Verscheidenheid Kinderrubriek. 4.60, e 3.90, 1 Kg. ra drieling Kg. jpe 45200 J kool 0. 1400 b kool 9. 6500 2.90—2 11600 2.40, 13800 1 49600 1 te koo -3.70, bloem! achter den muur stond een groote reus, die riep Aha! Oho! Ik geloof, dat jullie den Hoedieldoe wilt vangen, maar dat zit jullie niet glad, want) nu heeft de reus jullie gevangen! Nu neem ik jullie mee, om je eens flink te straffen, stoute bengels!" (Wordt -vervolgd). Alle mogelijke listen worden door de heeren dranksmokkelaars in het „droge" Amerika ver zonnen, om de veel begeerde „waar" niettegen staande de scherpe controle te vervoeren. Hier zien wij hoe beambten een handig verborgen opening in een zoogenaamd met balken geladen wagen ontdekken. De opening was natuurlijk ge vold met sterken drank. zaam opgebouwd door het individu van binnen uit. Tevredenheid, naastenliefde, arbeidzaamheid, dat zijn de voornaamste- factoren tot het leggen van de fundamenten van innerlijken vrede en geluk vereischt. Toch kan men ook wel eens gelukkig gemaakt worden door een geschenk, een gezegde of een opmerking „van buiten af". En hiervan het vol gende voorbeeld: Zooals bekend is doen de tegenwoordige jongfe dames in het buitenland (bij ons zijn zij' geluk kig een beete j verstandiger) haar uiterste bejsl om er in kleeding, haardracht en levenswijze zooveel mogelijk uit te zien als een der heeren der schepping. Eenige dagen geleden riep zoo's jonge Dame in Londen een taxi-chauffeur aan gaf hem het adres .op, waar zij heen moest en stapte in. De chauffeur, een oogenblikje „af- wezig", luisterde Daar da iustructies en, antwoord de „Jawel, mijnheer!" De jonge dame was hel gelukkigste schepsel in geheel Londen. Dit vooi hen ,die nog niet mochten weten, wa,t „geluk" eigenlijk is! MAUW EK KNOK OP REIS. i)e groole Rens. „Hij is daar in de verte weer gaan zitten!' riep Mauw en zonder een woord te zeggen gingen do. vrienden weer op weg om den vogel te achter halen. Zij moesten over den muur klimmen, maar oh! wat hadden zij daarvan later een spijt! Want EEN ROMEINSCH HUWELIJK. Bovenstaande foto geeft een beeld van het vertrek van het pas getrouwde paar-, Signoriaa Maria Lotiïsa Ratti, nicht van den Paus en mar kies Persichetti Ugolini, bij het verlaten van het. Vatikaan na de huwelijksplechtigheid. Het is een opmerkelijk feit, dat de Pausen nooit het hu welijk hunner eigen familieleden voltrokken, een traditie intusschen, die door dezen Paus verbro ken is. ZOON Oudkar harteliji Kindere belangs ronden Oudkar Zuinige oude huisvader: „Marie, je hebt ons trouw en eerlijk gediend in al die vijf en twin tig jaar en van nu af zullen we je beschouwen als lid van het huisgezin. Als zoodanig krijg1 je natuurlijk nu geen loon meer."' Mede betuigei roor de ling, bi Alkmaa Oei Eén pond kurk is voldoende om een man drij vende te houden. Hieraan zouden lange betocgin- gen over reddingsmiddelen enz, zijn vast te knoo- Zoontje: „Vader, wat is dat voor iets: de wet van de zwaartekracht? Vader: „Ik weet het niet. Ik heb geen tijd om al die idiote wetten, die tegenwoordig aan genomen worden, te bestudeeren. huiselijl van loo Briev blad. AL DRIE! BezoeksterBent u al lang bij de familie in dienst?' Oude huiskneeh ?t„Jawel mevrouw, al drie degencraties Jansen, (die na vele maandeneindelijk de ge leende parapluic komt terugbrengen): „Zeg kerel, het spijt me geweldig, maar het schoot me not te binnen, dat i k,je je parapluie eens terug moot brengen." Fransen: „Waarom, moet ie opnieuw overtrok ken worden?' DOUOHE. Werkman: Gaat u zitte, dame." i-fi Dame: „Zeer vriendelijk van u." Werkman: „Beteekent niks. Die jonge kereltjes stane alleen op as se 'wat moois en aardigs van dienst keone weeze, maar voor mijn blijft iet allemaal hetzelfde." 'Si DE PARADIJSVOGEL DEIt PARVENU'S! Parvenu: „Wat, honderd gulden voor die pa pegaai?" Koopman: „Ja, ziet u, hij spreekt reusachtig." Parvenu: „Nou, leer 'm dan zeggen „ik kost vijfhonderd gulden", en ik neem 'm." NATUURWONDEREN! Dc zonnebloem tegen de lis- lel: „Kan jij je voorstellen rlat we allebei uit een pakje kool zaad zijn gekomen?" VERKLARING! BCQNO DISC HE WONDEREN. „De prijs van het meel is om laag, maar de prijs van het brood blijft hetzelfde!" Zeker dame, maar alles kan niet tegelijk." Patroon (tol sollicitant)„Ben je getrouwd?" Sollicitant: ...Ja meneer, maar dat is het niet;: ik heb een trap van ©en paard gekregen toen ik nog maa-r zóó groot was."

Nieuwe Langedijker Courant | 1926 | | pagina 12