zocht wordt daarom er naar to streven, dat op den kundige gehoorde- getuige,' 'den zenuwarts Dr ingeslagen weg eemge passen terug zullen wor- Groenveld, die het bij de vrouw beschouwde als den gedaan, dat alsnog op de drukkere overwe- een dwang om dergelijke delicten te plegen nam ging dc bewaking zal worden hersteld en niet de officier verminderde toerekeningsvatbaarheid krampachtig zal worden Vastgehouden aan de aan en vorderde tegen ,de verdachte 1 jaar voor- omstandigMid, dat een overweg ook iff. een waardelijk met een proeftijd van 3 jaar. locaal;spoorweg - nooit bewaakt is geweest. Voorts acht het ter boud het zeer wenschelijke den Minister, van Waterstaat uit. te noodigen, aan het Rijkstoezieht op de "spoorwegen op te dragen aan het verkeer over onbewaakte over wegen zijn bizondere aaudacht te schenken eo daaromtrent jaarlijks te rapporteeren. Auto-ongevallen. De. autobus Gorincheijj—Zaltbommel is tus schen Haaften en. Tuil met 11 passagiers van den hoogeri Waaldijk getuimeld. Vijf passagiers, on der wie de burgemeester van Herwijnen, zijn licht: gewond. Op den dijk tusschen Rausdorp en Zunder- dorp bij Amsterdam heeft een ernstig ongeluk met een gemeentelijke auto plaats gehad. Een vuilnisauto van de stadsreiniging gleed van den dijk en sloeg over den kop. Het voertuig kwam in de sloot, die langs den dijk loopt, terecht. De chauffeur kon nog van het voertuig springen, doch een 19-jarige jongen kwam onder de auto terecht. Toen hij er onder uit gehaald was, bleek hij te zijn overleden. - Op den Veldenschen weg te Venlo heeft oen botsing plaats gehad tusschen een tram van den 'Maasbuurtspoorweg en een vrachtauto, be stuurd door den chauffeur J. J. uit Blerick. De auto had kolen geladen in een magazijn dat on geveer 5 meter van de tramljyi verwijderd was cn wilde deze oversteken, toen juist de tram met matige snelheid aankwam. De auto werd gegre pen en ongev. 15 M. meegesleurd. Zij werd groo- tendeels vernield; de assen braken en de earosse- rie werd ernstig beschadigd. Persoonlijke onge lukken zijn niet gebeurd. Tijdens het werk ter verbreeding van de Vinkebrug te Halfweg, kan slechts een auto tegelijk de brug overrijden. Teneinde de auto bestuurders te waarschuwen staan aan béide kan ten van de brug twee posten, die belast zijn met het doorloodsen van de auto's. Uit de richting Amsterdam kwam een vracht auto, die op het sein van een der waarschuwings- posten over de brug kon rijden. Van den anderen kant kwam een luxeauto aan, waarvan 'de be stuurder vermoedelijk niet had opgemerkt, dat de weg versperd was. De bestuurder reed 'in groote vaart de brug over en kwam terecht tegen het schilderhuisje, waarin een der wachters had' postgevat. Het huisje werd met den man opge nomen en een eind verder over den weg geslin gerd. De luxe auto botste in haar vaart ook nog tegen de van de andere richting komende vracht auto op. De beide auto's werden zwaar beschadigd doch de twee inzittenden kwamen er met lichte kwetsuren af. De wachter werd echter zeer ern stig gewond en in zeer zorgwekkenden toestand naar een der ziekenhuizen te Haarlem overge bracht. Onbewaakte overwegen. De 67-jarige rijkstaxateur J; Janknecht, wo- xnende te K wintslieul, bij Delft, is op den onbe- waakten overweg nabij Het Haantje, terwijl hij! met zijn tentwagen, bespannen met een hit, bijna dien weg was gepasseerd, gegrepen door sneltrein nr. 30, komende van Rotterdam en op slag ge dood, Zijn zoon, die naast hem in den wagen zat, werd er uit geslingerd en aan het hoofd gewond. In de verbandkamer der Ned..Gist- en Spiritus fabriek werd hij verbonden; tengevolge van de schrik heeft hij zijn geheugen verloren. Het paard heeft geen letsel bekomen. De wagen werd totaal versplinterd. Inbraak. Te Aerdenhout is ingebroken in de tijdelijk on bewoond evilla aan den Schulpweg 14. Een groot aantal voorwerpen, vertegenwoordigende een groo te waarde, werd ontvreemd. Een man stond te zes uur in den morgen daarop te O verveen op de tram naar Haarlem te wach- Het bleek een Duitscher te zijn, eeffige agenten vroegen hem naar zijn papieren, doch die kon hij niet toouen. Een groot edoos, waarin de gestolen voorwerpen verpakt bleken te zijn, had dj bij zich. De man het was de Inbreker werd gearresteerd en in het politiebureau té Overveen iiigesloten. Hij zal aan de justitie te Haarlem worden overgeleverd. Examen Stenografie. De dames J. J. Munniks—De Jong, Apel doorn; M. Verkerk, Vlaardingen en 3e hee- ren T. A. J. Breedijk, Apeldoorn; P. Hooger- werf, Vlaardingen; G. Langbroek, Vlaardingen en J. Veenbergen, Tongeren slaagden voor Diploma A, stenografie „Stolze-Wery", ter- tvijl het Certificaat voor Machineschrijven vol gens Wery's tienvingersysteem (blindschrijven). werd verstrekt aan de dames W. F. Schenkel, Veendam, E. A. Wagemaker, Haarlem en aan de beeren H. F. Bultman, Heemstede; H. Cohen, Wildervank en Th. van Velsen, Haar lem. Rechtzaken ARRONDISSEMENTSRECHTBANK. (Meervoudige Kamer). Een provocatie tot misdrijf. Het bekende huurkoop systeem, het is. ons een raadsel .lat onze anders zoo. scherpe wetten, dit nog toelaten, is dikwerf een u'itnoodiging tot het plegen van een vermogensdelict Diit bleek j alweer uit de zaak, die heden door d© ffieervoudige Kamer werd behandeld tegen den niet versche nen Jan II. te Midwoud, die een rijwiel op afbe taling had gekocht van den rijwielhandelaar de Vos, Indien f88 was betaald, zou dit rijwiel het eigendom van verdachte zijn. Maar toen hij f30 had betaald was zijn zin er zeker af en verkocht hij de-fiets aan zekeren Menidsma. Tegen verdachte, die reeds voorwaardelijk werd gestraft, vorderde het O. M. 4 maanden ge vangenisstraf. Een gevaarlijke kwajongenssfrack. De roekelooze wijze, waarop vele onbevoegde personen met vuurwapenen omgaan, had te Heer- hugowaard op 22 Aug. bijna een slachtoffer ge- eiseht. Aldaar toch was de 18-jarige Simon Joa chim O op het erf yan zijn moeder aan het schie ten op vogels, toen zekere Joh. Sumkels op zijn fiets voorbij peddelde. Simon riep als 'n zoctge naamde aardigheid Swinkels toe of hij eens op zijn banden mocht schieten. De wielrijder an' woordile vntkennend en.reed door, maar op 'n af stand van pl,m. 330 meter riep de schutter weer: Moet ik nou eres op je schieten? Swinkels, den kend reeds lang buiten schot te zijn, riep schert send: Ja, denken! hij raakt me toch niet meer. Maar hij had de 'draagkracht van het geweer en de bekwaamheid van den baldadigen schutter lee- lijk onderschat, want hij kroeg een schotwond in den arm en moest zich onverwijld door Dr. Spie ring* laten behandelen. Deze lugubere grap kwam hem op 8 gulden kosten aan den dokter en het missen van f 15 loon te staan. De roekelooze knaap, heden terecht staande, be weerde wel de draagkracht van de buks niet te hebben gekend en noemde z"ijn handeling maar voor de flauwe kul, maar daarmede kon hij zich niet schoonwasschen. Tegen hem werd gevorderd f30 boete of 30 dagen en toewijzing der civiele vordering ad f 23. Een mysterieuze kippendiefstal. Do kippenmelker Jan Pieter R. te Texel, zat niet onverdeeld tot zijn genoegen op het beklaag denbankje, aangezien hem was ten laste gelegd diefstal van kippen, gepleegd dn den nacht Van lo op 16 September ten nadeele van zijn eiland- genoot P. Blom bij wien hij zou hebben ontvreemd' 6 witte leghorns en 1 Rhode Island. Eu dezen smaad moest de goede man ondergaan terwijl hij beweerde geheel onschuldig te zijff. -Nu moet gezegd worden, dat het bewijs niet oversterk was, aangezien alleen de Rhode Island pertinent als Blom's eigendom werd herkend. In die dagen werden veel kippen gemist en ieder benadeeld? kwam een kijkje nemen bij verdachte in de hoop daar zijn eigendom aan te zullen tref fen. Hoewel zoo gezegd, het Jbewijs zwak was. gevoelde d? officier zich krachtig genoegt 4 maan den-gevangenisstraf te vorderen. Zijn Ed Achtb. vond echter geert bijval van den verdediger, mr; Kusters, die 'den ambtenaar in een uitvoerig en geestig pleidooi, bestreed. Pleiter had aanvankelijk gehoord, dat er wel 500 kippen waren gestolen, maar per saldo draai de het op 1 zegge een heele kip uit. Verdediger geloofde dan ook niet dat de officier in deze zaak victorie zal kraaien. Het verhaal van den ver dachte, dal bedoelde één© kip door een ander kon zijn ontvreemd en bij den verdachte is neergezet, komt pleiter niet onwaarschijnlijk voor. Opmer kelijk is het voorts, dat toen verdachte zich in voorarrest bevond, weer een koppel kippen is gestolen. Overigens acht pleiter het heel kras om voor 1 kip 4 maanden gev. te eischen. Plei ter échter concludeert vrijspraak en in het ongun stigste geval een lichte geldboete. Nadat de officier heeft gerepliceerd, dat hij een 'dergelijken diefstal gelijk stelt met diefstal van vee uit de weide, wordt de behandeling ge sloten en de uitspraak bepaald op a.s. Dinsdag. Hierna pauze. 'ILiep 'm legen. De chauffeur, Albert "Wil lep B. uit Leeuwar den, bevond zich op 19 Juni op de kermis te Enkhuizen, teneinde liefhebbers van een auto tochtje gelegenheid te geven tot een goedkoop ritje, voor welk doel hij zijn oud eford touring beschikbaar had gesteld. Deze goedkoop© ritjes werden echter voor den ondernemer een heel dure geschiedenis, aangezien hij op de "Westerstraat een 11-jarig meisje dat vanaf den Melkweg kwam fietsen, onderste boven reed met gevolg dat het meisje er goed afkwam, maar het rijwiel ernstig werd beschadigd. Door het kantongerecht te Hoorn, werd de rampspoedige ondernemer van goedkoope ritjes veroordeeld tot f25 boete en intrekking van zijn rijbewijs voor den tijd van een half jaar. De veroordeelde meende echter dat zijn schuidaandeel niet in verhouding was met deze zware straf, vooral wat betreft de ontzee- ging van zijn rijbevoegdheid en kwam in hoo- gep beroep. Hij word verdedigd cloor Mr. Koop- mans. Nadat een achttal getuigen zeer minitieus wa ren gehoord, kwam de officier aan het woord:, hield een philippica over het woeste rijden en vorderde bevestiging van het vonnis, voor zoo- ve* l-etreft de opgelegde boete. Mocht echter de rechtbank beslissen dat de bijkomende straf, de NIEUWE ZAKEN. Een kleptamanische huismoeder. De met K. H. B. gehuwde Johanna T. te Hel- j*«r. stond heden terecht voor de voltallige recht- .jHH RL»*, tank ter zake verschillende diefstallen door haar intrekking van het rijbewijs niet zou worden Helder in de maanden Juni en Juli gepleegd. I gehandhaafd, dan zou het- O.M. zich zijnerzijdseh Hoewel haar echtgenoot- f 38 per week verdiend daartegen niet verzetten. de vrouw dus absoluut niet tot dergelijke on- J Het betoog van den verdediger was ook voor lijkheden gedwongen was, speelde zij met groot j namelijk gericht op de ontzegging van de be lees de rol van insluipster, wist verschillende j voegdheid tot rijden. Ontkend werd dat te snel Pö'ceelen binnen t-Q dringen en eigende zich daar- j zou_zijn gereden. Correspondentie De dag van Van Karnobeek. Het in ons vorig nummer voorkomende ar tikel: „De dag van Van Karnebéek" werd door ons overgenomen uit het „Ghr. Nieuws blad". Verzuimd was het hoofdje „Persnieuws"' boven dit stuk te plaatsen REDACTIE RuiienSand Mussolini is er trotsch op Italië tot een „woud van bajonetten" gemaakt te hebben. Met die bajonetten moet'iets gedaan worden natuurlijk en nu schijnt het, dat de Italiaan- sche expansie begeerten zich naar drie zij den richten: naar het Oosten '(de kust van' de Adriatische zee met oa. Albanië), het Noordöi (Italiaansch'Zwitserland) en naar het Noord-Westen, waar de Italiaansche grens met de Fransche samenvalt. Natuurlijk zoekt Italië bondgenooten, al thans welwillende stemming, tegen den 'tijd, waarop het zal pogen slag te leveren en het schijnt niet te schromen voor dat doel agents provocateurs te bezigen, die depr het aanstoken van incidenteri de internationale Betrekkingen vergiftigen moeten. 't Is een verdienste der Fransche politie het spel ontmaskerd te hebben. Als men weet met een valschen speler aan tafel te zitten; kan men tenminste op zijn hoede zijn. In tegenwoordigheid van een honderdtal personen, nieuwsgierigen grootendeels cn ver der handelaars in rariteiten, heeft Woensdag middag in de zaal van 'het gerechtsgebouw te Versailles de verkoop plaats gehad van de voorwerpen, die bij den beruchten vrouwen moordenaar Landru in beslag genomen waren. Op de verkooping waren o.m. een gouden halsketting, twee gouden horloges, twee paar, oorbellen enz. aanwezig. Het geheel wercl I op een 500 frs. getaxeerd. Een typhoon op de Philip pijnen. Een vreeselijke typhoon heeft Zaterdag de provincie Batangas (eiland Luzon) geteisterd. 1 Er zijn tweehonderd personen verdronken en i er worden er nog veel meer vermist. e Noord weer. Sedert 48 uur word? het gebied van Reims onafgebroken door zware regens geteisterd. De Marne, de Aisne en de Maas met al haar zij rivieren zijn gaan wassen. De Maas is reeds buiten haar oevers getreden. Die kleine gast der Koningin. Koningin Maria van Roemenië heeft Woens- 1 dag te Spokana in den West-Amerikaanschen staat Washington een schitterende ontvangst' gehad. Aan het diner, dat te harer eere werdj j gegeven, was ook, op haar nadrukkelijk verj zoek, een tien-jarig jongetje uit Sand-Point j in Idaho aanwezig. Het ventje, Lester Brown^ was, toen de trein der Koningin aan het sta-, tion Saint Point stopte, even op 'het achter- balcon van den uitzichtwagen geklommen, met het voornemen er tijdig weer af te jprin- gen. Lester wachtte evenwel iets te lang, era j toen de trein zich plotseling met vrij groote: gelgenheid van het huwelijk van prins Leo-, pold maakte koning Albert 't ochtends vroegf in civiel, een wandeling door de stal. Na een uur keerde hij terug en wilde *t pa leis binnen gaan. De schildwachten herkenden hem echter niet en hielden hem tegen, zeggende: Niemand mag hier binnen", j ,.Maar ik ben de koning der Belgen", antwoordde de vorst in het Fransch, een taal j die de soldaten niet begrepen. Vervolgens ii> het Engelsch en daarna in het Duitsch j ,,I am the King of Belgium." „Ich bin der König van Belgiën". De schildwachten wilden echter van niets hooren. Er mocht niemand binnen. Toen poogde de koning met een paar, Zweedsche klanken hun aan 't verstand te brengen, dat hij de Koning der Belgen was.( ..Kung Belg". Kung Belg", riep hij hen toe, doch de soldaten begrepen er nog min der van. f ,,'t Is een krankzinnige", zeide tenslot te een der schildwachten. „Waarschuw de po litie, ik zal hem bewaken". t De andere schildwacht begaf zich naar den wachtcommandant, die 'dadelijk ter plaatse kwam. Verbaasd, onthutst, stotterde de officier: ..Maar.... 't is.... 't is de koning der Belgen. Presenteert.... 't geweer. En koning Albert trad glimlachend in het paleis en vertelde er zijn wedervaren en ont ving van koning Gustaaf het volgende ant woord „Dat is het gevaar van hoeden met breede randen; het scheelde weinig öf wij had den noch den hoed noch den koning terug gezien". Verstopping of moeilijke en onregelmatige stoelgang regelt men vlug zonder kramp of pijn met Sflij-hafdt's Lsxeertablettfn Bij Apothekers en Drogisten. Doos 60 cent. Marktberichten - LANGEDIJKER GROENTEMARKT. Woensdag IQ November. 7800 stuks bloemkool, Lecerf 9.40—15.60, reuzen 13.60—19.30, 2e soort 6.60—40 80, 70000 kg. roode kool 2.60—4.20, kale O.tO—2.20^ 57000 kg. gele kool 1.20—2.90, 26000 kg. witte kool 1.40—1.80, 34C0J kg. deensche wttte 2.10—3.20, 8200 kg. uien 3.30—4.—, drie lingen ,2.20—2.40, 2C0J kg. peen 3.30—3.50, 1035 kg. bleien 1.—3— Donderdag 11 November. 3200 stuks bloemkool, Lecerf 6.30, reuzen 17.4020.40, 2e soort 6.£0—9.20, 61000 kg: roode kool 2.—3.80,"*kale 0.80—1.60, 48000 kg. gele kool 1.10—2.80, 10.503 kg. witte kool 0.90—1.80, 16030 kg. Deensche witte 2.403J50 11300 kg. uien '3.40—4.—, drielingen 2 30, 1550 kg. bieten 3.60, 320 stuks groene kool 3.10 per 100 st. - NOORDERMARKTBOND. Woensdag 10 November. 7200 -kg. -uien 3.90, drielingen 2.30—250. beginsnelheid m bewegmg zette, was hij ge- nep 2.70) grove ui.en 4.i0-4.20, 43030 kg noodzaakt mee te rijden. Het kereltje aan het roode kool 1.50—4.10 huilen. „Wat zal moeder er wel van zeggen!?"' Ut de meest uiteenloopende voorwerpen, zooals ?r:unophoonplaten, 'n collier, 'n boodscha/ppen- ksch enz. wederrechtelijk toe. Ook ontzag de ijtoiiw zich niet een spaarpot te ledigen en zich etl inhoud toe te eigenen. De kipeièren kocht ze van een juffrouw voor /2 cent per stuk en deze gaf haar edelmoedig het oilier en de boodschappentasch op de eieren ca- u^au, aldus beweerde de verdachte. Op grond van de verklaring van den als des Het laatste gerecht was ovcrvleedlig, maar niet smakelijk. I Hei nog resieerende deel van den zittingsdag kon worden besteed aan een zaak met gesloten deuren contra Cath. Joh. L., huisvrouw van Jan j J. te H'Xffn, aan wie was te laste gelegd het be- vorderen van ontucht met minderjarigen', straf- baar gesteld bij art. 250 séeundo wetb. v. strafr. Eeu serie van 15 getuigen werden gehoord, ter wijl mr. de Groot optrad als verdediger. De treinconducteur maakte al aanstalten, den jongen als blinde passagier in' het caty ducteurshokje op te sluiten, toen koningin Ma rie tusschenbeide kwam. „Laat maar", gaf ze te kennen. En nam het baasje bij zich in de coupé. Daarop dicteerde ze haar secretaris een telegram aan moeder Brows, dat ze niet bezorgd behoefde te zijn, dat zij, de koningin, Lestertje als haar gast beschouwde en hem, onverlet zou terug bezorgen. De jongen vond het best bij „die mevrouw", deed later een spelletje met prinses Ileana en prins Nico- laas, was te Spokane tafelgenoot der Roe-, meensche koningin en werd haderhand door den secretaris op den trèin naar Saint Point gezet, nadat den conducteur speciale con structies waren gegeven. Een rooversovierval. Eenige dagen geleden, zoo meldt het „Prager Tageblatt", zijn twee afgelegen bote steden va nhet dorp Weichsein bij het vate len van den avond door rooers oerallen. Ter-* wijl een deel der roovers di egemaskerd waren,, üe boeren en knechts met revolvers in bedwang hielden, roofden en vernielden de overigen! alles wat in hun handen kwam. Zij gingenl dè stallen binnen, slachtten de gemeste varkenjst en vernielden wat zij niet mee konden nemen Uit de huizen stalen zij het beddegoed, dat: de vrouwen, die/de roovers vergezelden, iri ontvangst namen en op een klaarstaanden auto, laadden. Zij hadden juist alles opgeladen, toen er een patrouille aankwam van het garnizoen te Kruman, dat intusschen gewaarschuwd was. Er ontstond nu een moorddadig vuurgevecht* waarbij de roovers in goede orde in de aan-| grenzende bosschen terugtrokken en in dei duisternis ontkwamen. Men vermoedt dat het zigeuners zijn, die zoo, brutaal optreden. Te Holzschlag, aan de Oos- tenrijksche grens, is de politie er in geslaagd een Zigeuner aan te houden, die toegaf lid' van een reeds lang vervolgde bende te zijn en mededeelde, dat dezen den' volgenden dagj een eenzame hoeve in de buurt van het'- dorp aan zou vallen. De hoeve werd door rijks veldwachters en soldaten bezet, maar de ben-: ddc kwam niet opagen. Zij deed denzelfden nacht een inval in een naburig dorp, dat ge heel geplunderd werd. Men slaagde er niet in de bende te pakken te krijgen. De bevolknig is zeer verbitterd en heeft? besloten als de politie en het leger haar niet kunnen helpen, zich zelf te helpen. Het isl daarom thans ook voor niet-roovers gevaarlijk zich na het invallen van de duisternis bui-! tenshuis te begeven. Een koitklijk avontuur. „Het Laatste Nieuws" vertelt de volgende/ 'anecdote over koning Albert. Gedurende zijn verblijf tie 'Stockholm; bij, 13400 kg. gele kool 1.702.70, 333C0 kg. witte kool 1.60H1.90. 71500 kg. deensche witte 2.30—3.30, 6000 st. bloemkool 13.40—16.90, 2e soort 2.10—6.10 p. 100 stuks. Donderdag 11, November. 5400 kg. uien 3.90—4.—, drielingen 2.50, nep 12.40, grove uien 4.20—4.50, 3203 peen 2.90 3.50, 61800 kg. roode kool 1.70—4—, 19600 kg. gele kool 1.30—3.— 402C0 kg. witte ko^l 1.70—2.—, 45800 kg. deensche witte 2.40— 6.40, 2500 stuks bloemkool 13.10—17.80, 2e soort 2 30—<3.40 per 1C0 stvAs. WARMEN HUIZEN, 9 November 1926. Roode kool 2.-4.kale roode 080—2.10, gele kool 2.40, Deensche witte 2.30—3.10, wit te kool 1.20—1.45, per wagon 133—, bloem kool le soort 17.70—19.20, 2e soort 5.90—6 30, drielingen 3.90, grove uien 5—, aanvoer 21.700 kg. roode kool, 500 kg. gele kool, 26.900 kg. witte kool, 12.900 Deensche witte, 1500 kg.' uien, 560 st. bloemkool. WARMENHUIZEN, 10 November 1926. Roode kool 2 104.10, kale roode 0 30—il.60, gele kool 240—3.40. witte kool 1.50—1.85. Deensche witte 2.40—3 20, idem 2e soort 1.50; —1.70, nep 2 40, drielingen 3 peen 3.60, aanvoer 36.300 kg. roode kool, 25C0 kg. gelej 11200 kg. witte kool, 10.603 kg. deenscho witte, 200 kg. uien, 12C0 kg. peen. ALKMAAR, 10 November 1926. Appelen .7—23—, peren 6.—21.—Spruiten; 15.-124.—, roode kool 1.20—3.40, gele kool, 1.20—3.70, uien 4.70—5.80, Druiven 38.-72.—' Bieten 1.402 40, Witlof I 24.—30.—idem 11; 15.—20.—alles per 100 kg., bloemkool 6— 28.— andijvie 0 20—1.8Ö, alles per 103 stuks. Wortelen 3.50—7.10 per 1C0 bos. PUR MEREND; 9 Nov. 12 stapels Fabrieks- kaas m. rijksmerk 53, 20 stapels boerenkaas m. rijksmerk 50.1 stapel Goudische kaas 42.50, alles per 50 Kg. 621 Kg. boter 2.15—2.30, 390 vette koei^Q 0.700.90, 158 melk- en geldie koeien 120—325. 10 stieren, 28 paarden 100—200. 30 vette, kalv. 1.351.50, 205 nucht. kalv. slachr 10.—37.—, fokkalv. 1023.16 vette var kens, zouterij 0.64—0.68, slacht 0.68—0.73, 54 mag. vark. 26.42.335 biggen 12.-20 1466 vette schapen 24.35.overhouders 14 24, kipeieren 12.14.eendeneieren f7 25 manden appelen 4.8.150 manden peren f2.4.— Ganzen 45.25, 10 zwanen f10. —11.—. Fierveiling: kipeieren A aanv. 1993 st. 13.8014.90, idem B 152 st. 8.70, eendeieren A. aanv. 1331 st. 7.40. BOVENKARSPEL, Station. 8 Nov. Uien: groote gele 1.75—1.95, drielingen 1.25 —1.35, nep 1.25 p. baal. aanv. 300 baal. Bloem kool le soort 26.60—34.10, 2e srt. 11.90—23.10, 3e srt, 3.50—8.80, aanv. 12830 st. roode kool 1.30 3.30, aanv. 16200 Kg., gele kool 1 80 2.60, aanv: 10050 Kg. witte kool 2.2 40, aan voer 1625 Kg. bieten groote 9.12.30, kleine 7.60—8.20, aanvoer' 33800 stuks.

Nieuwe Langedijker Courant | 1926 | | pagina 3