M EL® Herscheideuheid Een knap stuk werk is het bovenstaand portret: van een bekend Zweedsch postzegelverzamelaar. Het geheele poriret is namelijk door een Zweed- sche jongedame vervaardigd van kleine stukjes postzegel. Inderdaad een schitterende prestatie. Het werk 1 rikt op alle groote postzegeltentoon stellingen, waar het te zien is, de onverdeeld)? aandacht der bezoekers en terecht! „Neen, mijnheer," zeide hij. „Nu, dan noemen wij hem John, zullen we?" zeide ik. „Zooals u wilt, mijnheer," zeide de man, ter wijl hij erg bleek om den neus werd. „Wat kost dat ding?" „Drie en zestig gulden, mijnheer." Juist op dat oogenblik verscheen Delia, die zich met groote moeite had losgescheurd van Eleonora, Gladys, Naomi en consorten. „Delia," zeide. ik, „kijk eens naar dezen pullo ver. Die heet „John". Ik geloof, dat het een klap in het aangezicht van het Toeval zou zijn, als ik dien niet kocht, denk je ook niet?" En ik kocht hem, voor zij van haar verbazing bekomen was. Nog steeds spreekt Delia geen woord tegen mij. Maar John is lekker warm en zit me goed en staat mè goed ook en het is de mooiste pullover, die men zich denkeu kan. Men leest den l aatsten tijd in iedere krant, in elu tijdschrift over de toename van de misdaad in de beruchte stad Chicago, waar, volgens de berichten, het kwade element met den dag toe neemt. Doch niet iedereen en alles is in dezé stad: de „misdaad" toegedaan! Integendeel, een zeer groot gedeelte der bewoners schijnt uit zeer Ver standige zakenlieden te bestaan met een broeden blik op het economisch leven en een onderne mingsgeest, die, volgens liet oude gezegde, .ber gen verzetten kan". In de hoofdstraat te Chicago, de Statestreet, die het hart van de binnenstad is en het middel punt van den kleinhandel, wordt op het oogen blik een driedaagsch feest gevierd naar aanlei ding van het in werking stellen van het nieuwe verlichtingssysteem, dat meer dan 300.000 gul- de ngekost heeft. Statestreet is nu de best en schitterendst verlichte straat van de wereld, de beroemde 5th A venue in New York niet .uitge sloten. „Zorgt voor licht," zeide Dan te „en het volk zal zijn eigen weg vinden." En de kooplieden en winkeliers in de Chicago zijn verstandige men schen, als zij het beste licht geven aan die straat, waar het meeste zaken gedaan worden. En het is belangrijk voor een groote stad, om zijn klein handels- en winkeldistrict geconcentreerd te hou den. Ge-concentreerde winkelbuurten maken het mogelijk geconcentreerde reclame te maken en beteekent dus economisch voordeel voor den koop man. Het beteekent bovendien gemak voor de winkelende dame. Zij leest de advertenties van de verschillende winkels thuis, in de krant, gaat dan naar de stad en vindt de verschillende zaken, waar zij zijn moet, vlak bij elkaar. Zij koopt dus eerder, gemakkelijker en voordeeliger, want zij behoeft niet heen en weer te loopen of te tram men. De volgende stap moet nu zijn, de trans portmogelijkheden uit te breiden en te verge makkelijken,, zoodat State street gemakkelijk to bereiken zal zijn. Transportfaciliteiten zijn voor een stad, wat de bloedsomloop is voor het men- schelijk lichaam. Een zelfmoorden r,en les. Wie herinnert zich niet van vroeger de schit terende figuur van den held in den een of ande ren draak, dien held, die, door een schoone, doch trouwelooze vrouw bedrogen, in zijn 'diepste en innigste innerlijk dermate werd gekwetst, dat hij (achter de coulissen natuurlijk!) de hand; sloeg aan zijn meterlangen degen en dezen dwars door zijn arme bedrogen hart plofte? Wie zal de snikken vergeten, die dan uit de diverse geprang de gemoederen opstegen en slechts ten halve gesmoord konden worden achter zakdoeken als servetten, speciaal voor dat doel medegebracht Hierboven is afgebeeld de heer Cuminings, of liever de „Jongeheer Cummings", want hij is pas 16 jaar oud. T it jongmensch is buitengewoon handig met de lasso, het koord, waarmede de z.g. cow-boys in Amerika de losloopende runde ren en paarden opvangen. Verschillende prijzen heeft hij reeds bij wedstrijden in het lassower- pen gewonnen. Zelfmoord om een ongelukkige liefde! Dergelijke gevallen komen nog wel eens voor, hoewel tegen woordig de mensehen wel iets verstandiger schij nen te wórden. Maar nu is er een meneer in Japan, met name in Tokio, die wel een zeer eigenaardige manier heeft uitgevonden om zich te onttrekken aan de bittere smart, die een trou welooze schoone hem berokkende. De heer Giichi Kitazawa at zich dood! Hij inviteerde zijn hardvochtige beminde voor een laatste dinertje tête a tête en begon zich kalmpjes dermate met rijst, kerry, eieren en andere heerlijkheden vobte stoppen, tot hij er dood bij neerviel. Natuurlijk werd het slikken vergemakkelijkt door middel van een flinke dosis sterke whisky en de Japan- sche drank „sake", die nog veel sterker is. Voor waar een zeer eigenaardige methode om zijn hartepijn te demonstreeren! Maar dit is zeker, dat wij uit deze onwijze en onroenschelijke daad van den heer Kitazawa toch nog iets kunnen leeren. Hoeveel onzer prestee- ren,, zij het dan niet in zoo'n korten tijd, precies hetzelfde. Te veel eten en drinken doodt verre weg de meerderheid der menschen. En ik ge loof, dat wij gerust kunnen zeggen: „De helft van wat wij eten is voldoende, om ons in het leven t? houden; de andere helft houdt de dok ters in het leven!" Het is een rare wereld! C. ERBERUS. Leest sok ite Ireffenthe geente berichten. Als ge slechts het treurige, leelijke en slechta in de menschen ziet, bewijst dat, dat ge niet weet hoe ge moet kijken. De kranten staan vol tref fende berichten, die spreken van eerlijkheid, goed heid en hartelijkheid, als ge uw oogen maar wilt oefenen om ze te vinden. Temidden van het rau we ge krijt over misdaden van de gedegenereerde minderheid, kunnen er\ altijd zachte tonen ge vonden worden, die spreken van de groote massa gewone,, aliedaagsehe, huiselijke, eerlijke men schen, die tizamen het te waardeeren gedeelte der menschheid vormen. Hier zijn een paar voor beelden, die ik zoo nu eu dan voor de aardigheid, eens uitknipte en die mij 'weldadig aandeden, na al die afschuwelijke lectuur over moorden, opstanden, diefstallen, .misdaden enzoovoort' „Een arme vrouw te X., weduwe met twee kinderen, verkeerde in zeer armelijke omstan digheden. Zij trachtte in het levensonderhoud harer kinderen te voorzien, door een kantoorge bouw schoon ie houden. Haar inkomsten waren echter dermate laag, dat zij op een gegeven mo ment haar kamerhuur niet kon betalen en het spook der dakloosheid waarde al rond. Op zekeren morgen vond zij in de hall een portefeuille met 300 gulden. Niettegenstaande haar behoeftige om standigheden overhandigde zij de portefeuille aan den directeur met de woorden„Het is toch better, eerlijk te blijven'. Eenvoudig, nietwaar, maar treffend! Een ander bericht:: „Het kleine stadje N. in zuid-Engeland, bestaat voornamelijk van de bloera kweekerijen. Ieder jaar verkoopen de inwoners tonnen en tonnen bloemen in Londen. Eeni- gen tijd geleden hebben de plukkers een geheelen plukdag gratis gewerkt en 5000 bossen bloemen gratis beschikbaar gesteld voor de hospitalen vair Londen. De Spoorwegmaatschappij heeft de bloe men gratis vervoerd." Eenvoudig, nietwaar? Maar treffend! Nog een bericht: Op ecu druk verkeerspunt in een onzer groote steden hield een verkeersagent een oogenblik alle verkeer stil en hielp een jong vogeltje, dat uit het nest gefladderd was en op straat terechtgekomen, doch niet' in staat was weder op te vliegen, ontsnappen aan een afschu welijken dood onder autowielen of paardenhoe ven." Eenvoudig! Misschien vinden sommigen het overdrevea ik vind het treffend! En zoo zou ik er nog honderden kunnen geven. Het is echter slechts als een voorbeeld bedoeld» voor hen, die een afkeer krijgen van de krant, omdat er zooveel on-aangename dingen in staan. .Werkelijk, ia ieder blad zijn altijld genoeg berich- len te vinden, die een tegenwicht vormen voor de z.g. sonsationeele berichten, die alleen maar spreken vunde fouten en misstappen door medte- menschen begaan. Als ge de krant leest, houdt dan uw oogen open en ziet naar de kleine, doch schitterende glimpjes van het nobele en loyale in de menschelijke na tuur, dat o. zoo dikwijls spreekt uit da vele kolommen! C. ERBERUUS. Ahonné, woedenld tot telefoniste: „Juffrouw, nu "werkt mijn toestel al in geen drie weken; ik heb meerder emalen geschreven, maar daar schij- nen jullie je uiets van aan te trekken!" Telefoniste: „Jawel, meneer; zeker meneer! Wij hebben u al driemaal opgebeld, maar kregen geen gehoor!" Humor in BeeEd Vrouwenrubriek. VOOR BE JONGERE GENERATIE. Lief klem vrouwtje (druk met papier en pot- j lood in de weer): „Zeg, mannie, als je me nu j zes en twintig gulden, acht dubbeltjes en zeven i en een halve cent geeft, dan kan ik in drie tellen mijn kasboekje kloppend maken!" Nogal Logisch! Meester: „Gerard, dit. opstel over „Onze Hond" is woord voor wóórd hetzelfde, als dat van je broer!" Gerard: ,oa maar, meester, het is toch ook precies dezelfde hond!"' Sarcastisch. De mac in den grooten auto (tot den andier, die zijn uiterste best doet om niet voorbijgere den te worden): „Heb je zoo'n haast man? Keer toch liever om met dat ding! Misschien kom je nog net op tijd thuis, dan kan je vrouw er kïfe kinderen in. wasschen!" Niet altijd geestig - toch om te lachen „Nu!" riep de vertoornde moeder, „ben je nou klaar met huilen?" „Neeje," antwoordde de aanvallige dochter. „Ik rust maar even uit!" Als algemeené regel mag gerust worden aan genomen,, dat er een diepe kloof bestaat tusschen schoolkleeren en „beste" kleeren. Natuurlijk, schoolkleeding kan heel leuk gemaakt zijn, maar zij moet er tegen kunnen en bovendien eenvoudig zijn, terwijl goede kleeren niet door dergelijke bedenkingen worden beinvloed en zoo- origineel en aantrekkelijk gemaakt kunnen worden, als men slechts kan wenschen. Eenige onzer eigen mbdellen zijn reeds piet succes door de jongere generatie overgenomen in dit seizoen. Het was dan ook wel te verwachten, dat ook schoolgaan de meisjes zich aangetrokken zouden ^gevoelen tot de nieuwe taillelijn met de wijde rokjes, vooral daar deze modellen buitengewoon geschikt zijn voor jonge menschen. Maar bovendien heeft de jeugd besloten ook hun eigen cape-modelletjes te hebben,, im niet eens te spreken van onze nieuwe wijde mouwen en jumper pakjes, daar zoowel het een, als het andere in de collecties, welke, de mode ontwerpers hebben samengesteld is opgenomen. Het zeer aardige jurkje, dat afgebeeld is on der No. 1191, is gemaakt van tafetas, een stof, die dit seizoen zeer veel opgang maakt, terwijl de gekozen kleur licht sleutelbloem-geel is. Het nauwsluitend lijfje maakt een leuk contrast met het wijde rokje, waarvan de onderrand versierd is met geplooide strookejs van dezelfde stof. Deze strookjes zijn ook aangebracht aan den hals en aan de leuke, van onderen zeer wijde mouw tjes. Dit jurkje is geschikt voor meisjes van 12 tot 16 jaar. Knippatronen zijn verkrijgbaar onder opgave van No. 1191. Men wordt verzocht den leeftijd te vermellen. Kosten 55 cents. De andere afbeelding vertoont een zeer beval lig ensemble, dat speciaal voor de wandeling is bestemd. De stof is marineblauw rips en het japonnetje wordt opgevroolijkt door een leuk kraagje en een laag wit vest van crème crêpe- die-chine. Het is zeer eenvoudig met een plooi vóór in het midden, waardoor de noodige wijdte ontstaat, terwijl de taillelijn wordt geaccentueerd door een smallen oeintuur, die men van de stof zelf kan knippen, of die ook van j>eau de suèdh kan zijn. Het cape je is nogal lang en zit vast aan den hoogen kraag, die eng sluit en van voren met een lossen strik sluit. Leeftijd gelieve men op te geven. Knippatronen zijn verkrijgbaar onder opgave "van No. 1192. Kosten 55 cents. Kinderrubriek. MAUW EN KNOR OP REIS. De Hacrtcldoe gevonden. 3 Toen het feest was afgeloopen en zij allen een beetje wilden gain slapen in het heerlijke zonnetje, gaf Knor een luiden schreeuw. „Wat is er?" vroeg Mauw. „Wel, kijk daar. Hij zit in den boom!" En toen zij allen tegelijk opkeken, zagen zij den H'>eieldoe met zijn blauwen staart in een boom zitten. Geef gauw een ladder, me vrouw Bromvlieg!" schreeuwde^ Mauw. „En een beetje zout, om op zijn staart te leggen!" Maar éér Mauw tijd had om den vogel te be reiken, was deze alweer weggevlogen en Mauw, Knor en juffrouw Bromvlieg keken hem droe vig na. (Wordt vervolgd)-

Nieuwe Langedijker Courant | 1926 | | pagina 10