Nieuwe Langedjiker Courant FEUILLETON Nacht en Morgen Mc I Tweede klasse C. Hollandia 4—Ileiloo 1 West-Frisia 3—D.T.S 1 N. Niedorp 1 Zeevogels 1 Vrone 1—Oudorp 1 Derde klasse C.: Gr.'Schermer 1—Hoogkaspel 1 Sehoorl 1—-Rood Wit 2 V.A.F.C. 2—S O V.V. l O. Sijm G Bakker H. Polak Zee gei s de Koning, de Groot v. Son C. Hartogf v. d. Wolff. Nierop Groot Vierde klasse C.; Zeevogels 2—N. Niedorp 2 Heiloo 2Alkmaar 2 D'k T. S. 3Vrone 2 Hoogkarspel 2- Bergen, 2 „U1-, Indien geen tijd vermeld beginnen alle wed strijden om 2 uur. De wedstrijden voor Zemliag. Zoo is dan de vorige week een volledig pro gramma afgewerkt en kunnen alle thuisspelende elftallen op een goeden Zondag) terugzien, alhoe wel een ige elftallen minder presteerden dan wij hadden verwacht. Zoo verspeelde Zeevogels een kostbaar punt jetegen de hekkensluiter, die zich hierdoor van de laatste plaats afwerkten. Heiloo behaalde slechts een kleine 2—0 overwinning op die Oudorpers, waardoor deze nu wederom de minst lregeeronswaardig eplaats innemen, terwijl D.T. S. haar positie verbeterde door een stevige over winning, ten koste van Vrone, die nu weer eeniige plaatsen is teruggegaan. Ook morgen zal weer, indien alle wedstrijden doorgang; vinden, een volledig) programma wor den afgewerkt. Heiloo gaat op bezoek bij Hol- landia 4, die alsnog in deze afdeeling is ingedeeld, waardoo rdeze weer met eenige wedstrijden is uit gebreid, We weten natuurlijk niets van de sterk te van dezen nieuweling af, en dienen dus eerst eenige wedstrijden van de Hollandianen af te wachten. Heiloo zal ongetwijfeld haar beste been tje wel voorzetten, daar zij zich. door de laatste overwinning en door de nederlaag van Vrone weer in de running heeft geplaatst. i J i L\ T. S. speelt reeds haar returnwedstrijd te gen West-Frisia 3, die het tot nu{ tjr.e nog tot, geen enkele overwinning, heeft kunnen brenglen. Toch is het voor de gasten een lastige tegenstan der en dienen zij ook nog terdege op te passen. West-Frisia heeft tot nu toe uit 6 wedstrijden slechts 3 punten weten te behalen. Het gelijke spel tegen Zeevogels was een goed stuk werk. waarmede zij tevens D.T.S. een goede dienst be wezen. De gasthecren zullen ongetwijfeld wel ge ducht van zich afbijten, maar de witheinden heb ben zich na haar nederlaag tegen Heiloo weer gerehabiliteerd en zijn momenteel goed in vorm, en hebben zich door de laatste overwinning weer een goede positi evoor de bovenste plaats geschept. Uitgaande naar haar laatste successen, geloven wij dan ook dat de gastheeren de punten aan de bezoekers zullen moeten afstaan. N. Niedorp ontvangt als gjast het nogj steeds ongeslagen Zeevogels. Tot nu toe hebben de gast heeren niet bijzonder veel gepresteerd, alhoewel N. Niedorp nog maar een 4-tal wedstrijden ach ter den rug heeft, eu reeds menige week van rust heeft gekend, waardoor zij er dan ook mis schien nog niet „in" zijn. Zij zullen aan Zeevo gels de handen wel weer vol hebben, vooral daar de laatste de vorige week een kostbaar punt verspeelde, waardoor haar goede positie op eer/igszins wankelen grond is komen te staan, wat echter aan de spanning ten goede komt. De uitslag valt hier dan ook moeilijk te raden. Eer lijk gezegd, zou het ons heelemaal niet verwonde ren, als N. Niedorp als overwinnaar uit den strijd kwam, daar wij dit elftal tot verrassende dingen in staat achten. Maar gelooven doen wij het nog niet. De gasten zullen wel hun uiterste bestt doen om de kostbare punten mee naar huis te nemen. Wij zullen de uitslag dan ook maar eens afwachten. t Ten slotte in St. Pancras de ontmoeting Vro ne Oudorp, wat voor de gasten, weer een zware partij is. Op eigen veld verloor Oudorp met 31, wat alleszins een gewone uitslag is, maar wij gelooven niet dat het haar zal gelukken revanche te nemen. Vrone zal na haar laatste nederlaag wel weer een overwinning willen noteeren, en wij achten haar daartoe dan ook wel in staat. Maar ook voor hen geldt het: „Een kat in 't nauw doeitl rare sprongeu", eu de gasten zullen wel alle zeilen bijzetten om de twijfelachtige eer voor het bezitten van de laatste plaats te willen ont- loopen. Afgaande op beider prestaties, gielooven wij dat de overwinning in 't voordeel van de gast heeren zal uitvallen. i N». 26. Die Chine^scho muur. Faataisif. van Jules Bourquin. Lelocle (zw.l ZWART. Dam rubriek. Verzoeke, alles betreffende deze rubriek te zen den aan D. KLEEN te WINKEL. Oplossing probleem no. 24 (Rianooy). Wit 24—-20, 37- 32, 32—23, 23—18, 45-, 50:6 en wint. No. 25. Dubbci-probie mi („Het Damspel"), in Dr. M. .7. Belinfante te Amsterdam. ZWART. -15, 25 50—45, 2', 2—8, Mijn broeder, een flinke, vlugge knaap, was ongelukkig een weinig boven zijn stand opge voed, en koesterde tengevolge daarvan nei gingen en denkbeelden, die hem een schro- melijken tegenzin inboezemden tegen de be trekking waarin hij geplaatst was. Henry Walther, dit bemerkende, haalde hem met goedvinden van de oude heeren, maal teer tegen den zin van mij en mülne moeder, over om het kantoor te verlaten en in zijn mjzeinderen dienst te treden. Gij begrijpt natuurlijk, Jozef, zeide hij tot hem, dat ik in 't minst niet voornemens bert, h als een bediende te behandelen. Gij zult mij m mijne vervelende garnizoensplaats tot ge - telschap strekken, mijn secretaris en bibliothe caris, in één woord mijn zaakwaarnemer zijn; «n ik verzeker u, dat u dit vrij beter zal ten, dan uw jonge leven achter een hoogen «ssenaar in het muffe kantoor in de St. Gun- holpstreet te verkniezen. Mijn broer, naar geen 'had luisterende nam het hem gedane aanbod hhn; een stap, die zoowel voor den jongen, onbedreven meester, als voor zijn even jongen *h "chtzinnigen bediende, tot de jammerlijkste pvolgen leidde. Kort nadat deze zaak haar Ohlag had gekregen, verloor Henry Walter W of zes duizend pond bijl de Ascot-wedren on- Hij had gehoopt, deze som van zijin vader 0 zullen bekomen, maar deze toonde zich, WIT. Wit speelt en wint in 22 zetten. Wit 14—10, 31—26, 36: 27, 32—28, 20 —20, 24—19, 33—29, 15—10, 34—30, 10—4, 4:16, 16—2, 2—7. 7—2, 2—7, 7— 830, 30—35, 45 -40. Zwart 5:14, 22:31, 18:47, 23:41. 26—48. 14:25, 13:24, 24:42, 16:49, 25:43, 17-50, 35-44 8—13, 3-8, 13-19, 8—13, 19—24, 13—19,' 19 23, 2329, 29 34, 34::45, verloren. Ter oplossing: No. 27. Bladjprobkejn. Auteur: D'. KLEEN te Winkel. i Mi! (eerste publicatie). Vrouwenrubriek, eenvoud en persoonlijk cachet. ZWART. wit. Zwart 6 schrijven op 7, 10. 13, 19, 31, 40. Wit 6 schijven op 22, 28, 32, 41, 43, 50. In het eerste geval is zwart aan zet, en om jgeen schijf te verliezen speelt hij 31—37. Zwart 31—37 19:17 gedtv. 40:27 Wit wint nu als volgt Wit 28—23 50—44 41 1 en wint. Speelt wit deze combinatie niet, doch 41 36, moenende zwart van dam te kunnen houden door zwart 37—42, wit 43—38 42..33, wit 28 29, 40—44, wit 32—28, 44—33, wit 28:39, dan vergist hij zich, daar zwart na 41—36, eerst 40: 44 speelt. Wit is dan gedwonlgen tot 50:39, eaarna wart '"37— ai met 'doorloop naar nam eu gewonen spel. WIT. Zwart 8 schijven op 8, 10, 22, 27 en dam op 47. Wit 11 schijven op 19,. 23, 35, 38, 39, 42. 50. •Wit zet eQ wint. 15, 17, 2Cy, 29, 30, 33, zich te vleien dat hij het ontbrekende wel bin nen eem maand van zijn vader of zijn oom zou weten te verwerven; maar daarmee was* hij vooi het oogenblik niet geholpen; hij moest een uitweg vinden om in dien tusschentijd zijjn' schuldeischers te bevredigen en zijn crediet op te houden; later zou hij met het geld dat hij wachtte, alles weer goed kunnen maken. Hij gaf hoe langer hoe duidelijker zijn eigen meening te kennen en stelde tenslotte aan mijnt broeder, die ongelukkigerwijze zeer 'veel slag had om het schrift en de handteekening van anderen na te maken, met ronde woorden voor, om voor de ontbrekende som van drie duizend pond valsche wissels te vervaardigen. Ik zal zorgen, dat die wissels voor den ver* valtijd zich weder in mij|n handen roevinden, zeide hij; gij; loopt dus hoegenaamd geen ge vaar en ik zie mij in staat gesteld mijin eer op te houden. Wat zal ik u zeggen, Sir? Mijn broeder was innig aan zijn meester gehecht; hij; kon hem niets weigeren en was hem maar al te' gereedelijk ook in deze zaak ter wille. Een der op de firma Walther getrokken wis sche wissels werd aan ons kantoor voor ac ceptatie vertoond. De handteekening van den trekker, lord Valmore, was zóó goed nage maakt, dat de kassier er door misleid zou zijn geworden; maar uit de aanteekningen van den boekhouder bleek niets van de afgifte van den wissel, en dadelijk ontstond er twij fel aan de echtheid van het stuk. De boek houder begaf zich er mede naar den heer Hugh, en deze gelastte, dat men 'den vertoo- ner zou .zeggen,, dat 'de betaling plaats zou hebben, maar tevens onder een of an'der voor Niet altijd geestig - toch om te lachen Ambtenaar O.M.:: ,,Nu, mijnheer, zeg me eens, hoe lang hebt u beklaagde gekend Getuige: „Ongeveer twintig jaar." A mbtenaar O.M. „Staat hij u bekend als iemand met een slecht karakter?" Getuige: „Neen, edelachtbare." Ambtenaar O.M.: „Is hij u ooit voorgekomen, als- rust- of vredeverstoorder?" Getuige: „Om u de waarheid te zeggen, wel, ik geloof, dat hij lid was van een Jazzband'." Een onderwijzer aan de Zondagsschool had ge sproken over de deugd en de belooning, die er op volgt. „Vertel me nu eens," zeide hij, ,,wie er latför in den hemel de grootste kronen zullen dragen De slimste leerliug aan het woord: „Die met de grootst ehoofdeu, meester!" S zHn br(>eder Hugh, voor het eerst on auwi HL- rbiddellijk en Henry kon niet meer dan drie wendsel het stuk in handen te houden. Dit 5Wzen°'Pond bijeenkrijlgen. In zijn wanhoop gelukte, er werd aanstonds met de meeste atTl "ij Jozef om raad vragen. Hij, zeide omzichtigheid een onderzoek aangevangen, en reeds na verloop van een uur was men cle noodlottige zaak op het spoor. Ik werd bij de patroons binnen geroepen.1 Percival Walther bracht mij met weinige woorden op de hoogte en verklaarde toen, het zoo goed als uitgemaakt te achten, dat mijn broeder de vervaardiger van den val- -sclien wissel was. Ik was nog niet van den schrik, die deze mededeeling mij aanjoeg bekomen toen de deur openging en de kornet binnentrad. Hij scheen uit mijne houding en de bleek heid van zijn vader en zijtn. oom terstond af te leiden, dat er iets buitengewoons gaande was: en toen zijn oom "Hugh hem terstond daarop den wissel voorhield met de vraag óf hij kennis aan dat stuk had bestierf zijn ge laat eensklaps zoodanig en 'begon hij zóó te beven, dat ik niet anders dacht, dan dat hij in elkaar zou 'zijn gezegen. 'In weerwil daar van trachtte hij nog te ontkennen "iets van den wissel te weten. Maar zijn oom zeide: Ver zwaar het misdrijf maar niet door leugenach tige utivluchten, die toch niet baten. Wij we- dat deze valsche wissel uit uw handen is^ge- kómen, en dat zegt genoeg. Is dit het eenige stuk van dien aard dat in omloop is, of hebt' gij het hierbij niet gelaten? Spreek. Henry Walther bewaarde het diepste stil zwijgen; maar toen zij)n oom zijn vraag met nog meer nadruk herhaalde, bekende hij, dat er voor een bedrag van drie duizend pond in dc wandeling was. Ik had geen ander, plan, oom, ging hij stotterende en met ter neder geslagen oogen voort, dan om den wissel voor de vervalling in te trekken, en aóhtte eht niet mogelijk, dat gebeuren zou, wat he* laas gebeurd is. Ik had een hooge wedden schap aangegaan, die ik stellig winnen moet, en met dat geld was ik voornemens alles te De mode-ontwerpers hebben dit seizoen bui tengewoon goed gezorgd voor de jeugd en heti schijnt, dat zij zich terdege hebben ingespannen, om de mode voor de jeugd zoo aantrekkelijk mo gelijk te maken. Dit beteekent echter niest', dat zij zich hebben toegelegd op buitengewoon druk- ke dingen. Nog steeds is alles zoo eenvoudig1 mo gelijk, doch, door een oordeelkundige keuze van kleuren en patroon hebben de japonnetjes iets individueel gekregen, dat geenszins door de al- gemeene eenvoud wordt geschaad. Een zekere wijdte van rokjes treedt, iu het bizonder bij tjoi- letjes voor partijen, op den voorgrond; deze toi letjes zijn dikwijls vervaardigd met hupsche wijide rokjes in vereenigiug, met gladde lijfjes met de nieuwe taillelijn erin verwerkt een groot ver schil met de rechte modellen van het vorig jaar. Bizonder aantrekkelijk is het toiletje, afgebeeld onder No. 1197. Het is bestem'd om te dragen bij een avondje of partijtje en het is uitgevoerd in rose crêpe-de-chine. In werkelijkheid is het vanaf de schouders recht geknipt, doch door den cein tuur van dezelfde stóf heeft men op zeer han dige wijze het nieuwe overblousende effect be reikt. Deze ceintuur gaat voor een gedeelte onder het lijfje door eu dit is niet alleen een zeer origineel idee, doch bovendien worden daardoor alle plooien van het rokje op hun plaats gehouden. De mouwtjes en het kraagje zijn omzoomd en "als versiering is er nog het aardige lint, op den lin ker schouder vastgehecht, van gpudbrocaat. Dit toiletje is uitstekend geschikt voor meisjes van 915 jaar. Knippatronen zijn verkrijgbaar onder opgave van No. 1197. Men gielieve den leeftijd te vermelden. Prijs 55 cents. 5 Het andere toiletje, onder No. 1198, is veel eenvoudiger. Men kan het evengoed 'bestemmen voor huis- of schooldracht en wordt gemaakt van goud-bruin jersey stof, afgewerkt met een uleinc versiering aan den hals, de mouwtjes en om het middel van een iets donkerder stof. Het lijfje, met lange mouwen is voorzien van donkerbruine glanzende knoopen aan "den hals en de manchetten, terwijl het rokje de noodige wijdte krijgt door de plooien aan de voorzijde. Dit is eveneens een zeer lief en 'apart cos-' tuumpje. Knippatronen zijn verkrijgbaar onder opgave van No. 1198 en met vermelding van den leef tijd- Het jurkje is geschikt voor meisjes vari 815 jaar. Kosten 55 cents. dekken. r Dat gelooven negen van de tien die de misdaad bedrijven, waaraan giji u hebt schul dig gemaakt. Allen hopen "het gepleegde kwaad in tijds te zullen herstellen. Gij) moogt u gelukkig achten, dat gij onmiddellijk gestuit zijt. Daarop vroeg Hugh Walther aan zijn neef ot Se nagemaakte handteekening zijn werk of dat van iemand anders was. De kornet stond een oogenblik in beraad, en noemde: iets tot verontschuldiging van 'dezen er UÜ te voegen. Hoe sterk ik ook het doen van' mijin broeder veroordeelde en verfoeide, zoo; kwam mij deze handelswijze van Henry Wal ther evenzoo zwak en laakbaar voor, dat ik moeite had mij te bedwingen. Daar hij mijn bpoeder tot het bedrijven der misdaad had overgehaald, was het, meende ik, zijn plicht geweest, hem zoo mogelijk, voor de gevolgen te beveiligen. Op de vraag waar Jozef zich bevond, gaf de kornet te kennen, dat hij hem naar .Lon den vergezeld had en met "het rijtuig voor de deur wachtte. Hugh Walther liet nu mijn broeder terstond weten, dat hij hem wenschte te spreken. Hij was, toen hij, de kampt" Hes patroons binnentrad zoo bleek, als zijn jonge meester, maar hield zich over het geheel kloe- ker dan deze. Hugh Walther hield hem ook den wissel voor en vroeg 'hem of hij ontkennen kon de- maker daarvan te zijn. Neen, zei mijn broeder een vreeselijjke blik op den kornet werpende, als mijn meester mij verraden heeft, zal ik niet trachten iets te ontkennen. (Wordt vervolgd

Nieuwe Langedijker Courant | 1926 | | pagina 11