Wenken veer de Huisvrouw. Hervort Zond werp: Ger. Ki Vooi Nair Ned. I Zond Kerklie Ca te meisje; oudere .Woei Ned. H Zond 'sAv Gust. 1 Chr. G( Zond Doopsg Zond Ned. H Zond: Ger. Ke Zond: Nam. Katholi Zondag 10 ui Noord, zijde va 6 uur öndierw Maan 7 uur 10 uu 6 urn Van No nacht NedL He Zonda Nam. 1 Heeri een gedi'E Moed moed in d< en 9 Zij, zullei verlie Da Hiern t e 1 ij k i ken var twintig rónden Oudkars wager en 2 ws Prima Te be Stroet, Allerlei. Zwart 8 schijven op 1, 3, 6, 9, 10, 22, 28, 36. Wit 9 schijven op 11, 18, 24, 27, 29, 35, 42, 43 en 46. Wit speelt 46—41 Zwart 36:49 29—23! 49: 30 Na deze zet staat de motiefstand geheel los op het bord. 18:22 28:19 35:15 en wint. Een zuivere bewerking van een moeilijk te belichamen motief. Nb. 14. Slagprobleem van P. KLEUTE Den Haag. ZWART. Zwart 14 schijven op 8, 9, 1417, 19—22. 24, 26, 27 en 45. Wit 14 schijven op 23, 25, 28, 33, 36—39, 42, 43, 47—50. Oplossing Wit. Zwart. 1. 23—18 22:13 2. 28—23 19:28 3. 33:11 16: 7 4. 36—31 27:36 5. 47—41 36:47 6. 37—31 26:37 7. 42:31 47:44 8. 49:40 45:34 9. 31—27 2132 10. 43—38 32:43 11. 48:10 15:4 12. 15: 1 en wint. Ter oplossing: Probleem No. 15. Auteur: A. M. OLSEN te Rotterdam. Zwart 10 schijven bp 7, 9, 10, 13, 16, 19, 21, 23, 24 en 26. Wit 10 schijven op 22, 27, 28, 30, 31, 32, 34 37, 38 en 39. Wit zet en wint. Wij moeten de lasten van den middenstand verlichten. Ik heb daarbij niet zoozeer den middenstand over het algemeen in het oog. Wij moeten zooveel de wetgever het vermag, dat gedeelte van den middenstand, at als heï den bresden zoom dier klasse uitmaakt, dat hetwelk het naast aan de onvermogenden og armen paalt, versterken. Dat gedeelte is het ware bolwerk tegen een overhand toenemende armoede. Thorbecke. De menschen knap,veelwetend en verstandig maken is het op dien voorgrond tredend doel, waar al het streven van onzen tijd in opgaat. En aan den „boom der kennis" rijpt in den tuin van ons maatschappelijk leven nog altijd de hoogst geprijsde, wijl meest gezochte vrucht Dr. A. Kuyper. Het poetsmiddel „Cinderella Silver Slipper Cleaners", een oplossing van éen hevig ver gift (blauwzuur natrium en zilver) mag slechts met de allergrootste voorzichtigheid wordeo gebruikt en bewaard. Kinderen mogen het nooit in handen krijgen. Gezondheidsraad) Het zwemmen verfrischt niet alleen 'het lichaam, maar ook den geest. Wie geregeld zwemt, zal rijker worden aan energie. Zijfr werkkracht zal grooter worden. Prop. Commissie Ned. Zwiembond. De menschen raken aan alles gewend, vooral i aan gebeurtenissen, die op verren afstand van hen gebeuren en reeds eenigeu tijd geleden zijn. Op het oogenblik spreken wij heel kalm over 20.000.000 levens, die in den grooten oorlog wer den vernietigd en dit aantal is niet overdreven. Het bericht, dat eenige honderden mensehen in Florida gedood zijn grijpt ons meer aan, dan de gedachte, dat in een enkelen slag tientallen dui zenden menschen werden weggevaagd. De mensch vreest boven alles de slagen, welke door de machten der natuur worden toegebracht, omdat hij weet, dat hij daar niets tegen kan doen. Op ieder oogenblik van den dag kan de zee bij ons eveneens een onzer grootste havenplaatsen bij een springvloed van den aardbodem doen ver dwijnen. En de mensch kan zich daar evenmin tegen wapenen, als de mieren zich in hun kasteel kunnen verschansen tegen de dikke straal uit de tuiuslang van den tuinman. De menschen hebben geleerd rampen philo- sophisch op te vatten en vinden troost in wer ken. Zoo was het vroeger niet altijd. Toen de „gmote aardbeving van Lissabon" duizenden men- schenlevens vernielde en een geheele stad ver woestte, verloren velen hun geloof in een God en in de Eeuwige Rechtvaardigheid, zooals anderen hun leven en have en goed verloren. De aardbeving en de verschrikkelijke brand geschiedden op een kerkdag toen de kerken tot de laatste plaats bezet waren met geloovigen. Diaken van kerken en cathedralen stortten in en vermorzelden, terwijl zij op hun knieën om de Goddelijke Genade smeekten, duizenden Van men schen. Maar de tijd is voorbij, dat een natuur-ramp tot een overtuigend argument voor het atheïsme kon worden aangevoerd. De menschen hebben veel van hun bijgeloovigheid verloren zonder hun ge- i loof in de eeuwige wijsheid en rechtvaardligheid te verliezen. Wij weten, dat de wetten der natuur regelma tig verder werken en het is aan den mensch om te vertrouwen op zijn verstand) en zijn weten- j schap en niet op wonderen die ons beschermen. 47 co i/2 jaar (rouwe Diienst. j Dezer dagen werd aan een postbeambte in Ellesmere, (Engel.) een geschenk aangeboden, als I bewijs van appreciatie voor de zeven en veertig en een half jjaar welke hij in trouwen dienst heeft doorgebracht. D' eman heet Mr. Joseph Simmons en hij heeft in. den tijd, dat hij als post- „•Wat iic zeggen wou, juffrouw Dinges, ik wil nergens toespelingen op maken, maar het is wel verduiveld eigenaardig, dat ik vandaag, juist een dag, nadat mijn varkensleeren tasch gestolen is, een dubbel rantsoen spek bij mijn ontbijt krijg." j Dame: (die komt om gemeubileerde kamers te huren). „O neen! Deze zijn heelemaal niet ge schikt. Mijn man is toch. al zoo fijngevoelig en hij zou denken, dat de meubels den spot met hem willen drijven." Parveau: Pracht-champagne, deze, Graaf. Ik hou van champagne. Bij mij thuis drink ik cham pagne als water. Gast: O! Nu, dan verwondert het mij niets, dat u deze lekker vindt, na al die slappe kost bij u thuis! Dezen herfst zullen de avondjaponnen veel be werkelijker van uitvoering zijn, dan verleden jaar. De japonnen, welke men overdag1 draagt, blijven nog steeds eenvoudig, doch avondtoiletten zul- len een opmerkelijk contrast opleveren met den eenvoud van overdag en zullen gemaakt worden van buitengewoon aardige stof, terwijl model en snit zooveel mogelijk zullen verschillen van de „overgooiertjes" van verleden jaar. Laméstoffan j zijn buitengewoon in de mode voor het vervaar- digen van dergelijke japonnen en sommigen der i laatste vindingen op het gebied van' zijden stof- i fen worden afgewerkt met zware randen van goud en zilverdraad. Ook japonnen met inge weven bloemen enz. zullen veel gedragen wor den en deze zullen voornamelijk van taffetas of organdi in fijne tinten worden gelanoeerdl. Deze laatste stof zal, tusschen twee haakjes, zeer in de mode zijn. De rokken zullen voor avondjaponnen eea weinig langer zijn, terwijl de taillelija iets hooger valt. De eerste, hierbij afgebeelde japon, no. 1173, is bestemd voor namiddagdracht en voor huise lijke partijtjes en is gemaakt van crêpe maro- caine met een rand van onderen en de kleuren zijn goud en blauw op een ondergrond van licht geel-bruia. De rok is ruim en is bij dje taille door eenige rijen plooitjes ingeregen, waardoor hij leuk valt. Het nauwsluitend lijfje is afgewerkt met een kraagje en das, die vlak bij den hals'onder de stof verdwijnt, om een eindje verder weder te voorschijn te komen. Knippatronen zijn ver krijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48 onder opgave van no. 1173. Kosten 55 oente. Het andere toiletje is gemaakt van gebloemd georgette. Diit is uiteeu stuk gesneden van de schouders af maar de taillelij n wordt aangeduid door een zachten sjerp van crème ninon, met aan de linkerzijde een,grooten strik. Ook de ver siering aan de onderzijde van den rok is van crème ninon. Hiervan zijn knippatronen ver krijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48 onder op ga, ve van no. 1174. Kosten 55 oents. Kinderrybriek. mauw en knor op reis. De Blauwe Staart. Mauw vertelde aan het uitjesmannetje, dat zijn vriend weg was en het mannetje sprak toen „Wees over Koor maar niet bezorgd, want die zit daarginds achter een boom uit te rusten! Loop maar rechtuit en dan linksom, dan zul je hem wél vinden!" En zoodoende ging Mauw alleen op pad, 'om spoedig zijn vriendje weer te vinden. Maar tot zijn verbazing merkte hij, dat Knor heelemaal niet aan het uitrusten was, doch vroolijk in de rondte danste! „Wat is er?" vroeg Mauw. „Waarom ben je zoo vroolijk?" En Knor antwoordde: „Sssst! Kijk daar eens, achter dien muur met klimop! Daar ligt een blauwe staartDat is natuurlijk de Hoedeldoe van den koning!" (Wordt vervolgd)- Niet altijd geestig - toch om te lachen Jorisseu: „Ik weet niet wat ik heb vandaag; ik ben in een duivelsch humeur!" Zijn vrouw. „Ga dan gauw naar beneden en hèlp Antje met d§ keukenkaeh^L; die brandjt zoo slecht vandaag!" Een zeker teaken. Willem- „Hoe ga^t het met 3je broer, die in het ziekenhuis is?" „O, ik geloof niet dat hij er gauw uit zal komen." „Waarom niet?" „Ik heb vandaag de verpleegster gezien, die hem verpleegt." Ledige lucifersdoosjes moet men niet wegwer pen ,doch bewaren, om de kachel gauw aan te krijgen. Als men er b.v. afgebrande lucifers in doet en stukjes zwoerd e.d. kan men er nog veel No. 13. Motiefprobloem. van G. MANTEL te Hengelo. ZWART. Vrouwenrubriek. Keurige Middag- en Avondjaponnen. Dam rubriek. Verzoeke, alles betreffende deze rubriek -te zen den aan D. KLEEN te WINKEL. Oplossing probleem no. 12 (Rtesywy Wit 35-30, 399-33. 33—28, 34: 12. 16:29 en wint. Weder ecu uieuwe mode! De jongedames, die erg veel voor den een of anderen filmartist voe len, garneeren tegenwoordig haar hoedjfes met een stuk filmband, dat, natuurlijk een tafereel tje, waarin die artist optreedt, weergeeft. Wat' zal er nu nog komen? 'I Levenswijsheid'. „Noodig te zijn", een klein plaatsje te vinden 1 ia het leven, iets goed te idoen, eens anders .tra- nen en glimlach te doelenkan men meer doen Humor in Beeld Een nieuwigheid van den Parijsehen Automo biel (Salon. L-eze, als motorboot gemo-dfslleerde auto kan ook als zoodanig gebruikt worden. Het „toestel" maakt een zeer eigenaardigen indruk. bode dienst heeft gedaan, met zijn brieventasch. dea behoorlijken afstand afgelegd van 251.436 K.M. Dezen afstand te voet. Dat beteekent dus: zes mttal roadom de wereld. Verder legde hij af op de fiets:: 264.000 K.M., dus Zeven maal rond de aarde. Het totaal aantal van 515.436 K.M. staat gelijk met de reis naar de maan en halfweg de terugreis. Voorwaar, de heer Joseph Simmons heeft zijn geschenk en de appreciatie Voor zijn trouwen dienst eerlijk verdiend. Wie, die het voorstel zou krijgen: loop dertien maal rondom de aarde, maar ge krijgt er 471/2 jaar Voor, zou dat voorstel willen accepteeren op een salaris als postbode? .Wie zou willen aannemen het niet dertien maal, doch slechts driemaal te doen? Hoogstwaarschijnlijk zou degene, die een dergelijk voorstel zou accepteeren na de eerste maal een hartgrondig „dank je!" laten hooren en liever een baantje zoeken als kantoorklerk, gezeten op een gemakkelijken stoel of, als het niet anders kon, op een gemakkelijken kruk maar „zit ten"! Voorwaar, in den regel zien wij derge lijke kleinigheden als ,,471/2-jarigen trouwen dienst" veel te gemakkelijk over het hoofd en vrijwel niemand denkt er eens aan bij jubilea zich eens voor te stellen wat de jubilaris eigenlijk in dien langen diensttijd wel heeft gepresteerd. En daarom is het wel eens goed even „met cijfers" te werken, zoodat wij een goeden kijk op derge lijke zaken krijgen.

Nieuwe Langedijker Courant | 1926 | | pagina 8