DERDE BUD Zaterdag 23 (Mei. SPORT EN WEDSTRIJDEN Van één stam De rails loopen door IJaaf kamt ook geen eind aan. Op 13 September werd voor den politierechter behandeld een vernielingszaak contra H.H. O.— Alb. K. en Dirk B., die zich in de stakingsda gen zouden hebben schuldig gemaakt aan een glasruitje in het woonschip van een werkwillige; De drie verdachten ontkenden destijds beslist alle schuld en traden zx> krachtig op, dat de politie rechter zich niet bevoegd achtte tot oordeelen en het zaakje naar de voltallige rechtbank ver wees. Derhalve werden we heden nogmaals met dit onbenullige strafzaakje aangenaam bezig ge houden. Maar ook ditmaal kon geen resultaat be reikt worden. De drie verdachten namen een zelfde afwijzende houding aan als bij de eerste behandeling, zoodat ook de rechtbank beter voor lichting verlangde en op voorstel van den offi cier de zaak schorste en in handen stelde van den Rechter Commissaris in strafzaken tot het hou den van een nader onderzoek. Een malle streek. Een jcuge dame, die met een vriendin per rij wiel door Hoogkarspel peddelde, miste haar rij wielplaatje dat in een bruin lederen etuitje had- gehangen aan de rechter stuurstang. Zij infor- meeirde linksch en rechts en kwam van een, mijnheer en juffrouw aan de -weet dat zekere' Cornelis iets had opgeraapt en in zijn zak gesto ken. Daar gezegds Cornelis zulks ontkende, werd' aangifte gedaan en stond de man heden terechlt. Hij beweerde evenwel van een rijwielplaatje niets te weten. Hij had wel een bruin stukje papier opgeraapt en weer weggeworpen. Het geheele mis verstand ophelderen kon deze verklaring ech ter niet en de officier achtte dan ook mede uit de afgelegde getuigenissen voldoende bewezen de schuld yan -den verdachte, tegen wien hij f 30 boete of 30 dagen vorderde. Een fantastische bedelaar. Een wiukelierster te Egmond aan Zee kreeg op 6 Augustus in haar winkeltje een meneer, die haar met tranen in de oogen en door smart ge broken stem mededeelde, dat hij door een nood lottig ongeval zijn woonschuitje had verloren en nu aangewezen was op incomfortabele volkslo gementen. Zijn droef verhaal sloeg niet bijzon der in en toen hij bemerkte dat de juffrouw on geroerd bleef en ie duim op het laadgat hield, veranderde hij van taktiek en bood nu beste Faber potlooden te koop aan. De kerel werd later aangehouden en bleek een beken-de bedelaar te zijn met name 'Willem de Vr. Ter zake poging tot oplichting vordebde het O.M. thans tegen hem 14 dagen gevangenisstraf. Een veel geplaagd binn-envisscher. Alweer stond de 63-jarige binnenvisscher Wil liam 3. te Warmenhuizen in hooger beroep te recht, omdat hij door -den kantonrechter was ver oordeeld wegens het in voorraad hebben en niet vrijlaten van ondermaatsche kolblij, voor welke overtreding hem door den kantonrechter te Scha- gen f 15 boete of 7 dagen was opgelegd. Oude William beweerde nu dat de bedoelde visch niet was kol blei, maar kuip of platjes, 'n visch je dat waardeloos is en alleen wordt gebruikt als aasvisehje. Op grond evenwel dat een -deskundige had be weerd dat de bedoelde vischjes beschermde kol blei was, vorderde het O.M. bevestiging van het gewezen vonnis, niet bepaald tot tevredenheid van vad-er William, die zich onbillijk behandeld achtte. Een renzeandierneming'. In de Haagsche bladen verscheen onlangs een uitlokkend© annonce, waarin vertegenwoordigers werden gevraagd tegen genot van provisie en vast salaris. Een op 'n winstgevende positie be luste jonge Hagenaar reflecteerde op die annon ce en kreeg weldra 'n nette mijnheer op visite, die zich voorstelde als directeur der „Eerste Ne- derlan-dsche Monte Carlo wedstrijd" en den reflec tant aanstelde als vertegenwoordiger indien hij bereid was f50 als waarborg te storten. Waa' deze waarborg voor noodig was, is ons niet be kend, maar de Hagenaar was zoo sullig er in te vliegen en kwam weldra tot de ontdekking dat hij bedrogen was. Het adres te Schagen, waar hij zich moest vervoegen tot inlevering van loten en dergelijke paperassen, bleek totaal onbekend. De Directeur der eerste Monte Carlo beweging werd echter opgespoord en bleek te zijn Alexan der de G., wonende te Amsterdam, tegen wien de officier heden ter zake verduistering van de 50 piek, die de directeur zelf maar ingepalmd had, vorderde f 100 boete of 50 dagen hechtenis. Waarop deze lintwurmlange zitting eindelijk kon worden gesloten. Programma Zondag 24 October. Tweede klasse C.: Zeevogels 1Oudorp 1 N. N iedorp 1—W. Frisia 3 Heiloo I—D. T. S. 1 Hartog. Bakker Roos. Dierd eklasse C.: Alem. Vitrix 4Schoorl 1 12 uur v.-H. Hoven D. T. 8. 2-V.A.F.IC. 2 Hoek. Hoogkarspel I—Gr. Schermer 1 P. Hartog. Vierde klasse C.: Alkmaar 2Dj. T. 8. 3 Vrone 2Hoogkarspel Bergen 2Zeevogels 2 Jonker., De Groott v. Son., indien geen tijd vermeld beginnen alle wed strijden om 2 uur. De wedstrijden voor morgen. Zeevogels heeft bezoek van het zwakke Ou dorp; dat voor haar op eigen terrein wel een zacht kostje zal zijn. De Oudorpers hebben tot nu toe uog weinig gepresteerd. Verleden week moesten zij nog in Vrone, dat bovendien onvol ledig uitkwam, hun meerdere erkennen. Als dat zoo doorgaat ziet het er voor hen niet helder uit. Zeevogels is een stevige ploeg, vooral hun linker vleugel zagen wij den vorigen Zondag tegen D.T.S. aardige staaltjes combinatiespel ontwikke len. Wij gelooven dan ook wel, dat Oudorp mor- gen w-eer een nederlaag tegemoet gaat. Heiloo ontvangt het bij hun welbekende D-.T. - S. Dit beloofd weer een spannend partijtje te worden. Twee tegenstanders, die elkander in kracht weinig zullen verschillen. Ondanks dat Heiloo de vorige week tegen West-Frisia gelijk speelde, wat o.i. wel een verrassing was, zullen "de gasten morgen wel op een geduchten tegenstand kunnen rekenen. Tot nu toe hebben de Heilooërs in D.T.S. steeds hun meerdere moeten erkennen. Echter kon morgen wel eens met 'deze traditie gebroken worden. We hebben verleden week de wedstrijd D.T.S.Zeevogels eens bijgewoond, waarin ons het zwakke schieten der D.T.S.-voor- waartsen opviel. Indien zij daar geen verande ring in brengen, gelooven wij, dat hier eens een verdeeling der punten kon plaats hebben. N. Niedorp speelt, na een week rust, thuis tegen de nieuwelingen West-Frisia 3. Deze lever den de vorige week de goede prestatie door thuis tegen het stevige Heiloo-team een gelijk spel te bewerkstelligen. West-Frisia schijnt haar goe den VSrm te pauken te hebben en de N. Nieidpr- pers zullen er dan ook goed aan doen, hun te-1 genstander niet te onderschatten. N. Niedorp is thuis spelende echter altijd een gevaarlijke ploeg. Spelen zij dan ook wederom met hetzelfde élan als tegen Heiloo, dan zullen zij het morgen wel bolwerken. CORRESPONDENTIE. Aan Knultje. Door omstandigheden is uw Verslag nog niet geplaa'tst. We zullen het bij dezen alsnog plaat sen. SPORTREDACTEUR. Hoogkarspel—D.T.S. 2 0—4. Onze eerste overwinning op vreemd terrein is binnen. H. heeft het tegen ons lang niet kunnen bolwerken, wat de uitslag ook wel getuigt. In de andere wedstrijden heeft H. het nog steeds tot tegenpunten oveten te brengen, maar tegen ons hadden zij geen kans. Toen hebben wij niet best gespeeld, wat in hoofdzaak aan het verschrikke lijke hobbelige veld te wijten viel. Oogenschliju- zijn koers niet richten naar de sterren. Al kan h ij ze niet zien, toch weet hij, -dat ze er zijln. Zelfs in de lief-de hom en wij allen* te zelden op den heuvel en den meesten tijd moeten wij met de tanden op eikaar doorworstelen met als eenige gezellin de hoop, in het geloof, dat wat wij eens gezien hebben, binnen korten tijd wederom vobr onzen blik zal verrijzen. Al zijn de bewijizei? voo rde macht van het kwaad nog zoo talrijk, toch moet ieder mensch blijven gelooven in dia eenuwige en veel grootere en sterkere macht' van het goede. Hoe dik en ondoordringbaar ook' de duisternis op het oogenblik moge zijn blijf gelooven aan het licht, dat daar achter ergens brandt. De rails loopen door. De kleinzielige, die niet voort wil gaan of hij moet iederen stap van den weg vóór hem tot het einde toe kunnen overzien, zal niet veel vooruit komen. Want voor verreweg het grootste ge deelte van den tijd moeten wij voortstappen in de duisternis. Rechtzaken ARRON niSSEMENTSRtECHTB ANK. Meervoudige kamer. Zitting van Dinsdag 19 Oct. "UITSPRAKEN. Pieter de R,., gedetineerd te Utrecht, oplich ting, vonnis bekrachtigd. C. V., J. W., W. W.. J M A. W. en J K en G. v. d. S., mishandeling van den gemeente veldwachter Lub van Blokker, J. K. f50 boete of 50 dagen, anderen vrijgesproken. Leeadert v. d. B._ Helder (god.) zedezaak. C. J. Str. Calantsoog, mishandeling! 6 wekeD gevangenisstraf. D'. V., Enkhuizen, belemmering, vrijgespr. A. S. en K. S. Schoorldam, dierenmishandeling, ieder f 15 boete of 15 dagen. NIEUWE ZAKEN. Struisvogelpolitiek. Het is bekend, dat een struisvogel, wanneer hij wordt nagezet, zijn kop in het zand steekt. Blijkbaar denkt hij: Als ik jou niet zie, dan zie je mij <>ok niet. Een zelfde taktiek volgde de 31-jarige H. F. S„ een oouwkuudig teekenaar, die op 2 Juli te Alkmaar uit den gang van café Centraal, hoek Magdalenastraat en Hofplein een rijwiel had ge stolen, dat toebehoorde aan den heer K. D. Go- vers, een der bezoekers van gezegd café. Mijnheer de teekenmeesier was te Haarlem aangehouden, toen was gebleken, dat hij- het ontvreemde rij wiel in een café had verkocht voor f 15 aan een ouden botboer. Hij beweerd© thans, dat hij het rijwiel niet had weggenomen en dat hij zelfs in Alkmaar heelemaal niet was geweest. Ook had! hij de fiets ia Haarlem niet verkocht. Dit bleef hij 'hardnekkig volhouden ondanks nagenoeg alle getuigen hem pertinent herkenden. De bejaarde botboer o.a. aan de omstandigheid, dat de ver dachte net sprak of hij een heete aardappel in zijn keel had zitten. Op grond van het zeer ongunstig verleden- van dezen zwijntjesjager, hij is reeds 8 maal veroordeeld, vorderde het O.M. 2 jaar gevange nisstraf. Geen verandering ia -den toestand. De arbeider Arie P. te Helder, bij verstek ver oordeeld wegens mishandeling van Mej. Teunisje Tiel tot 1 maand gevangenisstraf, was tegen dit vonnis in verzet gekomen. Hij ontkende thans ten stelligBte alle schuld en beweerde trotsch de verklaringen der getui gen, de juffrouw niet de kleeren van haar maag' delijk lichaam te hebben gescheurd, noch haar met een stoel te hebben afgeranseld met zooda nig geweld, dat dit meubelstuk w-as gebroken. Het was echter zoo duidelijk, dat de verdach te evenzeer overhoop lag met de waarheid als met zijn onridderlijk behandelde buurjuffrouw, dat de officier niet aarzelde bevestiging van het veroordeel© ad vonnis-He vorderen. Met het oog cp zijn talrijk gezin, vroeg de verdachte toen een voorw. straf. Het ware beter geweest, dat hij daarmede was begdnnen. Daar valt wat aan te kluiven. Alweer diende met stijf gesloten deuren de zaak tegen Leendert v. d. B., een ingezetene uit den Helder, die reeds geruimen tijd achter slot en grendel zit, als verdacht van han-delinlgen, strafbaar gesteld bij artikel 247, wetb. v. straf recht, Wij vernamen dat het O.M. persisteerde bij den reeds de vorige maal uitgesproken eisch 8 maanden gevangenis. Terwijl Mr. Veltman uit Helder tot vrijspraak of een voorw. straf concludeerde. FEUILLETON '27). Iin het boudoir mijnheer. Zacht ging ik naar- de eerste verdieping, liep door het salon, naar het bijzondere h-eili»gdom, "der meisjes, dat slechts door een portière van het salon is af gescheiden. Ik schoof de fluwetelen plooien op zijde en dadelijk' zag ik mdjn nichtje. Laat ik hier even aanstippen, dat ik -niets' anders verwachtte te zien dan een vroolijk. gelukkig meisje. Ik zag geheel iets anders. Sofie zat vlak tegenover de deur, met ^iiaar, doodsbleek gezichtje naar mij gekeerd, ach terover geleund in haar vouwstoeltje, de ar-, men onder het hoofd gebogen; een bitter trek je vertrok, haar mond, de blauwe oogen, wijd! geopend, staarden met eien hopeloos bedroefde, uirdrukking er in, voor zich uit. Dat alles zag ik in een kort visioen; want bijna dadelijk be merkte ook zij mij, en vloog op met een ver schrikte kreet, bloedrood wordende SofieSofie? Huib.... jij.... o 'Hdib. Het volgend oogenblik! hield ik haar- aan mijn borst gedrukt, met een gevoel om haar nooit .nooit meer los te Lat-en en ook zij om strengelde mij met haar armen. Wie van ons- beiden had het initiatief tot deze omhelzing genomen? Wolf, tot aan m'ijn jongsten snik- zal ik hierop niet weten te antwoorden. Jk denk dat het was van beid-en éénzelfde impul- sie. Ik schrikte van haar bedroefd gezichtje, zij omdat ze mij zoo onverwacht voor zich zag; het andere kwam vanzelf. O, Wolf, eindelijk! begrijp ik je antwoord., Dom ,-eenig dom uilskuiken dat ik ben. En Wolf, ik heb haar lief gehad van het oogen-i blik af van ons wederzi-en, toen ze mij daan tegemoet trad, in den tuin, op dien zonnigen, lentedag, en zij mij. En jij hebt dat dade lijk begrepen en daarom me niet mede lat-etn- gaar. -naar Karlsbad, o wijze, wijze oudste. Maar naar je zin laat ik ons te lang in el- kaars armen, niet waar, Wolf? Nu voor mijn part- Eerst had ik alleen nog maar het gevoel als ware daar het geluk in mijn armen geval len, toen kwam ik tot het besef, dat dit gé-i luk bestond in een heel mooi schepseltje, dat ik zielslief had en dat in aanbiddellijk'e zelf- vergelenheid met haar kopje tegen mijn schou ders lag. Ik zag, neerblikkend, zonnige krul letjes tegen een satijnen halsje, een oortje fij-. ner dan een omgekruld rozenblad, in één- woora een plekje- waar mijne lippen naar smachtten om op te rusten en.... en waarom, zouden mijne lippen het lied niet zingen dat) mijn oogen lazen. Onvoorzichtige jubelzang, die niet verder, mocht gaan dan de eerste strofe. Zie hief het kopje op, verlegen, verward, purperrood, maar- ze wees me van zich af. Het oogenblik va-rt vergeten was voorbij, helaas. Toein zaten we naast elkander op de sofa neen, ik vertel niet verder. Alleen dit nog: zij heeft nooit een krieziel om Otto Waarden;-» burg gegeven en ik heb haar het zelfde omji trent. Annie moeten verklaren. Ze heeft in doodsangst verkeerd over mijd) verwonding, is er erg ziek van geweest en niet naar de buitenpartij gegaan, omdat ik er niet) kwam, die engel. Om het recept van -de ci troenvla heb ik ook niet gevraagd, die mag jet komen proeven, later, in ons eigen huisje, als- ik, de heer en meester, mijn vrouwtje toestemrj ming geef haar voor je klaar te maken. i Wolf, geef me nu maar gauw een douche) want ik voel me zoozooach, ik kan: niet eens meer beschrijven hoe gelukkig ik ben. Mijn meisj evertelde me ook, dat oom enl tante de volgende week zouden thuis kome-n^ en toen zijn wij overeen gekomen tot zoo lama ons heerlijk geheim voor ons te houden. Zij: wilde "het alLeeen maar aan haar moeder schrij ven; dat moest ik goedvinden. En ik dan aart Wolf, want hij is broer en ouders, alles, voor me, antwoordde^ ik. Zoo hebben we dan bet- sloten. Naar huis gaande ging ik naar den bloemist. Je weet de geschiedenis van de ro-, zen eeen paar weken geleden. Ik heb al wat- hij aan rozen had besteld en er een monsterv ruiker van laten maken. Ik zond de bloemen naar de kamenier vani de nichtjes en kocht deze om: zij moest meb het krieken van den dag de rozen in mijn lie-, velingskamer bnengen. Haar eerste blik, en daardoor ook haar eerste gedachte bij haar ontwaken dwong ik op deze manier 'aan- mijj af te staan. Beste eenige broeder. Nog altijd raken mijn voeten den grond! niet en houd ik straatkeien voor elastische don--; zen veteren kussens, nog altijd adem ik rozen-, geur in. De comedie, die mijn jongste nichtje en ik voor de anderen spelen, is de leukste die ik ooit gezien heb. Huibert, nog «een kopje thee? Dank je,' waarde Sofie, heel gaarne. En vijf minuten later ,Ln een ondeelbaail kort oogenblik van aTleen zijn: Schat. Mam netje. Daarna zien wij weer zoo effen als dej gezichten op de portretten der oude heeren van Maldeghem aan den muur. Tusschen twee haakjes en zonder jou of oom te willen ba- leedige-n, onze voorvaders keken allen even sip, net als oom en mijn eenigen'broeder. Nu/ als dat jullie genoegen uitmaakt Sofie efcr ik zullen de vroolijkheid in d-e familie wel brengen en houden, dat beloof ik je. We zijn dan ook juist de twee jongste loten van de twee verwijderde takken van den stam. En of mijn meisj e vroolijk is? I-Ioor Sofie eens lachen, riep Jettie /an och tend. terwijl wij allen in de waranda waren en Sofie met die tweelingen in den tuin stoeide, waarom ben je Zoo exorbitant vroolijk zus? Wel omdat papa en mama zoo gauw thui^ komen. Ben je het vergeten? Als ze op reis geweieest waren, brachten zij immers altijd een- lijk leek het heel mooi, doch ttaier beschouwd! zaten er allemaal Kleine kuiltjes in, wat het spel zeer belemmerde, 'tAantal mistrappen was dan ook legio. Het was ongeveer half twee, dat wij in Hoog karspel arriveerden. Gauw verklee-den en begin nen, want 't veld ligt een kwartier van het ver kleedlokaal verwijderd. Aardig,publiek is het daar, ik geloof va a ongeveer 12 man. Als scheids rechter Heek beginnen blaast, zien wij, dat D-. 1 invaller heeft, an H. is met 10 man, daar er een zoomaar met West-Frisia naar Haarlem meege gaan was. Ai dadelijk zien wij dat wij! veel ster ker zijn, wat wij -dan ook na tien minuten spe- lens in -een doelpunt omzetten. Een penalty bracht even later den stamd op 20. Nog voor de rust gelukt het ons den stand tot 40 op te voeren. Na -de thee, die in de rust nog gehaald moest worden, zijn we weer sterk in 't offensief, maar tot doelpunten komt het niet meer. De midvoor krijgt n-og een kans voor open doel, maar hij weet niet anders te doen dan naast te schieten. Als de schei-isrechter, die goed voldeed, -dan ook einde blaast, is de stand nog steeds 40. De achterhoede van ons 'heeft het zeer gemak kelijk 'gehad, en wat ze nog' gaan lieten, kwam in Ide goede handen van den keeper terecht. Op merkelijk was het, dat hoe hooger je de bal schoot, des te mooier vonden ze het daar. Enfin we zullen -dezen wedstrijd maar als een repetitie beschouwen, want volgende week tegen V.A.F.C. 2 komt -de uitvoering, 't Beste beentje voor hoor, 'want V. is een niet te onderschatten ploeg. KNULTJE. Ik stond dezer dagen ergens buiten op een heuvel en zag da spoorbaan, als een zilveren lint, voortlcopea steeds voort, tot zij zich in de verte verloor. Die zon scheen helder. Heel in de verte, mijlen van de plaats waar ik stond kon ik een trein zien, die zich over de glinsterende spoorstaven voortbewoog. Dienzelfden avond stond ik weer op denzelfden heuvel en ik kon de spoorbaan slechts tot. geringen afstand volgen; verder weg w-erd zij opgeslokt door de schaduwen en de duisternis. Maar ik wist, dat de baan ver der ging. Er ziju in het leven ©ogenblikken, dat men duidelijk ziet hoeveer men komt met rechtscha penheid. Maar er zijn ook vele donkere momen ten, wanneer twijfel en ontrouw overal om ons neerstrijken. Werkelijk, de uren van helder zien zijn weinige. Ei" komen tijden, dat wij dag aan dag niets anders kunnen doen, dan ons de herinne ring aan de openbaringen dier oogenblikken te binnen brengen en verder worstelen door den mist eu ie duisternis, terwijl wij meer vertrouwen op onzen tastzin, dan op ons gezichtsvermogen. Wij kunnen niet op den top Van den heuvel blijven staan. Het overgroot© gedeelte van onzen weg leidt door de vallei. De zakenman aan zijn bureau moet het oog gericht houden op zijn grootere plannen, ook al zou. hij geneigd zijn zich door bijkomstigheden van de wijs te laten brengen. De zeeman moet verder varen al kan hij verrassing voor ons media, riep ze en ze zontl kushandjes naar boven. Hoe durft ze. Ze zal ons nog verraden, want; ze keek daarbij alleen naar mij, Gelukkig, -dat, die comediee niet lang meer behoeft te duren, want ik span me bovenmianschelijk in, om me op aan neeflijk standpunt te handhaven. Er, is een talegram ge-komen; oom heeft zijn thuis komst vervroegd, stellig naar aanleiding van het nieuws, dat Sofie aan tante schreef. Nu, voor mijn partMorgen avond komen zij en- dandan Wolf,, mag jij ook niet langer weg^ blijven, en ik' zal mijn vrouwtj él-eeren nee» zooveel van mijn le-enig eoudste te houden als. ikO, Wolf, hoe kan aan mensch zooveel geluk verdragen. Waarde Wolfgang!. Slechts een enkel woord om je te verzoe ken al mijne voorgaande brieven als riiet ge schreven te beschouwen en te vernietigen. De zaak, waarover ik je schreef, kan geen voortgang hebben. Mijn oom en gewezen voogd verzetten zich tegen mijn plannen. Onverwacht heeft zich -een hinderpaal voor gedaan, die onmogelijk' uit den weg te ruimen/ Is. - Zoo is nu eenmaal het leven en wij moeten mannelijk dragen wat ons is opgelegd, niet waar? Met genoegen lees ik uit je laatste brief kaart, dat het je zoo goed gaat. Waarlijk; ik geef je gelijk, dat je met zulke gunstige re-' sulfaten nog een maand denkt te blijven in: die hooge versterkende berglucht. Hopende steeds zulke gunstige berichten van ie te zullen ontvangen, noem ik mji als altijd. Je zeer toegenegen BROEDER. Telegram Maldeghem, Plein, 's Gravenhage, Holland. Laatste brief ontvangen. Wat is dat voor. onzin. Ik vlieg terug. Wacht mij morgeïi- avond. WOLFGANG,

Nieuwe Langedijker Courant | 1926 | | pagina 7