddy sliep vast toen ik boven kwam en ik kleedde mij heel voorzichtig aan. De detective wachtte in de hal en tot mijn verbazing zat dokter Stewart bij hem. Ze waren in een vertrou welijk gesprek gewikkeld, dat ophield toen ik beneden kwam. Er moesten nog een paar dingen gedaan worden: de sloten en grendels moesten nog worden nagezien. Winters kreeg instructies om dubbel op te passen en toen, nadat we het licht in de hal hadden uitgedraaid slopen we door de voordeur naar buiten in den nacht. Ik vroeg niets. Ik besefte, dat het een heele eer was, dat ze mij meevroegen en ik wilde hun toonen dat ik even goed zwijgen kon als zij. Wij liepen over een grasveld, toen door het boschi en klommen af en toe over een hekje of een lage schutting. Niemand zei een woord, behalve één keer dokter'Stewart toen hij tegen prikkeldraad' aanliep. Toen we vijf minuten onderweg wiaren, kwam er nog een andere man bij, die zwijgend naast den dokter ging loopen. Hij droeg iets over zijn schouder, maar wat het was kon ik niet zien.. Op deze manier liepen we ongeveer twintig mi nuten door. Ik had geen benul meer van richting; zwijgend liep ik mee én Jamieson hielp mij' af i en toe. Wat ik eigenlijk verwachtte, weet ik niet. j Toen ik een te korten sprong nam over een slootje en tot óver mijn enkel in de modder zakte, vroeg j ik mezelf af of ik het werkelijk' was, die dit j alles meemaakte, en of ik vóór dezen zomer wel ooit echt geleefd had! Ik liep door, terwijl het wafel' uit mijn schoenen siepelde, en bleef er heusch nog opgewekt onder. Ik herinner mij dat ik Jamieson toefluisterde dat dé sterren zoo hel- j der waren en dat het toch eigenlijk jammer was om 's nachts, als het zoo moo(i was buiten, te gaan slapen! i De dokter hijgde een beetje toen we tenslotte I stil stonden. Ik moet bekennen, dat ik op dat moment Zonnehoek een aanlokkelijk oord vond. S. de leiding te geven. De vreugde is echter van 'korten duur, want een oogenblik later is de stand door toedoen van den midvoor gelijk. Dan volgen bovengenoemde ongevallen kort achter elkaar en in 'deze periode weet D. tweemaal te doelpunten, resp. door haar rechtsbinnen en linksbuiten. Na de thee is 't een eenzijdige vertooning en 'weet 1). geleidelijk den stated tot 7—2 op te voeren. Een half Uur voor tijd werd de wedstrijd wegens den regen gestaakt en een kwartier daarna werd de wedstrijd in een heerlijk modderballet uitge speeld. Ziezoo jongens, een goed begin is 't halve dverk. Volgende week weet ik nog niet of we spelen moeten, afijn dat hooren jullie dan nog web Maar aanpakken hoor, en djat we kampioen worden is de wensch van KNULTJE. N. NIEDORP 1—D.T.S 1 Om 2 uur fluit scheidsrechter Hartog (die. uitstekend leidde) de elftallen to het veld jan we N. Niedorp met een invaller vocA Breijen en Breebaart, terwijl D.T.S. Speets mist. Voor de rust krijgen we slecht spel te zien; en weet D.T.S. een 2—0 voorsprong te krij gen. Na de rust wordt er vooral van de N, Niedorpers meer verwacht, daar het spel van, voor de rust meer dan slecht was, maar het, wlide helaas niet vlotten emi we zien IXT.Si geleidelijk d estand opvoeren tot 6—0. Eviern) voor het einde mist D.T.S. een penalty. Vriendschappelijk naast geschoten? Over het spel kunnen we kort zijn. De N. Niedorpersn waren, niemand uitgezonderd, slecht. D.T.S:, speelde een tamelijk goeden wedstrijd, zonden, meer. Die N. Niedorp adspiranten wisten met 5—0 van de Sphoorl adsp. te winnen. D. T. S. 3—ALKMAAR 4—!2. Het derde elftal behaalde Zondag haar 2e, overwinning in dit seizoen, hoewel oeinigszin^ geflatteerd. Alkmaar "kwam; slechts met 8 spe lers op. Ondanks dit gemis hielden zij tot rast goed stand en wisten de stand gelijk te hou? den. (2—2). In de D.T.S. voorhoede werd nogal eens geknoeid en hierdoor eenige kan sen gemist. Na de rust scoorde D.T.S. nog) twee maal, terwijl Alkmaar 2 't net niet me©'i) kan vinden;. Het einde bracht dus een4—2 overwinning voor D.T.S. 3. I iVRONE 1—OU DORP 1. De eerste competitiewedstrijd Van Vrone I tege nOudorp 1 heeft aardig wat publiek ge trokken; vooral veel Oudorp-supporters wa ren meegekomen. Opmerkelijk was het ech ter, dat zoo weinig belangstelling bestond van, de zijde der Vrone-dames. De wedstrijd vond plaats onder leiding van een voor allen onbekenden scheidsrechter, wiens taak dezen middag geen moeilijken was: Hbt spel viel aan weerszijden weinig te roe men en waar Oudorp tot de zwakste uit deze, klasse wordt gerekend, willen we voor Vrome, hepen, dat op hen van toepassing is de mee- ning dat het peil eener wedstrijd gleregeld, wordt naar het spel van de minste club. Na ten half uurtje doelloos over en weer trappen, opende Oudorp de score waarop spoedig de, gelijkmaker kwam, terwijl Vrone's middenvoor nog eenmaal een opgelegde kans miste. Het laatste kwartier voor half-time betoonde Vrome zich de meerdere, echter zonder verandering in den stand te kunjnen bregen. Na hervat ting neemt zij al spoedig de leiding en blijkt, er ook iets meer in te zijn. De regen treedt1 op als spelbreker. Wel wordt het nog eens geprobeerd, maar voor de tweede maal moet men de vlucht nemen en ditmaal voor goed. Met 2—1 voorsprong voor Vrone wordt de wedstrijd gestaakt. Het tweede elftal ,dat op bezoek was bijl de Zeevogeles wist niet beter te doen eir\ speelde maar door, daardoor de 3—1 ach terstand na de rust te veranderen in gelijk spel 3—3, wat zeker een goede prestatie is. Wij stonden aan den rani van een vlak terrein, omgeven door keurig gesnoeide groen blijvende heesters. Daar tusschen door zag ik het licht van de sterren schijnen op rijen van witte grafsteenen en hier en daar een meer indrukwekkend monu ment. Io weerwil van al mijn goede Voornemens stokte mijn adem. Wij stonden bij het kerkhof van Casanova, Ik kon nu ook den derden man zien en de dingen die hij bij zich had. Het was Alex, ge wapend met twee schoppen met lange stelen- Toen de eerste schrik voorbij was, werd ik weer heel kalm en rustig. Achter elkaar liepen wij tusschen de grafstee- neci door en hoewel ik, doordat ik achteraan liep, voortdurend geneigd was om achterom te kijken, kwam ik toch tot de conclusie, dat het 's nachts op een kerkhof niets griezeliger is dan op een andere plek buiten waar je vage schadu wen ziet en onverwachts geluiden hoort. Eien oogenblik dacht ik.... ma.ar Jamieson zei, dat het een uil was, en ik probeerde hem te gelooven. Bij het graf van de Armstrongs bleven we staan. Ik geloof dat de dokter mij terug wilde sturen. „Hier 'hoort een vrouw niet," hoorde ik hem zeggen. Maar de detective zei iets over getui gen en toen kwam de dokter naar mij toe en voel de mijn pols. „Ten slotte geloof ik niet dat u er hier erge1" aan 'toe is dan in dat vreeselijke huis", zei hij. en legde zijn overjas op den grond, zoodat ik er op 'kon gaan zitten. Er is voor mij iets gruwelijks en tegennatuur lijks in het openmaken van een graf. En toch bleef ik er dien nacht in Casanova rustig bij zitten en keek toe terwijl Alex en 'Jamieson het werk deden, zonder gewetensbezwaren, behal ve de angst dat het ontdekt zou worden. De dokter stond op den uitkijk, maar er ver toonde zich niemand. Eiens kwam! hij naar mij toe eu klopte mij bemoedigend op dén schouder- (Wprd't vervolgd).

Nieuwe Langedijker Courant | 1926 | | pagina 2