Parlemenfari© Kalender Nieuwstijdingen INGEZONDEN Veilings-Weekoverzicht Herfstweer Marktberichten Maar die. watermassa's spotten met men* sclienwerk, ze woelen de stepnen los, en wier pen ze weg als de wind bet dorne blad of sleuren ze m de donkere diepten? der zee.- Op die kokende, dolwoeste golven bevonden zich de visschers. op hun kleine scheepjes. Plots was de storm gekomen, al hun stuur manskunst baatte niets tegen het geweld der elementen. En zoo lazen we in de afgeloopen week weer van offers, die de zee verslond. Ons hart is week geworden, bij het inle ven in den rouw, zoo plotseling over velen ge komen. Hoe goed deed ons het bericht van, dat ééne scheepje, dat wel gehavend, met de zeilen aan flarden, toch met de geheele* bemanning aan boord, de haven bereiken mocht. De vischlossers te IJmuiden staakten het werk, toen ze hoorden ,dat het met zoovleel spanning verwachte schip, gezien werd. Wie verstaat dit niet? Ook zij waren vol spanning, de namen der opvarenden waren gedurig op hun lipppen. hoop en vrees wisselden elkaar af, nu eens heette het vermiste vaartuig gezien dan weer tegen-bericht. Maar wat was 'dat| meeleven der vischlossers vergeleken bij dat der nabestaanden? Bij dat van de moeders,, de echtgenooten, kinderen? Wie kan ook maai bij zwakke benadering een denkbeeld zich vormen van de bange vrees, de schier duldia- looze, pijnigende, spanning, die hun harten! vervulde? t Roep uw verbeelding te hulp en stel u voor, de eene Jobstijding volgt op de andere, dit vaartuig vergaan, die trawler gezonken, zooveel dooden. En dat ééne vaartuig, 't blijft maar weg, de uren tellen dan voor dagen. Zouden ook zij verloren zijn? En daar nadert dan 't vaartuig, met 'de dier baren aan boprd; o, nogmaals, probeer dat! u in te denken, die innige blijdschap, die: diepe dankbaarheid. Dood gewaand, en ziet, ze komen, ze leven. In één oogenblik de« zorgen weg, de angst geweken, plaats makend' voor de meest volle innige blijdschap. Vislossers, staakt vrij uw werk, en loopt naar de haven. Juicht die reeds verloren ge- waanden toe ,die spontane uiting eert jullie. allermeest zelf. Moeders, echtgenooten, kinderen, die ook daar staan, laat vrij uw tranen, nu van vreugd de, den vrijen loop. Ook andere scheepjes "kwamen binnen, en ze hadden naast zooveel last haring, nog een lading, óók opgevischt uit de zee, aan boord, 't Waren de lijken van hen, die als die ander.en vroolijk 't ruime sop kozen, maar 't sterks en en toch zoo brooze leven moesten "laten. Vreeselijke tijding'voor die nabestaanden. We lazen van de taak van een predikant, diie de tijding van 't verschrikkelijke moest over brengen. Wie kan zondier ontroering zulks dingen lezen? We lazen ook van de begrafenis der slacht offers. Bekende predikanten leidden de, droeve plechtigheid; onder de visschers is Godlof de dienst des Heere nog 'in eene. Vertrooste Hij, die de zware beproeving zond, de achtergeblevenen. En straks zij er als steeds bij rampen als deze ,een milde offervaardigheid, om de ge- gevolgen in materieelen zin, te verzachten. 14 October. De parlementaire vacantie is thans definitief afgeloopen, en. de „geachte afgevaardigden" heb ben tot aan de a s. jaarwisseling weder hun win terverblijf in de Residentie betrokken. Het begrootingswerk in de afdeelingen is thans verricht; vele Kamerleden zitten thans als rap porteur te zwoegen aan de begrootingsverslagen. Het is gebruik, dat de Kamer, alvorens zich in •de onmetelijke b'egrootingszee te werpen, e.en aan- aantal belangrijke wetsontwerpen afdoet. Zoo zal de Kamer zich dus tot 9 November onledig hou den met dè belastingwetten. Waarbij de president de ferrassende meledeeling deed, .dat hij met die' behandeling van het Belgisch Verdrag (welke op 26 October was bepaald) nog eenigen tijd wil wachten. Deze inededeeling beteekent, dat het Verdrag Vermoedelijk weer achter den Kerstboom verdwenen is. Traineert de Kamer met de behan- delin gvan dit Verdrag, omdat naar verluidt bij eventueele aanneming de Eerste Kamer, gezien den aandrang uit het volk, het zal verwerpen? Overigens werd deze eerste dag gevuld met een interpellatie over een Indische aangelegen heid, welke hier te lande al bitter weinig bei langstelling getrokken heeft. Het betrof het feit, dal indertijd de Indische Regeering aan eenige residenten een schrijven heeft gezonden, waarin hun belangstelling werd gevraagd voor de stich ting van Inlandsche Vereenigingen met een eco nomisch doel. De communist, de heer de Visser, zag hierin een actie van een bepaalde politieke partij tegen de, altijd spiouneerende, commmunis- tische beweging in Indië, welke anti-communisti sche actie door de Regeering zou worden ge steund; hij ging zelfs zóó geweldig te keer, dat de president hem eenige malen tot de orde moest, roepen. De iuterpellant, de heer Cramer, ontving echter op zijn veie vragen een zoo rustig en open hartig antwoord van Minister Koningsberger, dat de Kamer, die de zaak als een storm in een glas water beschouwde, haar daarmede voor afgedaan verklaarde. Zoo was dus deze eerste zitting een treffend' voorbeeld van een interpellatie, waarvoor geen direct zakelijk motief bestond. Zij gaf relief aan de waarschuwing van den president, dat inter pellatie-aanvragen voortaan alleen door hem zul len worden gesteund, wanneer zij een onderwerp betreffen, dat zonder interpellatie niet aan de orik zou kunnen komen, en dat in bet vervolg ook interpellanten aan ©en spreektijd zullen wor den gebonden. De Kamer deed er het zwijgen toe; zij zal in de toekomst moeten toonen, .of zij den moed heeft zoo noodig een interpellatie-aanvraag te weigeren. 15 October. Een sterk bezette Kamer, een aanwijzing dat er iets bijzonders aan de orde is. En inderdaad, als eenig punt prijkte op de agenda het wetsont werp van Minister Slotemaker de Bruine, dat de uitvoering van de veelbesproken wet inzake de tandtechnici aan een herziening onderwerpt. Men kent het drama, waarvan thans de laatste qcte \Tevd «opgevoerd en dat het „tandartsen-schfan- daal" pleegt te worden genoemd. Echter beter ten halve gekeerd dan ten heele gedwaald. Minis ter Slotemaker dc Bruine, die aanvankelijk het voorbeeld van zijn voorganger had gevolgd in de kunstige wijze, waarop tandtechnici worden toe gelaten, tot liet uitoefenen der tandheelkundige praktijk, had na dc interpellatie in het voorjaar een ontwerp ingediend, waarhij al het kwaad weer ongedaan wordt gemaakt. Immers al de nieuwbe noemde tandtechnici zullen nu nogmaals hun visum moeten vragen, en bij de beoordeeling daar van zal de Minister dan worden geadviseerd door een deskundige commissie. Enkele sprekers hebben nog eens lucht gegeven aan hun ontstemming over de wijze van (niet)-uit- voering der wet, maar wie de feitelijke schuldige is ,werd niet opgehelderd. De Kamer was de kwestie blijkbaar beu en zoo verliep het debat onverwacht rustig en kwam de Minister er al heel gemakkelijk af. Nadat eenige amendementen waren verworpen of ingetrokken, werd de ministerieele schuldbe kentenis zonder stemming aanvaard, in "de hoop, dat dit' wetje inderdaad tot herstel van het ge pleegde onrecht zal leiden! Het spoorwegongelus bij de Vink, De personeelsraad bij de Nederland scha Spoorwegen heeft Zaterdag imj „Zomerzorg" een bijeenkomstgehoudenZooals men weet, had de personeelsraad besloten zelfstandig, een onderzoek naar de oorzaken van het spoorr weg ongeluk in te stellen, nu de minister ge- .weigerd had vertegenwoordigers van het per-j soneel'in de door den minister benoemde cornl-^ missie op te nemen. Toen wij beproefden toegang tot deze bij eenkomst te krijgen, werd ons dadelijk loor de directie van „Zomerzorg" beduid, dat de bij eenkomst voor niemand, dus ook niet voor d.e pers toegankelijk was, en dat wij derhal vet niet konden worden toegelaten. Wij behoefden dan ook niet te probeeren langs, den andenetn weg iets gewaar te worden, want er waren zoo werd ons medegedeeld maatregelen ge-, nomen, dat het daar besprokene niet kon wor den afgeluisterd,. Deze maatregel was geno men opdat de opgeroepenen zich geheel vrij konden uitspreken, zoodat zij er later geen raa- deelige gevolgen van zouden hebben te duch ten. Omtrent het onderzoek zelf ,dat plaats had onder «eorzitterschap van'den heer Moltma- ker en met eenige kleine pauzen van des 's morgens 10 uur tot des avonds 10 uur heeft geduurd, vernamen wij, dat het rapport, even als zulks door de Spoorwegen is geschied, zal worden gepubliceerd, terwijl voorts biji den minister andermaal op het opnemen van, een of meer afgevaardigden van het perso neel in de rijkscommissie zal worden aan-i gedrongen. Leiden gedeeltelijk zonder water. Was er sedert ruim 10 dagen te Leiden haast geen druk op de waterleiding, doordat een der toevoerbuizen, welke het water uit Kat wijk' naar Leiden brengt, wordt vernieuwd, waardoor op de bovenwoningen tengevolge van den lagen druk geen water is te krijgiejn. Za terdag heeft een groot gedeelte der stad een tijdlang geheel zonder water gezeten. Te Kat wijk bemerkte de machinist van de pompinrich; ting aldaar reeds, dat de waterstand in de reservoirs der bei dewatertoriens te Katwijk an aan den Hoogen Ringdijk te Leiden, on danks het pompen, in plaats van hooger steeds, lager werd. De oorzaak hiervan kon echter niet worden gevonden. Later is gebleken, dat, er een buisbreuk was ontstaan bij het werk; voor den bouw van de uitbreiding van het St, Elisabethsgasthuis te Leiden. Direct is- de ka nalisatie daar afgesloten. IntuSschen was needs; 1600 M3. water weggeloopen waardoor het reservoir van den watertonen aan den Hoogten Ringdijk nagenoeg ledig is komen te staan, dq druk in dit stadsgedeelte zoo goed als nihil* was en velen daardoor geen water hadden. Doodslag. Op den Pass bij de staatsmijn Anna te Heerlen is Zaterdagavond de 45-jarige grond werker Vedd evan den Vondel, in dienst van de Bruinkool-onderneming „Karlsborg" en wo nend ein de Anjelierstraat te Heerlerheide. door een onbekende doodgestoken. Het drama heeft zich volgens het ,,N. v. d. D.' 'als volgt toegedragen: Het slachtoffer kwam in gezelschap van juffr. M. va nde kermis te Hoensbroek. In, hun onmiddellijke nabijheid liepen nog oen man en een vrouw, van wie echter niet zeker is, dat zij bij elkander behoorden. Juffrouw M. wandelde enkele metiers voor Van Vondel uit, ontstemd als zij was over het, feit, dat deze naar haar meening te veel hadl gedronken., toen zij plotseling een mannenstem; oborde zeggen: „Ben jij een Gronniger? Daar héb je dan wat van me". Op hetzelfde oogienu blik riep van Vondel: „Ik ben gestoken". Wankelend kwam hij' naar juffrouw M. toe. Ten zeerste ontsteld riep deze aanstonds; om hulp. De caféhouder van Bus nabij wiens, woning de aanslag werd gepleegd, snelde na derbij en ving den gewonde op, toen deze in; elkaar zakte. Men merkte op, dat zoowel dg man ats de vrouw die tegelijk met het slacht offer en diens gezellin uit Hoensbroek waren' gekomen, doorliepen, alsof er niets was ge beurd. De caféhouder waarschuwde de po litie en riep geneeskundige hulp in. De ge neesheer uit Treebeek kon slechts den dood: constateeren. Van Vondel had een messteek! gekregen in de linkerzijde van den borst. De slagader was geraakt, tengevolge waarvan de man na eenige oogenblikken moet zijn dood gebloed. Onde rleiding van den burgemeester van Heerlen en "de commissaris van politie werd een onderzoek ingesteld. Juffrouw M., die van, het vreeselijk gebeuren zeer onder den in-: dr.pk was, wist niet den naam van den man,, die tijdens den aanslag in de onmiddellijke nabijheid van het slachtoffer was geweest, doch meende hem wel van gezicht te kennen. Zij" was in staat een vrij duidelijk signalement!, te geven en voegde er aan toe, dat hij in. een van de koloniën in de omgeving zijn woning moest hebben. Hetgeen zij mededeelde bracht de politie aanstonds op het spoor van den vermoedelijken dader. Per auto zijn enkele rechercheurs naar diens woning geaan om den man zoo moge lijk aan te houden en naar Heerlen tie bren gen. Het lijk van Van VtMndel is naar het! hospitaal te Heerlen overgebracht. D>e regels van dim weg. Sinds eenigen tijd wordt «aan de leerlingen van de Nulsschijol te Nijmegen het oniderstaande vers je geleerd, om .de kinderen de voornaamste regels van den weg in te prenten: Vóór alles: rijd rechts van den weg, kameraad!, En lhrks van het wiel, dat ge achter u laat, Rijd rechts ook een bocht in, Kijk goed voor je nit, I Laat tijdig weerklinken hoorn, 'bel of fluit. Is 't druk in de straat bij kruising of hoek, Geef richting van weg, rijd kalm en rijd kloek Bij dreigend gevaar: raak niet in de klem, Dienk: veiligheid vóór, gebruik dan je rem. Het sehildlersbeidrijf. Behalve de Ned. Schildersgezellenbond hebben ook de patroonsbonden in het schildersbedrijf be sloten de bestaande collect, arbeidsovereenkomst ongewijzigd voort te zetten. De r.-k. en chr. ge- zellenorganisaties hebben het contract wel op gezegd en vragen behalve een loons verhoogi ng van 3 ct. per uur en de vorming van een fonds vpor betaling der erkende Chr. feestdagen, va- cantiedagen en kinderbijslag. Ondeugdelijke ralmops. Te Arnhem heeft zich een geval van paraty- phus voorgedaan in het gezin van den congierge van de R. K. Kookschool. De man is in het ge meente-ziekenhuis opgenomen, en zijn gezin wordt daar in observatie gehouden. De school is geslo ten. Daar men voedselvergiftiging vermoedt, wordt door de familie genuttigde rolmops onder zocht. Inbraak. Ingebroken werd in het postkantoor te Am- merzonden. Door het uitsnijden van een ruit wa ren de dieven in het gebouw gekomen. Met een boor trachtten zij de brandkast te forceeren. Die oppasser, die in het postkantoor op de bovenver dieping woont hoorde evenwel onraad en loste uit een revolver eenige schoten uit het venster. De inbrekers sloegen op de vlucht, zonder dat zij iets konden meenemen. Geachte redactie. Met groote verwondering las ik het ver slag in de Nieuwe Langedijkcr Courant vant de gehouden vergadering der Tuinbouw ver-, eeniging St. Pancras. Daarin toch werd mijn naam genoemd, ik zou fooitjes hebben ont-\ vangen, geld hebben getoond, en in staat, zijn namen van twintig fooien gevende bou wers te noemen. Vergun mij, mijnheer de redacteur, 't geval in alle ernst naar werkelijkheid toe te lichten.; De vorige week, Maandagmorgen, was ik; voor koopman Plugboer aan 't werk om kóól te ontvangen; dit werk gedaan z'ijnde ging ik naar de veiling en trof daar dein heer .die Koning. Nu moest ik een mandje slaboonen betalen; en had het bedrag daarvoor, in kwartjes en) dubbeltjes jusit in de hand toen ik den heet de Koning zag. Gekscherend^ doelend op het. „fooein geven verbod" toonde ik dat geld en! zei: „Niet slecht gegaan van morgen, hè' Uit het feit, dat ik alleen dien morgen grove, zeer goedkoope kool ontving, is reeds af te leiden, dat ik onmogelijk dit gield ontvangen zou hebben als fooi. De grap, als zoodanig bedoeld, gelukte, de, heer de K. hapte, zooals dat nog al eens gp-\ noemd wordt. Daarop, eveneens ironisch bei doeld, volgde het gezegde: „Ik weet 'n heele boel namen, wel twintig." De geheele zaak, tot zijn juiste proporties terug brengend, is het dus hoogstens eemi misschien misplaatste grap geweest, die in vollen ernst is gemomiéïn. Verder niets. U dankend voor de plaatsruimte teeken ik, Hoogachtend, J. KOUWEN. B. on Langend ijk, 18 Oct. 1926. In den afgeloopen week was het aanbod van verscheiden producten belangrijk min der dan vorige week. Het buitengewoon slech te weer zal wel een van de oorzaken hiervan zijn ge wees: .echter ruimen de vroege soor ten kool steeds meer op en voor 'de meer be- waarbare zijn de prijzen te laag. Hoe we], het ging er iets beter mee. De hoofdaanvoer bestond deze week uit witte kool. waarvan aan beide veilingen samien niet minder dan 143 wagons werden aange boden. De prijzen waren laag, doch konden zich over den geheelen week vrij goed hand. haven op gemiddeld f 100.— de wagon, met f70.— als minimum. Aanvankelijk liep del hoogste noteering tot f2.per 100 kg., doch) de laatste dagen was "f 1.30 bet maximum. Van roode kool kwam zeer weinig, alles! bijeen ruim 40 wagons. Zooals gezegd komt er weinig vroege kool meer. De p rij zien waren; beter dan verleden week en 'kwam,en voor mooi kleingoed tot iets boven de f3.50 per 100 kg. Maar ook voor de andere was meer kooplust, zoodat de laatste dagen f 2.— of meer werd gemaakt en voor de zwaarste kool toch min stens fl.50. Nu is de vraag of deze prijzen) die nog wel laag, maar niet meer bepaald slecht zijn, zich bij toenemende aanvoer kun nen handhaven. Ook gele kool kwam in zeer beperkte kwantiteit, nog geen 20 wagons in totaal. In het midden van de week nam voor de klei nere soorten de kooplust zeer toe, .en kwamen' ook prijzen tot ten hoogste f3.50 voor. Dei grooteren, die vorige week haast niets konden: opbrengen, werden nu ook grager gekocht en; noteerden nu minstens 80 cents. iNog wel een zeer laag prijsje, maar toch een bewijs, dat. er afzetgebied voor is,. Voor bloemkool is het moeilijk een eenigszins duidelijk beiekl van den gang van zaken te geven. Aan wat wordt aangevoerd is echter wel te zien, dat de teelt zeer afvalt. Er komt zeer weinig en de kwa liteit is zeer uiteenloopend. Een 60.000 stuks, dat was alles. Hoofdzakelijk is diu de aan voer te B oek: te Noord-Scharwoude komt zeer weinig. De prijs was even var loerend als de kwaliteit. Nu eens was lecerf ,het duurst, dan weer de reuzen. De prijsiioteiering liepf uiteen van f8 tot f 18.per 100 stuks, ter wijl d etweede soort van 1.50 tot 4.— opi bracht. i Het aanbod van losse peen was, ondanks het ongunstige weer, m.et ruim 11 wagons ge lijk aan vorige week. Er werd wat meer belang stelling voor betoond dan toen en op sommige dagen liep de prijs zelfs tot f3.—. Meestal wasi de noteering echter f2.— k f2.50 per 1:00 kg. Met bospèen raakt het afgeloopen. Er komt) nog iets van de plantenbanenDe prijs liep naar gelang de kwaliteit uiteen van 1.50 tot 3.50 per 100 bos. Ook met slaboonen raakt het aan het einde; 'sporadisch kwamen nog enkele partijtjes ter veiling. Ook voor uien was de stemming beter. Wel; was het aanbod van 16 wagons in totaal vrij' gering, maar dit was het ook vorige weken. Thans werd echter voor mooie uien f3.50 be taald en was Zaterdag de noteering 3.30 lot! 3.70. Nep wordt nog slechts in geringe mate aangevoerd en, kan nog steeds niet boven dep doorsneeprijs van f2.50 per 100 kg. komen. Dooreen genomen was het verloop dus gun-i stiger als vorige week en geeft dit weer eenige, hoop op verbetering van den toestand. Rij guur, vochtig weder worden huid) en handen vaak ruw en schraal. Rit verzacht, en geneest men spoedfig met llioos 30-60-90 et. PUROL LANGEELJKER GROENTEMARKT. 18 October. 18 October. 3800 stuks bloemkool: Lecerf 13.90—17.50, reuze 13.90—14.90, 2e soort 1.80—5.40, 26000 Kg. roode kool 1.903.20, 15000 Kg. gele kool 1. —3.40, 65000 Kg. witte kool 0.90—1.10, Denen 1.80—2.—, 16500 Kg. uien 2.90—3.50, drielingen •2.2.10, nep 2.50—2.70, 11400 Kg. peen 1.60 2.70, 10300 Kg. bieten 1.402.70, 19 October. 16400 stuks bloemkool: Lecerf 11.2019.20, reuze 11.70—22.60, 2e soort 2.—7.40, 26000 Kg. roode kool 1.704.30, 27000 Kg. gele kool 0.80—4.10, 80500 Kg. witte kool 0.801.40, Dieensche witte kool 1.60—2.10, 9600 Kg. uien 3.10—3.60, drielingen 1.60—2.20, nep 2.60—2180 560 Kg: peen 1.20—2.80, 47060 Kg. bieten 0.90 —2.60. NOORDERMARKTBOND. 18 October. 700 Kg. Sehotsehe muizen 4.40, 5000 Kg. uien 3.503.80, drielingen 2.102.60, grove 3.80 gele nep 2.70-3.—, 5800 Kg. peen 2.30—3.50, 6800 Kg. kroten 1.2.30, 33800 Kg. roode kool 1.703.80, 60200 Kg. witte kool 0.501.20, 2800 Kg. Deensche wilt ekool 1.60, 6800 Kg. gele, kool 0.70—2.70, 300 bos wortelen 2.70, 1400 stuks bloemkool 9.14.10, 2e soort 0.40—0.70. W ARMENHUIZEN, 16 October 1926 Roode kool 1.65—2.20, witte kool 0.75— 0.95, bloemkool 7.20, nep 1.70—2.—. i)rte lingen 1.80, peen 1.80—2—, idem kleine 0.80 aanvoer 3300 kg. roode kool, 76500 kg. witte kepi. 1100 kg. nep, 225 kg. uien, 2650 Kg. peen) 70 stuks bloemkool. 19 October. 700 Kg. Dukeo 4.40, 6200 Kg. uien 3.60 3.70, grove uien 3.80—3.90, gele nep 2.80—3.— 6500 Kg. peen 3.3.40, 8500 Kg. roode kool I.903.90, 62200 Kg. witte kool 0.501.10, 10200 Kg. gele kool 0.80—4.40, 1000 stuks bloemkool 7.14.2e soort 0.300.80. OUDE NIEDORP. Naar'wij vernemen bestaat bij de Gymnas tiek vereeniging „Turnlust" alhier het plan om in de volgende maand een Fancy Fair te hou den, ten einde van de baten een vaandel aan te koopen en zoo mogelijk het te kort te dekken van het j.l. gehouden Turnfeest. 18 October. Roode kool 2.10, gele kool 1.1.20, witte kool 0.701.drielingen uien 2.uien 3.40, gro ve uien 3.20. Aanvoer: 1800 Kg. roode kool, 2500 Kg. gele kool, 90200 Kg. witte kool, 400 Kg. uien. ALKMAAR. 16 October. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorderkwartier. Aanvoer 40000 kipeieren: 56—58 Kg. 8.50 9.—, 58—60 Kg. 8.50—10.—, 60-62 Kg. 8.70— 10.10, 62—64 Kg. 10.10—10.70, bruine 10.10— II.10 Aanv. '8000 eendeieren 7.Alles per 100 ALKMAAR, 18 October. Appelen 5.-26.— peren 2.—21,—Tomaten; 10.—54.40. roode kool 1.20—5.80, gele kool] 0.60—3.40, uien 3.104.30, Druiven 40.—64.— Spruiten 8.-22—, Snijboonen 29.80—56.70 Spercieboonen 8.10—46.40, Witlof 12.48.—, alles per 100 kg., bloemkool 16.—24.30, 2de- soort 8—14—Andijvie 0.50—1.20,* alles per 100 stuks, wortelen 1.60—5.80, per 100 bos-; AMSTERDAM, 18 October 1926. Anna Paulowna Zand 4.504.90, Beverw. zandaard. 4.50—4.90, Hillegommer zandaard) 4.60—5.—, Zeeuwsche bonten 4.90—5—, Zw.. blauwen 4.40—4.50, Bravo's 4.-4,25, Zw. bl. eigenh. 3.80—4.—, eigenh. poters 2—2.10, bravo poters 2.—2.10, zeeuwsche eigenhei mers 2.80—3.30, Zeeuwsche bonte star 4.—' 4.10, Zeeuwsche poters 2.10—2.40, Drentscbe eigenheimers 3.-3.25. Flak, eigenh. 3.10— 3.30, Flak. bl. eigenheimers 4—4.10, Flak', bravo's 4—4.25, Spuische 'eigenheimers 3.25—' 3.30.

Nieuwe Langedijker Courant | 1926 | | pagina 3