Plaatselijk Nieuws FEUILLETON Rechtzaken Het Zilveren Jubileum der Afd. St. Pancras van „Het Witte Kruis" Buitenlandsch Overzicht Schipper, waarheen? Wanneer w- aan board zijn van een sclijp op -zee, :n we zien in. de verte op de blauwe wate ren een ander schip, dan worden aan boord van ons schip allerlei vlaggetjes gfebeschen en evenzoo aan boord van bet andere schip. Elke vlag heeft een beleekenis, elke vlag beduidt een vraag of ee nanlwoord. De stuurman kent die taal: Waar vandaan? Waarheen? Goede reis gehad? Iets bij zonders ontmoet? Zieleen aan boord? Gebrek aan t een of ander? Geheele gesprekken worden op die wijz egWoeri, waaruit blijkt de belangstelling; in elkanders lotgevallen bij die schippers-op de onmetelijke zee- In het leven der volkeren zijn wij belaas nog ver verwijderd van die oprechte belangstelling hij de schippers op de wijde wateren. De wereld oorlog heeft de nationale teg|eustelling<en ver scherpt, de economische betrekkingen tussdhen de volkeren verbroken, en sommige naties er zelfs toe gebracht, zich af te sluiten door dreigende mareri van invoerrechten. Maar spoedig werd be merkt, dat die hoogc invoerrechten aan de eigen volkshuishouding schade toebrachten, en juist verhinderden dat datgene, wat het eigen land iu het internationaal verkeer bij du productie van bepaalde goederen vóór beeft, tot zijn vólle recht kwam Met iederen oorlog, waarbij elk der volkeren als een gesloten geheel strijdt, is onvermijdelijk een versterking van het nationaal gevoel verbonden. Maar een gezond nationalisme valt volkomen te rijmen met een vrij ruilverkeer, dat het interna tionaal verkeer in de hand werkt, en de eigen wel vaart bevordert. Want vrijhandel beteekent, dat all omen se hen volmaakt vrij zijn in het uitoefenen van. handel en industrie, terwijl een hoog tarief van invoerrechten medebrengt, dat het volk waar voor "het geldt, tégenover de geheele wereld komt te staan. Schipper, waarheen? Naar de solidariteit der wereldhuishouding, gegrond op nationale verschei den lie id DE RECITEER-WEDSTRIJD. .Ti. "Dinsdag had de tweede reciteerwedstrijd plaats, thans voor de dames. Het programma luidde: 14. Mw. E. Bankexse--Bx>t, Oudkarspel, ,.De Deerne". 15. Mej. Gorrie Gerritsen, St. Pancras» „De Schildwacht". 16. Mw. J. Swager—Klingeier, Zuidscharwoude „Als je weeT los komt". 17. Mw. G. Bootjes—Kostelijk, Oudkarspcl. „Breng Mammie weer bij me". Vl9. Mej. Trien Muller, Zuidscharwoude, „Dwars er tegen in". 20. P. Dieuiekcm, Noor<lsch,arwou<le, leman". 21. Heeren P. en G. Deutekom, Noordscharwou- de, „De Oberkeilner Frans en zijn Piccolo' \De nos 20 -.u 21 waren buiten beoordeehng). Wederom heboen wij over dezen avond niet hunner. roemen. Natuuilijk uitgesloten enkelen, die met- waardeering' genoemd kunnen worden. Doch daarover later. Het was ons plan over dezen wedstrijd nog het een en ander te schrijven en wij wachten daarmede tot a.s. Zaterdag, om dat we meenen meer breedvoerig bet een en an der naar ons oordeel over deze wedstrijden in hét algemeen te moeten zeggen. De Jury was zoo wijs geweest om de voordrach ten van de reciteerstukken te scheiden. De voor drachten met zang en de voorgedragen gedichten stonden dan ook geheel op zich zelf. Uitslag reeiteeren: le ptijs mevr. Bankersen, Oud karspel met 51 p. 2e prijs de heer C. Wage naar met -131,4 P- 3e i.rijs de heer Sjoers uit Alkmaar met 43 p. (Het Zoutvat). 4e prijs de heer T. Kostelijk met. 40 p. Uitslag voordragen: le prijs de heer Slikker van Warmenhuizen met „Mijnramp" 48 P- 2e prijs mevr. BootjesKostelijk, Oudk. 41 p- 3e' prijs mej. Trien Muller, Zuidscharw. 40 p. De heer C. Wagenaar en mevr. Bankersen ontvin gen ieder nog een prijs voor de beste uitspraak. De publieksprijs verwierf mevr. Bankersen met 94 stemmen. ■Woorden van dank aan het publiek, deelnemers en -neemsters en Jurj' en aan de reciteer wedstrij den was een einde gekomen. In ons volgend nummer hierover meer. Van één stam Oö Sof ie schrikte van dat vaalbleeke gezicht, die sombere oogenToch behoefde ze niet bang voor hem te zijn, want juist nu schonk) hij haar de hulp, die zij had afgesmeekt. iHuib scheen zijn broeder te begrijpen en, angstig riep hij: Wolf, Wolf, weet je dan3 la. ik ben bij oom geweest en weet nu, dat mijn schuld een hinderpaal is voor jou geluk, omdat Huibert hief zijn hand waarschuwend op en viel hem haast fluisterend in de rede: Stil, wees voorzichtig, nog is het een geheim, alleen' tusschen ons beiden en daarom volkomen vei lig. En laat mij je ook wat zeggen: ik heb begrepen, waarom je zoo plotseling een koorts achtige haast hadt beter te worden, waarom je van de eene badplaats naar de andere reis Wolfgang haalde diep adem, het was alsof: ziin oogen buiten de kassen traden, de ader, op zijn voorhoofd zwol. En daarom, Wolf, bedenk, als oom ai zoo streng voor mij is, op een vermoeden al- feen Groote druppels stonden op Wolfgangs voor hoofd; hij bleef nog één oogenblik staan voor Huib en ook voor Sof ie een beeld van zwij gende diepe smart, te pijnlijjk om Aan te ?ien VOOR DEN POLITIERECHTER. Da zagen van een goed verleden. Een machinist te Medemblik, die in den nacht van 17 'October te veel aan de \yieg had gestooten, kreeg heibel met een sleepbootka pitein en diende hem met een mes een snede in den arm toe. Voor het tamelijk ernstige feit stond deze roekelooze snaak heden terecht, doch dank zijn goed gedrag en berouwvol op treden na de bloedige daad, was de politie rechter zoo mild hem tot slechts f 20-— boete oï 20 dagen te veroordeelen. De officier had zelfs maar f 15.— gevorderd maar de politie rechter wilde er toch niet heelemaal de klai inbrengen en legde er twee kmaakjes op; hoe wel dat den verdachte wel een treetje tegen viel. Hel laatste s'chaapje over den brug. Om deze belangwekkende zitting te beslui ten krjgen we nog een beleedingszaakje te gen een weduwe uit Hoorn, die een 'Friesche juffrouw, keurig volgens de gebruiken van kerk en staat in den echt verbonden, 'een zeer laagstaande insinuatie had toegesnerpt. Het aldus bejegende vrouwtje, ten zeerste veront waardigd over zulk een gemeene verdacht making deed aangifte bij de bevoegde over heid en heden werd de al te critisch aange legde weduwe uit de krenten bollens ta'd veroor deeld tot f7.— boete of 7 dagen. Na velé voorbereidingen was eindelijk het uur aangebroken, waarop de feestelijkheden der Witte Kruis-bazar eeu aanvang zouden, nemen. Vooraf had de officieele opening plaats, waartoe de ver schillende comité-leden met hun dames aanwe zig waren. Tevens waren uitgienoodigd en aanwe zig: Burg. en Weth. van Koedijk, benevens de secretaris dier gemeente, de lieer Gootjes, Gem. Ontvanger St. Pancras en H. W. Frese, Hoofd bestuurslid en bestuurslid der Afd. Alkmaar. Voorts waren verscheidene schriftelijke felicita ties ingekomen. Op het vastgestelde uur was de zaal geheel gevuld met belangstellenden en nam de heer Kloosterboer met het uitspreken van het volgende historisch overzicht samengesteld uit de notulen der 25-jarige periode het woord. HISTORISCH OVERZICHT. Naar aanleiding van de vele en aanhoudende gesprekken, die gevoerd werden in onze Gemeen te, met betrekking tot het stichten van een Wit te-Kruis Afd., nam onze toenmalige Burge meester, ons aller zoo hoog geachte heer Van de Vijzel het initiatief daartoe, door een lijst ta doen circuleeren om handteekeningen te verzame len, van voorstanders van een dusdanige vereeni ging. Na beëindiging, werd de lijst met een verras send groot aantal namen, bewoners van St. Pan cras en Gemeente Koedijk, ingeleverd, waarop door eehigé vooraanstaande personen in overlég met den heer Van de Vijzel een vergadering werd uitgeschreven, die door veel onderteekenarèn werd bezocht. Alle aanwezigen wenschtea na eenige uiteen zetting als lid toe te treden, en al dadelijk ging' men tot de noodzakelijkste werkzaamheden ovêr, u.m. het verkiezen van een Bestuur. Na beëindi ging werden als Bestuursleden benoemd: dé hoe ren J. ten Hoeve, G. Kempen, D. Kloosterboer, A. Nobel, K. Visser, J. Verweel en K. v. d. Won de; met na de functies onderling verdeeld te hebben, de heeren G. Kempes als voorz., J. ten Hoeve, secret., eo K. Visser penningm., die het dagelijksch Restaur vormden. Deze bijeenkomst werd gehouden op 28 Nov. lDOi. Al zoo bestoud er in dat jaar en dien datum een Witte-Kruisafdeeling St. Pancras. Al dade lijk toog het wakkere Bestuur aan den arbeid. Bestuursvergaderingen werden .gehouden (dank zij de medewerking van het Gem.bestuur) ten Raad- huize, waarin een huishoudelijk reglement Werd saamgesteld, benevens statuten, die opgezonden werden ter koninklijke goedkeuring, dienstig ter verkrijging van rechtspersoonlijkheid. Tevens bc- I hoorde bij de eerste werkzaamheden het benoemen i van een bodemagazijnm'eestex(es) noodig tot het I bewaren en verzorgen van het materiaal dat er nog niet was, doch zeer spoedig werd aange schaft. Hiervoor ontving het Bestuur een vinger wijzing van Ds. Fleischer van Langedijk, hoofd bestuurslid van het Witte-Kruis, waarvan heti Toen hief hij het hoofd op; de laatste wor i. steling was volbracht. Sof ie zou nimmer den somberen gloed vergeten, die in zijn oogent lichtte. Hij legde zijln trillende hand op zijn broeders arm en zei opzettelijk luid, als gaf hij er niet meer om, 'dat ook Sofie hem hoorde en wijzend op haar: Je genegenheid voor mij beeft je verblind, Huib. Maar denk nu eens na. Zie je meisje aan en denk dat zij.... die an dere niet minder rein en Onschuldig is. Zou' je zoo'n meisje, stel je eens even voor*, dat ze je zuster was en ik niet je broer zou jij je zuster geven aan een man met een verleden als het mijne. En terwijl Huib langzaam z'ijjn blikken beur- 'elings sloeg op zijn broeder en zijtn meisje, en er in zijn oogen een punljjke uitdrukking kwam van al hopeloozer droefheid, stond So fie haar handen krampachtig om de leuning, van een stoel geslagen, met groote verschrik te oogen de beide mannen aan te staren. Ze begreep de geheele waarheid niet, maar ze begon te beseffen, dat haar geluk zou worden ten koste van het geluk van anderemi..... waar van zij er een zielslief had, en smartelijk trilde de wanhoopskreet van Huib in haar na, toeirn hij met een beweging van radeloosheid zijnj voorhoofd legde op Wolfgang's sclhou'der en! met een snik uitriep: Wolf, mijn eehige, mijnt arme oudst® Wolfgang zag neder op het gebogen blonde: hoofd, dat tegen hem aanlag. Door de smart van Huibert begreep hij, zijh vonnis. Eeini treurige bittere grimlach vertrok zijn dunnei Bestuur een dankbaar gebruik maakte. Dit alles werd behandeld en uitgewerkt op de Bestuurs vergaderingen van 13 Januari, 3 Febr. en 13 Febr. 1902. Op advies van genoemden heer Flei scher werd voorloopig als noodzakelijkst mate riaal aangeschaft3 .windkussens, 3 IJszakesj, 2 ruststoelen, 2 Ledikanten, 2 Irigators, 2 Croep- ketels, 2 meter Hospitaaldoek, 3 Onderstekers, 3 rincfltssehèn. Totaal voor f98.00. Zoo kon de vereeniging met, zijn toen 160 toe getreden leder, in ie zoo noodige eerste behoefte der patiënten vcoraien. Dank zij de krachtige arbeid, mocht de vercenigingi zich direct in een eminente leiding verheugen. Ons aller respect: en hulde aan het oprichtingsbestuur. Na herhaalde Best nuts vergaderingen werd in een Bestuursvergadering van 12 Nov. 1902 beslo ten ,de eerste officieele ledenvergadering; uit te schrijven en'deze le honden op Woensdag 19 November ,om alsdan o.m. de leden de begrooting voor het dienstjaar 1903 voor te leggen ter goed keuring; deze was vastgesteld door het Bestuur in ontvangst en uitgaaf op f301.waarvan een ontvangst van de algemeeae kas f 140 en een uil gaaf aan de algemeeae kas van f41.25. Ja. Dames en Heeren, toen hadden we nog eer. reuze Hoofdbestuur. Wanneer men f41.25 af droeg, kreeg men f 140 terug, uit een zeker stam- kapitaal, tentertijd in het bezit als eigendom van de heele vereeniging. Langzamerhand is de waar- de van de Hoofdkas (wat het finauciëele be- j treft) sterk verminderd, want verscheiden jaren jontvangen wij geen subsidie meer. Verder werd op die vergadering aan Je orde gjestéld den be- j schrijvingsbrief voor de te houden aJgem ver- gadering op 25 November 1902 te Amsterdam, j ln de daarin vervatte uitnoodiging tot het zen den van afgevaardigden werd voldaan. Bij eer ste stemming werden als zoodan i;g gjekozen do heereu J. ten Hoeve en G. Kampers. Al zoo werd onze Afd. voor 't eerst door boven genoemde heeren op de algcmeene vergadering vertegenwoordigd. Hoewel het Best. voortging met steeds krach tige arbeid te verrichten in het belang van de gemeenschap, kwam er toch met enkele leden verschil van meening aangaande het bijdragen der contributie, zoodat na ernstige besprekingen, enkele leden moesten worden geroyeerd. Ook ont- siond er eenige moeilijkheid met niet-leden, die toch materieel wenschten te gebruiken, ook voor deze moeilijkheid werd een oplossing gevonden. Daarentegen werd op een Best.-vergadering van 1 Mei 1903 door den .Secretaris medegedeeld dat de vereeniging al reeds in een groote behoefte voorzag, daar er door de leden feitelijk al een veelvuldig gebruik van het materiaal werd ge maakt, en dat de bode-magazijnmeester, de heer Jb. Fok voor beide functies niets dan lof toe kwam voor zijn accuraat werk. Tevens werd me degedeeld dat de heer K. v. d. Woude had beankt. als Bestuurslid door vertrek naar elders. Onder uitstekende leiding van het Bestuur is de vereeniginsi alreeds op den goeden weg. De Se cretaris, de heer ten Hoeve noemde als zinnebeeld de jeugdige vereenigiing 'n baby, en zegt verder in zijn jaarverslag over 1903: Ik kan u dadelijk mededeelen, djat de kleine bij voortduring zeer zoet is, dat ze gevoed uit de hand van het Hoofd bestuur e rook nog welvarend uitziet, en dat ze ook al weer door de zorg van datzelfde Hoofd bestuur wat warmer in de kleeren zit dan ver leden jaar. Middelerwijl was de vereeniging een uitmun tende kracht ontvallen in den nog feitelijk jeug digen heer Jb. Fok a,l» bode-magazijnmeester. Terwijl zijn achtergebleven weduwe als magazijn- meesteres werd benoemd, werd: de heer C. Rus als voorloopige bode aangesteld. Dat de vereeniging niet alleen zorgde voor hun lijdende patiënten, bleek wel uit het feit, dat er 4 dreggen werden aangeschaft, verdeeld van Noord tot Zuid, dienende bij mogelijke .gevallen tot het redden van drenkelingen. Kort daarop wer den drie verbandtrommels aangeschaft en gedepo neerd: een bij de openbare school, een in het magazijn, en een bij den heer Verweel bij! de halte. Deze trommels waren cn zijn nog steeds gevuld met klein verbandmateriaal enz., dienende voor eerste hul pbij ongelukken. ld de vergadering van 19 Mei 1904 deed de voorz. de heer Kempers een huiveringwekkende mededeeling ,n.m. deze: dat een door hom inge steld onderzoek aan het licht heeft gebracht lat de gemiddelde sterfte aan tuberculose 41°/o in onze Gemeente bedroeg, terwijl over 't algemeen dit percentage van 14% tot 16 pet. beliep. Na op deze bekendmaking gevolgde bespreking, droeg de vergadering' den voorz. op, zich in ver binding te stellen met.dokter Melchior, teneinde de wenschelijkheid te bespreken om in verband; met de gezondheidscommissie te Schagen, zijn lippen. 1 Troost je, Huib, wie verandert het verle den. Herinner je dien tak meidoorn, dien ik je wees in ons rijtuig, op onzen tocht in heb Bois de Boulogne? Je begreep me toen niet. Welnu, jij blent als de heerlijke mooie, reine biotsems". ik als de door de rupsen 'opgege-, ten blaren. Vergeet dat nooit, Huib. Vergeet ook nooit ,mijn jopgen, dat je in mijn somber waardeloos leven mijn eenige en mijn grootste; vreugde bent geweest, wantik neem nu - voor goed afscheid ook van .'jou. Neen, zeg niets, leg je hoofd weer tegen mijn schou der, zoo kan ik je beter vertellen wat ik nog te zeggen heb. Het is beter, dat wij scheiden. Ik. zal je geluk niet kunpen zien, zonder, te denken aan.... wat mijn- leven had kunnenl zijn en dat zou het ergste van alles zijjn,, niet waar, als haat en afgunst kwamen in de piaats van onze krachtige broederliefde. Je begrijp me, is het niet Bij de laatste woorden maakte hij zich zacht jes los van zijn jongen broeder, die als geslagen was door dit zware leed. Hij wenk te Sofie, die werktuigelijk nader kwam en; toen ,hem begrijpende ,haar armen om Huib heen sloeg. Met een langen blik op "hem bei den trad Wolfgang achteruitDe deur sloeg achter hem dicht. Huib zag op. „Wolf", riep hij angstig, maar het was 'Sofie die hem antwoordde met een blik en een liefkozing. Zijn broeder was verdwenen. bijzóndere aandacht aan défce* zoo gevreesde ziekte te schenken. Een gevoelige knak trof de vereent ging1, doch vooral het Bestuur, door het vertrek van den Voorz., den heer Kempers. Gunden wij allen hem van harte zijn veel betere positie door zijn benoeming als Hoofd van een der scholen te Amsterdam, toch zagen we hem als uitstekend vereenig: ugsman en als minzaam burgier, met leed wezen vertrekken, na o.m. drie jaren zijn beste krachten te hebben geschonken aan onze vereeni ging het Witte Kruis. Als vergioeding aan dit gemis, werd tot troost in zijne plaats gekozen den heer F. Smit onze toenmalige Burgemeester. Ook in hem mochten wij ons verheugen als een uitstekend werker voor onze Afd. cn eminent voorzitter. In een vergadering! op Woensdag 28 Sept. 1904 werd hij als zoodanig benoemd. In een gehouden vergadering op 8 Mei 1905 wordt onder leiding van den voorzitter .de heer Smit besloten tot het bouwen van een nieuw magazijn, noodzakelijk'geworden door steeds uit breiding van het materiaal, hetwelk tot dein tijd werd bewaard op de zolder van den bode. Alive*r door medewerking van het Gem. Best. werd toezegging verkregen het magazijn te plaat sen op gemeentegTond, bezwaard met f 1 per jaar erfpacht. Zc owerd het magazijn gebouwd op - c»' peroeer van tie weet: 1'Groeu. be-; l-iïl'O. wir j or jie v^rca-Jeruia? '.van 8 Mei Ï9U5 bij een bestuursverkiezing den lieer T. Enigel als bestuurslid gekozen en in een daarna gehouden Bestuursvergadering tot secretaris. Op 17 Aug. 1905 werd de heer J. Hes als laag ste inschrijver, aannemer voor het nieuw te bou wen magazijn voor de som van f 488, met als op zichte rde heer J. Verweel. Op 2 Mei 1906 werd Me.j de wed. P. Groert benoemd tot magazijnmeesteres. Welk een uit muntende keuze dit was, bleek naderhand. Steeds waren de Bestuursleden getrouw op hun post, ook wat de vergaderingen betrof, waarin de belangen der gemeenschap zoo veelzijdig moge lijk werden bevorderd, waardoor de bloei der vereeniging niet kon ach. ter blijven- ln de nu eerstvolgende jaren kwamen behalve de stadige bloei, geen bijzonderheden voor, totdat de vergadering van 23 Maart 1911 werd geopend door den penningmeester, wijlen de heer K. Vis ser, wegens vertrek van den voorzitter, den heer F. Smit. Na zeven jaren onze vereeniging met zijn beste krachten te hebben gediend, en als voorz. de vergadering zeer correct- te hebben ge leid, steeds mede aan de spits staande, wanneer het de belangen van het Witte Kruis betlrof, zagen wij ook dezen éminenten Voorzitter noóde vertrekken. Tevens bedankte in die vergadering tot aller teleurstelling, genoemde heer Visser als Penningmeester na vanaf de oprichting als zeer accuraat Penningmeester te hebben -gefundeerd, en als bijzonderheid in die 10 opvolgende jaren, bijn ageen enkele maal had verzuimd de verga deringen bij te wonen. In diezelfde vergadering van 23 Maart 1911 werd de heer C. Kloosterboer al sbestuurslid gekozen en in een daarna gehou den bestuursvergadering tot vioe-voorzitter, ter wijl het Penningmeesterschap aan den Secr. der. heer Engel werd opgedragen. Om al de namen te noemen van de bestuurs leden, die volgens reglement moesten aftreden ea direct niet herkiesbaar waren, en zich toch zeer verdienstelijk 'hebben gemaakt tot den bloei van de vereeniging, is ondoenlijk, dus zou mij te ver voeren. 1 t,Vervolg volgend nummer). ,,Al is de leugen nog zoo snel, de waarheid achterhaalt haar wel". Dat rijmpe kennen we allemaal. Maar ofschoon we het misschien wel honder maal aanhalen in de diepste werkelijk heid gelooven ive niet aan zjjn juistheid. Im mers dan zou het onmogelijk zijp, dat er zoo veel gelogen werd. Want er wordt veel gelo gen werd Want er wordt veel gelogen. Nood leugentjes zijn er als de meest onschuldig: wellicht en allerhande andere leugentjes, maar ze zijn er bij legio. En we liegen alle maal. Nou ja, liegen is een leeljjk' woord, dat we liever niet hooren. Er zijn meer van die woorden engedachten, die we liever wat om floersen met allerlei vergoelijkende woorden Maar het feit blijft niettemin, dat ieder van ons wel eens een onwaarheid spreekt. Kunnen we het dan de Belgische regeerimg zoo erg kwalijk nemen? Toen de strijd om' het Nederlandsch-Belgisch verdrag, nu door de beslissing der "Tweede Kamer voorloopig uitgestreden, nog op zijn felst woedde, heeft de Nieuwe Rótterdamsche Courant gèopen „Als ge dezen brief, mijn biecht, leest, bed ik reeds op weg u allen te verlaten. Ik dans voor de welwillende vriendelijkheid, waarmee gij mij in uwen kring hebt oj)genomen, toen ik mij bij u aanmeldde als een vreemde. He laas, dat moet ik weer voor u allen worden.- Maai eerst rust op mij nog de plicht het niis verstand op te helderen, dat mijn broeders ge luk in den weg staat. Niet hij maar He ben de schuldige. Hu'ib betaalde indertijd mijjn speelschulden Ik was in een periode van mijn leven, dat is roekeloos doorholde op 'den weg die mij ten va! bracht. Zoo mijn broeder mij' niet het is waar. op dat oogenblik buiten mijn wil en weten met hulp van den advocaat Kraaijen hof gered uit de handen van slimme woeker aars. dan was ik reeds toen reddeloos verlor^ geweest. Zóó werd ik zijn schuldenaar. I* 'los nu mijn schuld af, door zijn geluk te ver zekeren. De houding van Huibert in dezJ zaak moet uwe 'bewondering opwekken voor zijn edel, onbaatzuchtig karakter. Nu staar niets meer zijn geluk in 'den weg. Maar na deze bekentenis zult ge ook overtuigd zijn, dat mijn plaats niet meer te-midden van U. Ik zal mijn verlof in h* buitenland doorbrengen om te gelegener tij miin bestemming in' Indië te vervolgen. WOLFGANG VAN MALDEGHEM (Wordt vervolg'1

Nieuwe Langedijker Courant | 1926 | | pagina 2