Rechtzaken SPORT EN WEDSTRIJDEN De zee en haar offers KANTONGERECHT. Strafzitting v^i 15 October Een reuzestrop. Een 73-jarige, maar nog rad van tong en vlug ter been zijnde voerman, oompooeerde als eerste verdachte voor den kantonrechter, omdat hij met zijn aangespannen overtuiging op 20 .Juni nabij den gevaarlijken Limnierhoek-hoek link'sch ha'd gereden, met het gevolg dat een aanrijding plaats greep met een auto, behoorende en bestuurd door dien heer Verfaille uit den Helder. Gelukkig reed de heer Verfaille zeer langzaam en voorzichtig, en bleef het ongeval beperkt tot eenige materieele schade. De verdachte snorder ontkende hetgeen hem bij dagvaarding ten laste was gelegd. Hij had wel rechts gereden. SignaJen. had hij door de drukte van het verkeer niet opgemerkt. Voorts beklaagde hij zich over de schade die hij aan paard en kar had opgeloopen, terwijl de drie passagiers, die hij naar de Alkmaar Packet had moeten rijden, van de ontstane verwarring ge bruik hadden gemaakt en zonder betaling van het ritje er tusschen uit te trekken. Zijn schadepost werd nu echter nóg grooter, daar de kantonrechter, zijn schuld bewezen ach tende, hem ter zake overtreding van art. 15 der Rijwiel- en Motorwet veroordeelde tot f10 boete of dagen hechtenis, met toewijzing van de door den heer Verfaille iugestelde cureel©. vordering ad f 20.35 wegens aan de auto toegebrachte schade. Dat rit ging niet door. Een te Castricum resideerende Mr. Timmerman had zich vervolgens te verantwoorden wegens het veranderen van een perceel in de Burgemeester Mooystraar. zonder de vereisehte vergunning van B. en W. Bewust pand was een woonhuis en zou worden ómgetooverd in een winkelhuis, waardoor natuurlijk verandering van pui, ramen en deur noodig was. Bedoelde timmerman bracht echter ter zijner verdediging in, dat hij niet was uitvoerder, maar buiten zoodanig verband met een metselaar het huis moest ombouwen. Die metselaar had van den gemeenteopzichter toestemming gekregen, het kozijn, dat oorzaak van het verschil was, te mogen plaatsen. De comparant noemde het een ,,'n beetje eigenaardig in elkander zittende kwestie" Het gevolg van het door verdachte gevoerde verweer was aanhouding van de zaak tot over 14 dagen/ alsdan zullen als getuigen worden gehoord den. verbalisant, alsmede de metselaar die mede aan de perceel verbouwing heeft gewerkt. Wat meer attentie s.v.p.l Een flink ui,t de kluiten geschoten veehouder uit de gemeente Bergen verscheen als „verdachte' voor den kantonrechter omdat hij verzuimd had kennis te geven, dat de onder de hem toebahoo- rende koppel schapen, 70 stuks, beneveus 13 lam meren, roi kreupel heerschte. Toen de rijlsvee- arts op 18 Juli dit feit constateerde, was de zeer besmettelijke veeziekte reeds ver gevorlderd. Be doelde veehouder moest hetgeen hem was ten laste gelegd erkennen. Hij kende de verschijnse len van rotkreupel niet en meende dat zijn scha pen nog steeds laboreerden aan de gevolgen van tongblaar, waaraan zij hadden geleden. Overeenkomstig den eisch van het O.M. werd verdachte veroordeeld tot f 25 boete subs. 14 dagen. Hij siaeg ze plat met teugebewaiae. Een iu 1898 geboren binnenvisscher, wonende te Zuid- en Noordschermer was heden de kwade pier, op grond dat hij op 23 Juni met fuiken zou hebben gevischt in de wateren van de Elands polder, zonder vergunning van het polderbestuur en een der vischgerechtigden met name Lamber- FEUILLETOÜ De Wenteltrap 53) Ten gevolge van haar verhaal was Hal- sey dien avond naar dein dokter toegegaan en had Walker beschuldigd van het bedrog. Toen was hij naar het huis van de Armstrongs, gegaan en had harde woorden gezegd legen, Louise. Woedend over hare schijnbare mede plichtigheid, was hij naar het station gereden. Dokier Walker en Paul Armstrong deze laatste was nog mank door mijn schotwondt waren zoo snel mogelijk naar het stationsem placement gereden, vervuld met één ding? Ilalsey mocht den detective niet kunnen ver tellen, wat hij wist en vermoedde, voor zij het geld uit de geheime kamer hadden kun nen wegnemen. Ze gingen voor de auto loopen en heid dwingen stil te staan, en het noodlot was hun gunstig. De auto reed tegen den stilstaan- den goederentrein aan en ze behoefden ver der nieia anders te doen, dan dien bewus-, teloozen man ergens te verstoppen. Hoe ze dat gedaan hadden, weten we. Drie dagen lang! lag Halsey in den goederenwagen, aan han den en voeten gebonden, radeloos van lorst, af en toe bewusteloos en de landloopier in Johnsville ontdekte hem nog net op tijd om zijn leven te kunnen redden. Om nu terug te komen óp Paul Armstrong. Op het laatste oogenblik waren zijn plannen in de war gestuurd. Zonnehoek met den ver borgen schat achter den schoorsteen, was zon der zijn voorkennis verhuurd. Toen de po gingen om mij er uit te krijgen niet gelüktenl werd bii er toe gedwongen om in eigen huis* in te breken. De ladder in den waschkelder. de brand in den stal eh het inklimmen door) het raam van den speelzaal waren allemaal wanhopige pogingen om in de geheime kamer, te komen. Louise en haar moeder waren van het be gin af groote struikelblokken geweest. 'Het plan was, dat Louise uit logeeren gestuurd rou worden tot het bedrog zoover gegaan was, dat' ze niet meer tusschenbeide kon komen, maar ze kwam net op 'hét verkeerde moment Baüey was de wanhoop nabij. Hij besloot naar het Westen te reizen. Paul Armstrong opj te zoeken en hem tot een bekentenis te' dwingen. Maar de catastrophe van de Ban'kS kwam eerder dan hij verwacht had. Toen hij tus Hulzer. De verdachte erkende deze ten Uste legging, doeh bleek zwaargewapend te zijn om zoo hij zeide, tegenbewijzen te leveren. Hijl over legde te dien einde een vergunning van den dijk graaf, om den gebeelen Elandspolder te mogen bevissehen, sec undo eon permissiebrief van L. Hulzer, jammer genoeg echter afgegeven na den datum van dé bekeuring en ten slotte een situatie- teekening van bedoelden polder. De kantonrechter achtte het verweer van den verdachte belangrijk genoeg om de verdere be handeling der zaak uit te stellen tot over 14 dagen. Alsdan zullen worden gehoord de dijk graaf oud-burgemeester D:e Boer en de verbali sant als getuigen Makke nakomelingen van onzen groot,en zeeheld. De gebroeders Maarten en Henidrik Tromp uit Egmondbinnen hadden in den avond van 21 Juli te Alkmaar het circus „Amor" bezocht en ped delden laat in den nacht per rijwiel langs den Vennewatersweg, teneinde zich huiswaarts te'be geven. De nakomelingen van den grooten zeeheld werden toeu echter lastig gevallen door een an der Egmondbinner jongeling, bekend als Piet van Stijn, die hen, hoewel de jongens absoluut geen aanleiding gaven, op allerlei wijze plaagde en zelfs probeerde hen omver te rijden, waardoor een der Trompen schade bekwam aan een van zijn fietswielen. Bovendien wilde genoemde heer Piet van Stijn met de broeders vechten en bedreigde hij een hunner, die zich beklaagde over de be schadiging van zijn rijwiel. Dit onbehoorlijk óp- treden werd heden dit brarfiachtig jongmenéeh geducht ingepeperd, daar hij werd veroordeeld tot f 40 boete of 20 dagen. Hij m>ehl van geluk spreken. Een deftig heer, volgens zijn opgave hotelhou der te Nieuwer-Amstel, wiens fraaie luxe touring voor het rechtsgebouw wachtte en wiens ega met een schoothondje onder den arm de zitting bijwoonde, was op 6 Juli te Broek op Langendijk vérbaliceerd ter zake het visschen met twee hen gels, zonder de vereisehte vergunning. De verdachte erkende gevischt te hebben, doch meende dat het visschen daar was toegestaan. Een vischacte had hij niet kunnen toonen, wel een kennisgeving, dat bedoelde acte door hem was aangevraagd. De acte, inmiddels gearriveerd, werd door hem overlegd. Aannemende dat het in casu niet' gold een ge val van visehstrooperij, werd de verdachte ver oordeeld tot de gevorderde boete f 6.subsidiair 6 dagen hechtenis, met last, dat de inbeslag ge nomen kostbare vischhengels aan den verdachte zouden worden teruggegeven. Door afstand te doen van de appeldagen, kon de veroordeelde, na voldoening der opgelegde boete, zijn luxueusch vischgerij gelijktijdig weer mee naar huis nemen- Die werd een ander jasje aangemeten. De volgende, evenwel niet verschenen verdach te, een Amsterdammer, haid zich eveneens te Noordscharwouie schuldig gemaakt aan het vis schen in polderwater zonder vergunning. De heer Vlug, de pachter vau het vischwater daar, be klaagde zich ten zeerste over den last en schade die voornamelijk de Amsterdamsche hengelaars hem berokkenden. Voornamelijk wordt gevischt op karper en de stand van die vischsoort ernstig benadeeld. De verscherpte maatregelen hebben nog niet het gewenschte sucoes. Dpze verdachte was door Vlug gewaarschuwd, doch w,as zoo vrij zich daaraan niet te storen. De overtreder werd alsnu veroordeeld tot f 25 boete of 10 dagen, voorts tot inlevering van den niet in beslag genomen hengel of f 4 boete subs. 4 dagen hechtenis. Hij mnet, aftikken. De kantonrechter, recht doende in naam van H. M. de Koningin heeft heden den' ij'zerhande- in het hotel in C. terug. Er volgde een vpeese-, lijLr scène; men vertelde het meisje dat en iets dergelijks gedaan moest worden; dat de: bank op het punt stond haar betalingen te' staken en dat haar stiefvader op deze wijzei ziia arrestatie moest ontloopen of anders zelf moord moest plegen. Fanny Armstrong was, een zwakkeling, maar Louise liet zich niet zoo gemakkelijk overhalen. Ze gaf niets om| haar stiefvader, maar ze was dol op haar moeder. Deze smeekte haar tOje te geven enj in haar angst stemde het meisje inxalles toe; en vluchtte toen. I Ergens in Colorado stuurde ze een anoniem telegram aan Jack Bailey. Zij was hulpeloos; maai ze wilde niet, dat er een onschuldige gearresteerd zou worden. De kassier ontving) du telegram op een Donderdag en dien zelfden,, avrnd was hij in zeer opgewonden toestand, naar de Bank gegaan. Louise kwam op Zonnehoek en ontdekte, dat het huis verhuurd was. Niet wetend wat- ze moest doen, stuurde ze om Arnold, die opl de Greenwood-club was. en vertelde hem iets.;, maar niet alles. Ze vertelde hem dat er iets* niet in orde w|as, en dat de bank zou sluiten. Dat zijn vader verantwoordelijk was. Over de samenzwering zei zjef niets. Tot haar verba zing had Arnold dien avond al vanBailey ge hoord, dat er iets niet in dep haak was. Bo vendien vermoedde, hij, waaraan Louise niet dacht, dat het geld op Zonnehoek verstopt, was. Hij had een papiertje waaruit yiel op ie maken, dat er ergens een geheime kamer mo/est zijn. Zijn begeerte naar geld werd opgewekt. Nu was het er om te'doen om-Halsey en Jar.k' Bailey het huis uit te krijgen en "hij ging, naai den oostelijken ingang; in de biljartka1 nier gaf hij den kassier wat hij hem vroeger geweigerd had het adres van Paul Arm strong in Californië en een telegram dat op, de club -bezorgd was voor Jack Bailev, van, dokter Walker. Dit was in antwoord op een, telegram dat Bailey gestuurd had en er stond ir. dat Paul Armstrong ernstig ziek was. op het punt stond om op het station te An drews waar Jamieson de auto gesignaleerd; lad, in een trein naar het westen te stappen, ■las hij, dat de bank al gesloten was. en gljig terug om zich aan te geven. John Baily had Paul Armstrong van zeer nabij gekend. Hij geloofde niet, dat het geld weg was; het was haast onmogelijk in den; korten tijd nadat de effecten gestolen waren. Waar was het dan? En uit een opmerking;* laar W. F. K. de W. te Alkmaar ter zake over treding van artikel 15 der rij'wiel en motorwet veroordeeld tot f30 boete subs. 15 dagen hech tenis met toewijzing van de cureele vordering aan de benadeelde partij zulks ten bedrage van f 6.50. BalëMige snuiters. Voorts werden veroordeeld een viertal jongens beneden den 18-jarigen leeftijd te De Rijp, die hadden getracht dc ijzeren punten van het hek, staande voor de Eva.ng. Lutersche Kerk af te breken, wégens baldadigheid en straatschenderij, ieder tot f8 boete subs. 8 dagen tuchtschool. D. T. S- 1—Zeevogels 1 1H Ten aanschouwe van een groote menschen- massa bond D.T.S. Zondag den strijd aanj met Zeevogels. Hef resultaat was een ge lijk spel 1—1, waarmede de bezoekers meer. dan tevreden kunnen zijn. Na de rust stond het geheele Z.-elftal te verdedigen, zoodat er voori de D.-voorhoede geien doorkomen aan was. Verder was de aangewezen scheidsrechter zooj vriendelijk om de zaak maar in de steek te laten. Misschien heeft de man hiervoor re den gehad, maar dat weten wij natuurlijk niet. Met goedvinden nam toen cle heer Snijders! de leiding in handen, die echter heel zwakjes, was. Over den wedstrijd het volgende. Z. trapt af, D. neemt den bal over en zweeft eenigem, tijd voor het doel der gasten, echter zonder resultaat. Na eenigen tijd, als de gasten dani ge tegenaanvallen hebben ondernomen, krijgt D. een corner te nemen. Deze wordt netjes* genomen en Kos werkt den bal in bet net, De scheidsrechter bent dit doelpunt, wegens een vermeende overtreding niet toe. De gas ten komen dan los en de strijd gaat gelijk op, Uit een schermutseling waet de Z.-midvoor met een góed schot zijn club de leiding te; geven. Dan volgen eenige heftige D.-aan vallen. maar de Z.-keeper verdedigd zijn hei ligdom naar behooren. Met 1—0 voor de gas ten gaat de rust in. Na de ,th©e begint Dj met een geweldig enthousiasme. Z. wordt ge heel teruggedrongen en staat met man em macht te verdedigen. Slechts twee man blij ven in de voorhoede. Hoe D. ook zwoegt, er, is bijna geen doorkomen aan, terwijl bovendien, de Z.-keeper op sublieme, maar ook geluk kige wijze zijn doel verdedigt. Het is voor; de spelers en supporters om moedeloos te worden. Eindelijk echter komt door een schot van den linksbuiten de gelijkmaker, begroet door een donderend gejuich. D. blijft steeds, sterker. Om beurten zetten de vleugelspelers Ijeurig voor, maar het binnentrio krijgt wei nig gelegenheid om deze te benutten,' ter wijl bovendien de Z. -keeper niet .is te ver murwen. Langzaam verstrijkt de tijd, de span- to ng blijft er tot het einde Coe in, en als d& scheidsrechter, die na den rust zijn taak be ter vervulde, dan daarvoor, voor de laai de maal fluit, is de stand nog onveranderd,) Tenslotte moet ons nog een kleine opmer king van 'het hart. Wij bedoelen n.l. edit-• wil D.T.S. meer succes in de competitie heb ben, dan ineenen wij dat de elftal-commissie,' er goed aan zou doen een kleine wijziging in; de voorhoede aan te brengen. Wij bedoelen) hier den rechtsbinnen. Deze heeft in de tot, nu toe gespeelde wedstrijden bewezen, daar, niet op zijn plaats te zijn. Wij hoopen dat) deze kleine wenk begrepen zal worden, daar, het geenszins in onze bedoeling ligt om een, speler neer te halen of het werk der elftal, commissie te becritiseeren. Verdler zullen wij hierover dan ook het zwijgen bewaren èn het oerdeel aan meer bevoegden over laten, D. T. S. 3-Riopd Wit 3 7—fl Om 12 uur had 'bovengenoemde wedstrijd' plaats. "R. W. die met 9 man opkwam, speel de vo,or de rust met den wind mede, nog een goede partij. Met 1—0 voor de bezoekers ging de rust in. Na de rust hebben de Doetjes weinig moeite met hun tegenstanders. Regelmatig voeren zij den stand op, zoodat deze met hef einde 7—1 voor D.T.S. 3 was. ST. PANCRAS. Feitelijk had Vrone Zondag twee thuiswed strijden, wat wel de oorzaak was van weinig'be langstelling op het eigen terrein; het. eerste elf tal speelde namelijk op S.D.W.-veld. Met 10 man, waarbij neg een invaller, wisten deze een 31 overwinning te behalen, naar hiet schijnt in een goed gespeelden wedstrijd- Op eigea terrein ontmoetten de Vrone-reserves Alkmaar li onder leiding van den heer (van deri Wolf. Waar deze scheidsrechter weinig door d*' vingers liet gaan, gebeurde het meermalen, dat door een beslissing de overtredende partij door het herstellen van het spel in het voordeel kwam. Overigens een zeer middelmatigen wedstrijd, voor al bij Vrone was het somtijds knoeien. De kee per, welke tweemaal werd gepasseerd, kan bij eenige oefening wel goed worden. Zijn opstellen was reeds goed; nu voortaan nog klemvnst! Be halve de linkshalf, bleef deze linie slecht op haar plaats, waardoor men het de verdediging uiterst moeilijk maakte. Door de voorhoede wer den eenige mooie kansen onbenut gelaten (lees verknoeid). Uitslag 2—1 voor Alkmaar II. Bergen IIN. Nieüorp II 03. Om ongeveer 2 uur stellen de N. Niédorp „jon gens" zich op tegen de Bergen „mannen".' Van, begin af aan krijgen wij van onze jongens een spel te zien, zooals wij nog zelden zagen, alles combineerde even goed en werkte hard. Voor de rust- wisten ze door Kaan een 10 voorsprong te verkrijgen, die dezelfde speler na de rust tot 30 opvoerde. Het tweede bevat enkele goe de krachten, in het bijzonder de hack Wit, die spoedig een speler voor het eerste zal zijn. Allen kunnen op een krachtig gespeeldjen wedstrijd terug zien. Zondag a.s. krijgt N. N. I bezoek éan West- Frisia III, terwijl de adsp. naar Hoorn gaan, naar Hollandia b. die Arnold Armstrong zich eenige maanden; tevoren bij een diner had laten vallen, maak te Bailey op, dat een verborgen kamer moest! zijn op Zonnehoek. Hij probeerde den architect te spreken te krijgen, ma^r deze en de aan-1 nemer ook, weigerden om inlichtingen te ge ven. Het was een idee van Halsey om John) Bailey voor tuinman te laten spelen, zoodat; hij gelegenheid zou hebben zijn onderzoek voorl te zetten. Bailey vermomde zich af doende door toepasselijke kleeding, het af scheren van zijn snor en door zijn haar te la ten knippen 'door een dorpsbarbier. Dus het was Alex Jack Bailey die bij ons gespookt had. Niet alleen had 'hij* Louise en zichzelf, zooals hij toegaf, aan hef, schrikken gebracht op de wenteltrap, maar hij had ook bet gat in den muur van de k'of- ferzokler gemaakt en later Eliza een zenuw-j toeval bezorgd. Het briefje dat Liddy in Ger trude's pruliemand had gevonden was van- hem, en hij was het geweest, die mij eer\ flauwte bezorgd had dien nacht, en mij met: behulp van Gertrude, naar Louise's kamer gedragen. Later hoorde ik, dat Gertrude, doo- delijk ongerust den hoe ten nacht bij mij ge waakt had. Er viel niet aan te twijfelen of Thomas ha;d zij-n meester gezien, en hem gehouden voor een spook,. En wat Thonias vertelde; dat hij jack Bailev gezien had op! het voet pad tusschen Zonnehoek en de club, dat wasi ook juist. Op den avond voor Arnold Arm strong vermoord werd, had Jack Bailey eeni poging gedaan om de geheime kamer te vin den. Hij had Arnold's sleutels weggenomen uit zijn kamer óp de club en was het huis' binnengedrongen, gewapend met een golf- stok om op de muren te kloppen. Hij liep, tegen den waschmand aan, die boven aan de trap stond, bleef .er miet zijn manchetknoop in haken en liet den golstok uit zijn handen vallen. Hij was dankbaar dat hij nog had! kunnen ontsnappen, zonder dat er alarm werd! gemaakt en ging met den eersten trein naar de stad. Het vreemdste vond ik nog, dat Jamiesoa al een poosje geweten had, dat Alex Jack Bai ley was,. Maar de zoogenaamde tuinman keek heel vreemd op, toen de detective dien avond! m hei speelzaaltje tegen hem zet: „Vindt u niet, dat het tijd wordt dat u en ik Ophouden met tegen elkaar comedie tej spelen, meneer Bailey?" j Enfin,' het is nu allemaal afgeloopen. Pauli Armstrong is begraven op het kerkhof te Ca- Na heerlijke schier zomersche herfstda gen, sioeg plotseling het weer om. De echte herfst, met z'ii regen, zijn sombere luchten* zijn geweldige stormwinden is gekomen. De krachtige wind dyed de bladeren dier boomen verstuiven, al feller en feller werd zijn kracht. De dakspanten kraakten, boomen waaiden om, pannen en schoorsteen hadden 't zwaar te verantwoorden. Maar wat was dat alles vei- geleken bij de werking van den storm, die tof orkaan kracht aanzwol, op de zee. Zaagt ge oo't, dat ontzagwekkende, gewel dige, woeste spet der opgezweepte golven, in, hun al vernielende, vernietigende kracht? Men- schenhanden stierden de takels, die de Bteep-i gevaarten van honderden kilo's voegden tot) een sterken dam sanova en dezen keer is er geen vergissing mogelijk. Ik «ging naar de begrafenis en ik, kèek naar de plek waar ik dien nacht ge ze ten had en ik verbaasde mij er over of het. werkelijk allemaal gebeurd was. Zonnehoek staat te koop neen ik zal het niet koopien. Kleine Lucien Armstrong woont bij zijn r.tief- giootmoeder in en zij komt' langzamerhand, op haar verhaal na al de moeilijkheden van| haai tweede huwelijk. Anne Watson ligt he graven niet ver van den man dien zij gedooid: heeft en ook haar dood veroorzaakte. Thomas het vierde slachtoffer van de samenzwering, is op den heuvel ter ruste gelegd. Met Nina Carrington mee heeft deze tragedie dus vijf menschenlevens gekost. Binnenkort komen er twee bruiloften en Liddy heeft gevraagd of ze mijin paarsche ja pon mocht hebben om bij die gelegenheid! te dragen. Ik dacht het wel. Ze loert er al' drie jaar op en ze was woedend, dien keer toen ik er koffie op morste. We hebben het, stilletjes samen, Liddy houdt nog stijf enl strak vol, dat er een spook aan te pas moet) zijn gekomen, en ze voert als bewijs aan, dat: ze mijn natte modderlaarzen op den koffer-1 zolder heeft gevonden. Ik moet bekennen, dat ik' erg grijs geworden ben, maar ik heb mij in geen tien jaar zoo gezond gevoeld. Soms als, ;k me verveel, bel ik <*n Liddy en spreken wé nog eens over alles. Toen Wjanner met Rosiï trouwde., trok Liddy haar neus op^ en zej. dat wa A voor aanhankelijkheid van Rn si- bod gehouden, niets anders was geweest, dam eigen belang. En Liddy is nog steeds woedend op me, omdat ik hen, bij hun huwelijk, le-- pels en vorken heb gegeven. En zoo zitten we met elkaar te praten, ent roms dreigt Liddy dat ze weg gaat en af en; toe ontsla ik haar, maar toch blijven we steeds! bij elkaar. Ik denk er over om het volgend! jaar eens een huis te huren en Liddy zegt) dat ik dan eerst wel goed mag informeeren of het er niet spookt. Eeerlijk gezegd,, hieb' ik nooit echt geleerd voor dien gedenkwaardig zomer. Er zijn al weer maanden voorbijgegaan sedert ik begon met het schrijven van dit verhaal. Mijn buren gaan naar hun zomerver blijf. Liddy gaat de zonneschermen ophani gen en de bloembakken vullen. Liddy of geen Liddv, morgen plaats ik een advertentie voor. een buitenhuis, en het kan mij niets schelen! of ei een wenteltrap in is. EINDE.

Nieuwe Langedijker Courant | 1926 | | pagina 2