Polderversadering Plaatselijk Nieuws Nieuwstijdingen Uit den Omtrek Vergadering van het Polderbestuur, gehouden 'Dinsdaete; 2 uur ih.'nét>gemeentehuis Aanwezig: Dijkgraaf, Heemradeu, geer. en Dei» xiingm.., benevens al de Hoofdingelanden. Boor den Dijkgraaf wor.lt oe verg. geopend met de opmerking, dat deze bij wijze van proef in het raadhuis wórdt gehouden als moer gelegen in het poldercentrum dan het polderhuis. Spr. heet allen welkom en verzoekt den heer Hoogland, secr., de notulen te lezen. Deze vol doet daaraan en oogst ©enig applaus in voor de samenstelling én voorlezing. Onder dankzegging worden de notulen goedgekeurd. Ingekomen is e.-a dankbetuiging der sluisveree- niging „Oosfertocht" voor de medewerking ter zake het verkrijgen van vaarwater. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Ingelanden aan den Hollenweg en in Rusten- burgerpoider dienden een verzoekschrift in voor verbetering der beide slooten langs genoemden weg. Door deu heer A. do Boer wordt, dit adres nader toegelient, waaruit blijkt, dat. men van uit dieping alleen reeds een groote verbetering verr wacht. Het Hagel. Bestuur wordt gemachtigd do verbetering aan té brengen, doch Dijkgraaf merkt op, dat verbreeding wel heel wat voeten in de aarde zou heb ten, aangezien dan land afge stoken zou moeten worden en dit ondervindt meestal veel tegenkanting. Nog is een verzoekschrift ingekomen, waarbij 'door belanghebbenden in den Rustenburger poi- der gevratgd wordt wijziging aan te brengen in de keuren, daar sommige ingelanden er niet voor te vinden zijn bij te dragen in de gemaakte koster, voer het scheppen van vaarwater. De be deling is, dat een verbod voor dezulken zou worden uitgevaardigd om toch van het vaarwa ter - buiten de sluis om gebruik te maken. Ook dit adres wordt door den heer De Boer nader toegelicht, waaruit blijkt, dat bedoelde per sonen door overlading de sluis vermijden. Dit adres geeft aanleiding tot langdurige discussie, waarbij men vrij algemeen van gevoelen blijkt te zijn, dat daartegen moeilijk een regeling zal zijn te treffen, rijkgraaf en meerderen met hem zijn van oordeel, dat die tegenstand wel spoedig zal verdwijnen, terwijl net niet gewenseht wordt geacht voor zulke uitzonderingsgevallen nieuwe bepalingen op te nemen in de keuren, temeer, wijl daardoor ook goedgezinden, doch die nood- gedwóngen nog niet anders kunnen, mede getrof fen zouden worden. Trouwens voor zulke eenzij dige bepalingen zou ook geen goedkeuring wor den verkregen van Gei. Staten, wordt opgemerkt. Op dit adrtl wol'dt dan ook afwijzend beschikt, al werd dan. ook door den heer Poland nog hét idee geopperd eén verbodsbepaling van overla ding over de wegen in te stellen voor hen, die wel gebruik van de sluis zouden kunnen maken. Hoewel hiermede de agenda, was afgehandeld, kwamen bij de rondvraag nog vele polderaange- legenheden ter tafel. De presentielijst bepaalt hierbij de volgorde. De beer Gootjes merkt op, dat de toestand van den Basseweg bij de fabriek „Uithoorn" nog weinig is verbeterd, waarop door Dijkgraaf wordt geantwoord, dat het materiaal hiervoor ontbrak en het Dagel. Bestuur van oordeel was, dat aan schaffing maar tot het volgend voorjaar moest worden uitgesteld. Voor wat meer afdoende ver- betering zal wel noodig blijken te zijn meteen ophooging van de straat. Voorts brengt de heer Gootjes ter sprake het wegmeien van hèt polderwater met het oog op de uitvoering van slootwerk. Door Dijkgraaf wordt gezegd dat ook het Dagel. Bestuur deze zaak ter sprake had willen brengen, aangezien er het vorige jaar nog al wat over te doen ge weest is, en er een regen van klachten vernomen kon v/orden. Het wordt daarom wel gewenseht ge acht, dat de Hoofdingelanden hierover hun oor deel kenbaar maken, waartoe spr. gaarne de ge legenheid geeft. De heer Schilder acht het gewenseht, dat het weer gebeurt, daar het veel gemak geeft bij het slooten en dit zeer bevorderd. De heer Poland is niet zoo'n warm voorstander, het droogmaken toch kan wel eens zeer schade lijk zijn, indien juist dan de koolprijizen stijgen, doch het product niet vervoerd kan worden met vaartuigen. Door Dijkgraaf wordt opgemerkt, dat het wei hoogst moeilijk zal zijn een regeling te treffen, welke algemeene tevredenheid geeft. Inderdaad blijkt uit de zeer uitgebreide discussie hierover, dat dit zoo is, zoodat men zelfs den indruk krijgt, alsof mét deze zaak de hoofdschotel is opge diend. De heer P. Groen blijkt er zeer veel bezwaar tegen te hebben, terwijl de heer Wonder meent, dat het voor ieder, die slooten wil, toch ook geen gros»! bezwaar is, zelf hef water te verzetten, aan* gezien men voor slootwerk toch al laag water, te baat neemt. Van andere zijde vindt het tijdelijk wegmalen warme aanbeveling, wellicht is een beter tijdstip te kiezen en verdient het aanbeve ling het water niet zoo geheel weg te malen, zoo dat -er nog gelegenheid overblijft om b.v. met half beidden vaartuigen weg te kunnen komen. Ten slotte meent Dijkgraaf uit al het gespro kene de conclusie te mogen trekken, dat men vrij algemeen voor uitmalen is, dat als meest ge- wenschte tijd geacht moet worden half Febr. tot Maart en dan'niet zoo krap wogmalen als verleden jaar. De heer Green zegt nog van oordeel te zijn, dat als 't op een stemming ging er in Amerswiel niet velen vou.r zcuden zijn, waarop Dijkgraaf ant woordt, dat Amerswiel dan wel uitgesloten zou kunnen worden, doch dat acht de heer Groen toch ook weer niet gewenseht. De vergadering vereenigt zicji ten slotte met het voorgesteldie door Dijkgraaf. Nog wordt door den heer Gootjes gewezen op een ondiepte i» der tocht, nabij de sluis in den Boterweg; onderzoek en zoo noodig verbetering wordt toegezegd. De heer Poland zegt, vernomen te hebben, dat het voornemen zo ubestaan de loonen der weg werkers te verlagen. Indien dit zoo is, zou spr. dit .ten zeerste betreuren. Geantwoord wordt hierop, dat deze zaak wel in bet Dagel. Bestuur is be sproken, doch dat er geen besluit is genomen- Wel heeft men het noodig geacht, iemand, die te wei nig presteerde, ernstig te waarschuwen en bij herhaling ontslag in 't vooruitzicht-gesteld. Spr. .is ook voor behoorlijk loon, maar dan oók be- hoorlijk werk. Door den heer P. Groen wordt gevraagd of dë najaarsvergadering- niet wat vroeger b.v. begin Oct. of wat kater b.v. begin December gehouden kan' worden, dit met. het oog op de drukte mot het bergen der kool. Dijkgraaf zegt, dat de 2de Dinsdag in Nov. sinds jaren daarvoor is vastge steld en oordeelt, dat het .bezwaar toch- niet zoo heel groot is, aangezieu vrijwel kan worden aan genomen, dat de agenda in een middagvergader ring afgehandeld kan. worden. De heer Groen .wijst nog op de mogelijkheid van invallenden vorst en doel' daarom het voorstel-tot het verzet ten van den vergaderingsdatum. De heer Poland steunt dit voorstel, zoodat het in stemming komt, doch met slechts 4 stemmen, van de hoeren Groen, Poland, De Boer en. Gootjes voor, verwor pen wordt. Vervolgens wijst de heer Groen nog op den toe stand der brag bij het viaduct over. den Laan- weg, den toestand van-de bestrating onder hei viaduct, terwijl hij voorts als zijn meening tq kennen geeft, dat de Laanweg bij het drukke ..verkeer aanhoudende zorg vereischt. Dan zou spr .nog graag vernemen of er reeds een beslui; is genomen omtrent het gebruik van bazalt of grint. Spr. prefereert het eerste. Dijkgraaf zegt, dat met de opmerkingen van den heer Groen reke ning zal worden gehouden; omtrent 'het gebruik van bazalt of grint is nog geen besluit genomen. De heer Wonder vraagt of naar aanleiding der notulen, geen verslag dient te Werden uitgebracht 'der conferentie met Ged. Sta.ten, hetgeen Dijk graaf zou willen aanhouden tot, na de rondvraag. De heer J, Oudeman brengt nog eens op het tapijt de pomp en het keerschut op de scheiding van Pannekeet en Middelpolder. Naar aanleiding hiervan deelU.de heer Wonder mee, dat het keer schut onder is uitgeschoten en dat het wellicht beter geplaatst was bij T. Groot, waarop Dijk graaf antwoordt, dat er dan geen uitlaat is, zoo-, dat dit keerschut dan van een schuif moet wor den voorzien. De regeling van in- en uitlaat aan particulieren over te laten acht men uit den booze, waarop de heer Wonder opmerkt, dat dit toch ook geschiedt aan de westzijde van de spoor lijn. Hieruit ontstaat weer een debat- over den waterafvoer op enkele plaatsen. Dijkgraaf geeft in overweging, dat belanghebbenden eerst zelf maar moeten uitmaken, wat de meest gewenschte regeling is, om daarna een voorstel aan'het be stuur te doen. Overigens houdt hij zich aanbevo len voor medeieeliug van hetgeen hier en .laar wordt opgemerkt, opdat ook den pompopener- en -sluiter de gewenschte opdracht gegeven kan worden. Door den heer C. van Langen wordt de vraag gesteld of het niet noodig is een man meer aan te stellen voor het bijwerken der grintwegen. Dijkgraaf zal dit den polderbaas mee doelen. Dan brengt de heer Van Langen een klacht over met betrekking tot het hinderlijke van een dam in het land van M. do Vries hieromtrent wordt- onderzoek' toegezegd. De heer de Boer wijst op den slechte ntoestand vau de kabel. Geen nagel aan onze doodkist, zegt Dijkgraaf, maar toch een voortdurende last post. Spr. wijst er op, dat dit geen poldereigendom is, wel bestaat er recht van overgang, waarvoor door den polder het straatje wordt onderhouden, doch het verdere onderhoud is voor de aanwo- nenden. Door den polder is puin beschikbaar ge steld, doch belanghebbenden moeten het zelf ha len en ter plaatse, waar het noodig is, verwerken. Mede wordt door den heer De Boer er op ge-: wezen, dat van de 4 uitgekeurde dammen aan den Jan Glijnisweg nog maar één is opgeruimd. Dijk- graaf zal laten onderzoeken en zoo noodig maat- regeelen treffen. Hiermee is de rondvraag top einde, waarna door- Dijkgraaf een resumé wordt gegeven der conferen tie bij Ged. Staten. Hieruit blijkt, dat van die zijde volle tegenwerking is te wachten met be trekking tot tolheffing. Wel tyerd er terdege gevoeld het bezwaar van onderhoud onzer wegen, vooral door het drukke doorgaand verkeer, ter wijl mede ten volle werd begrepen, dat die druk des te meer werd 'gevoeld, waar het gebruik der wegen door ie ingelanden zelf sterk afneemt door de gestadige uitbreiding van vaarwater. Spoedige overname door de Prov. achten ook Ged. Staten gewenseht, doch er moet zooveel worden gedaan in die richting. Goed onderhoud werd ten zeerste aanbevolen, aangezien die van groote ninvloed zal wezen bij eventueele over name. Door den heer Wonder wordt dit verslag nog aangevuld, terwijl op diens voorstel een adres zal worden samengesteld, waarin de toestand hier uiteen wordt gezet en aangedrongen wordt op spoedige voorziening. Voorts is spr. van oordeel, dat het aanbrengen van zijstraatjes aan beide zij den van deu weg aanbeveling verdient. Dit zal wel héél wat kosten, doch het onderhoud zou er vrij wat lichter door worden. Nog zou spr. het gewenseht vinden, dat algemeen maximum snel- xheid werd ingevoerd van 30 K.M. per uur, waardoor de wegen veel minder te lijden zouden hebben. Ten slottericht Dijkgraaf nog een vraag tot den heer Groen. Deze zou, naar Dijkgraaf verno men had, aan een metselaar permissie hebben ge geven poldergrint t egebruiken bij het maken van beton. Spr. \rraagt nu den heer Groen hoe dat zit. Deze deelt de toédracht der zaak mee. Permissie i3 door hem niet gegeven; wel heeft, hij meegedeeld, dat een ander zonder vragen wat grint bad gebTuikt, welke hoeveelheid weer is teruggebracht. Dijkgraaf zeglt, dat bedoelde met selaar het grint nog niet heeft terug gebracht en acht het "hoogst ongewenscht, dat zooiets ge beurt, al is dan geen permissie gegeven. Indien wee rzoo iets gevraagd wordt, acht Spr- het gewenseht, dat alleen wordt gezegd, dat men van het poldergrint moet a'fblijven, en meent, dat bij overtreding streng moet worden opgetre den, Hierna sluiting de* vergadering. OUDKARSPEL. Verloren: een bruine damesportemonnaie m. inhoud. Inlichtingen bij don gemeeent veld wachter v. d. Meulen. OITBKARSPEL. Het was gistermiddag en ook gisteravond-vrij* rumoerig ep cle Spoorstraat in do omgeving van de woning van.C. S. De oorzaak, dat men op di? plaats samenschoolde, was het feit, dat de echt genoot© van -genoemde C. S. per auto naar het Prov: Ziekenhuis te""Castricum zou worden over gebracht, hetgeen trouwens gisteravond is ge beurd. De agitatie schijnt te zijn ontstaan wegens den twijfel die werd geopperd omtrent den gees testoestand der eciitgenoote, waardoor een plaat' sing in genoemd ziekenhuis gewettigd zou zijn. Iets positiefs echter kan omtrent hetoptreden der omwonenden niet worden medegedeeld. NOCRL SCHAR WOUDE. Openbare Voordfcaeht oefening Mej. Speels en haar leerlingen. Gisterevond had bovengenoemde voordracht oefening plaats in de concertzaal van „Conoordia" te Noorjseharwoude. Voor Je. vele aanwezigen, ouders en belang stellenden was liet een hoogst aangename, voor de leerlingen misschien een eenigszins zenuwachtige, maar voor de leerares zeker oen inspannende en vermoeiende avond. Het verloop van den avond voor het publiek kan men zeker nietr beter definieeren, maar niet temin mag ook gewezen worden op de groote waardeering tegenover mej. Speets, die op zoo rustige tactvolle, maar ook besliste wijze, de muzikale ontwikkeling van de aan haar leiding toevertrouwde leerlingen langs vaste banen leidt. Dat heeft men gisteravond zoowel bij kleinen als grcotën kunnen ontdekken, en niet minder aangenaam was het daarbij te kunnen oonsta- teeren, dat de verhouding tussohen leerares en leerlingen zich het best laat weergeven door: Mej. Speets en „haar" leerlingen; de leerlingen en „hun" leerares. Het eerste deel van den avond was bestemd voor de kleinere leerlingen; het was een waar geuot deze kinderen viool, piano of harmonium te zien en hooren bespelen, onder 't voor hen ge ruststellende- gevoel dat „zij" naast hen zat om weer op dreef te helpen, wanneer men „er uit" was. Maar het vertrouwen en de zekerheid, dat ze het goed geleerd hadden, deed dit laatste niet noodig zijn. Bij den aanvang van de pauze werd mej. Speets door .haar leerlingen eene verrassing bereid. Door de jongedame Trijni van Loo en den jongeheer F. Langodijk werd haar een boekenkastje, een beeld en een bloeiende plant overhandigd. Bewij zen van hartelijke genegenheid, ondersteund door een warm applaus van de aanwezigen. Na de pauze kwamen de grooteren hun gaven toonen, en ook zij toonden een vaardigheid, ver kregen door ernstige studie en door de eminente leiding van mej. Speets. Een orkestje van leerlingen wisselde dit twee de deel van den avond af. De aandachtige stilte onder de aanwezigen ge durende den geheelen avond was voor een ieder zeker volkomen verklaarbaar- Deze openbare voordrachtoefening getuigde we der voor d? zooveelste maal, wat onder goede lei ding kan worden verkregen, en de leerlingen brachten dezen avond met hun optreden hun leerares de grootste eer. Mej. Speels kan op een uitnemend geslaagden "n liet publiek op een hoogst geno.tvollen „con- oert"-avond, terugzien. Telegrammen voor Amerika. Gewone telegrammen vopr geheel Amerika alsmede ,voor zoover toegelaten, spoed-tele- grammen, uitgestelde telegrammen en perste legrammen tegen verlaagd tarief kunnen wor den verzonden via Amsterdam—New-York-' Radio" tegen prijzen als gelden voor Noord- Atlantische kabels. -- ST. PANCRAS. Dinsdagavond hield de Bond voor Staatspen- sioneering haar jaarlijkschen propaganda-avond in het lokaal van den heer Gerritsen. De opkomst was vrij goed te noemen. Na een kort welkom, door den voorzitter, de heer v. Kampen, waarbij deze een ieder opwekte, om te ijveren voor Pre- mievrij Staatspensioen, werden ©enige ooupletten gezongen door den heer Slikker van Warmen- huizen, waarmede deze direct al succes wist te behalen .Hierna trad op de heer Loevens, decla mator uit Alkmaar, \velke op bezielende wijze een vertolking gaf van „Meilied" van Adema van Scheltema, Tater nog gevolgd door „De daad", eveneens van genoemden dichter. Afwisselend putte de heör Loevens zijn materiaal uit „Ghetto- gijntjes" door A. Reens, welke, beter begrepen, meer insloegen, zeker ook wel door den humoris- tischen inhoud. Bovendien bleek de heer Loe vens het Joodsche genre goed machtig te wezen. Het verdere gedeelte van den avomd werd weer gevuld door den heer Slikker, welke met zijn repetoire een dankbaar applaus oogstte. Boven dien hadden enkele nummers een pittig karakter, wat echter wel in den smaak viel. Hiervan noe men we in liet bijzonder het laatst gezongene; getiteld „Het wijnglas", scherp teekenend de huichelachtige diplomatie, welke toast op den menschoiiteereuden oorlog. Een stormachtig ap- plauó beloonde den heer Slikker vopr deze cou pletten. Vermelden we nog, dat de begeleiding in góede handen was bij Mevr. AckermanKos, welke tevens met de heeren Ackerman en D©ute- kom voor de balmuzièk zorgden. In zijn sluitingswoord gewaagde de voorzitter, terecht van een goed geslaagden avond. Een ge zellig bal tot slot. - St. MAARTEN. Verloren een sleutelbos. Inlichtingen ter Secretarie. - VALKKOOG. De heer Ds. Tinholt zal 17 November a.si den dag herdenken dat hij als jong predikant werd beroepen voor de Kerk Valkkoog en St. Maarten. Wij willen hopen dat het den jube- laris niet aan belangstelling zal ontbreken. De waterstand. De storm, die in den vroegen morgen 'van Dinsdag over het watervlak woei, aldus wordt uit Roermond gemeld, stuwde de Maas nog meer op, zoodat thans de stand zeker wondt als op 1 November jil., Alles wat niet eenigs zins op een terp'is gelegen s;taat al blank. De' wegen in de onmiddellijke nabijheid zijn te tweeden male overstroomd. Na het terugloopen zal het hier modderen worden. De steenfa brieken langs de Maas kunnen haar voorraad met moeite* beschermen, want mocht de Maas hare stijging blijven volhouden dan zal er toch menige duizend strooFmafwaarts ver trekken. De voorraden zijn niet zoo gemak kelijk te bergen. De schadeposten o5k voor. anderen, beginnen groote afmetingen aan te nemen. Vele families, die langzaam den ouden toestand gewoon waren, voelen weinig meer om hun woning, waarin het water zich lief- koozend vochtig als ongenoode gast toegang verschaft, nog langer te b\ijvien betrekken. Het meeste huisraad, landbouwmachines, win tervoorraden verhuizen voor den zooveelsten maal naar hooger gelegen streken of worden bjj naaste familie ondergebracht. D© Roer doet eveneens wild. waardoor mets goeds wordt verwacht. Omgewaaide en ont wortelde boomen, veel houtwerk en vaten ko men afdrijven, hetgeen wel een teeken is. van den verrassend snellen was. De „Tel." heeft een onderhoud gehad met minister v. a. Yegte die dezer dagen naar, het overstroomingsgebied is geweest. Allereerst werden bij Heumen de verhoog de en verzwaarde Maasdijken in het Rijk van Nijmegen in oogenschouw genomen en. ver volgens bij Neder-Asselt waar de dijk met het bekende rampzalige gevolg bezweek de dichting van de groote doorbraak. Het gezelschap begaf zich daarop naar het pontveer bij Batenburg en stak ov^r naar Megen waarvan aan de Brabantsche zijde de Maasdijken werden geïnspecteerd tot Gassel: De Beersche Overlaat is daar bekeken, doch terwijl deze "de vorige week eenigen tijd in' werking was, was zulks tijdens het ministerieel bezoek niet meer het geval. De minister be zichtigde verder eenige gedichte, grootendeels' j oude dijkbreuken bij Cuyk. Tot zoover wat het bezoek aan Noord-Bra-' bant betreft, bant betreft. In de provincie Gelderland, zoo zeide de minister zijn de werken tot verbetering en voorziening van de dijken of hersteld, of in goeden staat van voorbereiding. De dijken zijn of worden .goed verzwaard hoewel,, als er onverhoopt met stormweer we derom zeef hooge waterstanden mochten ko men, hier en "daar nog kleine ^voorzieningen noodig zouden kunnen blijken. In Noord-Brabant is zooveel mogelijk al-< les hersteld wat „kapot" was en daar bereidt) men verhooging van de Maasdijken ernstig voor. Die gewezen keizer. Uit Londen wordt geseind: Volgens bericht uit Doorh, heerscht in de omgeving van den ex-keizer een opvallende bedrijvigheid. Een Jivintig. vooraanstaande personen uit juridische kringen, vertoeven ta der oponthoud in werking. Dezelfde bewe- Doorn. 'De telefoon en telegraaf is bijna zon ging valt te Homburg in Duitschland waar de gewezen keizer zich eventueel heen zou be geven, te bespeuren. De „British United Press" verneemt, dat de openbare meening in Duitschland en jn het buitenland voor terugkeer van den keizer is. De reis naar Duitschland en het passeeren over de grens zou 'snachts plaats vinden. (Het bericht mag wel met de noodige ren serve worden aanvaard). Prinses Juliana. Het Vlaamsch-Nationalistische blad „De Schel de" beweert dat in Brusselsche kringen druk gesproken wordt over een aanstaande verloving van Prins Karei van België, den tweeden "Belgi schen koningszoon, met Prinses Juliana van Ne derland. Het blad brengt deze mogelijke verloving in verband met het Belgisch-Nederlandsch Verdrag en het blad ziet hierin een wijziging van de Belgische politiek, waarbij deze zich meer en meer afkeert van Frankrijk en naar het Noorden toenadering zoekt. Als bewijs hiervoor noemt het blad ook de zelfstandige stabiliseering, buiten Frankrijk om, van het Belgische geld en het loslaten van den franc en de invoering van een .eigen zelfstandig ruilmiddel,, de Belga. België naar hel Zuiden gericht "heeft zijn volk steeds desillusies gebracht, zoo eindigt het blad. en het vraagt dan, of we aan den vooravond staan van een nieuwe Belgische politiek in Noordelijke richting. Het blad zelf schijnt nogal veel geloof te hech ten .aan deze geruchten want heeft het bot nu toe weinig willen" weten van het Belgisch-Ne derlandsen Verdrag, plotseling is het blad er veel voor gaan voelen en zegt, dat de verwerping va ndit Verdrag door alle verantwoordelijke hoof den wordt gevreesd en dat een van de grootste Europeesehe staatslieden, minister Van Karne- beek, er zijn lot aan verbonden heeft. Het blad spreekt nu reeds van een belang, dat niet genoeg kan worden onderstreept voor de Vluamsche nationale toekomst. Voorloopig zien we in deze sensationeele me- dedeelingen nog niet veel waarheid, merkt de kath. „Res.bode' op. Be onbewaakte overwogen. Het R.K. "Werkliedenverbond heeft een adres gezonden aan de Tweede Kamer, waarin adres sant als zijn indruk weergeeft, dat met het op heffen yan bewaking bij de overwegen te ver is gegaan en dat niet voldoende rekening wordt gehouden met de toename van het verkeer over bepaalde overwegen, doch te krampachtig vast gehouden aaneenmaal bereikt© financiëele re sultaten of aan bestaande toestanden, zeer ten nadoele van de veiligheid Van het publiek. Ver-

Nieuwe Langedijker Courant | 1926 | | pagina 2